Zieken en Zwakken E Bijvenfate. Groote Uitverkoop 100 RECEPTEN Iaangebodes Advertentiën. Zomer- en Winter-Hoeden, DIVERSEN (BETREKKINGEN] een flinke CHEF. De ontvluchte luipaard. Een oude veste. Een andere 'bergklimster, mevrouw Hochstadler, werd gedood bij een val ln de Zwluersc.19 Alpen, nabij Eandersteg (Kanton Bern). De Vlndlctive. Maandag is j.1. het laatste stuk van de HELDER SPOORSTRAAT 40 Kanaalweg 66 - Kanaalweg 66 Kanaalweg 66 - Kanaalweg 66 TARSAVON WEES SLIM 'gébruik glim Groote Tabak- en Sigaren fabriek vraagt voor haar filiaal te HELDER ZIJ, die reeds een bron van inkomsten hebben en borg kunnen storten, gelle ven te reflecteeren onder Nr. 340, aan het Bureau van dit blad. Politie Anna Panlowna. Hotel, en de 600 gasten moesten over haast uit hun kamers vluchten. Men kan zich voorstellen, dat het geval met den onvindharen luipaard den spot lust! gen Parij zenaar koren op zijn molen is. Hij spreekt al van de jungle'' van het Boifl de Boulogne. Toch, zegt de Hgaro, zal hij goed doen, zoolang» het roofdier niet gevangen is. zijn lachen wat in te toornen. Ala honger en dorst het beest gaan kwellen, zou het wèl eens gevaarlijk kunnen-worden, te meer, waar men aller minst de zekerheid heeft, dat het dier in het bosch zal blijven. Een dierentemmer verklaarde er zich van overtuigd te hou den, dat men den luipaard ten slotte zou vinden aan de oevers van de Seine, waar heen hij, als de dorst hem te zeer gaat plagen, zjjn toevlucht zou nemen. Intuaschen hebben Rogers, de En- Selschman, aan wien de vluchteling toe- ehoort en Ferando, zijn Maleische jager, neg altijd hoop het dier levend in het Bois te pakken te krijgen. Fernando is een meester in het vangen van roofdie ren, die hij verstrikt in een lasso en dan op zijn .rug meeneemt. Hij gaat daartoe gekleed' in een leeren pak, met extra arm en beenbeschermers van nijlpaardenleer. Sinds zijn veertiende jaar is de ruim 80- jarige met wilde beesten vertrouwd. Zijn lichaam toont tal van litteekens en een zijner handen was Zondag nog pas tot bloedens toe verwond1 door een liefkoo- zing van een jong van den thans ont snapten luipaard. Woensdagmorgen is de luipaard dood- Ïeschoten. Nadat 's ochtends vroeg een I uidelijk spoor gevonden was, is de vluchteling om even over achten ontdekt in den tuin van een Schoolgebouw aan den rand van het bosch. De temmer vroeg verlof om het dier met eén lasso te mo gen vangen, maar de begeleidende hoofd ambtenaar van politie vreesde een moge lijke mislukking van dit plan en daar mede gevaar voor vroeg op weg zijnde schoolkinderen, als het beest, dat uitge hongerd scheen, opnieuw zou ontsnappen Het dier is daarop door een agent neer geschoten. Het eerste schot reeds was doodelijk. De straatongelukken te Londen. Het steeds toenemend aantal straaton gelukken als gevolg van het steeds ver meerend aantal automobielen veroorzaakt groote ongerustheid. In de eerste zeven tien dagen van Augustus werden 105 per sonen gedood, 216 gewond. Een regenbultje. De stad Cardiff is Woensdag door een geweldigen regenval geteisterd die het la ger gelegen deel der stad volkomen heeft doen «nderloopen. Brandweer en genie soldaten hebben 10 uur aan een stuk moe ten pompen om het overtollige water weg te krijgen. De schade bedraagt ongeveer 76.000 pd. str. Brand ln een badplaats. Op het Noord Friesöhe eiland Am run zijn gisteren een groot aantal huizen door een brand verwoest. Een paar honderd badgasten werden dakloos en moesten per motorboot naar Hörnum op het eilani Sylt worden gebracht. De brand ontstonc in een gebouw, waarin 250 badgasten ver toefden. Tal van personen hebben hun geheele bagage door den brand verloren. De moord op prof Roaen. In verband met den moord, onlangs te Breslau op prof. Rosen en diens portier gepleegd, zijn Woensdagavond de pleeg dochter van den geleerde en haar man in hechtenis genomen. De pleegdochter is, naar men weet, de dochter van de reeds gearresteerde hulshoudster. Zij wordt, evenals haar man, verdacht van mede plichtigheid en zal ln elk geval de noodige voorbereidingen voor de misdaad hebben helpen treffen. Beide gearresteerden zijn gisterochtend verhoord. Ze ontkenden echter hardneikkig. De verklaring van den man en die van de vrouw zijn lntusschen ln menig opzicht met elkaar ln tegen spraak. Zelfmoordepidemie. De zelfmoordepidemie te Berlijn neemt een schrikwekkenden omvang aan. Maan dag hebben acht personen zich om ver schillende redenen van het leven beroofd, zes andere deden een poging tot zelf- moord. Te Azil, niet ver van Foix, leefden twee bóeren-families reeds een halve eeuw in vijandschap. Eergisteren is dó lang smeulende veete uitgebarsten in doodslag. Er was twist ontstaan over ket recht, d^t de eene familie zou hebben om over den grond van de andere den weg te bereiken. Dol van drift heefl toen de boer van de eene hoeve met een bijl de boerin van de andere hoeve dan sche del gekliefd. De moordenaar is sich ver volgens bij de politie gaan aangeven. Ongelukken ln de Fransche Alpen. Dinsdag hebben in de Fraasche Alpen verscheidene ongevallen plaats gevonden. Drie personen van een gezelschap van zes Franschen, die van Grenoble waren vertrokken om te trachten een 11000 voet hoogen top van de La Meije-groep ln 'de nabijheid te bereiken, zijn om het leven gekomen. Zij stegen gezamenlijk en had den bijna het doel 'bereikt, toen hun bij het passeeren van een gletscher een on geluk overkwam. Twee van hen vielen, tengevolge waarvan het touw brak, daarop stortten drie der toeristen naar beneden en teerden gedood. De bekende Fransche schrijfster me vrouw Deckmiay, werd gedood bij een val tijdens een tocht naar den 'kleinen Mout- blano ln Savoye. Vindictivehet woog circa 60 tondoor de drijvende kraan Beta, van de Rotter- damsche bergingsonderneming Van der Tackj uit de haven van Ostende opge haald. Vijf jaar geleden werd het heele wrak, dat de scheepvaart zeer sterk >elemmerde, door de Salvage section van de Britsche marine verplaatst waarna de toenmalige minister van openbare werken iet bergingswerk in aanbesteding liet leggen. Het werd toegewezen, voor 767.000 1 rank, aan een Gentsch aannemer, met dien verstande dat al het materiaal, voorkomend van de slooping, tevens zijn eigendom werd. De Gentsche aannemer droeg, op zijn beurt in 1922, het werk over aan de firma Van der Tack, welke iet thans tot een goed einde heeft ge bracht. Een aanslag. In een sportgebouw te Cherson heeft, juist terwijl er een vergadering van sport organisaties werd gehouden, een ontplof fing plaats gehad, waardoor 10 personen gedood en talrijke anderen gewond wer den. Tot de slachtoffers behooren eenige ambtenaren der Gepeoe. Uit Gharkof is een' oommissie van onderzoek aangeko men, aangezien verondersteld wordt, dat hier van een aanslag sprake is. Bitumen uit brulnkooL Men meldt uit Praag aan de N. R. Ct: Het instituut voor oeconomische toe passing van brandstoffen deelt mee, dat het een eigen systeem heeft gevonden voor het trekken van oliën en vloeibare brandstoffen uit de Boheemsohe bruin kolen, dat het vooruitzicht opent van de ontwikkeling van een nieuwe chemische industrie. Dit systeem maakt een volledige afscheiding van de bitumen, welke bruin kool bevat, mogelijk, zonder dat daarbij gas verloren gaat Het mysterie van de Golf van Gaseogne. Omtrent die aanwezigheid van een tot nu toe onbekend plateau in de Golf van Gasoogne, ontdekt door den oommandant van de „Loiret", begint men steeds ster- ker twijfel te,uiten ln de Fransche pers. Een sleepboot die de route van het schip bö gunstig weer heeft gevolgd en vele peilingen deed, kon slechts de op de kaart aangegeven groote diepten ontdek ken. De „Gaston Rivier", die voor de hy drografische dienst een onderzoek aan het instellen is, gewapend met alle uit vindingen die men bij dit werk gebruikt, is nog altijd aan het zoeken en schijnt tot nu toe evenmin onderzee sche verhef fingen te hebben kunnen-vinden. Men neemt dus, al worden nadere resultaten nog afgewacht, steeds algemeener aan dat het hier om een tot nu toe niet in kaart ge brachte onderzeesche rotaspits gaat en dat van bodemverheffing wel geen sprake za z]jn. Oudheidkundige vondst Naar uit New-York gemeld wordt zijn er uitgebreide aanwijzingen gevonden van het bestaan van een beschaving in Mon golië, 12000 jaar geleden. Deze aanwijzin gen waren aan den dag gekomen bij op gravingen, verricht door de derde expedi tie in Centraal Azië uitgezonden door he, Amerikaansche Museum voor Natuurlijke Historie te New-York. Het bovenstaande bericht is langs tele grafische weg van de expeditie ontvangen VOOR DEN POLITIERECHTER. Naar de cel verwezen. Een 21-jarige dienstbode, K. S., die voor eenigen tijd in betrekking waa bij Mevr. H., genoot daar het volste vertrouwen, dat zi, echter schromelijk misbruikte. Zij eigende zich nimelijk een niet onaanzienlijk get-a lijfs- en andere goederen en zelfs sieraden van di familie toe. Dit kruikje ging zoolanj te water tot het brak. Op zekeren dag werc zij d»or Mevr. H. op heeterdaad betrapt Hoewel zij zich zeer verontwaardigd aan' stelde, volgde een onderzoek op haar ka mertje en daar bleek heel wat te zijn o; geborgen, dat aan de familie toebehoorde. Aa'igifte werd gedaan en het meisje in voHioopige bewaring gesteld en gehouden. Tians stond zij terecht en erkende de dief stallen. Waarom zij heit gedaan had, kon zi; riet op aannemelijke wijze verklaren. Zi; aas verloofd en wilde trouwen, doch zij hac zelf ongeveer 250, dat zij haar eerlijk eigendom mooht noemen. Haar galant, die haar ook nu trouw wil biyven, was een net jongmensch, dat haar niet tot deze onzin nige diefstallen had overgehaald. De officier noemde het een ernÉtig mis drijf en vorderde 8 maanden onvoorwaar delijke gevangenisstraf. De verdediger drong aan op een voorw. straf. Het meisje is lid van de Hersteld Apostolische gemeente en het hoofd van die gemeente is genegen haar onder zjjn persoonlijke leiding te nemen. Derhalve concludeerde pleiter tot een voorw. veroor deeling en onmiddellijke invrijheidstelling. De politierechter, mr. Maassen, ging ech ter niet op deze verzoeken in, maar veroor deelde het schreiende meisje tot 2 maanden gev„ echter met aftrek van den tijd door haar in voorarrest doorgebracht. De Heer en Mevrouw KUYCKLigtermoet geven met blijdschap kennis van de geboorte van hun Zoon WOUTER BERHARD 0TT0. Ambon, 19 Augustus 1925. - Ondertrouwd j BRAM VAN DER MEER en C0RRIE BR00TVELD. Dm'B.ei, j 18 Wolmaran straat 186. Huwelijksvoltrekking op "Woensdag 9 September a s. Heden overleed tot onze. diepe droefheid, na- eee kortstondig geduldig ge dragen lijden, onze innig geliefde Echtgenoote, Moe der, Behuwd- en Groot moeder, Mej. MAARTJE DIENAAR-DE BUNJE, in den ouderdom van 56 jaar. Helder, 19 Augustus 1925. 2e Vroonstraat 26. JOH. DIENAAR, Kinderen en Kleinkinderen. De ter-aarde bestelling zal plaats hebben Zaterdag a.s des namiddags 1 uur, vanuit het sterfhuis 0W* De prijzen voor de ver loting, ten bate van het Trai nerfonds der Voetbal-Vereent- ging „H. R. C.", zijn geëtaleerd in het Rijwielmagazijn van den P.'M. HEILIGENBERG, Spoor straat 91. Binnenkort opening wegens opheffing der zaak van alle voorradige waarbij: Velour-, Castoren- en Fluweelen-Hoeden. BONTWERKEN, BONTRANDEN, MARABOUT- KRAGEN, VEEREN, BLOEMEN EN VLEUGELS, VOILES, ROUW-CRÊPE. BANDFLUWEEL, LINT, VORMEN en wat vsrdsr tot hst modevak behoort, alles tegen buitengewoon goedkoops prijzen. Als inventaris te koop een prachtige Toonbank met laden, glazen Kast voor fijne artikelen, groote koperen Standaard en verschillende andere glazen Étalage-Vazen, en eenig Huisraad. Dagelijks te bezichtigen. Tevéns het hnia te huur. moeten versterkend en toch licht verteerbaar voedsel gebruiken. In het gratis receptenboekje met VAN M. WITTOP KONING voor vindt U een aantal recepten voor Honig's Maizena- schotels, welke voor zieken en zwakken aan te bevelen zijn, omdat Honig's Maïzena voedzaam, versterkend en toch licht verteerbaar is. Vraagt Uw winkelier het boekje of zendt ons aangehechte coupon ingevuld terug, dan ontvangt U het gratis en franco. (wettki ouzpohecrd) HAARWASCtt MIDDEL REUKLOOS TEERZEEP PREPARMf a VERKRIJGBAAR mFLESSCMEN VAM VERSCHILLENDE GROOTTE. afdoend hicccl txqcn koos. TARSAVON C0MRANY - HAARLEM Een goed tehuis gezooht voor een jong POESJE. Adres: Westgracht 25. Gevraagd een nette Com mensaal met huiselijk verkeer, by Wed. zonder kinderen. Brieven onder Nr. 337, aan het Bureau van dit blad. KOST eu INWONING gevraagd. Brieven onder Nr. 336, aan het Bureau van dit blad. VERLOREN: een gouden BROCHE met rood steentje (gedachtenis). Tegen belooning terug te bezorgen: Spoorstraat 88. Kosthuis aangeboden voor net persoon, in klein gezin, met huiseiyk verkeer. Adres: Bureau van dit blad. Gevraagd in gezin van 2 personen eeu net flink Meisje) 18 jaar, kunnende koken. Aanmelding na 7 uur, Singel-12. Gevraagd eennette DAG-DIENSTBODE. Adres: BEEK, Laan 48. In ein Herrschafta Hans suche ich ein besseres Midchen, das selbst&ndig ist iu Küche u. Hausarbeit. Briefe Nr. S38, Bur. d. Blattes. Tegen half September een flink Dagmeisje gevraagd. Adres: Emmastraat 33. Gevraagd, voor den dag, een nette Diensttfode, goed kunnende werken. Zich aan te melden na half 8 's avonds. Adres: Bureau van dit blad. Onaangename conversatie. Een winkelier te dezer stede, met name S. H., voelde 'zich onaangenaam getroffen over de manier waarop zekere Mevr. de J. zich achter zijn breeden rug zou hebben uitgelaten- In plaats echter, dat hij deze dame hoffelijk en tactisch op haar tekort komingen wees, maakte hij haar op 23 Juli nabij de Mosterdbrug tilt op een wijze, die op z n minst genomen ongepast kon worden genoerpd. De qualificaties, die over zijn lippen zweefden, waren althans zoo onfat soenlijk, dat wij maar liever niet in bijzon derheden treden. Onze tijd staat wel in het teek en van.realisme, maar dat kan ook wel eens te ver gaan. Hij stond dan Dinsdag wegens beleedl- glng terecht en hoewel hij trachtte langs zijwegen te ontkomen, de politierechter liet hem niet los en veroordeelde hem tot 10 boete of 20 dagen. Om alle verdere drukte te voorkomen, betaalde beklaagde contant en hiermede was de zaak de wereld uit. Onsmakelijke expositie. Een Heldersch ingezetene, oud 27 jaar, en genaamd K. W. v. Z„ werd ter verant woording geroepen over de manier, waarop hij zich TJuli tegenover een jongedame had gedragen, een optreden, dat bij artikel 239 W. v. S. strafbaar wordt gestela. Aangezien deze zaak met gesloten deuren werd behan deld, kunnen we omtrent het verdere ver loop geen inlichtingen verschaffen. Een onvriendelijke huisbaas en buurman. Op 2 Juni kreeg een op Texel woonach tige meneer, B. A. W., een hevige aanval van acute razernij, toen hij had vernomen, dat men hem van diefstal van een kippenei had1 beschuldigd. De buurvrouw, die deze verdachtmaking zou hebben geuit, is tevens huurster van een aan W. toebehoorende woning,- maar deze omstandigheid scheen geen gewicht in de schaal te leggen, om W. van zijn vreese- fljke wraakplannen af te houden. Zonder zich te beraden, stormde hij de woning van Mej. K. binnen, voerde in de keuken een soort van Indiaanschen krygsdans uit, on der het uitstooten van allerlei yselyke stry fi kreten. Daarop ging hij over tot den aan val en diende Mej. K. eenige muilperen toe, terwyi hy haar kleederen in ontoonbaren toestand formeerde. De verschrikte juffrouw had' het geluk, dat zy zich op een getuige kon beroepen, waardoor het bewijs kon worden geleverd en den onstuimigen huis heer kon veroordeeld worden tot 40 fculden boete of 40 dagen. Proost Bartl BREEZAND. Op het voetbal terrein alhier zullen eerst daags verschillende volksfeesten worden gehouden, waarvoor de regelingsoommis- sie reeds druk in de weer is geweest en tot nog toe met uitstekend resultaat. Zoo kunnen we mededeelen, dat Zondag 80 Augustus een sportfeest zal gehouden wor den, beginnende met een voetbalmatch tusschen- „Breezand" en „Excelsior", ter- wyl vervolgens de gymnastiekvereeniging D.O.K.E.V. verschillende demonstraties zal geven op het gebied van gymnastiek en athletiek, een en ander opgeluisterd door muziek van de harmonievereeniging Ex celsior. Maandag 81 Augustus zal Koninginne dag worden 'gevierd op hetzelfde terrein, des namiddags door het houden van een kinderfeest, dan volgt een concert van Oonoordia, terwyi de feestelijkheden zul len worden besloten met een vuurwerk. Het ligt in de bedoeling een slechts matige entrée te heffen en ib.v. voor den Koninginnedag doorloopende kaarten ter 'beschikking te stellen, die zoowel toegang zullen geven tot het kinderfeest als tot het ooncert eü het vuurwerk. Burgerlijke Stand van Anna Panlowna. GEBOREN: Cornelis Bernardus, z. v. C. van Oorschot en O. van der Peet. OVERLEDEN: Anna Alberta Maria Preijde, 8 pmcL, <L v. G. A. Preijde en A. C. Komen. iu ham«a leopaa au heoderahoodji Verloren een zilveren medaille. Gevonden een zwart lederen kinderportemonnaie waarin eenig geld. Inlichtingen zijn ter secrearie te be komen. MARKTBERICHTEN. Se havermarkt Tan Donderdag 20 Aug. 26 paarden 50390; 32 stieren 250426; 22 geldekoeien magere 250330; 80 gelde- kodien vette 300—500; 40 kalfkoeien 350 500; 4 pinken 150240; 40 nuchtere kalve ren 16—82; 43 eohapen magere 3544; 154 idem vette 45—52; 162 lammeren 22— 36; 4 bokken en geiten 38; 39 varkens magere 3040; 90 idem vette per kg. 0.90 -0.96; 150 .biggen 15-25; 14 konijnen 0.50—2; 308 kippen 0.50150; eenden 0.4Ö—1; 146 kg. boter per kg. 2.15—256. Eierenveiliiig (voorlooplg 'bericht) 29201 kipeieren 7209, 800 eendeieren 7.308.10, 17 kalk oeneieren 10.60 per 100 btuks. TELEGRAFISCH WEERBERICHT naar waarnemingen verricht in den morgen van 20 Augustus. Medegedeeld door het Kon. Nederlandsoh Meteorologisch Instituut te De Bilt Hoogste stand 766.0 te Jan Mayen. Laagste stand 754.6 te Hernösand. Verwachting: Zwakke tot matige veranderlijke wind, zwaarbewolkt of 'betrokken, waarschijn lijk regen of onweersbuien, zelfde tempe ratuur.

Heldersche Courant | 1925 | | pagina 3