4/3 X GEMENGD NIEUWS Er zal steun verleend worden aan de ver- eenigingen van ingenieurs, die deel uitma ken van vakvereenigingen. De ingenieurs moeten uitgenoodligd worden de vergaderin gen der vakvereenigingen, waar technische vraagstukken behandeld worden, te bezoe ken. Dei ingenieurs zullen verantwoordelijke posities in de vakvereenigingen mogen be- kleeden. Om de levensomstandigheden van de spe cialisten dragelijker te maken, werd beslo ten verschillende door het comité vastge stelde maatregelen te treffen. De belangrijk ste zijn: zij moeten faciliteiten genieten bij het naar school sturen van hun kinderen (daar er een tekort aan schoolruimte is, worden in de Sovjet-Unie alleen de kinde ren van arbeiders en boeren tot de scholen toegelaten; kinderen van intellectueelen en bourgeois blijven dus buiten de school); wanneer een specialist terecht staat, dan moeten eenige specialisten in de jury opge- ncmen worden; de specialisten moeten ze kere faciliteiten genieten bij het toewijzen van woonruimte (in Rusland heerscht nu een onbeschrijfelijke woningnood); de be lastingdruk moet verminderd worden; spe cialisten of groepen van specialisten, die iets doen voor de opvoering van de produc tie, moeten hiervoor speciale belooningen krijgen. Er moet een speciaal wedden-tarief voor de specialisten vastgesteld worden. Nu wordt in ieder afzonderlijk geval de wedde van een ingenieur of technicus bepaald vol gens afspraak, hetgeen in de practijk hierop neerkomt, dat! de specialist aan de wille keur van een trust of fabriekscomité, die immers den intellectueel als een verdachte persoon beschouwen, een vijand van de ar-, Deiders, is overgeleverd. Voor de streken, die ver van de cultureele centra zijn afgele gen en waar het tekort aan specialisten bij zonder sterk is, werden speciale wedden vastgesteld, om het verblijf in die streken aangenamer te maken. Bij de waardeering van een specialist moet hoofdzakelijk zijn arbeid op indus- trieele ondernemingen, waarbij het werken op een sovjetfabriek den voorrang geniet, in aanmerking genomen, worden (a. w. z. dat de politieke overtuigingen daarbij geen rol mogen spelen en communisten, alleen omdat zij communisten zijn, niet de voor keur moeten genieten). Op de ondernemin gen moeten zulke voorwaarden in het leven geroepen worden, waarbij de oude specia listen hun ervaring aan de jongere zouden kunnen overbrengen. De staat moet subsidie verleenen aan de vakbladen en moet de uitgave van technische literatuur mogelijk maken. De overheid moet de specialisten op billijke voorwaarden voorzien van buitenlandscfte vakbladen en literatuur. Tevens moet er naar gestreefd worden, dat het contact tusschen Russische en buitenland*che specialisten vergemakke lijkt worde. Het Centra'e Comité draagt aan de com munisten in de staatsdepartementen op, te zorgen voor het verwezenlijken van deze be ginselen. ITALIË. Onrast ln Cyrenaiea. Plaatselijke gevechten. Het 8tefanl-agentaohap meldt uit Cy- renalca (Noord-Afrika) een beperkte ac tiviteit van benden Senoeasi, die in be paalde gebieden een krachtige tegenbe weging der inlandeche troepen uitlokte. De plunderaara onder de Senoeasi weiden op de vlucht gejaagd en lieten eenige dood en achter. De Italiaaneche vliegtuigen ontplooiden een groote activiteit en bombardeerden zonder ophouden de kampen der rebellen. MAROKKO. Aan de Daily Mail wordt gemeld, dat 40.000 man troepen uit de garnizoenen in Spanje naar Marokko vertrekken om zich bij het groote offensief tegen Abd-el- Krim aan te sluiten. Het luchtbombardement met veertig Spaansche en Fransche vliegtuigen wordt voortgezet. De correspondent van de Times te Tandzjer meldt, dat Dzjebalstammen in het gebied van Tetoean binnendringen en een groote troepenmacht door de Spaansche linie is gebroken en in de streek der Anzjera'a is gevallen om een aanval op de Spaansche postéb te doen en vermoedelijk den Bpoorweg van Oeuta naar Tetoean te vernietigen. De Spanjaarden ln het Rlffgebied geland. Dinsdagmiddag om 12 uur zijn de Spanjaaraen in oe baai van Cebadilla op hot schiereiland Morro Nueva (baal van Alhucemas) geland. Eenige oogenblikken later bezetten zij hun stellingen zonder veel tegenstand te ontmoeten. De troepenstaan onder oommando van generaal Saro. Madtld, 9 8eptember. Offlaleel. De ge- heelo colonne van generaal Saro, die over overvloedig, modern oorlogstuig beschikt, ia ontscheept. Na zich van twee kanon nen, zeven machinegeweren en veel oor- loga'ulg te hebben meester gemaskt, heeft wheideoe Bifffinrs Vt-aisgyeg ge maakt; de verliezen van de Spanjaarden bedragen geen vijftig man, van wie de helft Inboorlingen. In het westen zijn alle pogingen van de Rifftfnen om door de Spaansche linie te breken verijdeld. In het gebied van den Loekkoe hebben Spaansche en Fransche troepen een offensieve beweging uitge voerd. Een bericht uil EngeJsche bron meldt nog het volgende: Nadat de eerste pogingen om te lan den met groote verliezen waren afgesla gen, is het den Spanjaarden tegen den middag gelukt in de buurt van Oebadllla te landen. Hoewel een Spaansch bericht van geringen tegenstand spreekt, lijdt het geen twijfel, dat aan de landings operatie groote verliezen waren verbon den. Te Madrid verwacht men, dat de krijgsverrichtingen tegen de vesting Azddjir den veldtocht aanmerkelijk zul len verkorten. Reeds wordt bericht, dat de Temsaman-stam, een van de rijkste en belangrijkste stammen in Marokko^ zich na de geslaagde landing onvoorwaarde lijk aan de Spanjaarden heeft onderwor pen. De Spanjaarden op weg naar Ajdir. Tanger, 9 Sept. Na de ontscheping bij Cebadilla en de inbezitneming der hoog ten, die de baai van Alhucemas omgeven, zijn de Spaansche troepen, hun offensieve actie voortzettend, den opmarsch in de richting van Ajdir begonnen. De operatie ontwikkelt zich gunstig, de vijand biedt tot duaver slechts zwakken tegenstand. Het komende offensief. Een Havas-bericht uit Fez meldt, dat er aan het N.-front belangrijke gebeurte nissen op til zijn, waarvoor alles in ge reedheid is gebracht. Maarschalk Pétaln en generaal Naulin bevinden zich te Fez, waar zij den aanval voorbereiden. Een sterke troepenmacht zal in het vuur wor den gebracht. Tsjetaoean en andere punten zijn we derom met kracht gebombardeerd. HEDZJAS. Ibn Sooed heeft aan de Egyptische pers gemeld, dat Medina niet gevallen is, of schoon de Wahabieten 'het hebben om singeld. De Wahabieten hebben geen ka nonnen en kunnen daarom de stad niet bomibardeeren en niet verder oprukken. De kritiek op het ministerie van marine. Uit New York wordt gemeld, dat de democratische senator King verklaard heeft dat hij een motie zal indienen waar in het Congres wordt ultgenoodigd een onderzoek in te stellen naar het ongeval met de „Shenandoah". King zeide dat het groote aantal ongevallen ongetwijfeld te wijten ls aan onkunde, nalatigheid en verkeerd beheer. Het departement van marine moet van onder tot boven worden gezuiverd en de Senaat dient die taak op zich te nemen. De vele commissies van onderzoek, welke door het departement zelf werden benoemd, hadden slechts tot taak het departement sohoon te wasachen. De motie zal ook betrekking hebben op het verlies van een duikboot en van de torpedojagers op de rotsen van San Pedro. Een wolkbreuk ln den staat Washington. 17 dooden. Weenachee (Washington), 7 September. Tot dusver zijn 12 lijken gevonden van dé 17 lieden, die omgekomen moeten zijn bij de wolkbreuk van Zaterdag, welke het platteland onder water gezet heeft en een schade heeft veroorzaakt, die op een half mülloen dollar wordt geschat De brandende auto. De wraak van een misdadigere bende. In ons vorig nummer deelden wij mede dat in een der straten van New York een brandende auto is gevonden, waarin het verkoolde lijk van een aan handen en voeten gebonden man werd aangetroffen. Uit nadere berichten blijkt, dat de man, dl» vijf schoten in het hoofd had. een 29- jarige schuimer was, die zes of zeven maal voor den rechter had moeten ver schijnen op beschuldiging van fatoord en inbraak, doch telkens weer wegens ge brek aan bewijs op vrije voeten moest worden gesteld. Het teidoodbrengen van dezen man wordt beschouwd abt een daad van wraak door een misdadigersbenc- Een typhoon. >5 vlsschers verdronken. Uit Manilla wordt gemeld dat bij een tyfoon in de nabijheid van het eiland Pa- lawan 86 viaschers verdronken zijn. CHINA. eoeng voor anker ligt, een ongeval heeft laats gevondeb. Door een ketelontplof- lng kwamen vier matrozen om hei le ven, terwijl er drie ernstig gekwetst wer den. JAPAN. Orkanen ln Korea en Japan. Er hebben zware stormen gewoed ter zuidkust van Korea en in het Noordelijk ^■deelte van het Jfpansche eiland Kioe- Voor zoover men tot nu toe weet zijn er 260 huizen vernield, vier menschen omge komen, 86 booten omgeslagen en een groot aantal visschersschuiten vernield. Ook zijn er twee treinen gederailleerd, waarbij twe>8 machinisten omkwamen. Een vloedgolf heeft in de buurt van Foesan (Korea) 40 woningen weggespoeld. LUCHTVAART. Er is nog steeds geen nieuws van het in de nabijheid van Honoloeloe gedaalde vliegtuig, dat sindsdien spoorloos verdwe nen ia. Het zoeken duurt voort. Maandag zouden tien torpedojagers aankomen op de plek waar het vliegtuig was gedaald, om bij het zoeken naar het vermiste vliegtuig mee te helpen. De Fransche Oceaanvlucht Parijs, 8 Sept. De Fransche vliegers Aarasoon en Coli, welke dezer dagen een Ooeaanvlucht zouden ondernemen zijn ge dwongen deze vlucht uit te stellen, aan gezien uit Amerika voorloopig sterke westenwind gemeld wordt. Het toestel is een Potez-vliegtuig, voorzien van een Ju- piter-motor. Bij goede omstandigheden bedraagt de vliegtijd ongeveer 86 uur. Amundsen. Amundsen heeft een Italiaansoh lucht schip gekocht om er een pool-vlucbt mee te ondernemen. Naar de Noordpool per luchtschip. De Italiaansche bladen berichten, .dat Amtindsen voor zijn eerstvolgende Noord- pool-expeditie het half-stijve luchtschip I op gunstige voorwaarden van den Itali- aanschen fiscus heeft gekocht. De nieuwe Noordpool-expeditie zal het volgend voor jaar onder Noorsche vlag, maar met Itali aansche bemanning aan boord van het luchtschip plaats hebben. Dit luchtschip is 106 M. lang en heeft 8 motoren van 246 p.k., welke het een snelheid van 77 tot 105 K.M. per uur geven. u (Hbld.). Een Zwltsersche vliegtuigmotor. Reeds geruimen tijd werden bij Thun proeven genomen met in de militaire constructiewerkplaatsen aldaar gemaakte vliegtuigen. De motoren kwamen echter nog steeds uit het buitenland. Maar ook op dit gebied poogt Zwitserland zich onaf hankelijk van het buitenland te maken. Dezer dagen ls n.1 door gedelegeerden van het Zwltsersche militaire d parte- ment een door de locomotieffabriek „Win- terthur" geoonstrueerde vliegtuigmotor goedgekeurd, waarvan alle onderdeelen ook in Zwitserland vervaardigd zijn. Het is een 12-cylinder-motor, die een sterkte van 560 p.k. kan ontwikkelen en gebouwd is voor de ln Thun vervaardigde vlieg tuigen. De vennlste Fransche vliegers. Havas seint uit Toulon d.d. 9 Septem ber, dat een Engelsche stoomboot een drijver van een vliegtuig heeft opgepikt, ongeveer halverwege Ajaccio-Nizza. De belde Fransche vliegers Laporte en Priol en zij, die hen vergezelden, kunnen nu wel zeker als verloren beschouwd worden, Nieuwe onlusten. Maandag hebben er te Sjanghai weer relletjes plaats gehad, na afloop van een vergadering van 600 koelies, opruiers in de Chineezenstad, ter herdenking van de slaohtoffers van de relletjes op 80 Mei en als protest tegen de „onbillijke verdra gen' De menigte, die tot een waanzinnige opwinding was opgezweept, trok naar ae internationale nederzetting, waar zij dé KUtie aanviel met straatkelen, steenen, mboestokken sn andere wapens Twee buitenlandsohe politieagenten werden te gen den grond geslagen. De toestand werd gespannen. De politie was verplicht te schieten en legde hoog aan, waarbij eer* man ernstig en twee mannen lloht werden gewond. Thans ls alles rustig. Men zegt, dat in de Chineezenwijk een raddraaier is ge dood. Ketelontploffing. Uit Sjanghai ifbrdt gemeld, dat aan boord van den Amerikaanschen torpedo- OOST-INDIE. Gearresteerd. Een assistent-oolleoteur van de opium regie te Madoen, die in Augustus spoor loos ls verdwenen met f 21.000, is ge arresteerd. Hij was nog in het bezit van 2100. ((Aneta). Schipbreukelingen. Wij hebben dezer dagen gewag gemaakt van de vermiBfling van twee Fransche watervliegtuigen in de Middellandsche Zee. Het vinden van wrakstukken heeft de zekerheid verschaft, dat de beide vliegtuigen in den storm van Zaterdag gebleven zijn. Bij het zoeken naar de vermiste vlieg tuigen heelt een Italiaansche torpedoboot, die er ook aan deel nam, een eigenaardige vondst gedaan. Zij piktet een fieech op piet een briefje erin van' de luitenants Smith en Brandt, die een reis om de wereld maken per kano. Zij melden in dat briefje, dat zj) gewond, uitgeput en ster vende van den honger verblijven op een eilandje by kaap Oorse, de Noordpunt van Corsica. Er is onniiddeliyk hulp heen gezonden. Luitenant Smith 1b dezelfde, die eenlgen tyd geleden te Parijs met zyn kano van de Alexander III-brug in de Seine ls gesprongen. Fontalne en Bruno Oallse, niet minder dan zes dagen lang gereden en daardoor een groot aantal wereldrecords veroverd. Maandag 81 Augustus werd met de zes- dagen-rlt begonnen en nadat het 48 uur record op 8648 K.M. was gebracht werd vervolgens alle verdere records van 4000 K.M. af gevestigd. De 10.000 K.M. wer den in 188 uur 86 min. 12 sec. gereden en in 144 uur, dus na zes etmalen waren 10,484 K.M. en 70 Meter afgelegd, wat neerkomt op een gemiddelde snelheid van 72.461 M. peor uur. Een ongeluk. Volgens een bericht uit Quebec zijn 17 personen gewond tengevolge van het neerstorten van twee hichtsporen op de tentoonstellingsterreinen aldaar. De avonturen van een psendo-graaf. Een zonderlinge zaak houdt thans de Berfijnsche politie bezig. Na den oorlog dook in verschillende deelen van Duitsch- land, Nederland, Oostenryk, Italië, een 46-jarige man op, alleen of vergezeld van vrouw en drie kinderen, die zich Walges, ook wel von Walges en soms graaf v. Walges noemde. Hij vertelde uit Lotharingen gevlucht tè zyn, met achterlating van alle have en goed, we gens doodslag van een Marokkaansch soldaat. Hy wist het verhaal van zyn levensloop zoo waarschynUjk te maken, dat hy in den loop der jaren door ver schillende personen, zelfs door de plaat- seiyke overheid, aan baantjes en geld werd geholpen. Zyn kinderen fonden maandenlang een onderkomen in een kasteel van een barones in Kountië en op de bezitting van een Oostenryksch minister, die van tyd tot tyd „Seiner Hochgeboren" over het wel en wee \an diens spruiten bericht zond en uit eigen zak en uit die van andere Oostenryksche ministers geld ter ondersteuning zond. Eenige maanden geleden kwam by de Beriynsche politie de verdenking óp, dat deze zich noemende graaf von Walges, die zich by de autoriteiten in Friedrichs- felde om steun had aangemeld, een reeds lang door de politie gezochte persoon was. Er werd een nauwkeurig onderzoek ingesteld en inderdaad bleek, dat deze Ïraaf niemand anders was dan een zekere anicke, die in 1900 by de Teufelssee in Grünewald een naaister eerst vergiftigd en toen beroofd had. Hy werd wegens dit misdrijf vervolgd en ter dood veroor deeld. Echter vernietigde het Reichsge- richt dit vonnis en J&nicke werd als krank zinnige in een inrichting geplaatst, waar uit hy in 1918 ontvluchtte. Toen volgden zyn zwerftochten door tallooze landen, totdat hy begin September in een dorpje op de Lüneburgerheide werd gearresteerd. Warme bronnen aan de Scores by hond. Uit Kopenhagen wordt gemeld, dat ter Ooatkust van Groenland warme bronnen zyn ontdekt. Dat la geschied in de nabyheid der nieuwe Deensche vestiging aan de Scoresby Sond. Er zyn verscheidene van di.ebronnen aangetroffen; maar by Kaap Tobin vond men er twee, welker water van zeer hooge temperatuur is. De een geeft water van 62° C., de ander water van 60° C. De eerste bron ontspringt uit een grint terrein dicht by de kust, de ander ontspringt aan het strand. Den geheelen winter door biyft over een oppervlakte van zoowat 100 vierk. Meter om de brond de grond ysvrij. By Point Hope zyn verscheidene bron nen die het heele jaar door water geven van 6° k 7° O. Kleine oorzaken Pola Negri ontmoette op een goeden dag een jongen man met een aardig ge zicht, wiena hoogste illusie het was film acteur te worden. Hoewel hy niet bepaald uitmuntte door intellect en feitelijk niet veel anders deed dan stompzinnig glim lachen, gelukte het de wereldberoemde actrice, wier wil immers wet is voor eiken impresario, haar protégé ergens geplaatst ts krijgen. „Te begint natuuriyk met een klein rolletje"', vertelde ze haar jongen vriend, „maar het is in elk geval een kans. En ik raad je aan, die terdege te benutten." De Jongeman glimlachte, zooals hij dat onder alle omstandigheden deed, en begaf zich op het afgesproken uur naar de repetitie. Daar werd hem zyn rol toebedeeldeen rol hierin bestaande, dat hy op een bank aan den oever van een rivier moest gaan zitten, om dan, terwyi zyn blikken toe vallig naar een ln de nabijheid staande rots dwaalden, te ervaren, dateenroover op het punt stond zijn zuster in een af grond te storten. Een en al ontzetting moest hy dan naar de plek des onheils „Hebt gy de situatie begrepen infor meerde de regisseur. De nieuweling knikte glimlachend. „praaien!" klonk het bevel. De operateur kwam ln actie; de jonge man speelde zoo goed hy kon, maar geea oogenblik verdween van zyn gezioht het béte glimlachje. „Haltl" brulde de metteur-en-scène en op den nieuweling toekomend, schold hy hem uit voor alles en nog wat. „Eén keer zullen wfi het nog overdoen", was het slot van zyn betoog, maar als hst dan niet lukt..." Reeds zag de debutant zyn toekomst plannen, zyn illusies, in rook vervliegen. Werktuigeiyk ging hy naar de Naar Nsd. Ooit-lndll. Verzendlngs- weg. Per zeepest vla Amsterdam of Rotterdam Per Holl. mail via Genua (id. nazending) (id. 2e na zending Per Holl. mail via Marseille (id. nazending) Per Eng. mail via Marseille Datum der ter post bezorging. 11 en 26 Sept. 19 81 12 en 26 13 en 27 Eiken Woensd. Tijdstip der laatste bus lichting a. h. Postkantoor. 6.80 'sav. 6.80 'sav. ül.80 'sm 9.— 'sm. 6.80 'sav. 11.80 'sm. 5.80 'sm 6.30 'sav. Naar Ned. West-IndiB. Naar Suriname: Per zeepost via Amsterdam Per mail via Amsterdam (Coloniyn) Per mail via St. Nazaire 23 Sept. 10 en 24 29 6.30 sav 6.30 'sav 6.30'sav. Naar S a b a, St. E us ta ti as en St. Mar ti n- Per zeepost via 10 en 24 Sept. Eiken Vrijdag. 6.30'sav. 6.80 'sm. Naar Aruba, Bonaire «n Cnragso: 10 en 24 Sept. (Coloniyn) 6.80 'sav. NEDERLANDSCHE SPOORWEGEN. ZOMERDIENST. Ingegaan Juni 1926. 6.29 6.29 7.29 10.05 10.06 (van 1 Juli tot 6 Sept) 8.45 Zondags niet 9.01 sneltrein 9.01 Zondags niet 12.17 in Juli en Augustus op Zondagen, aankomst Amsterdam Alleen Zaterdags tot Alkmaar Zaterdags niet alieeu Zaterd. Zaterd. en Zond Zondags niet 12.38 12.27 12.44 1.10 3.48 4.15 7.20 De trein naar Behagen (des Donderdags) vertr 7.42 morg., aank. te Behagen 8.32 niet 2.52 2.62 6.48 6.30 9.28 5.21 8.03 9.12 12.02 3.11 3.40 5.50 9.07 Zondags niet sneltrein Zondags nlei 8.24 9.33 Zondags niet alleen Zondags Zondags niet Zondags niet. In Juli en Aug. Zondags ook Op Zon- en Feestdagen aankomst 11.31 alleen Zondags 11.19 2.36 6.09 6.09 8.02 10.63 11.24 1.04 zij stevige stellingen bezet. Eir zyn ver- Jager No*, die voor het naburige Woe- 104 jaar. werktuigeiyk ging hy naar de bank Mejuffrouw Catherina Jdliooe, een i®*ug' ft neer' En omdftt °P tante van lord Jeliiooe, den admlfaal, i!h eiï, ,',r ,*aB 8®®" 'Uten, heeft Maandag haar 104den verjaardag vLn SiiS «n vIrl?nH j°g k glllerK: gevierd. Haar neef is haar komen geluk- tSiSbH°°«#n,wew°P- wenaohen en zy ontving o.a. telegrammen - .8 ireeuwde nu de regie- ven den koning en die koningin. Een zeedagen record. Op de Mlrunarbaan bij Maraellle heeft regis seur. „Schitterend 1 Wat een temperament I Hulde, hulde 1" Den volgenden dag reeda werd den nieuweling de hoofdrol ln een belang wekkend scenario aangeboden Zijn een 2 liter Ansaido, afwisselend bestuurd toekomst was verzekerd. (Hletorisoh). door de heeren Buoohetti, Galgnsrd. de (H.bl.). Het Centrale Comité erkent» dat de tegen- woordige positie van de ipecialiaten on houdbaar is en dat, wil de Staat, dat de ipecialisten hun taak op behoorlijke wiize vervullen, dan de rechten en de plichten aer ipecialisten nauwkeurig moeten omschreven worden en de specialisten in zoodanige le vensomstandigheden moeten verkeeren, dat zij in staat zouden zijn tot werken. Voor alles is het noodig, zegt het comité, een einde te maken aan de onwaardige hou ding van de bolsjewistische pers tegenover de specialisten. De bolsjewistische bladen beschouwen de intellectueelen als paria's, die ongestraft bespottelijk gemaakt kunnen worden, die voor idioten, bourgeois, volks bedriegers, uitbuiters van de arbeiders, klaploopers, enz. mogen.uitgekreten worden. De bladen mogen het optreden der specia listen critiseeren, maar alleen dan, wanneer er reden toe bestaat. ÜSHW snellen. Tijdstippen van verzending dar brievenmalen. 18 81 Amsterdam (Coloniyn) Per mail over Engeland Perzeepostvia Amsterdam De per zeepost te verzenden f tukken zyn te voorzien van de aanwyzing .zeepost." Alleen correspondentie voor Bengka lis. Siak, Indragiri, Djambi, Riouw en de Natoena- en Anambaseiianden. Overig ge deelte van N.O.I. uitsluitend op verzoek van den afzender. Vertrek van Hsldsr: Aankomst ts Amsterdam Vertrek van Amsterdam Aankomst ts Hsldsr: Dat beteekent: Viermaal een ongewijzigde advertentie ter plaatsing opgegeven ln de „Ueldersche Courant' tegen driemaal bere kening. Wij ervaren dikwijls, vooral bij hen, die een z.g. kleine advertentie plaatsen, ckn, wanneer een eerste plaatsing niet voldoende succes oplevert, vergeten wordt, om tijdig order tot herplaatsing te geven. Om onze cliënten voor schade en last ten gevolge van een dergelijk verzuim te behoe den, advlseervn wij in den regel om direct opdracht te geven tot 4/3 X plaatsing. Zoo- dra men dan geslaagd ls, deelt men ons zulk* mede en wordt dan de overbodig gewordet advertentie uitgelicht. Onze cliënten zijn dan slechts schuldig het aantal malen, flat tij ge adverteerd hebben. Probeert U dal ook eens! Deze bepaling geldt alleen vooc advercen- tlën, welke niet volgens het goedkoope tarief voor handels-advertentlën worden geplaatst

Heldersche Courant | 1925 | | pagina 2