ten, moeten ze langs den z^fdon weg, die ze gekomen waren, ook vertrokken zijn, namelijk over het platje. Doch het zon derlinge verschijnsel doet zich voor, dat op dit platje, dank zij den regen van de laatste maand totaal doorweekt en mod derig was, geen sporen aanwezig waren. k Deze waren evenmin op den muur, als in de kamers te vinden. Nergens zijn vlekken of afdrukken aangetroffen. Het bewuste plat is slechts van omlig gende huizen uit te bereiken. En alle be woners verklaren geen gerucht vernomen te hebben. Men hoeft een hond hooren blaffen, doch niets wijst er op, dat dit de hond is geweest, die in het huis van mevrouw Gompaan vertoefde. Dit is het zonderlinge geval, dat de politie onge woon belang inboezemt. De waarde van het gestolene wordt op 10.000 geschat Verzekering dekt de schade. (TeL) Woonwagenkamp als slagveld. Zaterdagavond is er, ln het aan den Beckummerweg te Enschede gelegen woonwagenkamp hevig gevochten. Toen de politie na groote moeite aan het ge vecht een einde had gemaakt, en de kampbewoners in de wagens waren ge dreven, bleek het, dat twee bewoners op het strijdperk waren aohtergebleven. Beiden waren aan het hoofd verwond en moesten per brancard naar het poli tiebureau vervoerd worden, waar zij door dr. Joosten werden verbonden. De ver wondingen van een hunner, die veel bloed verloor, waren van ernstigen aard. Uitgebreid politie-onderzoek is gaande. (TeL) Eindelijk in de vaL De Amsterdamache politie is er in ge slaagd een 26-jarige inbreker, die werd gezocht in verband met „plundertochten" ln alle deelen van de stad, aan te hou den. De man had zich toegang verschaft in een woning aan de Heerengracht tijdens afwezigheid van den bewoner. De inbre ker had blijkbaar zich eerst ter dege op de hoogte gesteld, hoe lang hij „vrij spel" zou hebben, maar door een onvoorzien toeval kwam de bewoner eerder thuis, dan het aanvankelijke plan was. Hij vond den „vreemden gast", die met een phantasie- praatje zijn aanwezigheid trachtte ver klaarbaar te maken. De bewoner was eerst wat beduusd en liet den Inbreker ontsnappen, maar vrijwel onmiddellijk daarop ging hij hem achterna. Een agent zag de holparty, schoot te hulp en arres teerde den vluchteling. De arrestant werd naar het bureau ge leid en daar gefouilleerd. Gevonden wer den 16.66 aan specie, 6(4 aan bank biljetten van 10, twee zilveren Engel- sche munten, zes biljetten van 1000 mark. 98 van 100 mark en 76 stuks verschillen de gouden zilveren voorwerpen, als hor loges, kettingen, colliers en andere sie raden, zoomede twee spaarbankboekjes en een groot aantal loopers en sleutels. De bewoner heeft verschillende voorwer pen als zijn eigendom of als'het eigen dom van bij hem inwonenden herkend. Moord. De logementhouder A. van Boven, van het hotel Het Centrum aan den Hang te Rottendam, hoorde Maandagnacht tegen 12 uur, zich beneden in zijn zaak bevin dende, boven zijn hoofd schieten. Hij snelde naar boven, doch vond de deur van de voorkamer der eerste verdieping, waar geschoten was, gesloten. Met ge weld verschafte hij zioh toegang en zag daar op den vloer een man en een vrouw roerloos liggen. De logementhouder snelde naar het politiebureau in de Groote Pauwensteeg, waar hij van zijn bevindingen mededee- iing deed. Een inspecteur is daarop terstond naar den Hang gegaan en vond1 in de voorka mer van het hotel Het Centrum twee per sonen met bloed bevlekt; de vrouw lag op den rug, en .de man dwars over haar heen. Nabij de rechterhand van den man lag een automatisch pistool, waarin een Ledige huls. De vrouw was dood; de man, zwaar ge wond, leefde nog. De vrouw was blijkbaar gedood door een schot, dat achter een oer het hoofd was binnengedrongen. De man heeft daarna door een schot in den mond getracht zich van het leven te berooven. De situatie van de kamer duidde er op, dat de vrouw van achteren is overvallen, toen zij vóór een spiegel haar tollet maakte. Een van de bovenhoeken van den spiegel is door een kogel geraakt. In de kamer werden drie ledige hulzen gevon den. Het lijk der vermoorde vrouw en de zwaar gewode man werden naar het zie kenhuis vervoerd. Bij het onderzoek is gebleken, dat de bedde personen als J. P. en eohtgenoote in het logementsregister stonden inge schreven. Meermalen hadden zij reeds aan het café, deel van logement uitmakende, een (bezoek gebracht, doch zij hadden er fK)g nimmer overnacht. Verder is gebjeken, dat de vermoorde vrouw is de 38-jarige J. A. D., gehuwd met den caféhouder O. M., van wlen zij gescheiden leeft. Zij was den laatsten tijd pensionhoudster. De man is schipper J. 8., uit Capelle aan den IJsel afkomstig en woonachtig aan het Kralingsche veer. Hij heeft tot dusverre halstarrig geweigerd eenige mededeeding te doen omtrent de beweegredenen, welke hom1 er toe hebben gebracht, de vrouw te vermoorden. Wethouder-broodbakker. Voor den Leidschen Kantonrechter had zich te verantwoorden, de wethouder van de gemeente Noordwijkerhout, van be roep broodbakker. Hij heeft brood ver kocht dat te weinig droge stoffen bevatte. Bekl. zelf was niet verschenen, maar de deskundigen van den Districtskeurings dienst te Leiden, bevestigden het ten laste gelegde. Eiech 60 of De zaak-Muylwftk. Dinsdag 22 September a.*. zal de Vier de Kamer der Rechtbank te Amsterdam in behandeling nemen de geruchtmaken de strafzaak tegen MaroaliE Muyiwijk, ge- tiorru te CcpeLle aan Fehruari 1882, architect, wonende te Pur- merend, thans gedetineerd in hot Huis van Bewaring te Amsterdam, Er zijn vanwege het O. M, 86 getuigen en deskundigen in deze zaak gedagvaard. Voer f 4060 aan gonden en zilveren! werken gestoten. Er is Ingebroken ln de magazijnen van de Rotterdaimflohe Spaar- en Voorschot bank aan den Beukelsdijk te Rotterdam. Uit de uitstalkast is voor een waarde van rutan 4000 aan gouden en zilveren voor werpen gestolen, waaronder 106 gouden en zilveren heeren- en dameshorloges, 86 gouden ringen, 40 zilveren armbanden, 6 gouden broches, 18 gouden dasspelden, 14 zilveren servetringen, 14 gouden han gers en 22 zilVeren vingerhoeden. Aanzetting tot brandstichting. De Utrechtsohe rechtbank, heeft een 40-jarig koopman uit Soest, wien ten laste was gelegd dat hij een ander gepoogd had te bewegen brand te stichten, veroordeeld tot 1 jaar en 6 maanden gevangenisstraf met aftrek van voorloopige hechtenis De edach was een gevangenisstraf van twee jaar. De verdediger had vrijspraak verzocht. „Stille kroegen" ln Kljssen. Vooral de vrouwen proflteeren ervan. In den gemeenteraad van Rijssen is reeds meermalen bij de behandeling van vergunningszaken gewezen op het geweldig aantal „stille kroegen" in dit stadje. Een van de raadsleden heeft er destijds op gewezen, dat het in plaats van het getal vergunningen te beperken, meer aanbeveling verdiende om den fraudu- leuzen drankverkoop tegen te gaan. Vol gens dti lid is er in Rijssen een ontelbaar aantal particuliere woningen, waarin liefst na het sluitingsuur der café's drank geschonken wordt. De Aimeloosohe rechtbank behandelde Dinsdag eenige Rijssensche drankwet overtredingen. De kantonrechter te Goor had wegens het houden van stille kroe gen veroordeeld: J. N., 54-jarig winkelier, G. N., 60 jaar, id., en E. S., 46 jaar, id.. de eerste en de laatste tot 10 boete subs. 10 dagen hechtenis, de andere tot 6 boete of 6 dagen hedhtdhis. Bij de behandeling dezer zaak bleek, dat er in Rijssen 84 vergunningen bestaan, alsmede een ontelbaar aantal stille kroe gen, die hun debiet voornamelijk vinden onder de Rijssensche vrouwen. De man nen dezer vrouwen hebben geklaagd over het drankmisbruik van hun echtgenooten, dat zoo sterk is geworden, dat vele vrou wen haar aardappeivooraaid inruilen voor jenever. Dikwijls is het voorgekomen, dat vrouwen op klaarlichten dag door hun echtgenooten in besohonken toestand in dé woningen worden aangetroffen. De ambtenaar van het O. M., mr. Blok, vorderde tegen ieder van de winkeliers 60 boete subsidair 60 dagen hechtenis. f Verkeersongevallen. Maandagavond omstreeks halfzeven is een 7-jarig jongetje uit de le Helmers- straat te Amsterdam, dat aan een tram wagen had gehangen en de straat wilde oversteken, in de Marnixstraat aldaar door een auto overreden qp gedood. Maandagavond tusschen 8 en 9 uur is tusschen Brijell en Lobberich de luxe auto van den heer IJ. B., koopman te Venlo, tegen een boom gereden. De mede* inzittende, de heer F. T., eveneens uit Venio, commissionair aldaar, was op slag dood. De heer IJ. B. werd zwaar ver wond en gekneusd; hij is naar zijn wo ning te Venlo overgebracht Er schijnt voor hem geen levensgevaar tj bestaan. Dinsdagmiddag half-vijf heeft op den Amersfoortschen weg bjj Alpeldoorn, ter hoogte van de Echoput, een luxe-auto, gemerkt G. 8773, bestuurd door C. J. v. T„ wonende te Aardenhout, gem. Bloemen- daal, den 12-jarigen D. R. T„ uit te Wilp (gem. Voorst) aangereden. Het jongetje werd in hoogst bedenkelijken toestand per ziekenauto naar het Apeldoornsche Ziekenhuis gebracht, waar het .gister avond 9 uur Is overleden. Het jongetje maakte met zijn mede scholieren onder geleide van het hoofd der school en twee assistenten een tochtje door Apeldoorn en omstreken, en werd aungereden, toen het met zijn makkers uit een autobus was gestapt en zioh met een spelletje vermaakte. Brandstichting. De recherche te Groningen heeft aan gehouden den 26-jarigen F. 8., conciërge van de Rijkskweekschool voor onderwij zers on onderwijzeressen aldaar. 8. heeft in zjjn woning in het gebouw der school brand gesticht, die door zijn eigen toe doen tot een onbeduidend binnenbrandje beperkt is gebleven. Zijn bedoeling was, het te doen voorkomen, dat een trommel tje me<t ruim 500, dat hy van den direc teur in bewaring had, verbrand zou zijn. 800 is op een andere plaats in het ge bouw gevonden. Vergiftige paddestoelen. Door de vele regens van de laatste we ken zijn de kleurige paddestoelen weer overal te voorschijn gekomen. Dus ook de vergiftige. Uit verschillende streken des lands vernamen wij, hoe thans in grooten getale de vergiftigste aller zwammen, de groene knolzwam (Amanita phalloidee) optreedt. Een waarschuwing voor hen, die paddestoelen 'eten, is hier dus wel op haar plaats. Met betrekking tot deze zwam, hoewel ze toch goed te onderschei den ia van onzen champignon. Psalliota campestrls en arvenais, zijn verschillende gevallen van doodelijken afloop te oonsta- tceren geweest. Het gif toch van de knol- zwam, de phalline, verwoest de roode bloedlichaampjes: 7 i 8 milligram ls reeds voldoende om in een litor bloed alle bloed lichaampjes te vernietigen, terwijl het ergste van dit gif nog is, dat het pas na tien tot twaalf uur zijn toxische werking uitoefent en dan reeds zóó geheel ln hot bloed 1b opgenomen, dat voor den patiënt geen redding meer mogelijk ia Bij het verzamelen denke men er Bteeds aan, dat deze zwam steeds onder aan den stengel een zak heeft. Bescherming van ooiervaars. Het auntal ooievaars in ons land en vrijwel in geheel Europa, neemt steeds af; de reden van dezen achteruitgang is nog niet met zekerheid vastgesteld kunnen worden. In ons land worden deze vogels over het algemeen beschermd, doch van enkele nesten worden de jon gen soms, ln strijd met de wet, wegge nomen en het buitenland verhandeld. Dit geschiedde in den zomer 1924 met een tweetal nesten in de omgeving van Lem mer, ml. te Oosterzee en te Eesterga. Reeds eerder ondergingen broedsels op die plaatsen eenzelfde lot. Dit jaar be- dotendfi veldwachters in die streek een nachtelljken bewakingsdienst in te stel len gedurende den tijd, dat er gevaar bestond voor het wegnemen der jongen. Eenige weken achtereen werd lederen nacht bij beide nesten de wacht betrok ken en de jongen konden daardoor vei lig uitvliegen^ (H.bl.) Een nieuw wlndkracht-schlp. Flettneris rotoiwchlp heeft velen ge prikkeld tot pogingen om verbeteringen in zijn systeem aan te brengen. De inge nieur V. Struzyna heeft nu een schip ge construeerd, waarbij de cylinder niet draait, maar vast staat. De bij Flettner door het wentelen van den staanden cy- linder ontstaande druk- en zuigkracht loodrecht op de windrichting welk het gevolg ls van de luchtopstuwing aan de oene zijde van den cylinder en de lucht- verdunning aan de andere zijde, heeft Struzyna bij aijn vaststaanden cylinder verkregen door een systeem van lucht- persing door buizen op vier plaatsen bin nen den cylinder, die in den wand van deze uitlaten hebben. De leider van het aëro-dynamiach insti tuut der universiteit te Göttingen, prof. dr. Prandtl, ia van meening, dat de op den cylinder aldus geoefende voortstu wende kracht tweemaal grooter is dan bij het rotor zeilschip. Het windkrachtschip „Afrika" doet reeds proefvaarten op de Ruhr in MülhelmStyrum en zal ze wel dra ook beginnen op de Wannsee bij Ber lijn. Men kan met het schip nog scherp bij den wind varen, zoo de richting van deze een hoek maakt van 26 graden met de richting van de vaart van het schip. Het meeste effect heeft men evenals bij het rotor-zeilschip als de wind pal op zij ia. Beweegbare metalen zeilscher- men aan weerszoden van den cylinder vermeerderen overigens de zedlcapaciteit. De uitvinder acht zijn inventie intus- schen vooral van belang voor de vlieg tuigindustrie. Hij meent door op dezelfde wijze kunstmatig de lucht te verdunnen boven het zweefvlak van een vliegtuig, dit in staat te kunnen stellen bijna zon der aanloop omhoog te gaan. Het thans door Struzyna gebruikte, schip „Afrika", 10 m. lang en 2.20 m. breed, is voor den cylinder, die er op staat eigenlijk te smal. De uitvinder is van plan zijn cylinder in de toekomst te oojistrueeren in den vorm van een aan tal cylinders boven op elkaar, waarbij dan de bovenste den kleinsten diameter heeft, ft geen aan de stabiliteit van het schip ten goede zal komen. Twee vrouwen overreden. Gistermorgen wildenaan den Stolwij- kersluizenweg de 74-jarige weduwe A. Bakker te Stolwijkersluis en de 77-jai weduwe Van Loon Kastelein, wonende te Gouda .voor een vraohtauto, komende van de richting Gouda, nog vlug den weg oversteken. Zij geraakten onder de auto. Belden werden zwaar gewond opgeno men. In het Van Iterson Ziekenhuis te Gouda, waarheen zij vervoerd waren, zijn de vrouwen spoedig aan de bekomen ver wondingen bezweken. Een gezin vergiftigd. Na het gebruik van worst werden een juffrouw, haar kostganger en haar 8- jarig dochtertje, allen wonende in de Ro- sestraat, te Rotterdam, ernstig ongesteld. Een dokter oonstateerde vergiftigings verschijnselen. De politie nam de worst bij een slager in beslag om een onder zoek te doen Instellen. Het meisje moest naar het ziekenhuis vervoerd worden, daar haar toestand verergerd was. De toestand van de volwassen personen is redeUjk. Gasverstlkklng. De 12-jarige F. A. J. M. van O., van de Demer te Eindhoven, is gistermorgen door haar moeder dood in haar slaap kamertje gevonden. Het meisje was aan gas verstikking- gestorven. Tumult voor de rechtbank. Voor de Rechtbank te Utrecht stond Dinsdagmiddag terecht de 27-jarige tee kenaar H. 8., beklaagd van wederspan- nigheld en openlijke geweldpleging met vereende krachten tegen de politie. Men weet, dat op een Zondag in Juni op het terrein van het Gemeenschaps huis te Bilthoven een nagemaakte stem bus werd verbrand als protest tegen den gtemdwang en daarbij een formeele veld slag 1b geleverd tegen de politie, waarbij politiemannen verwond werden. H. 8. werd bij die gelegenheid gearresteerd en thans moest hij zioh verantwoorden. Een drietal agenten uit De Bilt als ge- tulgen gehoord, verklaarde, gezien te hebben, dat beklaagde herhaaldelijk ge poogd heeft de bus in brand te steken en zich hevig verzet heeft tegen zijn nrres- lfötd.6* Een zestal getuigen i décharge legde verklaringen af ten voordeele van bekl. De Officier eisoh^ acht maanden ge vangenisstraf. Toen men op de overvolle publieke tri bune dezen eiseh vernam, ontstond er on der de geestverwanten van bekl. eeu oor- verdoovend lawaai. En werd met een paar oude schoenen ên een stuk ijzer naar de tafel van de rechtbank geworpen. Een der schoenen raakte den schouder van een verslaggever. Het rumoer nam voortdurend toe. De president gelastte de zaal te ontrui men en schorste de zitting, doch de aan wezige rijksveldwachters waren niet bij machte de joelende aanwezigen te verwij deren. Eerst toen de Bilitsche agenten, die als getuigen waren opgetreden, op last van den president medehielpen, bleek het mogelijk de zaal leeg te krijgen en de me nigte uit het gebouw te verwijderen. Ook de zes getuigen A décharge moes ten de zaal verlaten. Daarna werd de zitting hervat en kon de toegevoegde verdedigster, mej. mr. Si- mons, haar pleidooi houden. Zooals te begrijpen is, verwekte dit in cident, waarop blijkbaar niemand gere kend had, een geweldige oonsternatie in het gerechtsgebouw. INGEZONDEN. Helder, io Sept. 1925. M. de R. Gaarne zou ondergeteekende, door middel van uw veelgelezen blad, het volgende onder de aandacht willen brengen van de betrok ken autoriteiten. Bij voorbaat mijn dank. Gisterenavond hadden we wederom het fenoegen de Emmastraat (voorste ge- eelte) herschapen te zien in een afvoer kanaal van de in de omgeving hooier lig gende gedeelten, zoodat net ondoenlijk was zijn woning te verlaten anders dan door het water te waden, dat daar ter plaatse tot pl. m. 10 tot 15 cM. hoog stond en lustig de huizen, door de luchtopeningen binnen stroomde. Met het gevolg, dat het water onder de vloeren staat en deze te spoediger verrotten; nog daargelaten de gevolgen ten aanzien van de meubelen en het behang. Zou hierin m. i. geen groote verbetering kunnen worden gebracht door b.v. de voet straat pl. m. 10 cM. te verhoogen, zooals dit is geschied in de Weezenstraat, Vroon straat en nog enkele andere straten? Hopende dat binnenkort de noodige ver betering hierin zal worden gebracht en U, M. de K„ dankzeggend voor de plaats ruimte, teekent Hoogachtend, Een bewoner van de Emmastraat. Het denkbeeld van den inzender verdient ernstige overweging. Zooals uit onze mede- deelingen omtrent den regenval blijkt, is de oorzaak eenvoudig de onvoldoende riolee- ring, die al dit water niet verwerken kan. Intusschen zitten dezelfde bewoners telken male met dit zeer onaangename incon- venient. HET WINKELMEISJE EN DE BRAZILIAAN. Naar het Engelsch. Nadruk verboden. Hypatia Dobbs, die in het groote wa renhuis verkoopster was in de afdeellng modeartikelen, werd bij haar afdesllngs- chef, Mr. Murray, geroepen. „Zoudt u denken, dat u juweliersartikelen kunt verkoopen?" Hypatia wa$ erg verrast. Het was wel een heel bevoorrechte positie in de Juwe- liersafdeeling. ,Jk kan alles verkoopen. Zelfs ijswafels aan de Eskimo's." Dat was dus afgesproken. „Ga naar Mr. Siimon en zag hean dat je in zijn af deellng kamt. Dit in vertrouwen" en hij keek haar onderzoekend aan om te zien of ze betrouwbaar was. „In die afdeellng zijn enkele gevallen van diefstal voor gekomen, en om de reputatie van onze finma willen wij liever zoo iets voorko men dan ruchtbaar maken, dus oogen open. Als er eenig vermoeden in u op komt, zeg 'het mij dan direct." „Niet aan Mr. Sknon?" „Neen, beter direct aan mij." Mr. Siinon, die een gewichtige positie bekleedde en zeker duizend pona per jaar verdiende, fronste zijn wenkbrauwen toen Miss Hypatia Dobbs heen de ver andering mededeelde. „Weet u Iets van juweliersartikelen af?" „Heelamaal niets", antwoordde Hypatia vrooiyk. „Nu, uw manieren moet ik heelemaal veranderen. Wat voor modeartikelen goed is is niet voldoende voor ons. Neem aan ons een voorbeeld. En koop een nieuwe jurk. En uw haar zit te los. Strijk het glad. En manicuur uw handen." Zijn eigene waren onberispelijk en hij droeg een ring met een diamant, die niet alleen van 't zuiver ste water, maar er zelfs onder was. Drie maanden was Hypatia bij Mr. SLmon en voelde zich niets op haar plaats. Wat Mr. Siimon over haar jurk enz. ge-i zegd had, was voldoende voor haar om ham niet uit te kunnen staan. En dan de verantwoordelijkheid. Tot -nog toe had zij tegen geen enkelen bezoeker vermoedens gehad, maar toch bad ze ft voorgevoel dat binnenkort Iemand haar salaris zou kosten. En werkelijk, den volgenden dag tegen sluitingstijd, toen Mr. SLmon zijn afdeellng inspecteerde, nam hij een ring uit een fluweelen doosje en onderzocht deze. „Miss Dobbs", riep hij gebiedend. Hypatia sprong op. „Hebt u vandaag deze smaragd ringen laten zien?" „Ja, hoe zoo?" v antwoordde Mr. Bidon. JDs steen is van glas, geen spoor van my,. ragd." Miss Dobbs uitte een faeet. a wlen hdbt u hem laten alen?" "Aan „Ja," Ik weet het, aan een heer bruin gezicht en, opgestoeken leek een vreemdeling. „En 1 hebt tj ia. ten beetnemen; nu het verschil za] salaris betaald moeten worden. Ga mZ naar Mr. Marray." Na haar *'hrobbeek te hebben ontvangen kroeg zij «en de tijd om hem te ontdekken als hy We ln de zaak mocht komen. 7,y kleedde zich in haar beste japon zoo. dat z.y er zelf als een bezoekster uit zi en begon haar vermoeiende taak. Maar u dagen verliepen zonder succes. Op den vierden dag zag zy in de heerenkleeding- afdeeling ineens haar slachtoffer ln een paskamertje zonder jps achter een gor dijn. Zy had hem toen zoo in zyn over hemd by Mr. Murray willen brengen, maar dat ging toch niet. Daarom telefoneerde zy Mr. Murray. Toen do vreemdeling in een nieuw pak te voorschyn kwam werd hy door Mr. Murray ultgenoodigd weer even binnen te gaan. „IJ hebt Dinsdag- raiddag ringen uitgezocht, niet waar?" „Jawel, maar waarom vraagt U dat?" "Deze dame hielp U"? „Ik herken haar niet!" „Heeft zy U deze smaragd ring laten zien?" „Neen, dat is geen smaragd, die zou ik niet gekocht hebben, ik laat my niet be driegen." „Wilt U zoo vriendeiyk zyn Uw naam en adres te geven voor 't geval U getuigen moet?" „Myn naam is Gonzalez, van Gonzalez, Huttner, Avenlda Centrale, Rlo de Janei- ro. Op het oogenblik Hotel Russel". Na ëen onmerkbaar teeken van Mr, Marray aan Hypatia ging zy weg, om even by het hotel te informeeren, terwyi den Braziliaan alle mogelijke verontschul- digingen werden aangeboden. Bjj den uit gang zag Hypatia ze staan en knikte be vestigend tegen mr. Murray. Deze nam Hypatia mee naar de Juwe- liersafdeeling en na een onderhoud met Mr. Simon gaf hy haar haar ontslag. Zy moest dadelijk vertrekken en kreeg geen getuigschrift. „U gelooft toch niet, dat ik zooiets ge daan heb?", vroeg ze. „Ik beschuldig niemand," zei mr. Simon met waardigheid. Hypatia droop af. Ze voelde zich dood ongelukkig en wist niet, hoe ze zonder aanbeveling weer een betrekking kon krygen, die voldoende betaalde om zich zelf en haar gebrekkige zuster te onder houden. Ineens kreeg ze een idee' die bruine aap te achtervolgen en te betrap pen, als hy Iets uit een anderen winkel stal. Ze wandelde naar Russel Square en bleef er rondhangen tot ze den Braziliaan '•middags uit zyn hotel zag komen. Zy wilde hem volgen, maar tot haar wanhoop riep hy een taxi aan om hem naar Gaiety Theatre te brengen. Zy volgde in een bus. Nog een paar uren wachten. Toen kwam de vreemdeling er uit, wandelde naar Ph£ cadilly Circus en stak over naar Regent Street. Daar bleef hy voor een juweliers zaak stil staan, die schitterend verlicht was. Hypatia stond dichtby hem. Een po- litie-agent liep langzaam voorfoy. De vreemdeling die in den spiegel van het venster keek, draalde zioh om. .Houd den dief', riep hy en wees op Hypatia. „Zij volgt my den heelen tyd. Zy is een die vegge, een zakkenrolster, ja!" Ze namen haar mee naar de politiepost en vroegen haar om een referentie. „Waar U in betrekking bent by voorbeeld?" Hypatia schudde droevig het hoofd, za kon niets opgeven. Toen werd ze zoolang opgesloten. 's Maandags zou zy gehoord worden, zy had haar zustor bericht gezonden dat zij by vergissing vastgehouden werd en des Maandagsmiddags thuis zou komen. Toen zy 'sMaaiji^s wachtte om voor den politierechter geleld te worden, was er een bezoeker voor haar. Het was Mr. Murray. „Ik hoorde het van Uw zuster, Ik kom om U te helpen", zei hij. „Zoo,", antwoordde Hypatia koud. „Ik dacht dat niets ruchtbaar gemaakt mocht worden om de reputatie van Uw zaak." „U werd ln de afdeellng van Mr. Si mon geplaatst om hem in het oog te hou den, hy werd door ons verdacht. Gisteren ls de geheele voorraad door een vakken ner onderzocht en er ls een groot versohil tusschen wat aanwezig moet zyn en wat er is.Hy heeft aan de beurs gespe culeerd en heeft op die manier zijn ver lies willen aanzuiveren. Ik neem U dadeiyk weer aan en denk, dat U wel weer liever op Uw oude plaats je by de mode-artikelen geplaatst wordt!" TELEGRAFISCH WEERBERICHT naar waarnemingen verricht in den morgen van 10 September. Medegedeeld door het Kon. Nederlandscb Meteorologisch Instituut te De Bilt. Hoogste stand 767.9 te Vestonanoer. Laagste stand 740.8 te Helder. Verwaohting: Matige Zuid-westeiyke tot Noord-wes- teiyke wind, afwisselende bewolking met nog regenbuien en kans op onweer, wei nig verandering in temperatuur. MARKTBERICHTEN. Schasermarkt van Donderde# 10 S«s>t. 11 paarden 200-600; 10 stlren 200-860; 80 feldekoelen mepere 170826; 86 Idem vette 300-600; 60 kalikoeten 266—490; 26 nuchtere kalveren 1480; 64 eohapen .ma#ere 8862; 816 Idem vette 46—68; 288 lammeren 26—40; 17 varkena magere 26—S6;l)8 Idam vette per kg. 0.90-^0.94; 114 blagen 16—22; 28 konijnen 0.B0—2; 429 kippen 0601.60; eenden 0.408; 78 kg boter 266—2 60. Kieren veiling (voorloop lg bericht). 22206 kipeteren per 100 8.70—10, 1421 •erudeteren per 100 7.80—8.

Heldersche Courant | 1925 | | pagina 6