WARMTE VULHAARD „WODAN" f 125- Fa. J. VAN WILLIGEN, Weststraat 87-92. Heidersche Maatschappij tot Glasverzekering, VÉÉL UIT DEN OMTREK. OP EN OM HET BINNENHOF. Fabrikant L M. JAARSMA Ingezonden Metiedeeiing. gevestigd te HELDER - opgericht 1904. Directie: Firma SEBR. HOOGERDUIJN, MIDDENSTRAAT 18-20-24-20. In deze Maatschappij worden elle glasruiten verzekerd tegen de laagste noteering. Direct plaatsing van ruiten. Int. Comm. Tel. 74. Ik wil de grootste martelingen op mij ne men; alle beenderen zullen mij worden gebroken, mijn oogen zullen mjj worden uitgestoken en mijn lichaam zal men aan stukken gescheurd aan de raven als voed sel voorwerpen, indien ik mij aan verraad schuldig maak." De politie heeft tot dusver achttien per sonen gearresteerd, van wie er acht we derom in vrijheid zijn gesteld. Vader en zoon Strohschein zijn in Silezië gearres teerd en naar Berlijn op transport ge steld. Het communistenproces te Lelpzlg. In het hoogverraadsproces tegen Mas- low en zijn medebeklaagden is Donder dag vonnis gewezen. Maslow is wegens overtreding van de wet» tot bescherming van de republiek veroordeeld tot vier jaar gevangenisstraf, 500 mark %boete en uit zetting. De boete en één jaar gevange nisstraf worden beschouwd ais door de preventieve hechtenis te zijn afgedaan. De vervolging van Grilewiez, Schuma- cher en Schlecht werd op grond van de amnestiewet ingetrokken. FRANKRIJK. De staking bij de banken. De bankdirecteuren hebben de door de regeering voorgestelde arbitrage gewei gerd. De stakende employé's zouden thans geneigd zijn voor deze weigering het hoofd te buigen en hun nederlaag te erkennen. Zij vragen nu afzonderlijk met eiken directeur te onderhandelen over de voorwaarden tot het weder in dienst tre den. De openbare meening is duidelijk te gen de bankdirecteuren gekant, wier on verzoenlijkheid de revolutionnaire propa ganda onder de employés schijnt te zul len begunstigen, Beroovlng door bedwelmenden wfjn. Bij de aankomst te Bordeaux van den trein uit Parijs werd in een derde klasse coupé een reiziger slapend aangetroffen. Sa gewekt te zijn, deelde hij mee, dat hij van een medereiziger een glas wijn had aangenomen en dadelijk daarop in slaap was gevallen. Het bleek, dat hij beroofd was van een bedrag van 1200 francs. Toen er een tweede trein uit Parijs aankwam, vond men wederom een reiziger in slaap, diie een dergelijk verhaal deed als de eerste. Hij bleek van 120 francs beroofd te zijn. MAROKKO. De oorrespondenten der Engelsche bla den gaan voort met het seinen van be richten, welke een geheel andere voor stelling geven van de Spaansche landing bij Alhuceinas dan de officieele Spaan sche berichten. Volgens deze telegram men heeft Abd-el-Krim opzettelijk nage laten tegenstand bij de landing te bieden, daar zijn eerste verdedigingslinie, welke goed van artillerie is voorzien, verder landwaflrts ligt. Eerst wanneer de Spaan sche troepen tot daar zijn opgerukt, zou moeten blijken of zij een overwinning kunnen behalen. Volgens deze berichten had de landing ten doel een wig te drijven tusschen de beide vleugels van Abd-el-Krima leger, hetgeen niet is gelukt. Abd-el-Krims broeder rukt op naar Te- toean en de val van Beni-Karrisj wordt ieder oogenblik verwaoht. Primo de Re- vlera heeft dan ook een telegrafische noodkreet tot Pétain gericht, waarin hij dezen verzoekt onmiddellijk tot het offen sief over te gaan. AUSTRALIË. De zeemansstaklng. Donderdagmiddag zijn te Melbourne weer 41 stakers van het stoomschip Port Brisbane tot 14 dagen gevangenisstraf veroordeeld. 23 andere van de bemanning van de Port Field kregen 8 weken, en 86 schepelingen van verschillende kleinere booten werden tot gevangenisstraf van één tot drie weken veroordeeld, al naar gelang de rechtbank ook nog ongehoor zaamheid aan.het wettig gezag bewezen achtte behalve de contractbreuk. - MEXICO. Dr. John Morton, een wetenschappelijk landbouwer en veeboer te Atlixto, in den staat Pueblo, had het te kwaad gekregen met de Miexicaansdhe landbouwers van zijn omgeving. Het zal wel de eeuwige quaestle tusschen den groot-grondbezit ter en de daglooners in zijn omgeving zijn geweest. Hoe het zij de Mexicaan- sche boeren van de streek waren fel op Morton verbitterd en dreigden, hem te zullen .vermoorden. Deze waarschijn lijk een Amerikaan vroeg bescherming 'aan het Amerikaansche gezantschap te Mexico (stad). Tevens begaf hij zich van zijn woning naar het spoorstation te At lixto onder bescherming van een regi ment Mexicaanaohe troepen. Deze waren dr. Morton komen redden, want toen zij hem kwamen halen, troffen zij hem aan op het dak van zijn hoeve, waar hij, ge wapend, de omstreken domineerde. De dreiging ontatnfea, ./Jat ri} hew wel te pakken zouden krijgen vóór hij van zijn huis den trein sou nebben bereikt". Thans zijn Morton met zfln familie in veiligheid to Mexloo (stad). CHINA. De douane-conferentie te Peking. Naar het R. O. bureau uit Londen meldt heeft de Chineesche minister van buitenlandsche zaken in een onderhoud met Chineesche Journalisten zijn teleur stelling uitgesproken over het standpunt dat de mogendheden hebben ingenomen bij de aanvaarding van de uitnoodiging om deel te nemen aan de douane-confe rentie te Peking. De Britache regeering heeft in haar antwoord verklaard, dat zij bereid is om elk verstandig voorstel van de Chinee sche regeering over de revisie van het douane-tarief te onderzoeken. Maar tot iets dat verder gaat dan dit heeft zij zich niet verbonden. Daaraan herinnert een diplomatieke medewerker van de Daily Telegraph op waarschuwende wijze. Te Tokio ls men bevreesd voor ernstige verwikkelingen. De Daily Telegraph heeft een belang wekkend telegram van haar correspon dent te Tokio over de a.s. conferentie te Peking ontvangen. Hij is, na een grondig onderzoek tot de overtuiging gekomen, dat Japan, Engeland en de Ver. Staten het met elkaar eens zijn over de program- beperkingen, die bij de komende confe rentie te Peking dienen te worden in acht genomen. Rusland en Duitschland daarentegen hebben definitief het standpunt aanvaard, dat de agenda der oonferentie ten volle dient rekening te houden met China's on afhankelijkheid aeiach. Waarnemers te To kio vfcn den loop der gebeurtenissen in China vreezen, dat in dat land nog heel wat ernstige troebelen te wachten staan, daar China moed heeft gevat door de houding van Rusland en Duitschland, terwijl de verdere mogendheden, die het meest van China te vorderen hebben, wel geen genoegen zullen nemen met de ver hooging der douanerechten met meer dan 21/, pet. Dan wordt er te Tokio op gewezen, dat de regeering te Peking volstrekt niet moet worden beschouwd als de regeering van heel China, behalve dan dat heel China één is in den eisch van onafhan kelijkheid. Overal in China zijn Russische en Duit- sche agenten druk aan het werk; zij po gen dit land te doordringen van de waar de, die hun vriendschap op dit moment voor China heeft. Tezelfder' tijd gaat de anti-Japansche en anti-Britsche propa ganda voort, minder luidruchtig, doch be hendiger dan ooit. Vele Japanner» zijn er van overtuigd, dat het samengaan van de drie mogend heden Japan, Ver. Staten, Engeland om de agenda der oonferentie te Peking strikt te beperken tot het douane-vraag stuk, de Chïneezen, onder den aandrang van opruiers, zal brengen tot de een of andere wanhoopademonstratie. Te Tokio houdt men het er voor, dat de drie regee ringen (Japan, V. St., Engeland) geens zins blind kunnen zijn gebleven voor de mogelijkheid van zoo'n naderende ultbar sting, zoodat zij naar men aanneemt al wel hun voorzorgsmaatregelen zullen hebben genomen, om gereed te zijn wan neer het onweer losbarst. Hebben zij dit niet gedaan, dan zou hun huidige politiek al uiterst onverstandig wezen; want er zou een brand door worden gesticht, dit zich tot een ontzaglijken omvang zou moeten uitbreiden. De militaire garnizoenen te Kanton, Nanking, Moekden en in Mongolië wach ten den loop der gebeurtenissen af. Maar de Amerikaansch-Japansch-Britsche oom- binatie kan in ieder geval van Kanton en de „rooden" in China geenerlei sym pathie of hulp verwachten. Amundsen had de keus uit jrersoheiden luohteohepen, doch hij koos de no. 1 (met een capaciteit van 18.500 kub M., lengte 106 M., drie motoren van 246 P.K. elk, snelheid 50 60 zeemijl per uur, vlieg- radius 2000 zeemijl. Het luchtschip was 1 Maart 1924 gereed gekomen. LUCHTVAART. De nieuwe luchtpostlijn Kopenhagen AmsterdamParijs is geopend. Het vlieg tuig verlaat 9 u. 80 m. 's ochtends Kopen hagen en komt na 4 uur 50 minuten reeds te Parijs aan. In verbinding met de Duitsch-Russi- sche luchtvaartmaatschappij zal de Aero- Lloyd nachtluchtpostverkeer Inrichten tusschen Berlijn en Koningsberg, waar door 'n doorgaand luchtverkeer Londer A'dam BerlijnKoningsbergMoskou ontstaat. De nieuwe Pooltocht van Amundsen. Luitenant Riiser Larsen heeft te Oslo in de Aeroclub, in de plaats van Amund- s"n, die door ongesteldheid niet aanwezig kon zijn, een mededeeling gedaan over het reeds bekend gemaakte plan voor een gen. Men kan er dus, pooltocht In 'n Italiaanach luchtschip. De équipage daarvan zal, met Amundsen mee, bestaan uit 16 man. Al de meegezel len van den poolreiziger bij zijn vlieg- expeditie zullen van de partij zijn. Van den Duitscher Feucht is alleen nog geen antwoord ontvangen. Verder zullen Noo- ren en Italianen meegaan. Onder de laat- sten ook de ontwerper van het luohtschip, die de leiding zal hebben bij de naviga tie. Het luchtschip moet nog eenige dege lijke verbeteringen ondergaan. Inmiddels Week-krontek. Den Haag, 10 Sept Vele geruchten. Formerend. H enkels-Schaper. Genève. Naar Prinsjesdag. Wij hebben gehoord, reeds op Zater dag 5 Februari heeft de Raad der Minis ters de ontwerp-Troonrede vastgesteld, welke H. M. de Koningin op Dinsdag 15 September zal uitspreken. Met den eenvoudiger-gemaakten „mo bilisatie-stoet" van vóór den ooriogs-tijd zal H. M. zdch naar de Haagsche Ridder zaal begeven voor de plechtige opening der zitting van de Staten-Generaal voor 1925—'26. Wij hebben nu wéér te stellen de vraag, die Isaac da Oosta tachtig jaar geleden poneerde: „Wachter, wat ls er van den nacht?. Ook nu zal ik mij niet begeven in de sfeer van de geruchten. De ontelbare!. Over hetgeen uit de nieuwe Regee- rings-cuisine te wachten valt, loopen vele geruchten. Vooral het besluit van minis ter Rutgers, den opvolger van dr. De Vis ser, om te verbieden, ook n£ kerktijd, sportdemonstratiën (Purmerend was hier het allerteerste slachtoffer) wekt gis ting. Zal straks, het gerucht, dat, de Tweede Kamer wil breken in 1925, met den jongeren „adat" om geen adres van Antwoord op de Troonrede te geven, nam in de jongste dagen vasteren vorm aan, het politiek parlementair debat mede „beheerschen". De „politieke brandstof' fis opgestapeld in zeer-bedenkelijke mate. Daar is de verkiezing tot lid van Gede puteerden in Zuid-Holland van den anti revolutionair Heukels (afgetreden Ka merlid), alsook van den Katholiek Boeyen in de vacature, respectievelijk van de tot minister benoemde heeren Rutgers en Schokking. Er was zeer hevige „rumor in casa" van Provinciale Staten in Zuid-Holland over deze benoeming. En van onpartijdig standpunt kan be zwaarlijk worden betwist de juist van wat „De Nederlander", het Chr.-Historische Haagsche orgaan, betoogde: „De bib lijkheid had gevorderd, dat in de huidige omstandigheden een sociaal-democraat in Gedep. Staten zou zijn gekozen. Waarbij dan nog komt, dat de heer Heukels, achtenswaardig en ook wel in telligent onderwas-man toch niet kan worden beschouwd tot het hout, waaruit hóóg-intelligente bestuurslieden worden gesneden.... Zoodat 'sheeren Schaper's toornig woord, dat 't er hier eigenlijk op aan-kwam, den heer Heukels „een baan tje te verschaffen", een soort van dub bele beteekenis kreeg. In elk geval, de verhouding tusschen Rechts en de Sociaal-democratische partij is door dit gebeurde op bedenkelijke wijze verscherpt. Aan den vooravond der opening van de nieuwe zitting der Staten-Generaal. Wij mogen aannemen, dat de Tweede Kamer, die, in afwachting der verkie zing van mr. Ruys de Beerenbrouck tot opvolger van mr. Dion Kooien op 16 dezer zal worden gepresideerd door mr. dr. Anton van Gijn, numero-drie der no minatie van Dirisdag-September-1924, al héél-spoedig zal worden gesteld voor de moeilijke vraag van het nieuwe Ne- derlandsch-Belgische verdrag. 't Staat wel vast, ook dat voor het traktaat, zooals 't daar ligt, geen meer derheid in de Kamer zal worden gevon den. Maar men weet ook, dat te Genève mi nister Van Karnebepk met zijn Belgi schen collega Vandervelde besprekingen heeft gehouden. In de jongste dagen. De heer Van Karnebeek is een be kwaam, bovenal een uiterst-voorzichtig diplomaat!. Deze Excellentie zou zich, om iets te noemen niet gewaagd hebben aan een ontwerp als het koopen van de zeer- dure oude villa op het Haagsche Plein 1818 voor ambtswoning van ons „Foreign Office"". Hetwelk de Tweede Kamer met alge- meene stemmen verwierp, gelijk men weet. Minister Van Karnebeek is niet de man om een ontwerp, waarvan Z.-Exc. beseft, dat het in ons Parlement geen meerder heid zal vinden, aan de stemming te wa- een gesprek met Injfwndeo Medederiln;?. een man van groot gezag bevestigde mij in deze overtuiging, zeker van zijn, dat Exc. v. Karnebeek öf het Nederlandsoh- Belgisch Verdrag tijdelijk zal terugne men óf dat er dusdanige wijzingen in het traktaat zullen worden gebracht, dat het Parlement er per slot van rekening, - zijn zegel aan zal hechten. Vast staat, dat onze Regeering (en hier vaar ik wederom volgens het kompas van mijn zeer-gezagheblbendend zegsman), in dertijd heeUrroote en fijne stuurmans kunst heeft betoond door van de Belgi Bronsversiering ONDANKS EENE LA6E K0LENREKENIN8 HET RIJKSINSTITUUT VOOR BRANDSTOFFEN ECONOMIE DEN HAAG CONTROLEERDE HET KOLENVERBRUIK (Hollandsche Anthraciet) benoo- digd voor het verwarmen van een vertrek groot taoM'. meteen E. M. JAARSMA HAARD gedurende het tijdvak 16 Nov.—6 Dec. 1924. RESULTAAT: Gemiddelde Temperatuur: Buiten 7.7°C. Binnen i8°C.(64F.) Kosten per 24 uur 28 cent. Dus ruim 1 Cent per Uur. De ervaringen sedert 1868 opge daan demonstreeren zoodoende duidelijk: De conatructie der B. M. JAARSMA HAARDEN Ie NIET TE OVERTREFFEN. VRAAGT PRIJSCOURANT hare goedkeuring zal hechten. Wij staan nu vlak voor de nieuwe cam pagne. Mijn eerstvolgende Parlementaire week overzichten zullen allicht grooter van om vang en rijker van inhoud zijn dan die der jongste. En het eerstvolgende zal kunnen ver halen en toelichten over het Koninklijk woord, op Dinsdag ba in de oude Haag sche Ridderzaal dan gesproken. Mr. ANTONIO. worden te Vernes bij Trondhjem en bij aohe Regeering gedaan te krijgen wat Koningsbaai- (Spitsbergen) meermasten opgericht voor het luchtsohip. Begin 1926 zal men van Rome in twee rtappen naar Vernes varen en mogelijk bij gunstig weer direct naar Spitsbergen. Men hoopt dan in April of Mei den tocht naar de pool te kunnen ondernemen. Het door den ingenieur Nobïll ontwor pen luchtsohip, dat in Maart 1924 zijn nog kort-tevoren onbereikbaar aoheen, toen België in de felle roes der zege ver keerde. Dit laatste verliest men bij de be- oordeelinjg van wat het nieuwe Belgi sche traktaat beduidt, wel vaak sohrö- melijk uit 't oog. Ik geloof du», saamvattend, dat het eind dezer historie zal wezen, dat de K-eren van Atlixto hadden reed» tal van eerste reis volbracht, heeft sinds dien met Kamer tan een gewijzigd traktaat, door Elft? n0* yemahlllende vaarten gedaan, minister Van. Karnebeek met zijne beken- luien %an zijn gezin. Hij had ook de be- Het kan twintig passagiers vervoeren, de, a eer-behoedzame eloquentie bepleit,— ECONOMISCH WEEKOVERZICHT. Het is alsof de brieven van de heeren van Oss niet dien invloed hebben gehad, welke men zich blijkbaar gedacht heeft, aangezien er na de eerste inzinking een voortdurend herstel is gekomen, zoodat de koers van Vrijdag 28 Augustus bijna weer bereikt is. Het publiek wil, blijkbaar door deze koersverbetering gerustgesteld, de zaak eens aanzien en houdt zijn bezit dus kalm vast, terwijl er een macht in Engeland moet bestaan, die deze en de vorige week constant steun verleend heeft In elk geval wordt geloofd, dat de heeren van Oss met hunne actie vrijwel alleen staan, speciaal de flnantieele bladen, die wat te beteekenen hebben, hebben er lijn recht tegenover gestaan, en adviseerden reeds dadelijk niet op de kwestie te reageeren. Wat de andere industrieele fondsen betreft was er begin deze week weer een opwaartsche beweging in Kunst zijde aandeelen, die werd gestimuleerd door berichten van toenemende vraag en verhooging van den prijs van het product. Eveneens echter komen er voortdurend berichten omtrent het oprichten van nieuwe fabrieken in het buitenland, zoo dat de concurrentie niet stilzit en voor de Hollandsche bedrijven een groot deel der buitenlandsche orders zal moeten verdwijnen. Andere industrieele papleren trokken geen aandacht en er zal weer eens wat bijzonders moeten gebeuren, dat leven in de brouwerij zal brengen. De mijnbouwafdeeling was voor aan deelen Redjang Lebong vaster en deze stukken konden beden Dinsdag een koers van 8lO°/o bereiken, waarschijnlijk ge vraagd op de schitterende extractieresul taten. Aandeelen Algemeene Exploiratie trok ken de aandacht door een wilde bewe ging, springende van 140 naar 120 en weer vervolgens tot 185°/o, wel een be wijs, dat er geen touw aan vast te knoo- pen is. De ééne Insider gelooft, dat er nog belangrijk hoogere koersen voor zijn weggelegd, terwijl van andere zijde ont houding wordt aangeraden, 't Is wellioht interessant wat de Dagelijksche Beurs- courant hierover schrijft en wel het volgende „Alg. Exploiratie ondergingen eenige variaties die schenen te moeten worden geschreven op rekening van manipula ties. Hoe dit aandeel een koers kon be reiken als waarop het nu genoteerd staat, is een van die zonderlinge beurs- gewrochten, die door outsiders niet naar waarde geschat kunnen worden. De Mij. heeft nagenoeg geen kans op dividend en het is alleen mogelijk ge weest door het verhoogen van den post concessie met een hoogst aanzienlijk be drag, het enorme verlies te vermoffelen. De waarde der oonceasie is nu meer in overeenstemming gebracht met het uit staande kapitaal, gelijk men dit in den geljkten term ietwat gewijzigd noemt. Misschien kan een tweede operatie een nieuwe „overeenstemming" tot stand bren gen. De oonceasie worde teruggebracht tot hare „reële" waarde en daarna t kapitaal in overeenstemming gebracht met het bedrag der concessie. Als dit ia geschied, kan er, waarschijnlijk, ala het geluk wil dienen en er nog wat meer olie wordt geproduceerd, een klein dividend op het aldus gereduoeerde kapitaal uitgekeerd worden over eenige jaren. Het eenige, wat ons zeer soeptisoh stemt ten opzichte van de Algem. Expl., is, dat de Mij. al zoo lang bestaat en er nog nimmer een schfin van dividendkans of zelfs van winst te zien was. Maar wat niet ls, kan nog komen." De rest van de beurs geeft weinig be wegelijke te zien, zelfs ae rubberafdee- ling, uitgezonderd Amsterdam-Rubber, welk fonds door dendqghandel gefavori seerd wordt op allerlei oncontroleerbare geruchten, zooals aflossingsplanncn van de aandeelen der Amsterdam-Rubber II of plannen tot betaling van een interim dividend. Wat er van waar is, zal de toekomst leerenzeker is, dat het aandeel zich duchtig houdt en thans circa 806 °/0 noteert. In Amerikaansche fondsen is er zoo af en toe wat beweging, zooals vandaag in Central-Leathers, die het publiek plot seling scheen te koopen, waarom is tot heden onbekend, misschien omdat er in de andere Amerikaantjes zoo weinig te doen is, uitgezonderd dan de beruchte Wabash-waarden, waar heden weer45°/o genoteerd werd. De wisselkoersen zijn voor Parijs en Brussel niet bewegelijk, doch er valt een enorme bedrijvigheid in Oslo waar te nemen, dat tegen sterk oploopende prijzen uit de markt wordt genomen en heden zelfs 53.80 noteerde. Het is de vraag of dat zoo doorgaat of dat er ook weer eens een omgekeerde beweging zal volgen. SCHAGEN. De heer J. M. Vlaming, te Schagen, is benoemd tot leeraar in het teekenen aan het Instituut voor middelbaar bouwkundig onderwijs te 's-Gravenhage. Voor de betrekkingen van leeraar in het boekhouden en leeraar in het rekenen aan de vereenigde teekenscholen te Scha gen, hebben zich 4 sollicitanten aangemeld. Als directeur van het post- en telegraaf kantoor te Schagen komt in aanmerking de heer J. Slingerland, directeur van het kantoor te Terschelling. Het kroozen van den polder Schagen is door het bestuur gegund aan den heer W. Kuiper, voor f828.—. In de plaats van wijlen den heer J. Mole naar is tot diaken bij de Ned. Herv.kerk te Schagen verkozen de heer P. Bak. Nu het reeds een paar weken geleden is, dat het Duitsche tarief in werking ls getreden, hebben wij voldoende gele genheid gehad om na te kunnen gaan welken invloed het op onze maAten heeft uitgeoefend en wel meer in het bijzonder op den handel in varkens en stieren. Het spreekt, dat bij den eersten indruk de vraag iets minder waa en de prijzen een paar centen teruggeioopen. Het komt ona voor, dat hst tarief van nadeeliger invloed op de stierenmarkt is dan wel op de varkens. Te Amsterdam en Rotterdam werd op de eerste markten beslist minder voor Duitschland gekocht; men beschouwde den export niet loonend geaoeg Zoo was het niet alleen in Hol land, maar ook in Denemarken was de exporthandel v,oor Duitschland traag. Bij dien toestand rekent men op een toene mende vraag uit Duitschland, die dan gepaard zal moeten gaan met hooger prijs- noteering, om daardoor den verlaagden invoer te krijgen. Het kan ook zijn, dat de overzeesche handel in bevroren vleesch van de gelegenheid zal trachten profijt te trekken door grooter partijen vleesch aan de Duitsche markt te brengen. In dat geval zal Holland moeten toegeven door het stieren- en varkensvleesch tegen extra lagen prijs te exporteeren. Het zal al spoedig blijken welke richting in deze aangelegenheid zal zegevieren. Op de Schagermarkt van 10 September was van de kwestie nieta te bespeuren. Men had trouwens ook niet veel tijd om deze zaak ln het midden te brengen, want de handel had plaats onder slagregens, met donder en bliksem. Loven en bieden op de lange baan heelt bij zoo'n gele genheid weinig sucoes; het was hebben of niet. Vette koeien waren tegen iets minder prijs goed te verkoopen. Men betaalde voor lste kwaliteit f 1.20 f 1.25, een paar extra beestjes liepen 6 oent boven deze noteering2de kwaliteit f 1.15 11.20 en 8de kwaliteit 11.06 11.10. De prijzen van weide begonnen zich al eenigszina te rlohten naar den over vloed van water. De handel in bedrljfavee waa dan ook stug. Melk- en kalfkoeien 12.50 14.50; nuchtere kalveren 112. 180; tot 126.— voor de slacht, daar boven voor het bedrijf. Schapen (vette) voor den uitvoer tot 158.lammeren voor export 140.—bedrijlsschapen (oude) voor de wei tot 150.lammeren 129. 182.vette varkens bleven vast. Goede slachtvarkens tot 10.92 per K.G. Het weer ln aanmerking genomen, waa de handel zeer bevredigend, de afzet zeer goed. WIEK IN GEN. Aan den militieplichtige R. Post ls in verband met zijn werkzaamheden (boek houder bij de aannemera-Mij. Holman en van Hattum aannemers Zuiderzeewerken) uitstel tot het bijwonen der herhalings oefeningen verleend. In de „Komeet" bet kermisvakblad lezen w|j dat de redactie van dat blad van het gemeentebestuur van Wleringen een gunstig bericht over de afloop der 1.1. gehouden kermis heelt ontvangen. Verder deelde Wieringen mede, dat het volgend Jaar een uniform sluitingsuur zal worden gesteld en wel 2 uur 's nachts thans waa dit 8 uur en vroeger 4 uur. Naar wij vernemen ls de gemeente- rekening, dienst 1928, van Qed. Staten goedgekeurd terug ontvangen.

Heldersche Courant | 1925 | | pagina 2