HERFST Bramlage's Volkskleedingmagazijn, Weststraat 11, JAPONSTOFFEN I. GRUNWALD, Waarheid In Reclame! DAM ES •CONFECTIE ZIET DE UITSTALLINGEN. BUITENLAND. Ingezonden McdedeoHng. KANAALWEG 71—74, VOLKENBOND. De zitting der Assemblée. Een rede van Jhr. Loudon. Een voorstel Inzake de ontwape ningsconferentie. Uit Genève wordt aan het Hbl. gemeld: Jhr. Loudon hield Vrijdagmiddag bij de algemeene beschouwingen in de Assem blée een zeer toegejuichte rede. Hij bracht hulde aan den Raad en alle Volkenbonds organen, en, als vertegenwoordiger eener oude koloniale mogendheid, speciaal aan de mandatcncommissie. De Volkenbond is geluk te wenschen met de instelling der mandaten, welke, al zijn er eenige kleine opmerkingen te maken, in de practijk be antwoorden aan het doel en geenszins ge camoufleerde annexaties zijn. De heer Loudon stelde het inwerkingtreden van eenige amendementen vast, doch betreur* de dat de voornaamste niet voldoende ra tificaties erlangen en dat er voor de Raadsverkiezing nog geen regelen vast gelegd zijn. Wat het Protoool betreft zoo bleef de teleurstelling niet uit, maar het is niet dood, het sluimert slechts. Het is beter het te laten rusten dan het op te kalefate ren. Zijn huidige vorm is niet onontbeer lijk, zijn essentieele beginselen blijven. Zonder de poging van verleden jaar zou den de thans gevoerde onderhandelingen tusschen de bij de stabilisatie van den vrede meest belanghebbende mogendhe, den niet geopend zijn. De mogendheden zijn er door aangespoord conflicten op vreedzame wijze op te lossen. Ook de mo reel e ontwapening is er door bevorderd. Dit zij voldoende, in.afwachting dat ter verzekering van den 'wereldvrede gewes telijke belangen en algemeen belang sa mensmelten. Ook zonder te raken aan het Protoool behoeft het werk niet stil te lig gen. Zweden heeft reeds een interessant voorstel gedaan, maar ook de beperking der bewapening moet aan de orde blijven De voorbereiding der ontwapeningsconfe rentie mag onder geen voorwendsel ver waarloosd worden. De voorbereiding zal langen tijd vergen. Een speciaal perma nent organisme ware daarom onontbeer lijk. De derde commissie zou de samen stelling daarvan kunnen bestudeeren. Nieuwe denkbeelden omtrent het pro bleem der ontwapening treden naar vo ren. Daarnaast is ook het belangrijke economische probleem aan de orde ge steld. Er is dus genoeg werk voor dei Volkenbond en allerminst aanleiding to" ontmoediging. Al ligt-de winst ook veel al op het gooi zijn toch gebied der imonderabllia, deze overwegende elementen der mensohelijke handelingen. Hetgeen jhr. Loudon dit jaar trof, was de aanwezigheid van zooveel ^minister presidenten en ministers van buitenland sche zaken, hetgeen getuigt van het ver trouwen in den Volkenbond. Het persoon lijk oontact speelt een groote rol In de be trekkingen tusschen de regeeringen Nooit deed de gelegenheid daartoe zloh zoo voor al» hier in Genève. De heer Loudon eindigde met vertrou wen uit te spreken in het gTOote werk van Wilson. Of de sceptici het erkennen of niet, de Volkenbond leeft, zijn invloed groeit De heer Loudon diende daarop een voorstel in, om, gezien het belang van het terstond voorbereiden van een algemeen program voor de beperking der be wapening teneinde te ztjnertljd een alge meene conferentie bijeen te roepen, den Raad van den Volkenbond te verzoeken dit probleem te onderzoeken, in het bij zonder om te komen tot het scheppen van een organisme, belast met het ontwerpen van dit program. De ontvangst van het voorstel. Het is de groote verdienste van jhr. Lou don dat hij met Unden, den Zweedschen minister van buitenlandsohe zaken, tot dusver de eenige is, die een bepaald voor stel in de Assemblée geworpen hebben. Jhr. Loudons voorstel neeft meer kans dan dat van Unden. In een brlllante rede heeft Bonoour Loudon's voorstel om de voorbereiding eener conferentie ter be perking der -bewapening onverwijld ter nand te nemen, warm ondersteund. Zwitserland voor verplichte ar bitrage. Polen voor het vredes- protokul. Het voorstel van Zwe den. Bern, 11 Sept., Motta (Zwitserland) zegt. dat Zwitserland met tal van landen, In het bijzonder met Duitaohland, Frankrijk, 1 tuliö, België, Polen arbltrageverdrqgen heeft gesloten en dat het groote sympa thie heeft voor alle pogingeu ter verwe zenlijking van het denkbeeld van ver plichte arbitrage. Namens de Zwltsersohe regeering legde hij de varklaring af, dat Zwitserland de fp*-u1t*tirr<- van het Haagsohe Scheidsgerecht over ver plichte arbitrage voor een nieuw tijdperk van tien Jaar aanneemt en hty sprak de hoop uit, dat ook andere staten dit voor beeld zouden volgen. Zijn tradities getrouw zou Zwitserland, naar zijn bescheiden krachten, medewerken tot het behoud en de bevestiging van den wereldvrede. Vervolgens gaf Skrzynaki (Polen) uiting aan den vredeswil van Polen. Het protokol van Genève blijft zijns inziens de uitdrukking van den geest der volken- bondsvergadering. De leemten in het vol kenbondsverdrag moeten aangevuld. Hij i besluit met te zeggen, dat indien Polen in 1914 als onafhankelijke staat bestaan had er een vredesgarant meer geweest zou zijn. Het door Zweden gedane voorstel tot het bevorderen van de totstandkoming van een algemeen arbitrageverdrag, in den zin van de arbitrage-bepalingen van het vredesprotokol, is helaas, blijkens uit latingen van Cbamberlain en de Fransche delegatie, in deze kringen vrij koeltjes ontvangen. Vele delegaties van kleinere staten hebben echter hun warme instem ming ermede betuigd. ENGELAND. Het vafcvereeniglngscongres. Een motie tegen de opheffing van de marine-werven te Rosyth. Bij de opening van de vergadering is gisteren een motie aangenomen om met kracht te prötesteeren tegen de voorgeno men sluiting van de rijkswerven te Ro syth in Schotland. Als voornaamste grond werd aangevoerd dat Engeland met een getal van 1,300.000 werkloozen een ge tal dat bovendien nog alle weken met on geveer 10.000 toeneemt niet kon ge- doogen dat 20.000 geschoolde werklieden op straat zouden komen. Van hun even tueele plaatsing op andere werven behoeft men zloh niets voor te stellen omdat ook dhar al een overcompleet zelfs aan ge schoolde krachten heerscht. Bij het debat werd betoogd, dat het on juist is te zeggen, dat de vakvereenigjn- gen, terwijl zij- in theorie ontwapening propageeren, in de practijk uit materieel eigenbelang de geheele oorlogsindustrie willen handhaven. De voorsteller der mo tie zeide, dat de regeering nu eenmaal be sloten heeft een bedrag van 60 mil- lioen voor oorlogsschepen uit te geven en dat zij de bestellingen, aan particulieren wil geven, omdat het haar streven is de arbeiders aan particuliere ondernemero uit te leveren. De zeemansstaking. Uit Wellington in Nieuw Zeeland! wordt gemeld, dat daar gisteren 110 zeelieden zijn veroordeeld tot zes weken gevange nisstraf. Uit Sydney wordt gemeld: Twee rechercheurs, die gevangen sta kers begeleiden, zijn hevig mishandeld. De politie moest de aanvallers met revolvers vers verdrijven. Dertig zeelieden van velschillende sche pen zijn veroordeeld tot een week gevan genlsstraf wegens opzettelijke veronacht zaming van hun taak. Lang, de premier, heeft medegedeeld, dat de gevangen zeelieden zullen worden beschouwd als politieke gevangenen. In Engeland heeft de staking zich niet uitgebreid. Drie groote transatlantische schepen te GLasgow hebben hun beman ning aangenomen en vertrekken vandaag.l 0 Een vloedgolf. De kust van Pemhrokeshlre in Wales is gisteren geteisterd door een waterhoos, del zeven minuten aanhield en op enkele lager gelegen deelen der kust tot 800 me ter diep In het binnenland doordrong. De schade la aanzienlijk. Ingezonden Mededeellm». is goed en goedkoop. Een behoorlijke sorteering altijd aanwezig en vakkundige bediening verzekerd. Voorradig mooie Regenjaseen, Uletera, Demi's, Costuums, Klnderkleeding, Hoeden, Petten, Overhemden, Daesen enz., enz. Zie de mooie artikelen en billijke prijzen in de uitstalkasten. - Zondags geopend tot 2 uur. Een spoorwegongeluk voorkomen. Door de oplettendheid van een sein- wacbter ts gistermiddag een ernstig spoor wegongeluk voorkomen. Een sneltrein uit Londen van de North Eastern Mij. nader de het station Hanley in Stfaffordshlre over een Hjn, waarop zich een stilstaande goederentrein bevond. Een wisselwach ter wist op het laatste oogenbllk den snel trein op een dood spoor te brengen, waar op de machinist door krachtig remmen verder ingreep. Slechts een paar stoot- blokken zijn vernield en de looomotief moest door een andere machine vervan gen worden. De Engelsche vloot Donderdagavond ls bekend gemaakt dat, bij wijze van bezuinigingsmaatregel de flottieljeleider Nimrod en 17 torpedo- bootjagers onverwijld verkocht zullen worden. Zij behooren op twee na tot het Het offensief van de Franscheu was voorbereid door een hevig geschutvuur, dat gisteren in een onafgebroken en in kracht toenemend bombardement over ging. Tegelijk zag men een aantal vlieg tuigen in de lucht ais nooit te voren in Marokko en het eene bataljon na het an dere in de gloeiende hitte langs de stof fige wegen oprukken. De laatste berich ten spreken van een afkoeling van de temperatuur, wat den Franschen dan te stade komt. Twee massa's, elk ongeveer ter sterkte van een leger-oorps, dringen aan op de vleugels. Het commando meent» dat er in het centrum niet behoeft te worden opge treden, omdat reeds op deze manier de vijand zal worden gedwongen het gebied benoorden de Werga te ontruimen. Over de heele linie werden moderne loopgra ven met betonnen schuilholen gegraven. Op het zuidelijke front staan 100 Fransche bataljons, waarvan 86 in de vuurlijn. De Figaro meent, dat deze aanval ver meden had kunnen worden, indien er vroeger ingegrepen ware. De Humaniité roept de arbeiders voor het laatst op om door een 24-uurs staking tegen den veld tocht te protesteeren, omdat een neder laag der Riffijnen hun eigen nederlaag zou beteekenen. Fransche successen. Volgens de eerste berichten omtrent het offensief maken de Fransche troepen overal vorderingen. De vijand is onder den indruk en biedt weinig tegenstand. De toestand aan het front bij de Werga is zeer gunstig. Langs het geheele front nemen de opstandelingen de wijk, blijk baar verrast door den plotselingen krach- tigen aanval. SYRIË. De Franschen ln Syrië. Parijls, 11 September. Uit Ezra wordt aan de Chicago Tribune gemeld, dat Soe- eida, de hoofdstad der Druaen, geheel door de inboorlingen wordt ontruimd. Lange kameel-karavanen, die de vrouwen en 'kinderen wegvoeren, trekken naar het zuiden en westen. De strijders der Dru- zen gebruiken de hoofdstad nog o<m de 700 Fransche soldaten aan te vallen, die in de citadel zijn opgesloten. Zij begin nen echter te begrijpen, dat hun eigen toestand hopeloos is, daar zij zelf door de Fransche troepen worden aangevallen. Sultan El Atrasj heeft verklaard, dat de Druzen, hoewel ze weten de boosheid der Franschen ontketend te hebben, besloten zijn in het gebergte strijd te voeren tot de laatste man is gevallen. Uit Jeruzalem wordt gemeld, dat de hoofdmacht van de Fransche troepen ls samengetrokken te Kefz el Maza, op twee en een halven mijl afstand van Da- maskus, waar een sterke stelling voor de verdediging van Damiaskus wordt ge bauwd. Ook te Rajak worden troep-jn samengetrokken, waar spoorwegen naar A lep po, Dasmaskus en Beiroet samen komen. Honderd gevangenen, die, na buiten ge- werkt te hebben, naar de gevangenis te Damaskus terugkeerden, hebben be proefd aan hun geleiders te ontsnappen. Onmiddellijk werden de troepen opge roepen; zij kregen last te schieten. Ze ven gevangenen zijn er gedood, acht ge kwetst, zes-en-vijftig gepakt De overige ontsnapten. MEXICO. Politieke moord 10 Mexico. I)e burgemeester van San Ohrlstobal ln den staat Qhiapas ls vermoord. De mis daad wordt toegeschreven aan de boeren partij, die streeft naar wraak op degenen, die de aanstiehters zUn geweest van het presidentieel besluit, 't welk beveelt dat de boerenpartij ontwapend moet worden. LUCHTVAART. Vliegkamp Moto Krambagan. In het „Soer. Handelsblad" van 81 Juli 1.1. lezen wij een verslag over de officleele opening van het vliegveld Moro Kram bagan, een feit, hetwelk belangrijk ge noeg werd geacht door den commandant van onze vloot en marine-luchtmacht in Ned.-lndië, vice-admiraal Gooszen, om daarvoor speciaal peT vliegtuig over te komen uit Batavia. De vlucht werd ge maakt met een Fokker awphibié-vlieg- in 1916 in dienst gestelde R-type. De reetltui8> dat de vlucht heen en terug Batavia van dit type zal vermoedelijk komende iSoeröbajfl zolder tussohenlandingen te jaar opgeruimd worden. RELGIE. Een voedsel staking bl] de marine. Naar de „Peuple", die een onderzoek ter plaatse instelde, meldt, hebben de ma trozen van de te Brugge gemeerde oor logsschepen een vollen dag een voedsel- staking gehouden wegens het onvoldoende en onsmakelijke eten. MAROKKO. Het Fransche oftenslpf begonnen. De Franeohen zijn gisteren hun groote aanvallende beweging metterdaad begon nen, nadat zij eerst.een afleldenden aan val van hun tegenstanders op Issoeal, 20 K.M. Westzuldwest van Wezzan, hadden afgeslagen. Inderdaad zou het Fransche offensief dan let» vroeger losgekomen zijn, want ten slotte was morgen Zater dag genoemd al» de dag waarop het be ginnen sou. Bemarang op één dag volbracht, waarbij in totaal met een onderbreking van slechts één uur, ongeveer elf en een half uur achter elkaar werd gevlogen. Het vliegtuig ls eenige dagen later weder naar Soerabaja teruggevlogen. Het nieuwe vliegterrein Moro Kramba gan, hetwelk ook speolaal voor watervli tuigen is ingericht! Is voorzien van ln alle opzichten up to date hangars en werk- f matsen, met de modernste werktuigen, n de hangars, drie ln getal, ls plaats ruimte voor zesendertig vliegtuigen, hoe wel volgens het „Boer. Handelsblad" er b]j de opening slecht» 11 aanwezig waren. Het genoemde blad merkt ook nog op, dat de inrichting van dit moderne vliegkamp in flagranten strijd is met het vliegmate- rieel, hetgeen zelfs de vioe-adnüraal ln een gesprek toegaf. De machines zijn sterk verouderd. Verschillende zijn nog van het vooroorlogsohe type. De motoren sljn vrijwel versleten. Er werdeq slecht» twee of drie modern» vliegtuigen aange troffen. Het Amerikaansehe watervliegtuig gevonden. Het vermiste AmerikaanBche marine- vliegtuig, dat, met vijf koppen bemand, een tiental dagen geleden uit San Fran- oisoo vertrok tot het maken van een non stop vlucht naar Hawaï (Honolulu), doch kort nadien zoek raakte, is Donderdag gevonden. De geheele bemanning, welke men reeds verloren waande, is gered. In den namiddag werd het vliegtuig ontdekt door #n onderzeeër, welke op on geveer 16 mijl afstand van Kauai koerste (een eiland van de Hawaï-groep). Hoewel menj zooals reeds gezegd, de hoop op redding vrijwel had opgegeven en veronderstelde, dat de vliegers in de Stille Zuidzee waren omgekomen, is men met man en macht de omgeving blijven verkennen. En wat na dagen van ver schrikkelijke spanning, een spanning, welke ten slotte overging in berusting, practisch niemand meer verwachtte, is ge schied Het vliegtuig is gevonden en de bemanning geredl Nader wordt gemeld, dat zich van de bevolking in Honolulu bij het vernemen van het bericht een uitbundige vreugde- stemming meester maakte, een stemming, welke deed denken aan den jubel bij gele genheid van den wapenstilstand. De onderzeeër, die het vermiste vlieg tuig vond, nam het op sleeptouw en bracht het veilig de Pearlhaven binnen. Het bericht, dat de kapitein en de vijf leden van de bemanning van het Ameri kaansehe watervliegtuig P.N. 9, die sedert elf dagen vermist waren, gered zijn, heeft in de Vereenigde Staten groote vreugde verwekt. Volgens verschillende berichten kon het gejuich in de straten van New- York worden vergeleken met het enthou siasme bij het bekend worden van het sluiten van den wapenstilstand. De ge redden, die zes dagen lang alleen van regenwater hadden geleefd, dat zij in een zeil opvingen, moesten in het ziekenhuis worden opgenomen. Het eenige, waarvoor zij zich interesseerden, was of het andere watervliegtuig, dat denzelfden tocht zou maken het doel bereikt had. Dit vliegtuig heeft echter 390 mijlen van Sao Francisco den tocht moeten opgeven. De noodlan ding van de P.N. 9 was noodzakelijk omdat de benzine tengevolge van den krachtigen tegenwind was verbruikt. Merkwaardiger wijze bleef het draadlooze ontvangtoestel volkomen intact, zoodat de schipbreuke lingen op de hoogte bleven van de uitge breide pogingen van het département van marine om het op te sporen, wat hun veel moed gaf. Eenmaal zagen zij vliegtuigen, die naar hen zochten, doch zij slaagden er niet ln de aandacht op zich te vestigen. Toen zij door de duikboot werden gevon den, weigerden zij hun vliegtuig te ver laten. Zij werden daarom gesleept. Bij Hawaï brak degtros waardoor zij wegens de talrijke koraalriffen opnieuw in levens gevaar geraakten. Niettemin bleven de schipbreukelingen aan boord van hun vliegtuig, totdat de kust was bereikt. Een telegram uit Washington meldt, dat de regiering besloten heeft nog op het einde van deze maand een nieuw marinevliegtuig, de P.B, 1 uit te rusten, dat de ln eerste instantie mislukte vlucht van San Francisco naar Honoloeloe op nieuw zal ondernemen. Ben vliegtuig met restauratie-gelegenheid Het grootste ter wereld. Electrlache verwarming. De Air Way Oompany zal komende week tussohen Londen en het vasteland een vliegtuig ln dienst stellen, dat niet alleen de grootste luohtexpres ter wereld zal zijn, maar waarin voor thet eerst een restauratie aanwezig zal zijn. Het buffet is ln het midden van de groote kajuit, waar plaats, is voor vijftig reizigers. Er is ook gezorgd voor electrlache verwar ming. GEMEENTERAAD VAN TEXEL, gehouden op 10 Sept. 1926. Aanwezig 11 leden; afwesigdeheeren Keesom en D. O. Dros; Voorzitter, Burge meester Oort. Met den wensoh, dat er hartelijke samenwerking moge zijn tusschen Dag. Bestuur en Raad, waardoor bloei en groei der Gemeente het meest bevorderd kunnen worden, werd de vergadering geopend. De notulen der beide laatste vergade ringen werden gelezen en onveranderd gekeurd. 1. ingekomen stukken. a. Dankbetuiging van Mej. Koopmau voor de overplaatsing als onderwijzeres van Den Hoorn naar den Burg. b. Idem van Mej. Jonker te Anna- Paulowna voor benoeming tot onder wijzeres. te Den Hoorn. o. Een verzoek van de Texelsche Onderwijzersvereniging, om het aantal leerlingen voor vervolgonderwijs op 11 per onderwijzer(ee) te willen vaststellen. Gesteld in handen van B. en W. om pré-advies. 4. Een verzoek tot het aanleggen van een verbindingsweg Prins Hendrikpolder- Den Burg. Als voren. e. Een verzoek tot medewerking om den zomertijd te laten vervallen. Voor kennisgeving, aangenomen. 2. Voorloopige vaststelling rekenln Gemeentelijk Ëlectriciteltsbedrijf over 1924. Werd op advies der Oommissie van Onderzoek vastgesteld. 8. Idem gemeente-rekening 1924. Ale voren. 4. Goedkeuring rekening Algemeen Armbestuur over 1924. Uit het advies der Oommissie van Onder zoek bleek, dat hier de rekening van den Ïeneesheer, die '/io van alle uitgaven be- roeg, hoog (misschien niet te hoog) ge vonden werd. De heer Plsart had het advies niet geteekend en wel omdat hij meende in te nauwe betrekking tot den geneesheer te staan. De heer Keijzer, mede-commissielid, vond de handelwijze van den heer Pisart niet fair, daar hij den geneesheer reeds vooraf had ingelicht en dezen op de bijeen komst, waar de zaak besproken werd, had ultgenoodigd en toegelaten. De Voorzitter (noemde de handelwijze van den heer Pisart niet toelaatbaar en zou het beter gevonden hebben, dat de beer Pisart niet in de commissie zitting had genomen. Hierna werd de rekening goedgekeurd. 5. Benoeming ambtenaar van den Burgerlijken Stand en wijziging verorde ning, regelende de werkzaamheden voor den Burg. Stand. Benoemd werd de heer W. B. Oort, Burgemeester, en de wijziging betrof alleen de verandering van dezén naam ln plaats van Buijsing Damsté. 6. Benoeming leden Electriciteits- commissie. Met algemeene stemmen herbenoemd de heeren H. W. Keesom en D. C. Dros. 7. Benoeming leeraar in Engelsche taal aan de Zeevaartschool. Voor tijdelijk benoemd de heer A. O. Türkow. 8. Beharding weg Rozendijk. Door den heer J. Th. Hoogenbosch en anderen was gevraagd uit de Gemeentekas een bedrag van f 600.beschikbaar te stellen tot beharding van dezen weg. Het pré-advies van B. en W. betoogt het gemeentelijk belang dezer beharding. Aangezien bedoeld wegje Staatsgrond ia, meenen B. en W. niet verder te kunnen gaan, dan f 800.te verleenen en jaarlijks f 30.vergoeding te geven voor bijdrage in de onderhoudskosten. Het Bestuur van het Waterschap is dan béteid, zich met de zorg voor het onderhoud te belasten. B. en W. stellen dit den Raad voor. Aangenomen. 9. Uitdieping vaargeul bij den loswal te Oost. Geklaagd wordt, dat deze vaargeul te geringe diepte heeft, wat vooral hinderlijk is bij het vervoeren van landbouwpro ducten, inzonderheid van suikerbieten. Bjj een uitbaggering over een breedte van 26 M. en een inhoud van 3700 M.1, waarvan de kosten geraamd worden op f 1.per M.3, z(jn de besturen van „De 30 gemeenschappelijke polders" en van polder „Eierland", bereid ieder '/a deel in de kosten by te dragen, terwijl de eigenaar van polder „Eendracht" >/,deel tot een maximum van f 626 wil bijdragen. B. en W. achten het beter de vaargeul een breedte te geven van 60 M. B. en W. stellen voor de uitvoering van dit werk aan hun ooilege een blanco crediet te verleenen: Na eenige bespreking zegt de heer Vlaming (Wethouder) gesproken te hebben met iemand, die het werk zou willen doen voor f 0.60 per M.3, zoodat men gevoegelijk de geul op 60 M. breedte zou kunnen bepalen, daar de kosten voor het geheel dan weinig meef zouden wórden, dan geraamd is voor een geul van 26 M. Er zal nog met de polderbesturen over beraadslaagd worden. Het blanco crediet werd toegestaan. Omvrage: De heer M. W. de Graaf wijst op het gevaar, dat de Noordoostkust van Texel bedreigt. De waker- en de eerste slaperdijk zjjn daar reeds verzouken en bij storm- getijden ia een gevaar voor „De Volhar ding" en ook voor „Eierland" lang niet denkbeeldig. Hij vraagt den Voorzitter bij Ged. Staten op verbetering te willen aandringen. Zal onder de oogen gezien worden. De heer C. Stoepker vraagt of de ver gaderingen van den Raad op Zaterdag gehouden kunnen worden. De Voorzitter zegt, dat de Gemeente rekening vóór 12 Sept. in orde moest z(jn, waarom nu op Donderdag vergadering gehouden wordt. Met het verzoek zal rekening gehouden worden. De heer Epe sou gaarne zien, dat er te Koog een rommel-opslagplaats aange wezen werd, en de heer J. Boon vraagt te Den Hoorn weer een naohtwaoht te willen aanstellen. Onderzoek toegezegd. Met dank voor de kalme beraadslagingen wordt de vergadering gesloten. TEXEL. Deze week werden van hier verzonden: 262 lammeren, 787 schapen, 6 koeien, 29 varkens, 18 kalveren, 2 paarden, 1 veulen. Aan den Koogerweg kwam Zaterdag middag een auto ln een sloot terecht Eenige jongens zaten aan het stuur, zoo- dat het ongeval daaraan te wijten is. Ge lukkig bekwam niemand letseL Door het stormaohtige weer van de laatste dagen is het strand achter het pol dert je De Volharding bij de Oocksdorp,- weer verbazend afgenomen. Het dijkje, dat voor twee als slaperdijkje ls opgewog en 1» geheel verdwenen., zoodat nu de k, die men dezen zomer maakte, het zeewater moet keeren. Op plaatsen, waar men voor een paar weken kon loopen, staat nu ruim 2 M. water. Burgerlijke Stand van Texel van 6 tot en met 11 Sept. 1926. GEBOREN: Margaretha Maria, d. v. J. Smit en E. van Heerwaarden'; Lens Jannette, d. v. G. W. van Santen en J. G. Roeper. GEHUWD: Janaon. OVERLEDENGaorrlt Roereen, 68 jaar, ongehuwd. J. A. Bar horst en O. M. NOUVEAUTÉS naast het Postkantoor.

Heldersche Courant | 1925 | | pagina 6