7 DERDE EN LAATSTE BLAD •PLAATSELIJK NIEUWS. VAN ZATERDAG 12 SEPTEMBER 1925. 1 Onze plaatsgenoot de heer L. J. Fntz, slaagde te 's-Gravenhage voor 2e stuur man Groote Vaart. Te Amsterdam slaagde voor het exa men ter verkrijging van het Politie-diplo- ma, onze plaatsgenoot de heer O. Bruijn, buitengewoon veldwachter alhier. Bij het te Amsterdam gehouden exa men verwierf de heer A. Heykoop alhier, het Politie-diploma met aanteekening van den Alg. Ned. Politiebond. Aan de R.-K. Industrieschool voor Meisjes te Haarlem, is als leerares be noemd onze plaatsgenoote Mej. M. J. Mul ders. Het nieuwe raadhuis. Geef. Staten van Noord'Holland hebben hun goedkeuring gehecht aan het be sluit van den gemeenteraad oim het Alge meen weeshuis te verbouwen tot stadhuis der gemeente. MelkprtJsverhooglng. Blijkens dé advertentie in dit nummer zal de melkprijs met ingang van morgen (Zondag 18 Sept.) met 2 cent por liter worden verhoogd. En wordt de p^a dus gebracht op 18 ct. per liter. ineerendeel uit Spaarndaan, Nieuwendam en Buiksloot. De Jury zal met dit al geen gemakke lijke taak hebben zooals men licht begrij pen kan. Het ipijograimima bevat ln het voorwoord een korte geschiedenis van het ontstaan en den groei der Vereeniging, samenge steld door den heer P. Th.. Luyckx, Voor zitter van het Feestcomité. Het Eere- oonuté voor deze feesten bestaat uit de navolgende'heeren: H..J. M. M. Alink. Vlootaalmoezenier; P. van Beusekom, Pastoor O.L.V-Parochie; Gh. L. van de Bilt, lid van de Tweede Kamer; W. O. van Breda, Wethouder van Helder; C. Fock, Vi^e-Admiraal; W. Houwing, Bur gemeester van Helder; B. de Jong, Pastoor H.Ti. Petrus en Paulus-Parochie; Jhr. H. Rappard, Directeur Rijkswerf. Het spreekt vanzelf, dat wij op de ope ning van een en ander nader terugkomen. Ingezonden Mededeellng. '"Ooos60 90ci,Bufipotken Lief dadlgh el diavoorstelling. De aangekondigde liefdadigheidsvoor stelling, te geven door het ensemble van Officieren van Lande en Zeemacht zal plaats vinden op 8 October as. in het Casino-gebouw te 8 uur. Voor bijzonderheden wordt verwezen naar de advertentie in dit blad. Heldersche Toon eelver. „T.A.V.E.N.U." Naar wij vernemen zal de eerste uit voering van bovengenoemde vereeniging op 14 October a.s. plaats hebben. Opgevoerd zal worden: „Pomarius' blijspel 'n 3 bedrijven, van Mr. O. P. van Rossum. Voor aanmelding als kunstlievend lid gelieve men zich te wenden tot den se cretaris der vereeniging, wiens adres is: Langestraat 89. Zilveren Jubileum „Wfimubst". Wij hebben reeds melding gemaakt van de feesten, welke de Muziekvereeniging „Winnubst" gaat organiseren ter gele genheid van haar 25-jarig bestaan. Wi ontvingen thans het offioieele beschrij vende programma, en zagen <raaruit, dat deze feestelijke herdenking in grooten stijl zal plaatsvinden. Zaterdag 19 dezer worden de feestelijkheden des avonds acht uur geopend met een Kermesse d*Eté, die ook Zondag en Maandag wordt ge houden. Des middags 2 uur van den openingsdag hebben op het terrein ach ter de R.K. schalen kinderspelen plaats; te half twee zullen de deelnemende kinde ren van het N. Kerkplein afmaroheeren, voorafgegaan door „Winnubst". De Kermesse d'été wordt Maandag avond gesloten; des Zaterdags d.a.v' dat ls dus 26 September vangt het so listen-, duet- en kwartetoonoours aan, hetgeen in onze muzikale wereld een ge beurtenis imag worden genoemd. Dit con- oours wordt voortgezet Zondag 27 Sep tember en Zondag 4 October; er kunnen uitsluitend dillettant-musici aan deel nemen; musici van beroep zijn uitgeslo ten. De jury bestaat uit de heeren A. L. Hazebroek, oud-luitenant-dlreoteur van het Statmuziekoorps, A. J. Leewens en L. H. F. LeistikoAy, kapelmeester van het Staf-Muziekeorps. Zaterdagmiddag 26 September, te 1 uur wordt het oonoours geopend door de 2e afdeeling. Hiervoor zijn 9 deelnemers in geschreven uit Amsterdam, Koedijk, Zaandaim, Schiedam, Assondelft en Alk maar. In do le afdeeling, die daarna aan de beurt koonC zijn acht deelnemers inge schreven uit* Amsterdam, Oosterend (Friesland), Rotterdam en Alkmaar, ter wijl in de afdeeling Uitmuntendheid een pibtonnist uit Donkerbroek (Fr.), een clarinettist uit Haarlem, en de clarinet- tist van Alkmaaris Sted. Muziekcorps, de heer Peetoom, optreden. De3 avonds voortzetting, uitsluitend solisten van Har monie „Meyerbeer" te 's-Gravenhage, afgewisseld door een duet van een twee tal leden van het Stedelijk Muziekcorps alhier, de heer Leys en L. Lugtenburg, tuba. Zondagmiddag 27 September wisselen duo's en kwartetten de solisten af (2e af deeling). Tien solisten treden ln deze af deeling op, drie duo's en twee kwartetten zullen hier afwisseling brengen. In de daarna volgendie eerste afdeeling komen zes solisten, en, in de afdeeling Uitmun tendheid een clarinettist uit Vlaardingen. Des avonds acht uur komen in de tweede afdeeling onzp plaatsgenooten en naaste buren los. Solisten van „Win nubst" zelve, van „Oonoordla" te Bree- zand, en een fluitist van het Arbeiders- strijkorkest zullen er zich doen hooren. In de le afd. twee leden van het Stedelijk Muziekcorps, en drie van „Winnubst", terwijl onze stadgenoot 0. Dol van „Win nubst" de afdeeling „Uitmuntendheid" voor zijne rekening heeft genomen. De overige deelnemers krijgen Zondag 4 Oötober een beurt, een drietal kwartet ten en een groot «antni aoüsten, voor het WlnkelnienwH. Hef stadsgedeelte achter de Gasfabriek breidt zich nog immer uit. Heele huizen complexen zijn er in de laatste jaren bij gekomen en nog steeds worden er nieuwe huizen gebouwd. Ook op den Ruijghweg, die nog niet geheel volgebouwd was, zijn een vijftal nieuwe woningen verrezen, waaronder een winkel, die heden, door den heer J. van der Leek, wórdt geopend. De heer v. d. Leek, oud-plaatsgenoot, heeft het perceel Ruyghweg 73 betrok ken en daarin gevestigd een zaak in brood, «beschuit, koek, ibankét, chocolade en suikerwerken. Zooals men weet, bezitten de huizen op den 'Ruyghweg allen een „voortuintje" Dit stukje grond heeft de heer v. cL Leek benut en daarop gebouwd zijn ongeveer 1.50 Mi» diepe etalagekast. DAe practi- sche maatregel komt tevens ten goede aan de Ruyghweg-bewoners, omdat het licht van deze vooruitgebouwde etalage, breed zijn schijnsel werpt over den weg. De winkel ziet er frisch, §n keurig uit. De lichte kleuren, waarin tegenwoordig vele winkels geschilderd worden, geven •het geheel een prettig aspect. Op de granieten toonbank staat een glazen vitrine, voor bonbons etc. terwijl een glazen toonbankopstand voor de hy giëne zorgt. De heer v. d. Leek betreft zijn brood van de bekende firma Bruin Tilt de Sluis- dflkstraat, zijn beschuit en ontbijtkoek van de firma Haust Zn., Amsterdam, terwijl hij zijn roggebrood, dat in viji verschillende soorten verkrijgbaar is, en waarvan hb den alleenverkoop heeft, van de firma Abr. ten Hoeve, Amsterdam, betrekt. Achter zijn woning laat de heer v. d. Leek een kléine bakkerij bouwen, waar hij het kleine werk, koekjes, enz. zelf bakt. Als vakman is dat zeker wel aan den heer v. d. Leek toevertrouwd. Gezien de gestadige uitbreiding van deze buurt, zal de winkel wel blijken le vensvatbaarheid te hebben. Rijkspostspaarbank. Uit het Politierapport Van „indnngerij" was hier echter absoluut geen sprake, zoodat ook de politie geen aanleiding vond, om proces verbaal wegens huisvredebreuk op te maken. Voor Borculo. Ingekomen voor de stormramp en af gedragen aan Plaata. Comité: O. v. H., Helder 10.—. Voor van der Voorde. Nog ontvangen van de oud-oollega's 's-Rijkswerf 24.75; P. D. 2.—, totaal 26.75. Totaal met vorige opgaveif 42.75. INGEZONDEN. Geachte Plaatsgenooten! De ramp, welke onze landgenooten ln Borculo en omliggende plaatsen heeft ge troffen, was vreeselijk in hare materieele gevolgen. Huizen, kerken, scholen en an dere gebouwen werden verwoest, zoodat de financieele schade tot in de millioenen loopt. Het vreeselijkste is echter dat er ook nog menschenlevens bij verloren zijn ge* gaan; hadden wij zoo iets met geld kun nen afkoopen, dan zouden de giften, die nu reeds zoo mild vloeien, in nog ruimere mate zijn geschonken. Immers, menschenlevens zijn niet met geld tè koopen en toch wij willen het. Wij willen het en wij kunnen het. Weet gij hoe? Mannen, vrouwen en kinderen, aan getast door tuberculose, kunnen, wanneer zij spoedig en doelmatig worden ver pleegd, wanneer zij goed, worden gevoed en gezonde lucht inademen, genezing vinden. Dit alles is te verkrijgen in sanatoria, doch kost geld, veel geld zelfs. De ge middelde prijs per verpleegdag en per patiënt is J 3.00. Wil Herwonnen Levens kracht haar Sanatorium ,-,Rerg en Bosch" met haar 250 bedden ten volle exploitee- ren, dan is daarvoor noodig 750.per dag (zegge zevenhonderd en vijftig gul den per dag). Ruimte is er en patiënten meer dan plaatsen, maar het ontbreekt aan geld. Helpt ons daarom en koopt Zondag 13 September een dennenboom voor hen, wiens leven gij kunt helpen koopen. Geef hen, door uw dubbeltje te offeren „Herwonnen Levenskracht". z Het Plaatselijk Comité van H. W. AMST ERDAMSCHE BRIEVEN. Vonders Jephta. DcNoord-HoIlnudsrhe wa 'Twegen. Congres voor jeeskzuidc en oersiepsailoktïa. -- PREDIKBEURTEN. ZONDAG 18 SEPTEMBER. Ned. Herv. Gemeente. Nieuwe Kerk (Weststraat): Geen dienst. Westerkerk: 's Morgens 10.30 uur, Ds. C. C. de Kloet, onderwerp„Herdenking van Jan de Bakker". Huisduinen: 's Morgens 10 uur, de Heer Niessink. Jullanadorp: 's Morgens 10.30 uur, Ds. W. A. F. van Dijk, van Helder. Anna Paulowna. 's Morgens 10 uur, Dö. Snethlage, van Eegigenburg. Evangelisatie (Palmstraat): 's Morgens 10 uur, Ds. A. Verwaal, van Alkmaar. Geref. kerk (Spoorstraat), 's Morgens 10 uur en 's avonds 5.80 uur, Candidaat Th. Delleman, van 'sHer- togenboBCh. Chr. Geref. Kerk (Steengracht): 's Morgens 10 uur en 's avonds 5 uur, Ds. B. van den Berg. Oud Geref. Kerk (Hoogstraat): 'sMorgens 10 uur en 'savonds 5.30 uur. Doopsgezinde Kerk: Geen dienst. Lnthersche Kerk: 's Morgens 10 uur, Ds. O. F. Westermann, van Amsterdam. Leger des Hells (Spoorgracht 88). 's Morgens 10 uur, Heiligingsdienst. 's Namiddags 3.30 uur, Openluchtbijeen- komst, Prins Houdriklaan. 'd Avonds 8 uur, üeilssamenkomst. Openbare Leeszaal en Bibliotheek. In de maand Juli werd de leeszaal be zocht door 1200 mannen en 95 vrouwen, totaal 1-295 personen. Uitgeleend werden 338 studiewerken,' 1671 romans en 1321 kinderboeken, totaal 8330 banden. In Augustus werd de leeszaal bezocht door 1240 mannen en 128 vrouwen, totaal 1868 personen. Uitgeleend werden 874 studiewerken, 1745 romans en 1480 kinderboeken, totaal 8699 banden. Aangeschaft werden de navolgende werken: BoudierBakker, Ina: Een dorre plant; Busken Huet: Brieven aan E. J. Potgieter 3 dln.; Couperus: Iskander; idem: De berg van licht, 3 dln.; Ewald: Mijn kleine jongen; de Haan: Palestina; Porter, Eleanor H.: David; v. Raalte: Veiligheid voor alles; Schweitzer: Uit mijn jeugd; Sick, Ingeborg Maria: Jonkvrouw Else; Stratton Porter: De oogster. Ten geschenke ontvangen: Broere: Het onderwijs in de lagere school; Dounna: Onderwijs en opvoeding; Douwes: Moderne paedagogiek, 2 dln.; Dijkstra: Van stam tot staat, dl. 1; Geer- ling en Grossier: Kleine algemeene ge schiedenis; Jorissen: Historische bladen; Koonings: Leerboek der paedagogiek, 2 dln.; idem: De school; Koops: Leerboek der paedagogiek; Laarman: Inleiding tot de paedagogiek, 2 dn.; idem Zielkunde en algemeene onderwijsleer; Lean: Grondbe ginselen dier opvoedkunde; idem: De groote opvoedkundigen; Maas: Nationale notwapening; v. Rijsen: Geschiedenis des Vaderlands; Scheepstra: Onderwijs en op voeding; idem: Beknopte geschiedenis van de opvoeding en het dhderwijs vooral in 'Nederland; Vos: Van oude tijden tot heden; Verslag v. d. dienst der arbeids bemiddeling en werkloosheidsverzekering te Helder over hetrjaar 1924. Terwijl deze vroegtijdige herfst met kou en nattigheid, vaal licht en reeds dor rende bladeren al het mogelijke doet om ons de nationale ziekten': rheumatiek, in fluenza en keelpijn te bezorgen, deed deze week het hier ter stede bijeengeko men Internationale medische oomgres goedbedoelde pogingen nieuwe wapenen te smeden in den strijd tegen de beroeps ziekten en de gevolgen van bedrijfsonge vallen. Het Koloniaal Instituut bij de Muiderpoort werd als Congresgebouw in gericht, waartoe het zich met zijn ruime „lichthal", zijn voordrachtzaal met hyper moderne lichtbeelden-projectie en zijn goede expositie-gelegenheid, uitstekend leent. Voor dat het eigenlijke congres een aanvang nam werd vorigen Zaterdag in het gebouw reeds een medisch-weten- sohappelijke tentoonstelling geopend, waar de buitenlandsche deelnemers een overzicht zouden kunnen krijgen van wat in ons land al zoo gepresteerd wordt op het terrein der ongevallen-igeneeskundie en beroepsziekten-bestrijding. Een verza meling zeldzame handboeken, foto's, sta tistieken, Röntgenologisohe toestellen vond men er bijeen, benevens, ter opluis tering, een aantal schilderijen van Heijen- brook verschillende arbeids-anilieus beel dende. Maandag d.a.v. had dan die offi cieels opening van hèt congres zelf plaats. Het was in de versierde zaal met de schittering van veelkleurige uniformen der diverse regeeringsvertegenwoordi- gers en offioieele begroetings-toespraken een imposante gebeurtenis, deze opening van deze medische Staten-GeneraaL Niet minder dan negen en twintig landen wa ren vertegenwoordigd. Bedenkt men dat een dergelijke bijeenkomst sinds 1913 niet meer had plaats gehad.en dat hier nu eindelijk weer eens vertegenwoordigers van al de in den oorlog betrokken landen tesamen kwamen, dan is dit een heugelijk feit omdat het bewijst, dat de wetenschap, die jarenlang ook bleek aangetast te zijn door de bacil van het chauvinisme, ten laatste weer vrij kwant van deze besmet ting en terugkeerde in haar eigen Rijk, dat boven verdeeldheid en partijschap pen' uit is. Van dit feit was dit congres deze week een min of meer feestelijke demonstratie. De gehouden voordrachten en lezingen zijn niet de hoofdzaak. Dat hoeft dit oongres trouwens met vele an dere congressen gemeen. Hoofdzaak is dat nu ook deze medlsohe vakbroeders elkaar in voor-oorlogsohe goedgezindheid weer terug vonden en men vergeeft het hun graag, dat zij met hun vele maal tijden, hun avondfeesten ln het paviljoen van het Vondelpark en ln Kras en hun een beetje oud-studentikoze sociteits-1*]- eenkomsten nu niet 'bepaald alle strenge voorschriften der hygiëne, waarover zij zoo ernstig en wjjdloopig kunnen theore- tiseeren practisch zijn nagekomen. Eni dat ook de Nederlandsohe spoor wegen in dit feestelijk 'herbegin van een internationale samenwerking een gebeur tenis van belang zien, bewijst wel het feit, dat zij extra-treinen voor excursies van de congresgangers naar Leiden, naar Rotterdam en Schevepingen geheel gra tis beschikbaar stelde, iets wat men bij andere congressen tot nu toe nog nooit had zien gebeuren. Misschien dat mettertijd, t ging voor den oorlog de laatste jaren al aardig die richting opl het oongresseeren op zichzelf ook weer neigingen gaat vertoo- nen tot een, soort. „beroep" te ver groeien. En dan zouden we met nieuwen moed weer een nieuw congres tot bestrij ding van.de oongres beroeps-ziekte bijeen kunnen roepen. Maar vooralsnog hebben we geen recht den ouden moed te verliezen en blijven we vertrouwen dat, al zal er als direct ge volg van dit oongres geen arm minder gebroken, geen hand minder gekneusd worden, op den duur, indirect, toch de veiligheid en de. hygiene gediend' zullen zijn en die invaliden en zieken geholpen worden voor wier hulp dit oongres inder daad bedoeld is, maar die voorloopig bij al deze feestelijkheden min of meer op den achtergrond blijven! Het ietwat paradoxale verschijnsel, dat met een opleving der internationale be langstelling meteen gepaard gaat een meerdere aandacht voor het eigene, het nationale cultuur-bezit (iets wat men 'ook in vele andere landen kan waarnomen) vertoont zich den laatsten tijd wél. Nu we dan deze week op medische (maar, zooals gezegd, niet bepaald hygiënische) wijze aan het internationale verbroederen wa ren, herleefde Vondel's dichtersgeest, dit bij uitstek vaderlandsch bezit, weer eens in zijn Jephta", dat door Saalborn en de zijnen ten tooneele werd gevoerd in den Hollandachen Schouwburg. In deze op voering die, naar moderne eisch, binnen een zekeren soberen styieering werd ge houden (ai had mep *t dan nog niet wel aangedurfd, als onlangs in Londen bij een Uamict-opvoering, de hoofdpersoon in onze hedendaagsche pakjes te laten rondloopen) kwam de kleurrijkheid en het beeldend vermogen van Vondel's prach tige taal sterker dan ooit naar voren. Zeg niet dat het groote publiek" hier ongevoelig voor is! Ook dat pulbliek begint te 'begrijpen dat „tooneel" iets anders is dan weergeven van dagelflksche situaties en dagelijksohe gesprekken; be gint te begrijpen, dat er door een werke lijk levend drama een grootere tijd en een grootere ruimte moet gaan dan wij in de afzonderlijke .gebeurtenissen van alle dag waarnemen. Dat ook het „gesproken woord" er een andere rhythme moet krij gen. En voordat Vondel deze grootere tijden en deze grootere ruimte ook in zijn Jephta wist te beelden blijft het altijd nieuw en kan het steeds, zooals nu, weer herleven, in tegenstelling met zoovele andere zjg. realistische moderne stukken, die niets dan wat geraas makende een- dags-vliegen blijken te zijn geveest. Zoo vaart dan Saalborn onder Vondels vlag verder op het schip van het Nederlandsch Tooneel, dat door kapitein Rooyaards verlaten werd. Deze kapitein doet, terwijl hijzelf voor dit seizoen op den wilden vaart is, nog steeds vergeefsche pogingen zijn nieuwe sohip, waarvoor de gelden bijeen zijn, op een geschikte plaats van stapel te doen loopen. Naar men weet mislukte de eerste poging oen een Rooy- aards-Schouwburg in dien Concertgebouw- tuin te doen venijzen. Daarna viel het oog op het Kleine Gartman-plantsoen, tegenover Hirsch. Ook daarvan zal waar schijnlijk echter niets komen. De Schoon heidscommissie heeft bezwaren. Deze Commissie heeft, zou men zeggen, een vrijvel uitsluitend passieve functie. Neemt de een of ander het initiatief tot 'het 'bouwen op een bepaald' stuk grond, dan kan zij ,,'t is goed" oftewel ,,'t is niet goed" zeggen. Is het, vraagt men zich thans, naar aanleiding van deze Rooy- aards-sdhouwburg-kwestie, af, geen tijd dat men haar ook een voor sommige ge vallen' wat meer positieve macht geeft, zoodat zij b.v. voor den bouw van een belangrijk object zelf een plaats zou kun nen aanwijzen waar het nieuwe monumen tale bouwwerk goed1 in het stadsbeeld zou passen? Wel een positief plan daarentegen werd ontworpen door de destijds vanwege Ge deputeerde Staten ingestelde Commissie voor de waterwegen in Noord-Holland, Een heel stelsel van nieuwe waterwegen weid voor West-Friesland ontworpen, terwijl wordt voorgesteld, wat-natuur lijk een Aimsterdamsoh briefschrijver voor de Heldersche Courant bijzonder pieizier moet dóen! de waterweg-ver binding tusschen de hoofdstad en Helder zoodanig te verbeteren, dat zij zelfs ge schikt zal zijn voor 1000-tons-sohepen. Ook buiten-om, Langs de tegenwoordige Zuiderzeekust, wordt, in verband met de droogleggingsplannen, een kanaal naar den Oosthoek van Wieringen entworpen. Een en ander zal, natuurlijk, nog „wel even duren", maar de opzet getuigt van een frissohen, kraóhtigen „aanak" en het vooruitzicht dat wij Amsterdammers, en Gij, Helderschen, binnen afzienibaren tijd nogwateriger Ct Vondeliaansche „gloeiender" gaat, helaas, vanwege het natte element niet op!) aaneengesmeed zullen zijn, stemt vreugdevol. DAMRUBRIEK. Alles betreffende deze rubriek te adres- seeren aan: Den Damredacteur der Heldersche Courant, Valeriusstraat 64huis, Amsterdam. Oplossing probleem, rubriek 29 Augustus. StandZwart7, 9,13,16,16/18 en 29. Wit20,24,27,33,39,41,49 en 50. Wit Zwart 1. 20—14 9 20 gedw. 2. 39—34 1 29 40 (a) 3. 27221 17 39 gedw. Als Zwart 20 38 slaat, slaat Wit 27 2 met ge wonnen eindstand. 4. 60—45 20 29. 6. 46 1 gewonnen. (a) 2. 29 88. 3. 27—22 20 40. 4. 22 2 gewonnen. Goede oplossingen zonden inde heeren R. OudheusdenC. Dijker; N. de Jong; L. Hendriks; P. Kuiper 1 D. J. Bot; D. Dissel; H. Meskes; Albert Waaijerink en J. A. Gelderliesten. Deze heeren ontvangen een half jaar abonnement op „Het Damspel", voor zoo ver ze nog niet geabonneerd zijn. Zij, die reeds een abonnement op dit tijdschrift hebben, ontvangen een damwerk. Het aantal goede oplossingen is me buitengewoon meegevallen. Wit speelt en wint door; L 80—24 20 29 (op 19 2. 38—83 17 48. 8. 87—31 48 28. 4. 27—21 16 27. 6. 31 2 gewonnen. volgt 36). N.V. Texels Eigen Stoomb.-Ondernemlng Vertrek Texel: 6.— v.m., 8.— vm. 11.15 vun., 2.35 non., 5.30 n.m. Vertrek Helder: 7.— v.m„ 9.60 vjb., 12.15 n.m., 4.15 n.m., 6.40 mm. Op Zon- en Feestdagen: Vertrek Texel: 6.— v.m., 11.— v.m., 5.80 n.m. Vertrek Helder: 9.— vjb., 12.rwiA^ 6.40 n.m. Opgave uitsluitend betreffende het post kantoor Helder en zijne bij- en hulppostkan toren over de maand Juli 1925. Op spaarbankboekjes, uitgegeven aan bovengemelde kantoren, werd in den loop der maand ingelegd f83.859.30 *i en terug betaald f 80.511.25. Derhalve méér inge legd dan terugbetaald f 3.348 05. Het aantal nieuw uitgegeven spaarbankboekjes be droeg 45. Door tnsschenkomst dezer kan toren werd ter Directie op Staatsschuld boekjes ingeschreven een nominaal bedrag van f .1200.en afgeschr. f 100.—. Der halve meer in- dan afgeschr f1100. Het aantal uitgegeven nieuwe staatsschuld boekjes bedroeg 0. Tot aankoop van Nationale Schuld ten behoeve van inleggers werd uitgevoerd 1 order, tot een nominaal bedrag van f 1000.—. Donderdag deed een bewoner van de Brouwerstraat aangifte, dat een naast zijn woning gelegen pakhuis door een auto was beschadigd. Een herdershond, waarvan de eigenaar onbekend is, heeft Donderdagmorgen op een land aan den Brakkeveldweg.6 kippen doodgebeten. Onder het politierapport van Zaterdag plaatsen wij, onder het hoofd: „Nog een indringer" een berichtje over een bewoner van de Anemonenstraat die in een huis in de Bloemstraat binnengedrongen zou zijn en op last van den bewoner zich niet wilde verwijderen. Hieronder 30 formulieren ad fl.— iD spaarbankzegela van 5 cent en 85 formu lieren ad f 1.— in spaarbankzegela van 1 cent (Sohooispareni. 80 40- ZOMERDIENST Op werkdagen:

Heldersche Courant | 1925 | | pagina 9