Kleine Advertentiën (BETREKKINGEN AVO H 0-VAKTEEKENSCHOOL Advertentiën. Fransch, Duitsch, Engelsch. Des Zaterdags MAROKKO. Na afloop van den Dinsdagmorgen ge houden ministerraad heeft Palnlevé ge ruststellende verklaringen afgelegd over den toestand In Marokko. HIJ zeide, dat de voorlooplge aanvallen tot een goed einde zijn gebraoht en dat hert (massief van Bibane zoo goed als genomen ia. Heft op perbevel bereidt thans operaties van grooteren omvang voor In overeenstem ming met het in samenwerking met Spanje opgestelde plan. De Marokkaansche correspondent van de „Matin" meldt, dat men voor 16 Octo- (ber op een definitieve overwinning kan hopen. De Riffl treden actief op in den omtrek van Wezzan en verzamelen groote oontingenten ten Noorden van Taza, ter wijl zij zich op de hoogte van Bilbane ver sterken. Bovendien zijn de batterijen van de Riffl, die na het geweldige bombarde ment der Fransohe en Spaansche oorlogs schepen aanvankelijk tot zwijgen waren gebracht, zich weer gaan roeren. De ka- nonnen der Riffl vuren alleen 's nachts vanaf de heuvels die het voorgebergte be strijken, op het daar. gevestigde Spaan sche kamp. Overdag vuren zij niet, omdat zij hun positie niet willen verraden. Dan wordt gevuurd op transportbooten en an dere schepen, die zich buiten de draag wijdte der kanonnen moeten terugtrek ken. De verbinding ter zee is daardoor zeer moeilijk gemaakt. De levering van water, pravianid etc. is zeer bezwaarlijk. Inmiddels Is de toestand in het Tetoean- district beter geworden. 'De Djeballa- stammen hebben de laatste dagen groote verliezen geleden en schijnen ontmoedigd te zijn door hun mislukte poging om den Spaanschen post te Ben Karrioh te ver overen, welke post thans niet langer wordt bedreigd. Dit is een groote teleurstelling geweest voor de Djeballa's, die reeds door gebrek aan levensmiddelen in bitteren nood ver keerden en niet weten, hoe uit de netelige positie te geraken. Zij durven uit vrees voor Abd-el-Krim niet om vrede vragen, terwijl zij ten onrechte weinig vertrouwen hebben, door de Spanjaarden genadig te zullen worden behandeld. Tot nu toe hoopte men nog, dat de Rif- kabylen vóór het invallen van den regen tijd tot rede kunnen worden gebracht. Wel liet de regeering eenigen tijd geleden de mogelijkheid van een opschorting der vijandelijkheden tot aan de lente door schemeren, maar den laatsten tijd scheen het commando tot andere gedachten te zijn gekomen. Thans ziet Pétain, dat dit een illusie was. Een wintercan^pagne wordt voorgespiegeld, waarin van geen van beide kanten iets bizonders zal go> beuren. De volgende lente, als de wegen weer begaanbaar en de beken ln haar oevers teruggekeerd zullen zijn, zal de strijd krachtig worden hervat. Men verklaart, dat het eerste doel van het offensief bereikt is, maar dit is slechts een voorbereiding. Bij Taza en Wezzan moet het suoces uitgebouwd. Nu wordt ge waarschuwd tegen de hoop, dat vóór 16 Ootober alle organisaties der Riffijnen in dat haast ontoegankelijke gebied grondig zullen zijn vernield. Londen, 16 September. De heden inge komen berichten uit Tandzjer en Fes ge ven alle aan, dat de Spanjaarden eenlge moeilijkheden ondervinden. Ten eerste heeft de kolonne van generaal Saro, die ln de buurt van Alhuoemas geland is, el- ken naoht onder aanvallen te leiden en heeft ook verliezen geleden. Ten tweede heeft het aanhoudende stormweer de vloot, die bij de kust Lag, genoodzaakt zich terug te trekken, zoodat de proviandee ring van het gelande leger te lijden heeft. Verder zou volgens de bladen het ge bergte van Biban weder door de Riffijnen veroordeeld zijn. De vorige week bij den opmarsoh onder het opperbevel van Pé tain zouden deze hoogten door de Fran schen veroverd1 zijn, maar thans weer verloren. Men verwacht hevige gevechten alvorens de Franschen ze weer heroverd hebben. Inheemaohe Fransohe cavalerie heeft een verkenningstocht aan de Zuidzijde der hoogten gedaan en te oordeolen naar de ontvangst, die haar ten deel gevallen Ingr'ordep. MededeeUng. Ie LOTUS-hoofdprijs 2e LOTUS-hoofdprijs 3e LOTUS-hoofdprijs 35 LOTUS-prijzenv. f100, f 3500.- 100 LOTUS-prijzenf 25.- f 2500. 500 LOTUS-prijzen f. f 10.- f 5000.- 1000 LOTUS-prijzen t. f2.50 f2500.- Totaal aan prijzen f20000. VRAACT UW WINKELIER VOLLEDIGE INLICHTINGEN kust van W ales gelegen, gekocht. Dit slot, dat bewaard is in den toestand waarin het 700 jaar geleden door de verbouwing werd gebracht, geldt als één der schoonste van geheel Europa. Het was acht eeuwen lang in het bezit van dezelfde familie. Het slót- park is drie maal zoo groot als Hydepark. is, bestaat er geen twijfel aan, dat de stelr 'ngen der Riffijnen daar sterk bezet zijn. Het gebergte van Biban is 2600 voet hoog en door een ring De Kiffijnen vallen tni van Tetoean aan. van &ns posten bezet. In de streek De worsteling om het massief van Bibane. Rabat, 16 Sept. De Franschen vermees terden op schitterende wjjze het bergblok van Bibane. ZUID-AFRIKA. De staking ln bet scheepvaartbedrijf. De bemanning van het stoomschip ,3al- larat" werd niet schuldig bevonden aan samenzwering tot het hegeeren van wet tige bevelen, doch aan net individueel voortgezet negeeren van bevelen om het schip naar zee te brengen. De beklaag den werden tot de minimum-straf van 21 dagen opsluiting veroordeeld. Zij gingen in Deroep. Hinderlijk volgen. Vier arbeiders stonden tereoht beschul digd van het gebruikmaken van geweld om zeelieden te beletten aan het werk te gaan. Drie hunner werden tot een boete van twintig pond aterling veroordeeld, subsidiair één maand gevangenisstraf, de vierde tot één maand gevangenisstraf. VEREENIGDE 8TATEN. Een Engelsch slot in handen van Hearst De Amerikaanaohe dagblad-magnaat Hearst hseft, uitsluitend op een geïllus treerde beschrijving ln een tijdschrift af gaande, hst oude slot Banot Donat, aan de TWEEDE KAMER. Vergadering van Woensdag 16 Sept Een incident De Tweede Kamer-zitting begon Woens dagmiddag met de voorlezing van het rapport van de oommissie tot het onder zoek van de geloofsbrieven van de nieuw gekozen en herkozen Tweede Kamerleden. De voorlezing geschiedde door den heer Ketelaar. De commissie stelde voor, alle leden toe te laten, ondanks enkele misstellingen in de „Staatscourant" en in de stukken ten opzichte van de voorletters van enkele der gekozenen. De voorzitter stelde voor, zichzelf aller eerst toe te laten. Aldus besloten. Onder beweging van de Kamerleden vroeg de heer A1 b a r d a (sxl.) het woord. Spr. vestigde de aandacht op de mede- deelingen in „Het Volk" van 10 Juli j.L, waarin werd betoogd, dat de heer Watjer heeft verklaard, dat de candidaten van den Plattelandersbond gelden zouden heb ben aangeboden voor hun oandidatuur. De bedragen zouden afgewisseld heb ben van 26.—1000. Er bestaat aanlei ding tot het vermoeden, dat de heer Braat, aldus spr., zich ook beloften in geld heeft veroorloofd voor zijn oandidatuur. Spr. vroeg of de opmerkingen van den heer Watjer de aandacht van dè commissie hebben gehad, en zoo ja, tot welke oonolu- sie zij is gekomen. Spr. vroeg dit in ver* bahd met de door den heer Braat af te leggen zuiveringseed. De heer Ketelaar verklaarde, dat over de opmerkingen van den heer Wat jer ln de Oommissie van Onderzoek is beraadslaagd, doch dat die beraadslagin gen er niet toe geleid hebben om ten aan zien van den heer Braat het voorstel te doen hem niet toe te laten: le. daar men hier te doen had met een oour antenber ioht 2e. is er geen enkel bezwaarschrift te gen de toelating van den heer Braat In gekomen; 8e. wordt over den heer Braat zelf ln het bewuste blad niets gezegd, terwijl in de vierde plaats de oommissie het betwij felt of het op haar weg ligt om ln dezen iets te doen. De heer Braat verklaarde hierop, dat de mededeelingen ln „Het Volk" onjuist zijn, er aan toevoegende, dat men in hot algemeen niet veel waarde dient te hech ten aan de berichten in dat blad. De heer Duys: Abonneer Je op „De Plattelander". (Gelach.) De heer Albarda betreurde het, Jat de Kamer niet de middelen bezit om een onderzoek in te stellen naar het bewuste geval. De heer Braat roept uit: „Onderzoek liever hef vuile geschrift van den heer IJzerman! De heer Albarda zeide zich bij het rapport van de oommissie wel te moeten neerleggen. De Kamerleden, die allen aanwezig waren, legden vervolgens na hun toelating, de bij de wet vereischte eeden of beloften af. Nominatie-Voorzitter. Aan de orde is het opmaken van de no minatie voor de benoeming van een eer sten, tweeden en derden voorzitter. Deze wordt opgemaakt als volgt: le oandldaat Ruys ae Beerenbrouok; 2e oan dldaat dr. J. R. de Visser en 8e oandldaat J. H. Schaper. OOST-INDIE. Met verlof. De hoofdingenieur der Marine Leeg- stra gaat met een half jaar verlof voor de tijdelijke leiding van de Ned.-Indische Scheepsbouw- en Kustvaart-Maatsohappij zoolang ln de vaoature door het aftreden van den heer Broese van Groenou als directeur niet ia voorzien. Gemeenteraad van Anna Paulowna, De berichtgever van het BbL te Berlijn meldt: De „Deutsche Allfj. Ztg." maakt mel ding van een opzienbarende uitvinding, die een Duitsoh ingenieur heeft gedaan. Deze zou er namelijik in geslaagd zijn, een nieuw procédé voor de vervaardiging van staal te vinden. Het nieuwe staal la 40 lichter dan het gewone en 80 X goedkooper. Een meteoor-blok van 7060 K.G. De Deenache ontdekkingsreiziger Knud Rasmussen heeft van de Melvillebaai (ter Westkust van Groenland) een meteoor- blok van 7000 K.G. mee naar huls ge braoht. Het blok is bestemd voor het mu seum te Kopenhagen. BET8IE, Dochter van m j Hartkamp- ENGLISHI Convarsation lassona. Bv an Englishman. Tarmi moderata. Apply Mr. j. W. JULIAN, Van Qalenatraat 88. AANGEBODEN NAAMi ADRES: Lceraar In de Natuur- en Werktuigkunde met brieven 10 cent extra. (gevraagd, te koop, te huur enz.),v.1 t/m. 3 regels 40ct., elke regel meer 10 ct. Aan worden na 9 uur geen advertentldn aangenomen. MANUFACTUREN. Flinke WINKELJUFFROUW gevraagd, met het vak bekend. Hoog loon. Adres: Fa. KANNEWASSER, Kanaalweg 148. Openbare vergadering van den Raad der ge meente Anna Paulowna op Woensdag 16 Sep tember, det namiddags te 3 uur. Voorz. de heer G. J. Lovink, burgemeester. Secretaris de heer C. Keijzer. Allen aanwezig. Voorz. opent met een woord van welkom. De notulen worden gelezen en onveranderd vastgesteld. Mededeelingen: a. door Ged. Staten werd goedgekeurd de suppletoire begrooting, vastge steld in de vorige vergadering tot een bedrag van 210.60; b. door hetzelfde College werd goedkeuring onthouden aan de suppl. begrooting, waarop werd uitgetrokken een bijdrage der gemeente voor de getroffenen door de stormramp, op grond dat het hier niet gold een gemeente' belang; c. Ged. Staten keurden voorts goed het be sluit tot onderhandschen verhuur der wonin gen naast de openbare scholen aan de hoofden dier scholen; d. op het verzoek om uitbreiding van het buizennet der drinkwaterleiding in deze ge meente is van den Directeur van het Provin ciaal Waterleidingbedrijf bericht ontvangen, dat Van Ewijcksluis voorloopig blijft uitge schakeld; e. tot tijdelijk onderwijzer aan school I is benoemd, gedurende den tijd dat de heer Adolfs tot vervulling van militaire plichten af wezig i», de heer M. Langhorst te Helder; f. aan Mej. Lunshof, onderwijzeres aan fthool I, is verlof verleend wegens ongesteld heid; ter vervulling van haar plaats is alt tijde lijk onderwijzeres benoemd Mej. A. Reijert te Schoute, san wien eervol ontslag zal verleend worden. Naar aanleiding van eene opmerking Daar geen der heeren vooraf een algemeene beschouwing wenscht te houden, wordt thans den heer G. v. d. Berg antwoordt de heer met de behandeling der Gemeentebegrooting Hik Helder; g. de collecte ten bate der getroffenen door de stormramp in het Oosten des lands heeft opgebracht 1210.60, waaronder is begrepen een bedrag van 30.85 alt opbrengst der bus collecte, gehouden .tijdens het Koninginnefeest te Breezand. Voorz. brengt dank aan het Co mité, alamede aan de dames, die zich met de buscollecte hebben belast. De heer Van der Ham meent, dat de bus collecte meer schade dan goed heeft gedaan. Sommigen toch verklaarden, bij het aanbieden der lijst, dat zij reeds aan de buscollecte had den geofferd. In elk geval gaf het eenige ver warring. De heer Keuris zegt, dat bij de bus collecte aan sommigen was verzekerd, dat men niet meer langs de huizen zou komen. Voorz. gelooft niet, dat de buscollecte aan de op brengst der lijsten schade heeft qedaan. Daarop is aan de orde: benoeming van een lid der Commissie van Toezicht op de Ar beidsbemiddeling in plaats van den heer Jm Van der Ham, dat de heer Schouten weliswaar zelf zijn ontslag niet heeft aangevraagd, maar dat hij bedankt heeft als lid der afd. van den Landarbeidersbond en dat de afd. dus meende, dat hij daardoor geen lid .der.Commissie van Toezicht meer mocht wezen, wat door hem werd toegestemd. Voorz. zegt, we zijn gewoon voeling te houden met de organisatie en. op haar advies dragen wij ter benoeming voor de heeren J. Swierts en D. Krouwel. De heer Swierts wordt benoemd met 10 stemmen. Ingekomen is het bekende adres van het Gemeentebestuur van Zoeterwoude, om adhae- sie te betuigen op het adres van den Raad dier gemeente inzake afschaffing van den Zomer tijd. B. en W. adviseeren geen adhaesie te be tuigen, wijl deze aangelegenheid niet hier, maar in de 2e Kamer thuishoort. De heer Koorn noemt eenige van de bekende bezwaren voor het platteland en is vóór het verzoek van Zoeterwoude. De heer Kossen verwacht van het adre9 weinig nut, maar zal er tóch vóór stemmen, tenzij B. en W. de zaak bij. den Bond van Nederlandsche Gemeenten aanhangig mochten maken. De heer Koorn voelt daar weinig voor, omdat bij dezen Bond natuurlijk ook stadsgemeenten zijn aangeslo ten, die voorstanders zijn van den Zomertijd. Nadat Voorz. toezegging aan den heer Kossen heeft gedaan, dat over deze kwestie aan den Bond zal geschreven worden, wordt dit punt als afgehandeld 'beschouwd. Van de Vereeniging A.L.E.G.O. Is een ver zoek ingekomen om subsidie, minstens tot een bedrag, dat de zaalhuur kan bestreden worden. In het adres wordt gezegd, dat te voren een lokaal van school I mocht worden gebruikt, maar nu niet meer, waardoor men thans een gelegenheid moet huren. De heer Komen vindt het eigenaardig, dat vroeger nooit bezwaar was geweest om de school in gebruik te geven en nu wel. B. en W. lichten in, dat A.L.EXj.O. zich. volstrekt niet buiten de deur gezet acht, maar zelf over tuigd is, dat het houtsnijwerk enz. de nieuwe banken allicht beschadigt, terwijl het boven dien zijn bezwaren heeft, ruimte te maken in een lokaal, dat den volgenden dag weer voor ,het gewone onderwijs geschikt moet zijn. Het bezwaar, door den heer Komen genoemd, dat A.L.E.G.O. later wellicht ook om subsidie we gens lokaalhuur te Breezand en Oostpolder zal vragen, bestaat niet, omdat te Breezand helaas een lokaal leeg staat en te Oostpolder met 1 Januari een lokaal leeg komt. De huur bedraagt 2.50 per middag voor het gebruik der zaal van „Veerburg" gedurende 26 mid dagen. Op voorstel van B. en W. wordt sub sidie verleend tot een maximum van ƒ75. Vervolgens komt in behandeling een ver zoek om subsidie van de gymnastiekvereeni- ging D.O.K.E.V. Uit de besprekingen blijkt, dat deze vereeniging aller sympathie heeft, maar de heer Kossen vraagt zich. toch af, waar is het einde? terwijl de heer Van den Berg meent, dat een vereeniging uit zichzelf zoo sterk moet zijn, dat zij kan blijven be staan. Het blijkt uit de verschillende toelich tingen van B. en W., alsmede der heeren Keu ris en Stammes, dat het onderwijs aan de adspiranten de uitgaven aanzienlijk heeft ver hoogd. Er waren nieuwe werktuigen noodig, want het zich behelpen met de oude, afkomstig van de vroegere gymnastiekvereeniging, bleek gevaarlijk. Het onderwijs wordt gratis gege ven, maar de uitgaven voor nieuwe werktuigen blijken niet door de bijdragen der adspiranten te kunnen worden bestreden. Bovendien zal zeer waarschijnlijk ook te Breezand een adspi- ranterrtclas worden opgericht. Na deze toelich ting wordt, op voorstel van B. en W., een sub sidie verleend ad 150. Hierop komt aan de orde benoeming van personeel voor het vervolgonderwijs. Het blijkt, dat de animo daarvoor al heel gering is, ofschoon zoowel door de onderwijzers als door B. en W. genoegzame bekendheid is ge geven, dat er voor dit onderwijs weer gelegen heid bestaat. Ook werd wel rekening gehouden met bezwaren van landbouwwerkzaamheden wat het aanvangsuur betreft, maar de ouders toonen nu eenmaal weinig belangstelling, zoo dat zich te Breezand dan ook slechts 15 leer lingen hebben aangemeld, terwijl het van de Kleine Sluit nog niet bekend is. Na heel wat gepraat wordt eindelik besloten om het ver volgonderwijs toch maar weer te geven, alt het tenminste met minstens 15 leerlingen aan elke school kan worden begonnen en dit getal niet beneden 10 daalt. Voor de handwerken zullen de meisjes naar A.L.E.G.O. worden ver wezen. Voor het vervolgonderwijs aan school I worden daarop benoemd de heeren Kramer en Adolfs, voor dat aan school II de heeren De I Vries en Kooiman. voor 1926 aangevangen. De vaste aanstelling als ambtenaar ter Se cretarie van de volontaire Mej. A. Pranger met een weddeverhooging van 200 vindt heel wat bestrijding, waarbij de jaarwedde zelf niet te hoog wordt geacht, maar gevraagd wordt of een 2de ambtenaar inderdaad noodig ig. Voorz. verklaart nadrukkelijk, dat deze nood zakelijk is, waarop deze post wordt goedge keurd. Bij den post Presentiegelden Raadsleden vraagt de heer Van der Ham of voor de Com missievergaderingen geen presentiegeld kan worden verleend, hetgeen Voorz. ontkent. De heer Komen vraagt of de gratificatie ad 200 voor den Rijksveldwachter een blijvende post is. Spr. meent, dat die gratificatie werd verleend in verband met de aanwezigheid van de vele arbeiders voor de Zuiderzeewerken en dus eigenlijk nu niet meer noodig is. Voorz. licht echter toe, dat die 200 werd gegeven voor woninghuur; wordt deze gratificatie in getrokken, dan loopen wij gevaar, dat de rijks veldwachter van Breezand naar elders wordt overgeplaatst. Naar aanleiding der kosten en uitbreiding van het Gemeentelijk Electriciteitsbedrijf wordt tot een geregelde controle besloten, het geen 200 's jaars zal kosten. Naar aanleiding van den memoriepost Werk verschaffing zegt de heer Van der Ham te vreezen, dat de* werkeloosheid aanzienlijk zal worden; nu hier de Zuiderzeewerken weldra zullen zijn afgeloopen. Hij hoopt, dat bij de werkverschaffing niet zoo'n treurig loon als in de laatste jaren zal worden uitgekeerd. Spr. wijst in dit verband op het noodzakelijke van wegverbreeding. Voorz. antwoordt, dat op subsidie van Rijk en Provincie wel niet meer gerekend mag wor den, maar dat het Polderbestuur steeds zoo veel mogelijk werk aan de hand heeft gedaan en dat het in de bedoeling ligt, dat Gemeente en Polder ieder 50 in de kosten van werk verschaffing zullen bijdragen. Omtrent hoo- ger loon moet de heer Van -der Ham zich ech-, ter maar geen illusies maken. Nadat sommige posten nog aanleiding tot heel wat bespreking hebben gegeven, zonder echter te worden bestreden, wordt de begrOo- ting zonder hoofdelijke stemming in inkom sten en Uitgaven vastgesteld tot een bedrag van 141.846.79 met een poat van 3177-93 onvoorzien. Bij de rondvraag brengt de beer Lubber» la herinenring, dat .ind ertijd besloten le, om maar 1 bal te laten, geven behalve met kermde en meent, dat niettemin de bals niet van de lucht zijn. Voorzitter zegt, dat alleen plaatselijke ver enigingen bal krijgen, waarop de heer Komen meent te moeten opmerken, dat daarmee dan toch in ieder geval vaste plaatselijke vereeni- gingen bedoeld waren en geen harddraverij- of ringiijderij-vereeniging of zoo, die feitelijk slechts uit eenige personen bestaan, die zich slechts tijdelijk tot het opeetten van een of andere feestelijkheid vereenigen, hetgeen door den voorzitter wordt beaamd. De heer Keuris vraagt, hoe het staat met de verlichting van het tramstation te Van Ewycksluis. Eerst heeft hij geboord, dat het electriech zou verlicht worden en later weer van niet. Voorzitter zegt, dat het laatste juist is, maar dat de Gemeente ar nog niet ln geslaagd is, volledige restitutie van de gemaakte onkos ten voordraad en palen te ontvangen. Hierna sluiting met dank voor de aangename bespre kingen, die tot ongeveer 7 uur hadden geduurd. Nieuw etaaL Geboren C. P. KRAAKMAN eu A. A KTUAKMAN- Gocwenberg. Warmenhuizeu, lö'Sept. 1925. Heden overleed in het ziekenhuis te Apeldoorn, na een smartelijk doch ge duldig gedragen lijden, in den ouderdom \«n 79 jaar, onze lieve Moeder, Behuwd- en GroutuR>«der, Mevrouw de Wed J C HARTKAMP-BOCNZAJ R 1 li j hartkamp van db Roemer G. HARTKAMP Helder, 16 September 1925. Gevraagd een DAGWEiSJE. Adres: Mevr. PLANTENBERG, Dijkstra»t ,18b. Aanmelden na 8 uur Wordt gevraagd een nette Dag-Dienstbode, voor alle voorkomende bezigheden. Aan te meldenBinnenhaven 89 (na 6 aar n m.) Gevraagd een flink DAG MEISJE. beueden 16 jaar Zich aan te melden tuasohen 7 en 8 uur, KaDaalweg 19 Gevraagd een. flink DAG MEISJE, zelfstandig kunnende werken eu koken Zich aan te melden tusschen 7 en 8 uur, Hoofdgracht 56a Gevraagd een flinke Dag-Dienstbode. Zich aan te melden Bassingracht 3. DAGMEISJE gevraagd. Adres: C. BOS. Weststraat 48. Net MEISJE gevraagd niet beneden 18 Jaar. Adres: Koningstraat 60. Gjj kent van dets talen niets en voelt het gemis hiervan. Gaarne wilt gij sooveel van een of meer deter talen weten, dat ge een eenvoudig boek daarin kunt leien, gewone correspondentie en geiprekken kunt voeren. Wilt gjj dit? Zendt on» dan ondtrataand biljet, wij aenden U dan gratis en franco 7 proefnummer*. v Prlja van hst Waakblad 60 oant par maand. In open enveloppe, gefrankeerd met a-cent* postsegel, optenden aan A. F. L.iderlts, D. H. Schenk, Hoofdond., Houtman kade 74, \meierUam, Teiel. 44903. Burgemeester en Wethouders van HELD. R rcepen voor de Avond- vakteekenschool sollicitanten op naar de betrekking van voor 7 lesuren per week. Bezoldiging overeenkomstig bijlage 0 van het Kon Besluit van II Januari 1925 Stbl. 27. Duur van den cursus i Oot. 1 April. De benoeming is voorloopig tijdelijk na een jaar kan vaste aanstelling volgen. Inlichtingen verschaft de Di recteur der school, de Heer A. J- BE8SELING Schriftelijke sollicitaties (on geztgeidj vóór 21 stPTEMBER a.s. ons Bureau te bevragen of aan den Burgemeester. Een nette BEDIENDE gevraagd, kunnende scheren, waar verder veel is te. leeren van het vak. Adres G. W. J. GERRITS. heeren- en dameskapper. WEGGELOOPEN: een kleine Roe» (geheel zwart). Beleefd verzooht terug te brengen Kerkgracht 49 Groot huis. in het centrum der stad, p. w. f 4 60, iu ruil voor kleiner, geriefelijk hult, liefst gracht; het 1» niet voor de huur. Adres i Butaan van dit blad. Gevraagd, voor Den Haag, eeg flinke Dienstbode, goed kunnende koken. Hoog loon. Adres: Hoofdgracht 74. Een flinke Dag-Dienstbode gevraagd. Adres: Koningstraat 98. Ondergeteekende beveelt zich neleefd aan voor alle voorkomende METSELWERK, Voor goedkoop en eolied werk wordt ingestaan. H. KWAST, Kerkgreoht 7. -!- e

Heldersche Courant | 1925 | | pagina 2