Marot, «ei het cw«cv kunnen op de flesr'i bankgarantie hebben aan: w$ waren «aar Zoo bergty TOoeiftc er nc-g meer dingen, die allemaal aanleiding ga ven, dat van het fraaie en fantastische plan van den heer Schoeffelenberger niets terechtkwam. Nu stond op de agenda de enkele mede- deeling, en in een korte bijlage hadden B. en W.* den Raad .bericht, dat zij de zaak als afgedaan beschouwden. I>e heer van Os zeide nu alleen, dat hij aanvanke lijk hierover niet wensohte te spreken, maar, nu de heer Sch. in de courant ver klaard had bij de begrooting er op terug te zullen komen, er wel een woordje aan wijden wilde. De 'burgemeester meende zeer ten onrechte den heer van Os daartoe niet de gelegenheid te moeten ge ven. Geen wonder, dat deze sputterde en zich verzette. Het slot was dan ook, dat de heer van Os de toezegging kreeg in den volgenden Raad „zonder voorafgaan de schriftelijke aanvrage voor een inter pellatie" op de zaak terug te mogen ko men. De heer Sch. zelf had reeds ver klaard er thans geen woord over te zullen zeggen, maar er met de Ibegrooting op terug te zullen komen. „Dan zuiden er harde noten te kraken worden gegeven", had deze heer even te voren reeds ge dreigd. Wij, die den heer SchoeffeLenber- ger kennen, wachten maar af, en zullen extra potlooden inslaan om dit alles te kunnen verslaan. Mevrouw Van der Hulst had bij de rondvraag een helder oogenblik toen zij inlichtingen vroeg omtrent godsdienst onderwijs, dat op een der openbare scho len gegeven wordt. Zij wist zeker niet, dat dit sedert jaar en dag in de wet staat en dat juist deze bepaling in vroeger dagen altijd een sterk argument vormde tegen onderwas-pacificators, wien men het verwijt, als zou op de openbare school geen godsdienstonderwijs mogen worden gegeven, daarmee uit de handen sloeg. Dat "was in Anno Dazuimal, den goeden ouden tijd.... Nu hebben we sedertdien de pacificatie gekregen en vechten dies nog veel harder dan vroeger. Dn de heer Smits bepleitte dringend voorziening in den slechten toesta ad der laaggelegen straten, die zoozeer van re genval te lijden hebben. De Held. Crt. had hiertegen de remedie gegeven: verhoo ging der trottoirs en spr. drong aan op voorziening. Deze werd toegezegd, en wij zullen maar hopen, dat nog vóór den winter deze menschen uit hun water misère verlost zijn. Tenslotte vestigde de heer Heyblok de aandacht op den melkoorlog hier ter stede om daardoor te doen uitkomen, dat de schuld van de hooge melkprijzen niet ligt bij de slijters, maar enkel en alleen te wijten is aan de prijzenpolitiek der boeren. Julianadorp, zeide de heer van der Veer, kan zeer goed Helder van melk voorzien... het mag evenwel hier niet leveren. Bij wel ken toestand we ons in óns vrije Neder land maar weer in uiterste gemoedsrust neerleggen. PUF. v Er is al zooveel malen over de kwestie „puf geschreven en ze heeft al zooveel pennen en meeningen in beroering ge bracht, dat men geneigd Is te denken, dat het onderwerp zich niet meer leent tot bespiegelingen. Eigenlijk ook niet, omdat men het er vrijwel over eens is, dat het pufvlsscben of liever het aan den wal brengen van puf een der grootste oorzaken is, dat de vissc'herij achteruit gaat. Mocht men, eenige jaren terug, niet doordrongen zijn van het besef, dat het niet meer aan de zee toevertrouwen, van het mede opgehaalde klein goed, groote schade zou toebrengen aan den viach- stand, omdat men meende, dat het op een paar viachjes meer of minder niet aan kwam in de groote Noordzee; tihans nu de vraag naar het eendenvoer „puf steeds grooter begint te worden, begrijpt .men, en niet het minst in vlsscherakrin- gen, dat de hoeveelheid viaoh op die wijze sterk moet verminderen. Nochtans gaan de vissohers voort het opgehaalde puf te verhandelen, wetende, dat ze daarmede bezig zijn de kip met de gouden eieren te slachten. Zijn er misschien nog sommigen, die meenen, dat het zoo'n vaart niet zal loo- pen, dan demonstreert men het met het voorbeeld: „Als je de kinderen dood maakt, dan zal er zeker spoedig een einde aan de mensohheid' zijn", en men vermoedt dan, dat de twijfelaars wel overtuigd zullen zijn. Het is begrijpelijk, dat de pufkwestie, die zoo nauw verwant is met de vissch er ij- industrie, wel zou zijn op te lossen door, bij internationale regeling, het verhan delen van puf te verbieden. Doch ook deze aangelegenheid beeft weer twee kanten en die andere kans van het vraagstuk is het belang van de een denhouders, die in de laatste jaren ook uit den grond gestampt zijn en een groote tak van bedrijf zijn geworden, en voor velen een bron van inkomsten. Het is dus niet te verwonderen, dat aarzelend wordt opgetreden en dat men men scherp overweegt, welke maatrege len te treffen, opdat zoowel de vlschstand en de eendenhouders daarvan zoo anin mogelijk de dupe zullen worden. In het algemeen mag men geen voor stander zijn van het systeem van „de kool en de geit sparendooh als het geldt honderoen bedrijfjes door maat regelen ten onder te brengen, dan dient toch eerst nauwgezet alles overwogen te worden. De Internationale oommlssle, dis dit jaar in Amsterdam bijeen kiwam om de uohtcruitgang van den vlsohstand in de Noordzee ee bespreken en de maatrege len te beramen, ale daaraan paal en perk zouden kunnen stallen, heeft moeilijke en «v wl met heel wat geconfereerd moeten worden alvorens men internrftionaal tot een besluit zal zijn gekomen. Zoolang dus nog geen beperkende maatregelen zijn vastgesteld en zullen worden uitgevoerd, hebben we de zaak van den practisohen kant te bekijken en te overwegen welk nut er voor onze plaats uit pufviasoherij kan worden ge trokken. Al meerdere malen is er door ons op gewezen, dat er hier en in de omgeving zoo goed als geen eendenhouderijen voor komen, terwijl het toch hier zoo 'betrek' kedijik gemakkelijk zou gaan om het thans nog onontbeerlijke eendenvoedsel „puf" te hekomen. Niet alleen denken we dan aan de kleine viachjes, doch zeer goed zouden daartoe ook kunnen dienen krabben en zeesterren, die nu, als de groote parasie ten onder de zeebewoners, bij alle vis sohers in discrediet zijn. In gemalen toestand zouden deze alge meen verachte zeebewoners een puik voedingsmiddel zijn voor de eenden. Bó- vendien werd de zee 'bevrijd van een aan tal roovers, die, voor zoover wij althans weten, geen nuttige taak voor ons, men schen hebben. Dan hebben we hier de mosselen om het 'grijpen en vermoedelijk zijn er ook nog wel plekken te vinden waar kokkels of ouwernollen zitten en zeer zeker ook uitstekend eendenvoer zouden vormen. Waren hier eendenhouders, zoodat de vissch ers geregeld afname zouden hebben van de gevangen puf, dan zou het niet gebeuren, zooals dat herhaaldelijk plaats heeft, dat de motorbotters hun vhrch te IJmuiden verhandelen omdat de „puf daar geregeld wordt gekocht en de prij zen constant hooger zijn dan die men hier voor puf 'besteedt. Het gaan der vissohers naar IJmuiden houdt niet zoozeer verband met de hoo- gere -prijzen, die ze daar voor de visoh krijgen, doch haast uitsluitend omdat de „puf', daar hooger in waarde is. De vischprijzen aan den visohafslag hier behoeven meestentijds niet voor die, in IJmuiden behaald, onder te doen, zoo dat dus inderdaad de afzet van puf den doorslag geeft om niet hier doch te IJmuiden tq markten. Het pufvraagstu'k is dus ten slotte een groot gemeentelijk 'belang en dient ern stig ouder de oogen te worden gezien. Het samengaan van allerlei belangheb benden dient overwogen te worden, mis schien wordt dan een oplossing gevon den om voor het gemeentebelang tot een goed resultaat te komen. Mijn artikeltje „Puf was reeds ter drukkerij toen ik in de „Tel." van een onderhoud las met Dr. te Hennepe, die zich veel moeite heeft gegeven om de Volendamsohe eendenhouderijen een ge zonden grondslag te geven. Door verdeeldheid te Volendam en tegen- of geen medewerking heeft Dr. te Hennepe er het bijltje bij neergelegd en bemoeit, zich verder niet met de Volen damsohe eendengeschiedenis. Bén zinsnede uit dit, onderhoud wil ik even herhalen. .Als bovendien eerstdaags het vis- schen op ondermaatsche' visoh op de Noordzee zal ophouden en de droogma king der Zuiderzee wat verder opgescho ten zal zijn, komen er weer nieuwe be zwaren. Dat klinkt niet bemoedigend, doch geldt In hoofdzaak, dunkt me, voor de Volen damsohe en Waterlandsche eendenhou ders. Voor deze streken kan het verbod van vissohen op ondermaatsche Noordzeevisch eventueel niet die fnuikende beteekenls hebben voor de eendenhouders, omdat, juist als de Zuiderzee is afgesloten, toch nog altijd blijft het groote gebied Wad denzee, waar de moaselbanken zullen blijven en bovendien krabben en zeester ren nog ruimschoots aanwezig zullen zijn. De mosselteelt kan bovendien krachtig tor hand worden genomen, door, evenals dat aan de Fransohe kust geschiedt, op de waarden en langs de klisten z.g. weren te plaatsen, zoodat de mossel niet alleen ge legenheid heeft op den bodem zich voort te planten, doch ook aan de opgerichte staketsels, bestaande uit vlecht- en hek werk «taande op de waarden. Natuurlijk brengt dat kosten en moehe met zich. doch als de Nedorlandsche et - denhouders hun bedrijf zullen kunnen gaande houden, door toch nog van uit de Waddenzee mosselen te betrekken, dan zal dat zeer zeker hier ook mogelijk zijn, waar de transportkosten van liet voeder enorm veel lager zijn. Dat de mosselteelt aan de weren zal moeten slagen, bewijst wel het feit als men de palen in de zeewering bekijkt, hoe vol die mot mosseltjes kunnen ritten en bewijst ook het feit, dat sohepen, die langen tijd niet zijn schoongemaakt, vol kunnen zitten met mosseltjes, zóó dat men heele plaggen daarvan 'kan afsteken. Is de Stier, liggende aohter in de ha ven, niet een dankbaar arbeidsveld voor hen, die, niet te ver van honk, rioh van een mosselsohotel willen voorzien? Legt men zich op de eendenhouderjj toe en mooht (hetgeen wensohelljk is) de ondermaatsohe visoh niet meer opge- visoht worden, dan is hier nog ruimschoots ander eendenvoedsel te verkrijgen. Daar door late men zich niet ontmoedigen en neme men, hier in den Noordhoek, de mo gelijkheid van eendenhouderij ijverig in zeekrijgsraad helder. Zitting van Woensdag 28 September 1925. President Mr. W. de Sitter, fiskaal Mr. D. Tollenaar, secretaris Off. van Adm. A. Lensvelt Een muzenzoon »n deserteur. De stoker 2e kL O. B., dienende aan boord Hr. Ms. „Wachtschip", was op Zon dag den 21en Juni aan hert passagieren met z'n collega A. B. P. B. is niet vrij van muzikale asairaties en op dien be- wusten Zondag wilde hij een offer aan de muzen brengen, in den vorm van den aankoop eener grammofoon. Hij begaf zich (hiervoor'naar den mu ziekhandel van den heer Z. en kocht daar in „huurkoop" een grammofoon met 10 „Oodumhia"-platen, voor de som van 66.---, waarvan hij contant 6.be taalde, die hij leende van z'n collega P., omdat hij zelf geheel zonder money was. Samen gingen zij toen op stap. Het „ge il eelontfaoudersprincipe" deelde de beide vrienden niet, en hun eerste gang was naar een „heilig huisje" in de Nieuw- straat. Hier offerden zij een gave aan Bacohus, onder het afdraaien van een paar vroolijke moppen muziek. De kastelein bleek niet afkeerig van een „goeie mop" en toen B. dan ook voor stelde de grammofoon aan hem te willen verkoopen, ging hij hierop in en betaalde voor bet instrument 20,—. Een directe winst dus voor B. van 15,—. Zijn collega P. gaf hij een tientje, ter wijl hij zelf de rest behield. Volgens psyoho-analyse van den ver dediger Mr. Schenkeveld ls B.'s geweten gaan spreken. Immers, de grammofoon was niet van hem, doch had hij slechts in huurkoop. Bang voor de aanmaning, tot betalen van den vervolgsom aan den heer Z., poetste B. den volgenden dag de plaats en bleef tot den 80en Juni onder water, toen meldde 'hij zich aan bij het Wachtschip. Voor deze feiten stond B. Woensdag terecht en de fiskaal, Mr. Tollenaar, die vooral met „desertie-gevallen" niet speelt, eischte vijf maanden gevangenisstraf, met aftrek van preventieve hechtenis, en ont slag uit den militairen dienst. De verdediger, Mr. Schenkeveld, (hield een goed geargumenteerd pleidooi, ter wijl hij als slot eenige gevoelsargumenten naar voren braoht. Het meisje van be klaagde is in positie; „wat moet er van haar en het kind worden, als beklaagde uit den militairen dienst ontslagen wordt?", zoo vroeg pleiter. De collega van bovengen, stoker, A. B. B„ oud 19 jaar, eveneens in de machinekamer werkzaam, had nog heel wat meer op zijn kerfstok dan zijn vriend, wel had hij on geveer dezelfde neigingen als deze. Hem werd ten laste gelegd: le. desertie, 2e. recidive, 3e. verduistering en ten 4e. he ling (het in ontvangst nemen van de f 10.afkomstig jan den verkoop van de grammofoon van B.). Bij de verduistering van een rijwiel, ten nadeele van den rijwielhandelaar H„ was deze weer het gevolg van het koopen in „huurkoop"; het rijwiel werd kort daarop door beklaagde verkocht De fiskaal laakte ihet „huurkoop"- systeem, volgens hem de oorzaak van veel delicten. Voor bovenstaande misdrijven weid door den fiskaal de zeer strenge straf van 10 maanden hechtenis (met aftrek preventief) en ontslag uit den militairen dienst geëisobt. Verdediger in deze zaak was mr. Kleene, die op rechtsgrond de geldigheid van het huurkoopoontract aantastte, waar door van geen verduistering sprake zou kunnen zijn. De fiscaal echter zeide het contract wel te erkennen. Nog een recidivist De marinier der 8e kl. M. O. U. heeft het er persé opgezet den militairen dienst \oorgoed te verlaten. Reeds eenmaal heeft hij een poging gewaagd, met gevolg ech ter, dat hij eenige maanden in de cachot terecht kwam. Niet ontmoedigd, ging hij op een avond van den 22en Juni ('s morgens was hij uit de provoost ontslagen) opnieuw op stap. Hy bleef weg tot den 4en Augustus. Kwam op dien dag weer in de cel en stond Woensdag terecht De fiscaal meende hem nu maar zijn zin te moeten geven, dooh niet dan na een verblijf van 6 maanden (met aftrek van prev. hechtenis) in de gevangenis Het gevolg van zeeziekte. De zeemilicien-hofmeester D. Br., die nende aan boord Hr. Ms. Tromp, heeft last van „zeeziekte". Toen zijn öodem hem, wegens een bul- tenlandsche reis, het vooruitzicht bood, eenige maanden op de zoo gevreesde ba ren te moeten zwalken, gaf B. er de voor keur aan, te deserteeren. Alzoo verdween h(j op den avond van den I6en April met de noorderzon. Verheugd over zyn vrijheid begon hy verschillende dwaasheden uit te halen. Hy huurde in Rotterdam, waarheen hy per trein was vertrokken, een oude fiets zonder rem, waarop hij zyn meisje ln Hardinxveld een bezoek wilde brengen. Hy werd ai spoedig bekeurd vanwege een vél den te rugweg naar Rotterdam, zakte zyn kar retje in elkaar en nam hy, mir nionta, dir nichts, een ander rijwiel uit een gang, waarop hy zyn tocht naar zyn vader in Rotterdam vervolgde. Daarna reed hy weer op de gestolen flets naar Hardinxveld en werd 's nachts, toen hy rustig in Morpheus* armen lag, uit z'n bed geüoht en vervolgens, via Go- rinohem, naar Helder getransporteerd, waar hy den 18en Juli terugkeerde. De fiskaal «lachte voor het eerste d«- j' L liet 5 mnd. gen'«straf, met 8ft-re van de preventieve hechtenis, voor het tweede ƒ8.— boete subs. 8 dagen en voor het derde 10.— boete subs. 10 dagen heohtenls. Mr. Polak, de verdediger, wees op de verzachtende omstandigheid, dat beklaag de last heeft van zeeziekte, wat betreft het le delict; het opgeven van den val- schen naam was volgens pleiter angst voor de herkenning als deserteur, terwtyl ook by het 8e misdrijf hiermee rekening moet worden gehouden, dart beklaagde nlert de fiets direct ten eigen voordeele ontvreemdde, doch om een noodzakelijke verbinding tot stand te brengen. Uitspraak in deze zaken op nader te be palen datum. Nieuwe uitgaven. „Noord-Holland in Woord en Beeld" heeft voor de voorpagina de hoofdbe stuursleden van de N.-H. Vereeniging „Het Witte Kruis", welke dit jaar haar gouden feest viert, gekiekt, en op de mid den-pagina daaraan meerdere kiekjes ge wijd, n.1. van de te Alkmaar gehouden tentoonstelling. Het 660-jarig bestaan van Amsterdam leverde interessante kieken van het Gebarenspel Medeanblik heeft groote draverijen gehouden en Avenhorn Floraliafeesten gegeven. Sohagerbrug hield een landbouwtentoonstelling en veekeuring, en Hoorn heeft geschiedt dit in navolging van de „Stad Helder"? een tentoonstelling gehouden, waar, blij kens de opnamen, aardige vernrakeiyk- heden waren georganiseerd, en veel Inte ressants was te zien. Ook Hoogkarspel hield haar Floralia-tentoonstelling. Verschenen by A. Brinkman en Zoon, Gouda: „De Sfinx", wekelykscheRestau ratie van het Humeur, onder redactie van Eduard Veterman en Jan van Ees. De eerste dier twee heeren maakte de omslag teekening, een sfinx met „bobbed haar" en een mynheer in tropenkleeding met vragend opgetrokken schouders. De inhoud is werkeUjk geschikt, om je humeur indien dit al restauratie noodig heeft te restaureeren en in de inleiding beloven de redacteuren, dat dit zoo bUjven zal. Nous mantiendrons I De teekeningen zyn even frisch en geestig als de schetsen. Prijs per nummer 25 cent. Per kwar taal f 2.75. Het 3de nummer van „Medezeggenschap". In dit nummer wijdt de redactie een korte beschouwing aan hert conflict ln de Metaalindustrie en gispt scherp de hou ding door den Metaal bond, en door enkele bladen hierby aangenomen. Hierop volgt een nieuwe bijdrage over „Hert voorontwerp wet op de verbindend verklaring van collectieve arbeidsovereen komsten als verschynsel van Medezeggen schap", van Mr. B. A. Brouwer. Jao. Bakker schrijft over: „De twee zy- den van het loonvsaagstuk", terwyi Mr. Dr. I. Prins een uiteenzetting geeft van „De beteekenis van het georganiseerd overleg met de ambtenaren" in de ge meente Amsterdam. Voorts een reeks fei ten en beschouwingen over „Medezeggen schap" en uitvoerige literatuurlijst. Wy wyzen er nog eens op, dat een abonnement op dit maandblad 6.be draagt. (Adres adm. Postbus 1069 Amster dam). de oondensfabrieken te Alkmaar en Pup. merend, terwyi in Koegras, gem. Helder, dan nog dó twee zuivelfabrieken zyn, die j-J./V/.VI MIAJ «.lei T V IM TTOU wiiut? urn Hy werd al spoedig bekeurd vi deze Incomplete flets, gaf daarbij e schen naaon op en reéa verder. Op INGEZONDEN. Mynheer de Redacteur, Beleefd verzoek lk U, naar aanleiding van het gesprokene ln de Raadsvergade ring van 22 September j.L over de melk- voorziening van Helder, eenige plaats ruimte. Enkele weken terug heeft een oommis sie bestaande uit siyters en ondergetee- kende een onderhoud gehad .met den heea* Verstegen, in diens qualiteit van uitvoerder der melkverordenlng, waarbij de a.s. ver hooging der melkpryzen werd voorgesteld. Z.Edachtb. gaf toen te kennen, aat het hem verwonderde, gezien de aanhouden de styging der zuivelpryzen, dat men niert reeds eerder met het voorstel gekomen was, en kon zich met een verhooging van 6 Sept. een cent en 20 Sept. nog een oent wel vereenigen. Dat ZJDd.achtb. met den heer Hey blok thans spreekt van uitbuiten door de boeren, nadat toch vooraf met de betrok ken autoriteiten overleg was gepleegd, ls m.1. niet een goede voorstelling van de nik. Een oi Van der lianadorp van melk kan voorzien, doch'die nlet_ le^ veren mag. Zoover is het nog niet, dat een bepaling bestaat, waarby aan die fabriek het leve ren aan de stad verboden ls. Beter ware het m.1. geweest te zeggen; de fabrieken in het Koegras zyn opgericht, omdat het leveren tan Helder van oonsuanptiemelk niet zoo voordeellg voor de deelhebbers is, als het verwerken van melk tot zuivel Een juiste opmerking van den heer Van der Veer en daarmee ga ik aoooord ls, dat de boeren den prijs der melk niet kunnen bepalen naar de zul volwaarde, vandaar dan ook biykbaar, dst de heer Van der Veer, wetende dat de prijs der consumptiemelk aoo vaak by de zuivel- waarde ten achter srtaat, van de fabriek, mede door hem zeiven geëxploiteerd, geen melk voor de ooneumptle in de stad wilde afleveren, dan, als ik my niet vergis twee oent hooger dan de geldende oonsumptie- melkprijs. Den heer Van Dam zou ik nog willen zeggen, dat al moge de Gemeente ten op zichte van versohillende andere zaken ge ïsoleerd liggen, dit ten aanzien van de melkvoorzlening ln geenen deele het ge val is. Van de ln de gemeente zelve geprodu ceerde melk «aat een «root gedeelte VIT? mw wm Uifc de meLk wel mogen, dooh niert willen 1®. veren, om de door mij bovengenoemde reden. U, mijnheer de Redacteur, dankend# voor de verleende plaatsruimte. Hoogachtend, Th. Terra, Secr. Bond van Oonsumptiemelkeai. P S. Een uitwijding over de zuivel- waarde der melk, kan zoo buitengewoon uitgebreid worden, dat het kolommen zou vullen. De laatste toevoeging aan het adres van den heer Van der Veer lijkt my wél heel gewenscht en is ook de reden geweest waarom de sUjters de melk van Srt. Maar. tensbrug ten tijde van gebrek gingen b*. trekken. Leger des Heita. Langzaam komen die lange avonden na- der. Avonden voor vergadering, club- lessen en vooral zullen velen grijpen naar boeken Het Leger des Hedls zal haar bibli» theek voor de jongeren andermaal open. stellen. Gaarne zouden de heilssoldaten zien, aanvulling hunner bibliotheek met goeds boeken. Vrienden die ons in deze ter wille kun. nen zijn door hert schenken van gebruik te boeken zullen wy zeer dankbaar zyn. Zend een kaartje naar het Officier» kwartier, Spoorgracht 88. Gaarne zullen wy een of meerdere boe. ken by U kennen halen. Hoogachtend, Bern. Verhaaik, Adjudant Correspondentie. Van „Een huurder" ontvingen wij een ingezonden stuk betreffende de personeele belasting, waarin hij uiteenzet, dat z. i, de huiseigenaren lager aangeslagen worden dan de huurders. Wij achten opname over bodig, omdat het' geen zin heeft een aantal aanslagen naast elkaar te zetten, zonder dat de grondslagen waarnaar zij berekend zijn, bekend zijn. ANNA PAULOWNA. Van de lichting 1926 uit deze gemeente zyn bestemd tot gewoon dienstplichtigen: J. Meilink, M. C. v. d. Berg, O. Maars, P. J. Mars, C. H. Glasbergen, W. A. Philippo, G. Polet, A. v. Gyn, D. J. Stel- lingwerff, J. v. Bavinkhoven, N. P. G. v. Steyn, A. Webeling, J. Wiegman, N. Venema, J. N. Leyen, G. Nieuw land, A. Boer en G. Mereboer. Naar wy vernemen zal in den loop der volgende week de jaariykscbe Roode Kruis-collecte worden gehouden. Wy twyfelen niet of iedereen zal ook nu weer dit vredeswerk steunen. Burgerlijke Stand van Anna Paulowna GEBOREN Hillechien, d. v. J. Pieters en J. Witvoet Sophia Trijntje, d. v. P. Broers en A. Dirks. GETROUWDArle van Gyn en Neeltje Kaan. Burgeriyke Stand van Texel van 19 tot en met 25 September '25. ONDERTROUWDKlaas Gieles en A 1 wl A I )tt!ililti7* OVERLEDENAntje Schuil, 78 jaar, weduwe van Nan Vermeulen. Sieuwert Jan Eelman, 16 jaar. WIERINGEN. J.L Donderdagavond vergaderde ln 't hotel van den heer M. de Haan, de Korfbalcub „Wiron". Besproken werd of zal worden doorgegaan met het wel «of niet spelen in de competitie-wedstryden. Na eenige besprekingen werd besloten 't volgende seizoen niet meer in de com petitie te spelen wegens een te kort aan leden en de dure en verre reizen hiervoor te maken hetwelk voor sommige leden te bezwarend ls. Toch zal geprobeerd worden m t 't spelen van vriendschap- peiyke wedstrijden door te gaan en een adspirantenclub op te richten, waarna sluiting voJgde. Opnieuw zyn deze week een 8-tal be keuringen gedaan wegens 't niet aan wezig hebben van ry wielbelastingplaatjes aan de ry wielen. De loten-debltant Dolf Vroone, had ln zrn collectie Medemblikker-loten ver scheidene mooie prijzen, waaronder een lam. TELEGRAFISCH WEERBERICHT naar waarnemingen verricht in den morgen van aó September. Medegedeeld door het Kon. Nederlandsch Meteorologisch Instituut te De Bilt. Hoogste stand 767.5 te Valentia. Laagste stand 753.3 te Shields. Verwachting: Matige tot krachtige, later afnemende Westelijke toV N.-Westelijlce wind. Betrok ken tot zwaar bewolkt, later opklarend, aanvankelijk nog enkele regenbuien en kouder. Roblnson

Heldersche Courant | 1925 | | pagina 10