E Arbeid TWEEDE EN LAATSTE BLAD. PLAATSELIJK NIEUWS. VAN DINSDAG 29 SEPTEMBER 1925. Soltetonoonooura „Winnubst". Zaterdagmiddag £e een uur nam het Muziekconcours, door „Winnubst" uitge schreven ter gelegenheid van haar 25- jarig bestaan, een aanvang in de groote zaal van bet R.-K. Bond-sgebouw. Voor dit concours hadden zich als jury beschik baar gesteld de heeren A. L. Hazebroek, oud4ui|benant-directeur van het Stafmu- ziekoorps K. M., thans te Haarlem, A. .T Leewens, plaatselijk muziekmeester en L. H. F. Leistikow, kapelmeester van het Stafmuziekcorps K. M., terwljlj. in plaats van mejuffrouw Moorman, die zooals wi; meldden, uitstedig was, de heer Arie D van de Weg de pianobegeleiding, voor zoover die niet door de executanten zelJ' was bezorgd, op zich had genomen. Een tweetal piano's, welwillend beschik baar gesteld door de firma's Goldschme- ding en Polak's Pianomagazijn, waren op het podium van de zaal geplaatst. Voor de jury was in het midden der zaal een tent opgericht. De voor dit concours be schikbaar gestelde prijzen hebben wij in ons vorig nummer vermeld. Een half uur vóór den aanvang van het concours vereenigden zioh de besturen en de Juryleden in de bestuurskamer van het Bondsgeboi\w om getuige te zijn van de offioieele opening. De Voorzitter van hel Uitvoerend Comité, de heer O. O. Mahieu heette daar de aanwezigerr welkom. He was spr. een aangename taak dit oon- eours te openen; de organisatie ervan bracht zware zorgen en beslommeringen mede, maar wij hebben die getrotseerd en getoond, dat men ook te Helder nog wel feta bereiken kan. Aangenaam noemde spr. het, dat het concours, wat de deel name betreft, zoo goed geslaagd is. No; sleohts enkele dagen was het opengestel of de insohrijvingen stroomden ons toe en vele moester; worden afgewezen. Wij kre gen de medewerking van verschillende autoriteiten en zusterverenigingen, die ons steunden en hielpen. Voor dit alles brengt spr. dank. Vandaag begint dus, zoo zeide spr., een prettige strijd op muzikaal gebied. Voor de jury is een moeilijke taak weggelegd; haar uitspraak is evenwel onherroepelijk, en wij hopen dus, dat ieder erin berust en over mogelijke bezwaren tegen die uit spraak heenstapt Spr. roept den aanwezigen het welkom toe; al is op het oogenblik het weer niet aanlokkelijk, hopen wij noohtans, dat ve len op het concours tegenwoordig zullen zijn. Voor een luttel bedrag kan het Hel- dersche publiek van hetgeen hier gebo den wordt profiteeren. •Ten slotte brengt spr. dank aan de aan wezigen voor hun tegenwoordigheid, ook de pers, waarna de eerewijn wordt rond gediend en spoedig daarna het concours een aanvang neemt Verschillende zusterverenigingen wa ren bij de opening tegenwoordig, van en kele andere was berioht ingekomen. Ook de heer van de Bilt had bericht ingeko- de heer van de Bilt had bericht van verhindering gezonden. Het vroege uur Zaterdagmiddag half een was voor velen een beletsel geweest hier te genwoordig te zijn; men moest evenwel zoo vroeg aanvangen, daar verschillende solisten weder wilden vertrekken en men anders niet klaar kwam. Het wegblijven van diverse verenigingen en autoriteiten mag dus niet worden toegeschreven aan gebrek aan belangstelling. Te 1 uur ving nu het conoours aan. Het eerst traden solisten uit de 2e afdeeling op; de heer Jack van Poecke, van de Wester Harmonie te Amsterdam opende het «jncours met een zeer lang concert stuk van Weber, dat hij op zijn B clari- net vertolkte. Wij kunnen natuurlijk niet stuk voor stuk de verschillende prestaties bespreken; er traden dien dag alleen al 20 solisten op, en des avonds wederm 10 benevens twee leden van het Stedelijk Muziekcorps in een duet voor tuba. Maar wij zullen hieronder een korte, algemeeno samenvatting geven, benevens de behaal de Dunten. Voor den eersten prijs is het minimum aantal punten, dat moet worden behaald, 45, voor den tweeden 80, voor den der den 27. Het hoogste aantal, dat te berei ken is, is 64 p., dit werd door niemand be- reikt De solisten, die minder gelukkig zijn £eY.? ?D Keen hoogen prijs behaalden, hadden dat meestal te wijten aan ruw spel, foutieve voordracht of het geheel ontbreken daarvan, verkeerde nuanoee- ring, fraseering, ademhaling en techniek. Vooral het geluid der olarinettisten ge leek wel eens op dat van sohalmeien. Ook van de koperinstrumenten was de toon vaak te ruw, hetgeen al «aanstonds een slechten indruk maakte (zoogenaamde keelgeluiden). Dikwijls werd het stuk „af geroffeld", alleen de gedachte om de no ten van bet papier te blazen zonder meer bezielde den executant Vandaar ook, dat eenigen in het geheel geen prijs behaal den. Er waren evenwel op dezen dag ook seer goede krachten. Een woord van lof komt hier den heer Wiarda toe (uit Don kerbroek, Friesland), als pistonnist; deze heer had zeer veel van de hierboven ge noemde goede eigenschappen. Zijn con certstuk werd in één woord muzikaal 'oorgedragen. Hij behaalde in de Afdee- jjng Uitmuntendheid den eersten prijs 61 punten. Zoo ook de heer L. Th. Ze- ï«Lv °^arinet (Laur. Jansz. Koster, Haar lak k?d6zelMe afdeeling met 49 V, p. den P'U.i (bewonderenswaardige techniek, evenwel geen fraai geluid). De heer H. v. Wijngaarden, hobo (Harmonie Meyer- beer, den Haag) produceerde een mooi geluid, gepaard aan zeer goede, rustige voordracht in het concert van G. F. Hfin- del Het allegro had hier en daar wat meer tempo kunnen verdragen. Ook hij behaalde in de Afd. Uitmuntendheid met 51 p. een eersten prijs. Dan volgt de heer J. van Baarsel, alt saxofone (Harmonie Meyerbeer, den Haag); hij gaf een nobel geluid, zoowel in de laagte als in de hoog te. Op zijn spel was niet veel aan te mer ken. Hjj behaalde het hoogst aantal pun ten dien dag in de afd. Uitmundheid nl. 52. De heer T. O. Jbosten, B. Clarinet (Harm. Meyerbeer), zeer fraai geluid, vlotte techniek, stemming even wanke lend, doch niet hinderlijk 611/, p. Ie pr. afd. Uitmuntendheid. Over het geheel werd Zaterdag den ge- heelon dag beter gemusiceerd dan Zon dag. Er waren evenwel Zondag ook goede krachten, o.a. in de tweede afdeeling de heer O. A. van der Togt, bombardon si-B, (St. .Caecilia, Leidschendam), voor deze afdeeling zeer goed, aangenaam en be schaafd geluid. Het ging hem gemakkelijk af, zoowel wat betreft de phraseering als de voordracht en de nuanoeering, waren correct. Hij bereikte met 61 punten den eersten prijs. De heer N. W. van den Brandhoff, B Clarinet (Ooncordia, Vlaar- dingen) besohikt over een fraai geluid, ook techniek, voordracht en nuance wa ren goed te noemen, het laatste tempo had even pittiger kunnen zijn. Over 't ge heel ook een mooie prestatie, 61 p. Ie pr. afd. Uitmuntendheid. Na hem komt de heer H. Toes. trombone (Winnubst, Hel der), beschikkend over een goed geluid, goede stemming, voordracht, nuanoe en techniek zeer goed beheerscht. HIJ ver kreeg in de le afdeeling den eersten prijs met 61 p. De heer J. P. Uyleman, piston nist (Sted. Muziekoorps, Helder) bezat grootendeels dezelfde goede eigenschap pen van zijn stadgenoot Hij kwam met een solonummer; de figuratie was iets te stijf in het laatste gedeelte. In de afdeeling Uitmuntendheid kwam Zondagavond alleen de heer O. Dol uit Winnubst, met een solonummer, dat ver boven zijn krachten ging. Wij willen hem dan ook in overweging gevon niet te veel hooi op de vork te nemen, en alvorens zooiets te ondernemen eerst eens zijn Di recteur te raadplegen en «dien om zijn meening te vragen; ln de meeste geval len komt dat den solist ten goede. Het solo van dezen heer was geschikt voor do afdeeling Uitmuntendheid, maar dan moet hetf ook uitmuntend zijn. Thans was dat niet het geval; zijn spel was onzeker, angstig, rhythmisch niet correct, in de va riaties ruim, zeer droog van toon en hij smokkelde nog al eens. Wij zouden den heer Dol willen toeroepen: moed hou den, beschouw dit als een goede les. Hij verkreeg met 86 p. den 2den prijs. Uitslag van het solistenoonoouxs. Zaterdagmiddag. 2e Afdeeling. Solisten. Jack v. Poecke, B Clarinet, Harm., A'dam, 27 punten 8e p Tweede Concert Es dur, O. v. D. Anderson, Es Clarinet, Aurora, Koe dijk, 82 p. 8e pr. met Maitre Corbeau Ca price, J. B. de Lannoy; Klaas de Graaf, Bombardon Si-B, Harm., Assendelft, 87 p 2e pr., met Le Chfilet d'Adam, H. Ma- quel; Jac. Blokker, 8ax.-Tenor, Sted. Mu zieko., Alkmaar, 86 p. 2e pr., met Grande Fantasie, J. Reynaud; H. Groot, Bariton, Sted. Muziekc., Alkmaar, 45\p. le pr, mtt Concert-Variationen, J. Friedemann; G. de Vriest Bb Clarinet, Sted. Muziekc., Alkmaar, 80 p. 2e pr., met „La Chanson de ma Vie", A. Corbin: K. Sant, Bb. Ola- rinet, Sted. Muziekc., Alkm., 86 p. 2e pr., met L'Avalancbe 8e Air Varié, P. Bouil lon. le Afdeeling. Solisten. G. Rakké, Piston, Brandw. Muzieko., Amsterdam, 80 punten 8e prijs, met Le Carnaval de Venise van 9rban; Tjeerd Douma, Bariton, Wilhelmina, Oosterend (Fr.), 881/, p. 8e pr., met 16e Arr. Varié, par. J. Christophe; G. Nyenhuis, Clari net Bb Sted. Muzieko., Alkmaar, 407, p, 2e pr., met Adagio Cantabile, Fr. Bftrm7 arm, Op 1; O. Siewerts, Es Clarinet. 1<L, id., 86l[t p. 2e pr., met A Son ami Ad Sax, H. Klosé; J. H. Bosch, Fluit, id., id., 48 p. pr., met Philomelen Klage, Wilh. Opus 889; J. Siewerts, Trombone, id., id., 88 p. 2e pr., met Fleurs de Oor- doue, L. Blémont; Th. Soholten, Es Bas, id., id., 48 p. le pr., met Le Chftlet d'Adam, par H. MaqueL Ingezonden Mededeellng. Wester is, met eber; le Afdeeling Uitmuntendheid. J. Wiarda,» Piston, Donkerbroek, (Fr.), 51 punten le prijs, met Oonoertetück, Hen- ny E. Geehl; L. Th. Zedel, B Clarinet, Laur. Janz. Koster, Haarl., 491/, p. *ie pr., met Fantasie, par Augusta Holmes; E. Peetoom, Clarinet, Sted. Muziekc., Alk maar, 891/, p. 2e pr., met Absence, 8de Concert Arie, M. Bergson (op. 86). Zaterdagavond. Afdeeling UitmuntendheidL Solisten. 4*- "^tebaok, Es Clarinet, Harmonie Meyerbeer, den Haqg, 411/. punt 2e prijs, Pastorale Hongroise, Fr. Doppler; II. v. Wijngaarden, Hobo, id., id., 51 p. le pr., met Romance, L. v. Beethoven; T. O. Joos- d.D' P iGlarInet' ld-, W-> 611/. p. le pr., met Rigoletto, Luigi Bossl; Andre Bergipaxi, Fluit, id., id., 891/, p. 2e pr., met Concert, O. Chaminada; 0. J. v. Baarsel, Alt Sax, >d., id., 62 p. le pr., met Air Varié no. 8, Esoudié. Solisten. W. O. Louter, Tuba, Harm, Meyerbeer, den Haag, 491/, punten le pr„ met Con cert W. l van Mschausky J.NLA. Rotte veel, B. Clarinet, ld. id., 42 p. 2e pr., met „lm Norden lm Süd-en", Bergson; J. r. Bemmel, Waldhoorn, id., id., 46V, p. le pr., met Elegie, Lorenz; H. de Graaf, Stellahoorn, id., kL, 461/, p. le pr., met Air Varié No. 6, H. Painparé; A. O. v. Warmenhoven, Tuba, id., id., 87V, p. 2e pr., met Concert van David. De solisten van Harmonie „Meyerbeer" 's-Gravenhage, werden, begeleid door mej. Greta van Hemert Zondagmiddag. - 2e Afdeeling. Duo. Gb. Rem, Bugel, Jb. Rem, Bariton, Excelsior, Wormerveer, 86 punt 2e prijs, met Duo au Conoert, Carnlvez. Solisten. A. v. d_ Burg, Tuba in bes, St Grego- rus, Den Haag, 46 p. le pr., met Air Va rié, L. Montagne;A O. Hóoymans, Cla rinet Bb. St ■aecalia, Leidschendam, 86 p. 2e pr., met Louise de Montfort, Arr Mi- chel Bergson; J. Sax v. d. Weijide, Tuba, St Hieronymus, den Haag, 87 p. 2e pr., met Air Varié, L. Montagne; Gb. Rem (16 Jaar), Bugel, Excelsior, Wormeneer, 88 p. 2e pr„ met Diamant Polka, J. Reij- naud. Duo. B. H. v. Veen, Trombone, A. V. d. Burg, Tuba, St Caecilia, Leidschedam, 47 p. le >r„ met Duo de La Norma Opera de llini par J. Paque; W. v. Loon, Piston, O. v. dl. Weijde, l'iston, Crescendo, Delft, 27 p. 8e pr., met Du© de Norma Ope ra de Bellini arr. P. Cloddniz. Kwartet H. Speet le Bugel, 0. Burger, 2e Bu- Ïel, K. Burger, Trombone, D. de Vries, uba, Kustmin, Andijk (Oost), 46 p. le pr., met Petronska-Polon&ise, J. Cristophe. Solisten. N. Jongejend, Tuba, Exoelsior, Andijk (West), 86 p. 2e pr., met Aria Varrié, L. A. Herman; O. A. v. d. Togt, Bombardon Si-B, St. Caecilia, Leidschedam* 61 p. le pr., mét Vulcain, L. Blémaot Kwartet O. v. d. Put Piston 1, H. Zwart, ld. 2, H. Westerbeek, Bariton, D. Moei, Tuba, St Caecilia, Alkmaar, 86 p. 2e pr. - le Afdeeling. Solisten. Jb. Rein, Bariton, Excelsior, Wormer veer, 36 p. 2e pr., met Morceau de Sa lon, H. Painparé; B. H. v. dL Veen, Trom bone, St Caecilia, Leidschedam, 49 p. le pr, met Souvenir d'Oatende, par P. Bouil lon; R. Ottema, Trombone, Politiegeael- schap, Amsterdam, 49 p. le pr., met Mor ceau de Salon, No. 6, Painparé; A. O. d. Weijde, Piston, t'n wvndo, Delft, 83 p. 3e pr., met Grand air Varié, B. Dagnelles; R. v. Beunen, B. Clarinet Crescendo Delft, 381/» p. 2e pr., met Fantaisie No. 2, „Lang, Lang is 'sher."; W. A. A. Pagie, Es Clari net. Crescendo, Delft, 461/, p. le pr, met le Fantaisie Orginale, H. Exudle. Afdeeling Uitmuntendheid. Solist N. W. v. d. Brandhoff, B Clarinet Con oordia, Vlaardingen, 61 p. le pr., met lm Norden lm Süden, Michel Bergson. Zondagavond. 2e Afdeeling. Solisten. O. Biegstraten, Sopraan Sax., Win nubst Helder, 871/, p. 2e pr., met Andante A. H. Tournier; J. Wiggers, Trombone, Conoordia, Breezand, 86 p. 2e pr., met Grande Fantasie, J. Reljnaud; Joh. Spigt, B Clarinet Conoordia, Breezand, 811/, p. 8e pr., met Andante, A. H. Fournier; K. v. Oostveen Jr., Fluit Arbeidersstrijkor kest, Helder, 40 p. 2e pr., met Andante, Alfr. Quensel; R. J. Wols, Alt Saxophone, Winnubst Helder, 87 p., 2e pr., met 2me Andante Religioae, par H. E. Exudle. Gemengde Zangvereeniglng „Wognums Zangkoor". Toen voor enkele jaren terug Willem Saai, de directeur van het beroemde koor, dat als „de Wognuinmers" in binnen- en buitenland 'bekend was, kwam te overilj den. was daarmee de bestaansmogelijk heid voor die zangvereeniglng vervallen. Eenigen tijd later, een half jaar, een jaar wellicht werd in de bladen een berichtje gelanceerd, dat men wilde trachten onder de leiding van den zoon, den heer D. Saai Wz., het zangkoor in stand te houden. Sedert hoorde men niets meer van de Wognummerp. Toen nu een uitvoering werd aangekondigd van de gemengde zangvereeniglng „Wognums Zangkoor" onder leiding van den heer D. Saai Wz.. hebben velen hellicht gedacht dat zij we der, zij het in andere samenstelling, „de Wognummers" zouden kunnen hooren. En zoo is het dan wellicht te verklaren, dat de nieuwe kerk Zondagmiddag zeer vele belangstellenden bevatte, die naar den zang van deze jongere Wognummers kwamen luisteren. Wij hadden gelegenheid na afloop den directeur, den heer Saai, even te spreken. Het oude beroemde zangkoor van zijn va der is opgeheven; het tegenwoordige telt nog slechts twee van de oude leden, voor de rest is het allemaal jong goedje, van zestien, zeventien jaar. De typische Noordhollandsche boerenmuts is afge schaft; welk boerenmeisje van thans draagt die nog? En de heer Saai jr. heeft voorioopig geen wereldbestormende illu sies. „Wij zingen enkel voor ons genoe gen," zoo zeide hij, „wij denken er niet aan voorioopig een beroep ervan te ma ken". Overigens deed „Jaoob Kwast" dat was de oude naam van het beroemde koor ook zijn llefdadigheidstournooi en velen der lezers zullen zich nog her inneren de eenige uitvoering te Helder, namelijk in 1914 ten bate van het Natio naal Steunoomité. O. die verrukklijke in tonatie van ons „Wilhelmus", dat heer- lflke rhythme in Valerius' bekenden zang „Wilt beden nu treden".... 20 Juli 1917 illem Saai, en daarmede was een le Afdeeling. Duet J. Leys en J. Lugtenburg, Tuba, Sted. Muziekcorps, Helder, 87 punten 2e prijs, mot Duo de La Norma die Bellini, J. Paque. Solisten. Th. O. Lugtenburg, Tuba, Sted. Muziek korps, Helder, 48 p. le pr., met 11e Air Varié, M. J. Christophe; J. J. Schenkels, Bugel, Winnubst Helder, 46 p. le pr., met Epines et Fleurs, Oharlos Foare; J. Kars- xnan Bombardon Si-B, Winnubst, Helder, 411/, p. 2e pr.. met Frontignan, L. Blé- mant; H. Toes, Trombone, Winnubst Hel der, 61 p. le pr., met Grande Fanttateie, J. Reijuaud; J. P. Uyleman, Piston, Sted. Muziekcorps, Helder, 61 p. le pr. Afdeeling Uitmuntendheid. O. Dol, Winnubst, Helder, 80 p. 2e pr. Photos van het conoours zijn in onze platenkast geëtaleerd en verkrijgbaar bij den heer Govers, Weststraat Esperanto. Wij vestigen nog even de aandacht op de larperanto-tentoonstelling, welke mor genavond gehouden wordt ln hst gebouw Palmstraat fi. Toagang vrij. 20 Juli 1917 stierf einde gekomen aan het bestaan van zijn schepping. Wat nu dit „Wognums Zangkoor" be treft: op het ooncert van Zondagmiddag viel ons op de fraaie namenzang der ver schillende stommen. Wellicht zou, afzon derlijk gehoord, veel aan te merken zijn, maar de groote bekoring van dezen zang was in het ensemble gelegen. Het koor telt 86 personen, evenveel als het vroegere, waarbij, zooals wij zeiden, twee der oude garde, en ze komen soms drie kwartier fietsen om de repetities bij te wonen. Opmerkelijk waren de mooie sopranen; er werd niet gegild in de hooge registers, zooals vele sopranen doen. Wognum schijnt bjj uitstek het land te zijn van de sopranen. Een soliste die in het 15e-eeuwsche kerklied „Immanuel" de sopraanparty vertolkte, viel op door het fraaie timbre van haar stem. Jammer was het, dat de zenuwen haar zang ietwat be ïnvloedden, doch het wondermooie geluid maakte dat weer goed. En de zachte koor begeleiding, die dezen solozang verge zelde, was van de uiterste beheerschtheid. Over 't algemeen was ook deze koor zang van groote zuiverheid. Enkele ma len was de inzet ietwat aarzelend, maar zang en rhythmiek waren zuiver en be schaafd. Men kreeg volkomen den Indruk, dat het er den heer Saai om te doen is, de voetsporen zijns vaders te drukken en het materiaal hiervoor is naar onze mee ning aanwezig. Ook uitspraak, zoo van Hollandschen tekst als van het Latyn, was zuiver, al hoorden wy nog hier en daar een leeiyk „trilt" en „stilte", klanken, die voor de Noordhollanders altijd struikel blokken biyken te zyn. Maar dat zal wel beter worden; het was nu al bewonderens waardig, dat zulke jonge meisjes zoo groote zelfbeheeraohing hadden geleerd. Gezongen werd een aantal middeleeuw- sche liederen, naar de bewerkingen van Flor. van Duyse, Jos Vranken en Rönt gen. Mozart's „Ave Verum", Michael Haydn's „Tenebrae factae sunt", en een drietal liederen van moderne componis ten, waarby als laatste en wellicht zwaar ste nummer Diepenbrock's „Christus is opgestanden". Alles werd a capella, d. w. z. zonder or gelbegeleiding, vertolkt, en gaf den in druk van een ernstig streven naar schoonheid in zang. Het programma bevatte ln de eigenna men der componisten zeer veel fouten (Fl. van Duyx voor van Duyse, Jos. Fran ken en Francken voor Vranken, Diepen- broek voor Diepenbrock), en hier zal „Wognums Zangkoor" dus meer zorg aan moeten besteden. Zooals^'tjzegd, waren zeer velen geko men om naar dezen zang te luisteren, en wy hopen deze Wognummers hier nog eens weer te krijgen. Uit het Politierapport Vrydagavond deed iemand aangifte, dat hy Donderdag, op een stuk land aan den Ruyghweg, eenige onderdeelen van een uiteLkaarneembare directiekeet had gelegd, die Vrijdag waren ontvreemd. Ip de afgeloopen week werden een tweetal wielrijders -bekeurd terzake liet rijden zonder licht, terwijl 'bovendien tegen hen proces-verba al werd opge maakt, omdat zy niet voldaan hadden aan de vordering van den agent oan onmid- deliyk af te stappen. Vrijdagavond bemerkte een agent bij de Werfpoort een volksoploop. Toen hy er zich heen begaf, vernam hy, dat even te voren, een marinesohepeling, wiens muts in het werfkanaal was gewaaid, ge kleed te water was gesprongen. Door den agent werd het publiek ver wijderd. straat hevig werd gevochten. De agenten begaven er rioh heen en hoorden in het café een vreeselijk lawaai. Zy vatten post voor het café, dat gesloten was. Hun hulp werd spoedig door een van de -buren ingeroepen, omdat er twee ma riniers op diens erf waren gekomen. Door de a-genten werd in den tuin nog een marinier aangetroffen, die aan belde handen hevig bloedde. Van het dak, ver telde de marinier, had hy zich langs een afvoerpijp met z'n collega laten zaken en was daarby ernstig verwond.. Op het bureau werd de man verbonden en voor verdere behandeling' naar den dokter verwezen. Proces-verbaal werd opgemaakt Vryda-gnacht om 2 uur stonden oan een lantaarnpaal in de P. H.Laan 8 personen, twee ervan trapten hevig tegen de paaL Een brigadier greep een van het twee- tal vast, de tweede ging aan den loop* doch werd door een agent gegrepen. Zy werden naar het hoofdbureau over gebracht, waar zy verklaarden, uit 'bal dadigheid te hébben gehandeld. Proces-verbaal werd opgemaakt Door een bewoner van de Prinsenstraat werd Zondagochtend kennis gegeven, dat aan zijn adres een rijwiel was terug te bekomen, dat hy voor zijn woning had ge vonden. Zondagmiddag werd het rijwiel door den eigenaar afgehaald, die het Zater dagavond in de vestibule van het het bondsgebouw had neergezet, waar het door den een of ander was weggehaald. Een bewoner van de Oranjestraat dééd Zondag aangifte, dat zyn vrouw door een bewoner van de Jonkerstraat was mis handeld. In de Spoorstraat oonstateerde een agent Zondagavond een volksoploop. By onderzoek bleken twee personen aan het vechten te zijn, welke vechtparty ontstaan was, doordat beide heeren tegen elkaar opgebotst waren. De vechtenden werden gescheiden en naar het hoofdbureau gebracht, waar pro- ces-verbaal werd opgemaakt. Waarwhnwtng. De Oomm. van Politie te Haarlem geeft een leder in overweging om, alvorens za ken te doen met Frits Volk, 48 jaar, koop man ln kippen, wonende in de Kolkstraat aldaar, welke ook handelt onder de na men Diepenveen, Kromhout, Bakker en misschien nog andere, inlichtingen in te winnen op zyn bureau Qmedcstraat, afd. Recherche. Gevonden voorwerpen, INGEZONDEN. A. G. A. VERSTEGEN. Aan twee agenten wen! Vrijd niMigadtaki, dAt in eau oafé In da >nd Aanschaffing Invalidewagen Totaal 402.79* 886.- wat d. Voorde le ter head Badlo 17.79* Handenarbeid geeft vaak ruwe, be- nohadigdeen leeiijk uitziende werk handen. Deze worden echter weer spoedig gaaf en zacht door 80-60-90 ct. PURQL Al» gevonden aan de navolgende adretteft terug te bekomen: Wed. Schilder, Middenvliet 37» een dameè» ta»chje met inh. afonteine, ae Wilhelmlnadw&rattraat a: een damestaichie. P. C. de Bruin, ae Vroonttr. 70: en dulm»tok. Eizaa, Brcestraat 60: een witte kip. O. Kalf, Basstraat 60: een rijwielbelastingmerk. Noot, eststraat-64: een koperen gewicht van een hectogram. Kartten, Oranje»tra»t »J: een dop waptena». D. Nelaaon, Achterstraat (rond). Van Gelderen, Binnenhaven: een postduif Lille Fïance Boulogne 247 19836a Feld, Hertzogstraat 7: een bruin lederen por- temonnaie met inh. Geus, Koningdwarsstr. 33: een zakmes. Van Vliet, Corn. Ditostr. 10: een zwarte muti. J. Portegijs, Keizerstr. 99: een ring met twee sleuteltjes. Timmerman, Vijzelstraat 49: een zilverbon, Meeuwis, Bothastraat 27: een jongenspet. Bastiaans, Spoorstraat 791 een damesparapluie. Wed. Zwaan, Achtergr. W.Z. 55: een bruin le deren portemonnaie met inh. Swaters, Bassingracht: een rijwielbelasting- merk. an M eerten, Janzenstraat I: een ceintuur van een jongensjas. Sewald, Emmastraat 89: een bruine haarstrik. M. de Waard, Westgracht 38: een vulpen. Van .Kregten, Hoofdgracht 13: een doublé armband. Snoeck, Pijlsteeg 1: een kussentje. Hoebe, Breewaterstraat 58: een blauwe haar strik. C. Schut, Leliestraat 36: een herdershond. ▼an eea een sierknoop In uw blad van 36 dezer beklaagt de heer Terra zich over het feit, dat door mij in openbaren Raad is gezegd, dat de boeren den prijs van de nlelk stellen en de slijter feitelijk in deze aangelegenheid een onder geschikte rol vervult. En toch is dit van a tot z waar. Maar hij knoopt daaraan een beschou wing vast, die hierop neerkomt, dat ik mijn ^verwondering zou hebben uitgesproken over het feit, dat niet veel eerder de prijzen der melk zijn verhoogd. Afgezien van het feit, dat ieder wel zal begrijpen, dat de heer Terra zich hier ver- ist, meen ik toch te moeten meedeelen, at ik ter voorkoming van legendevorming, in het vervolg zal zorgen, dat het gespro kene schriftelijk worde vastgelegd, als ik weer eens met den heer Terra moet confe- reeren. Verantwoording ingekomen gelden voor J. v. 4. Voorde. One Belang (groentehandelaren) 28.— H.R.C.—Geel Wit 07.70 H.F.C.-oolleote 61.44' Oud-col lega'e Rijkewerf por -Held. Ort 24.70 Particulieren- per Held-. Ort. 84.26 Gem.-Reiniging (Bemiddeling de Vries) 6.60 8.60 187.56 I>uypeneportvereeniging (eecr. Bok) Bonariue en Smit van parioulleren f

Heldersche Courant | 1925 | | pagina 5