HELDEISCHE MUIT HEERENKLEEDING MAGAZIJN kleeding naar maat en confectie. Ook reeds O Uw adres Het is het meest vertrouwde. Onze prijzen zijn billijk. Onze goederen prima. De keuze is ruim VIERDE EN LAATSTE BLAD PLAATSELIJK NIEUWS. WESTSTRAAT 64. voor VAN ZATERDAG 3 OCTOBER 1925. Aanvang wintertijd. De normale tijd wordt ingesteld in den naciht van Zaterdag op Zondag te 8 uur. Men zorge er dus voor hedenavond de verschillende klokken weder een uur vroeger te stellen. Onze plaatsgenoot, de heer B. J. H. Pulnbroek verkreeg van de Vereeniging tot Bevordering van het Electrotechnisch Vakonderwijs in Nederland (V. E. V. het monteursdiploma. Aanbesteding. Binnenkort zal worden aanbesteed: hét verbouwen van het voormalig Ziekenhuis aan de Kerkgracht te Heldor, tot Tehuis voor Ouden van Dagen en Kliniek voor den Geneeskundigen Dienst Wlnterconcerton Stafmuzlekoorpa Nu de winterooncerten weder binnen enkele weken zullen aanvangen, en de diploma's daarvoor thans worden aange boden, komt het ons niet ongewenacht voor nog eens te wijzen op de beteekenis dezer concerten voor ons muzikale leven. Nog ln de laatste weken heeft de marine- kapel buiten onze stad groote successen geoogst bij de oonoerten, die zij tijdens haar verbluf te Rotterdam aldaar in de Diergaarde gat Het enthousiaste applaus, dat na ieder nummer opsteeg, bewees, dat het Rotterdamsche publiek ten zeerste met ele prestaties der stafanuziek ingeno men was, terwijl toonkunstenaars en diri genten van naam hun bewondering schriftelijk hebben medegedeeld. Wij noemen hier o.a. den heer N. A. Bouw man, gep. kapitein-directeur en Louis Boer, lo luit directeur der Kon. Militaire Kapel to 's-Gravonhago. Hot Bost,uur dor Diergaarde zelf schreef o.a.: „Uwe oon oerten zijn zeer in den smaak gevallen en hebben oen gunstigen Indruk achterge laten. Er is maar één schaduwzijde aan de kapel verbonden, dat is dat zij zoo ver van Rotterdam verwijderd' is, waar door vele onkosten gemaakt moeten wor den, welke zoowel voor de kapel als voor de Diergaarde improductief zijn en waar door de door ons te betalen prijs wel eeer hoog wordt opgevoerd. Wij hopen nog eens in de gelegenheid te zijn Uwe kapel in onzen tudn te hooren." Laten de inwoners van Helder, speciaal rfj, die steeds trouwe bezoekers waren, dat blijven1 en niet bet diploma weigeren; rtJ mogen niet negeeren hetgeen iedere andere stad zou begeeren. Geeft u dus allen op als lid van het comité 1 „Casino" heeft dezen winter een nieuwe aantrekkelijkheid, namelijk oen- tralo verwarming, waardoor dus een koude of tochtige zaal buitengesloten is. BoIIstenconcours „Wlnnnbsf*. Zondagmiddag wordt, zooals men weet, het solistenconcours uitgeschreven door de Muziekvereeniging „Winnubst", voort gezet. Te 1 uur dien dag wordt aangevan gen met de 2e afdeeling, waar een twee tal kwartetten van leden van den kunst kring Spaarndam den wedstrijd openen. Daarna komen nog een vijftiental solisten aan de beurt, allen uit Spaarndam en om geving. -Ook in de le afdeeling en de Afdee ling Uitmundheid treden ditmaal Spaarn- dammers op. Het oonoours wordt te onge veer 6.80 gesloten. Wij meenen goed te doen er het Hei- dersche publiek aan te herinneren, dat men voor een geringen entrée-prijs deze verschillende prestaties genieten kan. Het oonoours heeft plaats, zooals bekend is, ln het gebouw van den R. K. Volksbond, Molengracht. Naar wij vernemen stelde de Heldersche Racingclub hiervoor alsnog een zilveren medaille beschikbaar. Zooals uit een advertentie in dit num mer blijkt, verzoekt het feestoomlté In zending der rekeningen vóór 20 Ootober aan hét adres van den heer JacQues, Hoogstraat 107. A. G. O.-lezlng. De tweede A. G. O.-lezing volgt de eer ste spoedig op. Het A.G.O-bestuur heeft dit niet altijd in de hand; het is vaak af hankelijk van dé verschillende sprekers, die dikwijls een geheelen winter al bij voorbaat bezet hebben. Zoo is het t.hnn« gelukt prof. Obbink hier te krijgen, die het vorig jaar zoo'n'prettige causerie gaf van Egypte. Het heeft zeer veel moeite gekost, niet omdat prof. Obbink niet hier wilde komen, integendeel, maar omdat hij telkens bezet was. Tenslotte is het dan gOukt dén datum van Vrijdag 0 October toegezegd te krijgen. Deze hoogleeraar Is bekend! als schrij ver van verschillende boeken waarin hij zijn reisindrukken verwerkt heeft. Ver leden jaar kwam hij hier een lezing hou den over Egypte en Toet-Ankh-Amen's graf; de lezing, die thans gehouden wordt is over Palestina en Syriö, het Heilige land dus, en sluit bij de vorige geheel aan. Zij, die verleden jaar het voorrecht had den den spreker te hooren, zullen zich herinneren, dat deze op ongemeen boeien de en populaire wijze van zijn reizen ver haalde, zoodat de toeschouwers werkelijk een levendig beeld kregen van land en volk dér vrije onherbergzame streek. Evenals toen heeft prof. Obbink ook van deze landstreek verschillende mooie licht beelden. Voor hen, die de vorige lezing niet kon den bijwonen, zal deze lezing over het „Heilige land" ook zeer zeker Interessant zijn, omdat zij wel aansluit op de vorige, doch overigens een geheel nieuwe en zelfstandige lezing is. Wederom is de entrée op slechts 25 ct gezet, zoodat ieder ervan kan profiteeren. En daar de kaartverkoop heden begint, zal men verstandig doen zich bijtijds vnn een toegangsbillet te voorzien, daar de toeloop wel groot zal zijn. En dat is ten slotte dan toch maar de bedoeling. Ongeval met de reinlgingsauta Donderdagmiddag omstreeks 4 hut heeft met de bekende auto-sproeiwagen van de Gemeente-Reiniging een ongeval plaats .gehad, dat bijzonder goed is afge- loopen. De 4 ton zware auto reed op de verbindingsweg tusschen Stroo- en Mid denweg, toen plotseling het gevaartes door het uitwijken1 voor een wagen, bleef in eóheeve positie met de beide even voor de molentjes, ter linkerzijde van den berm afzakte en gedeeltelijk in de daarnaast gelegen sloot terecht kwam. D6 chauffeur en een helper, die zich op de auto 'bevonden, wisten de situatie te beheerschen en sprongen er van af, zoo dat zij met dén schrik vrij kwamen. Ge lukkig is de kolossus niet gekanteld, doch bleeef in scheeve .positie met de beide redhterwielen op den weg hangen. De linkerzijde is van den berm afgegleden. Onmiddellijk werd hul gerequireerd, doch men kon niet veel meer doen dan het gevaarte met blokken en balken zoo veel' mogelijk stutten, teneinde verder wegzakken te voorkomen. Men sla agde er nog in 'het linker voorwiel met behulp van een dommekracht hoogerop te krij gen, doch de heer Maas, directeur der Gemeente-Reiniging, die spoedig ter plaatse was, achtte verder werken met het oog op de ingevallen duisternis gevaar lijk en besloot Vrijdag de pogingen tot berging te herhalen. Dat dit geen gemak kelijk werkje was, zal ieder, die de auto wel eens gezien heeft, beseffen. De oorzaak van het ongeval is gelegen in den slechten toestand, waarin de hor mon van den weg zich al zoo lang bevin den en waarop we al geruimen tijd gele den bij het autohusvraagstuk! ge wezen, hehben. Door de sterke bemaling van de nabijzijndo molen wordt het waterniveau der slooten ter plaatse tel kens sterk gewijzigd en veel grond bij vallend water meegezogen. Daardoor wordt de berm van den toch al smaller weg, welke intussohen een belangrijke verbinding met de stad vormt, voortdu rend ondermijnt Het is dan ook geen wonder, dat de vele auto's en autobussen, welke daar passeeren, er nog steeds door geglipt zijn. Het drukst is het gelukkig in het droge jaargetijde. Gisterenmorgen is de auto door per soneel van de Gom. Reiniging op het droge gebracht en bleek geen noemens waardige schade opgeloopen te hebben. De motor werkte goed, de auto kon op eigen kracht naar de stad rijden. Hel wegenvraagstuk. Door de autoriteiten is de laatste jaren aan het wegenvraagstuk ln onze gemeente bizondere aandacht geschonken. We zijn dan ook verscheidene goede verkeerswe gen rijker geworden. Dat het vraagstuk echter nog niet vol komen opgelost is, en nog steeds de aan dacht van de betrokken autoriteiten vraagt, bewijst het ongeval, met de auto van de Gem. Reiniging, ten duidelijkste. De weg, waarop h«t ongeval gebeurde, werd in 1924 door den' Polder JËet Koe gras" overgedragen aan de gemeente. Toen is direct begonnen door middel van bazaltslag en geklopte steen den weg te verbeteren. Maar al dit werk bleek niet afdoende te zijn, om de eenvoudige redqp dat er geen „wegverharding" in den weg zit Op het oogenblik verkeert deze weg dan ook weer in een onhoudbaren toe stand. Dit is echter niet de oorzaak van het ongeluk. De weg is te smal, met den berm bedraagt de breedte nog geen 6 M. Het passeeren van twee voertuigen is dan ook bijna niet mogelijk. Daarbij komt, dat de zeer smalle berm, door de sterke bemaling, onderspoeld is geworden, zoo dat deze berm slechts een zeer geringe draagkracht heeft Een ripoedige verbe tering van den weg is dan ook zeer ge- we nacht Op onze informatie, bij den directeur van Gem.-Werken, werd ons meegedeeld, dat op de begrooting van 1926, onder het hoofd „wogcnuitbrokling", ook deze weg is opgenomen. De noodzakelijkheid hier van is den. betrokken wothouder van Pu blieke Werken onder het oog gebracht Het plan bestaat om den weg 4 M. te verbroeden, waardoor een breedte van 10 M. verkregen wordt Hopen we, dat hiermee spoedig een aanvang gemaakt kan worden, zoodat ln ieder geval voor de opening van het zo merseizoen 1926 we een gevaarloozen ver bindingsweg op de Donkere Duinen en Oallantsoog hebben. Vereeniging „Pensloenbolang" te Helder. In verband met het bericht betreffende liet uittrekken van geldon voor tegemoet koming in de salarisson van het Rijksper soneel heeft de vereeniging Pensioenibe- lang zich tot de Regeering gericht met het verzoek, op grond van gedane be loften alsmede de erkenning door de vorige regeering dat de «m,ir der oud- Kepensjanneerden tot de urgente zaken behoorden, thans do zaak dier oud-gepen- sionnoanJem en van die hunner weduwen ter hano te nemen en «»n die mensohen een verhooging van pensioen toe te ken nen. Door bovengenoemde vereeniging zul len verzoeken tot audiëntie bjj de be voegde regeeringsliohamen, teneinde deze zaak mondeling voor te kunnen dragen, nog dezer dagen worden ingediend. Ingezonden Mededeeling. Fransch stoomschip gestrand. Gistermorgen strandde nabij Bergen a. Zee (paai 80) het Fransche s.s. Claudius Magnin van Bayonne. De sleepbooten Cyoloop en Assistent, van de Mij. Wijsmüller, vertrokken ter as sistentie. Het schip weigerde echter alle hulp, omdat het meende, op eigen kracht vlqt te kunnen komen. Ook weigerde de gezagvoerder roede te %eelen vanwaar het schip kwam, wat de bestemming was en welke lading het schip aan boord had. Te ongeveer 6 uur gisteravond kwam de Olaudius Magnin op eigen kraoht vlot en kon zijn reis vervolgen. Tijdens het pogen om het schip vlot te krijgen is het ankerspil zwaar beschadigd, terwijl het stuurboordsanker met 80 vaam ketting en het werkanker verloren gin gen. Het schip bleef onbeschadigd en maakt geen water. Het schip is Vrijdagavond te IJmniden binnengeloopen. Wlnkelnlenwi. Zooals uit de advertentie in dit nummer blijkt, wordt hedenmiddag 8 uur in de Sluisdijkstraat 69 het nieuwe manufao- turenmagazijn van den heer Leemans ge opend. Deze zaak is van de Klaasduit- straat naar de SluisdÜkstraal overge plaatst De sigarenwinkel Weststraat 67, voor het laatst gedreven door den heer O. Out eerder door den heer Paschedag, is in an dere handen overgegaan. De nieuwe eige nares, znej. J. Stoffer, is van plan alleen de betere soorten in haar zaak te verkoo- pen. In hoofdzaak betrekt zij haar sigaren en oigaretten van de bekende finna A. Hillen te Delft De heer F. Neyts heeft een keurige lichtbak aan den winkel aangebracht zoo dat van verre de zaak reeds in bet oog valt Hopen we voor mej. Stoffer, dat de zaak haar goede oude reputatie weer terugkrijgt Opruiing. Onder bovenstaand hoofd plaatsen we Donderdag, onder de „Zitting van den Zeekrijgsraad" het bericht over den ma rinier P., die in do Mar. Kazerne te Rot terdam had getracht ontevredenheid te verwekken en o.a. gezegd zou hebben: „het vuur moet er maar in". Als veronderstelling zetten we er ach ter (In de Marinegebouwen zekerl). P. beweert evenwel, de bedoelde uit drukking niet te hebben gebezigd en in geen geval daarmede te hebben bedoeld, dat h^ds marine-gebouwen in brand wil- Leger des Heüs. Men deelt ons mede dat in het Leger des Heils a.s. Zondag, zeer bijzondere bij eenkomsten plaats zullen hebben. Kolonel Klng, Chef Secretaris van Ne derland zal zijn welkom geven. Kolonel King is een geboren Engelsoh- man, doch heeft vele jaren als zendeling- officier in Zuid-Afrika gearbeid. Uil hei Politie-rapport Een bewoner van de Jav astraat deed Woensdagavond aangifte, dat hij, na den geheelen dag afwezig te zijn geweest, 's avonds bemerkte, dat er kinderen op zijn erf 'geweest waren. Zij hadden het voor een zijner ramen hangende zonnescherm vernield en ©en tafeltje mot kleedje uit de schuur gehaald, benevens den inhoud van een kan melk leeggedronken. Het tafeltje werd later teruggevonden op een welland nabij een der R. JL scho len aan de Javastraat Door iemand werd dienselfden avond kennis gegeven, dat men tijdens zijn af wezigheid van 2180 Sopt. in zijn woning was 'geweest De inbreker had zich door het opschui ven van een raam toogang tot het huis versohaft Slechts enkele kleinigheden werden vermist JULIANADORP. Zooals reeds per advertentie was bekend gemaakt heeft Woensdagnamiddag 80 September, door het Provinciaal Electrisch Bedrijf Noord-Holland een demonstratie plaats gehad met een „Abfa Laral" Melk machine, op de boerderij van den heer D. Sleutel, te Koegras, gemeente Callantsoog. Vel e belanghebbenden en belangstellenden hadden zich tegen het uur van aanvang op genoemd bedrijf verzameld, om getuige te zijn van de resultaten, die het electrisch melken met zich brengt. Om hierop nog nader in te gaan is overbodig, daar er eenige dagen geleden reeds een artikeltje over is geschreven. Deze demonstratie is goed geslaagd. Met goed resultaat zijn een zestal koeien door de electrische machine gemolken. De koeien stonden tijdens het melken stil, alhoewel het vreemd voor hen was. Om een goed overzicht te kjijgen van deze demon stratie, was op 29 September, de avond- melk van deze zes koeien gewogen, en werd deze ook gewogen na het machinale melken, en kregen wij het volgende over zicht: 29 Sept. 80 Sept. No. 1 lO'/i K.G. VU K G. V'/» n 41 j - 8 «Vi 0'/i Ter toelichting van genoemd staatje nog het volgende: No. 1 had groote spenen, waarop de tepels van de machine niet pasten, vandaar dus het groote verschil in opbrengst. De melkgift van no. 2 was te laag, alhoewel bij onderzoek bleek dat de koe goed uitgemolken was. Bij no. 8, 4, 5 en 6 was de melkgift gelijk aan het gemiddelde, alhoewel de melktijd ongeveer een uur vroeger is ge'schied dan den ▼origen dag. De demonstratie is dus goed geslaagd, voor mondelinge en schriftelijke toelich ting werd door een der beeren op voor treffelijke wijze zorggedragen. Als slot kunnen wij hieraan nog toevoegen dat op a.s. Maandag 6 October zich een gezel- sohap van 10 belanghebbende veehouders naar Assendelft zullen begeven om aldaar een bezoek te brengen aan een 5-tal be drijven, die reeds geruimen tijd electrisch melken, ter bezichtiging van de installaties en voor een Juist onderzoek. Wij hebben zoo het idéé, dat, ala de resultaten van dat bezoek gunstig zijn, er ook eerlang wel in onzen polder machinaal zal gemolken worden, al zal de invoering da&rvan natuurlijk op staanden voet niet alge meen zijn. ANNA PAULOWNA. .De vergadering van de afdeeling „Anna Paulowna" der Holl. Maatschappij van Landbouw was ditmaal al heel slecht bezocht. Het mooie weer wellicht De voorzitter, de heer J. A. Waiboer, opende met een woord van welkom, waarna de secretaris, de heer N. Raap, de no tulen las, welke onveranderd werden vastgesteld. De heer J. A. Waiboer bracht daarop als afgevaardigde een beknopt verslag uit van de Algemeene Vergadering der HolL Maatschappij van Landbouw te 's Gravenhage gehouden. De Directeur Generaal van den Land bouw, Dr. P. van Hoek, is afgetreden wegens gezondheidsredenen. Het Oomité tot Huldiging van den afgetredene wenscht voor dat doel gelden bijeen te brengen, waarvan de bestemming nog niet is vast gesteld en vraagt de afdeeling om een bijdrage. Qp voorstel van bet bestuur wordt daartoe zonder hoofdelijke stem ming 10 gulden gevoteerd. Van bet Boeren jaarboek zullen 10 exem plaren besteld worden. Het Westfriesche Makelaars en Ad ministratiekantoor, gevestigd te Hoorn, zond een circulaire waarin het zich weer bereid verklaard tot een populaire uit eenzetting van eenige onderwerpen, Land bouw en Veehouderij rechtstreeks be treffende. Besloten wordt een spreker te vragen ter behandeling van het onder werp: „Coöperatie", met het oog op de wijziging in de Coöpers^iewet. De Minister van Binnenl. Zaken en Landbouw vestigt er in een missive aan de groote Landbouworganisaties de aan dacht op, dat het Hollandsche Blauw- maanzaad, hetwelk voornamelijk naar het buitenland, vooral naar Amerika gaat, meerpialen door mijten bleek te zijn aan getast, hetgeen aanleiding tot moeilijk heden gaf en ongetwijfeld brengt dat den afzet ernstig in gevaar. De Nederl. Ver eeniging voor den Handel in fijne Zaden te Amsterdam laat jaarlijks een standaard monster samenstellen. Deze monsters nu vormen de basis voor een groot aantal handelstransacties en kunnen derhalve grooten invloed hebben op de kwaliteit van de leveringen der betrokken expor teurs en daardoor indirect op den afzet van het voortbrengsel in het buitenland. Hét komt den Minister voorshands dan ook zeer gewenscht voor, dat er door de bij dien afzet geïnteresseerde landbouwers naar wordt gestreefd, dat de samenstelling der monsters voortaan geschiedt in over leg en met medewerking der Landbouw organisaties. Het Hoofdbestuur der Holl. Maatschappij vraagt, of de afdeeling het hiermee eens is en daar dit het geval blijkt, zal dan ook in dien geest het Hoofdbestuur bericht worden gedaan. Men hoopt op tusschenkomst van bet Centraal Comité van keuring van gewas sen ter verkrijging van een standaard' monster. Van de vereeniging tot Ontwikkeling van den Landbouw in Hollands Noorder kwartier is ingekomen het Verslag van de Werktuigen-commissie. Het zal ter inzage liggen. Een circulaire kwam in betreffende de Patent-Graepelzeef. Daar de afdeeling weldra 75 jaar bestaat, stelt het bestuur voor, dit feit althans «enigszins feestelijk te gedenken. Uit de besprekingen blijkt, dat men een eenvoe- PREDIKBEURTEN. ZONDAG 4 OOTOBER Ned. Herv. Gemeente. Nieuwe Kerk (Westetraat): 's Avonds 6.80 uur, Ds. Baar, v. Alkmaar. Weeterkerfc: 's Morgens 10.80 uur, Ds. W. A. F. van Dijk. (Doop). Huisduinen: Geen dienst. Jnllanadorp: 's Morgens 10 uur, De heer G. A. Niessink. Anna Paulowna. Geen dienst. Evangelisatie (Palmstraat): 's Morgens 10 uur, Ds. L. W. Erdmao* van IJmuiden. Geref. kerk (Spoorstraat), 's Morgens 10 uur en 's avonds 5.80 uur, Canaidaat M. den Boer, v. Amsterdam. Chr. Geref. Kerk (Steengracht): 's Morgens 10 uur en 's avonds 6 uur, Ds. B. van den Berg. Oud Geref. Kerk (Hoogstraat): 's Morgens 10 uur en 's avonds 5.80 uur. Doopsgezinde Kerk: Geen dienst. Luthersche Kerk: 's Avonds 7 uur, Ds. K. H. Wallien, van Weesp. Leger dee Heils (Spoorgrachl 88), 's Morgens 10 uur, Heiligiugsdieust. 's Namiddags 8.80 uur, Opeuluchtbijeen- komst, Prins Hendriklaan. 's Avonds 8 uur, Heilssamenkomst. dige en nochtans zoowsl aangename als nuttige viering van het 75-jarig bestaan zeer wel mogelijk acht. Het bestuur krijgt opdracht, daartoe de noodzakelijke voor bereidende maatregelen te treffen, waar voor een bedrag van 160 gulden uit de kas wordt toegezegd. Bij de rondvraag komt nog een en ander □aar voren, waarop de vergadering wordt gesloten. In tegenwoordigheid van Burgemeester en Wethouders werd op het Schor van wege de Nederlandsche Mirax-Maatschap- pij te Amsterdam, op uitnoodiging van de afdeeling Landbouw alhier, een de monstratie gegeven met bet Mirax-brand- bluschapparaat. Een stellage van leege pakkisten en oude manden werd rijkelijk met benzine overgoten en vervolgens in brand gestoken. Toen alles een poosje lustig had staan branden, werd het blusch- apparaat aangewend en wij sagen, dat daarmee de vlammen in een oogenblik werden uitgespoten. Natuurlijk dat een boerderij die in brand staat er niet mee gebluscht kén worden, maar wel een vifj ernstig brandbegin. Daarbij behoeft men zelf geen gevaar te loopen in brand te geraken, want wjj zagen dat het appa raat ongeveer een meter of 12 ver, en omstreeks 8 k 9 meter hoog kan spuiten. De behandeling bleek zeer gemakkelijk, want het wordt eenvoudig met één hand bij bet handvat opgenomen, met één slag geopend en kan dan onmiddellijk met de uittredende bluschstraal op den brand haard gericht worden. De bluachvloeistof bestaat uit zuiver water met calcium. Ook kan het apparaat met enkel water gevuld worden, wanneer het leeggespoten is, maar dan is de bluschkracht minder. Het instrooien van het bluschpoeder ver- eischt echter zoo weinig tijd, dat fdit hoegenaamd geen vertraging geeft. Ten nadeele van den heer J. van den Berg alhier, zijn deze week een paar zakken met bloembollen gestolen. Naar wij vernemen is de politie de daders echter reeds op het spoor. WIERINGEN. De uitslag der gehouden jaarlijksehe keu ring .voor opname van rundvee van de fok ver eeniging „Ooat en Weet, Wierlngen" ia ala TEXEL. Burgerlijke Stand van 26 Sept.—2 OcL '25. GEBORENGrietje, d. v. Pieter Gris- nich en van Wilhelmina de Bas. ONDERTROUWD: Oornelis Willem Goeman en Maria Eilaa (je Porto. „6 6 6 volgt: Dieuwortjo van C. N. Lont 79.7pt, Johanna van 0. Mulder 77.6 pt, Klara 0 van W. Mostert 78.2 pt., Klara 4 van W. Moatert 7642 pt., Trien van P. S. Veerdig 76.6 pt., Geertje 6 van O, Kooi)man 79.4 pt., Geertje 4 van C. Kooi)man 76 pt., Zwartpoot van D. Jac. Mulder 76.1 pt., Geertje 2 van id. 749 pt., Jlannetje van S. Veerdig 789 pt.; Marle 8 van id. 77.6 pt, Anna van Jlb. Bruul 72.8 pt-. Trijntje van 14. 729 pt, Honriötto 2 van P. Kootj 76.8 pt, Anna 2 van id. 78.4 pt, Marie 1 van 8. J. Koorn 76.7 pt, Maartje 2 van M. Bakker 774) pt. Trien 8 van Ni Bakker 76 pt. Nel 4 van id. 7642 pt. Jannetje van M. Heytblok 74.9 pt, Corrie van ld. 739 pt, Johanna van id. 769 pt, Maigaretha I van id. 76.8 pt, Gerritje van id. 73.4 pt, Jullaantje I van M. Heij'blok 81.4 pt, Johanna I van id. 76.1 pt, Emma I van 8. Klein 73.4 pt, Guurtje van N. Kool 76.4 pt, Geertje van id. 74.4 pt. Trien 2 van id. 769 pt, Clara III van id. 76.0 Pt, Pietje 8 van A. Klein 76.1 pt, Hoorneoha 8 van mej. de Wed. J. Hermans 74.4 pt. Voor 'hot Nederlandeah Rundveeetamboek werden, goedgekeurd de volgende koeien: Maria 2, Horst I en Horst III van M. Bak ker; Reina 8 en Maartje 6 van N. Bakkor; Ju- liaamtje van 8. Klein; Marie 6 van S. Veèrdig; Dieuwortjo 2 en Zwarte 8 van Gebr. Engel; Neeltje en Betje 3 van O. Mulder; Aaltje 2 en Jannie 2 van W. Moetert; Keeltje 2 van D. Blauiboor; J'uiiana 2 van P. Koorn. l>e keuringscommissie voor keuring van fokvee en stamboekvee bestond uit de hoeren D. Blauboer, CL Kooijiman en M. Bakker, ge assisteerd door den heer P. Koeter, ass.-lnspeo- teur van bet N. R. 8. De keuring van het stam- hoekvee werd uitgevoerd door dien heer E. Koster, inspecteur van het Ned. Rundv Stam boek.

Heldersche Courant | 1925 | | pagina 13