a. bestelt uw kachel bij een schoenmaker GEMENGD NIEUWS SYRIË. De onrusten te Haama, Sjanghai. Ingezonden Mededeellng. WINTERJASSEN naar maat van af 34.00 PALETOT, prima ratiné of duffel, compleet 52 50 UNIFORM-COSTUUM, Kon. Marine, prima kleurhoudend laken, compleet f 79.00 Bi} de onlusten te H&ma deden liet ge peupel en de Bedoedenen aanvallen met de wapenen op openbare gebouwen. Men zegt, dat het serail in brand gestoken ia. Het schijnt dat de plaatselijke politie door de oproerlingen is ontwapend zon der langdurigen tegenstand te hébben geboden. Ben peloton cavalerie verdreef de oproerlingen en naan hun wapens at Dadelijk afgezonden versterkingen moes ten slag leveren, waarbij 30 oproerlingen op de plaats bleven. De orde is hersteld. CHINA. Het onderzoek naar het gebeurde te Geen deelneming van Chlneezen. De Ghlneesohe algemeene 'kamer van koophandel publiceerde in de vreemde bladen een advertentie van een geheele pagina, waarin wordt verklaard, dat geen enkel Chineeedh burger onder eenige voorwaarde zal deelnemen aan bet voor gestelde gerechtelijk onderzoek naar de schietpartij te Sjanghai op 80 Mei Li. Volgens bericht uit Peking aan de „Times" 'heeft het Ohineesche departe ment van Buitenlandsche Zaken in een nota aan den heer Oudendijk, den Neder- iandschen gezant, medegedeeld', dat de Chineesohe regeering blijft bij haar ver klaring van 21 September, dat een rechts kundig onderzoek naar de bekende ge beurtenissen te Sjanghai de quaestie slechts ingewikkelder zou maken en tot tijdsverspilling zou lelden. De toestand in Kanton. Hongkong, 7 Oct Spoedig zullen op nieuw ladingen wapenen en munitie te Kanton aankomen. Men verwacht, dat de vereenigde strijdmachten der Russi sche en Chineesche bolsjewisten de krijgs macht der „anti-roode" partij, welke op Kanton aanrukt, wel zullen vernietigen. JAPAN. Ruasiscü-Japansche wrijving. De Daily Telegraph heeft een telegram van Zaterdag uit Tokio, waarin wordt ge- meid, dat de verwijdering tusschen Rus land en Japan hoe langer hoe duidelijker aan het. licht komt. Zoodra Rusland het nieuwe verdrag met Japan had gesloten, vroeg het vergunning om 70 handelsagen ten met diplomatieke voorrechten te mo gen hebben in verschillende oorden van Japan. De Japansche regeering heeft dat geweigerd. Toen vroègen de Russen of zij dan 30 40 van zulke handelsagenten in Japan konden hebben. Ook daartegen maakten de Japanners bezwaar. Toen had men nu eenige weken geleden het bezoek van de vier Russische arbeiders gedelegeerden die door de Japansche po litie uit Tokio werden weggeplaagd. Thans komt de tijding dat de Russen van htm kant de Japanners gaan plagen, door moeilijkheden te maken op het punt van aan Japanners verleende of nog te verleenen concessies op Sachalien en in Siberië. De Russen zijn thans heel wat minder coulant. In Japan begint men dit te beseifen, met alleen, doch ook begint meu er zich te Tokio rekenschap van te geven dat deze anti-Ja panache gezindheid zich nu in alles dreigt te gaan openbaren, waar de Russische en de Japansche belan gen elkaar raken. Zoo worden de Japan ners er hoe langer hoe meer van overtuigd dat de bolsjewistische propaganda in Chi na nog meer gericht is tegen Japan dan tegen Engeland, „de andere imperialisti sche natie ',bij welke de Derde Internatio nale revolutie zoekt teweeg te brengen of sociale en eoonomische onrust poogt te stoken. De Japansche politie beweert zelfs, dat er vóór het bezoek in Japan van de sowjet-arbeiders-delegatie meer dan een millioen jen aan propagandageld in Japan was besteed door de Russen. CHILL y De Troebelen. Brussel, 6 October. De bladen hebben een telegram uit Buenos Ayres, naar luid waarvan uit Santiago (Chili) het volgende werd gemeld: De Chlleensche regeering heeft twee officieren in hechtenis laten r.emen, van wie beweerd werd dat zij een staatsgreep voorbereidden. Naar luid van geruchten zou Alessan- dri, de afgetreden president op last van de regeering worden gevangen gehouden in zijn particuliere woning. Het heet dat drie regimenten hebben gepoogd te mui ten. VEREENIGDE STATEN. De Ameiikaansche arbeiders tegen het communisme. Atlantic City, 7 October. De voorzitter van het Amerikaansche Verbond van den a.beid heet onder toejuichingen gezegd, dat dit verbond zich nooit zal aansluiten bij de tegenwoordige Russische arbeiders beweging. Wij zullen, zei hij, geen ge- meene zaak maken met een klasse, die ons zou willen vernietigen als zij kon. De Amerikaansche Pool-expedltle van Mac Mlllan. Reuter seint uit Halifax (Nieuw Schot land) dat de leider van de Pool-expeditie naar de Smithsond Max Millan, bij den terugkeer der expeditie in Halifax is ge ïnterviewd. Hij vertelde, dat hij van mee ning was, door zijn ontdekkingen in La brador het bewijs te hebben geleverd, dat zich reeds Noormannen in Amerika ge vestigd hadden vóór Columbus. Max Mlllan beweert een plaats te heb ben ontdekt waar reeds ongeveer voor 1600 jaar zoo'n Noorsche vestiging moet hebben bestaan. KORTE BERICHTEN. Tn de kolenmijn van Caeran (Zuld- Walcs) zijn vier houwers omgekomen, tengevolge vun de instorting van eea ver- wuii. evenmin als ge uw schoenen bij een smid bestelt DSBPOm is het ook nw belang, uw kleed ing te koopen bfj vakkundig bevoegden Onze jarenlange ervaring op het gebied der Kleermakerij, rtelt ons in staat u niet alleen Ie klas kleeding uaar maat, doch ook uiterst lage prijzen in verhouding der kwaliteit, te waarborgen. Wq ieveien u reeds prima Telef. 60. AfdeellngKLEEDING en HEERENMODES, KONINGSTRAAT 9. OOST-INDIE. De spoorverbinding BataviaSoerabaja. Het hoofdbestuur van de Staatsspoor heeft overwogen, dat bij invoering van een ééhdaagsche verbinding BataviaSoera baja een snellere postbestelling te Soera baja toch uitgesloten zou zijn wegens be zwaren van den postdienst. Verder zou de ééndaagsche verbinding de treinfre- quentie op midden-Java verminderen, waardoor de bezuiniging ten gevolge van de invoering van de ééndaagsche geneu traliseerd zou worden door mindere op brengst van de Midden-Java-spoorlijnen. De vroegere expres-verbinding Welte vredenBandoengDjocja zal binnen kort weer ingesteld worden. LUCHTVAART. De R. 88 kruist weer. De R. 33 heeft Maandagavond* voor het eerst sedert haar schipibreuk boven de Noordzee en ons land, lucht gekozen. Dinsdagavond werd het luchtschip te Pulham terugverwacht. Het Engelsche luchtschip R. 33 is Dins dagmiddag te half een, na een tocht van 19 uur, te Pulham aangekomen. Een der motoren had tijdens den tocht een defect aan de schakeling, dqch van officieele zij de wordt verklaard, dat de reis daardoor geen vertraging heeft ondervonden daar de vier andere motoren uitstekend werk ten. Het luchitministerie doelt imedo, dat don 2den dezer te Kohat, in Engelsch-Indië, een vliegtuig de pletter gevallen ia De vlieger werd gedood. Te Wiborg is een militair vliegtuig ge vallen, waarbij twee officieren en een ser geant zijn omgekomen. Om den Schnelder-beker. Het Britsche watervliegtuig dat aan den wedstrijd om den Schneider-beker zal deelnemen is heden naar Amerika verzon den. De commandant van het vliegtuig, kapitein Biard, heeft verklaard dat bij een proefvlucht de snelheid welke door den internationalen luchtvaartbond werd ge controleerd 226,75 Engelsche mijlen per uur bedroeg. Te Londen zijn onderhandelingen ge voerd over de instelling van een vlieg- dienst van Triëst via Athene naar Alex- andrië waardoor Kairo binnen 86 uur van Londen uit te bereiken zou zijn. Men hoopt dat toeristen, die dezen win ter naar Egyptq gaan, van den nieuwen vliegdienst reeds gebruik zullen maken. Een ander luchtschip voor de Shenandoah? In verhand met de vraag of het wen- sohelijik is of een ander luchtschip ge bouwd moet worden voor de Shenandoah bepleit de dhef van het Marineburoau voor luchtvaartkunde den bouw van een luchtschip van minstens 6 millioen ku- bieken voet, imet drie malen de capaciteit van de Shenandoah. Doodslag door de politie. Voor de Rotterdamsche rechtbank ston den Dinsdag terecht een inspecteur en agent van politie. Men zal zich herinne ren, dat in den nacht van 13 op 14 Juni een sleepbootkapitein uit den Bosch in Rotterdam door twee publieke vrouwen werd beroofd. De politie, die hierin be trokken werd, ging op onderzoek uit, volgde een spoor en kwam op het terrein van een maalderij, waar de molenaar, G. Ambrosius, die zich in zijn woning be vond, door de schoten, die de politieman nen losten doodelijk werd getroffen. De inspecteur stond berecht wegens poging tot doodslag subs. poging tot zware mis handeling, de agent wegens doodslag subs. zware mishandeling. De molenaar is door een kogel in de beide longen ge raakt en tengevolge van verbloeding overleden. Er was voor dit geval groote .belang stelling. Mr. Merchant is de verdediger van den inspecteur, mr. Baars die van den agent. Deze laatste heeft in de recht zaal een installatie laten timmeren om de situatie weer te geven van de plek, waar het ongeval plaats had. Uit de verklaringen van beklaagden blijkt, dat zij bij de achtervolging in een gangetje terecht kwamen en daar geluld hoorden, dat den indruk maakte afkom stig te zijn van menschen, die een uitweg zochten. Wel tien maal ls geroepen „poli tie" en er zijn meerdere schoten gelost. Zij vreesden voor een aanval. Bekl. Saarman (de agent) ls zes jaar geleden wegens mis handeling veroordeeld, doch ln hooger beroep vrijgesproken en in politiedienst gebleven Bekl. Meijer (de inspecteur) heeft n'et gewaarschuwd, dat er nogmaals gesohoten zou worden, toen er reeds een gat in de deur was. Hij ontkent uit angst te hébben geschoten. De weduwe van het slachtoffer vertelt de toedracht der zaak. Zij heeft haar man niet hooren roepen, ook niet den kreet „politie" gehoord. Later hoorde zij een pijnlijken gil, is toen uit bed gesprongen en belde de politie op. Ook een buurman heeft niet hooren roepen „politie". Het slachtoffer zelf was nogal zenuwachtig en volgens de getui gen was het zeer goed mogelijk, dat hij lawaai gemaakt had en de deur had stuk geslagen. Daarentegen verklaren de broer en vader van het slachtoffer, dat hij kalm van aard was en zich niet gauw opwond. Een nachtwaker heeft wel iets als een sommatie gehoord en daarna hoo ren schieten. Een agent, die op wacht stond, daarentegen weer niet. Geuige De Haan, eveneens agent van politie, wordt door den President gewezen op het .gewicht van den eed. Getuige heeft mee deelgenomen aan het onder zoek. Hij is mee over de heining geklom men en heeft op het terrein van v. d. Meer en Schoep met den inspecteur en den agent Saarman een onderzoek inge steld. Hij is niet mede naar boven gegaan. Toen de twee anderen daar waren heeft hij hooren schieten. Deze getuige heeft den inspecteur hooren' sommeeren: „po litie". Hij heeft zelf boven ln den hoek van de deur geschoten. Na het schot van zijn collega Saarman heeft hij een gil gehoord. Eerst toen kwam hij tot het besef dat zich daar een man bevond. Hij had sléchts de bedoeling om vrees aan te jagen. Rechter mr. Ooms kon niet begrijpen, waarom er eerst geschoten wordt om vrees aan te jagen en dat later, zooals uit de verklaringen blijkt, 'getuige zijn re volver aan een collega geeft, die de bedoe ling heeft raak te schieten. Wat is er ge beurd in dien tusschentijd, dat tot zoo iets aanleiding kon geven, vraagt hij. De beklaagden antwoorden, dat zij voor een uitval vreesden, van de mannen die zij zochten. Nadat de middags nog enkele getui gen zijn verhoord, neemt het O. M. het woord voor zijn requisitoir. Hij acht dit een moeilijke en onaangename taak. Moeilijk, omdat zich bij deze zaak ver schillende vragen voorgedaan hebben, die bij het onderzoek en ook bij het verhoor niet zijn opgehelderd. Moeilijk ook, omdat hier het recht van de politiemannen, waar- van de grenzen niet scherp zijn getrok ken, in 't geding komt. Onaangenaam is deze zaak ook omdat hier twee goed be kende politie-ambtenaren terecht staan. De justitie moet veel samenwerken met de politie en spr. heeft over het algemeen niets dan lof voor het werk der Rotter damsche politie. Het volle licht moet op deze zaak schij nen. De meening die spr. in het politie corps heeft hooren verkondigen, dat hij deze zaak voor de rechtbank brengt, om dat de publieke opinie dat vraagt, bestrijdt hij. Hij brengt deze menschen slechts voor de rechtbank, omdat hij de overtuiging heeft, dat zij zich hebben schuldig ge maakt aan het feit, waarvoor zij terecht staan. Spr. geeft thans een resumé van de fei ten. Volgens bekl. is zelfverdediging de aanleiding geweest tot hun handelen; art 41 Wetb. v. Strafrecht eisoht voor dit ge val evenwel oogenblikkelijke aanranding. De politiemannen hebben zich niet over tuigd wie aohter de deur stond; de in specteur is maar vast beginnen te schie ten om schrik aan te jagen. De politie heeft zich hier, naar spr.'s meening, schuldig gemaakt aan machts overschrijding. In zekeren zin is de inspecteur meer verantwoordelijk dan de agent. De eerste heeft het voorbeeld gegeven en het eerste schot gelost, toen er van verzet nog geen sprake was. Deze zaak moet een voorbeeld zijn voor de politie. Het O. M. staat daar door lijnrecht tegenover de opvatting van den hoofdcommissaris die het gebruik ma ken van wapenen noodzakelijk achtte. Voor deze beklaagden gelden de gewone strafbepalingen, het publiek moet weten, dat het tegen een dergelijk onbesuist op treden beschermd wordt. Het O. M. eischt tegen den bekl. Meijer drie maanden gevangenisstraf met ont zegging van het recht om gedurende twee jaren bij de politie te mogen dienen. Voor beklaagde Saamen geldt eenzelfde eisch. Mr. Marchant, die den inspecteur ver dedigde, wees er op, hoe de beide amb tenaren onder den indruk van het gebeur de waren. Het geval blijft hen het geheele leven bij. Ook wijst hij er op, dat in de meeste gevallen door de rechtbank meer waarde wordt gehecht aan de verklarin gen der politie dan aan die van burger- getuigen, terwijl het hier omgekeerd is. Hij wees er voorts op, hoe hier voor over wegingen geen tijd was; er moest van se conde tot seoonde gehandeld worden. Hij vroeg voor z(jn cliënt vrijspraak, als zijn de dit het publiek belang. Ook mr. Baars, de verdediger van den politie-agent, vroeg v Ijipraak. Na re- en dupliek wordt de uitspraak bepaald op Dinsdag 20 October. De gemeente zal een regeling treffen. In de terechtzitting heeft de verdediger i van bekl. S., een belangrijke mededeeling gedaan over de schadevergoeding. Zooals men weet, heeft mr. V an Heringa aan- gtonds na h.6t drama ln de Delftschesti aat bij de gemeente namens de erven Ambro sius een eisch tot schadevergoeding inge diend. Deze eisch is door B. en W. in han den gesteld van den rechtsgeleerden raadsman der gemeente, mr. Fruin, die van meening is, dat er in dezen geen re- den tot aansprakelijkheid der gemeente bestaat Hij grondt dit advies mede op de overweging, dat den betrokken politie mannen geen toerekenbare schuld ten laste kan worden gelegd. Los van de schuldvraag en na het ad vies, dat men niet aansprakelijk ls, mede overwegend, dat de ambtenaren zich niets te verwijten hebben, wil de gemeente op moreele overwegingen zich toch bereid verklaren, met de nagelaten betrekkingen van Ambrosius alsnog een regeling te treffen. Ruzie om een hersenschim. Twee gewonden. Maandagnacht om ongeveer half drie kwam een harïngkoopraan met zijn karre tje met verschillende potten en iiesschen, gevuld met haring en zuurwaren, in de Bagijnenstraat, te den Haag, waar hij woonde. De koopman scheen in de nach telijke uren goede zaken gemaakt te heb ben. Toen hij in dje omgeving van zijn woning was aangekomen, kon hij den steun van zijn wagen slechts noode mis sen, aangezien hij zich zelf blijkbaar nog al had tegoed gedaan. Vóór het huis van zijn buurman geko men, liet hij de kar even onbeheerd staan. Toen hij terug kwam was zijn eerste werk al zijn fleschjes en potjes te tellen om te constateeren of alles nog aanwezig was. Hij telde en telde nog eens maar kon tot geen andere slotsom komen dan dat een potje met haring verdwenen was. Wie dat gedaan kon hebben was hem in het eerst niet duidelijk totdat hem eens klaps door zijn brein schoot de gedachte dat de 17-jarige zoon van zijn buurman voor wiens huis hij zijn wagen had neer gezet zich wel eens aan dezen diefstal zou hebben kunnen schuldig gemaakt. Dat klaarblijkelijk het geheele gezin van den buurman allang ter ruste was, legde bij den koopman geen gewicht in de schaal. Hij begon hard op de buitendeur van zijn buurman te kloppen en schreeuw de zoo hard hij kon, dat hij zijn haring terug wenschte. In het huis van den buur man stoorde niemand zich echter aan het lawaai, behoudens de zoon, die den koop man uit een venster toeriep, dat hij van geen haring afwist Hierop ontstak de koopman zoo in woede, dat hij uitriep: „Als je mij mijn potje niet geeft, kan je de haring ook wel krijgen." Met deze woorden nam hij de grootste tfjl met ha ring die hij op zijn wagen had en wierp deze door de ruit van een der voorkamers. In die voorkamer sliepen twee kleine kinderen. Gelukkig hadden zij geen licha melijk letsel gekregen, alleen waren zij besmeurd door de haringen en door het zuur. Nu werd het echter den bewoner, die inmiddels was wakker geworden toch wel wat te bar. Hij greep een bijl en ging naar beneden. Zijn zoon volgde hem ge wapend met een ijzeren staaf. De koop man had echter wel. zoo iets verwacht en trok zijn mes. Bij de nu ontstane worsteling werd epp groot gedeelte van het oor van den koop man door een bijlslag afgeslagen, terwijl de koopman den buurman een diepen mes steek in een der armen toebracht Door het lawaai waren nog enkele be woners komen toesnellen en werd de po litie, alsmede de Geneeskundige Dienst gewaarschuwd. Beide waren spoedig ter plaatee. De beide gewonden werden naar het ziekenhuis overgebracht alwaar zij verbonden werden. Heden zouden zij naar hun woning terug kunnen keeren. De haringkoopman ls ln bewaring ge steld, tegen hem wordt proces-verbaal op gemaakt ter zake van mishandeling en vernieling. De haringtijl is als corpus delioti in be slag genomen. Het relletje op de Brouwersgracht te Amsterdam. De vrouw van den zeeman is van be sluit veranderd en naar haar wettigen echtgenoot, den zeeman, teruggekeerd. Hij haalde haar af en zonder Incident ver liet zij het veelbesprokeh huis op de Brou wersgracht. De tweede persoon, die door de politie gezocht werd, is nog niet gevonden. Na vQftlen jaar woekerpraktijk. De zedenpolitie te Rotterdam, heeft de geheele familie R., bestaande uit man, vrouw en zoon gearresteerd, wegens het bevorderen van ontucht door anderen met derden. Naar de chef van den zedendienst ons mededeelde heeft de familie R. reeds vijf tien jaar lang een aantal pandjes geëx ploiteerd, waarvan de kamers tegen woe kerprijzen aan publieke vrouwen werden verhuurd. Nimmer was men er in ge slaagd dit te bewijzen, daar bij navraag de vrouwen steeds kwitanties toonden, f aaruit moest blijken, dat zij 5 per week betaalden. In werkelijkheid betaalden zij veel meer, en trok de familie R. op aller lei wijze voordeelen uit het bedrijf der vrouwen. Deze waren echter zoo bevreesd voor de familie R., dat men nimmer aan de politie de waarheid durfde bekennen, zoodat vijftien jaar lang de zedenpolitie machteloos stond tegenover deze handelin gen. De vorige week is de politie er ein delijk in geslaagd voldoende bewijsmate riaal tegen de familie R. te verzamelen, om tot arrestatie te kunnen overgaan. Het drietal is reeds overgebraoht naar het Huis van Bewaring. (Tel.) Amsterdams Indeeling ln vfjf kwartieren. De Gemeenteraad heeft Woensdagmid dag in behandeling genomen de voor dracht van B. en W. ooi over te gaan tot Indeeling der Gemeente in vijf kwartie ren. Na een korte verkaring van den heer Solkesz en den wethouder voor het Onderwijs, den heer Polaik, werd de voor dracht z. h. s. goedgekeurd. Het autobusongeluk bU Saint Sauveur. De regeling van de schadevergoeding. Havas meldt uit Tarbes, dat de regeling van de schadevergoeding voor de familie leden der 21 Nederlandsche toeristen, die indertijd omgekomen zijn bij het onge luk met den autobus bij Luz Saint Sau veur heeft plaats gehad. Het bedrag, dat aan de familieleden uitbetaald is, bedraagt 600.000 frank. De moord op mr. Wijsman. Kort geleden is gemeld, dat in het huis van bewaring te Haarlem een man ls op gesloten, die beschuldigd is van oplich ting van een motorfiets in 1921. Bij zijn aanhouding verklaarde deze man, in het vreemdelingenlegioen in Afrika te zijh geweest en daar te hebben kennis ge maakt met een anderen' Nederlander, die uitlatingen gedaan had, waaruit zon kun nen blijken, dat hij iets wist van den moord op Mr. Wijsman, op Oudejaarsavond 1921 in den trein tusschen Haarlem en Den Haag gepleegd. Kort na de aanhouding is gemeld, dat bij onderzoek was komen vast te staan, dat de man had gefantaseerd. Dit is, naar uit Haarlem wordt bericht, te sterk uitgedrukt. D© Haagsche recher che zet het onderzoek voort. De man is op nieuw gehoord. Men hecht echter weinig waarde aan zijn mededeeiingen. Met ze kerheid valt echter nog niet te zeggen, dat hij onwaarheid heeft 'gesproken. De aangehoudene houdt vol, dat zijne verklaringen juist zijn. Door een autobus gedood. Gisterenavond ongeveer half zes is een 24-jarig magazijnbediende op de Stad houderskade te Amsterdam, ter hoogte van de Nicolaas Berchemstraat, door een autobus van lijn A. overreden en gedood. De auto-bus kwam van den kant van het Leidsche boschje, de magazijnbedien de die op een rijwiel zat, kwam uit de tegengestelde richting. Naar ooggetuigen, die later op het politiebureau zijn ge hoord, verklaarden, zou de wielrijder nog vlak voor de autobus langs de Van Ber chemstraat hébben willen inschieten. Misschien zou hem dit zijn gelukt, maar op het laatste oogenblik aarzelde hij en maakte een onverwachte wending, juist in de riohting van de bus. Hoewel de be stuurder dadelijk remde, was een ongeluk niet meer te voorkomen. Dé ongelukkige was op slag dood. Overreden. Op den Velperweg te Arnhem ls gis teravond de 18-jarige mej. K., die te flets reed, door een auto overreden. Zij werd in een naburige woning binnengedragen, waar zij spoedig is overleden. Een portier aangereden. De burgemeester van Ede heeft de op sporing verzocht van een persoon, die op 1 October in een gesloten Ford gereden heeft op een particulieren weg van het landgoed Hooge Veluwe, van den heer Kröller te Otterloo. Vóór het hek van de wildbaan gekomen, wilde hij naar binnen rijden. De portier opende het hek, doch toen hem bleek, dat een onbevoegde de wildbaan wilde binnengaan, verzocht hij hem om te stoppen. De auto-bestuurder voldeed hieraan niet, maar reed door op een dusdanige wijze, dat de portier tus schen de auto en den steenen pijler van het hek bekneld raakte. Deze bleef toen bewusteloos liggen en werd eerst gerul- men tijd later gevonden. De auto-bestuurder is teruggekeerd, zonder zich verder om den portier te be kommeren. Bekend is, dat de auto het nummer 1016 droeg, doch de letter is niet bekend. De auto-bestuurder droeg waarschijnlijk een bril. De vermiste huzaren. Een later bericht meldt, dat de belde vermiste huzaren terecht zijn. Ze zijn in de kazerne te Amersfoort Ln arrest ge steld. Het tweetal ls aan den zwier ge weest, terwijl hun families te Arnhem ln grooten angst verkeerden over hun lot. De diefstallen van gravin Bothmer. Het onderzoek van de politie in zake gravin Bothmer uit Potsdam die, naar men weet, van diefstal wordt beschuldigd, heeft een eigenaardig resultaat opgele verd. Het is gebleken, dat de gravin, die zeer levenslustig en lichtzinnig was, de diefstallen heeft gepleegd in opdracht van een officier van de Séhiupo, Hefter ge naamd. Zij stond volkomen onder invloed van Hefter, die in ae adellijke kringen te Potsdam een bekend persoon is. Gravin Bothmer was algemeen als zijn geliefde bekend. Zij verschenen steeds samen op bals en in den schouwburg. Hefter is voorlooplg geschorst. Het proces tegen de gravin zal vermoedelijk op het einde de zer maand plaatsvinden. Ongeveer twaalf getuigen zijn gedagvaard o.a. Hefter. Graaf Bothmer zal niet als getuige wor den opgeroepen. Haar stiefvader vennoord. Toch vrijgesproken. Yvonne Raymal, een zestienjarig meis je, dat eenigen tijd geleden haar stief vader een messteek toebracht, die 'zijn dood tengevolge had, is gisteren door de Fransohe jury-rechtbank vrijgesproken. Op. 19 Augustus had haar stiefvader on der den invloed van sterken drank, haar moeder zoodanig mishandeld, dat zij naar een ziekenhuis moest worden vervoerd. Toen Yvonne later naar huls terugkeerde om zich ter ruste te begeven, nam zij als voorzorgsmaatregel een keukenmes mee, daar zij vreeode, dat haar stiefvader haar

Heldersche Courant | 1925 | | pagina 2