GEMENGD NIEUWS Met eenlge verbazing zal hy dan ook vernemen, dat dit gebouw met een be bouwd opp. van 4200 Ma. bekroond door een 66 M. boogen toren met 16 verdie pingen in 6 maanden gereed is gekomen Zelfs de Amenkaansche records is men dus naby gekomen, zoo men ze niet heeft Oost-Londen on Port Elisabeth gebleven ie, Ie thans opgegeven. Men denkt dat het schip gekapseisd ls doordat de lading ls gaan werken tijdens een hevig en storm uie Donderdag ge woed heeft Aan boord waren 86 Grieken en een Japaneee. AFGHANISTAN. DuiUche bladen maken gewag van een militair verdrag tusschen Rusland en Af- ganistan, krachtens 'twelk de Sowjets militaire instructeurs naar Afganistan zullen zenden en een Russisch smaldeel een vaste basis in Afganistan krijgt VEREENIGDE STATEN. De schulden van Tsjecho-Slowakfle. Het R. O.-bureau meldt uit Londen, dat het dept. van Staat te Washington de re geling heeft bekend gemaakt van de be taling der schulden van Tsjecho-Slowakije aan de Ver. Staten. Die schulden bedra gen 116,000,000. Tsjecho-Slowakije zal 18 jaar lang jaarlijks 3.000.000 betalen. De rest wordt afgelost op een wijze, dat in totaal in 62 jaar de geheele schuld zal zijn gedelgd. De eerste drie millioen moe ten in den loop van het volgend jaar wor den betaald- Een Ijskoude storm boven New York. Vele dooden en gewonden. Gedurende 16 uur heeft Zaterdag rond New York een storm gewoed, waarvan de snelheid zelden daalde beneden 60 mijl per uur en welke gedurende den namid dag een snelheid toereikte van 78 mijlen. Het was de koudste 10 October, welke ooit is genoteerd. De temperatuur in de City daalde beneden 34 gr., terwijl een laag sneeuw is gevallen in Noord New York. In geheel Nieuw-Engeland waren de meren dicht gevroren en het ijs dik genoeg om er op te kunnen schaatsen rijden. De storm ls oorzaak geweest van den dood van vijf personen, terwijl 19 zijn ge wond in de stad door de aanraking van gebroken electrlsche draden, of door neervallende boomen en losgerukte stuk ken van huizen. Enkele personen zijn in de rivier ge waaid. Honderden kleine booten zijn om geslagen of vernield. Een sleep van 22 zolderschuiten op de Hudson is uiteen geslagen. De golven van de beneden Hud son waren tot 15 voet hoog. De oudste menschen kunnen zich een dergelijken srtorm niet herinneren. In en rond New York zijn duizenden boomen omgewaaid, terwijl het geheele electrlsche lichtnet en de telefoon groote schade hebben geleden. Stukken van lioht- reclame-instalaties en vensterglazen, zelfs uitstekende gedeelten van gebouwen wer den door de straten geblazen, waardoor verscheidene menschen werden gewond. Ir. enkele gevallen zijn zelfs de boven stukken van de auto's van de chassis ge licht door de kracht van den wind. Botsing tusschen een trein en oen auto. Toronto, 12 Oc! Zes inwoners van To- ronto werden gedood toen een sneltrein een auto greep, waarin zich twee gezin nen bevonden. Alle inzittenden kwamen •om het leven met uitzondering van een vierjarig kind. De trein stopte onmiddel lijk, doch de verbrijzelde lichamen wer den verspreid langs de spoorbaan gevon den. AUSTRALIË. Stakers verstoren vergaderingen. De verkiezingscampagne in Australië ls gisteren door den minister van blnnenl. zaken ingezet te Freemantie in West- Au6tralië. Stakende zeelieden hebben evenwel alle vergaderingen met geweld verstoord en den minister eieren naar het hoofd gegooid. Er ontstonden groote wan ordelijkheden toen de politie trachtte, eenlge stakers van het stoomsohip Ostro- wa te arresteeren en zij werd herhaalde lijk aangevallen bij haar pogingen om de orde te heratellen. De minister is des avonds naar Perth vertrokken. KORTE BERICHTEN. De Daily News meldt dat aan een Brit- sche firma het werk is opgedragen, om te Funchal, op Madera, een nieuwe haven aan te leggen. De kosten bedragen 18 millioen gulden. iHgeaonden Madedeeling. d» automobiel rmimhm Nader wordt gemeldaoontie van den heer J. De op hot hoofdbureau van politie te preien, o prn8ti2 1 inwendig ver- Rotterdam opgesloten Duitscher heeft gin leven. eindelijk bekend te zijn de 47-jarige bank- wynd. Men vrewrtvoor werker C. A. uit Duisburg. Hij i« ge-1 zoontje van denltoer»W.dfl1 signaleerd in het Duitsche politiebladen beenirwaar gek^Min of me<,r zal mwwJB wva O - wvvnttefl v LEEUWARDEN OOST-INDIE. Knoeierijen in een garnizoens- kleedlngmagaztjn. Er zijn uitgebreide knoeierijen, tot be dragen van duizenden, ontdekt ln het garnizoenskleedingmagazijn 'te Weltevre den. Een magazijnmeester, die verdacht wordt, is juist met zjjn gezin met verlof naar Nederland vertrokken. Pogingen om hem te Sabang aan te houden zijn mis lukt; de boot was reeds vertrokken. De staking te Belawan verloopt Medan, 12 Ofct Een optocht van 600 stakers en vrouwen uit Belawan ging naar den gouverneur van Sumatra's Oost kust alhier, waar de deputatie vrouwen, wier mannen gearresteerd waren, ontvan gen werd. De gouverneur zette uiteen, dat er niets anders te doen was, dan het werk te 'hervatten. De deputatie ging toen terug naar de hoofdgroep, die weigerde naar Belawan terug te keeren. De stadspolitie dreef daarop de menigte met klewang slagen en met de kolven der karabijnen terug, toen een voorwaartsohe beweging werd gemaakt. Velen werden onder den voet geloopen. Een gedeelte ging naar den sultan, waar het dezelfde boodschap ontving. Zij werden daarop door de stad verspreid. Een deel der stakers heeft het werk hervat. De staking verloopt. (Aneta.) Een communist gearresteerd wegens het vervaardigen van valsche zllverbons. De recherche van het hoofdbureau van politie te Rotterdam heeft een bijzonder goedeu slag geslagen, na reeds weken lang op de loer te hebben gelegen om de vervaardigers van de in omloop zijnde valsche zilverbons van een rijksdaalder te betrappen. Telkens had zij in de laat ste beide maanden bericht gekregen, dat bij winkeliers, bij het ophalen van huur in arbeiderswijken, bij het betalen van belasting, enz. valsche zilverbons van f 2.60 in betaling waren gegeven. Een paar dagen geleden gaf een jon gen van 12 jaar een valsche zilverbon in betaling bij een winkelier in de Tolhuis straat. Dit leidde tot een spoor. De jon gen zeide den winkelier, dat hij de zil verbon van zijn ouderen broer had gekregen, welke broer later bij dien winkelier kwam opspelen, omdat deze de bon niet in betaling wou aannemen. Hiervan kregen een paar rechercheurs lucht. De oudere broer, de 26-jarige ha venarbeider J. van H. uit de Spastraat, werd opgespoord en gearresteerd. Hij beweerde, de zilverbon in drift verbrand te hebben. Na herhaaldelijk verhoord te zijn, bekende hij ten slotte, 15 zilverbons v^n een rijksdaalder gekregen te hebben van den 24-jarigen havenarbeider A. D. K. uit de Veldstraat, die eveneens gearres teerd werd en op zijn beurt zeide, de zilverbons gekregen te hebben van den 31jarigen communistischen havenarbeider L. F., van de Persoonshaven. In diens woning werd dadelijk huis zoeking gedaan. Op een daarbij hoorend plaatsje werd onder den grond een bon- bonnière gevonden, waarin 12U valsche zilverbons. De man was niet thuis. Re chercheurs stelden zich verdekt op, en toen hij 's nachts thuis kwam, werd hij gearresteerd. Hij was gewapend met een geladen revolver. Aanvankelijk ontkende hij alles; daarna beweerde hij, de zilverbons aan de Waal haven gevonden te hebben, en vervolgens ze van een zekeren Herman te hebben gekregen. Ten laatste zeide hij, de zil verbons gekregen te hebben van den Duitscher André, uit de Hudsonstraat. L. F. werd voorloopig opgeborgen, en direct begaf de recherche zich naar de woning van genoemden André, dien zij op een door hem betrokken zolderkamer tje ln de Hudsonstraat overviel, terwijl hij bezig was met het vervaardigen van valsche zilverbons. In zijn bed vond men een pakje met 30 valsche bons en op het zolderkamertje een fototoestel, een druk pers, tubetjes met verfstoffen, een aantal negatieven, enz., waarop beslag gelegd is. De gearresteerde André noemde zich André de Bruin; hij ls communist en bij zijn verhoor deelde hij mee, indertijd voortgeholpen te zijn door de ooinmunis- tische partij te Rotterdam. Het is gebleken, dut de zich noemende André de Bruin een Duitscher is. Om streeks 1922 heeft hij in Duitschland aan de zijde van de Spartacisten gevochten en ln de buurt van Halle en op undere plaatsen medegedaan aan de bedreiging en afpersing van de landelijke bevolking. Hij beweert zelf, drie malen veroordeeld, te Dusseldorf uit de gevangeniB ontvluoht te zijn. Bij zijn komst te Rotterdam is hij aan vankelijk door het bestuur van de Rot- terdamsche afdeeling van de communis tische party gesteund. Toen het bestuur van partijgenuoten in Duitschland bericht kreeg, dat hy niet vertrouwbaar was, is hiermede opgehouden, hetgeen niet uit sloot dat communisten Individueel hem steun verleenden. In de gevonden correspondentie, waarin de Bruin het geheele beloop van het vervaardigen van de valsche zllverbons op sohrift heeft gesteld, noemt hy zyn drie voornaamste medeplichtigen. Het was zyn voornemen deze correspondentie aan de politie te zenden, zoodra hy zich door de vlucht te nemen in veiligheid had gesteld. De Bruin woonde in by H. P., een ge meentearbeider, werkzaam aan de gasfa briek aan de Keilehuven, van wien hy het zolderkamertje gehuurd had. H. P. is secretaris van de afdeeling Keilehaven van den Bond van personeel in openbaren dienst, in diens woning werd gevonden een portefeuille met ongeveer 2ó valsche zilverbons van een ryksd .alder. Ook hy werd gearresteerd. Verder zyn nog gearresteerd de 82- jarige havenarbeider A. S. uit de Zwyn- drechtschestraat, die vier valsche zll verbons vau A. D. K. heeft ontvangen, doch kans heeft gezien deze bons door te slikken, toen men hem met den cel wagen zou overbrengen; A. K. H. P., rywielhandelaHr in de Rubenstraat, een broer van den gemeentearbeider H. P., die 160 valsche zilverbons zou ontvangen hebben, en de havenarbeider L. van S. uit de Atjehstraut, die ook valsche zil verbons ln betaling zou hebben gegeven. By een herhaalde huiszoeking in de woning van den havenarbeider L. F. aan de Persoonshaven is in den kelder onder den grond een remunerator verstopt ge vonden. De Bteenen, die by de fabricatie van de bons gediend hebben, zouden door L. F. ln den mond van de Sohlehuven te water zijn geworpen. l)e p'ohi rche heeft ruim 200 valsche zilverbu. k in beslag genoom, verschil- leun genummerd, maar alle van de serie G. heeft nog heel wat op zyn kerfstok. Vol gens zyn eigen schatting moet hy nog tien jaar gevangenisstraf ondergaan. De man beweert, hier sterk onderden druk te hebben gestaan van zyn hoofd medeplichtigen L. F. en L. van S., beiden havenarbeider. Zyn voeding bestond hoofdzakeiyk uit brood kleeding had hij ternauwernood, en voor de meer dan 70Ö door gem vervaardigde valsche zilverbons heeft hy nauwelyks f 90 ontvangen. By zyn arrestatie werd in het geheel f 5 in zyn bezit gevonden. Hy had, gelyk is ge meld, het voornemen, de namen van zyn medeplichtigen ter kennis van de politie te brengen, zoodra hy zich door de vlucht in veiligheid zou gesteld hebben. Behalve valsche zilverbons, heeft hy ook valsche rijwielbelastingmerken ge maakt, en hy was voornemens, zich ook op het vervaardigen van valsche bank biljetten van f 10 te gaan toeieggen. De recherche heeft by de douanen op het Maasstation te Rotterdam beslag ge legd op een kist, uit Duisburg, afge zonden aan het adres van den haven arbeider L. F. en bestemd voor den ge arresteerden Duitscher C. A. De kist bevat een houten onderstel met verschuif baar toestel om er een camera op te kunnen plaatsen. Kleine kinderen en, kokend water. Heerlen, 12 Oct. Te Heerlerbaan heeft het l'/r jarig zoontje van den heer Driessen in een onbewaakt oogenblik een kan met heete koffie omgetrokken, en de koffie over het lichaam gekregen. Het kind is aan de bekomen brandwonden overleden. Dit is in den tyd van één week het derde, ongeval van dezen aard, dat hier gebeurd is. In Terwinselen is een kindje in een pot kokend water gevallen en er dood uit gehaald. In Heerlen is voorts het 6-jarig zoontje van den heer Pyls Zaterdag j.1. in een ketel met heet water gevallen, zoodat zyn toestand levensgevaarlyk is. (Telegr.) Door een auto overreden en gedood. Zondagmiddag geraakte de heer Looy- mans te Reuver by Roermond terwy 1 hy zich op zyn rijwiel gezeten, even aan een vrachtauto vasthield en met den chauffeur praatte, door het slippen.van zyn wiel onder den wagen. De ongelukkige werd zoodanig gewond, dat hy kort hierop aan de bekomen kwetsuren is overleden. Een slachtoffer van vergiftig gas. Zaterdag j.1. werd prof. Lefroy van het College of Science and Technology te Londen in zijn particulier laboratorium bewusteloos gevonden ten gevolge van het inademen van een vergiftig gas, waarvan de door hem gevonden samen stelling aan niemand anders bek nd is en dat moest dienen voor het bestryden van insectenplagen. 48 uur na het ongeval, was het slacht offer nog steeds bewusteloos. Zyn longen zijn vol van een dikke vloeistof en zyn toestand gelijkt veel op die van een drenkeling. In Maart van dit jaar kreeg prof. Lefroy eveneens een ernstige gasvergiftiging by het experimenteeren met het z.g. Lewisit- gas, dat tydens den wereldoorlog werd samengesteld. (Hbl.) Droevig ongeluk by motorwedstrijden. Twee 13-jarige jongens gedood. De Vereenlging van Volksvermaken' te Sappemeer is niet gelukkig met haar motorwedstrijden. Werden vorige malen de wedstryden afgelast wegens slechte weersomstandigheden, ditmaal moest zulks geschieden om veel droeviger re denen. Er waren vier series van het zooveel be lovende programma verreden, toen Van Rieasen, Raangs en Ruibingh startten in klasse B., Inhoud 600 c.M3. Van Riessen was door motordefect direct 'bulten den stryd, zoodat alleen Ruibingh en Raangs overbleven. Ook tusschen deze twee was van stryd feiteiyik geen sprake, daar Ru- bingh onbedreigd de leiding had. De rij- ders waren al driemaal rondgekomen, toen by het ingaan van de Noorderbooht Raangs met veel gas hoog opliep, slipte, «iet zyn motor afgleed en de Royal En- field de bosahjes Inschoot van het afge zette boschgedeelte. Helaas hadden toöh enkele jongens het verbod van wachters en politie overschre den en zich daar geposteerd. Aanvankeiyk vermoedde imen niet, dat een een ongeluk van dergeiyken omvang had plaats gehad. Spoedig bleek echter, dat een tweetal knapen van dertien jaren een schedel breuk hadden bekomen. De een, G. Bak ker, bleek op slag gedood; de ander, G. Elsus, gaf nog teekenen van leven. Zon der evenwel tot bewustzyn te zyn ge komen, is ook dit knaapje gestorven. Het bestuur lastte na dit ongeval on middellijk de wedstryden af. De machine van Raangs werd door de politie in be slag genomen. (Telegr.) Ben speelhol. In den naoht van Vrijdag op Zaterdag heeft de politie te Amsterdam een speel hol ontdek! Het was eenlgen beambten opgevallen, dat des naohts vrij veel per sonen een huls ln de ReguLiersdwarsstraat binnengingen. De politie ging onver wachts kijken en ontdekte vyftien per sonen. die ln het kaartspel verdiept wa ren. Dit vyftiental werd, zooals gebrulke- ïyk is, naar het bureau geleid, waar pro- oes-verbaal werd opgemaakt. Daarna werden zy op vrije voeten gesteld. Kinderen aangereden. Zaterdagmiddag zyn eenlge kinderen, die zloh op het trottoir ln de Prins Hen- drikstraat te Eindhoven bevonden, door Het U„IX - 060 gekneusd" Men vreest dat dit ral moeien worden afgewet. Min of meer lichte kwetsuren liepen de 'belde zoontjes J. W«rtheim «mtj. van den heer Grunfeld op. Aan de Telgr. wordt nog gemeld, dat ,A"mnan E. M. zijn auto, welke MJ nog slechts een week ln zyn bezit had, uit de garage gehaald had aan de Prins ^Op^öaatgekomen, zou hy gaan 'blijkbaar niet voldoende op de hoogte mechanisme van den wagen, en startte hy zoodanig, dat de auto met vaart het trottoir opreed, tegen een vyftal kinderen, die het uitrijden van gen hadden -gadegeslagen. Zij door den stoot met een vaart tegen den politie hebben twee des- kundigen den wagen ter plaatse onder zocht. Hieruit bleek, dat de auto, *at het mechanisme betreft, goheel in orde was zoodat het ongeluk vermoedelijk geheel moet worden toegeschreven aan onkunde van den bestuurder. Mishandeling. In een café te Veenendaal heeft Zater dag J. S. W. van Engelenburg ernstig toegetakeld met een mes. Het slachtoffer is naar het ziekenhuis te 1 tracht ver voerd; zyn toestand is ernstig. S. is ter beschikking van de justitie te Arnhem gesteld. Van het paard gevallen. Zaterdagmiddag is de heer Gaaymans, directeur van de Hilversumsohe manege, terwyl hy in gezelschap van vier perso nen een rit te paard deed op de Craylo- sche heide, gevallen, doordat zyn paard in een gat, vermoedeUjk een konynenhol, trapte. Dé ruiter werd levensgevaarlyk gewond. Hy is naar de r.k. ziekenverple ging te Hilversum overgebracht Onbewaakte overweg. De trein van 2 uur uit Roosendaal naar Rotterdam, heeft Zaterdagmiddag den voerman Tak uit Zegge met zyn vracht auto aangereden. De auto werd vernield, een meerijdend knaapje uit Roosendaal, de Bruyn, gedood. De aanrijding gesohiedde op den be- ruchten onbewaakten overweg onder Oudenbosch. Kleine oorzaken Een slagersjongen veroorzaakte Zater dagavond in de Weste Wagenstraat te Rotterdam een relletje. Een politie-agent kwam er aan te pas. De losse werkman J. de H., uit den Groenendaal, die er niets mede te maken had, kwam er ook by en toen de agent hem vroeg om door te loopen, gaf hy hem een vuistslag in het gelaat. Zyn arrestatie volgde, waar op een worsteling ontstond en beiden door de ruit van een winkeldeur in de Weste wagenstraat vielen. De losse werk man rukte zich los en nam de vlucht. De politie-agent zette hem na, greep hem op nieuw en een oogenblik later lagen bei den over de straat te rollen. Het Zand- straatpubliek kwam er op af om den los sen werkman te ontzetten, doch ook een paar rechercheurs versohenen en brachten met den mishandelden agent den lossen werkman J. de H. naar den politiepost in de Raadhuisstraat, waar hij voorloo pig in bewaring is gehouden. Nauwelyks waren de agenten met hun arrestant daar binnen óf van de straatzyde werden twee ruiten van den post Ingeworpen. Gevonden. Te Maastricht ls uit de Jeker opgehaald het lijk van het veertien dagen geleden verdwenen 18-jarige meisje. Trein roof. In den V rijdag te Vlissingen aangekomen mailtrein is een Engelsohman geduren de den naoht beroofd van 30 pond ster ling. Kindermoord. Wandelaars hebben Dinsdagavond op het Delftsche Jaagpad te Lelden een oude schooltasoh gevonden, welke het Ujkje van een pas geboren kind bleek te bevat ten. Om de tasch was een touw gebon den, waaraan een steen bevestigd was. Smokkelen. Er wordt thans druk smokkelhandel gedreven ln schapen. In den laatsten tyd worden ln vele plaatsen van Oost-Fries land door of namens Nederlandsche koop lieden de beste schapen opgekocht, die door dryvers naar, en als het even kan, uit Groningen over de grens gebracht worden. Brutale Inbraak. In den nacht van Zaterdag op Zondag heeft een onbekende man Ingebroken by den winkelier Cramers Oehlen te Tege- len. Met een revolver ln de hand dwong hy den winkelier, de plaats aan te wyzen waar het geld geborgen was. Hy nam geld en kostbaarheden ter waarde van ruim 1000 mee. De winkelier heeft eeyat 's ochtends aangifte by de politie gedaan. Schip vermist Te Delfzyi maakt men zich ongerust over het lot der bemanning van het Por- tugeesch stoomschip' N. Dalla Gando, welk schip 80 Juli van daar naar Loanda vertrok. Sedert het vertrek uit Las Pal- mas (17 Aug.) heeft men niets meer vin het sohlp vernomen. (Het stoomschip N. Dalla Gando, 288 ton bruto en 146 ton netto, werd ln Maart !1. by de N. V. Scheepsbouw Maatsch. Farmaura v.h. Gebr. Niestem te Delfzyi Europeesche wolkenkrabbers. Snelle bouw van een gebouw en tomen van 18 verdiepingen ln gewapfend beton te Keulen. Meer dan ooit trekt de wolkenkrabber of het torenhuis de algemeene belang stelling. In Duitschland is het niet alleen by belangstelling gebleven. Men is, trots den nood der tyden, ook overgegaan tot daden, zoodat verschillende steden wo Düsseldorf en Keulen zich thans kunnen verheugen in het bezit van zulk een kolossus. Het laatste is onlangs gereed gekomen en het spreekt van zelf, dat de bouwkundige belangstelt in de wyze en tyd van uitvoering van een dergeffik werk en deze gaarne vergelykt met de prestaties der collega's van over den Oceaan voor wie een dergeiyk karweitje een peulenschilletje ls. overschreden. Behalve dit biedt de geschiedenis van de uitvoering voor den vakman veel be langrijks. Het bouwterrein bevattende een laag klei en zand ter dikte van 3 M. waaronder grintbodem werd in schuine richting doorsneden door een voormalige vestingsgracht. Verschillendeoplossingen voor de te kiezen fundeeringsmethode werden in verband hiermede overwogen, doch teu deele uit gebrek aan tyd, ten deele uit vrees voor ongeiyke zettingen werd besloten alles te fundeeren over de grintlaag. By het vaststellen van de af metingen der fundamenten werd dus voor alle gevallen met eenzelfden druk per cMa. op den bodem gerekend, die zich echter eerst deed gelden toen het gebouw gereed was. Gedurende het bouwen had men, theo retisch althans, te rekenen op ongelijk matig verdeelde belasting van den bodem, die echter steeds belangrijk onder de toelaatbare moest bly ven. Ook het maken ,van scheidingsvoegen tusschen laag ge deelte en toren maakte een punt van ernstige overweging ui! Echter gaf voor- namelyk de vrees voor het ontstaan van trillingen door het in de onmiddellyke nabyheid plaats hebbend spoorwegver keer aanleiding om van bet maken van scheidingsvoegen af te zien, hetgeen de goede oplossing sctüjnt te zijn geweest. Het grondwerk bestond uit de ontgra- ving van 15000 M3. grond, aan gewapend en ongewapend beton werd 10000 M3. verwerkt; de bekisting gaf ontwikkeld een oppervlak van 48000 Ma. Het ligt voor de hand, dat men by de uitvoering van dergeUjke werken zich groote voorstellingen maakt van machi nale kracht ter vervanging van hand kracht en het mag zeker merkwaardig genoemd worden, dat in dit geval de ontgraving op de traditioneele wijze met handkracht en paard en wagen heeft plaats gehad. Men kwam hiertoe eerst na calculatie van andere mogelykheden. De ouderwetsche methode werd voorna- melykgekozen omdat men dan op ver schillende plaatsen gelyktydig kon aan vangen en het wegvoeren gehjktydig in verschillende richtingen kon geschieden. Men bereikte een dagprestatie van 500 MJ. Voor het mengen van het beton werden gebruikt 2 betonmolens met een trommel- Inhoud van 760 L. en een vau 860 L. Grind en cement werden uit silo's, die ter hoogte van bovenkant straat met wagens gevuld werden:, naar behoefte afgenomen. Uit de ifemgtrommels kwam het beton ln bakkeh, die door middel van lifts van 45 en 75 M. hoogte naar de plaats van bestemming werden gebracht en daar automatisch geledigd werden. Bekisting en bewapening werden door 2 torendraalkranen en 2 lifta met zwenk» armen getransporteerd. De dagprestatie van deze muohinale inrichting ging tot 466 M'. vloer Inclu sief kolommen, overtrof dus inderdaad de in den laatsten tyd gepubliceerde re cords der Amerikanen, die ln 26 dagen 9000 Ma of per dag 360 Ma gereed maakten. De toren boven het hoofdgebouw met 10 verdiepingen elk van 860 M1 opper vlak kwam in 6 weken gereed. Elke ver dieping dus in 8 dagen, Om dit moge- ïyk te maken werd als cement Dy kerhoff- dubbel genomen daar met gewoon cement deze snelheid te gewaagd zou zyn. Het betonwerk is niet in het gezicht gelaten, aan de bultenzyden werd het gé- heel bekleed met klinkers. Krachtig en stoer, zakeiyk en streng rijst de maBsa omhoog en vormt een eigenaardige tegen stelling met den ouden eerwaardigen ln Gothisohe Halen strevenden Keulscben dom. Het fortuin van een melkboer. Onlangs is er te Londen een eenvoudi ge melkboer onder verdaohte omstandig heden overleden, zoodat een ïykschouwing noodzakeiyk was. De man, die David Jo- nes heette en uit Wales afkomstig was, heeft een fortuin van ongeveer 160.000 gulden nagelaten, waardoor aanvankeiyk aan misdaad ls gedaoh! Hiervan ls voor loopig echter niets gebleken en de Wk- schouwer heeft bekend gemaakt, dat de man geen enkelen erfgenaam heeft nage laten, ofBchoon de halve bevolking van Wales Jones heet en hy honderden brie ven van zoogenaamde verwanten ontvan gen had. De ïykschouwer heeft het g®^ nu op zyn eigen naam op een bank ge" zet, ln afwachting, of er nog een moge lijke rechthebbende zal opdagen, die de erfenis aan den Engelsohen staat zal be twisten. Ruim 286 K.M. per uur. De Amerikaan Anderson heeft ln een wegwedstrijd voor motoren by Arpsjon een myi afgelegd met een nog bereikt ge- te water gelaten. De boot was bestemd i middelde van 286.16 K.M. per uur. voor de vaart ln Portugeesoh Afrika.» I

Heldersche Courant | 1925 | | pagina 2