T Herman Nypels, Derde Blad. PLAATSELIJK NIEUWS. Comb. Peek Cloppenburg. VAN ZATERDAG 7 NOVEMBER 1925. Onze vroegere plaatsgenoot, de heer W. Liebkén, thans Stationschef te Baarle- Nassau, is met ingang van 1 December a.s. benoemd tot Stationschef te Zalt- Bommel. Telefoonverkeer ha de provincie. Groote uitbreiding. De op de kantoren in de provinciale hoofdsteden ingevoerd» uitbreiding van de gelegenheid tot het voeren van inter- looale en internationale gesprekken, zal met ingang van 8 November ba definitief worden ingevoerd', met dien verstande evenwel, dat op Zorn- en feestdagen de kantoren reedis te 12 uur 's nachts voor het interlocaal en internationaal verkeer worden opengesteld. Voorts zal met ingang van 1 Januari n a eenzelfde rgeling gelden voor de kan toren Almelo, Alkmaar, Amersfoort, Apeldoorn, Baarn, Breda, Bussum, Delft, Deventer, Dordrecht, Eindhoven, En schede, Gbuda, Heerlen, HELDER, Hel mond, Hilversum, Leiden, Nijmegen, Til burg, Velp (G«ld.>, Venlo, - Vlissingen, Wormerveer, Zaandtam en Zutphen. Deze kantoren zullen dus voor den ln- terlocalen en den internationalen dienst worden opengesteld van den nacht van Zondag op Maandag 12 uur tot den eerstr volgenden Zon- en feestdag 8 uur vm Voor de Zon- en feestdagen blijven de teg enwoordige openstellingsuren van over- ag gehandhaafd.' Het 200ste Juttertje. Ter gelegenheid van de verschijning van het 200ste Juttertje geven wij een speciaal Sohepennummer, aan de zeil- schepeif gewijd. Liefdadigheidsconcert Vacantiekolonles. Wij gelooven wel, dat de afd. Helder van het Centraal Genootschap voor Kin- derherstellings- en Vacantiekolonies te vreden kan zijn over den liefdadigheids avond, die Donderdag speciaal voor haar kas gegeven werd. Het aantal bezoekers is op zoo'n avond niet steeds een zuivere weerspiegeling van het aantal verkochte kaarten, want ook nu waren er nog ver schillende stoelen leeg, waarop het be kende opschrift met „besproken" was bevestigd. In ieder geval was het bezoek zeer bevredigend en de heer Van Heusden, penningmeester der afdeeling, zal straks wel met de cijfers komen. Voor dit concert was welwillende mede werking verkregen van het geheele staf muziekkorps (symphonie-orkest), onder leiding van den kapelmeester, den heer Leistikow, van mevr. Brumsen—Hoger- zeil, sopraanzangères, alsmede van het Dubbel Mannenkwartet „Inter Nos", onder leiding vair den heer Leewens. Een af wisselend programma was dientengevolge opgesteld, hetwelk vlot werd afgewerkt, zoodat even half elf het concert was afgeloopen. De stafmuziek had een 4-tal nummers ingestudeerd, die uit den aard der zaak niet zeer omvangrijk waren, en die bovendien van een meer populair karakter waren dan de groote concerten meestal kenmerkt. Zoo was de ouverture „Die Zigeunerin" van Balfe, een dergelijk nummer met zijn aardige soli en zigeuner achtige muziek, en het bracht het publiek al dadelijk in een stemming van genot volle dankbaarheid. Ook de muziek van Verdi uit diens „Rigoletto" is zeer be koorlijk en populair; bijna iedereen kent daaruit wel een of ander melodietje. Na de pauze gaf de stafmuziek de ouverture „Stradella'7 van Flotow, den componist der beroemde operar „Martha", om te eindigen met een fraai geinstrumenteer- den Feestmarsch van Resch. Ons dunkt zoo, het stafmuziekkorps moest dezen winter eens een dergelijk populair pro gramma samenstellen voor de volkscon certenhet zou den bezpekers daarmede een genotvollen avond bereiden, want dikwijls is de zware muziek moeilijk te verwerken. het kwartet. Ten slotte -— lust but not least mevrouw BrumseuHogerzeil (wij hou den ons aan de volgorde van het pro- ramma, vandaar dat wij mevr. Brumsen et laatst noemen). Deze dame beschikt over een heldere, krachtige stein,j|ge- schooldheid en distinctie. Zij zong een aria van Gluck(uitlphigenieauf lauris) een pastorale van Bizet, en een lied van Gretschaninow, en, na de pauze, vertolkte zij Schubert, een geestig liedje van Stange en Gottfried Mann's prachtige „Jonge Liefde". Zij werd geestdriftig toegejuioht en eeu en andermaal met bloemstukken befoven, zoodat zij, bedolven onder chrysanten enz het podinm ver liet Heel wat bleekneuzlge kindertjes kun nen wederom uitgezonden worden om ezondheid en lucht te happen, zoodat et een in alle opzichten goede avond was. De fraaie vleugel, die door den echt genoot der soliste uitstekend werd be speeld, was gratis door de firma Golds- medlng afgestaan voor het goede doeL Nederlandsche Vereeniging van Huisvrouwen, Voor de afdeeling Helder van de Nederlandsche Vereeniging van Huis vrouwen trad gisterenavond op de heer dr. O. P. Gunning, met het londerwerp „Eenvoud in de opvoeding". De spr., zoon van prof. Gunning, die verleden jaar voor deze afdeeling over de opvoeding der rijpere jeugd sprak, zinspeelde in zijn opening met een geestig woord hierop door op te merken, dat de dames en heeren zeker wel verlangend zullen zijn naar de resultaten van zijns vaders opvoedsysteem. Eenvoud in de opvoeding is zeker niet eenvoudig; het is integendeel zeer inge wikkeld. Al dadelijk zitten we in de moeilijkheden als we een definitie voor „eenvoud" willen geven. Want dit begrip is ook al zeer verschillend. Als we spreken van „eenvoudige menschen" bedoelen we daarmede menschen, die het niet breed hebben; daarentegen is, als wij spreken van een „eenvoudig man", daarmede iets anders aangeduid, want een „eenvoudig man" behoeft volstrekt niet een man zonder middelen te zijn. We moeien dus den „grootsten gemeenen deeler" van het begrip „eenvoud" hebben. En we moeten een definitie trachten te vinden voor wat wij onder „eenvoud in de op voeding"'verstaan. Onze kinderen zelve zijn niet eenvoudig, noch ook onze tegenwoordige samen leving. En speciaal voor den leeftijd van 12—18 jaar is er allesbehalve sprake,vaD eenvoud. Lettend op den gang der beschaving, zien wij daar een eigenaardige verschud ving; naarmate de tijden veranderen en de maatschappelijke ontwikkeling toe neemt, verandert het begrip „eenvoud". Wat vroeger eenvoudig was, is dat nu niet meer. Spr. haalt een voorbeeld aan van een oud geschiedverhaal betreffende een Byzantijnsche prinses, die als opperste luxe in haar reisbagage een lepel en een vork meenam. En de ouderen^herinneren zich- nog wat een evenement indertijd het bezit van een flets was voor jongens en meisjes. Thans is het niets bizonders meer en hebben ze radio ervoor in de plaats, en wellicht is dat over een jaar of wat ook al veranderd. Met eehvoud hebben al die kwesties niets te maken. Nog onlangs heeft de Koningin in bet paleis op den Dam een badkamer voor prinses Juliana laten aanbrengen. En geen enkel nieuw buis wordt thans meer zonder badkamer gebouwd. Nog een ander voorbeeld. Vroeger was suiker veel meer een luxe-artikel dan thans, nu wij de groote voedingswaarde ervan kennen. Deze en vele andere dingen hebben met eenveud niets te maken. En onze kinderen, die nog verder zien, hebben weer andere eisohen, en dat jiiist maakt de opvoeding zoo moeilijk. Wij moeten dus een open oog hebben voor den ontwikkelingsgang der bescha ving. De groote moeilijkheid der opvoe ding is, dat wjj steeds uit den eigen tijd leven en de ware opvoeder moet zichzelf dus geheel kunnen' uitschakelen en in den nieuwen tijd zien. Het tweede moeilijke punt is de tegen woordige periode der bezuiniging, ver sobering, die noodzakelijk is. Maar wat doet men nu allereerst? Men begint bij het uiterlijk, hoewel het een zuiver geeste lijk vraagstuk betreft. Het gaat niet om bet minder uitgeven, maar om uit ons leven het maximum te halen, dat ons beperkt budget onS oplegt. Gaat men uitsluitend naar het uiterlijke te werk, dan ontstaat een teruggang in beschaving. Wij moeten dien moeilijken weg inslaan die van binnen af leidt. Wij gaan bij het vraagstuk van den eenvoud te veel mecha nisch te werk; door uiteriijke symptomen weg te nemen tasten wij het vraagstuk niet in de kern aan. Met een treffend voorbeeld toonde spr. dit aan. Een kind, dat behoefte heeft aan opsiering, ont- hoi;de men die niet. Ieder onzar heeft immers behoeften. Opvoeding bestaat nooit,uit onderdruk king van die behoeften, maar uit leiding geven daaraan. Prof. Buitendijk wijst er op, dat alle vraagstukken van levens houding niet gaan volgens het schema van het orgaanleven, maar van hot orga nisme leven. Organen werken door func ties; hoe meer men ze laat werken, hoe meer ze presteeren. Met organismen daarentegen is het tegendeel het geval, die zouden verslappen door er te veel van te eischen. Zuinigheid wil men volgens 't organisch schema leeren: door een kwartje te be zuinigen, kweeken we zuinigheid. Integendeel: de zuinigheid leert men het kind niet door het een strikje of lintje te onthouden. Ditzelfde geldt voor het begrip beleefdheid, die men bet kind niet kunstmatig moet bijbrengen. Elk kind en ook elk mensch heeft levensperioden, waarin het behoefte heeft aan de een of andere vrijheid, en de opvoeder diept goed te zien of een of andere levensperiode voor de ontwikkeling van het kind niet noodig is. Zoo is het ook met eenvoud, die ook een levenshouding is. Eenvoud moet niet het begin van ons werk zjjn, maar het eind. Eerst door veel levensinzicht en -studie kan men de kern van deze inge wikkelde vraagstukken vinden. Wij moeten goed weten wat wij aan onze kinderen zullen bijbrengen. Wjj moeten ons doel bewust instellen op het verande rende leven. Eenvoud is een kwestie van geestelijk niet boven onzen stand leven. Het is niet de kunst kinderen op te Ingezonden MededeeUng. zeer mooie keuze, gemaakt ol naar maat.. Helder Schagen. voeden met heel weinig eischen. Waar deze onderdrukt worden, breken de kin deren later los. Wjj geven ze integendeel hoe langer hoe meer eischen door de ont wikkeling en het schoolonderwijs. Maar daarmee moeten we ook rekening houden. Wóér moeten we zijn, oprecht, we moeten allen schijn vermijden. Onze kinderen moeten we zóó opvoeden, dat ze materieel noch geestelijk boven hun stand leven. Onze kinderen hebben hun eischen be treffende kennis. Wij moeten nagaan wat het kind kan of niet kan. Ons volk lijdt nogal aan het euvel dat we boven onzen geestelijken stand leven. Menigeen praalt met een einddiploma, maar is geestelijk leeg, opgeblazen en verwaand. Kennis kweekt ootmoed aan, en bet is ons niet om de keanis alleen te doen. Wij moeten de jongens en meis jes leeren arbeiden. Handenarbeid is een zeer belangrijk middel om ons af te hel en van een te groot intellectualisme, liet op de hoedanigheid van den arbeid komt het aanslechts op den arbeid al leen. Natuurlijk speelt geldverdienen een groote rol, maar het kweekt geen een voud aan. Pak aan, heb vertrouwen in u zelf en durf, en wanhoop niet, dat gij oen loonende positie zult vinden. Maar onderzoek uw talenten. Het komt ook aan op de gezindheid waarmede men arbeidt. Wij leven te Veel naar het uiterlijke. Als onze levenshouding maar zuiver en eerlijk is, zijn er voor ons geen proble men. 't Zit hem niet in het al of niet mogen dansen van kinderen, naar de bioscoop gaan of strikjes dragen: 't zit hem in de levenshouding» die achter dit alles zit. Opvoeding is een kwestie van dürf en geloof. Daar niemand der aanwezigen van de gelegenheid tot het stellen van vragen gebruik maakte, sloot de voorzitster, mevr. DekkerKlik, na hartelijke dank zegging aan spreker en pers, te half tien de goedbezochte vergadering. Lezing van mr. G. J. Sa Lm. De geregelde A. G. 0.-bezoekers her inneren zich ongetwijfeld de persoon van mr. Salm, die onder de vaste sprekers van A. G. O. behoort. De onderwerpen, die de heer Salm kiest, hebben betrekking op de kennis der hemellichamen en de dichterlijke taal, waarin hij zijn mede- deelingen weet te kleeden, geven een groote bekoring aan deze lezingen. Hoe aanschouwelijk wist de heer Salm ons de ontzagwekkende grootheid van het heelal te schilderen, hoe suggestief werkte zijn schildering van de menschelijke kleinheid en nietigheid I Dat een dergelijk spreker thans weder op hert lijstje stond van A.'G O., spreekt haast vanzelf. En zoo kunnen wij thans mededeelen, dat de heer Salm a.s. Woens dag hier komt met een lezing over het onderwerp „Zijn "de hemellichamen be woond Nu is deze Novembermaand voor het uitgaande publiek tot nog toe een buitengewoon drukke; alles komt thans tegelijk, komedie, concert en lezing, en wij begrijpen, dat men gaarne eens een avond thuis wil blijven. Maar aan den anderen kant mag men zich toch zooiets als dit niet laten ontgaan, en daarom rekent A. G. O. nochtans op een groot bezoek. Er komt nog iets bijniet alleen, dat wij mr. Salm gaarne hooren spreken, maar de heer Salm komt ook graag hier. Luistert u maar. Aanvankelijk was de datum bepaald op Donderdag 12 dezer, maar toen A. G. O. vernam, dat op dien avond Eduard Verkade met zijn gezel schop hier zou optreden, werden aan stonds maatregelen genomen om de reeds vastgestelde lezing van den heer Salm uitgesteld te krijgen. Welnu, de heer Salm, ofschoon hij zijn avond reeds voor Helder had vrijgemaakt, toonde zich onmiddellijk bereid tot medewerking, en verzette dezen avond direct, zoodat hij dus daags te voren komt. Ons dunkt, het Heldersche publiek is aan zijn eer ver plicht den neer Salm thans een volle zaal te bezorgen. Nog iets. De vorige avond was eigenlijk een beetje een mislukking wat fa kinderen betreft. Die hebben er niet veel aan gehad. Zij kunnen zich thans schadeloos stellen, want de spreker van Woensdag weet zjjn onderwerp zóó aanschouwelijk voor te stellen, dat de jongens en meisjes er zeer veel van zullen opsteken. Natuurlijk dat ook ditmaal Wederom lichtbeelden de voordracht zullen toelichten. De entreeprijs is voor dezen keer ietwat hooger, d.w.z. vobr de volwassenen, en gebracht op 40 cent; voor kinderen blijft hij bepaald op 25 cent En de biljetten en advertenties geven tenslotte verdere bizonderheden. Aanvang 8'/« uur. tv.a&o, Blijkens een ia dn nummer voorkomende advertentie zal Maandag a.s. in het Evangelisatiegebouw, Palmstraat, voor bovengenoemde vereeniging optreden Dr. Heymans met het onderwerp: „Wat Egyptische opgravingen ons leeren voor het verstaan van het Nieuwe Testament". Nadere bijzonderheden vindt men in de advertentie. Gemengde Zangver. „Morgenrood". Naar we vernemen, geeft de Gemengde Zangvereeniging „Morgenrood", directeur de heer F. v. d. Meij, haar eerste uit voering in dit seizoen. Gaarne verwijzen wij naar de in dit blad voorkomende ad vertentie. 1 „De Pelikaan", Tot de voorstelling van het gezelschap Verkade, dat op Donderdag an. in Casino een opvoering geeft van heh tooneelspel „De Pelikaan", hebben de deelnemers der abonnementsvooretellingen Musch, tegen verminderden prijs, toegang. Voor een opvoering als deze van het beste ge halte door een superieur gezelschap als het „Ver. Tooneel", z(jn de entree-prij zen al bijzónderlaag gesteld en rekent men dan ook op een grooten toeloop. Over het prachtige tooneelspel, waarin behalve Verkade, Magda Jansens een hoofdrol vervult schrijft het „Handels blad": brentgt- Reclame! Hoe langer hoe meer komen de licht reclames in zwang, en ongetwijfeld ls deze reclame, voor een massa winkeliers, zeer doeltreffend. Als het motief een beetje pakkend, de kleuren frlsoh en helder ztyn, trekken deze lichtbakken 's avonds Ieders aandacht en heeft de winkelier zijn doel „de aandacht op zijn zaak te vestigen", bereikt. De bioscopen zijn het eerst met deze reclame in onze stad begonnen, en voor eenige jaren volgden enkele winkeliers dit voorbeeld na, omdat zij de goede uit werking ervan zagen. In onze stad was echter geen speciale inrichting voor het vervaardigen van deze lichtreclames en zoo moesten de bakken in Amsterdam besteld worden, waardoor de prijs tamelijk hoog werd en de reclame dus zeer kost baar. Hierin is echter verandering gekomen door de vestiging van den heer F. Neijts hier ter stede. De heer Neijts, oud-plaatsgenoot, heeft in Amsterdam een ruim 8-jarige practijk als decoratie- en reclame-schilder achter den mg. Hij heeft sinds Februari van dit jaar een zeer bescheiden ateliertje ingericht op den hoek van de Janzen- straat, doch zal met ingang van 1 De cember een ruimere en betere gelegen heid krijgen in de Molenstraat. De heer Neijts heeft ons iets laten zien van de vervaardiging van de lichtbakken. Het lijkt ons echter weinig interessant onzen lezers daarvan een technische be- schrüving te d, dat d< PREDIKBEURTEN. ZONDAG 8 NOVEMBER. Ned. Hearv. Gemeente. Nieuwe Kerk (West/straat): 's avonds 5.80 uur, Ds. A. Hijmans, van Uithoorn. (Doopbeurt van de Evange- lisatievereeniging). Vrijdag 18 November, 's avonds 8 uur, Ds. Junod, uit den Haag. Onderwerp: „De zeven zonen der menschheid". Westerkert:: 's morgens 10.80 uur, Ds. O. O. de Kloet. Onderwerp: „De klok, die gekeurd wordt". (Bondsdag V. O. J. B.). Huisduinen: 's morgens 10 uur, Ds. W. A. F. van Dijk. Jullanadorp: Geen dienst Anna Pauiowna. Ds. v. cL Kreeke, van St. Maartensbrug. Evangelisatie (Palmstraat): s morgens 10 uur, Ds. A. Hijmans, van Uithoorn. Geref. Kmtk (Spoorstraat): s morgens 10 uur en 's avonds 6.80 uur, Ds. B. A. Knoppers, van Amsterdam. Ohr. Geref. Kerk (Steengracht): 's morgens 10 uur en 'b avonds 5 uur, Ds. B. van den Berg. Oud Geref. Kerk (Hoogstraat): 's morgens 10 uur en 's avonds 5.80 uu*. 9 Nov., 's avonds 7.80 uur, {de| Heer P. Beekman, van den Haag. Dankuur voor het gewas. Doopsgezinde Kerk: Geen dienst. Donderdag 12 Nov., 8 uur, gemeenteavond. Luthersche Kerk: 's avonds 7 uur, Ds. G. B. Westenburg, van Beverwijk. Leger des Hells (Spoorgracht 88). *s Morgens 10 uur, Heiligingsdienst. 's Namiddags 8.80 uur, Openluohtbijeen- komst, Prins Hendriklaan. 's Avonds 8 uur, Heilssamenkomst. Bal-Masqué. Na het welslagen en de groote deel name in het voorgaande winterseizoen, heeft de Casino-directie besloten, ook de zen winter tweemaal een bal-masqué te organiseeren. Het eerste zal plaats vin den op Zaterdag 19 December en zal even als de vorige keer zeer luisterrijk worden opgezet Nadere bijzonderheden worden binnenkort bekend gemaakt geven. Wij zijn er van over tuigd, dat de heer Neijts gaarne bereid is een ieder de bewerking te laten zien. Natuurlijk legt de heer Neijts zich ook toe op andere reclame, want alle reclame behoeft geen lichtreclame te zijn. Daar is ten eerste de veel beproefde advertentie-reclame. Ieder goed zakenman is overtuigd van de noodzakelijkheid en doelmatigheid van deze reclame. En van daar dan ook, dat de grootste firma's en zakenmenschen hiervan geregeld gebruik maken. Eeu aardige etalage, pen pakkende reclamekaart, een fraai gedecoreerd re clamebord, het -heeft alles rijn goede uit werking en bereikt zeker zijn doel, mits men maar volhoudt. Niet eenmaal het licht in de reclamebak ontstoken, maar iederen avond weer. Niet alleen bij een uitverkoop een advertentie geplaatst, doch steeds weer de aandacht vestigen op zijn zaak, zijn qualitelten en prijzen. Niet zoo nu en dan eens een aan trekkelijke etalage, doch steeds zoo uit stallen, dat de aandacht telkens opnieuw getrokken wordt. Dan bereikt men doel en dan ook brengt men zijn zaak zeker vooruit. Maar, om nog even op den heer Neijts terug te komen. Deze neer vervaardigt zeer aardige en pakkende decoraties en maakt alle üiogelijke reclameplaten, ter wijl zijn prijzen altijd een stuk blijven onder die van de decoratieschildera van Amsterdam b.v. Het adres van den heer Neijts is West gracht 54. Uit het Politierapport Door den gérant van het badhuis werd Wonsdagavond assitentie gevraagd, om dat een groot aantal jongens op zijn erf aan het vechten waren en zich niet wil den verwijderen. Twee agenten begaven zich er heen en troffen de vechtende jongens aan, waar onder een bij de politie zeer bekende, van pl.m. 19 jaar, die een knots met spijkers en een boksijzer in zijn bezit had. Deze voorwerpen werden hem ontnomen, ter wijl proces-verbaal tegen hem werd opge maakt, terzake overtreding van de wa penwet Van 19 October—8 November werden door de Rijkpveldwadhters en Gem.-Poli- tie hier ter stede een controle op de Ijkwet gehouden, waarbij 71 personen wegens overtreding bekeurd werden. De niet geijkte maten en gewiohten werden verbeurd verklaard, terwijl tegen iedere overtreder een boete werd geëischt Tegen het binnenkomen van den trein van 10.68 u., Woensdagavond, belde de dienstdoend© stationchef d» politie op, met de mededeeling, dat hij een telegram uit Alkmaar ontvangen had, waarin werd gemeldt, dat uit de le kL wachtkamer al daar, een staande klok was ontvreemd, vermoedelijk door een reiziger, die met den trein van 10.58 in Helder zou komen. Een rechercheur en een agent begaven zich naar het station en oontroleerden de meegekomen passagiers, doch vonden geen klok. Door treinpersöneel werd meegedeeld, dat de klok reeds een uur voor het ver trek van den trein uit Alkmaar werd ver mist, zoodat het heel goed mogelijk was, dat zij door reizigers van een anderen trein was ontvreemd. Woensdagavond 11 uur werd in een café in de Keizerstraat politiehulp ge vraagd, omdat een marinier de rust dreig de te verstoren. Om 6 uur Donderdagavond werd aan het bureau Zuidstraat politiehulp inge roepen, daar een in de Van Hogendorp- straat wonend eohtpaar hooggaande twist had, waarbij de man zich als een razende aanstelde. Een agent begaf er zioh heen en wist met veel moeite de beide partijen tot kalmte te brengen. Zekerheidshalve ver zocht de echtgenoote echter dien avond en nacht toezicht op 'haar woning. Gemeenteraad v. Helder. Verschenen is een Vervolg-agenda voor de vergadering van den Raad der gemeente op Dinsdag 10 November 1925. Ingekomen Stukken. Beschikking van den Minister van On derwijs, Kunsten en Wetenschappen, dat het bestuur der Heldersche Schoolvereeni- ging het bij Raadsbesluit van 28 Juni 1925 beschikbaar gesteld schoolgebouw aan de Vlamingstraat na dé verbouwing behoort te aanvaarden. (Voorgesteld wordt dit stuk voor ken nisgeving aan te nemen). Gasfabriek. Voorstel om het gas benoodlgd voor de Centrale Verwarming van het nieuwe Raadhuis en het Tehuis voor Ouden van Dagen te leveren tegen 4 cent per M3. Grondbedrijf. Voorstel tot het verhuren tuintjes voor het jaar 1926. van volkB- Grondbe drijf. Voorstel tot het ovrdraigen van huur van een perceeltje tuingrond van J. Wal aan W. Berg. Grondbedrijf. Voorstel om het raadsbesluit van September 1926 tot uitgifte van grond t aan J. P. van Os te wijzigen. Benoeming. Benoeming van een hoofd van sohool 8. De voordracht luidt: 1. J. J. Blom. 2. A. Treffer». 8. S. Jaring. Allen onderwijzer te Helder. mm. „Tntar Nos" zong voor de pauze Pales- trina's „O Bone Jesu" en Witt's „Ave Maria", beide nummers, die wij al meer malen gehoord hadden en die er goed inzitten. Zij lieten dan ook niet na indruk bij het publiek te maken. Na de pauze een viertal mooie nummers, een bewer: king van: Goethe's beroemde „Ueber allen Gfpfeln ist Ruh" (de beide andere coupletten zijn er door een ander bijgemaakt) en op muziek gezet door Kuhlau, 01. Koop's „Een vrouw"' op de zeer mooier, woorden van Biein visser, en tot slot een tweetal door P. M.. Zijderlaan bewerkte oud-Hollandsche lie deren, waaronder het bekende „Haaske" Het applaus na afloop was van dien aard dat als toegiftje gezongen werd „Mutter- segen", eveneens een succesnummer van bert etók Is een verheertijktng van die Moederliefde. Magda Janssen» heeft dé ewaro rol roet zeldzame bezieling en warmte ge speeld. ,JDe Tijd": een echt speeletuk roert een zielkundig goed gesteld en ontw Ikkeld confldct, dat span ning in dé zaal en weer eoht spel op t toonaai „De Maasbode" .Magda Jainesens heeft dézs kinderlijke moederrol gespeeld roert een toewijding en een innerlijke waarachtigheid, die waarlijk dit zeer groote talent weer is alle fleurigheid deed opbloeien. t I .J 22 in

Heldersche Courant | 1925 | | pagina 5