De witte Priester van Siva TVybertf SNEEUW Eerste Blad. BUITENLAND "S CSC Koude natte voeten maken U verkouden Nr. 6112 DONDERDAG 3 DECEMBER 1926 53b«» JAARGANG nmt I .wsdag-, Donderdag, en Zaterdagmiddag Redacteur-Uitgever: 0. DE BOER Jr„ HELDER Bureau: Koningstraat 29 Telefoon: 60 en 412 DE ONDERTEEKENING VAN HET TRACTAAT VAN LOC ARNO. Een groote menigte had zich Dinsdag ochtend in Whitehall te Landen verza meld om getuige te zijn. van de aankomst der gedelegeerden en ambtenaren voor de onderbeeikening van de tractaten van Locarno op bet departement van buiten- landsdhe zaken. De eerste delegatie, düe verscheen, was de Italiaansche, gevolgd door leden van de Bngelsche regeering. Briand en de Belgische gedelegeerden kwamen na hen. De aankomst van Luther en Streeemamn was het sein voor een uitbarsting van applaus, waarvoor de Diuitsöhens bedank ten door glimlachend den hoed af te ne men. De gedelegeerden van 'buitenslands, on der wie de ministers van buitenlandsch© zaken van alle onderteekenende mogend heden waren, met uitzondering van dien van Italië, werden bij bun aankomst, op het departement ontvangen door Austen Ohamberlain in het vertrek van den staatssecretaris en na onderzoek van de te teekenen documenten .begaven zij zich naar de Gouden-Ontvangzaal, Waarin de onderteekening zou plaats hebben. VoügenB de eensluidende opvatting be- teeloent deze onderteekening definitief het einde van de periode van oorlog en het begin van een nieuwe poging tot handhaving van den vrede in de oorlogs zone van Europa. Het 'historische karak ter van de gebeurtenis werd door allen erkend die deelnamen aan de handeling, waarbij oen indrukwekkend ceremonieel, passend bij de gelegenheid, in acht werd genomen. Toen de gedelegeerden bun plaats had den ingenomen, stond Obamberlain op en las in het Fransoh een boodschap van koning Gearge voor, van wien een, mooi portret aan heit begin van de zaal hing: 'De Koning drukte hierin zijn leedwezen uit, tengevolge van het overlijden zijner moeder, persoonlijk verhinderd te zijn de plechtigheid bij te wonen. Zijn dierbaar ste hoop is, dat dit groote werk van be vrediging en verzoening dien grondslag zal leggen voor oprechte vriendschap tussdhen deze zeven volken en dien vrede aan onze volken verzekeren. Ohamberlain voegde er in het Fransch een persoonlijke welkomstgroet bij. „Wij betreuren het zeer," zedde Obam berlain, „dat het Zijne Excellentie Mon sieur MussolM onmogelijk Is geweest met zijn eigen hand het tractaat te komen on- derteekernen, dat hij te Locarno gepara feerd hoeft, maar wij zijn gelukkig in den persoon van Monsieur Scialorja dien ver tegenwoordiger van het koninkrijk Italië welkom te heeten, dat gelijk wij' borg staat voor dit werk van bevrediging. Wij beseffen zeer'goed dat er nog veel gedaan zal moeten worden om de ver wachtingen betreffende bet tractaat van Locarno te verwezenlijken. Wij zullen al len vele moeilijkheden op ons pad ontmoe ten, vooroordoelen diie overwonnen moe ten worden, argwaan, die weggenomen moet worden. Maar wat ons betreft, wij zijn onwrikbaar besloten, dit bevredi- giugswerk voort te zetten in denzelfden g^est, die onze onderhandelingen te Lo carno 'bezield heeft. Nu wij onze hand aan den ploeg hebben gezet, zullen wij niet omkijken. Zyne Majesteits regeering zal alles doen wat ifi haar vermogen is, om den voorspoeöïgen afloop van onzen arbeid te verzekeren; de veeten en den argwaan van het verleden té begraven en de toe komstige geslachten te behoeden voor een herhaling vam den onspoed en het lijden waarvan de hedendaagsctoe wereld ge tuige en slachtoffer is geweest* Voor de onderteekening sprak voorts nog Luther over de voorooideelen en het wantrouwen, die overwonnen moeten wor den. Briand zeide: „Het is niet zonder ont roering, dat ik de groote verdragen tee kenen zal, die bestemd zijn de volken van Europa nauwer aaneen te binden en het begin aan te geven van een tijdperk van vrede, dat overeenkomt met de diepste ge voelens en wenschen van alle volken, die zoo vreeselijk door den oorlóg geleden hebben". Scialoja gewaagde van Mussolini's leed wezen, dat hij niet tegenwoordig kon zijn bij de onderteekéning van dit groote vre deswerk, waaraan Italië zijn onbaatzuch tige waarborging schenkt Vandervelde zeide: „Moge ©en nieuw tijdperk ingaan met dezen dag, waarin de volken, die geslagen zijn door den geesel van den oorlog, zullen samenwerken in een geesel van wederzijdsch vertrouwen en door de ontwapening der harten de ont wapening der landen voorbereiden." Vervolgens had de onderteekening van het verdrag van Locarno en van de Qrbi- tragQveidragen plaats. Toespraak van Briand. De eerste toespraak na de onderteeke ning was een welsprekend en ontroerend woord van Briand. Hij vertelde, dat hjj een eenvoudigen brief had ontvangen van een onbekende vrouw uit het volk, die hem gelukwenschto met het verdrag van Lo carno. Zij schreef: „Eindelijk zal ik zon der zorg op mijn kinderen kunnen neer zien en hun met zekere veiligheid mijn liefde kunnen schenken." Die brief, zei Briand, zou al voldoende zijn geweest om hem het feit, waar hij thans bij betrokken was, te laten beschouwen als het belang rijkste uit zijn lange, politieke loopbaan. In een passage, die rechtstreeks tot de Duitsche afvaardiging gericht was, zei Briand: „Tegenover mij zitten de Duitsche afgevaardigden. Dat beteekent niet, dat ik geen goed #ranschman meer zou zijn, zoomin als zij daar ben ik overtuigd van geen goede Duitschers, maar, ge zien deze verdragen, zijn wij slechts Euro peanen. Het alleen zorgen voor zich zelf van onze landep is uitgewischt door deze overeenkomst en daarmede behooren on aangename herinneringen tot het verle den. Onze landen zijn in den loop der eeuwen herhaaldelijk met'elkaar in bot sing gekomen op de slagvelden en heb ben daar vaak met hun bloed de bloem van hun kracht achtergelaten. De over eenkomst van Locarno zal de moeite waard zijn geweest, als zij beteekent, dat deze slachtpartijen tot het verleden zullen be hooren, een nieuwe schaduw van het voor hoofd onzer vrouwen weert en voorkomt, dat onze steden en dorpen opnieuw ver woest en geplunderd, onze mannen op nieuw verminkt worden. Wij moeten sa menwerken in het gemeenschappelijk werk des vredes en onze volken, die op het slagveld een eenderen heldenmoed ge toond hebben, zuilen Op ander gebied van menschelijke bedrijvigheid niet minder roemrijke middelen van wedijver vinden. In dezen geest zal ik als Fransch afge vaardigde de verdragen van Ix>oarno tee kenen en hierbij leg ik deze plechtige verklaring af, vertrouwende de woord voerder te zijn van een geweldige meer derheid mijner landgenooten ik ben FEUILLETON. door ^Ik zag dat de dbkter Godfrey aankeek en toen mij, niet wetend wat onze paats hier in huis was; maar als al een vraag rn zijn geest opkwam, bracht hjj ze niet over zijn lippen en 'hij keerde naar bet üjk. „Benige aanwijzing omtrent naa?" vroeg Hij ten slotte. „W y hebben keek Godfrey aan. „Wat De dokter keeK jjat is zeer dunkt u ervan Godfrey, „maar zeker een MI^^en^r^De dokter niet van den im oogeöjt>ijfr naar en keek er weer het ijever weer knikte toen. „I t gevonden," naa3t d*n vast besloten, morgen aan den dag uit deze overeenkomsten alles te halen, wat er in steekt tegen den oorlog en voor den vrede: 1 i Het antwoord van Stresemann. Stresemann dankte Briand warm voor wat hij gezegd had. „Wjj hebben het recht", zoo vervolgde hij, „te spreken van de Europeesche gedachte. Ons Europa heeft de grootste offers gebracht in <ten wereldoorlog. Het wordt nu bedreigd met het gevaar door de gevolgen van den oor log de plaats te verliezen, waar het recht op heeft volgens zijn overlevering en ont wikkeling Uit de stuiptrekkingen van den wereldoorlog rijst het eene feit omhoog, dat het gemeenschappelijke lot ons aan el kander bindt. Als wij ten onder gaan, zul len wij met elkaar ten onder gaan. Wil len wij opstaan, dan kunnen wij dit niet als wij met elkaar overhoop blijven lig gen, doch alleen door samen te werken. Alleen dan zal het mogelijk zijn den grondslag te leggen voor de toekomst, waarvan gij, mijnheer Briand, in woorden, die ik slechts kan onderschrijven, gezegd hebt, dat zij moet voortvloeien uit mede dinging in cultureele ontwikkeling. De groote meerderheid van het Duitsche volk is voor dezen vrede. Gesteund door dezen wil tot den vrede hechten wij onze onder teekening aan dit verdrag. Mogen latere geslachten reden hebben dezen dag dank baar te gedenken als het begin van een nieuw tijdperk." Na Stresemann werd nog het woord ge voerd door de Italiaansche, Tsjecho-Slo- wakische en Poolsche ministers, waajna Baldwin het slotwoord sprak. „Ik ver trouw" zoo zeide hij „dat het de vaste bedoeling is van alle hier vertegen woordigde volken evenals het ue vaste bedoeling is van Zijner Majesteits regeering nauwgezet en eerlijk de plechtige verplichtingen na te komen, die zij hier op zich hebben genomen. In dezen geest zullen wij de verwachtingen van on ze volken niet beschamen, dat de,thans geteekende overeenkomsten den grondslag zullen leggen voor den vrede, waarnaar de wereld zoo lang gezocht heeft en dien zij zoo zeer behoeft" Het origineel van het tractaat zal gede poneerd worden op het secretariaat van den Volkenbond te Genève. Een conferentie op het Forelgn Office. Dinsdagavond had1 op hjt Foreign Of fice een bespreking plaats tusschen Chamberlain, Briand, Luther en Vander velde. Briand verklaarde daarna, dat alle aan de orde gesteld© vraagstukken, ook dat van de ontruiming van het Duitsche gebied, in den geest van Locarno waren besproken. Briand gaf ook uiting aan .zijn optimisme betreffende ontwapening. DUITSCHLAND. De ontruiming van Keulen. Volgens de Berlijnsdhe bladen hebben de Engelschen Maandag reeds kleine troe- pemafdeelingen uit Keulen naar Wies- baden overgebracht. Vandaag zullen grootere afdeelingen volgent De pers herinnert dat het juist zeven jaar is geleden, dat de Engelschen de Keulsdhe zone bezetten. Uit den Dultschen Rijksdag. Heftig Incident Berlijn, 2 December. Om één uur heeft Loebe de verklaard. argeia" De dokter liep snel naar den stoel en keek neer op den nlan, die erin zat. Toen legde hij' zijn hand onder Swains kin, lichtte zijn hoofd' op en keek onderzoe kend in zijn oogen. öwain beantwoordde den blik maar hij was blijkbaar slechts half ibdj 'bewustzijn. „Het lijkt wel een ge val van hersensohuddirig," zei de dokter een oogenblik later. „De linker pupil is uitgezet" En hij streek snel met zijn hand over de rechterzijde van Swains hoofd. „Dat dacht ik al," voegde hij erbij; „er is een groote zwelling. Wij moeten hem naar bed brengen." Toen keek hij naar den verbonden pols. „Wat is dat?" vroeg hij, het verband met zijn vinger aanrakend. „Hij heeft zioh gesneden aan een stuk glas," verklaarde Godfrey. „U moest hem naar mijn huis brengen, waar 'hij rustig kan liggen." „Mijn auto staat buiten, zei de dokter, en 'hij en' ik lieten samen Swain uit den' stoel opstaan efl brachten, 'hem naar den wagen. Hij ging gehoorzaam en zonder tegen stribbelen mee en tien minuten later was hij veilig in bed en sluimerde reeds onder den invloed van het slaapmiddel, dat de dokter hem had ingegeven. „Hjj zal morgenochtend veel beter zijn" verzekerde de dokter mij. „Maar hij moet een vreeselijken slag op zijn hoofd gekre- £en hebben." ,Jk weet niet wat er met am is gebeurd,* antwoordde Ik. „Wilt u met mij teruggaan?* „Ja, Ik kan mia- Ingdzonden Mededeeling, groote doos 65 ets. zitting vanmiddag geopend Het kwam onmiddellijk tot een heftig incident. De volksche afge vaardigde Henning, die Dinsdag was aan gevallen wegens het schrijven van een heftig persoonlijk artikel tegen ex-kan selier dr. Wirth, verklaarde dat hij het artikel óp dit oogenblik precies evenzoo zoo schrijven, omdat de eer van het Duit sche volk in handen van Wirth even slecht bewaard geweest is als in de handen van den „Jood Kathenau" (rumoer links en centrum). Wirth, zoo gaat Henning voort, beeft hdt woord gesproken ,De vijand staat rechts" ten gevolge waarvan rechtsstaande personen bij dozijnen ver moord zijn. Wirth is een ziekelijk maniak en een volkomen onbeheerscht politicus. Als het rumoer, dat na deze woorden ontstaat, eindelijk bedaard is, zegt Loebe dat hjj deze persoonlijke feiten heeft toegelaten omdat Henning gisteren ook talrijke toeroepen heeft moeten slikken, die een ander president, als hjj ze ge hoord had, ook zou hebben onderdrukt Nu dit niet geschied was had hjj Henning laten spreken maar nu was het voldoende. Het huis ging daarna over tot de tweede lezing van het Duitsch-Italiaansche han delsverdrag. Tenslotte wordt het verdrag in tweede en derde lezing, tegen de stemmen der volkschen, communisten en een deel der Duitsch-nationalen, aangenomen. Het veemmoordproces te Schwerfn. Kart Boldt ter dood veroordeeld. In het veenmnoondpirooea werd de „Feld- schutzbeamte" Karü Boldt ter dood ver oordeeld, die koopman Otto St/udken, voor malig eerste luitentot van een „Arbeits- kammondo" wegens medepUchtlgShedd aan moord tot zee jaar tuchthuis en drie an dere beklaagden tot gevangenisstraffen van 12, zes en vier maanden. Het duelproces in Pommeren. Gietermorgen ie te Stolp, in Pommierenj, do uitspraak gevallen in (hot duel-proces tegen do 'landjonkers, die n® een ruzie bij een jachtpartij aan het duelleeien waren geraakt. De voornaamste beklaagde von Samnitz, die 4 maal achter elkaar had ge duelleerd, waarvan het laatste geval niet doodeüjken afloop, is veroordeeld tot 2 jaar en 8 maanden vestingstraf, wegens doodslag op zijn tegenstander Kohl; en tot 4 maanden vesting voor ieder der an dere gevallen. In het geheel wordt de straf tezaam gevoegd tot 2 jaar en 6 maanden vesting. De getuigen bij" de tweegevech ten; von Weiier, Pirch en Hewelke, kre gen 6 maanden vesting, de dokter en eigenaar van het tarxedn von Koenen ieder 8 weiken. ENGELAND. Het debat ln het Lagerhuis over de vervolging van de communisten. Het Lagerhuis heeft met 86i tegen 127 stemmen de motie van MaoDonald, die de regeering gispte wegen de vervolging v an de communisten, verworpen. Ben aan tal liberalen onthielden zich bij de stem ming. De bescherming van Engeisch© industrieën. Dinsdag en Woensdag behandelde heit Lagerhuis de voorstellen, waarbij uitvoe ring gegeven wordt aan de aanbevelingen van de commissies, welke onlangs de wen- scheLykheid verklaard! bobben zekere in dustrieën te beschermen tegen „onibHijke" butenlandbche mededinging. De voorstellen betreffen de heffing van een invoerrecht van 83 pet. gedurende vijf jaar van zekere soorten van messen en handschoenen. Voor gloeiikousjes wordt een invoerrecht Voorgesteld van 0 sh. per Ingezonden Mededeeling. schien helpen. Bovendien ben ik erg be nieuwd am te vernomen wat er vannacht in dat huis is gebeurd „Mijn nuawi is Lester," zei ik. „Ik ben rechtsgeleerde en logeer bij Mr. Godfrey. Wjj hebben Miss Vaughan hooren gillen en zijn naar het huis gesneld, maar wij weten er al even weinig van als u." „Mijn naam is Hinman en ik ben maar plattelandsdokter," zei mijn metgezel, „maar als ik met het een of ander kan helpen, hoop ik, dat u van imijn diensten gebruik zult maken. Hallo!" voegde hij erbij, terwijl wij het park van Elmhurst binnenreden, en hij zotte snel de rem aan, want een man in uniform was in het lichtschijnsel onzer lantaarns gekomen en hief zijn hand op. De politie was aangekomen. NEGENDE HOOFDSTUK. De eerste stappen. Wij vonden een groepje mannen oom den stoel waarin het ineengedoken, lijk zat. Twee hunner herkende ik reeda Een was hoofdrecheroheur Simmonds en de andere lijkschouwer Goldberger, die Ik beiden reeds bij vroegere gevallen had ontmoet. Simmonds was een stevige, nudh- tere, maar ijverige en flinke beambte, niet wien Godfrey lang geleden een offensief en defensief verbond had gesloten. Met andere woorden, Godfrey bezorgde Sim monds zooveel roem als 'hij kon, en Sim monds vertelde Godfrey zooveel gevallen als hem ter oor© kwamen. Goldberger was een veel intelligenter man dan de rechercheur; hij had een vlugge geest en «en helder begrip. Hij gros, voor pakpapier (pedking and wrap- ping paper) van 16V, pet De termijn van vijf jaar is door die re geering voorgesteld, om dien industrieën gelegenheidi te geven het verloren terrein terug te winnen. De Times herinnert eraan dat er in het geheel 24 verzoeken om bescherming van bepaalde takken van nijverheid zdjn inge komen. Dertien ervan rijn afgewezen, wat de overige betreft, is reeds een recht in gevoerd en hébben twee ooantmiasies een ongunstig verslag uitgebracht Het verzoek van de ijzer- en staalnjj- venheid s verwezen naar het Ciivil Rese arch Ooomimlttee. De verslagen van de drie oonxmisgics warden nog ingewacht Slooping van oorlogsschepen. Davidson, de onderstaatssecretaris voor de Admiraliteit, deelde mede, dat de vol gende oorlogsschepen eerlang zouden wor den gesloopt: 8 kruisers, 5 depotschepen, 18 torpedobootjagers, 7 duik booten, 8 trei ters en 1 drifter. De duikboot M. L Het opsporingswerk gestaakt Londen, 2 Dec. De secretaris van de Admiraliteit heeft bekend gemaakt dat het opsporingswerk der duikers in yer- band met d© duikboot M 1, die onlangs is vergaan, is gestaakt daar geen positieve resultaten zijn verkregen. Het werd niet noodig geacht het opsporingswerk voort te zetten, daar de oorzaak van het ver gaan van de duikboot ten volle waa vast gesteld. FRANKRIJK. De regeeringsverklaring van het kabinet-BriancL Parijs, 2 December., De regeeringsver- klaring wijst er op, dat de huidige, uiterst ernstige toestand geen onherstelbare ge volgen niet zich zal Sleepen als de regee ring kan steunen op ,het vertrouwen des land» en de medewerking der beide Ka mera De regeering acht het oogenblik ge komen om d© verantwoordelijkheid op zich te nemen voor onverwijlde maatrege len, die een geregelden gang van <le open bar© diensten moeten verzekeren. Deze zullen zuiver beperkt worden tot de on misbare behoeften van de schatkist. Dien tengevolge zal d© regeering van nu af middelen voorstellen om op korten termijn deze operatie af te doen en de noodige maatregelen voorbereiden om aan de autonome amortisatiekas een definitieve schenking te geven, te haten van alle ver kregen rijkdom, op een wijze, welke het nationale bedrijfsleven niet zal aantasten. De verklaring herinnert vervolgens aan het sluiten van de overeenkost van Lo vend een geval als dit een kolfje naar zijn hand. Dit sprak thans uit zijn schitteren de oogen en het beven van de hand waar mee hij zenuwachtig trok aan zijn kort, zwart snorretje. Goldbergers snor was een goede aanwijzing van zijn gemoeds toestand hoe verwarder die werd, des te moeielijker vond hij de zaak, welke hem bezig hield. Hij zoowel als Simmonds keken op, toen wij binnen kwamen en knikten even. Toen keerden hun blikken terug naar de ineen gedoken gestalte. Er waren nog drie mannen aanwezig, die ik niet kende, maar ik veronderstelde, dat het de rechercheurs waren, die Sim monds op Godfrey's aandringen had mee gebracht. Zij stonden een weinig apart, tot hun superieuren het onderzoek ge ëindigd hadden. „ïk heb mijn eigen dokter niet zoo snel kunnen meebrengen;* zei Goldberger. „Maar de doodsoorzaak is duidelijk ge noeg." „Dokter Hinman hier is genees heer," zei ik, hem naderbij wenkend. „Als hij u van dienst kan zijn*. Goldberger keek naar hem ©n kreeg waarschijnlijk een gunstigen indruk van Hinman's donker levendi ggezicht en zijn verstandig uiterlijk vol zelfbeheersching. „Ik zal zeer gaarne van dokter Hinman's hulp gebruik maken," zei Goldberger, hem de hand toestekend. „Hebt u het lijk onderzocht, mijnheer?" „Slechts zeer op pervlakkig," zei Hinman. „Maar het blijkt zeer duidelijk dat worging de oorzaak van den dood waa" „Hoe lang is hij reeds dood?" Hinman tilde nogmaals de stijve hand op en liet, zijn vingers langs de spieren van den arm glijden. „Ik zou zeggen on geveer vier uur: „Dit zou beteekenen, dat hij even voor middernacht is vermoord. De moordenaar moet uit de tuinen naar binnen zijn geslopen, achter zijh slacht offer zijn gekomen, hem het touw om den hals geworpen hebben en het strak heb ben aangetrokken vóór zijn aanwezigheid werd ontdekt. Het slachtoffer zou niet in zijn stoel blijven zitten als hij het gevaar had begrepen. Nadat het koord om zijn hals zat, had hij geen kans meer hij kon zelfs niet schreeuwen. Maar er is één ding dat ik niet 'begrijp," voegde hij even later erbij. „Waar is dat bloed vandaan gekomen?* En hij wees op de donkere vlekken bovén aan het witte kleed. Hinm-mn keek op met een lichten uit roep. „Dit vergat ik," zei hij. „Hebt u den zakdoek gevonden? Neen, ik zie dat dit niet het geval is." En hij wees op de plek waar de doek op den vloer lag. ,Jk zag hem, toen ik het eerst naar het lijk keek". Zonder een woord te zeggen bukte Gold-, berger zich en raapte den met bloed be vlekten zakdoek op. Toen onderzochten hij en Simmonds hem nauwkeurig. Einde lijk keek de lijkschouwer naar Godfrey en zijn oogen waren glanzend. „Er kan slechts één gevolgtrekking gemaakt wor den;" zed hij. „De doode bloedt niet het touw heeft niet in het vleeech gesneden. Het bloed moet dus van den moordenaar zijn gekomen. Hij moet zich op de een of andere wijze bezeerd hebben veel bloed hebben verloren Kijk maar dien zak doek hij is vrijwel met bloed door trokken." (Wordt vervolgd.) HELDERSCHECOURANT Licht op voor auto's en fietsen: Donderdag 8 Deo.4.19 aur 4 419 BURTON E 6TTEVEN80N. raapte iets van den vloer naast deb „Misschien is dit een aanwijzing, zei hij kalm en hield' een voorwerp omhoog /ia* ik herkende als een' met bloed be- voorover hangen. „Dokter"zei ik, „hier is nog iemand, die door den schok-is ge troffen," en i'k wees op de slappe ge daante. „Of misschien is het nog wel iets Alt dt sneeuw velden en wegen bedekt, alt gij verplicht zljt van de warme kamer In de koude buitenlucht ta komen, als de Ijzige wind om Uw ooren giert en U het ademhalen be moeilijkt, als ge door het loopen In de sneeuw koude, natte voeten hebt gekregen, tien tegen dén dat gij dan een verkoudheid opdoet. Be scherm daarom Uw luchtwegen met de beroemde Akker1* Abdijsiroop, die een opkomende ver koudheid In den aanvang stuit sn daardoor voorkomt dat Uw schijnbaar onbeteekenende aandoening ontaardt In een chronische hoest, Influenza ef bronchitis. Hst Is nu du tijd om Abdijsiroop te gebruiken, Indien U zlekworden van U en Uw huisgenooten wilt vermijden.

Heldersche Courant | 1925 | | pagina 1