De witte Priester van Siva Wyberf Eerste Blad. BUITENLAND Nr 6116 DONDERDAG 10 DECFMBFR 1625 63ste JAARGANG Bureau: Koningstraat 29 Telefoon: 50 en 412 Verschijnt Dinsdag-, Donderdag- en Zaterdagmiddag Redacteur-Uitgever: 0. DB BOER Jr., HELDER uur VOLKENBOND. 'Het vraagstuk van MosoeL Het vraagstuk van Mosoel bereikte Dinsdag het doode punt in een spannen de zitting. Tegenover de Britsohe bereid willigheid het Raadsbesluit te aanvaarden, verzetten de Turken zioh tegen een be slissende arbitrage, doch zij wenschten den Raad als bemiddelaar. Scialoja stelde toen voor te stemmen over de aanvaar ding van 's Hofs advies. De Turken eisoh- ten unanimiteit en wilden meestemmen, hetgeen Unden bestreed. Br was geen eenstemmigheid over het prooedure te verkrijgen en een korte schorsing der zit ting was noodig. Daarna bracht Scialoja dé aanvaarding van 's Hofs advies in stemming volgens die procedure van ar tikel 16 van het pact: verplichte unanimi teit zonder medestemmen der belang hebbende partijen. De aanvaarding van 's Hofs advies werd unaniem aangenomen met de nietgeldónide stem van Turkije tegen. 'De Turken verklaarden rugge spraak met Angora te moeten houden. De verdere behandeling werd uitgesteld. Een Havas-telegram uit Genève meldt nog, dat de Turksche gedelegeerde na de stemming verklaarde, dat hij deze niet als een besluit, maar als een aanbeveling beschouwde. De ontwapenlngskwestle. Paul Bonoour, de Franschmam, en Lord Cecil, de Engelsohman, hebben aan de de journalisten te Genève, tot wie het ge rucht van hun oneenigheid doorgedron gen was, verzekerd dat zij beiden het over de voornaamste vraagstukken van de ontwapening „Vrijwel eeiui' waren gewor den. Hum bedoeling was blijkbaar den nadruk op het woordje „eens" te leggen, maar de beperking „vrijwel" kon niet wegblijven, zonder de waarheid) geweld aan te doen. Er blijft immers verschil van meening over, dat tot uitdrukking kwam in het besluit van de commissie voor de ontwapening om „gezien den staat der onderhandelingen over de over eenkomsten inzake een algemeene beper king van wapeningen, de vraagstukken waarover zij niet tot overeenstemming is kunnen geraken, aan den Raad voor te leggen." De moeilijkheid wordt aldus enkel verplaatst. De kern van het verschil betreft art 16 van het volkenbondsstatuut zooals reeds in een vroeger telegram was aangeduid. Bonoour wil het beginsel vastleggen, dat een staat die zioh ontwapent, bij oen aan val op hem dan ook vast en zeker zal kunnen rekenen op de Volkenbondshulp. Iemand die zijn vuurwapens tot verdedi ging van huis en hof moet inleveren, zal slechts geneigd rijn dit te doen, indien hij overtuigd is, dat de openbare maah't hem doeltreffende bescherming verleent. Ce cil wil beginnen met de inlevering van de wapens te eisohen en deze geheel afge scheiden houden van de kwestie van de openbare veiligheid in Europa. Hier komt hij psychologisch verschil tussohen Frankrijk en Engeland aan den dag, dat zoo lang de Europeesche politiek na den oorlog beheerscht heeft, omdat de I ran- echen steeds dejgrootste. waarde hechtten aan het beginsel van veiligheid en Enge land den Volkenbond geen macht wil ge ven, om zijn vloot er als rustbewaaxster op uit te sturen. Wegens den beperkten tijd vam den Raad is het twijfelachtig, of hij de moei lijkheid reeds in de tegenwoordige zit ting kan oplossen. Een terugverwijzing ervan naar 's Raads commissie behoort tot de mogelijkheden. Aan het ontwape- ni ngsvraagstuk zitten nog zoovele bijko mende kwesties vast, dat er slechts lang zaam schot in te verwachten is. Als men het wezen ervan wil benaderen, komt men altijd opnieuw tot de moreele ontwape ning, zonder welke alle beperkingen in de stoffelijke wapeningen nooit doel kun nen treffen. (N. R. Ct.) De nog bestaande geschillen. Genève, 9 Dec. De Raad van den Vol kenbond heeft zich hedenochtend' in ge heime zitting bezig gehouden met het ar- beidsprogram der voorbereidende com missie voor de Internationale Ontwape ningsconferentie. De Raad keurde de pun ten goed, waarover reeds tus9chen Frank rijk en GrootrBritannië overeenstemming is bereikt. Hierna kwamen de verschillen, die tus schen Frankrijk en België eenerzijds en GrootrBritannië anderzijds bestaan, ter sprake. Een compromis werd! bereikt tus- schen Sir Austen Chamberlain en Paul Bonoour nopens het program, dat den grondslag zal vormen voor de overweging der ontwapeningscommissie. Vernomen wordit, dat die overeenkomst over twee hoofdpunten loopt. Het eerste is, dat de commissie zal bestud'eeren op welke wijze de bepalingen van art 16 van het Conve nant nopens de economische blokkade scherper kunnen worden omlijnd. Het tweede is, dat bij het vaststellen van den grondslag der bijdrage, welke ieder lid van dien V. B. zal leveren voor den weder- zijdschen bijstand op grond van art. 16 ook rekening zal worden gehouden met de onzichtbare bewapeningen of de mo gelijkheden van industrieele mobilisatie van een bepaald land, opdat naties, die op dat gebied sterker zijn, de naties met een kleiner en zwakker industrieele organisa tie kunnen helpen. De Engelsch-Fran- sche overeenkomst bepaalt ook, dat reke ning zal worden gehouden met de bepa lingen van wederzijdschen waarborg, waarin reeds is voorzien door het ver drag van Locarno en andere dergelijke vroeger gesloten verdragen. Een te Genève gepubliceerd communi qué meldt, dat die Raad van den Volken bond het voorstel der ontwapeningscom missie heeft goedgekeurd, om aan alle re geerman een vragenlijst te zenden over de oontrole op de particuliere fabricage van wapens, munitie en oorlogstuig en haar te verzoeken haar antwoorden vóór 1 Juni 1926 in te zenden. FRANKRIJK. De splonnage-zaak. Omtrent die spionnage-zaak meldt de oorrespondent van de N. Rt Crt te Parijs uog het volgende: De spionnage ten behoeve van Enge land in zake het vliegwezen door Martha Moreuilen de Engelsche handelaars in radiio-telegraaf-toestellen. Philipps, Lea ther en Fischer, blijft erg de aandacht trekken. Men zegt al, dat bun voornaam ste doel geweest kan zijn hun toestellen door den Franschen vliegdienst te doen aannemen. Gevonden is onder meer een lijst van Fransche vlieger-officieren. Ook is gebleken, dat Leather, die slechts een oommissie-loon ontving en de vorige maand niet meer dan 300 frank verdien de, op grooten voet moet hebben geleefd. De gegevens, die Martha Moreuil dien Engelschen zegt verschaft te hebben, heb ben, volgens de militaire overheid, geen groot belang. De pseudo-marine-officier Wiet, door wiens aanhouding te Versailles de heele FEUILLETON. door 18) burton e. stevenson. TIENDE HOOFDSTUK. D© Witte Priester van Siva. De adept was een indrukwekkende fi- truur zoo als hij daar stond met de zon ach ter zioh, die een gelen stralenkrai* om zijn hoofd wierp. Het gewaad, dat hy droeg was donker purperkleurig en ver hoogde nog zijn waardigheid en den in druk van zijn toch reeds groote gestalte. Zijn haar was donker en golvend; zyn ge laatstint was donker, maar het rood van ziin wamigen scheen er doorheen. Zijn lip- oen waren- vuurrood en zijn oogen kool zwart en bijna angstaanjagend schitte rend. Hij maakte geheel den indruk van bovennatuurlijke geestkimM en magneti sche macht en men merkte by hem geen spoor van vermoeidheid na zyn door waakten nacht. - Zijn blikken gleden langs «nae gemchr ten terwijl wij opeengepakt by de deur stonden. HÜ scheen met verbaasd Als er een uitdrukking op zijn gelaat te leze n was 'behalve een beleefde vraag, dan w as het die van bedwongen vrwlykheid! „Koant binnen, vrienden," herhaalde hy. „Wat verlangt gij?" ^jjn stam was diep en zwaar en hi;1 sprak met een vreemde intonatie, maar zonder eenig acoent. Het kwam geheel onverwacht de gewone Engelsche woor den van zijn lippen te hooien, want die schenen, aüeen gevormd om profetieën in een onbekende taal uit te spreken. Goldberger deed een stap de kamer in en bleef toen plotseling stilstaan. Zijn blik volgend, zag ik, dat ook de cobra uit haar hypnotisohen toestand was ontwaakt en ons vast en licht sissend aankeek. De adept glimlachte toen hij ons achteruit zag gaan. „Vreest niets," zei hiij. „Kom Toto!" En de kiamer doorloopend, tilde hij de cobra met een hand op en hield haar een oogenlblik dicht tegen zich aangedrukt, zachtjes over den gezwollen kop stryi- kend. De slang rolde zich om zijn arm en scheen zich tegen hem aan te vleien, maar zij hield haar blik op ons gevestigd. Ik moest glimlachen om den1 naam. Toto was een goed naampje voor een poedel, maar voor een cobra! Een oogenbiik later lichtte de adept he deksel op van een ronde mand, die op den grond iby den divan stond, liet de slang er zachtjes inglijden en sloot 'het dekseL Toen klapte hjj in rijn handen en even later gingen de gordijnen achter in de ka mer uit elkaar en een vreemde gestalte versoheen ertus&chen. Het was de figuur van een man, nietgrooter dan vijf voet en zeer mager. Hij was bijna zoo zwart als een volbloed neger-en de witte burnoes, die hij over zijn schouders had geworpen en die hem tot even over de heupen 'be dekte, deed hem nog donkerder schijnen. Ingezonden Mededeeling. Tabletten, voor zangers zaak, uitkwam, ontkent spionnage bedre ven te hebben. Politie en justitie betreuren zeer, dat de zaak te vroeg is uitgelekt, waardoor de schuldigen de meest compromittante pa pieren konden vernietigen. In de recher che wordt gezocht naar dengene, die de pers kan hebben ingelicht. Ook wordt be treurd, dat een bondgenoot als Engeland zich nog van zulke middelen bedient, voor al daar er verband wordt gelegd tusschen deze zaak en de moeilijkheden door En gelsche agenten den Franschen in Syrië en in Marokko in den weg gelegd en,de vroegere agitatie tegen Fransche vlieg tuigen en (fuikbooten. De ontwerpen van Lonehenr. De fiscale ontwerpen van Loucheur om vatten ojm. een verhooging van den ta- baksprijs, van het registreeringsrecht, de belasting op den alcohol, d'e posttarieven, de inkomstenbelasting en de belasting op winst in landbouwbedrijven. Loucheur verwacht, dat deze belastingen over 1926 zeven mdlliard zullen opbrengen en acht in 1927, waarvan twee-en-een half uit de indirecte belastingen. ENGELAND. Het verdrag van Versailles. Een beweging tot herziening. Onlangs hebben honderd bekende man nen en vrouwen in Frankrijk in „1'Ere Nouvelle" een manifest gepubliceerd, waarin zij een herziening van het verdrag van Versailles op twee punten bepleitten, .L wat betreft artikel 231, dat het uit breken van den oorlóg aan „de agressie van Duitschland en zijn bondgenooten" toeschrijft, en wat betreft de artikelen 227 tot 230, die de Duitscbers, die zich hebben schuldig gemaakt aan vergrijpen tegen de „internationale moraliteit en de ledigheid van verdragen", of „schending van de oorlogswetten en -gebruiken", naar door den vijand ingestelde recht banken verwijzen. v Thans hebben een kleine tachtig be kende Engelsche mannen en vrouwen zich bij bovenbedoeld manifest aange sloten, waarvan zij blijk geven in een oproep, waarin zij het volgende zeggen Wij beschouwen deze artikelen, die met geweld aan een verslagen natie onder de verschrikkelijkste bedreigingen werden opgelegd, als de uiting van een geestes gesteldheid in de geallieerde en geas socieerde mogendheden, die thans ver dwenen is. Wij gelooven dat zij klaar blijkelijk onrechtvaardig zijn en een ern- stigen hinderpaal vormen voor inter nationale toenadering. Dienovereenkom stig dringen wy er bij de betrokken re geeringen op aan, deze artikelen zonder verder uitstel te herzien of, indien her- Ingezonden Mededepllng. VAbtLlNt CHESEBROUCH MK C°C°«« ziening van het Verdrag een te langdurig en moeilijk proces blijkt te zijn, ernstig blijk te geven van hun voornemen om ze te negeeren. Onder de onderteekenaars van den oproep treffen wij de namen aan Tan Arnold Bennett, Margaret Bondfleld, Dorothy Gladstone, John Maynard Keynes, Gilbert Murray, Betrand Russell, Bernard Shaw, H. G. Wells, Israël Zangwill. Wemblev's tekort De garanten zullen voor 75 aansprakelijk zijn. De mededeelingen van de accountants, die de rekeningen van de rijkstentoon- stelling te Wembley hebben nagegaan, dat er een tekort van minstens 1,680.000 uit het garantie-fonds gedekt zal moeten worden, beeft onder degenen die borg zijn gebleven, opschudding verwekt. Het ge- heele garantiefonds bedraagt 1,700.000, waarvan de regeering 600.000 voor haar rekening had genomen. Men verwacht, dat de garanten 76 pet. (15 sh. in het pond) zullen moeten storten van de bedragen waarvoor zij geteekend hebben. Een Van die garanten, Gamage, heeft aan een man van de Evening Standard verklaard, dat hij het mogelijk achtte, dat de garanten een onderzoek naar het fi- nancieele beheer zouden, vragen. Thomas, de voorzitter van de oommis- sie voor de liquidatie, zegt, dat het hem zekere voldoening schenkt, voor een her opening van de tentoonstelling in het tweede jaar opgekomen te zijn. Was de tentoonstelling na het eerste jaar geslo ten, dan zouden de garanten immers voor 100 pot. aansprakelijk zijn geweest. Pakhulsbrand te Huil Voor 3 millioen gulden aan graan, (die enz. verbrand. Een brand!, die 40 K.M. ver in den om trek te zien was, heeft te Huil Maandag avond een schade aangericht van 8 mil lioen gulden. Een van de grootste pakhui zen van Engeland, dat groote hoeveelhe den, graan, olie enz. bevatte, is daarbij in vlammen opgegaan. Huwelijken van Engelsche onder officieren met Duitsche meisjes. Namens het departement van oorlog is in het Lagerhuis meegedeeld, dat er van het begin van de bezetting in het Rijn land af tot eind Juni van dit jaar 619 huwelijked tusschen Engelsche onder officieren en Duitsche meisjes in het legerregister ingeschreven zijn. De Russen en het L V) V. Berlijn, 9 December. Gisteren zijn te Berlijn besprekingen begonnen tusschen de leiders van de Engelsche en Russische vakvereenigingen. Van Russische zijde nemen o.a. Tomsky, voorzitter van het Russische verbond van vakvereenigingen, van Engelsche zijde o.a. Puroell, voorzitr ter van het vakvereenigingsoongres aan de besprekingen deeL Deze conferentie kan worden beschouwd als een voortzet ting van de onderhandelingen over het opnemen van de Russen in het L V. V. DUITSCHLAND. i Het dagboek van Lndwlg IL De uitgever Riedingier te Munchen heeft onlangs het dagboek van wijlen Ludwig II van Beieren, den in 1886 we gens ongeneeslijke krankzinnigheid af- geizetten koning, in het licht 'gegeven, In verband daarmee is een vervolging tegen den uitgever en tegen dengene, die hem de bescheidón had verkocht, ingesteld, omdat de gegevens op onrechtmatige wijze uit het archief van het gewezen ko ningshuis zouden pjn verkregen. ■Het iboek bevat ook het geneeskundig attest, op grond waarvan de koning krankzinnig is verklaard. O ja. blijkt er uit, dat Ludwig 'beved had gegeven in Italië bandieten aan te werven oan den Duitschen kroonprins gevangen te no men en hem in een hol op te sluiten. De Fransch- gezindheid van den ko ning komt uit in klachten over den loop van den oorlog van 1870'TL Hy be treurde de Fransche nederlagen en noem de Versailles door den intocht der Prui sen „onteerd". CHINA. Paniek ln Moekdem Het R. bureau verneemt uit Tokio, dat, blijkens de uit China ontvangen tele grammen, de terugtocht van de strijd krachten van Tsjangtsolin een ernstige verslechtering van den toestand is inge treden. De 'berichten uit Moeteden behel zen, dat in de hoofdstad van Tsjang-tso- lins heerschappij groote opwinding heerscht en dat een dóel van de daar woonachtige Japanners gevlucht is naar Korea. Verder wordt vermoed, dat Tsjang- tso-lin zelf naar Japan zal' vluchten. Dait zou dan toteekenen, dat Moekden zal worden prijsgegeven zonder dat er om wordt gevochten. Tokio, 9 November. Blijkens de laatst ontvangen officieele telegrammen, wordt verwacht dat het leger van Koeo-soen-ling (den generaal van Tsjang-tso-lin die tel gen dezen aan het muiten is geslagen) morgen Moekden zal binnenrukken. Op het oogenbiik staat hjj met zijn troepen bij Sjinminfoo, ten westen van Moekden, waar hij een klein leger van Tsjang-so-liang (dien zoon van dón dicta tor van Moekden) tegenover zich heeft. Men verwacht, diat dit legertje zioh zal overgeven of andiers op Kirin zal terug trekken. Er zijn 400 man Japansche troepen uit Port Arthur vertrokken naar Moekden. Tokio, 9 December. Het dept. van oor log heeft een telegram ontvangen behel zende, diat te Moekden een groot aantal vluchtelingen binnenkomt. Tsjang-tso-lin bevindt zich daar zelf nog Z^n troepen houden een verdedi gingslinie bezet aan die Liao-rivier, ter- wyl inmiddels een leger van 17.000 wordt bijeengebracht, waarmee Tsjang hoopt, de volgende week den toestand nog te kun nen redden. De gouverneur van Tsjiii )op de hand van Tsjang-tso-lin en van de centrale re geering te Peking) beweert dat hy in de buurt van Matsjang twee brigades van den vyand heeft verslagen- Zyn boenen waren bloot en schenen niets dian vel en been. Het gezicht met den plat ten neus, de dikke lippen en uitpuilende oogen, deed mij denken aan een afgods beeld, dat ik eens ergens had gezien. De nieuw aangekomene boog diep voor den adept en op een toeken «van dezen nam hy Toto's mand op en verdween er mee tussohen de gordijnen. Hy 'had geen oogenbiik in onze riohting gekeken. De adept keerde zioh weer naar ons. „Nu vrienden," sprak hy, „wilt gy niet binnen treden?" Goldberger ging ons voor de kamer in en bleef staan om rond te ldjken. De mu ren waren behangen met zwart fluiweel, zoo geplooid dat ramen en deuren even eens bedekt konden worden, en het ver trek bevatte geen enkel meubelstuk be halve een lage, rende divan, in het mid den waarvan de kristallen bol stond, steu nend zooals ik nu zag op een slank voetetuk. „Ik moet u eenige vragen stellen," be gon Goldberger ten slotte op een toon, die onwillekeurig eerbiedig was. „Ga uw gang, mynheer," zei de adept 'beleefd. „Weet u dót Mr. Vaughan dood is?" De adept maakte een lichtelijk veront schuldigende beweging. „Niet dood," sprak hij, „een mensoh sterft niet. Zijn ziel voegt rioh by de Opperziel, dat is allee. Ja, ik weet, dat de ziel van mijn leerling te middernacht is heengegaan." „Hoe hebt u dat vernomen?" vroeg Gold berger. „Ik heb het in den bol gezien," antwoordde de adept kalm. „Waar bent u op dien tijd geweest?" „He staarde in het kristal." „Wilt u hiermee zeggen," vroeg Godberger ongeloovig, „dat u vyf uur en meer hebt zitten staren naar dait ding?" „Mijn wake begon bij zonsondergang," zei die adept met een lichten glimlach. „Deze nacht was de Witte Nacht van Siva Die moet in meditatie worden doorgebracht door allen die hem volgen." Goldberger plukte met zenuwachtige vingers aan zijn snor, terwijl hy naar den adept keek en blijkbaar niet wist wat hy verder moest doen. „Misschien," zei God- frey zacht, „zou uw kristal ons nog ver dere inlichtingen' kunnen geven, die wy erg noodig hebben." De adept richtte zajn donkere oogèn op den spreker en het scheen rny toe dat zij kouder glinsterden, alsof zij een tegen stander zagen. „Welke inlichtingen; mijn heer?" vroeg hij. „Inlichtingen omtrent de wijze van Mr. Vaughan's heengaan. Kunt u ons daaromtrent iets vertellen?" De adept schudde rijn hoofd. „Ik zag alleen de ziel toen zij heenging. Ik wist echter dat zij met geweld uit het lichaam was gerukt." „Hoe wist u diat?" viel Gold berger hem in de rede. „Door de kleur," antwoordde de adept En toen hij onze verblufte gelaatsuit- in vrede vertrekken, zyn wit; zielen, die in vrede evrtrekken, rijn wit; zielen, die het 'lichaam met eigen hand hebben uit dreven, zyn zwart; zielen die door een vijandige hand uit het lichaam' zijn ge rukt, rijn rood. De ziel van mijn leerling was rood." Ik kon zien dat Goldberger niet wist o:1 hy de zaak bespottelyk zou vinden, of dat hij erdoor beïnvloed zou worden. HIJ be gon zwakjes te lachen. Wat mij betreft ik JAPAN. Japan en de burgeroorlog ln China. Geen Japansche interventie maar wel een waarschuwing van /apansche zijde. Nu de krijgsoperaties van den Chinee- schen burgeroorlog het gebied van de Ja pansche verdedigingszone in Mantsjoerije naderen, heeft het Japansche departe ment van oorlog den tekst gepubliceerd van een mededóeling, door haar gericht tot den Japanschen opperbevelhebber van het Kwantoeng-gebied. Deze mededeeling moet worden doorgegeven aan de met el kaar in oonfliqt zynde Chineesche gene raals. In deze kennisgeving wordt her haald, dat Japan niet van zins is in den onderlingen strijd der Chineezen tusschen beide te komen. Echter wordt tot de Chi neezen de waarschuwing gericht, dat in dien hun krijgsbedrijven het leven of de bezittingen van Japanners in gevaar brengen, de Japansóhe troepen zich ge noodzaakt zouden kunnen zien, om ac tief in te grijpen. Het kabinet heeft besloten geen ver sterkingen naar Mandsjoerije te zenden. VEREENIGDE STATEN. De bultenlandsche schulden. De regeling der Italiaansche oorlogs- schuld aan de Vereenigde Staten is aan leiding geworden om weer eens het on- erken, dat ik onder den indruk kwam. „Wanneer een vyandige hand, zooals u hot noemt, gebruikt wordt," zei de lijk schouwer, „dan noemen wy dit in ons land moord, en de wet tracht den vyand te pakken, en zajn ziel die van het slacht offer na te zenden. Wy trachten dit op het oogenbiik te doon^ Wy zijn mannen der wet." 'De adept boog. „Iedere hulp, die ik u kan geven," zei hy zacht, „zal ik u gaarne bieden, ofschoon-een moord, zooals u het noemt, niet altdjd een misdaad is." „Onze wet maakt niet zulke fijne onderscheidin gen," zei Goldberger droogjes. „Mag ik vragen wat uw beroep Is?" „Ik ton een Witte Priester van Siva," zei de adept, zyn voorhoofd licht met de vingers van rijn. linkerhand aanrakend. „Wie is Si-" va?" >yDe Heilige, de Opperziel, uit wien wy komen en waarheen wy allen terug- keeren." Weer plukte Goldberger aan zyn snor. „Nu," zei hy ten slotte, „alvorens het ge heim is opgehelderd, moet ik u verzoe ken dit huis te verlaten," „Ik verlang het niet te verlaten, mijnheer." „En de andere man de man, die de slang meenam waar was die vannacht?" „Hy sliep in een klein kamertje dat in dit vertrek uit kamt," „Mag ik er eens in kijken?" .Ze ker," zei de adept en schoof de gordynen opzij. (Wordt vervolgd). tti rtt.: HELDERSCHECOURANT Licht op voor auto's en fietsen Donderdag 10 Deo4.17 Vrijdag 11 4.17 „TSCHIESBRO" CHESEBROUGH t» de eenige Vaseline ter wereld welke sedert 1809 zonder gebruik van zuren wordt vervaardigd. Weiger namaak en neem slechts origineele Tuben aan, v$£pakt door NEW VORK U. S.

Heldersche Courant | 1925 | | pagina 1