BINNENLAND Hoest-Keel pijn Anya-bonbonsi., GEMENGD NIEUWS derwerp nader te beschouwen: Met tien naties is thans een regeling gesloten. Het gezamenlijke bedrag deaer schulden bedraagt 8 7,888464,000. I>e Vereen igde 8taten verwachten, dat het van bedoelde naties in 1826 een bedrag van 8 180,282,628 -zal ontvangen, hetgeen zal zijn een gedeeltelijke afbetaling van het kapitaal en de Interest In de meeste gevallen is er een regeling gemaakt waarbij de geheele schuld binnen de twee en zestig Jaren moet worden betaald. In 1826 heeft Engeland 8 160,620,000 aan de Vereenlgde Staten betaald. In 1826 wordt ongeveer hetzelfde be drag verwacht van Engeland, voorts 8 6,000,000 van1 Italië, 8 8,840,000 van België, 8 8^)00,000 van Tstfecho-Slowakije, 8 6,205,000 van Polen, 483,510 van Est land, 814,880 van Finland, 8 201,640 van Letland, 8 210,000 van Littauen. Met belangstelling en nieuwsgie righeid vraagt imen zioh af wat de ne gen andere landen zuBen doen die tot nu toe te kort schoten in het vervuilen hun ner plichten tegenover de Ver. Staten. Aan het hoofd van deze laatste groep staat Frankrijk. De overigen zijn: Oos tenrijk (8 80,560,750), Griekenland (I 17,626,000), Liberië (8 32,768), Nicara gua (8 110,590), Roemenië (8 46,508,661), Zuld-Slavië*(f 65,414,897) en per slot Ar menië en Rusland, respectievelijk met I 144)59,479 en 8 2554447,602. <S. R- Ot) Amerika's begrooting. 42.447.000 dollar voor de luchtvaart In de begrooting dier Vereenigdie Sta ten worden de uitgaven voor het aanstaan de fiscale jaar geraamd op 8.896.208.000 dollar. Dit beteekent een vermeerdering met 160 millioen dollar, die voornamelijk door den dienst der posterijen en de meerdere uitgaven van het bureau voor oudgedienden zijn veroorzaakt De begrooting voor Leger en Vloot zul len ongeveer op de huidige cijfers van resp. 335.642.000 en 322.869.000 dollar ge handhaafd blijven terwijl voor luchtvaart wat ruimer bedragen beschikbaar zullen worden gesteld. De uitgaven voor de Shipping board toonen een grooter vermindering, ver oorzaakt door den verkoop van het ma teriaal. De uitgaven voor de kustwacht zijp ver hoogd met- 3.653.000 dollar, teneinde te voorzien in een krachtiger handhaving van het drankverbod door scherper oon- trole op de smokkelarij. In zijn begrootingsboodschap aan het Congres zegt president Coolidge, dat in deze begrooting tot uiting komen* de voortgezette pogingen tot bezuiniging. Voor het loopende jaar wordt een surplus van 272.042.000 dollar en voor het jaar 1926'27 een overschot van 330.307.000 dollar verwacht. Ten aanzien der luchtstrijdkrachten gaf de president uiting aan zijn opvat ting, dat het bedrag van 42.447.000 dollar, hetwelk voor de gecombineerde lucht- diensten beschikbaar is gesteld, deTucht- vaart-industrie in staat zal stellen zich staande te houden ten behoeve der natio nale macht in geval van nood. Belastingverlaging. Het Huis van Afgevaardigden te Washington heeft, naar Reuter ons meldt vóór dat het zioh verdaagde, be sloten het allereerst een nieuw wetsont werp tot verlaging van de belastingen in behandeling te nemen. De vermindering in belastingdruk voor het volgend dienst jaar op grond van het ingediend© wets ontwerp zou 8 825,736,000 zijn, waarvan 8 1 98,875,000 aan inkomstenbelasting. vastgesteld kunnen worden de ligging van een onderzeesohen bergrug op een paar hondeAl K.M. afstand van de kust gelegen. De keten, naar het Zuid-weste lijke punt van Java toeloopende, Vormt met de kust een scherpen hoek, en bezit toppen van ruim 2 duizend meter boven de gemiddelde diepteliggiag van den voet aan de Noordzijd©. De grootste geconstateerde diepte ten Zuiden van dien keten is ongeveer 7 dui zend meter. Het Christmas-edland vormt den top van een plek van 5 duizend meter hoog te boven den zee-bodem, met een gemid delde helling der beug-wanden van 1 op 8. De westelijk© opmetingen welke bij den vlakken hoek (Z.W. hoek van Sumatra) moeeten beginnen, konden wegens het slechte weer bij straat Soenda niet door gaan. Hiervoor zou ©en afzonderlijke tocht moeten worden ondernomen. OOST-INDIE. De moord In een hotel te Soera ba Ja. De moordenaar Poel Tjoe Siang heelt in de gevangenis, waar hij sedert een week vertoeft, een poging gedaan tot zelfmoord. Hij dronk namelijk een flesch kajoepoeth-olle leeg in de meening, dat hii aan de gevolgen hiervan zou sterven. Alweer heeft het niet zoo mogen zijn •n na deze derde poging tot zelfmoord zal de moed hem misschien ontbreken voor verdere proefnemingen ln die rich ting, aldus het Soer. Hbl. De Crt. (vroeger Ind. Crt.) vraagt tereoht: Hoe kwam de gevangene aan •en flesch kajoepoeth-olle? Is er dan heelemaal geen toezicht in de gevangenis te Soerabaja Roofmoord op een kind. Tusachen Soerabaja en Grissee is uit zee opgevischt een gesloten mand, waarin zich bij opening bleek te bevinden het Üjk van een naa-r schatting zesjarig In- landsch meisje, dat aan handen en voeten gebonden en verder in een sarong ge wikkeld was. Het werd herkend als het dochtertje van een te Grissee woonachtigen Inlander, die haar sedert eenigen tijd vermiste. Het kind had, toen het de ouderlijke woning verliet, waarschijnlijk om op straat of elders te spelen voor ongeveer f 200 aan lijfsieraden (als armbanden etc.) aan en daar die sieraden niet op het lijk werden aangetroffen, is de gedachte aan roofmoord gerezen. De politie- arresteerde een Inlander, die zij van de gruweldaad verdenkt. De man ontkende volgens de Ind. Crt. per tinent. Diepzeeloodlngen ten Zuiden van Java en Sumatra. In aansluiting op de berichten over de diepte-bepalingen van de zee, ten Zuiden van Java en Sumatra door de „Pelikaan" en de divisie onderzeebooten, konden de Indische bidden nog de volgende bijzon derheden gevon: Uit de loodingen over de geheele leng te van de Zuidkust tot een afstand van 600 K.M ten Zuiden van Java ia nader LUCHTVAART. Een noodlanding. Helt Junkervliegtuig D. 376, van de Zweedsche Aero Transport-maatschappij, heeft gisteren, op weg van Amterdam naar Essen, een noodlanding moeten doen bij Oosterbeek, onder Doorwerth, waarbij het toestel nogal ernstig© averij kreeg. Geen van de inzittenden kreeg eenig letsel. Vliegtuig neergestort Een Pandervliegtuig is neergestort, doordat d© motor plotseling stilstond. De vlieger De Quay bleef ongedeerd. (Aneta). De crisis. Tegenspraak. Naar van uiterst bevoegde zijde wordt medegedeeld, is het bericht, dat de Ko ningin den Minister van Staat mr. P. W. A. Oort van der Linden ten paleize Het Loo heeft ontvangen om zijn advies te vernemen in verband met de crisis, van allen grond ontbloot. Dr. De Visser confereert - Dr. J. Th. de Visser, die door de Ko ningin is belast met de vorming van een parlementair kabinet heeft reeds Dinsdag middag kort na het ontvangen van die opdracht eenige conferenties gehouden. Omtrent de conferentie van vertegen woordigers der drie rechtsche fracties, verneemt „Het Volk": Van elke fractie waren twee leden op deze bijeenkomst aanwezig De conferentie was belegd op initiatief van één der drie rechtsche fracties, echter niet op initia tief van de katholieken. De heeren Nolens en Aalberse vertegenwoordigden laatst genoemde fractie en hebben in de bijeen komst te kennen gegeven, dat een oplos sing van hét conflict met de ohristelijk- historischen slecht zou kunnen worden bereikt door toenadering van de christelijk- historischen tot het standpunt der katho lieken. Provinciale Staten van Noord-Holland. Dinsdagmorgen half-elf is d© najaars zitting voortgezet. Voorzitter was de oom- ruissaria der Koningin, jhr. mr. A. RöelL Eenige ingekomen stukken werden voor kennisgeving aangenomen. Na eenig© benoemingen deelde de voor zitter mee, dat was ingekomen een voor stel van dien heer Ophorst en andere le den om een commissie te benoemen, die d© mogelijk zal onderzoeken van de pen- sionneering van weduwen ©n weezen van leden van Ged. Staten. Dit voorstel zal in d© bijeenkomst van Woensdag aan de orde worden gesteld. Verschillende voorstellen werden com missoriaal gemaakt Het voorstel tot uitvoering van de ka naalplannen voor het noordelijk deel van het vasteland van Noord Holland werd naar de afdeelingen verwezen. De afdee lingen zouden dit voorstel vanmiddag be handelen. De vergadering werd echter verdaagd tot Woensdajmorgen half ©li. Opheffing van de huuroammlssies? „Het Volk" verneemt dat de onder de afdeeling volksgezondheid van het de partement van arbeid ressorteerende dienst voor de volkshuisvesting, waarvan de heer Van der Kaa hoofdinspecteur is, aan minister Kooien een rapport heeft uitgebracht over de vraag, of opheffing van de huurcommissie wenschelijk moet worden geacht. Deze vraag wordt in het rapport bevestigend beantwoord en wel in dezen zin, dat opheffing van de huur- commissies in den lande tegen 1 Februari a.s. met definitieve beëindiging van de werkzaamheden der huurcommissies te- Sen 1 Aug. a.s. zou kunnen plaats hebben. linister Kooien stemt met de conclusies van het rapport in, aldus het blad, en de zaak is rijp voor bespreking in den mi nisterraad, indien zij al niet reeds daarin een onderwerp van gedachtenwisseling heeft uitgemaakt. Intusschen is aan het blad verzekerd, dat ln deze kwestie in geen geval een beslissing wordt genomen, zoolang de regeringscrisis niet is opgeloBt. Uit den Raad van Alkmaar. In verband met een circulair© vam Ge deputeerd© Staten van Noord-Holland stellen B. en W. den Raad voor, het sala ris van den burgemeester op 6000— 7000 vast te stellen (het is thans 6600 6600) en dat van den secretaris op 4900—5900 (thans 4600—5600) met 4 tweejaarüjksche verhoogingen van 260. De zeeramp bfj Terschelling. De Holland-Zwitsersche Chocoladefa briek te Amsterdam heeft aan het onder- Ingezonden Mededeellng. steomin gafonds voor de nagelaten betrek- keningen van de zeeramp bij Ter schilling duizend; gulden gezonden. WIJZIGINGEN BEZOLDIGINGSBSLUIT-1825. Ultkeerlng ln dien vorm van toelagen, welke niet meetellen bij de berekening van den pensioengrondslag. Ingediend zijn 23 ontwerpen van wet, tot wijziging van verschillende hoofdstuk ken der Staatsbegrooting 1925, en afzon derlijke begrootingen' voor dat jaar. In de memorie van toelichting tot de voorgestelde verhooging van hoofdstuk VII B, wordt door minister Oolijn het vol gende medegedeeld met betrekking tot al de 23 ontwerpen: Gelijk reeds bij de behandeling der in terpellatie-Ter Laan werd medegedeeld, wensoht de regeering zoodra de herzie ning wan het bezoldigi ngsbesluit-l 926 haar beslag zal hebben gekregen, reeds over 1926 aan de ambtenaren ten goede te doen komen de voordeelen, welke uit die herziening voor hen zullen voort vloeien. Dit kan het best geschieden in den vonm van toelagen, welke buiten het ge- ooten tractement omgaan en dus niet mee tellen ibij de berekening van den pen sioengrondslag, waardoor tijdroovende berekeningen worden bespaard. Ten einde de uitkeering ook overigens zoo spoedig mogelijk te doen plaats vin den, zijn tot dit doel op de ontwerpen tot verhooging van de onderscheiden© hoofd stukken der Staatsbegrooting, fondsen en staatsbeddrijven aangevraagde gelden slechts bij benadering uitgetrokken. Ge durende de behandeling van de wetsont werpen worden de noodige berekeningen gemaakt, ten einde zoo spoedig mogelijk, nadat de gelden bij de wet zullen zijn toe gestaan, de uitkeering te doen geschie den. i Ten allen overvloede wordt aangetee- kend, dat ten aanzien van de ambtenaren, wier bezoldiging meer dan 6.000.'s jaars bedraagt, intrekking van artikel 30 A van het Bezoldigingsbesluit 1926, in de bedoeling ligt. Modi ten de wetsontwer pen worden verworpen inzake de bezoldi ging van de leden van de Rechterlijk» Macht, van-den Raad van State, en van de Algemeen© Rekenkamer, welke een tot gelijksoortig resultaat leidende ge dragslijn beoogen, dan zal de regeering niet nalaten de noodige overeenstemming te 'bevorderen. De verhoogingen bedragen voor de hoofdstukken: H. Hoog© ooileges van Staat enz. 18.000.—; III. ZuitenL Zaken 124)00.—; TV. Justitie 470.000.—; V. Blnnenl. Zaken 150.000.—; Va. Onder wijs K. en W. 1.000.000.—; V. Marine 180.000.VL Marine, voor zoover niet begrepen ln de 2e Afdeeling 116.000.—; AT. Marine, voor zoover niet begrepen in de le Afdeeling 115.000.—; VII. Finan ciën 500.000.—: Vm. Oorlog 405.000; IX Watrestaat 276.000.—; X. Arbeid enz. 180.000.—; XL Koloniën 80.000.—. De overige ontwerpen omvatten de Staatsbedrijven, het Zulderzeefonds enz. Voor Posterijen en1 Telegrafie wordt uit getrokken 800.000.—. Autobandieten te Oosterbeek. Een w.eikelijk Amerükaansche rooversge- schiedenis schijnt zich Maandagmiddag in de gemeente Oojsterbeek te hebben afge speeld Omstreeks twaalf uur 's middags ver voegden zich aan een sigarenwinkel op een druk punt twee heeren, diie per auto waren gekomen. Terwijl de auto bleef wachten, kochten beiden in den winkel een paar kist jes sigaren en betaalden ieder met een bank biljet van 800. Toen de winkelierster het wisselgeld had gehaaid en dit op de -toonbank wilde uittellen, werd zij plotseling door een der mannen aangevallen én met een hard voorwerp op het hoofd geslagen, zoodat zij bewusteloos ineenzakte. De autobandieten verzamelden daarop al het geld bijeen en poetsten met die buit de plaat. Aldus luidt heit verhaal van de winkelier ster, die even later door een kejuiis in den winkel gevonden werd. De politie stelt een ijverig onderzoek in. Een gezin in de kou gezet Een wericmansgezin te Herwijnen, be staande uit man, vrouw en vier kinderen, werd gedwongen zijn woning te verlaten. In dit dorp is gebrek aan woningen en naastenliefde, schrijft de „Stand.". Al thans de man kon geen andere woning huren. Gmi nu niet bij 6 graden vorst te bivakkeeren, heeft de man een hut ge bouwd van vier palen met matten, zooals door de tuinders en op de steenfabrieken gebruikt worden. Een blikken zeepbus prijkt op het huisje, dienende voor schoor steen. Men kan zioh een denkbeeld vormen van de koude, die de bewoners lijden, als men nagaat, dat d© hut van luchtig© rie ten matten, zonder eenige beschutting van buizen of boomen, aan den Waaldijk is opgetrokken. Een ander terrein werd niet beschikbaar gesteld. Da rivier de Waak f68») vol met drijfijs, loopt langs d«n dijk, zoo dat die woning Iets hoeft van de door Tollens „bezongen" hut op Nova Zembla. Na een stonnrels. De „Rotterdam zonder schade thuis. Dinsdagavond om 7 uur arriveerde het s.s. „Rotterdam", van de Holland-Ame- rika-Lijn, te Rotterdam. Onmiddellijk na aankomst was de commandant, Biet van den Heuvel, zoo welwillend ofls in zijn gezellige hut een onderhoud toe te staan over de zware reis, die hij zoo juist vol bracht had. Een zware reis, met hevige stormen, die dank zij het beleidvol optreden van den commandant en zijn wakkere beman ning, zoo gelukkig volbracht is, Laten wij nu kapitein van den Heuvel zelf aan het woord, om over deze inte ressante reis te verhalen: „Zulk slecht weer, als op deze reis, aldus de gezagvoerder, heb ik zelden meegemaakt. Ik moet al heel ver in mijn herinnering teruggaan, om mij voor te stellen, iets dergelijks beleefd te hebben. Dat was 24 jaar geleden- lk voer toen, als kapitein op de „Amsteldijk" van de Holland-Amerika-Lijn, en dacht met Kerst mis thuis te zijn, maar het werd Oudejaar. Wij hebben nu in den Atlantischen Oceaan precies hetzelfde weer gehad, zoodat ik het eigenlijk al zoo wat ver wachtte. Wij waren Zaterdag 28 November met vrij goed weer van New York vertrok ken. Maar al gauw kwamen er berichten, dat er een depressie boven de Azoren was, en die werd hoe langer hoe dieper. Op den derden dag, Maandag, begon de barometer te zakken. Hij viel tot 720 minuten. Het woei hard en de zee was vreeselijk woest, 't Was een verschrik kelijk moeilijke zee. Ik heb wel eens meer wind gehad, maar dan was de zee niet zoo verward. Zelden heb ik een zee be varen, waarbij de golfstroomen zoo dwars door elkaar heen beukten. Zooals gezegd, is mij dat dan 24 jaar geleden ook overkomen. Maar ik had nu een schip, waar meer kracht in zit. Daar door heb ik ditmaal slechts 24 uur ver loren. De crisis. Van Maandag tot Vrijdag hadden wij steeds Z.-0. wind, en Vrijdagnacht kwam de crisis. Toen was de wind op zijn hevigst. Ik ben den geheelen nacht natuurlijk op de brug gebleven. Nu is onze brug 70 voet (21 M.) hoog. Maar zoo hoog waren de golven, dat ik zelfs van mijn zoo hoog gelegen brug den horizon niet meer zag, en ik nog hoog tegen de zee opkeek. In den crisis-nacht ben ik voortdurend van koers en vaart veranderd, om het schip in de zee te kunnen houden. De vorige stormdagen had ik al veel tijd verloren, doordat wij het schip niet met volle snelheid konden laten loopen. Maar in dien stormnacht werd ik een heel eind om de Zuid uit den koers gezet, en daar is het aan te wijten, dat ik 24 uur te laat ben aangekomen. Maar dut is dan ook de eenige schade, die de storm ons veroorzaakt heeft. De „Rotterdam" heeft niet de minste schade geleden, en heeft zich uitstekend gehouden. Zaterdagmorgen om 10 uur begon de storm al te nemen en was het ergste geleden. Toen kon het schip dan ook weer in zijn vaart komen. Alle kapiteins, die dien Vrijdagnacht den Atlantischen Oceaan hebben bevaren, deden natuurlijk dezelfde ervaring op. Ik kreeg wel 20 draadlooze mededeelingen van schepen in de buurt. Overal de geweldige moeilijkheden, die men van den verwarden toestand van de zee ondervond. De passagiers. De passagiers hebben zich kranig ge houden. Ik nad dan ook, wat ik zou willen noemen, aen élite van bevaren passagiers. Geen oogenblik is de goede stemming van mijn passagiers verstoord. Wij voelden wel, dat het schip zich uitstekend hield. Allen schikten zich dan ook wonderwel in de omstandigheden. Onze „Rotterdam" heeft onder deze pas sagiers weder een goeden naam gemaakt. Er waren echter andere passagiers, waar ik mij meer bezorgd over maakte. Dit waren 162 zilvervossen, die zich in hokken aan boord van het voorschip be vonden, en die ik naar Boulogne moest brengen. Zij waren voor niet minder dan $200.000 verzekerd. En lastig was, dat dele kostbare dieren steeds gelucht moesten worden. Zij kregen daardoor wel eens een zeetje over, maar gelukkig heeft hun dit geen kwaad gedaan. Ik heb de beesten allen behouden te Boulogne aan land kunnen brengen. Al leen waren ze verBohrikkelijk veront reinigd. Insectenpoeder per radio. Daarom heb ik draadloos aan Plymouth, om 8 K.G. insectenpoeder gevraagd, een vraag waar zij wel wat verwonderd over waren. Het zal dan ook wel de eerste keer geweest zijn, dat een dergelijk artikel draadloos besteld werd. Nog een eigenaardigheid van deze reis was de buitengewone hitte, die wij in den Atlantischen Oceaan te verduren hadden. In mijn hut was het 70 graden. Die als- normale temperatuur kan alleen toege schreven worden aan de, voor dezen tijd van het jaar buitengewone depressie Jtflj de Azoren. Gedurende drie weken was er een felle ZT-O.-wind. Op het laatst kregen wij dus de luchtstroomen van Afrika. Gedurende de geheele reis behoefde dan ook niet gestookt te worden. Eerst na Boulogne kwam de koude, en op het oogenblik zijn mijn handen verstijfd door de plotselinge koude, waarin ik verplaatst werd. (Tel.) Het 'Getem-fallllssement Een actie tegen mr. Marchont Dinsdagmorgen zijn de verificatie-ver gaderingen, geleid door den rechter-com- miasaria, gehouden met betrekking tot de gefailleerde vennootschappen van de Tan' een mededeellng van het V. D.. bureau ontleenen wij, dat de deoonflture in hoofdzaak ontstaan ia door de uitgifte van het Cetem-Zondagavondblad en de exploitatie van de Otem-lichtcourant. De curator fioemde het zei fa onverent- Qok werd in het rapport mededeellng tredaan van het feit, dat de beide op. richters van de I. C. A. (Intern. Cetem Arbitrage), de heeren mr. H. F. Marchant en S. S. Weyl, in gebreke zijn gehleven de f 300.000, die volgens art. 4 van de statuten der vennootschap volgestort zouden zijn, in werkelijkheid te storten. Ook bleek het bedrag van f 5000, dat blijkens de statuten van de N. V. Cetem door de beide oprichters volgestort zou zijn, niet te zijn gestort, zoodat ook voor dit bedrag de beide oprichters aanspra kelijk gesteld kunnen worden. De curator zou overwegen een actie tegen de belde oprichters in te stellen. Nadat de rapporten waren voorgelezen, zeide mr. E. B. Asscher, namens een der grootste crediteuren geen genoegen te kunnen nemen met de mededeeling van den curator, dat er wellicht een proces tegen mr. Marchant zal worden gevoerd. Hij drong erop aan, dat in elk geval dit proces aanhangig zou worden gemaakt. Ook de heer S. S. Weyl, die naar het oordeel van mr. Asscher zeer royaal leeft, mag niet vrij uitgaan. In deze zaak zijn alleszins termen aanwezig, om tegen mr. Marchant een actie in te stellen en om verder het faillissement van den heer Weyl uit te lokken. Mr. D. E. Lioni, die namens een der crediteuren in het faillissement van Ce tem optrad, drong er ook op aan de heeren Marchant en Weyl aansprakelijk te stellen. De statuten waren niet in het Handelsregister ingeschreven en op dien grond kunnen overeenkomstig het be paalde in art. 38 van het Wetboek van Koophandel de bestuurders der Vennoot schap persoonlijk aansprakelijk gesteld worden. Na afloop der vergadering, nadat tus- schen den rechter-commissaris en den curator overleg is gepleegd, is definitief beslist tegen de beide oprichters, mr. H. P. Marchant te 's-Gravenhage, en S. S. Weyl te Amsterdam, procedures te gaan voeren. Naar aanleiding van deze beslissing heeft de heer H. P. Marchant aan het V. D.-bureau verzocht te willen mede- deelen, dat naar zijn meening geenerlei aanspraak tegen hem kan wor den geldend gemaakt, noen moreel, noch rechtens. Een nieuwe Landru. Naar de „Ostdeutsche Morgenpost" meldt, heeft men te Gleiwitz Zondagavond een arbeider gearresteerd, die een groot aantal vrouwen in zijn woning moet hebben vermoord. In enkele weken tijds zijn eenige vrouwen in zijn woning ge storven. Verschillende getuigen hebben verklaard, dat de arbeider de vrouwen met geweld brandspiritus in den mond heeft gegoten, teneinde den indruk te wekken, dat ze aan alcoholvergiftiging waren gestorven. Door kolendamp gedood. Toen vrouw Gorter in de kleine Bond- straat te Groningen gisterochtend baar beide zoons, van 18 en 22 jaar, wou wekken, kwam zij tot de ontdekking, dat deze dood op bed lagen. De jongens hadden met gesloten deuren en vensters geslapen en vóór het naar bed gaan de kachel voorzien van een paar scheppen eierkolen. Tengevolge van kolendamp zijn zij in den slaap overleden. Trein en autoboa. Een baanwachter voorkomt een ramp. Het V. D.-bureau meldt uit IJmuiden: Dinsdag Is bij die halte Umuiden- Oost een autobus van IJmuiden op Eg- mond rijdendie door roekeloosheid, hetzij door gladheid van den Veg, door de noordelijke gesloten spoorwegovergang gereden en midden op de rails tot stilstand gekomen, juist terwijl een trein naderde. spoorwegwachter had de tegenwoor digheid van geest den machinist van den trein met een rood© lantaarn te waarschu wen, waardoor de trein tijdig tot stilstand werd gebracht en voorkomen werd dat de volgeladen autobus werd verplettend. De autobus had een onjuiste verkeers- route genomen. Alle andere autobussen op Haarlem rijden echter dezelfde route, omdat de verkeersbrug voor veilig auto verkeer van te lichte constructie is. Bloem bollendlefstal te Noordwijkerhoot De Haagsohe reohtbank heeft veroor deeld: den 66jarigen N. D. en den 81-jarl- gen A. D., losse werklieden te Noord- wijk enhout, onderscheidenlijk wegens dief stal met braak tot 2 jaar en 6 maanden en wegens diefstal tof 1 jaar en 6 maan den gevangenisstraf, den 84-jarigen 3. J. B., barbier, wegens heling tot een ge vangenisstraf van een jaar, en den 46- jarigen oud-wethouders vam Noordwijker- hout P. L. J. M., van beroep bróodlbakker, wegens heling tot 2 jaar gevangenisstraf. Door vrouw en zoon aangevallen. Ben 49-jarige man te Nieuwenhagen (L.) werd gisteravond omstreeks half zo- ven door rijn eohtgenoote en zoon aan gevallen. Hij kreeg een revolVeirsohot in den hals en messteken over het geheele lichaam; Hij kon nog naar bulten strom pelen, waar hij heyig bloedend neer stortte. In levensgevaarlijken toestand ia hij naar het zekenhuis vervoerd. Da eoht genoote en zoon afin gearresteerd. Doos 60-90ct. Bij Apoth.en Drogisten W woordelijk, dat de commissarissen, die wisten, dat er niet over voldoende geid. middelen kon worden beschikt en de exploitatie van de krant voortdurend met verliezen geschiedde, de uitgifte van het Zondagavondblad hebben voortgezet.

Heldersche Courant | 1925 | | pagina 2