buitenland WRAAKT ARIEVEN door eerverlies. Hij had1 van October 1924 tot Januari 1925 aan de intergeall controlecom missie te Berlijn tegen een beloomng van 1200 1400 M. mededeelingen verstrekt nopens genoemde fabriek en haar fabricage. Bankroof. Gusten, 11 Dec. Hedenavond drongen drie gemaskerde roovers het ba<nkgaWuw van de Hallesche Bankvereön alhier binnen en roofden 2000 H. De roovers wisten te ontkomen. Een nlenw veemmoordproces. Vrijdag is te Berlijn het proces begon nen tegen den völkischen veem-moorde naar Grütte-Lehder, die bekend heeft, dat hij in 1928 zijn völkisehen partijgenoot Dammers in het boBch bij Tegel nabij Berlijn heeft vermoord. B\j het verhoor verklaarde de beklaagde, dat hij door de Völkische afgevaardigden Wulle en Kube opdracht had gekregen om Dammers te vermoorden. Voorts deelde hij mede, dat Dammers hem kort voor zijn vermoording had verteld, dat hij van de deutsch-völkische Freiheitspartei opdracht had gekregen om den Pruisi- schen minister van buitenlandsche zaken, Severing, te vermoorden. CHINA. Veldslag bfj Matsjang. TientSin, 11 Dec. De troepen van den gouverneur van Tsjili hebben gisteren de voorhoede van het nationale leger (dat zijn de verbonden legers der centrale provincies onder opperbevel van Woe-Pei-Foe) bij Matsjang verslagen. De strijd duurde den geheelen dag. Toch Japansche versterkingen naar Mantsjoerlje? Tokio, 11 Dec. Het departement van oorlog bevestigt noch ontkent de berich ten, dat troepen en transportschepen wor den bijeengebracht te Koeroame, maar vernomen wordt, dat er voorbereidende maatregelen worden getroffen om zoo noodig versterkingen naar Mandsjoerije te zenden. liteit werd 94 cent per K.G. betaald. Dat waren varkens van 325 860 ponddie van 100 pond lichter 92 cent. Gemeld werd, dat aan den heer J. Kossen Azn., bedrijfsleider op de boer derij van den heer G. Beers, in de .Waard- polder, eene zilveren medaille verbonden aan de orde van Oranje Nassau was toe gekend. Van het hoe en waarom, werd niets gezegd. Wij wendden ons tot den heer Beers, die alhier woont, om eenige inlichtingen. Deze deelde ons mede, dat de heer Kossen 50 jaar als bedrijfsleider in dienst was geweest. Twee zoons van den heer K. zijn reeds 25 en 27 jaar bij hem werkzaam. De onderscheiding was te danken aan het initiatief van de afd. Barsingerhorn van de H. M. van Land bouw. De uitreiking ging vergezeld van een getuigschrift, geteekend door den voorz. en secr. van den H. M. van Land bouw. De afd. Barsingerhorn had de wel willendheid dit gedenkstuk in eene fraaie lijBt te plaatsen. Tot machinist bij het zulggas-motor- gemaal van den Faagpolder, gem. Bar singerhorn, is benoemd de heer W. Kemp, alhier. Naar wij vernemen treedt op 19 Dec. de heer S. van Zee, van Irnsum, voor de Krite Skagen, en dat Selskip Walingon Dr. Brons in studie heeft genomen, eene Pryske vertaling van Dr. Klaaus. Vlaggetjesdag Leger des Hells. Naar men ons meldt was de opbrengst van den Vlaggetjesdag 187.64. In Duitschland is er wat schot in de crisis gekomen. De sociaal-democratische partij is voor den dag gekomen met een program; dat geen onoverkomelijke moei lijkheden schijnt te bieden voor een vrucht bare samenwerking met de burgerlijke Ëartijen in een groote coalitie. En de luitsche volkspartij blijkt wat vatbaarder te zijn geworden voor de argumenten van president Hindenburg. Donderdag zag het er dientengevolge naar nit, of de groote coalitie betere kansen had gekregen. Nochtans moet met de gewone wisselval ligheden, die zich in^Duitschland van den eenen op den anderen dag plegen voor te doen wanneer de partijen gezamenlijk een crisis trachten op te lossen, rekening houden. Met vallen en weer opstaan kan men toch vooruitkomen. N. R. Ct. Het rij'ksgerechtshof veroordeelde Walter Bullerjahn, chef-magazijnmeester der Che mische Werke Berlin-Wittenau wegens landverraad tot 15 jaar tuchthuis en 10 jaar SCHAGEN. Als een blijde tijding klonk 't door de rijen der vee- en vleeschhandelaars, de bekendmaking, dat de Spaansche autori teiten aan 80 Spaansche inporteurs ver gunning hadden verleend tot den invoer van 8600 stuks fokvee uit Nederland; 't was haast alsof een 2de Spaansche zilvervloot in aantocht was, nu wel niet door een Piet Hein veroverd, maar thans welwillend door die regeering toegestaan. En toen eenigen tijd later, de voorwaarden werden bekend, aan welke eischen bij den invoer .moest worden voldaan, werd daarvoor de schouders opgetrokken, als 01 dit belemmerend aanhangsel niet in tel kwam. Thans nu de eerste blijdschap achter den rug ligt, is men tot het be grip gekomen, dat men zich met een doode musch heeft blij gemaakt. Het zit hem vooral in punt 8 van de voorwaarden, waarin het groote bezwaar schuilt. Dit voorschrift luidtHet ingevoerde vee moet afkomstig zijn uit streken, waarin de laatste twee maanden geen mond- of klauwzeer is voorgekomen. Onze districts veeartsen zullen daarvan eene verklaring moeten afgeven, die door een|Spaanschen consulairen agent moet worden geadvi seerd. Ons land is verdeeld in 8 districten, met 8 districts-veeartsen. Nu is er niet een district, waarin sedert 2 maanden, geen tongblaar is voorge komen. De uitvoer naar Spanje is voor ver schillende omstandigheden tot een toe stand van stilstand gekomen. Het groote struikelblok is no. 8 van de door Spanje gestelde voorwaarden. Dit luidt ongeveer Het ingevoerde vee moet afkomstig zijn uit streken, waar in de laatste 2 maanden geen mond en klauwzeer is vctr- gekomen. De districts veeartsen moeten daar van eene verklaring afgeven, die door een Spaanschen consulairen agent moet worden geviseerd. Genoemde vee artsen hebben verklaard, dat zij eene zoodanige verklaring niet kunnen alge ven, dhar zij niet weten waar het vee van daan komt, dat op de markt voor Spanje wordt gekocht. Alleen wanneer het vee op den stal wordt gekocht, zou de geëischte verklaring kunnen worden afgegeven. Maar dan wordt de tusschen- handel vrij wel uitgesloten, en komen voor dien handel alleen enkele bekende stallen in aanmerking. Ook wordt hét geheel een onder-onsje. De man met den stok en de kiel heeft daar niets aan. Wij zijn zeer nieuwsgierig, hoe deze kwestie zich zal afwikkelen. Het laatste nieuws luidt: De uitvoer naar Spanje is stopgezet. Dat loopt tegen, net als de Schager markt van 10 Dec., wie gedacht had een goeden dag te kunnen maken, kwam er slecht af, voor de meesten zal het wel een dag met verlies geweesi zijn. Daartoe behoort dan de tusschenman, die meestal met voorkoop moet werken. Op dezen voorkoop werd vooral bij schapen beslist verloren. Bij koeien is dit anders, die brengt meestal uit eigen bedrijf aan de markt. De gijede waar was redelijk wel. Eerste kw. liep van f 1.20 tot f 1.80; 2de van f 1.10 tot f 1.20, en daar beneden van 85 tot 96 cent per K.G., en soms nog daar beneden. Melk en goede kaifkoeien, zoo ook de kalf- vaarzen van wat kwaliteit waren nog al te verkopen. De prijs liep tot f 450. Nuchtere kalveren iets minder. Vette varkens waren in groot getal aangevoerd en daarbij van beste kwaliteit. De handel was zeer levendig. Voor de goede kwa- WEERINGEN. Onze vroegere plaatsgenoote mej. Cath. Zomerdijk, verpleegster bij het Wit-Geele Kruis te Castricum (N.-H.), heeft wegens hare aanstelling als verpleegster bij de Stoomvaart Mij. „Nederland", haar ontslag te Castricum aangevraagd. Mej. Zomerdijk is geplaatst aan boord van het s.s. „Joh. de Wit", hetwelk een reis naar Oost-Indië onderneemt. Aan het Oostelijke gedeelte van ons schiereiland is de zee weer vrjj van ijs en konden de visschers weer ter vangst uitvaren. Donderdag was de vangst zeer goed, en waren aan de afslag aangevoerd 120 balen wulken, welke verkocht werden tegen f 14.per baal. Aan het westelijke gedeelte is nog veel ijs in zee. De post boot trachtte Vrijdagmorgen te varen, doch een stuk zeewaarts zijnde, geraakte zij in 't ijs vast, doch kon naar de haven terugkeeren. De poststukken werden toen uitgeladen en gingen opnieuw over den afsluitdijk. In 't Hotel van den heer D. Lont te Hippolytushoef, hield j.1. Woensdagavond de heer Swierstra.Rijksveeteeltconsulent te Utrecht, voor leden en niet-leden onzer afdeeling der Holl. Mij. van Landbouw, een lezing over de Verbetering der Rund veefokkerij. Trots het slechte weer Wfcren er nog 45 belangstellenden opgekomen. Na opening door den voorzitter, burgem. Kolff, begon spreker zijn lezing, waarvan wij in 't kort meedeelen dat, hij uiteenzette, dat overerving van één eigenschap en overerving van verschillende eigenschap pen, b.v. van lichaamsbouw, melk- en vetproductie, voorname factoren zijn. Er gaan jaren overheen eer men ooncludeeren kan of de eigenschappen van de ouders op de nakomelingen zijn overgegaan. Precies kennen we de leer van de erfelijk heid niet. Met het voorbeeld van een stier, met een hoog vetgehalte, maakte spreker dit duidelijk. Van een koe ge dekt door dien stier met een vetgehalte van 8.86, heeft men kans dat de goede eigenschap overgaat op de nakomelingen. Wij moeten echter op den stamboom terug gaan, het kan zijn dat de voor ouders niet zuiver waren voor de gosde eigenschappen. Verder, speelt ook de voeding hierin een belangrijke roL Met een goed samengesteld rantsoen kan men de productie opvoeren. De bodem waarop het bedrijf wordt uitgeoefend, beheerscht voor een groot deel de totale opbrengst van het vee. Spreker gaf ook nog enkele voorbeelden van prijsbere keningen van rantsoenen voor mestvee. Hierna ging spreker, met het oog op den tijd, over tot het laten zien van de lan taarnplaatjes. Deze vertooningen lichtte spreker toe en wees op de goede en slechte uitwendige omstandigheden. Spre ker zou niet veel over het Ideale dier uitwijden, maar de aanwezigen moeaten dit beeld goed in zioh opi.emen en dan zooveel mogelijk streven om zelf In het bedrijf een goed melkvleesch type te fokken. Van de gelegenheid om vragen te stellen werd door enkelen gebruik ge maakt, welke door spreker duidelijk be antwoord. Met dank aan den heer Swler stra voor zijn mooie en leerzame lezing, slootvitter de vergadering. ANNA PAULOWNA, Bij Kooi. besluit van 7 dezer is, niet in gang van 16 Januari ajs. benoemd tot di recteur van het post- en telegraafkantoor te St. Anna Parochie M. M. G. Baert, thans in gelijke betrekking te Anna pau- lowna. TEXEL. Deze week werden van hier verzonden: 47 varkens, 4 kalveren, 1 koe, 2 paarden. Burgerlijke stand van Texel van 5 tot met 11 December. GEBORENPetrus, z. v. Gerardus Hen- dricus Rieswjjk en Johanna Buisman. Teu nis z. v. Anne Klomp en Neeltje Troost. ONDERTROUWD: Cornelis van der Sterre en Martje Burger. OVERLEDENKlaas Jonker, 69 jaar, gehuwd met Martje Bruin; Marretje Beumkes, 58 jaar, gehuwd met Dirk Kooi man; Pieter Eelman, 79 jaar, gehuwd met Jantje Eelman; Dirk Bruin, 72 jaar, weduwnaar van Immetje Rotgans. MARINEBERICHTEN. De ^Buuisira*. B5J het Departement van Marine la be richt ontvangen, dat de kruiser Sumatra, die Dinsdag j.1. van hier is vertrokken^ ter aanvaarding van de proeftochten op de Oostkust van Schotland, die proeftoch ten heeft onderbroken en heden te Umui- den zal binnenkomen, teneinde door te stoemen naar Amsterdam. bij. de Onderzeedlenstkazerne te Willemsoord is overgeplaatst naar Rotterdam, bij den af bouw van Hr. Ms. onderzeeboot O 11. HAVEN VAN NIEUWEDIEP. 12 Dec. 1925. STOOMV AARTBERICHTEN. MARKTBERICHTEN. Burgerlijke Btand van Helder VISSGHERUBERIOHTEN. VERGADERINGEN, VERMAKELIJK- HEDEN, ENZ. Zaterdag 12 December. Solrée IJsclub „Het Noorden". Casino 8 u. Maandag 14 December. 2e Abonnement»-voorstelling, Casino, Bu. Dinsdag 15 December. Oomlté v. Abonnements-oonoe'rten, Casi no, 8 uur. Openbare vergadering Luthersch Kerk gebouw, Weezenatreat, 8 uur. Woensdag 16 December. Uitvoering H. 8. V„ Casino, t Donderdag 17 December. A. V. O. O. G, en die Dageraad, Casino 8 u. Zaterdag 19 December. Openb. Verg. Spoorweg. Onth.-Ver., M1L Tebuis, Spoorstraat, 8 uur. TELEGRAFISCH WEERBERICHT naar waarnemingen verricht in den l morgen van 12 December. Medegedeeld door het Kon. Nederlandsch Meteorologisch Instituut te De Bilt Hoogste stand 770.8 te Reykjavik. Laagste stand 748.8 te MemeL Verwachting: [Krachtige tot matige Noordelijke tot Westelijke wind, afwisselende bewolking, waarschijnlijk nog eenige neerslag, kans op nachtvorst, iets zachter. Th. van Weideren Rengers. Herhaaldelijk hoort men de vraag op werpen of tegenmaatregelen op het gebied der tariefswetgeving niet geboden zijn, waar de ons omringende staten hun tarief muren optrekken. Retorsie-maatregelen belemmeren den vrijen ruil en brengen daardoor in alge- meenen zin economisch nadeel mee. Zij val len echter niet onder het begrip protectio nisme. Men past ze toe om andere staten te dwingen van bescherming af te zien of in mindere mate den invoer te belemmeren; ze zijn een strijdmiddel om tot een vrijeren ruil te komen. Een Regeering kan alleen het wapen der retorsie hanteeren, wanneer zij zich sterk bewust is van haar doel en van haar kracht om niet op dwaalwegen te worden gedron- Ïen. De hulp, die aan een bepaalden be- reigden bedrijfstak in den vorm van retor sie-maatregelen wordt verleend aan een an deren te weigeren eischt een krachtigen wil. De Regeering mag den maatregel geen oogenblik langer laten bestaan, dan voor het doel strikt noodzakelijk is; het is echter zeker, dat door de opheffing aan belangen, die in den tijd van werking gebaat zijn, deze voordeden weer worden ontnomen; wat verzet zal uitlokken; wat blijvende be scherming in de hand kan werken. De toepassing eischt een koel hoofd; des te meer omdat de aanwending steeds ge vraagd wordt in ontstemde opwinding. Niet alle Regeeringen zijn echter krach tig; de zwakke wisselen de sterke af; ge brek aan zelfkennis komt ook bij Regeerin gen voor. Het veiligst schijnt het mij het retorsiewapen niet te gebruiken en niet ter wille van een mogelijk voordeeltje de kans op ernstiger groot nadeel te loopea Voor een klein land is een economische wraakmaatregel een gevaarlijk experiment; des te gevaarlijker, wanneer de bedrijvig heid van dat land voor een groot deel op den uitvoer is gericht. Belemmering van den uitvoer is voor ons van zeer veel meer beteekenis dan voor groote landen als Duitschland, Frankrijk en Amerika. Daar door reeds zijn wij kwetsbaarder en kan van volhouden onzerzijds bij een tarieven- strijd weinig sprake zijn. Beantwoordt het groote land onze ta- riefsverhooging met een' tweeden en derden maatregel, dan zullen wij eerder dan onze tegenstanders aan het einde van onze moge lijkheden komen en zitten dan met de ge bakken peren. Hetzelfde geldt tegenover de kleinere landen, wanneer dié aan ons in hoofdzaak grondstoffen leveren, terwijl wij hun afgewerkte producten zenden, wat meestal het geval is; ook deze landen staan tegenover ons in het voordeel; noodige grondstoffen kunnen wij niet belasten, zon der onszelf in de vingers te snijden. Sedert de Nederlandsche land- en tuin bouw exportbedrijf is geworden, dus sedert 40 jaren, heeft men herhaaldelijk dien aan drang om staatstusscheHkomst gehoord; de Regeering is tot nog toe bijna altijd krach tig genoeg geweest om daaraan weerstand te bieden, en de op eigen kracht aangewezen land- en' tuinbouwexport heeft zich enorm ontwikkeld. Wanneer de nieuwe Duitsche Tariefwet tot stand komt, zullen spmmige land- en tuinbouwproducten zwaar belast worden. Toch zal onze Regeering niet aan retorsie mogen denken; het zou worden een tweege vecht tusschen een revolver en een mitraib leuse. Ik meen in geheel West-Europa, ook al mogen de actueele feiten daarmee schijnen te spotten, een wassende vrijhandelsstroo- ming op te merken. Zij schijnt mij zelfs te liggen in die natuurlijke ontwikkeling der dingen. Dichtbevolkte, democratisch gere geerde landen moeten op den duur vrijhan- delsgezind zijn. In alle West-Europeesche landen schrijdt de democratische ontwikke ling voort; zij zal het protectionisme hoe langer hoe meer terugdringen. In een meer democratisch ingerichten staat is_ het min der gemakkelijk voor betrekkelijk kleine groepen van industrieelen of agrariërs om aan nun belangen, die zij met de eenzijdig heid van den direct-belanghebbende geneigd zijn een zeer hooge waarde voor den staat toe te kennen, een voorrang te geven. Artsenijmiddelen komen langzamerhand in discrediet; de toepassing van een juiste gezondheidsleer is in verreweg de meeste omstandigheden beter waarborg voor wel zijn. Retorsie-maatregelen zijn een medi cijn, die, moge zij misschien eenige verlich ting geven aan het eene orgaan, zeker, na- deelig is voor een ander. Laten wij er ons van onthouden! DUITSCHLAND. De Regeerlngscrisls. Wegens landverraad veroordeeld. Sofaont-b—nacht Cosanlja. f In den ouderdom van 88 jaar Is in Den Haas overleden de gepen*, echout-bij-nadht J. C. Commlje. Meer dan 86 Jaar heeft hij deel uit gemaakt van het officierencorps dier Kon. Marine; (hij werd in September 1869 benoemd tot adelborst le klaeee en ln 1896 verliet hij dien zeedlenot als eethouthlj-nacht met pensioen. De heer Ocwamije -was officier ln de Orde van Oranje Nassau en wee gerechtigd tot het dragen van (het eereteeken voor belangrijke krijgsverrichtingen. De ter-aard e-beetelllng val Maandag 1 uur op de begraafplaats Oud Elk en Duinen plaats (hebben. Onderscheiding Bij K. B. ie aan den lult. ter zee le ld. W. van den Donker vergunning verleend' tot het aannemen en dragen der versierselen van rid der van de Dannebrogsorde van Denemarken. Den 6en Dec. 'sé per sjs. Koningin der Ne derlanden in Nederland aangekomen: Kwartiermeester H. Boelsana, schrijver-mal K. Korver, schoenmaker W. Keijsper, matroos 2e kl. J. Klein, idem E. A. die Klerck, matroos le kl. W. Lenoir, idem P. Houterman, idem W. F. Gonkel, idem G. de Zeeuw, bootsman G Verver, kwartiermeester B. G. Vermeullen, korp.-kok Ji. A. v. Zoest, korp.-bottelIer, R. Reijers, korp.-echrijver C. Vermende, korp.- kok J. de Rijcke, koip.-ziekenverpl. H. Dirk zwager, koip.-hofmeester Jl Minste, matroos le kl. C. Keijn, idem P. Faas, idem H. Appel doorn, matroos 2e kl. A. P. de Klerck, maehl- nisit-maj. P. O. van Kéekuim, Idem H. Kwast, korp.Hmach. 2e kl. T. Ju van Melzen, Idem th Haksteen, ideom A. Augustln, Idem 8. Bosrna, idem A. J. Gazendam, idem D. Sleking, idem H. Strijiboech, idem P. Appel, idem A. Jl Boers, serg.-torpedomaker A. A. Wletmarsdhen, korp. der mars. J. O. Huber, konstabel-raad. W. A. Jongepier, marinier 2e kl. L. Guldemond. 4 vJhn.: lult. ter zee 2e kl. T. K. baron van Asbeok van Tromp naar Schorpioen en de ld. B. Q. Boelen van Schorpioen naar Tromp. Off. van d!eü MJ3.D. le kl. Jl Jongepier ls overgeplaatst van Vliesingen naar Amsterdam en bestemd voor plaatsing op Hr. Ma. kruiser Sumatra. Luit. ter zee 2e kl. P. Jl G. Huljer, dienende Aangekomen van Harlingan sn vertrokken naar Londen Eng. sa. „Stalling". u., 9 Deo. r. Genua. Oostkerk, t, 10 Dec. Singapore. Ouderkerk, t, 10 Dec. v. Singapore. Holland—Weet-Afrika Lijn. Ajmbon, u., pass. 9 Deo. Flnleterre. SchpiMeetroom, 11 Dec. te A'dam. Helder, 10 Dec. te A'dam. Rijnland, t, pass. 6 Dec. Dakar. Jlanra, u., 9 Deo. te Bordeaux. Rcggestroem, u., 9 Dec. v. Lagos. Rottsrdaxnsehe LM, Insultode, u., 10 Deo. Oolom/bo. Soekaboemi, 10 Dec. v. Hamburg. Tambora, t, pass. 9 Deo. Perira. Kedoe, u., 9 Deo. v. Genua. Sitoebondo, t, 10 Dec. v. Singapore. Kawi, u., pass. 11 Deo. Kaap del Anaf. Madloem, 9 Deo. te Batavia Toeari, 10 Deo Adelaide. RotterdamZuid-Amerika lijn. Ailwakl, u., 9 Deo. te Montevideo. Alhene, 11 Dec. te R'dam. Poeldijk, 10 Deo. te Hamburg. Zijldijk, 9 Deo. r. Buenos Ayres Stoomvaartmaatschappij Oceaan. Burypylus, pass. 9 Dec. Perim. Melampus, 10 Dec. te Gravesend. Adrastus, 11 Dec. te Singapore. Troilus, 10 Dec. te Penamg. Peieander, 9 Deo. v. Port Sadd. Emzetco Lijn. Jonge Jaoobus, 10 Dec. v. Livorna. Stoomvaartmaatschappij Nederland. Grotlus, t, 10 Dec. v. Colombo. Kangean, t-, 11 Deo. v. Marseille. Prinses Jiuliana, 10 Dec. v. Singapore. Riouw, u„ poaa. 11 Dec. Gibraltar. Roepat, 1, 11 Deo. v. Padang. Boeten, u., pass. 9 Dec. Perim. Johan de Wltit, u., pees. 9 Deo. Ontwant. Seanfbilan, t, 9 Deo. v. Colombo. Kon. Nod. Stb. Mij.—Kon. Wwt-IaL Maildienst Adonis, 10 Deo. te Triöst Euterpe, 10 Dec. te Bllibao. Breda, u., 8 Dec. te Valparaieo. Gamymedes, 7 Deo. v. Bmyrna. 1 Jian v. Nassau, 7 Deo. v. Canthagena. Jhino, 9 Deo. te Naw-York. Luna, u.t 8 Deo. te Georgetown. Oberon, 9 Deo. v. Aux-Caye». Agametmnon, pees. 10 Dec. Gibraltar. Amersfoort, t., 9 Dec. te Antwerpen. Calypso, 11 Deo. v. R'dam. Delft, u. pass. 11 Deo. VUaslngen. Fauna, 10 Deo. v. Genua. Münerva, 10 Deo. v. Smyrna. Neptunus, 10 Deo. te Gibraltar. Oranje Nassau, t., pass. 10 Deo. da Aaoiraa. Strabo, 10 Dec. v. Gothenburg. Ulysesa, pass. 10 Dec. Quosaaat Oeros, 11 Dec. v. A'dam. Persous, 11 Deo. v. A'dam. Van Renselaer, 11 Deo. v. A'dam. Zeus, 11 Deo. v. R'dam. Kon. Hollandsebe Lloyd. Kennemerland, 11 Deo. te A'dam. Orania, u., 11 Deo. Oueeeant.y Delfland', u., 9 Dec. v. Rlo Grande. Kennemerland, 9 Deo. v. Hamburg. Merak, 11 Deo. te Hamburg. Waterland, 10 Deo. te Haanburg. Zaanland, 11 Dec. te R'dam. Zeelandia, u., 10 Deo. v. Pernaon/buoo. Holland—Afrika Lijn. Jagersfontein, t., 11 Deo. v. Kaapstad. Palembang, 10 Deo. V. Beira. Klipfontein, t, pass. 9 Deo. Perim. Maliskerk, u., 10 Deo. te Port Natal. Halcyon Lijn. Florapark, pass. 8 Deo. Zea. HollandAmerika Lijn. Bungerdijk, 10 Dec. v. Vera Crua. Leerdam, 10 Dec. v. Kyon. Nebraska, 8 Dec. v. San Francisoo. Narenltha, 10 Dec. te Liverpool. Eemdijk, 8 Dec. v. Seattle. Lochmonajr, 9 Dec. te Londen. Noorderdijk, 8 Dec. te Vanoouver. Cardigamshiire, 6 Dec. te San Francisco. Moiutgomeryshire, 9 Dec. v. Tacorno. Narenta, 9 Dec. v. Glasgow. Nebraska, 7 Dec. te San FraAcieoo. N-oordenkerk, 8 Deo. te Vancouver. Moerdijk, 10 Dec. te Los Angelee. Spaarndaon, 10 Dec. v. Co rune. Veendam, 10 Dec. te Vera Crus. HollandAustralig Lijn. Batjan, t., 11 Dec. te Suwz. Geroet, u., pass. 11 Dec. Dungeness. Abbekerk, 10 Dec. te Hamburg. HollandBritsch-IndiB Lijn. Streefkerk, u., 10 Dec. v. Rongooa. Meerkerk, t., 9 Dec. v. Port Sald. Koudekerk, t., pass. 10 Dec. Gibraltar. Sahiedijk, 11 Dec. v. R'dam. Holland—O.-Aail Ljja. Oldskwrk, u-, 8 Dea. v. Singapore. Schager eierenveiling van 10 (Deo. 8411 k ipeieren 10.8018.80, 28 eend eieren 9, kleine eieren f 8—11.10, alles per 100 si BROEK (XP LANGENDTJK, 11 Dec. Grove uien f 690, peen 4.40, roods kool f 66.40, doorschot 1.404.80gele kool 46.80, doorschot 1.208.80, Deenscba witte 1.40—6.40 per 100 kg. Aanvoer: 470 kg. uien, 600 kg- peen, 58,000 kg. roode kool, 56,000 kg. gele kool, 81,200 kg. Deenscba witte. NOORD0CHARWOUDE, 11 Dec. Uiem 690—620, drielingen 6.40, nep 820, peen 4.404.60, roode kool 2—6.80, doorschot 24.60, gele kool/ 2.60—5, door schot 1.708.60, Deensche witte 2504.40, doorschot 2.10—2.70 per 100 kg. Aanvoer: 1760 kg. uien, 2400 kg. peen, 89,200 kg. roode kool, 68,200 kg. gele kool, 56,400 kg. Deensche witte. Nederlandsche Eiervedling Amsterdam. 11 Dec. 1926. Spraken wij verleden week van geringe aanvoer eieren wegen stremming der vaart, thans was de aanvoer nog minder, wat hoofdzakelijk! toegeschreven kan worden aan de nog ongeregelde afvaarten der booten. Het prljzenbeeld gaf niet veel verandering ta zien. (Men besteedde (heden ln Amsterdam: Kipeleren, wit: 50/62 850-825; 58/60 ƒ14; 60/62/ 14.70. Eendeleren 925—990. van 10 en 11 Deoeanlber. (BEVALLEN: M. EL van Oe-Schoneveld, i. OVERLEDEN: Jac. Zegel, 82 jaar, hl, wsdr. A. G. Pikken. GEHUWD: A Meertens en R. Luldtoga; J- Kaan en A. A. Ji van Engels-dorp Gastelaars; G. t Hart en A. O. Rijf; A. A. Boendermaker en J. de Vriee; H. Delver en A. Bakker; J. O. Bovenkerk en A. F. Dijkstra; S. van Waart en W. Vlsser;P. Meyllnk en H. Jl Bot. 10 Deo. 1926. Aangevoerd door 12 gaornalenvimcbere: 1500 kg. gekookte garnalen per kg. 0.12—0.14. 11 Deo. 1925. Aangevoerd door 20 garnalenvisadbers: 1976 kg. gekookte garnalen per kg. 0.14—0.19; door (botvlasohers: 60 kisten bot per kist 14-il7. 12 Deo. 1926. V.m. 8 uut niets binnen.

Heldersche Courant | 1925 | | pagina 15