DERDE EN LAATSTE BLAD. BUITENLAND GEMENGD NIEUWS VAN DINSDAG 5 JANUAR11926. DB CRISIS. „De Roti" schrijft: Gelijk te verwachten was, acht anen in parlementaro kringen het bericht in de „Avondpost" (Op weg naar Kameront binding) uit de lucht 'gegrepen en dwaas heid. Welke staatslieden1 zouden zich niet leeraen om voor een paar weken als mi. nieter te funigeeren? Een comprofnlevoorsteL Het Volk' meldt: „Li parlementaire kringen liep-gisteren het hardnekkige gerucht, dat dr. De Vis ser er in geslaagd was een compromis te vinden, op den grondslag waarvan het thans demissionaire kabinet zou aanblij ven en dat zich zal bewegen in de rich ting van een gezantschap bij den paus buiten bezwaar van 'slands schatkist. Wij hebben dr. De Visser daaromtrent inlichtingen gevraagd. Dr. De Visser was zoo welwillend ons mede te deelen, dat inzake een door hem aan de hand gedane oplossing nog geen beslissing is gevallen in den gisteren ge houden ministerraad. „Na afloop van deze ministerraadsver gadering had men hem medegedeeld, dat men hem nog geen antwoord op zijn voorstel kon geven. Op onze vraag, van welken aard het door dr. De Visser aan de hand gedane denkbeeld is, ant- woordde deze geen vrijheid te vinden zich daarover uit te laten, aangezien hij er aan niemand anders mededeeling van had ge daan dan Ban de bevoegde autoriteiten." Volgens de Res.bode ging in parlemen taire kringen het gerucht, „dat het niet uitgesloten zou zijn, dat dezer dagen het* kabirtet-Oolijn terugkeert." „De mogelijk heid zou dan bestaan dat de heer Schok king zijn ontslagaanvrage handhaaft.' 's-Gravenh&ge, 2 Jon 1926. Naar wij vernemen, had Dr. De Visser eind© 1925 geen enkel practisoh resultaat 'bereikt met zijn -pogingen tot vorming van een nieuw Kabinet. Voor belangrijke mededeelingeni, welk» velen vóór het einde van het jaar inzake die oplossing der crisis verwacht ten, en voor geruchten als zouden de mi nisters De Geer en Schokking definitief aftreden, bestond geheel geon aanleiding. Immers, uitgezonderd met de belde Ohr. Historische Ministers, had Dr. De Visser nog geen persoonlijke besprekingen ge voerd, en zich uitsluitend bepaald tot schriftelijk overleg. Het onderhoud, dat Dr. De Visser vorige week ten paleize heeft gehad, hield verband met het feit, dat de Koningin na haar terugkeer in de Residentie haar ernstig misnoegen1 had uitgesproken over bet trage verloop der crisis en de vraag had 'gesteld of er dan geen reohtsohe partijen meer waren met verantwoordelijkheidsgevoel Een en ander heeft ertoe geleid, dat Dr. De Visser wederom heeft gepoogd de op lossing van de 'crisis te vinden door het aanblijven van het tegenwoordige Kabi net. Daartoe had heden ten' tweede male eenl buitengewone 'Ministerraad plaats, welke naar verwacht wordt tot bovenbe doelde resultaten zal lelden. Officieel© -mededeelingen dienaangaan de kunnen echter niet vóór a.a Woens dag worden verwacht De brand op de JP, O. Hooft". Men njeldt, d'at ten-gevolge van den ibrarnd, welke te St. Nazaire gewoed heeft op het nieuwe imotorpassagierschip P. O. Hooft van de Maatschappij Nederland te Amsterdam, d» aflevering van dit schip oen jaar zal worden vertraagd» i» Briefkaarten met de beeltenis van Johan de Wltt Naar de Telegr. verneemt, ligt het ln de bedoeling van de postadministratie, buitenlandsche briefkaarten te doen aan maken, met de beeltenis van Johan do Witt, gereproduceerd naar een houtsnede van den heer P. W, van Baarsel, te Bla- OOST-INDIE. Verduistering. Een öhineesche kassier van de N. T. Handesblank te Soeraibaja heeft 40,000 verduisterd. De man heeft- bekend, het geld gebruikt te hebben1 om te gokken. Vechtpartij van Chineesche dek passagiers. (Aneta). Aan boord van het stoomschip Van Overstraten der Kon. Paketvaart- Maatschappij heeft een ernstig gevecht plaats gehad van Chineesche dekpassa giers, ora een vrouwenquaestie, by de nadering van Belawan Deli. De hoofdmachinist en een der andere machinisten waren daardoor op het ach terdek11 in de verdrukking geraakt. De eerste stuurman trachtte te vergeefs de vechtenden van hen af te houden, totdat hij zijn revolver gehaald had en twee schoten in de lucht afvuurde en vier op de menigte. Drie Chineezen kregen, ten gevolge hiervan, beenwonden. Tientallen werden door messneden gewond. De- kapitein seinde draadloos om assis tentie, waarop het bestuur en de politie aan boord kwamen. De gewonden werden naar het hospitaal gebracht. Reeds voordat het schip Singapore aandeed, was de stemmingaan boord onrustig, in verband m'et den terugkeer van eenige oproerstokers, die vroeger reeds uit Deli waren gezet. ENGELAND. Bij de liberalen. Lloyd George geen leider der liberalen meer Volgens de Daily Express is hief zoo goed als zeker dat Lloyd George na -hot Kerstreces niet -als officieel» leidfar van de liberale partij zal worden, herkozen. Zelfs zijn vrienden achten zijn verkiezing niet meer mogelijk. Als candidaten wor den genoemd, Sir John Simons, fiir Aifred Mond en Runciman. DUITSCHLAND. Rumoerig Berlijn. Zelden is een nieuwjaarsnacht te Ber lijn zoo rumoerig igeweeist als ditmaal Bij vechtpartijen werden niet minder dan zes personen' gedood en 353 'gewond. In het geheel' zijn 450 personen1 .gearresteerd1, die op 37 na later weer in vrijheid zijn ge steld, 11 personen hebben gepoogd zelf moord te plegen. 1 De zelfmoordepidemie. Blijkens een mededeeling van het rijksbureau voor de statistiek hebben in het afgeloopen jaar in Duitschland 18.288 personen zelfmoord gepleegd. Grafschennis. In den Nieuwjaarsnacht is ingebroken in de Petrus en Paulus-kerk te Nikolskö bij Potsdam. Behalve de kerksieraden Heb de dieven in de krypt, waar o.a. prins Frederik Karei van Pruisen (de „roode prins") en de landgravin van Hessen be graven liggen, doodkisten opengebroken en er drie gouden of vergulde kronen ge stolen. HONGARIJE. De valsche francsblljetten. Prins Windischgrütz gearresteerd. Uit Boedapest wordt in de aangelegen heid van de*Fransche bankbiljetten een nieuwe opzionbarende arrestatie bericht. Niemand minder dan de bekende prins Windisch GrMtz is, verdacht van mede plichtigheid aan het in omloop brengen van de valsche bankbiljetten, in hechtenis genomen. Een van zijn lakeien, Caspar Kovans, had als zoovele andere Hongaren, een kind naar Nederland gezondeq en den pleegouders een bankbiljet van 1000 francs toegestuurd, dat vervalscht bleek te zijn. Kovans werd gearresteerd, doch verklaarde het bankbiljet van den parti culieren secretaris van den prins te heb ben ontvangen. Daarop werd ook deze in hechtenis genomen en op grond van zijn verklaringen en van het verder on derzoek werd ook de prins zelf gearres teerd. De minister van oorlog, graaf Csaky, die, naar men Weet, een zwager is van den te 's Gravenhage gearresteer den kolonel Jankowitch, is met verlof gegaan, evenalp de Landespolizelhaupt- mann. In politieke kringen neemt men aan, dat zij geen van beiden op hun post zullen terugkeeren. Het W. B. meldt nader uit Boedapest: Uit het ingestelde onderzoek blijkt, dat prins Windisch Grfitz aan het hoofd stond yan de vervalschersbende. De justitie heeft thans de leiding van het onderzoek in handen en zij treedt met de grootste strengheid, zonder aan zien des persoons, op. GRIEKENLAND. Militaire dictatuur te Athene. Met den steun van het leger heeft Pangalos Zondag te Athene de dictatuur uitgeroepen. Voor een troepenafdeeling van het gar nizoen der hoofdstad heeft hij een rede gehouden, waarin hij zeide, dat het par lementarisme een nederlaag had geleden en dat de ramp in Klein-Azië het gevolg was van den terugkeer van Venizelos naar Athene in 1920 en van de door hem doorgezette verkiezingen. Pangalos zal de aangekondigde verkiezingen voor Kamer en Senaat afgelasten. Bij een bespreking, die hij onlangs te Genève heeft gehad met een leider der republlkeinsobo partij, zou hij uitdrukke lijk hebben verklaard„Ik zal Grieken land redden met behulp van het leger. Het zal een der beste op den Balkan zijn en zal tezamen met de vloot het vader land weer in eere herstellen." ITALIË. Een! Itallaansche Academie. Marconi de eerste onsterfelijke. Reuter's oorrespondent te Rome ver neemt, dat de Italiaansche regeering be sloten heeft een academie van 40 „Onster- felijken" op te richten, naar het voorbeeld van dè Fransche Academie. Als eerste canididaat van de op te maken lijst is de naam geplaatst van senator Marconi Aardbeving. Een aardbeving is op Nieuwjaarsavond waargenomen in geheel Opper-Itaiië en in de Zuid-Slavische provincies Krain, Istrle en Daltaatië. Vooral te Venetië werd de aardschok, die 9 minuten duurde, goed gevoeld. De bevolking vluchtte in paniek naar buiten en waagde het den gansohen nacht niet in huis terug te koe ren. Tal van huizen en ook enkele histo rische gebouwen zijn ernstig beschadigd. Te Triest duurde de aardbeving slechts 2 minuten. De schokken1 waren echter zeer hevig. Ook in verschillende andere ste den, o.a. te Daibach en te Fiume, werden da schokken duidelijk waargenomen."1 PER ZIE. De nieuwe koers. Teheran, 8 Januari. De minister van buitenlandsche zaken, Mosjer-el-Moelk, is afgetreden. De nieuwe Sjah heeft zijn oudsten zoon Sjapoer Mohammed Riza benoemd tot Kroonprins. De kroonprins is 9 jaar; zijn jaarlijks inkomen zal 750.000 gulden bedragen; dat van den Sjah is 1.500.000. Deze jaargel den zijn hooger dan de overeenkomstige onder de vorige dynastie. VEREENIGDE STATEN. Een orkaan op Samoa. Groote schade. Pago-Pago (Samoa), 4 Jan. Een orkaan, die de vorige week Amerikaansch Samoa trof, veroorzaakte zeer aanzienlijke scha de. Menschenlevens echter gingen niet verloren. De hutten der welvarende be volking zijn overal verwoest. Groote boomen werden ontworteld, die van de hellingen der bergen afgleden en in de dorpen tereoht kwamen. Tallooze berg- stortingen versperden de wegen op vele plaatsen. Een ontploffing. Uit Pensaoola (Florida) wordt gemelld: Een retort vam de Newport Rosin and Turpentine Oomipany (hars en terpentijn- fabriek) is ontploft, waardoor vele per sonen zijn 'gedood en meer dan twintig gewond. Er zijn reeds twaalf lijken ge borgen. De (brandweer 'bestrijdt het vuur. Een ernstig chantage-gevaL Een ernstig geval van chantage, waar van een Amsterdamsoh koopman voor ruim f 15.000 de dupe werd, behandelde de Vierde Kamer der Amsterdamsche Rechtbank. Een beruchte Haagsche vrouw, de bij de Haagsche politie wel bekende souteneur S. en de beroepsop- lichter I. D., hadden gezamenlijk den Amsterdamschen koopman geplukt. De vrouw, die sinds korten tijd in de hoofdstad vertoefde, bemerkte dat de koopman haar eenige malen nageloopen was. Zij vertelde dit haar vriend S., die toevallig ook in Amsterdam was. S. vond, dat hieruit „een zaakje te slaan was" en deelde de vrouw een plannetje mede. De vrouw had hier wel ooren na. Zij bezocht daarom den koopman op zijn kantoor en sprak met hem af op een kamer op den Amsteldijk. De koopman kwam op de afgesproken plaats en juist bevond hij, zich alleen met de vrouw, of S. kwam binnen. Hij richtte zich woedend tot den koopman, zeide de echtgenoot van de vrouw te zijn en den man, die zijn leven verwoest had te zullen vermoorden. Inderdaad haalde hij een revolver voor den dag, maar hij richtte het eohter op jziohzelf. „Wat let me mij van kant te maken", zuchtte hij. „Mijn leven is nu toch ver woest" Nu was het oogenblik daar, dat de vrouw het wapen uit zijn hand moest slaan en zij deed het zonder dralen. Hij duwde haar toen woedend op zij en dreigde1 den koopman alles aan zijn vrouw te zullen vertellen. Het gevolg van dit dreigement was, wat S. zich voorgesteld had. De koopman kwam in zak en asch en hij informeerde, of er met geld niets te beginnen was. Samen ging hij met S. de straat op en onderweg kwamen zij overeen, dat het stilzwijgen voor f 2000 gekocht zou wor den. Den volgenden dag ontving de vrouw de hélft van den buit en meteen werd een nieuw plannetje beraamd. Want beiden waren het er over eens, dat de koopman nog meer geplukt moest worden. En daarom stapte eenige dagen later het was den 16en April de vrouw weer naar het kantoor van den koopman. Zij trok een zeer ongelukkig gezicht en deed het treurige verhaal, dat haar man haar in den steek gelaten had en al haar meubelen stiekum verkocht had. Zij was eohter in de gelegenheid den inboedel voor f 2400 terug te koopen en wilde dan een pension beginnen. Zij vroeg daarom haar vriend f 2500 te leen. De koopman dokte weer, hopende nu zijn vroegere liefde nooit meer terug te zien. Hij vergiste zloh Het was den Gen Mei, toen de vrouw nogmaals te zijnen kantore versoheen. Zij vertelde hem nu, dat haar man weer bij haar teruggekomen was. Samen wil den zij thans een lunchroom beginnen en zij vroeg daarvoor f 5300 te. leen. En de koopman betaalde weer Terwijl de buit evenaló de f 2500 voor de „meubelen" eerlijk tusschen 8. en,zijn „echtgenoote" verdeeld werd. Het was de 15e Juni, toen de koopman bezoek kreeg van S. en zijn vriend LD. Toen verhaalde S. een droeve geschiede nis Toen zijn „echtgenoote" het geld voor de lunchroom ontvangen had, had zij het hem in bewaring gegeven. Eenige dagen later kwam hij op een avond dronken thuis. Toen hij den volgenden morgen wakker werd, miste hij uit zijn jaszak zjjn portefeuille met f 8500.Op de tafel vond hij een brief je van zijn vrouw, waarin zij schreef, dat zij er vandoor was gegaan. Hierna voerde D. het woord. Hij vond, dat S. en zijn vrouw nooit meer bij elkaar moesten komen. Zijn vriend moest zoo spoedig mogelijk naar Amerika vertrek ken en hij zou over hem waken en net zoo lang bij hem blijven, tot hij op de boot was. Voor die reis was echter 2000 of f 6000.noodig, en D. vroeg of de koop man dit geld wilde ieenen. Hij zou garant voor het geld zjjn en aan S. een brief meegeven voor familie van hem in Amerika, die hem gaarne behulp zaam zou zijn bij het koopen van een stuk land. Hij zou een schuldbekentenis teekenen en het geld terug betalen in maandeüjksche termijnen van f 1000.8. zou hem het geld wel teruggeven, als het hem goed ging daar ginds. De koopman betaalde ook deze f 500j0.— in het vooruitzicht, dat S. zich nog den zelfden dag zou inschepen. Dat deze hier echter nimmer aan ge dacht heeft, bleek wel uit het feit, dat, toen de politie het ohantage-geval ter oore kwam, S. in Den Haag geknipt werd. Voor hem waren echter al de vrouw en D. gepakt. Voor de Rechtbank had zich het eerst de vrouw te verantwoorden. Zij bleek in werkelijkheid getrouwd te zijn met een commies in rijksdienst die niets van het „dubbel leven" van zijn vrouw afwist. Het verhoor van bekl. nam eenige uren in beslag. Zij verhaalde uitvoerig de heele geschiedenis. Volgens haar was zij over gehaald door S. Die had haar groote geld bedragen voorgespiegeld, terwijl zij juist geweldige geldzorgen had. Prqs.: „Maar u was het toch met S. eens Bekl: „Ja, in zooverre, dat lk wist, wat er zou gebeuren". Het O.M., waargenomen door Mr.Relling, refereerde zich aan het rapport door de Haagscbe politie over deze vrouw uitge bracht. Sinds 1914 staat zij daar bekend als publieke vrouw. Spr. eischte zeven maanden gevangenisstraf met aftrek der preventieve hechtenis. De volgende beklaagde was I. D. wiens verhoor ook geruimen tijd duurde. Het O.M. eischte tegen hein twee jaar gevangenisstraf met aftrek van drie maan den preventieve hechtenis. De zaak van S. werd hierna uitgesteld tot 26 Januari a.s. („Tel"). Ontploffing. Zondagavond heeft te Zwolle een ont ploffing plaats gehad in een hoekhuis van de Van der LaenstraatWagenma kersstraat, bewoond beneden door de gezi en Holleboom, eigenaar, en de Veer, en boven door de familie^Bergmeijer. De vloer boven den kelder, in het gedeelte door den heer de Veer bewoond, weid geheel stuk geslagen, een vloerplank vloog door de ruiten op straat, zelfs de vloerriggels werden uit de muren gerukt, en ln net geheele huis bleef geen ruit heel De vrouw van den heer de Veer lag ln dit vertrek ziek ln een ledikant, dat door de druk omgeworpen werd, waar door de zieke onder de dekens en kussens geraakte. Hieraan is het te danken, dat zij slechts een brandwond aan de arm kreeg door de vlammen, die door de geheel geopende vloer uit den kelder opstegen. Drie personen, die op bezoek waren* hadden juist met den heer De Veer het vertrek verlaten, en een kindje van twee jaar was achter haar vader aange- loopen. Zoo is alles zonder ernstige per soonlijke ongelukken afgeloopen. De deur, die de heer De Veer juist achter zich gesloton had, werd totaal versplinterd. Het huis was oorspronkelijk een slagers winkel Van de vroegere slagerij, waarin de kelderopening uitkwam, werd de groote deur op straat geworpen. Het vuur, dat zich een oogenblik ernstig liet aanzien, werd met een slang op de waterleiding gebluscht. In den kelder bevond zich, behalve een motorfiets, een ledige benzinebus, waaraan de sluiting ontbrak. Kort tevoren hadden jongens met vuurwerk in de slagerij ge speeld, en een groote voetzoeker, waarvan de lont niet goed wilde doorbranden, in den kelder geworpen, waarin zich o.m. houtkrullen bevonden. Men denkt dat hierdoor brand is ontstaan. De eigenaar, die een schroeiwond aan het hoofd heeft gekregen, is naar het politiebureau overgebracht en na verhoor in bewaring gehouden. Ook de heer De Veer was licht gewond. Branden te Zaandam. Te Zaandam is gisterenmiddag te on geveer half drie brand uitgebroken in een der aan de fabrieken gebouwde op slagplaats der N. V. Algemeene Norit Maatschappij, staande aan de Pieter Ghijsenlaan. In den aanvang was er van vuur in deze tot aan den nok met zakken norit gevulde, van steen opgetrokken opslag plaatsen, weinig of niets te bespeuren, doch zooveel erger was de zwarte ver stikkende rook, die een uitwèg zocht door deuren en stukgeslagen of gespron- 8en ruiten en waarvan de brandweer- eden veel last ondervonden. De brand weer, kraohtig bijgestaan door de uit stekend geoutilleerde vrijwillige brand weer, bestreed in den beginne het vuur door in het dak gemaakte gaten, doch moest zloh naar dén beganen grond spoeden toen het dak, waarop zij stonden, plotseling grootendeels instortte. Door de trekking, welke nu ontstond, kon het vuur zich ontwikkelen en werd de taak van de brandweer aanmerkelijk verlicht. Te ongeveer 5 uur was men den brand meester. Verzekering dekt de schade. Terwijl de slangen nog niet droog war^o van den brand van de Noritfabriek weru half 7 de brandweer gealarmeerd voor een brand in de Oostzijde nabij de Noorderbrug tegenover de gem. Koog aan de Zaan, in de cacaofabriek der fa< A. N. Lamie Co., voorh. fa. Franoken en Oo. Gevoed door de aanwezige cacaoboter en -boonen en een belangrijke partij ver pakkingsmateriaal greep het vuur snel om zich heen, zoodat er ondanks de krachtige pogingen van de Zaandamsche brandweer, gesteund door die van Koog aan de Zaan aan behoud van de fabriek niet te denken viel Wel konden de be lendende perceelen, die een tijdlang groot gevaar liepen, behouden worden. De fabriek ging geheel verloren.' Alleen de muzen zijn gedeeltelijk blijven staan. - (Hbl) Mijnongeluk. De ongehuwde mijnwerker Van Straten, die werkzaam was bij de zoogenaamde opbraak in de staatsmijn Emma, is Zater- dagmiddag op zijp werk dood gevonden. Hij was zwaar aan het hoofd gewond. I Inbraken. In twee perceelen te Heemstede, in de Olivialaan en in de Laan van Rosenburg, is ingebroken. De inbrekers hebben zich in de Olivialaan toegang verschaft door het uitsnijden van een raam, waardoor de deur kon worden geopend. Daarna hebben zij de gordijnen gesloten, zoodat geen lichtschijnsel naar buitep kon dringen. In de slaapkamer sliepen twee personen. De inbrekers slopen daar binnen en haal den vlak bij het ledikant de sleutels weg. Beneden hebben zij alles overhoop gehaald. Eenig geld is meegenomen. Veel voor werpen van waarde worden niet vermist. In het tweede perceel zijn zij op de zelfde wijze binnengekomen. Zij zijn daar in hun werk gestoord; de familie, die boven sliep, werd wakker, maar toen men beneden kwam waren de dieven vertrok ken, met achterlating van eenig gereed schap. Men heeft tot nu toe geen enkel spoor van de inbrekers gevonden. Aanranding. Toen de 20-jarige juffrouw P. G. A. zich Donderdagavond naar haar woning in de Oratojeboamstraat te Rotterdam begaf kwam haar een' man achterop, die zonder iets te zeggen een' scherp voorwerp voor den dag haalde dat later gebleken in een brokstuk van een oude degen t6 zijn en in het wilde weg begon te steken. Heit meisje gilde otm hulp en eenige (bur gers kwamen toeschieten, aan wie de iman zloh zonder eenige verweer overgaf. In middels had hij juffrouw A. zeven steken in hals, rug, armen en borst toegebracht* zoodat zij in het ziekenhuis aan den Oooi- aingel moest opgenomen werden. Haar toestand Is redelijk. (De man zeide bij zijn verhoor dat hij G. v. T. heette en aan den Feijenoordsohen dijk woonde. Hij heeft mej. A. nooit ge zien en verklaarde dat hij zloh plotseling door een onbedwingbare steek- en moord lust 'had aangegrepen geveeld en deze op de eerste de beste voorbijganger had ge koeld. Toen de burgers 'hem aan de poli tie overleverden was (hij weer tot kalmte 'gekomen. Moord. Een inwoner van Amsterdam, tijdelijk te Groningen vertoevende, zag Vrijdags- nacht, toen hij door de Zwamestraat aldaar ging een jonge man waggelend uit het Soephui astraatje komen en spoedig daar- op in elkaar zakken. Bij nadere beschou wing bleek hem, dat de man bloedd q hij waarschuwde daarom de politie. 1 Tijdens zijn overbrenging naar het politiebureau is de jongeman overlt. ten. Dt. Nathans heeft vastgesteld, dat hij se- ven keer met een mes was gestoken, ln hart, hoofd, hals en pols. Be vermoorde is de 19-jarige 3. L. Onst- wcder te Groningen. Als verdacht van den moord werd aan gehouden de 19-jarige H. K., een matroos, gedomicilieerd te Emmem, die heeft be kend. Hij heeft verklaard te hebben ge handeld in dronkenschap en niet te heb ben vermoed, dat hij zijn slachtoffers zoo ernstig zou treffen. Een man doodgereden. Een 23-jarige loodgieter was Zaterdag avond tegen half zee ter hoogte van 'het peotoeel Lomanstraat 60 op don rijweg bezig een riool door te steken. Hij lag daarvoor plat op den grond. Plotseling verscheen er, naar men meent, een parti culiere luxe-auto, waarvan de chauffeur blijkbaar den man niet zag. (De auto reed over den loodigieteréknechf heen. Ofschoon eenige vrouwen angstigs kreten uitten, zette de chauffeur rijn tooht voort en verdween. Het slachtoffer werd opgenomen en naar het Wilhelminagasthuis gebracht Daar is hij onmiddellijk overleden. De politiestelt een onderzoek ln naar de auto, waarmee het ongeluk is gebeurd. Merkwaardige Inbraak. Donderdagnacht Is inge/broiken1 in de bij- zondere strafgevangenis te Scheven! ngen. De inbrekers, die met de situatie goed be kend geweest moeten zijn en waarschijn lijk gewezen logó's waren, zijn over een muur 'geklommen van den onbewoonden vleugel aan den Pompstationsweg, waarin het administratiekantoor gevestigd is. Uit een kast is ruim 500 guldien gestoten. Mishandeling. Nieuwjaarsdag kregen de drie gebroe ders M., bakkers te Barneveld, van wie de oudste de dertig reeds is gepasseerd, ovef het verrichten van eenige bezigheden een zoo hoogloopend© twist, dat de twee jon- ste broers den oudsten ernstig met knup pels toetakelden. D© oudste broer liet het er eohter niet bij zitten; aanstonds trok bij rijn mes ©n sneed en stak hiermede rijn tegen standers, waar hij hen maar raken kon. Tengevolge van het hevig gil- len dier hoogbejaarde ouders werd einde lijk de strijd gestaakt, doch toen waren de beide oudste broers zoodanig verwon dat een paar ingeroepen geneeskruid gen langen tijd noodig hadden om hen i f verbinden, terwijl de jongste broer zuiV snijwonden had gekregen, dat hij da& lijk naar het ziekenhuis te Arnhem me* worden vervoëWL ,v w xé Een stranding. Loyds meldt uit Oolombo dat het i V gelsche stoomschip Lady MoOullum, va de öeylon Steamship Sy., groot 1007 tor gestrand is, 5 mijlen van de haven van Kelkurdah op de Oostkust, van Osylan. Men vreest dat mensohealevens rijn ver loren Overigen^ vandaag of morgen' zijn wel nadere berichten te wachten. De crisis gaat niet op recès.

Heldersche Courant | 1926 | | pagina 9