GEMENGD NIEUWS Kotendampverglftlglng. Vier doodlen. Te Oosterihout, in de Betuwsohe ge meente Valburg, werd dinsdagmorgen de veldwachter ervan in kennis gesteld, dat uit eeif noodwoning veel rook kwam. Daar een ongeluk gevreesd werd, opende de veldwachter de woning, waarin veel kolen damp hing. Bij de kaohel werden de ach terlijke vrouw en haar echtgenoot 'bewus teloos aangetroffen. Ook de drie kinderen weiden in het slaapvertrek bewegingloos gevonden. De spoedig ontboden genees heer Freeling uit Herveld kon slechts den dood oonstafceeren van den man Jaoobus Wlllemse, een meisje van zeven en een van vier jaar en een jongen van twee jaar. Het Parket heeft geen reden tot ingrij- plng gevonden. lijk daarna ln den kelder is verborgen. En het zou vrijwel onmogelijk geweest zijn voor den verdachte, het lijk of den ouden man in zwaar gewonden toestand, alleen de steilte keldertrap af te dragen en in de houding te brengen, waarin het door de politiemannen gevonden is. Maar ook voor het geval, dat de moord ln den kel der heeft plaats gehad, zijn er aanduidin gen gevonden, die op het bestaan van een medeplichtige wijzen. (N. R. Ct. Het wrak van de „Nijverheid F\ Het Rijksbetonnings- en verliohtings- vaartuig, te Enkhuizen gestationeerd, heeft een nader onderzoek ingesteld naar de „Nijverheid I", 25 Nov. in het Schok ker vaarwater mét vijf opvarenden ver gaan. Met oostelijken of zuidelijken wind ligt het wrak voor de scheepvaart, zoo wel 'als voor de visscherij, zeer gevaarlijk, te meer omdat het 1.80 meter onder water ligt. Ter plaatse ls een wraklichtboei gelegd >en wel op ongeveer 52 graden, 20 min. en 46 sec. N.B. en 0 graden, 41 min. en 50 sec. OX. Oneerlijke brievenbesteller. Te Venlo ls gearresteerd en naar het Huis van Bewaring te Roermond overge bracht een brievenbesteller, verdacht van diefstal van brieveh. Valsche bankbiljetten van 10 gulden. Twee mannen aangehouden. Maandagavond kocht iemand eenige kunstschilder Arts uit Nijmegen; als teekenwerk .niet onverdienstelijk zijn ze als bankbiljet slecht. Legt men ze naast de goede exemplaren, dan valt bet ver schil op in het middenvak van de voor zijde, speciaal wat betreft den regel„De Nederlandsche Bank betaalt aan toonder Tien gulden". Ook de handteekeningen van president en secretaris van de Neder landsche Bank verschillen, bij vergelij king, belangrijk. Maar als het niet met een echt biljet wordt vergeleken, is het begrijpelijk dat het publiek er in vliegt; te Amsterdam zijn zelfs eenige exempla ren door een groote bankinstelling geac cepteerd. In totaal werden er 45 uitge geven, waarvan er vijftien bij de politie terecht kwamen. Volgens de verklaringen der gearres teerden zijn de biljetten in omloop ge bracht te Amsterdam, Rotterdam, Den Bosch, Breda en Tilburg, en in totaal werden er tusschen de honderd en twee honderd vervaardigd, waarvön het groot ste gedeelte in beslag is genomen, waar onder vele in de werkplaats van den schilder te Nijmegen. Br werd aldus ge werkt Als het labricaat „gereed was" bezochten de kunstschilder en zijn helper Hurkens, de genoemde gemeenten. Laatst genoemde ging dan, terwijl Arts op den uitkijk stond, in -verschillende winkels een kleinigheid koopen, betaalde met een biljet en kreeg goed geld terug. Vooral aan sigarenwinkels werd de klandizie geschonken. De begrafenis zal te Herveld geachte- gg™ winkel van den heer J.v. Haas- den. Peeudo-pelltle-agenten. Zondag 8 Januari kwam op den trechtschen Dijk op de hofstede van een landbouwer een man, die voorgaf te zijb de hoofdcommissaris van politie te Utrecht, de heer Schuitemaker, meldt men aan de „N. R. Ot." De man, die een 25 80 jaar leek te zijn, was van middelbare lengte, blond van uiterlijk en gladgeschoren. In zijn ge laat bad hij verschillende vetpuistjes. Hij trad op met zekere waardigheid en beweerde Roosestraat te Rotterdam en betaalde met een biljet van f 10. Nauwe lijks had de man den winkel verlaten, of de winkelier kwam, bij nadere beschou wing van het biljet, tot de ontdekking, dat het valsch moest zijn. Hij liep den man na, haalde hem in en eischte zijn wisselgeld en sigaren terug. De groote bereidwilligheid, waarmee de man aan dien eisch onmiddellijk gevolg gaf en de zenuwachtige haast, die hij erbij aan den dag legde, verwekten niet weinig den argwaan van den winkelier, die be- onderzoek te moeten doen naar valsch bank- j sloot, den man te blijven volgen tot hij papier, dat in omloop was. Hij vroeg deneen politieagent zou aantreffen. De man boer zijn bankpapier te mogen zien, aar verloor zijn hoed, draaidè zich welk verzoek deze voldeed. De bezoeker haal bukte zich om hem op te rapen de een lijst te voorschijn, waarop een groot aantal nummers geschreven stond en toen een der nummers op de lijst bleek te klop pen met een nummer van een bankbiljet, nam bij dit biljet het was er een van tien gulden in beslag, zeggende dat het valsch was. Voor het biljet gaf hij een quitantie af, ter waarde van tien gulden, onderteekenc met den naam: Schuitemaker, commissaris van politie. Den volgenden dag kwam aan de hofstede van denzelfden landbouwer weer een man, met een stofbril op, en heel anders gekleed dan de bezoeker van den vorigen avond. Deze man beweerde de broer van commissa ris Schuitemaker en rechercheur te zijn. Hij wilde in de woning worden toegelaten, trok plotseling een groote revolver en dreigde den boer te zullen neerschieten als deze hem niet al zijn geld, dat hij in huis had, meegaf. De landbouwer werd bang voor zijn hachje sn kwam met zijn geld aandragen, een be drag van ongeveer tweehonderd gulden. De bezoeker vroeg: Is dat werkelijk alles, en op het bevestigende antwoord van den boer gaf hij dezen twintig gulden terug om van te kunnen leven gedurende.de eerste dagen. Woensdagavond 6 Januari kwam bij een rustenden landbouwer een man, die kwam vertellen, dat er bij dezen zou worden inge broken. De man beweerde een Rotterdamse!, rechercheur te zijn, die was uitgezonden om de Inbrekers te vangen. Hij wilde de woning binnengaan om zich, naar hij zeide, verdekt op te stellen, teneinde de dieven te kunnen vangen als zij zouden komen. En hij ver toonde rijn revolver. De boer toonde zich echter niet bang, maar greep zijn geweer en dreigde den pseudo-rechercheur te zullen neerschieten als hij durfde binnenkomen. Daarop verdween de man. De politie doet thans alle moeite den in dringer op te sporen, totnutoe zonder resul taat. Mijnongeluk. In de ondergrondtche werken der Staats mijn „Wilhelmlna" te Terwinselen werd Zaterdagmiddag, naar de „Limb. Kperier" meldt, de 18-jarlge A. Pellikaan nabij de schacht door een locomotief overreden. Den ongelukkige werd de borstkas Ingedrukt en werden beide afmengebroken. Terstond werd hij naar het St Jozefhospitaal te Heer len overgebracht, waar bij kort na aankomst ovsrleed. Vervulling. Woensdagavond trof een agent op den Ooolslngel te Rotterdam, een man aan, die imeer verder kon loopen en in verregaan- den staat vtn verruiling verkeerde. Op het politiebureau ln de Paauwensteeg bleek hij de 66-jarige zwerver R. K, zon der vate woonplaats, te zijn. De man werd naar het ziekenhuis aan denOoolsingel gebracht, waar bij zijn reiniging een zoo ernstige en diep ingevreten wonde aan een zijner voeten werd ontdekt, dat tot onmiddellijke amputatie van dien voet inoest worden overgegaan. De moord ln de Beverstraat Bij den commissaris v. politie te Rotter dam is per postbestelling een orngefran- keerde, onigeteekende en met potlood ge schreven brief ingekomen betreffende den moord in de Beverstraat aldaar. De commissaris verzoekt den schrijver van dezen brief zich békend te maken, ten einde over de mededeelingen in zijn brief vervat, te worden gehoord. Wij vernemen, dat reeds dadelijk bij de politie en dé justitie vermoedens gerezen zijn, dat de verdachte A. v. S. een mede- lichtige zou gehad hebben. Deze vermoe dens hebben in de laatste dagen vasteren vorm aangenomen (De autoriteiten, die het onderzoek In handen hebben, moeten meer «^rneer overhellen tot de verondemtalllaf, dat de ia 4simei a—»»* om en en be merkte toen, dat hij gevolgd werd. Hij liet den hoed liggen en zette het opeen loopen. De heer Van Heel schreeuwde luidkeels: houd hem 1 De man sloeg daar Een beroovlngstruo. Maandagmiddag gebeurde het, dat een jongeman op het Damrak bij „De Bijen korf" door twee heeren werd aangehou den ze stelden hem verschillende vragen verklaarden daarna dat een van hen re chercheur was, de ander was zijn helper en tenslotte wilden zij weten hoe lang hij was, zij wilden den omvang van zijn borst meten enz. De jongen, die de zaak eenigszins vreemd vond, weigerde den „rechercheur" dit te lalen doenhet twee tal liet hem daarop gaan. De jongemiin, die dit kwam ver tellen, deelde tevens mede, dat hij werk- zaam was op een kantoor gevestigd boven de AmsterdamscheBank;de „rechercheur" en zijn helper hebben hem waarschijnlijk den toegang tot de bank uit zien komen eh verwachtende, dat hij een portefeuille met wissels of waardepapieren bij zich had, hebben zij hem gevolgd en aange houden en daarbij getracht hem van zijn T j y?i portefeuille te berooven, waarvoor dan het Hn; 2f^itru°Je. voor het signalement zijn borst boomstraat liep hij in de armen van een agent, die hem stevig vastpakte. Bij fouilleering op het bureau aan de Nassaukade werden nog 4 valsche bil- i jetten van f 10 in het bezit van den aan gehoudene gevonden, weshalve de afdee- ling valsch geld van de centrale re cherche gewaarschuwd werd. Bij zijn verhoor op het hoofdbureau trachtte de man er zich eerst uit te red den met de verklaring,' dat hij de biljet ten als wisselgeld van een biljet van omvang te moeten meten, dienen moest. Men zij gewaarschuwd tegen dergelijke „rechercheurs", die met hun helpers jongelingen van hun portefeuilles trachten te bevrijden. (Hbl.) Oneerlijke RUksklerk. Voor de Haagsche Rechtbank stond terecht een 46-jarige rijksklerk 2e kl. thans geschorst uit Den Haag, gede tineerd, wegens verduistering en valsch- heid in geschrifte. Bekl. was werkzaam De woorden ,ypad en kikker" die voor ons niets anders aanduiden clan een paar grie zelige waterdieren, hebben bfj de marine een geheel eenige beteekenis en worden ge bruikt ais scheid woorden voor mariniers. Nu hebben onze zeesoldaten zeer zeik er de laatste weken veel overeenkomst gehad met deze dieren, toen zij in de Geldersche en Limburgsdhe wateren rondsprongen, maar op 2 Oétober van het jaar 1925 was dit nog niet het geval en goleten deze woonden ais niet getolereerde bij het korps mariniers. De matroos 3e kl. A. Sch., diie op 2 Octo- ber door den dteristdcenlden „onderofficier" van de wacht, een marinier der 8e kl. aan boord van de Z. 4 's morgens tot wat meer spoed werd aangemaand om uit zijn kooi te komen, was hierover zoodanig ontstemd, dat hij den marinier, ten eerste die genoemde scheldwoorden toevoegde, hem ten tweede een stomp tegen z'n bonst gaf en hem ten derde een klap in zijn gezicht toediende, waardoor de marinier tegen een stut viel. De f lokaal vond hièrin gereede aanleiding beklaagde te veroordeelen tot 8 weken ge vangenisstraf. Verdediger in deze zaak was mr. Schenke- veld, die in de eerste plaats wees op het on aangename karakter van den marinier en ten tweede het systeem laakte, dat een per soon van bijna gelijken rang bevoegd kon worden als meerdere tegen z'n collega's op te treden. De matroos der 8e kl. H. T. heeft een vlammend temperament, hoe rustig hij er ook oogenschljnlijk uitzag op de getuigen bank. Bij een twist ln de Mar.-fcazerne met een mlMen gaf hij dezen bout portant een stomp onder z'n oog, waardoor de getroffene een bloeduitstorting in zijn oog kreeg en een h vige neusbloeding opliep. De milicien LAATSTE BERICHTEN. Ernstige toestanden ln de overstroomde gebieden tengevolge van sneeuw en vorst Uit Grave wordt hedenmorgen geseind: Tengevolge van de ingevallen vorst ie de ■toestand in ue overstroomde geb.eaen in het iand van Maas en Waal verergerd. Op plaat sen, waar geen sterke stroom staat, zijn thans groote ijsvlakten ontstaan, welke op het oogenbuk nog n.et sterk genoeg zijn voor vervoer, en tegelijk onmogelijk met bootjes te bevaren zijn. De levensmiddelen voorziening ondervmdt hierdoor ernstige stagnatie. De achtergebleven bewoners be vinden zich op de zoiuers hunner woningen en in de hooggelegen gebouwen, en ljjdem omdat in den regei behoorlijke verwarming ontbreekt, ernstig koude. Reeds ingetreden' of dreigend gebrek aan levensmiddelen ver ergert den toestand in hooge mate. Uit Grave werd gisteren gese.nd, dat het water, dat nog pi. m. 1 M. op den Elftweg staat, gisteren was dichtgevroren, zoodat het vervoer van de post met ladders over het ijs getrokken geschiedde, en deze vervol gens met een hondekar naar Ravesteyn werd gebracht. Vanmorgen kon de tocht over het ijs gemaakt worden, hetwelk evenwel door de thans gevallen sneeuw gevaarWk was. Bij de doorbraak te Nederasselt stroomt 11 viel op den grond en bekwam bovendien eenhet water nog steeds het land van Maas lichte hersenschudding. De flskaal, in oogenschouw nemend, dat beklaagde geplaagd was, en dat zijn gedrags- en Waal binnen. Langs tal van dorpen vormen zich thans, mede tengevolge van de gevallen sneeuw, onbetrouwbare ijs- lijst overigens uitstekend mocht genoemd j vlakten, die de approviandeering zeer Se- worden, bepaalde zijn eisch tot een geldboete moeilijken. Wijchen ligt geheel in sneeuw van 40.— subs. 40 dagen. j en ijs. Gistermorgen kon men over het Wat het goede en sympathieke pleidooi j ijs boven den straatweg naar Nijmegen van mr. Polak, den verdediger in deze zaaks loopen. De bewoners in de nog boven wa- zal uitwerken^ zal bij de uitspraak blijken. ontvangen; daarna zeide hij, dat hij een pak bankbiljetten in den trein tusschen Tilburg en Rotterdam gevonden had, maar ten slotte werd hij hopeloos in het nauw gedreven en bekende hij, dat hij met een vriend, op een zolderkamertje in Nijme gen, de biljetten mee had heipen ver- vaardigèn. De cliché's zou hij eenige we ken géleden te Rotterdam in de Maas hebben geworpen. Op de aangeduide plaats is de politie onmiddellijk metvis- schen begonnen, voorloopig zonder re sultaat. De onmiddellijk gewaarschuwde recher che in Nijmegen heeft op de aangeduide zolderkamer een drukpers en eenige an dere voorwerpen in beslag genomen en deze ter beschikking van de Rotterdam- sche recherche gesteld. In de woning van den medeplichtige zijn nog achttien val sche biljetten gevonden. De eerst-aangehoudene is de 84-jarige A. H., fabrieksarbeider te Nijmegen. De medeplichtige, die de eigenlijke drukker en vervaardiger van de biljetten zou zijn, is de 87-jarige kunstschilder Th. J. A., eveneens te Nijmegen woonachtig. Deze man stond op den uitkijk, toen H. uit den sigarenwinkel van Van Heel kwam, en heeft de aanhouding van zijn kame raad gezien. Hij is daarop onmiddellijk naar Nijmegen gereisd om te trachten het aanwezige materiaal te vernietigen, doch bij aankomst in zijn woning wachtte de politie hem reeds op. Hij is naar Rot terdam vervoerd, en beide mannen zijn reeds voor den officier van justitie geleid. Uit het verdere verhoor is nog geble ken, dat een groot aantal biljetten voorloopig te schatten op ongeveer hon derd reeds is uitgegeven, vooral in Amsterdam, Rotterdam, Den Bosch, Til burg en Breda. Het mag eenige verwon dering baren, dat het publiek in al die plaatsen de biljetten zoo grif heeft aan vaard, want ze zijn vrij slecht nagemaakt en op het eerste gezicht als valsch te herkennen. Uit Nijmegen wordt aan V.D. gemeld De in verband met het vervaardigen van bovengenoemde biljetten gearres teerde man blijkt te zijn een bekend Duitsch inbreker, die reeds verschillende vonnissen achter den rug heeft en door de Duitsche politie werd gezocht. Hij durfde niet meer over de grens gaan en had zich gevestigd bij een familie in de Dominicanenstraat, waar de zoon des huizes zijn atelier heeft. In hoeverre de Duitscher nu de aansporing heeft gege ven tot het maken van valsche bankbil jetten, moet de politie nog nader uitvor- schen. De politie te Nijmegen heeft nog verschillende huiszoekingen gedaan, doch er kunnen nog geen andere verdachten worden aangewezen. De geheele leiding is in handen van de Rotterdamsche po litie. De inbeslag genomen installatie is een ertspers. Het „Hbl." verneemt nog het volgende: De vervalschte bankbiljetten van tien gulden, oud model, werden uit de hand geteekead m daarna gefttet deer daa tongerecht en heeft als zoodanig gelden ontvangen van personen,die een bekeuring wegens ten of ander feit hadden gekregen en die om eer. vervolging te voorkomen, de zaak afkochten. Deze gelden heeft hij eenige malen niet afgedragen. Ook heeft hij uit voorzorg, dat een dergelijk feit niet aan het licht zou komen, in de boe ken geknoeid. Eisch zes maanden gevangenisstraf met aftrek der prev. hechtenis. De raadsman van bekl. riep de clementie van de Rechtbank voor den bekl. inzoo mogelijk, verzocht pi., hier een voor waardelijke straf op te leggen. Verduistering door een penningmeester. Voor de Utrechtsche rechtbank stond Dinsdag terecht de 44-jarige tweede penningmeester van den Ned. Neutralen Grafischen Bond, beklaagd van ver duistering van plusminus f 20.000 ten nadeele van zijn organisatie. Hij had telkens gelden van de Boazbank gehaald en die voor persoonlijke genoegens ge bruikt. Het Openbaar Ministerie eischte ander half jaar gevangenisstraf, met aftrek van voorarrest. De verdediger pleitte dementie en wees op de onvoldoende contröle, die op be klaagde was uitgeoefend. ZEEKRIJGSRAAD HELDER. Zitting van Woensdag 18 Januari Béleediglng. De sergeant der mariniers. F. J. B., die nende aan boord van Hr. Ms. Wachtschip, stond in de zitting van gisteren terecht we gens beleediging van een juffrouw, die niet al te best met zijn wederhelft overweg kon en daarom meermalen twist met haar had. Toen B. genoemde juffrouw daarover op den avond van den 17en September onder handen nam, had hij daarbij zulke onparle mentaire uitdrukkingen gebezigd, dat de fiskaal Van Dale's groot woordenboek noo- dig had, om de beteekenis ervan op te spo ren. Bovendien had. de sergeant verachtelijk voor de vóeten van de juffrouw op den grond gespuwd en veelbeteekeriend gezegd: „dèèr!" Ook dat was geen bewijs van sym pathie. Een en ander hadl den flskaal' aanleiding gegeven 16.subs. 15 dagen tegen B. te eischen. Nadat de Zeekrijgsraad in Raads kamer had vergaderd, kwam B. eer met 5 subs. 6 dagen af. Minder goed dan de sergeant B., kwam de matroos 3e kl. H. E. eraf, die zich van een zijner collega's, op het vliegkamp „De Mok", twee tientjes had toegeëigend, die deze in zijn portemonnaie in een kastje gesloten had. Voor deze onrechtmatige fcoeëigening eischte de fiskaal 1 maand gevangenisstraf, omdat B.'s oonduiteboekje nadien weer was ontsierd1 geworden door een geval van Radio-programma. ter staande huizen hebben twee angstige nachten doorgebracht, waartoe de thans heerschende hevige oostenwind nog bijge- dragen heeft, de ellende te vergrootten. Op het oogenblik zijn hier voor hulpver leening nog 20 mariniers, die de levens middelenvoorziening zouden regelen, tiooh thans niets kunnen uitvoeren. In de andere plaatsen1 is de toestand even ernstig. Overasselt en Balgoy zijn tengevolge van het afbreken der tele foonpalen ook geïsoleerd. De toestand verergert onrustbarend. Tot heden zijn te Dreumel minstens 120 huizen ingestort. De Oude Maasdijk ls weggeslagen; stuk voor stuk vallen de huizen in. In het dorp zijn nog slechts het raadhuis en de pastorie bewoond. Naar de burgemeester ons hedenmorgen mede deelde, laat men zioh hier invriezen. Men heeft voor enkele dagen levensmiddelen. Het aantal 'bewoners langs den dijk be draagt ongeveer 400. Het reddingswerk te Dreumel moest gisteren, ln verband met het slechte weer, gestaakt worden. Ook hier is de stroom binnendijks sterker dan ln de rivier, zoodat de 80 mariniers, die hier zijn, weinig kunnen uitrichten. Dreu mel kan geen verbinding krijgen met der Bosch. Te Alphen aan de Maas zijn 90 hulzen weggesagen. Te Maasbommel is de toestand iet» be ier. Groote schade is hier geleden door het verloren gaan van levensmiddelen. Schiermonnikoog. Alhier heersoht strenge vorst met sneeuw. De veerdienst heeft wegens het ijs en den lagen water stand den dienst gestaakt Winschoten. Te Wedde raakte gis teren de machinist Oosting bekneld tus schen een dorschketel en werd onmiddel lijk gedood. Hoek v. Holland. Hedennacht wer den alhier noodseinen gezien. De stoom- reddlngaboot en sleepboot zijn ter assisten tie vertrokken. Dat het ook h!%r flink heeft gevroren, be wijst wel het feit, dat het Marsdiep thans vol ijs Is. Naar wij vernemen kon heden morgen „De Dageraad" van T.E.S.O. niet vertrekken, zoodiat dus ook de post niet 1» overgebraent. Hedenmorgen 8 uur werd hier 8 graden vorst geregistreerd. WEERINGEN. In verband met het feit, dat jJ. Zondag over den afsluitdijk WieringenVan Ewijcksluls auto's en paard en kar reden, hetwelk verboden was, heeft men thans den dijk van afsluitboomen voorzien, zoodat voornoemde rijtuigen er niet meer over kun nen. Het passeeren van wandelaars en fiet sers over den djjk blijft toegestaan. OUDESCHILD. Voor de kust vertoont zich reeds een breede strotok drijfijs. „De Dageraad" zal vanavond naar Helder vertrekken om van daar uit den dienst waar te nemen. De collecte voor de slachtoffers van den watersnood in de R.K. kerken te Den Burg en Den Hoorn heeft f 410 op bracht. In De Cocksdorp was de op brengst f 50. V en verwarring zou wekken. Het t aUeen daarmede de coalitie kon ,?!®n gered, zou voorgoed aantoonen, dat ime inderdaad doel van onze katholieke Politiek is geworden. Onze tractie zou, zóódoerode, de voetveeg gorden harer onverzettelijke hondgenooten. Daarom mag zij in zulk een oplossing zeker nooit berukten; en wij hopen en vertrou wen, dat er onder haar mannen uit een stuk «uilen worden gevonden, die hier een on verzettelijk non poseuinus zulten uit- «preken. Beleediging en insubordinatie. Een woesteling. kunde, door H. Teirlinck. 8.33 Lichte muziek. 9 25 Galaconcert, gewijd a. d. operette. Orkest en koor. 9.20 en 10.20 Nieuws. Munster, 410 M. 12.351.50 Concert „ofl verzoek".3.203.50 Lezing: Molière. 3.50—5.05 „Der Geizige", klucot ki 5 acten,.van Molière. 5-35 Esperanto. 7.20 Engelsche les. 7.50 „Die Glocke", gedicht van Schiller. Orkest en sopraan. Daarna frag menten uit Duitsche opera's. Diefstal. VRIJDAG 15 JANUARI. Hilversum H.D.O., 1050 M. 12.en 7.30 Politieber. 6.507.10 Lezing door Ir. G. A. ten Hoopen, over: Een praatje over accumulatoren (2e ge>d.). 7.45 en 10. Persber. Vaz Dias. 8.10 Concert door leden van het H.D.O.-orlcest. Fr. Lupgens, ie viool; Bouberg Wilson, 2e viool; Roelof Brinkman, cello; Egbert Veen, piano. 8.409.20 Lezing van het Nut v. h. Algemeen. Spreker: Prof. H. de Graaf, hoogleeraar te Utrecht, over: De mensch tegenover zijn medemensch in den loop der tijden. 9.20 Concert door het H.D.O.- orkest. Daventry, 1600 M. 10.50 Tijdsein, weerber. 11.20 Concert door het radiokwartet en solisten (sopraan, bariton, piano). 1.202.20 Tijdsein, muziek v. h. Me- tropole-hotel. 4.05 Kinderconcert, o. m. Sym phonie No. 8 b-mol (de onvoltooide), Schubert. Ouverture „De tooverfluit", Mozart. 5.05 Con cert door het radiokwartet en sopraanzang. 5.35 Kinderuurtje. 6.20 Dansmuziek. 7.20 Tijd sein, weerber., nieuws. Uittreksel uit de radio bladen. 7.50 Pianostudies van Chopin. Op. 25r deel 3. 8.Lezing The housing problem. 8.2c Populaire klassieke muziek door orkest. N. Allin, bas. 9.IO „Mercenary Mary", tooneelstuk. 9.40 Werken van P. Fletcher doof orkest. W. Ajello, sopraan. 10.20 Tijdsein, weerber., nieuws. Lezing: Air sense in Women. 10.50 11.20 Vocaal concert door C. Carey, bariton. 11.2012.20 Jazzmuziek door de Wainwright's band. 12.202.20 v.m. Dansmuziek v. d. Mid- night follies. Parijs „Radio-Paris", 1750 M. 12.50 Concert Lucien Paris (piano, viool, cello). 2.05 Nieuws. 2.10, 4.50 en 8.35 Koersen en .Havaspersber. 8.5010.20 Orkestconcert en causerie. Königswüsterhausen, 1300 M. 7.209.20 Opvoering v. d. komische opera: „De barbier van Bagdad", opera ia twee deelen van Cornelius. Daarna tijdsein, weerber. en nieuws. Brussel, 262 M. 8.20 Lezing: Les probleme» de la radlopho- nie Européenne. 8.35 Orkestconcert. 9.30 Dans muziek. 10.20 Nieuws. Mllnster, 410, M. 13.331.50 Fragmenten uit Russische ope ra's, door orkest. 3-35 Strijkconcert door or kest. Werken van Spohr en Schubert. 5.40 6.Lezing: Lautsprecher und Lautsprecher- empfang. 6.207.20 Voorlezing u. d. werken van Grillparzer. 7.208.03 Engelsche les. 8.05 „Abu Massan", opera in 1 acte. Daarna con 'ert. ZATERDAG 16 JANUARI. Hilversum H.D.O., 1050 M. 12.en 7.30 Politieber. 7.45 en 10.— Persber. Vaz Dias. 8.10 Aansluiting van het Concert- gerouw te Amsterdam. Uitzending van het „Requiem" van Verdi onder leiding van Pierre Monteux. Solisten: Suze Luger, alt. Mia Pel- tenburg, sopraan. Louis van Tulder, tenor. Thom. Denijs, bas. Koor vain Toonkunst en het Concertgebouw-orkest. Daventry, 1600 M. 10.50 Tijdsein, weerber. 11.20 Concert door het radiokwartet en solisten (contra-alt, tenor, pianp). 1.20 Tijdsein Greenwich. 4.20 Tijdsein. Causerie: A garden c.hat. 4.35 Concert door het 2 Lo-octet en solisten (bariton-humoristen). 5.35 Kinderuurtje. 6.20 Dansmuziek. 7.20 Tijd sein Big Ben, weenber., nieuws. 7.30 Lezing: The riddle of the Brahimaputra. 7.45 Piano studies van Chopin. 8.Lezing: Broadcasting the barricades. 8.20 Een uur variété. 9-20 ,,If music be the food of love". 10.20 Tijdsein, weerber., nieuws. Lezing: What our hockey clubs are doing this season. 10.5012.20 Jazz muziek door de Savoy-Orpheans, -Havana en -Tangobands. Parijs „Radio-Paria", 1730 M. 12.50 Concert Lucien Paris (piano, viool, cello). 2.05 Nieuws. 5-05 Orkestconcert. 6.05 8.35 Koersen, Havaspersber. 8.SO Galacon cert. Orkest en zangsolisten. Königswüsterhausen, 1300 M. 7.509.20 Concert. Funkkapel. R. Koppel, bariton; F. Kauffman, viool; A. Andrae, piano. Daarna tijdsein, weerber., nieuws. 9.5011.20 Dansmuziek. Brussel 262 M. g.fo Centert. Mme. Vel in g», zang. 6.*o Nieuw». 1*0 Lesing over de Vlaaaaeehe letter- De vorst. Korte vreugde. MARKTBERICHTEN. Schaswn, 14 J&nu&ri 1928. 2 stieren 250-275, 48 ««ldekoelen ƒ300—470, 15 nuchtere kalveren 18—26 40 echa/pen (vette) 40-55, 366 overhoud#!» 28—36, 3 'bokken! en geiten ƒ3—4 12 var kens (magere) 30-45, 26 idem (vétte) per K.G. 0.92—0.94, 53 bigjperv 1422, 6 ko nijnen ƒ0.50—2.25, 55 kippen ƒ1.50—2.60, 28 KG. boter ƒ1.90—2.10, 12989 «tuk# klp- alereu 7.90-.8.9Q. 184 «tok# 8J0

Heldersche Courant | 1926 | | pagina 6