arnemelkzeei Ingezonden Medadeefing. op naam en mar A huwd en zich in het genot van hun inko men gesteld. In andere gevallen hebben blanke mannen jonge Indiaanschen ge huwd en door een reeks moorden gepoogd, te bereiken, dat hun vrouwen eenige erf genamen werden. De leider van de samenzwering, een ze kere W. R. Hale, een rijke veehouder, die in Oklahoma, als „de koning der Osage- bergen" bekend is, en diens neef, Eraest Burkhart, die met een jonge Indiaansche gehuwd is, en zich door de vermoording van de familie zijner vrouw in het bezit van een jaarlijksch inkomen van 100.000 dollar gesteld had, bevinden zich thans in hechtenis. Tegen dertien andere mede plichtigen, rijke veehouders, bankiers en kooplieden, is een bevel tot arrestatie uit gevaardigd. Reeds meer dan 140 personen zijn als getuigen in het as. proces gedag vaard. De autoriteiten treden onverbiddelijk te gen de gewetenlooze blanke avonturiers op. De auto-Industrie. Te New-York (stad) is een wereldcongres aan den gang, dat het auto-transport tot on derwerp heeft. Op dit congres, dat door 200 gedelegeerden, uit 50 verschillende landen saamgestroomd, wordt bijgewoond, heeft Oharles D. Hastings, de president van die Hupp-Motorcar Corporation, die een der voormannen is van de Amerikaansche Ka mer van Koophandel voor het Automobiel wezen, een rede gehouden over het verkoo- pen van auto's, Hij wees in zijn speech op noodzakelijkheid en de wijsheid van het ad verteeren. Het afgeloopen jaar hebben Ame- r.kaansche firma's voor 6.000.000.000 ver- adverteerd. Die advertenties golden com plete wagens; de verkoop en het adverteeren van onderdooien is een apart bedrijf. Spr. schrijft het aan dit adverteeren1 toe, dat de Amerikaansche auto-industrie de eerste van de wereld is geworden. Vijf-en-zestig per cent van de geplaatste automobielen zijn ge leverd op afbetaling. Gemeenlijk wordt dan voor nieuwe wagens 381/: pot. neergeteld en de rest In 12 maandeljjkscke termijnen, voor tweedehands wagens is de eerste termijn 40 pet. met daarop volgende 12 maandelijksche termijnen. Gemiddeld werd 'in 1026 voor een nieuwe auto 580 betaald, voor een tweede hands kar 180. De omzet van nieuwe en tweedehands auto's in den detailhandel In 1925 was 8.000.000.000. Er zijn twee soor ten van verkoop, in het klein en lm het groot (o.a. bij aantallen tegelijk). Omtrent den verkoop In het groot is het niet gemakkelijk gegevens te krijgen; want de fabrieken fi nancieren den verkoop door hun eigen baak- organisaties. Plan voor een nieuwe Bhonandoah. Het lid van heit Huls van Afgevaardigden te Washington, Butler, heeft bij het Huls een wetsontwerp ingediend, dat strekt om machtiging te verieenen voor een krediet van 5.000.000, ooi een nieuw luchtschip te bóuwen ter vervanging van de „Shenan- doah", die zoo jammerlijk was verongelukt. Naar men verneemt ia president Ooo! :lge er voorstander van dat een nieuw luchtschip zal worden gebouwd. MËXIOO. Een militaire opstand. De leiden geëxecuteerd. Uit New York wordt aan de „Times" ([emeld dat volgons telegrammen uit Pinos, n den staat Zaoateoas, ln Moxico. een gewapende troep de stad Pinos heeft verlaten openlijk in opstand komend tegen de bondsregeering. Bondstroepen achter volgden den troep die na een levendig Ïevgoht werd verstrooid, terwijl zijn lei era werden geëxeouteerd. CHINA. De toestand ln de Britsche kolonie Hongkong. Een) R. 0.-bericbt uit Londen meldt: De toestand te Hongioong moet, voor Engeland vooral, als hopeloos besohouwd worden. De vrees neemt toe dat deze ko lonie en dit centrum van dien Brltsahen handel in Oost-Aziö verloren aal gaan. In 1G25 is het Brltsohe prestige in China aanmerkelijk gedaald. De Chineesche boy- oott verhindert het laden van koopwaren op Brltsohe schepen en de handel staat te Hongkong stil. Elke Chinees die Britsdhe koopwaar durft aanraken, wordt mishan deld OOST-INDIE. Het onderzoek van voorloopige infor- OP EN OM HET BINNENHOF. Week-kraüek. Den Haag, 14 Januari. imitttlV hoeft aan het licht gebrnoht, dat onderluitenant der intendance M. J. K, thans met verlof in Nedierlanldi, ln het tijd vak 1010 tot 1028 te Mfligelaug 12£L000 K.G. rijst heeft verduisterd dn verband imet de resultaten, welke het onderzoek heeft opgeleverd, waarbij is gebleken, dat nauwkeurig toezicht op de handlollngen van dazen onderluitenant, die niet meer als volkomen betrouwbaar te boek stond, niet voldoende weid uitge oefend, heeft majoor der intendance I. goynau rijn pensioen aangevraagd). De proclamatie, door H. M. de Koningin tot haar volk gericht, heeft durf ik te zeggen in den tijd, waarin wijl thans leven, toch wel een© „symbolische beteeke- nis, afgescheiden nog van al hetgeen be trekking heeft op de watersnood-ramp, düe Nederland heeft getroffen en thans geluk kig weer achter den rug is. Men heeft hier ,te doen met wat terecht is genoemd een „persoonlijk woord" van H. M., tot het Nederlandsche volk gericht, Daarvoor was geen ministerieel contraseign noodig. Dit viel'geheel buiten de ministe- rieele verantwoordelijkheid. Zooals die Grond wet die kont. En waarvan wjj1 hopen, dat zij moge behouden, gehandhaafd worden; niet vernietigd, na driekwart eeuw, door de dic tatuur, de Staatsgreep, waarmeê prof. Treub in een zijner jongste beschouwingen over de verwarde politieke situatie dreigt. [Indien onze Koningin haar volk had wil len toeroepen: „Laat de ramp, welke ons land heeft getroffen en waarvan de gevolgen wederom door de vermaarde, schier-onuit- puttelijk schijnende milddadig- en offervaar digheid moeten worden gestelpt, er toch' toe bijdragen om alle politieke veeten te ver geten, althans voor het moment!, en de handen ineen te slaan, opdat er te langen leste vruchtbaar weik kan worden geleverd door de Volksvertegenwoordiging....", wanneer de Koningin dit had willen „pro- clameeren", dan zou onder zulk Staatsstuk wel degelijk het „contraseign1" van bet zit tend, rij' t demissionair Ministerie noodig zijn geweest Ieder beseft, zoo-iets was onmogelijk, ondenkbaar. 't Is zestig jaar geleden, dat de vermaarde Koninklijke proclamatie van Willem III ver scheen, met de nationale kleuren omrand en gedekt door de verantwoordelijkheid van het conservatieve -Kabinet-Heemskerk. Zij bad tengevolge, dat de Regeering ne derlaag leed en het gezag der Kroon ge schaad werd. Zij maakte inbreuk op het con- stitutloneele beginsel, dat de Koning „boven de partijen" staat, in zijne kwaliteit van Staatshoofd neutraal moet blijven. Onze Koningin zou zeer stellig niet bereid worden bevonden tot het wagen van derge lijke gevaarlijke, bedenkelijke proefneming. De Watersnood-proclamatie van 11 Ja nuari 1926 is slechts het warme, echt-eym- pathieke woord van de waarachtig-geloovige, in de kracht van het gebed vertroosting vin dende Christelijke Vorstin, die te onzent het hoogste Staatsgezag bekleedt. Maar wèl herhaal ik kan men er „symbolische" beteekenis aan hechten, in- zoover dat „persoonlijke woord" van H. M. eene aansporing mag worden geacht om in ons wakker te roepen den' zin voor solidari teit in den hoogsten en besten zin van het begrip!.... Terwijl lk dit 'schrijf, verkeeren wij nog altijd in crisis-periode, t Is nu meer dan twee maanden geleden, dat de stremming ontstond. Enkele dagen geleden werd het gerucht verspreid: JDe zaak zal nu welhaast tot op lossing zijn gebrachtI...." Dr. De Visser, de Kabinetsformateur, had dan de „puzzle" vweten te ontwarren door de „vondst": jhr. mr. Ötto van Nispen tot Sevenaer wordt verplaatst naar Weenon of naar Bern als Nederlandsch gezant, maar hij blijft tevens geaccrediteerd bij het Va- tikaan. Op deze wijze zouden dan geit en kool zijn gespaard.... Men voegde eraan toe: dit „fopspeentje", want wat is 't anders!?, zou door do katholieke groep worden aan vaard'. Do chr.-bifltori8ohen zouden er zich, 'bon gré mal gré ofte wel met het gelaat van den „agrarlschen kiesplin patiënt", zoo als mr. Mandeis 't eens in oe Eerste Kamer uitdrukte, b!j neêrleggen En langs deze lijnen van geleidelijkheid zou dlao het Mlnifterie-OoUjn, ln Sep tember jj. „in onvoorzichtigheid geboren herleven. Als Reohtsch zaken-ministerie. Het étlket „parlementair" zou dan worden verwijderd. Et vollftl.... Er is waarljjk niet veel politiek doorzicht voor noodig om te begrijpen, dat. eene der gelijke oplossing op anoverkoméUjken tegen stand zou stuiten! Lapmiddelen kunnen! in enkele gevallen een ongezondon toestand rokken; een ten dood© opgeschreven patiënt nog een poosje adem, hartwerklng schenken, hun uit werking is en blijft toch steeds van zeer- t!jd©li)k karakter. En dit lapmiddel was tocfi wei uitermate slap en .gezocht". Mij bereikte dan ook, zeer kort vóórdat ik deze regels ging neftrsohrijven, de tij ding, dat net genoemde „oampromiis" in de vergadering van de katholieke Kamer-fractie, Dinsdag-middag gehoudlon, hevigen tegen1- stand heeft gevonden. Geen wonder voorwaar! De prtnoipleele bezwaren der katholieken tegen het uitschakelen van het gezantschap bij het Vatdkaan werden daardoor eer ge- rikkeld dan bevredigd'!Men veriaegde iet gezantschap bij het immers zóó belang rijk geachte diplomatieke oeritrum te Rome tot let», dat ook best kon worden waargeno men door Iemand; die eldefa zlj.no diploma tieke hoofdbezigheid vindt!En de grief der Kerston's en van degenen^ die zich bij hen aansluiten, namelijk: dat men den Paus als soeverein erkent, werd, ondanks de motie, welke de Tweede Kamer den 11 on November ji. heeft aangenomen^ „gene geerd". 't Lag dus voor de hand, dat ge steld, men zou erop gevonden hebben een kunstmatig voortzetten der samenwerking tusschen het Kabinefc-Oolljn en het Parle ment hetzij bij de eindstemming over de Bwrrooting van Buitenlandsche Zaken' of wel bij eene allicht zeer spoedig erna vol gende gelegenheid opnieuw een breuk zou ztyn ontstaan, een incident zou zijn gebeurd, waardoor voor de zooveelste maai Kabinets crisis onvermijdelijk ware geworden. Dit alles neemt niet weg, dat wij hier staan tegenover ©en van de lastigste, meest- ingewikkelde gevallen, welke zich» in onze politiek-pariementaire historie heeft voor gedaan. En er zijn oude parlementariërs, die niet weifelen toe te geven, dat 't het ftllennoel- ljjkste en -gevaarlijkste geval moet worden genoemd. Indien ook deze „démarche" vafi dr. De Visser mislukt, wat moet er dèo ge beuren? Een parlementaire veteraan, Tweede Ka merlid uit de linksche sfeer, man van groot gezag, tot wien ik mij heden wendde, zei onmiddellijk: „Natuurlijk een zaken-Kabi- netlWat anders?Dat heb ik im mers ah twee maanden geledon, toen do crisis uitbrak, onmiddellijk gezegd.Er is geen andere uitweg!...." De groote vraag is en blijft of dr. De Visser, gesteld, dat hem door de Konin gin de taak der Kabinets-formatie blijft toe vertrouwd, of wie ook, met deze zware en hooge functie door H. M. belast, mannen zal vinden, bereid om in de. huidige omstan digheden do verantwoordelijkheid te aanr vaarden?.... Een Zaken-Kabinet, gelijk hier bedoeld, zou dus omzichtig en angstvallig moeten ontwijken alles wat ook slechts een glimpje „principieel karakter" had.... Zeker, zulk een Ministerie zou ook wel goed' en nuttig weTk kunnen doen. Er zijn genoeg men- schen in Patria, die zullen uitroepen: ^Zoo- dra de ellendige politiekerij van de baan is, kan er eerst op fiksche wijze worden aan gepakt! Tienduizendlmaal geef ik gelijk aan dege nen, die zulke ontboezemingen wagen. Edoch.... de groote vraag is slechts, waar in dezen tijd de grens ligt tus schen hetgeen tot de „neutrale zóne" kan worden gerekend ende politiekerij'! Wie is .bij machte, deze limiet aan te duiden? In de jongste jaren heeft men 't immers beleefd, dat telkens ontwerpen, voorstellen van allerlei aard, die met de „politiekerij" absoluut niets te maken hadden, werden ge wogen op.het politieke schaaltje! Zóó zijn nu eenmaal, onze politiek- pariementaire „mores", onze manieren- in dezen -tijd!.... Daardoor komt dat een minister van welke soort of kleur ook, zijn leven thans niet meer zeker is in de Kamer. En: dat 't bijna ondoenlijk wordt om eer ste klas-menschen te overreden zich voor het ministerschap beschikbaar te stellen, op „het schopstoeltje" plaats te nemen. Aldus is, zonder eenige overdrijving gezegd, de troebele, sombere, verwarde situatie van het oogenblik. Welke met zich brengt, dat hetzij men er tenslotte toch nog in mocht slagen het Ka- bdnet-Oolijn op-dt-been -te houden of wei uit te kijken naar memschen, die rich zouden laten vinden voor het ritting nemen in een z.g. Zaken-Ministerie, het „perspectief" ook den m eest-optimistisch aangelegde met ha rtbeklemmende onrust moet vervullen! Mx. ANTONIO. ECONOMISCH WEEKOVERZICHT. V De vaste stemming, die aan het einde van het vorige jaar heerschte, is met het verstrijken van 1925 eveneens geëindigd. Alhoewel de eerste beursdag betrekkelijk vast_ inzette, is het verloop der vorige week aanmerkelijk flauwer geweest, wat zijn oorzaak vindt in de vele beschou wingen omtrent de statistische positie v an 'de rubbennorkt. Het schijnt, dat de vele vrije dagen aanleiding gegevéfi heb ben om eens rustig na te denken over de speculatie en belegging in rubber- aandeelen en men is blijkbaar tot de conclusie gekomen, dat er vele aandeelen op dusdanige hoogte zijn aangeland, dat er al een zeer behoorlijk dividend moet worden uitgekeerd, wil men zijn geld rendabel maken. Na de uitlating van den heor Burgers, directeur van verschillende groote rubberondernemingen, dat mei) omtrent dividenden niet al te optlmls- tlsob moet zijn, is het publiek blijkbaar een weinig gekalmeerd in zijn aankoo- pon en heeft dat niet nagelaten een druk- kenden invloed uit te oefenen op de beurs. Een dergelijke markt is dan na tuurlijk rijp voor oontramine-aanvallen, zoodat daardoor de koersen aanmerkelijk worden gedrukt, terwijl tevens het pro- duot ln Londen eerder een dalende dan een stijgende tendenz aan den dag legde, en thans aangeland is op een niveau van ca. 3 sh. 8 d., welk bedrag toch een zeer behoorlijk nettorendement achter laat, doch elke daling of stijging van het pro duct doet zijn Invloed op de aandeelmarkt goldeu. liet publiek is de meening toe gedaan, dat het beter is het verloop maar eens af te wachten, zoodat men althans voorlooplg niet kan verwachten, dat er een belangrijke stijging zal plaats hebben. Do petroleummarkt heeft het nieuwe laar gunstiger ingezet. In de eerste plaats het hoofdfonds „Koninklijke" stijgt lang zaam maar zekér naar hooger niveau in sympathie met de bultenlandsohe beur zen, waar ook een vaste stemming voor oliewaarden bestaat. Verder is er een niet onbelangrijks stijging Ingetreden voor aandeelen Perlak-Petroleum, die thans een niveau van ongeveer 70 hebben bereikt en waarvoor men tbanB wper be tere prijzen acht weggelegd in verband met hot winnen vnn het proces Deen. De Industrie-markt, blijft nog steeds niet ln de belangstelling deelen, zoodat daar ook riet cie minste beweging is, uitgezonderd voor aandeelen Jurgena, die Ingezonden Mededeellng. :hierenbaai zeer vast in de markt liggen op geruch ten, dat er een behoorlijk dividend zal worden uitbetaald over 1925men spreekt van 15° o. De kunstzijdeaandeelen, waar voor op het laatst van 1925 een niet on belangrijke stijging is ingetreden, zijn eveneens weer geheel uit de belangstelling verdwenen, zoodat ook daar de koersen eerder afbrokkelen, wat waarschijnlijk moet worden geweten aan het feit, dat er in de toekomst een te groote produc tie van dit artikel zal zijn, aangezien er overal ter wereld fabrieken worden opge richt. Voor suikerwaarden bestaat eveneens zeer weinig belangstelling, ofschoon de koersen niet terugloopenmen verwacht van de suiker-maatschappijen goede di videnden, waarvan thans ook weer blijk gegeven wordt door de Maatschappij Tje- weng-Lestari, die 12 °/0 Interim-Dividend aankondigt, wét wel een bewijs Is, dat het de Maatschappij behoorlijk goedgaat. De geldmarkt is voor dezen tijd van het jaar zooals gewoonlijk zeer ruim en blijft prolongatie op 2'/a °/o aangeboden, wat een bewijs is, Mat er weer geld ter belegging aanwezig is, voortvloeiende uit de groote hoeveelheid coupons-, renten- en aflossingsbetalingen, die er meestal pér 1 Januari plaats vinden. De Staats- fondsenmarkt is daarom zeer vast ge stemd en noteert b.v. 6% Nederland 1922 reeds 108% voor de hondertjos. De wisselkoersen zijn betrekkelijk wei nig veranderd, behalve voor Parijs, voor welk devies nog steeds de noodige be langstelling bestaat. De koers fluctueert dagelijks en beweegt zich omtrent 9.50, wat belangrijk beter is dan in den loop van December, waarvan de reden moet gezocht worden in de verbeterde houding van de Fransche regeering tegenover de nieuwe fiscale voorstellen vau den minis ter van financiën, terwijl ook tevens de Amerikaansche regeering zioh op een gemakkelijker standpunt geplaatst sohijnt te hebben betreffende afbetaling van den oorlogsschuld. 8CHAGEN. „Oog om oog en tand om tand", 't is wel geen mooie leer, maar in de econo mische verhoudingen der landen vindt deze leer nóg al te vaak hare toepassingen. Dat zien we nu weer in de handelsbe trekkingen tussdien Duii,aah:a, doi Dene marken. Wij hebben reeds voor weken gemeld, dat Duitschland de invoerrechten op bijna alle artikelen belangrijk heeft verhoogd, vooral van land- en tuinbouw producten is het Inkomende recht zeer verhoogd. De exporthandel van Nederland en Denemarken lijdt daardoor groote aohade. Nederland heeft de hooge tarieven van zijn buurman belangrijk weten te ver lagen, waardoor onze uitvoerhandel van varkens en kool weer met een loonend Denemarken wordt zwaar getroffen in boter, kaas, vleesch en spek. De schade bedraagt in een paar maanden ongeveer 15 mlilioen kronen. Er is thans een be weging op touw gezet, om alle Duitache Invoerproducten te boycotten, niet meer te koopen. Men vreesde ook voor den uitvoer van varkens uit ons land, of voor een prijs verlaging wegens gebrek aan afzetgebied, of voor een te hoogen prijs ln Duitsch land, wat evengoed een streep door de rekening van den mester hier zou zijn. Van dit tweeledig gevaar is wel niets gekomen, maar toch zijn thans de varkens- prijzen evengoed dalende. De hooge prijzen hebben de mesterij zoodanig doen toenemen, dat de aanvoer de vraag gaat overtreffen. En dan is het mooi er ook spoedig af. De markt van Schagen op 14 Januari trof het al weer niet èndoor de felle, scherpe koude èn door den ge- vreesden sneeuwval. De aanvoer was dan ook in alle afdeelingen beneden normaal, üpk door afwezigheid van vele kooplieden was de handel stug. Vette koélemliepen vail f 0.90 tot f 1.20, 2e kw. f 1.12 ft f 1.18, daar boven le, daar beneden 8e soort. De handel in melk- en kalfkoeien had ■laats in de marktstallen, staande in de 'ieuwstraat. Van handel kan men in deze afdeeling niet spreken. Nuchtere kalveren, traag, iets minder, f 18.— ft 1 25.—, vette schapen, aanvoer gering, werd verkregen tot f 65.overhouders stug, weinig handel, f 27.ft f 85, Een deel ging weer naar huls. Vette varkens, willig, goede Blaoht- varkens 46 ft 47 ct. per pond; sen paar zouters 45 cent. Op de Schager Weekmarkt werden in 1926 zonder meer aangevoerd) 789- Eaarden, 868 stieren, 4876 magere gelde- oeien, 8760 vette koeien, 1886 melk- en kalfkoeien, 1867 vaarzen, 827 pinken, 1046 graskalveren, 8266 nuchtere kalveren, 10828 vette Bohapen, 1496 magere schapen, 9915 overhouders 10266 lammeren, 8820 vette varkens, 1346 magere varkens, 4686 biggen. Dat is met uitzondering van de nuchtere kalveren, 18159 runderen en 32497 stuks wolvee. Uitslag der verkooplng te Pettemer Kluft ten overstaan van notaris J. van der Heide te Alkmaar. Mechanische maalderij met veekoeken- brekery, annex fouragehandel, pakhuis, twee woonhuizen aan den Burgerweg, samen groot 28.24 aren, eigendom van Jb. Hoogland. Kooper de heer L. van Buuren te St. Maartensbrug, voor f 5775. Voor de Pluimvee-Tentoonstelling te Schagen zijn aangegeven 64 No. groote kippen, 49 No. trio's, 31 No. krielen, 6 No. eenden, 74 No. duiven en 65 No. konijnen. I« de kwartaalvergadering van de ziektevereeniging „Help U Zelf", bleek uit de verslagen dat de ontvangsten f 318.51J hadden bedragen, tegen eene uitgave van f 411.10. Alzoo een tekort van f 92.58i. De uitgaven aan ziekengeld bedroegen f310, ziektedagen 287, zieken 12 leden. Aan 1 gezin werden de ziekengelden van 12 weken, aan 2 gezinnen van 6 weken, aan 1 van 9 weken, aan 2 van 5 weken uitgekeerd, wel een nuttige ver- eeniging dus. Het aantal leden steeg tot 155. Bij het einde van den parallelcursus in stofversiering werd een diploma toe gekend aan de dames: T. Brander, G. Bakker, T. Brouwer, allen te Schagen, M. BolWesterman te Barsingerhorn, J. M. Geertz'ema, E. Geertzema, E. O. Vethman te kolhorn, A. A. Smit te Anna Paulowna, J. Kistemaker te Waardpolder, Tr. Muntjewerfde Beurs te 't Zand, J. WitFolke, gem. St. Maarten. P1 KorfbaL Gymnastiek. De koloniehulzen van het Centraal Ge nootschap, Huis Heelsum te Heelsutn en Huls Zwartendijk te Egmond aan Zee. worden geopend respectievelijk 21 Janiarl en 5 Februari. Oomlté's voor Uitzending en oudera van zwakke kinderen kunnen zioh voor inllohtingen wenden tot A. O. Boa Egmond aan Zee. In het voor een half jaar geope?1<H prachtig irgerichte Heratelllngeoord t© Nunspeet mijn op het oogenblik bedden ▼rij- Verduistering. „Tusschen de regels". 1866—1929. Lapmiddeltjes. Kabinet f Somber perspeottef. Zaken- ^y-ECMTC CKIESCHE e- N H.K.C.-nieuws. KZ IV—HKC 4-4 Alzoo behoort de le "wedstrijd1 tot het ver leden; en wat niet werd .verwacht, gebeurde. HKC boekte zijn eerste nederlaag. Vermelding' verdient, KZ heeft tegen het negental HKC'ers hard moeten werken om dezen uitelag te verkrijgen. En nemen wij in oogenischouw, dat KZ een van de sterkste ploegen is uit deze afdeeling, kan wel aange nomen worden wanneer H de volgende wed strijden voltallig verschijnt zij geen slecht fi- giuur zal slaan in deze afd. Een compleet twaalftal zou 'beslist gewonnen hebben. Over de wedstrijd het volgende: Als de scheidsrechter, die zeer correct leidde laat opstellen wordt er direct aardig gecom bineerd en al spoedig blijkt dat de partijen te gen elkander opgewassen zijn. Doch het schie ten bleek KZ beter te kennen en na 20 min. spelen was de «tand op 2—0 geboekt. Rust S0. Na de thee bleek H er pas goed ln te konten en weet het overwicht dan ook uit te drukken in 2 keurige doelpunten. Vervolgen» wist KZ nog een goal te maken en alzoo de stand op 42 brengende. Nadat Torn nog een strafworp had naastgeechoten en aenigeo goede aanvallen op niets waren ultgeloopen» floot de heer van 't Hof einde van deze in preftlgen verstandhouding gespeelden wed strijd. Voor as. Zondag staat op het programma: HKOZKV III (Zaandam). Aanvang 2 uur. Deze wedstrijd kan en moet gewonnen wor- den Dringend verzoek Zaterdagmiddag te oefenen. T De opstelling voor a.o. Zondag is al» volgt: u Aanval dames Nel Kok, Agata Kwast; hoeren F. Meun en J. F. Harpe. Middenvak dames Agata Verenechlldt, Jel Linnkbank; hoeren P. Bosch, Ji Dpinker. Verdediging dames Gré Bakker, Maria -Roomdjar; heersa Tom Conneman, S. Du Lak er. Gewest Noord-Holland K. N. G. Naar iwlj vernemen zullen plaats en datum van de te houden kampioen»- en meesterschap: wedstrijden van het Gewest Noord-Holland van het K.N.G.V., over eenlgen tijd definitief vastgesteld worden. Zeker is echter dat «tj la Alkmaar of Amsterdam sullen gehouden worden. De wedstrijden voor hoeren bestaan nlt eea zeskamp tweede graad, derde graad en een zeskamp voor veteranen. Voor de deelnemers In. den eersten graad zijn de oefeningen voor* geschreven, vastgesteld door de Bonde T. O. ter voorbereiding van de Olympische Spelen ln 1928. lBowendien moeten de eerst graad» tumor» nog een oefening naar keuzo aan ieder toe stel uitvoeren. Ook de wedstrijden voor dames bestaan uit een zeskamp tweede en derde graad terwijl tevens een zeskamp voor dames boven 28 jaar is vastgesteld. De turnsters die ln den eersten graad' uit komen, moeten behalve de voorgesobreven oefeningen, aan ieder toestel nog een oefe ning, naar keuze uitvoeren en een staaf- of etokoefening naar eigen keuze. INGEZONDEN. Centraal Genootiehap voor Klndarharatelllnga- en Vaoantlakotonlea.

Heldersche Courant | 1926 | | pagina 2