Advertentiën. Evangelisatie_PALMSTRAAT. twee was het gevaar voor de belendende per- oeelen geheel geweken. De fabriek, waarin pl. m. 60 man werkten, was op Rotterdam- sche beurepolis verzekerd1. Een lijk aangespoeld. Ontgiftlgde Genotmiddelen. Wat is een Zwerver Wat is een Landlooper. OVERLEDEN: Jstska Joraa, 76 jux. gehuwd ast Conulk Brosse. WIERINGEN. LUTHERSCHE KERK. Z0NDAQ 17 JANUARI, 'smorganalO uur: 4 De vergane loodssehoener. Op Ameland Is aangespoeld een lijk, dat blijkt te zijn van den loodsleerllng Mein- dert Schoor van Terschelling, een der le den van de bemanning van den verganen loodssehoener. Zes personen door het fjs gezakt Ben meisje en een Jonge man verdronken. Gistermiddag omstreeks 4 uur zdjn langs den Pettelaarschenweg nabij de manege in Den Bosch zes personen, diie op het over stroomde land aan het# schaatsenrijden waren, door het ijs gezakt. Met zeer groote moeite (het was levensgevaarlijk werk) hebben politie en burgers vier per sonen gered', die 17-jarige Marie Verdonk werd1 dood opgehaald. Men heeft nog drie kwartier lang tevergeefs de kunstmatige ademhaling toegepast. Ook een 20-jarige jongeman, G. A. Koningstem, was reeds overleden toen hij werd opgehaald. Er gingen geruchten dat het aantal slachtoffers nog grooter was, doch de ge- meente-politte heeft meegedeeld dat er niemand ineer vermist wordt. Twee slachtoffers. Bij het schaatsenrijden op de Zjg. leem putten adhter de steenfahriek St. Joseph te Udenhout zijn Donderdagmiddag drie jongens door het ijs gezakt^ aldus meldt De Volkskrant. Eén hunner," de ongeveer 18-jarige A. H., wist zioh nog te redden. De 19-jarige H. v. L en de 17-jarige P. v. D. zijn jammerlijk verdronken. Hun liji- ken zijn eendgen tijd daarna opgehaald. Verduistering van 60.000. De dader meldt zich bij de politie aan. Zooals reeds vroeger is gemeld, is bij de politie te Amsterdam aangifte gedaan, dat de directeur van het Nederlandsch fi liaal van een Duitsche handelsvereeniging zioh schuldig zou hebben gemaakt aan verduistering van gelden Naar accoun tants hebben vastgesteld, zou ongeveer 60.000 zijn ontvreemd. De directeur, die voortvluchtig was, heeft zich thans bij de Amsterdamsche politie aangemeld. Hij heeft daar bekend, in den loop der jaren bedragen uit de kas, welke in totaal 60.000 kunnen beloopen, te eigen bate te hebben aangewend. Hij heeft vervolgens meegedeeld, zich in staat te aöhten, binnen enkele jaren de vermiste gelden aan de benadeelde handelsvereeni ging terug te betalen. De man is terzake van verduistering ter beschikking van de justitie gesteld. „Graaf Schulenburg." Onlangs is melding gemaakt van de aanhouding te Aussee van een wissel ver valscher, die zeide Schultz, de voort vluchtige moordenaar van Erzberger te zijn. Al dadelijk twijfelde de Oostenrijk- sche politie hieraan. Bij onderzoek bleek de aangehoudene wel veel gelijkenis met Schultz te vertoonen, maar o.a. veel kleiner van postuur te zijn. Ten slotte is de man gebleken een internationale oplichter Hans Voigt te zijn, die zich o.a. onder den naam van graaf von Schulen burg aan wisselruiterij en ander bedrie gerijen schuldig heeft gemaakt. Voigt is een Duitscher, den 8en October 1805 te Leipzig geboren. Hij houdt vol ritmeester in het Duitsche leger te zijn geweest, doch weigert te zeggen in welk regiment om zijn krijsraakkers geen schande aan te doen. Een van zijn laatste boeve- streken was het schaken van een vrouw van een rechterlijk amtenaar uit Weenen, die hij op den Sommering in den steek liet, na haar beroofd te hebben van haar kostbaarheden. De moord in de Beverstraat te Rotterdam. A. van S., die verdaoht wordt, den moord in de Beverstraat te Rotterdam gepleegd te hebben, heeft gisteren voor den rech- ter-commissaris een volledige bekentenis afgelegd. Kindermoord. De (moordenaars van het tienjarige loopjongetje van een slager te Parijs, dat, naar wij Donderdag hebben gemeld, door middel van eeni wollen boeffante is ge worgd en vervolgens 'bestolen, zijn te Metaux 'gepakt. Het zijn drie opgeschoten jongens, van wie de oudste achttien jaar is. Een acrobaat In een dorpje in Argyllshire sloeg gister morgen een paard, gespannen voor een melkwagen, op hol en rende de steile dorpsstraat af. Een zekere Mc. Dougall ging het dier in zijn auto achterna en sprong, toen hij naast het hollende paard gekomen was,-. met wiskundige zekerheid uit zijn auto in den slingerenden melk wagen over, greep de leidsels en wist het dier tot staan te brengen. Op het oogen- blik van den sprong had hij bovendien nog kans gezien, de remmen van zijn auto aan te zetten, zoodat de stuurlooze wagen ook een 50 M. verder tot staan kwam zon der in de nauwe straat eenig onheil te hebben aangericht De man, die te Falkirk woont, kreeg van de dorpsbewoners een hartelijke ovatie bij zijn vertrek. Het land van den pilsener. Het bterverbrutk tn Tsjecho-Slowaklje. Tsjecho-Slowakije mag meetellen onder de bierdrinkende landen. De 572 bierbrouwe rijen des lands hebben ln 1924 8.580.550 H.L. bier geproduceerd, waarvan bijna 98 percent voor blnnenlandsch gebruik bestemd was. Per hoofd van de bevolking werd1 in dat jaar 50.8 L. bier gebruikt waarvoor 21.18 kr. ua Matting motst worden bttatli. Hst verbruik van wijn (461.118 H.L.) en vruch tenwijn (162.949 H.L.) valt bü het bierver- hruik vrijwel in het niet Een nieuwe methode tot genezing van lupus. Dr. Auregan uit Lannion (Cötes du Nord) heeft in het St. Louis-ziekenhuis voor het Genootschap van Huidartsen een door hem gevonden en twintig jaar lang be proefde snelle geneesmethode voor lupus zonder Finsen-lampen gedemonstreerd. (Volgens de Parijsche Matin, komt de snelle en afdoende methode hierop neer, dat eerst diep wordt gecuretteerd en daarna een kalium-permanganaat-oplos sing op de wond wordt gebracht). Tram op het trottoir gereden. Woensdagochtend is een motorwagen van lijn 15 te Rotterdam op den hoek van de Kruiskade en de Kruistraat ontspoord en tegen een huis aan gereden. De 17- jarige dienstbode A. van Maarn raakte daarbij tusschen den tramwagen en het huis bekneld. Het meisje is in het zieken huis aan den Coolsingel aan de bekomen verwondingen overleden. Het Czaar Peterhuisje. Dat het Czaar Peterhuisje nog te Zaan dam steeds tot de aantrekkelijkheden van de streek behoort, moge blijken uit het feit, dat dit in het afgeloopen jaar door 18.769 personen werd bezocht. De veerdienst Enkhuizen—Stavoren. De dienst wordt nooit zonder noodzaak gestaakt Uit Enkhuizen schrijft men aan de N. Rott. Crt: Zooals bekend, heeft het Tweede Ka merlid, de heer P. Hiemstra, den minister van waterstaat de vraag gesteld, of hij wil bevorderen, dat de veerdienst Enkhui zen—Stavoren in de toekomst niet zonder noodzaak wordt of blijft gestaakt. Deze vraag heeft bij vele EnkhtfSzers, die het Zuiderzeeleven van zoo nabij ken nen, en daardoor uitmuntend op de hoog te zijn van stroom en ijsgang in deze om geving, eenige verwondering gewekt, wat ook wel het geval zal zijn bij de des kundigen op dit gebied in Staveren. Al gemeen. heerscht toch in beide plaatsen de meening, dat dè veerdienst nooit zon der noodzaak wordt gestaakt, en men bij het hervatten van den dienst eveneens met veel overleg te werk gaat. Voor de passagiers aan boord van de veerbooten is het gewoonlijk moeilijk uit te maken of de noodzakelijkheid van stop zetten van den dienst reeds aanwezig is. Maar de directie besluit hiertoe na gron dig overleg, en de geschiedenis van tal rijke jaren van den veerdienst leert ons, dat het staken van den dienst nimmer te vroeg, wel eens te laat is geschied, al treft ook de directie in dit gevallen weinig of geen schuld. Juist op het groote gevaar van te laat stopzetten van den dienst meenen wij hier als waarschuwing te moeten wijzen. Denken we even terug aan den plotse ling invallendend winter van Januari 1922. Op den 24sten van die maand was er in de beide rijkshavens te Enkhuizen en Staveren nog geen ijs te zien. De pas sagiersboot Bosman vertrok 's ochtends halftien met 60 reizigers aan boord uit Enkhuizen, maar kon het door de krach tige ijsvorming niet verder brengen dan de Ven (ten Noorden van Enkhuizen) en was genoodzaakt na ll1/» uur met het ijs geworsteld te hebben, onverriohterzake in de Enkhuizer haven terug te keeren. En niet veel beter ging het dien dag met de „Friesland'', die 's ochtends halftien met 40 passagiers aan boord de Staversche haven verliet en eerst 's nachts 12 uur te Enkhui zen' binnenkwam. •Reeds vele malen hebben de booten van den veerdienst de reizen, bij1 ijsgang en la gen waterstand, met veel moeite volbracht. Komt een boot bij ijsschulvlng aan den grond te zitten, dan ls er zeker kans, aat het vaartuik kantelt, en we huiveren bij de ge dachte aan de tooneelen, die zich ln zoo'n geval zouden kunnen afspelen. De directie heeft juist den duren plich, in de eerste plaats te zorgen voor de veilige overkomst van de passagiers. En men ver- gete niet, dat het bij het reizen met de veer booten niet de vraag is, of van Enkhuizen uit Stavoren nog wel kan worden bereikt, of omgekeerd, maar of de schepen op tijd of bijna op tijd kunnen aankomen, zoo-dat ern stige vertraging in het spoorwegverkeer wordt voorkomen. fie niets anders ontnomen dan de schadelijke ooffeïne en wel in ruwen toestand. Daar aroma en smaak zich eerst hij het branden der koffie ontwikkeien, is het logische ge volg, dat de coffeïnevrije koffie HAG ten opz.chte van smaak en aroma hetzelfde ge not verschaft als het orig.nee.e product. Deze ooffeïnevrjje koif.e HAG is geen surrogaat van mout, uit den oorlogstijd bij men.g_een ter slechter faam bekend, maar een zuivere plantagekgffie, welke na de on dergane bewerking ook urterjjk hét aanzien van koffieboonen heeft behouden. De ruwe koffiebonnen worden vóór de bewerking door een luchtstroom ontdaan van stof, zand en allerlei vreemde bestand- deeien. Aldus 'gereinigd worden dé boonen „opengesloten" in drukketels en daarna ge ëxtraheerd in batterijen, die elk pl. m. 2000 Liter inhoud hebben. De duur der extractie is geheel afhankelijk van de koffiesoort, om dat het coffeïnegehalte zeer sterk varieert en derhalve voor elke extractie bepaald' moet worden. Van de extraotors wordt de koffie in bui zen naar roteerende. trommels geleid. In deze trdmmels worden de geextraheerde boonen nog weer met stoom onder druk behandeld, om de laatste sporen van het extractiemiddel te verwijderen. Daarna eerst-wordt de koffie binnen enkele minuten gebrand1 en.snel af gekoeld, waardoor alle aromagevende stof fen op de meest economische wijze worden geconserveerd. Het is door deze werkwijze mogelijk, het coffeïnegehalte ver beneden 0.1 te hou den, zoodat men gerust mag spreken van coffeïnevrije koffie. In het koffie- en thee- besluit Staatsblad No. 13, 1925, wordt in zake coffeïnevrije koffie een gehalte van ten hoogste 0.1 toegelaten. De coffeïnevrije koffie HAG wordt, onder garantie van dit voorschrift te voldoen, veifcocht. De schadelijke uitwerking d'er ooffeïne op de functies van hart en zenuwen is alge meen bekend en als het nieuwste werk op dit gebied kan de studie van Prof. Dr. W. Storm van Leeuwen, Hoogleeraar aan de Universiteit te Leiden, gelden. Op grond van de op uitgebreide proefnemingen berus tende resultaten zal er heden geen genees heer meer zijn, die aan hart- en zenuwpa tiënten, p'ersonen die aan slapeloosheid' en zenuwhoofdpijnlijden, koffie en thee toe staat. Voor alle deze personen én menschen, die bijzonder vatbaar zijn voor hart- en zenuwaandoeningen, kan de coffeïnevrije koffie HAG worden beschouwd als een ze genrijke uitkomst; immers zij mogen toch, trots strengste dieetvoorschriften, blijven genieten van hun „kopje troost", zonder een verschil in smaak en aroma te proeven. Tenslotte nog eën interessante anecdote over de ontdekking der coffeïne: Zooals men' misschien weet, werd de cof feïne voor het eerst in 1820 afgezonderd door Friedlieb Ferdinand Runge, een apo thekersassistent uit Jena. Deze jongeman, die reeds op jeugdigen leeftijd een grooten lust tot chemisch onderzoek en proefneming aan den dag legde, werd in 1819 bij den dich ter Goethe genoodlgd. Runge had n.1. gevonden-, dat een extrac< van Bilzenkruid (Tolia Hyoscyaml), wan neer het in het oog van een kat werd1 ge bracht, dte pupil verwijdt (Dit 's ook thans nog een zeer gevoelige stroplne reactie, waar de oogartsen vaak gebruik van maken, door op deze wijze het oog rust te geven). Goethe, die behalve letterkundige, ook een groot natuurkenner was, en o. a. op het ge bied der vergelijkende anatom'e tot de pio niers van- de deze moe'lijke wetenschap ge rekend wordt verzocht Runge ook voor hem dit experiment te demonstreeren. Als belooning gaf dé dichter d'.n jongen experimentator een doos ongebrande koffie- boonen, destijds een snufje van den aller- nleuwsten tijd. Inplaats van de boontjes voor het aangewezen gebru'k te bestemmen trachtte Runge er een of ander bestanddeel uit af te zonderen en het gelukte hem weldra er een witte stof uit te verkrijgen, die hij ooffeïne noemde. Bier of wijn zonder alcohol, tabak zonder nicotine, thee zonder theeïne, en koffie zon der ooffeïne. Wie heeft niet het een of ander reedis geproefd' en hoe vaak hebben deze proefnemingen niet tot afkeuring van het een of andere dezer onschadelijk gemaakte genotmiddelen geleid. Meestal baseerden deze afkeuringen' op het verschil in smaak tusschen het origineel© en het ontgiftigde product. De meeste menschen, die niet be paald1 verslaafd' zijn aan alcohol, nicotine of ooffeïne, gebruiken de respectievelijke ge notmiddelen terwille van de dóór den fijnen smaak; en geur dezer producten veroorzaakte opwekking en nemen daarbij slechts nood gedwongen de schadelijke uitwerking van net in deze genotmiddelen zich bevindende vergift op den koop toe. De ontgiftlging dezer genotmiddelen was en is nog steeds een onderwerp van inten sieve studie. Djze studie heeft tot op heden alleen bij koffie tot zoo belangrijke resul taten geleld, dat men gerust kan zeggen: „Het vraagstuk der ontgiftlging van koffie is opgelost". Door twee Nederlandsche Oc trooien, waarvan het laatste eerst kort ge leden is gepubliceerd, wordt een procédé be schermd, ter vervaardiging van coffeïnevrije koffie, die ln Nederland onder het handels merk HAG reeds algemeen bekend is. Bij toepassing deser proeedé's wordt ma de kof Nieuwe Uitgave. Verschenen bij de Firma C. J. van Houten en Zoon te Weesp: het Januari nummer van „Ons Eigen Tijdschrift". Deze aflevering' opent met een zeer interessant artikel over „Invloed van stormen op de kustvorming", door prof. dr. B. O. Escher. Heel mooie foto's, waaronder verscheidene van de Kon. Luchtvaart-Maatschappij, verluchten het artikel. (Elders in dit nummer vindt men een uittreksel uit dit artikel). Een ander belangwekkend schrijven is dat van Leo Rikmenspoel over „Het Begijnhof te Amsterdam". Pol de Mont geeft een paar korte kernachtige stukjes, n.1. „Sterrensprook jes" en „Van den Athener Sokrates". Een paar mooie schetsen vinden we „Olie Hendrik", door W. J. Eelssema, „Romance", door Nelly Kruize, en „Om Leerms komm". Vermelden we nog een gedicht met een tëekening van D. Tomkins „De Lei", de bijlage „Binnenplaats van den Hand boogsdoelen" te Amsterdam, naar een teekenlng van Rembrandt, en de mooie jeugdafdeeling. oord-Holland tn Woord en Bééld" van 16 Januari heeft op de titelpagina eeni mooie opname van het uit 1750 dateerend raadhuis van> Monnikendam. Bizonder fraai zijn de opnamen vani de overstroomingen rondom Gouda, die zooals duidelijk blijkt, ook van ernstlgen aardi waren. Waar eenerzijds déze nieuwe verwoestingen, door de natuur ver oorzaakt, zijn weergegeven, daar brengt de volgende bladzijde een kiek van den weder opbouw van hst geteisterde Borculo. Beide opnamen geVen wei een goed1 beeld van de zware rampen, die binnen enkele maanden ons land geteisterd hebbea Ook uit Deven ter zijn opnamen gegeven van het hooge water; hier was het de wijk het Knutteldorp, waarvan de huzlen diep in het water hebben gezeten. Nog veel meer opnamen brengen de volgende bladzijden: Uil Arnhem droe vige tooneeitjes van het binnenkomen der vluehteliage*, Mui gelukkig sla* wij ook de uitstekend georganiseerde hulp, den zie ken en ouden verleend; Overal is, waar dat noodig mocht zijn, een dokter, een verpleeg ster of zijn de Roode Kruis-mannen ln actie. De aflevering bevat voorts nog een serie opnamen van oud Monnikendam, van een feest der chr. school te Breek op Langendijk, van een Pluimveetentoonstelling te Alkmaar. Do heer Stoil, hoofd; der Centrale Boekhou ding alhier, d'ie onlangs zijn zilveren jubi leum in dienst der gemeente vierde, is te midden van zijn personeel gekiekt en heeft hier een plaatsje gekregen. „De Stad Amsterdanf' (Weekblad) zal hier voortaan ook besproken worden en, evenals „Noord-Holland", zullen de platen worden opgeplakt. Het nummer van 15 Ja nuari geeft een reeks photo's van*het feest van het Ned. Israëlitisch Armbestuur, dat door een mild1 legaat in staat werd1 gesteld' zijn inrichting aanmerkelijk uit te breiden. Dit blad heeft duidelijke opnamen' van den toestand bij het kruispunt Beugen, waar een gedeelte van den dijk tengevolge van het hooge water ingezakt is. De lijn Bokstel Gennep loopt hier onder de lijn Nijmegen Venlo door, doch daarvan is in het geheel niets meer te bekennen, aangezien de laag gelegen spoorlijn totaal onder het water be dolven is. Nog tal van andere, meerendeels zeer mooie, opnamen van het hooge water, heeft het blad. Een groote opname uit Maas en Waal geeft een goed beeld' van de trooste- loozé verwoesting. Ook van het buitenland zijn hier photo's opgenomen; de toestand- is daar evenzeer ernstig geweest. Dit blad heeft een uitgebreide rubriek geïllustreerd' ge mengd nieuws, o. a. tal van opnamen van de A!kmaar9che Pluimveetentoonstelling, en ook van de chr. school te Broek. De mooie opname van het photobureau „Helder" van het verongelukte Fokker-vliegtuig ls hier eereproduceerd1. Aan lectuur bevat het, be halve de gewone feuilletons, een artikel (ge ïllustreerd) van J. Schuitemaker Oz. over Amsterdamsche hofjes. INGEZONDEN. Lichtbeelden-avond. Een zwerver een landlooper, hoe gemakkelijk bestempelen wij een mede- mensch met zulk een ongunstigen naam I En dat, terwijl wij niet weten, wat die man heeft doorgemaakt, hóe hij een zwer vereen landlooper is geworden. Wij maken ons meestal te gemakkelijk daar van af. „Die man moet geholpen worden" den ken wij soms nog, „maar wij kunnen toch niets voor zoo iemand doen." Niets? Ja, toch kunt ge iets, zelfs véél voor die stumperds doen. Wie daarvan iets vernemen wil, en ook iets wil hooren over het leven en lijden van Zwervers en Landloopers, en ook, ïoe over hen zich de Christelijke Barm hartigheid ontfermt, die bezoeke de Ver gadering, welke belegd is geworden door de „Mr. J. P. A. Stichting" (genoemd naar wijlen Mr. J. P. A. Graaf van Lim burg Stirum, en wier Voorzitter Prof. Mr. P. A. Diepenhorst is) D.V. te houden op Woensdag 27 Januari, in het Evan gelisatie-Gebouw, Palmstraat. De heer M. Germans van Amersfoort, zal dan vertellen wat de Mr. J. P. A. Stichting doet en zulks met 29 beelden toelichten. Na de pauze zal, eveneens bij een serie lichtbeelden,' gesproken worden over: „Bunyams Christenreize naar de Eeuwig heid". Het is geen kindervoorstelling. Daarom worden kinderen- beneden den leeftijd van 16 jaar alleen onder geleide van de ouders toegelaten.' De toegang is vr]j. Correspondentie. Wij ontvingen van den heer Tiessen een ingezonden stuk, dat wij niet zullen- op nemen, doch waarin deze heer de vrees uit, dat het met de gemeente Helder den zelfden kant1 opgaat als met Petten, waar een bankinstelling beslag heeft gelegd op de gemeentegelden, waardoor de loonen vah het personeel niet konden worden uit betaald. De beer Tiessen grondt deze mee ning op het feit, dat het finantieel beheer onzer gemeente sl-echt is en men de ibe- 'grooting slechts sluitend heeft kunnen maken door de begrooting van Publ. Weiken en Reinigingsdienst met 240.000 te verminderen. Hij meent, dat deze be zuiniging slechts op papier bestaat, wijst op de groote kosten voor het instituut vischaf.slag, en voor den^ Ophaaldienst, hetwelk lijdende is aan kanker, zoo zegt hit en dat hij wil.reorganiseeren of op heffen. VOOR DEN POLITIERECHTER. Zitting van 11 Januari. Onbeschaafd geluid. Een ingezetene van Coksdorp op Texel kreeg op 9 Augustus vorig jaar kwestie met een mede-eilander over het bezitrecht van eeni stukje grond en gebruikte daarbij zulke onbehoorlijke termen, dat hij, heden terzake beleedlging werd veroordeeld tot 10 -boete of 10 dagea Burgerlijke stand van Texel van 0 tot en met 15 Januari. GEBOREN: Hendrik Jan Lucas, z.v. Harm Muskee en Grietje Penthum; Hen- drika, <Lv. Martinus Keljzer en Veronica Theordora Kersemaker; Jan, z.v. Gerrit Willem Bulder en Hermina Kragt ONDERTROUWD: Hendricus Leonar- dus Loojjenstein en Martha Maria Oorne- lisse. 15 Januari 1926. Zuiderzee om oiyi eiland vol ijs. Scheepvaart gestremd, post en passagiers gaan over de nieuwe af sluitdijk. Binnenwateren bevroren en ijsbanen opengesteld. Het voornemen van den voormaligen Dultsohen Kroonprins, om in 't laatst dezer maand een bezoek aan Doorn en Wieringen te brengen (27 Jan. verj. ex- Keizer), gaat vermoedelijk niet door en schijnt vanwege de Ned. Regeering op ernstige bezwaren te stuiten. VERGADERINGEN, VERMAKELIJK HEDEN, ENZ. Dinsdag 19 Januari. Abonnementsconcert, Casino 8 uur. Woensdag 20 Januari. Blanke Ballast., Casino 8 uur. Zaterdag 23 Januari. Bal-Masqué M. S. F. Casino 8 uur. Geboren J0HANNES JAC0BUS, Zoon van J. J v. d. PLAAT en A. C. v d PLAAT—de Jono. Helder, 12 Januari 1926. Middenstraat 64. Geboren PIETER C0RNELIS, Zoon van G. DUINKER. R. A. DUINKER-Kater. Amsterdam, 12 Jan. 1926. Insulindeweg 56 n. Door buitenlandscho betrekkingen eerst heden geplaatst. Op den Hen Januari 1926 overleed onze geliefde oud ste Dochter en der kinde ren zorgvolle Moeder, Wed. W. v. d. PLAS, geb M. L0ND0N, in den ouderdom van 37 jaar. Diep betreurd door haar Kinderen, WILLEM en JACOB en Fam LOXDON én v. d. PLAS. Hiermede vervullen wfj den treurigen plicht U k en- nis te geven van hei over lijden onzeT lieve Moeder, Behuwd- en Grootmoeder, BUURTJE PETERSE, Weduwe van Jean Baptiste Massêüs, in den ouderdom van ruim 72 jaar. Helder, 15 Januari 1926. Namens Kinderen, Be huwd- en Kleinkinderen. De ter-aarde-bestelllng zal plaals hebben Maandag 18 Januari a.a., des nam. 1 uur, van uit het sterfhuis Laan 21. Heden ontsliep, na een langdurig, doch geduldig lijden. onze lieve Echtge noot en zorgzame Vader, Behnwd- en Grootvader, de Hser JACOB DE WIJN, in den ouderdom van ruim 63 jaar. Helder, 15 Janaari 1926. Uit aller Daam: Wed. G. DE WIJN- RLJST De ter-aarde-bestelllng zal plaats hebben Maandag a.s„ des nam. 1 uur, van uit het sterfhuis Emmastraat 88. Geen bloemen. Voor de vele blijken van be langstelling by ons huwelijk ondervonden, betuigen wij, ook namens de Familie, onzen har- teiljken dank. A. v. d. MEULEN. L. v. d. MEULEN-Clot. Amsterdam, 13 Januari 1926. M, KLAVER—KOOPMAN en Kinderen. t.&. a.s, „Slamat". ZONDAG, v.m 10 uur en 's avonds hall xeai Da. J. D. J. IDENBURQ, van Amsterdam, Vrijdagmiddag CATECHISATIES door Da. JELLEMA. Do. Tb. B. W. 8. GRAMBERG, vaa Xwella.

Heldersche Courant | 1926 | | pagina 9