De witte Priester van Siva Eerste Blad. BUITENLAND. Nr. 6132 DONDERDAG 21 **MUAR! 1B28 54-*« JAARGANG Telefoon: 50 en 412 De ontwapeningsconferentie. Gemève, 20 Jan. Na het optreden1 dier nieuwe Duitsche regeering verwacht «Hem hier thans spoedig de Duitsdhe aanvrage voor ihet iddmaatsohap van den. Volken bond. Dit zou een nieuwe reden kunnen we®en voor uitstel der ontwapeningscon ferentie, teneinde Duitschland 'gelegen heid te geven daaraan als lid van den 'hond met alle consequenties van artikel 16 deel te neanen, De toetreding van Dultsdhland kan eerst in de Raadsverga dering van Maart en de 'buitengewone V. B. vergadering daarna worden behandeld. De mogelijkheid aoht men dus niet uit gesloten, dat de ontwapeningsconferentie tot eind Maart of April zal worden uitge steld. (Hbl.) DUITSCHLAND. Het nieuwe kabinet. Rijkspresident Von Hindenburg heeft Dinsdag, onder aanwezigheid van rijks kanselier Luther, de afgevaardigden Marx (oentrum), Soholz (Duitsche volks partij), Erkeleniz, Kooh en Haas (demo craten) en Leicht (Beiersche volkspartij) ontvangen. De rijkspresident hield een korte toespraak, waarin hij wees op den ernst van den toestand en op de noodza kelijkheid om 'zoo spoedig mogelijk een kabinet te vormen. De nood' van de bevol king eisoht, dat er thans, een eind komt aan de ministerieele crisis. Aan deze toespraak werden verdere be schouwingen vastgeknoopt. De partij leiders 'begaven zich daarna met Luther naar de kanselarij', waar deze hem zijn lijist van ministers voorlegde, die zonder verdere 'bespreking werd aangenomen. Deze lijst luidt{ naar het informatie bureau van de vereeniging van uitgevers van Duitsche dagbladen verneemt, aldus: Rijkskanselier: Luther; Buitenlandsohe zaken: Stresemann; Binnen'landsohe zaken: Kuelz (dein.); Financiën: Reinhold (dein.); Economische zaken: Ourtius (D. volks partij); Arbeid1: Brauns (centrum); Justitie: Marx (oentrum); Rijksweerbaarheid: Gessier; 'Posterijen: Stingl (Beiersche volks partij) en Verkeerswezen: Krohne. Het ministerie van voedselvoorziening is op het oogenblik nog niet bezet en zal delijk nog de lijken van den zeephande- waarsohijnlijk toevallen aan iemand, die j laar Mahn en van de werkster, die zijn aan het centrum, verwant is. Als die be- j pakhuis schoon hield, zetting niet spoedig kan geschieden, zal heeft gekregen, een strop. Er moeten per jaar vele mihioenen franken bij, terwijl zij vroeger den PruiBischen staat 15 millioen mark per jaar opbrachten. De Franschen staan nu, nadat zij een jaar of vijf roofbouw in de mijnen hebben gedreven en er uitge haald wat zij konden, voor het feit. dat nieu we kolenlagen aangeboord moeten worden, wat grdote koeten meebrengt. Het blad geeft onder herinnering, dat de Saarmijnen destijds in de schadevergoedings- rekeming op 400 mjllioen mark zijn geschat, te kennen dat zjj thans zeker niet meer dan de helft waard zijn en dat Duitschland, zoo het dit bedrag aan Frankrijk biedt, daarvoor tevens de politieke teruggave van het Saar- gebied dient te verlangen, zonder welke van een 'loonende exploitatie geen sprake zou kunnen zijn. De Franschen vragen meer dan 200 mil lioen, maar het bedrag, dat zij' als koopprijs stellen, weigert Duitschland te betalen De ontruiming van Keulen. De Berlijnsehe bladen verwachten, dat de laatste Engelsche bezèttingstroepen op 29 dezer de Keulsche zftne zullen verlaten. Nogmaals hoog water? Naar de drèadlooze dienst te Berlijn meldt, valt in heel Duitschland geweldig veel sneeuw, zoodat bij plotseling optredenden dooi opnieuw watersnood dreigt. Grans krijgt 12 jaar tuchthuisstraf. Ben Wolffbericht uit Hanmover meldt, dat Grans, de medeplichtige van Haar- mann, tot 12 jaren tuchthuisstraf is ver oordeeld, en in de 'kosten van het geding. Verder verlies van 'burgerrechten voor den tijd' van 12 jaren. De ontploffing te Berlijn. Het staat nog niet vast, hoeveel perso nen er Maandag bij de ontploffing te Ber- lijn-Moabit om het leven zijn gekomen. Tot nu toe zijn, het er teker vijf, terwijl men vermoedt, dat er nog ten minste twee lijken onder de puinen liggen. Het aantal zwaar gewonden, dat in het zieken huis wordt verpleegd, 'bedraagt zes. De oorzaak van de ramp is nog steed's niet met juistheid' vastgesteld-'kunnen worden. De materieele schade, veroorzaakt door die ontploffing en de instorting, wordt op 800.000 mark geschat. Honderden nieuws gierigen hebben Maandag een bezoek aan de plaats van de ramp willen brengen. Zij moesten echter onverrichterzake terugkeeren, aangezien de politie een groot deel van de Kirchstrasse afgezet heeft. 'Biji de opruiming van het puin is Dins dag nog het lijkje van een kind van 8 jaar gevonden. Onder het puin liggen vermoe de rijkskanselier zelf de portefeuille ad interim nemen. Het ministerie voor de bezette gebieden blijft voorloopfg onbezet en zal door Marx ad interum op zich worden- genomen. (Hindenburg heeft nog denzelfden avond de 'benoemingen van de nieuwe mi nisters bekrachtigd! De ekonomlsche onderhandelingen met Frankrijk. Naar het „Berl. Tagebl." hoort, is bij' de ekonomlsche onderhandelingen met Frank rijk niet slechts een vervroegde ontruiming van het bezette gebied (de bruggehoofden van Koblenz en Mainz), maar ook de terug gave van het Saargebied ter sprake geko men. 'Volgens de inlichtingen van het blad' heeft Frankrijk aan de Saarmijnen, die het als ver goeding voor de verwoeste eigen mijnen FEUILLETON. Twee officieren van het vrijcorps Ltttzow veroordeeld. In het proces tegen de beide gewezen officieren van het vrijcorps Lutzow, die beschuldigd worden' na de onderdruk king van de Beiersohe radenregeering in de kelders van het Hofbraeuhaus te Mun- chen elf arbeiders uit de voorstad Perladh te hebben laten fusilleeren, heeft de rechtbank van Munchen tegen de beide beklaagden 10 jaar gevangenisstraf ge- eischt FRANKRIJK. Ben snelle torpedojager. De Tigre, een torpedoboot.jager van 2400 torn, een zoogenaamde flottieljelei- der, heeft bijl zijn proeftocht gedurende 8 uur een snelheid' volgehouden' van 86 knoopen (66.4 K.M.). Een uur lang bracht men het zedfs tot 87, knoopen. De voorge schreven snelheid was 35 knoopen. te zien." „Dat zal je," beloofde ik. „En Een jongen van 15 jaar vermoordt een man en een vrouw. Te GLerrJus, nabij Epinal heeft een vijf tienjarige deugniet, die al een paar maal veroordeeld was wegens diefstal, en als „regeeringskind" in huis was geplaatst 'bij een landbouwer, die samenwoonde met zijn oude moeder, tijdens de afwezig heid van den man de oude vrouw imet een halsdoek gewurgd. Toen nam hij een zwaren aardappelstampcr ter -hand' en wachtte daarmee de thuiskomst van den man af, dien hij neersloeg. Hij doorzocht vervolgens het «nis, mankte zich meester van' de göldtrommol, sloot het huis en stapte op den trein naar Parijs. Ten vol genden dag werd de misdaad ontdekt; de vrouw was dood', de boer ademde nog maar men heeft weinig hoop hem in het leven te houen. De Parijsohe recherche tracht den jeugdigen moordenaar op te sporen. Ben kobsstaking aan de RIvlera. Maandag hebben de koks van de voor naamste hotels te Nice het bijltje er bij neergelegd. Ongeveer tien hotels waren gedwongen hun gasten een „Doodmaal" voor te zetten. De koks eischen een 'be zoldiging, gelijk aan die van vqor den oorlog, ongeacht de daling van den franc, en voorts een achturlgen werkdag en een vrijen dag per week. Als hun eischen niet werden ingewilligd, zouden zij trachten hun collega's te Cannes, Beaulieu, Men ton en andere plaatsen aan de Riviera in de staking te betrokken. munl8me dreigend Invloed oefende, vermin derde het aantal tot 1068. Na 2 jaar fascis tisch bewind was het tot 1200 geklommen. In 1924 en 1925 zijn 1000 nieuwe vliegtui gen gebouwd'. Bij wijze van vergelijking wordt medege deeld!, dat de geheele Britfiche luchtvloot slechts 650 vliegtuigen telt. De Italiaansohe oorlogsschulden. Een R. O. bericht uit Londen meldt: De onderhandelingen over de Italiaan- sche oorlogssohulden moeten een grooten vooruitgang gemaakt hebben. De schul den bedragen 592 millioen pond. Engeland zal genoegen nemen met een jaarlijkscbe betaling van 9 millioen gedurende 62 jaar. Naar verluidt,' is men Italië meer dan halverwege tegemoet gekomen,' in vergelijking met wat Engeland, aanvanke lijk eischte. BELG IE. Dooi. De rivieren wassen. Uit Brussel wordt gemeld, dat sedert Dinsdagmiddag .overal in België dooi is ingetreden. Zelfs in de Ardennen, waar weer 30 a 40 cM. sneeuw lag, dooit het snel met het gevolg! dat te Namen en elders in de Maas- en Sambervalleien het peil der rivieren weer is gestegen. Normalisatie van die Maas. De Unie van Metaalfabrieken en Mij nen uit de provincie Duik heeft, naar de correspondent van de N. R. Ct. te Brussel mieldt, aan koning AJbert een brief ge stuurd! waarin aangedrongen wordt op Ëf uit de verschillende functies, die hij be- eedt. Te St. Petersburg wordt de toestand steeds meer gespannen, daar Moskou voort gaat met het voeren van propaganda onder de Petersburgsche arbeiders. Ook met den nieuwen, vanuit Moskou -benoemden hoofd redacteur van de Petersburgsche „Prawda", Skwortsof, is men weinig ingenomen; de typografen van het blad hebben met een staking gedreigd indien hij- niet vervangen wordt. Stalin heeft het plan aangekondigd' zelf naar St. Petersburg te komeni om zich van den toestand op de hoogte te stellen. De oppositie heeft evenwel1 gedreigd een groote betooging op touw te zetten, wanneer hij zich te St. Petersburg mocht verloonen. Stalin heeft daarop zijn bezoek voorloopig uitgesteld. Ook Kretinski, de Sowjet-gezant te Ber lijn, die op het oogenblik te Moskou vertoeft, i heeft zich thans in het conflict gemengd. Hij heeft een openbare rede gehouden, waarin hij de politiek der communistische interna tionale aan scherpe kritiek onderwierp. Naar hjj zeide heeft Zinowjef een „zwaren slag" toegebracht aan het communisme in Duitsch land. De aanhangers van- Zinowjef beweren evenwel, dat de ongunstige resultaten In Duitschland- het gevolg zijn van Kretenaki'f tegenwerking. CHINA. De Chineesche Oosterspoorweg. een zeer spoedige uitvoering van de plan- daar een geschil heeft geopenbaard tusschen ENGELAND. De regeling der schelden. nen tot normalisatie van de Maas boven Luik en tot kanalisatie van dezelfde ri vier tusschenl Luik en die Nederlandsche grens. De Unie stelt voor een speciaal De Itallaansch-Engelsche onder- orgaan met de verwezenlijking van dit plan te belasten en de diensten, welke voor het verstrekken van alle nuttige in lichtingen betreffende was of val zorg hebben te dragen, op een doeltreffende wijze te reorganiseeren. Ook koant zij op tegen alle overdreven ontbossching, welke nieuwe overstroomingsraanpen in de hand zou werken. handelingen. Volgens de „Evening Standard" zullen de onderhandelingen met de Italiaansohe -delegatie over de regeling der schulden niet voor Vrijdagavond geëindigd zijn. Engeland is reeds in zooverre aan de wenschen van- Italië tegemoet gekomen, -dat 'het bedrag der schuldei* thans is vastgesteld op 600 millioen, terwijl ook ooncessies zijn gedaan wat betreft de ver deeling der annuïteiten over een grooter aantal jaren. ITALIË. De Italiaansche luchtvloot Er worden opvallende cijfers gepubliceerd over de ontwikkeling van de Italiaansche luchtvloot in- de laatste jaren-, vooral sedert de vorming van een luchtvaartmlnisterie, onder direct beheer van Mussollni. Italië bezit volgens die opgaven op het oogenblik 2200 luchtvaartuigen, wat een vermeerde ring is sedert den wapenstilstand, op welk ogenblik Italië slechts 2061 vliegtuigen- en lücutschepen bezat. In 1922, toen het oom- ZWITSERLAND. de Russische autoriteiten en de Chlneezen over het vervoer van Chineesche troepen per Chineesche Oosterspoorweg. Het geschil Is zelfs al gegroeid- tot een serieuzen strijd om het beheer van den spoorweg. 'De Chineesche autoriteiten en de Russi sche consul-generaal te Gharbin hebben de betrekkingen met elkaar afgebroken. Het verkeer op den spoorweg is thans, door het gewapend ingrijpen van de Chi- neezen, stop gezet. De Russen dreigen troe pen te zullen zenden. Aan het bovenstaande valt voorloopig slechts toe te voegen, dat door de overwin ning van Tsjong-tso-lin op zijn muitenden Ingezonden Mededeeling. De verhouding tot Rusland. 0n de irwloed, van Tsjang in heel Mantsjoe- E»n oplossing aanstaande. rije weer geducht is gestegen. En- de stij- De „Manchester Guardian" verneemt, gende invloed van Tsjang beteekent ook een dat het conflict tusschen Rusland en1 versterking van de f^chtepositie der Ja- Zwitserland naar aanleiding van den penners en een vermindering P moord op Vorowski thans spoedig zal zijn ^8® <^er Russen, opgelost, zoodat dit geschil niet langer JAPAN, in den weg zal staan aan het deelnemen van Rusland aan de conferenties te Ge- De Japansche bevolking, nève. De Sovjet-regeering heeft ervan Xe veel raenschen; te weinig land afgezien de Zwitsersche regeering ver- t weinig riist antwoordelijk te stellen voor den. «noord en voor de vrijspraak van den beklaagde, i Naar het R. C.-bureau uit Londen Van -haar kant is de Zwitsersche regee-meldt, werd d'aar uit Tokio -het voigende ring thans bereid' officieel 'haar leedwe- i bericht ontvangen. zen over den moord uit te spreken en aan De jongste volkstelling in Japan had Vorowski's dochter een pensioen toe te -weer eens geconstateerd, dat de bevol- kenmen, dat de Russische regeering ver- king per jaar toeneemt met 750,000 zielen, langt; een en ander echter op voorwaar- zoodat er op de Japansche eilanden op de, dat Rusland de schade vergoedt welke het oogenblik reeds meer dan 60,000,000 bij' het begin van de revolutie door het menschen wonen (-gemiddeld 400 inw. per Zwitsersche -gezantschap te Petersburg vierk. mijl). In sommige industriestreken DOET UW SCHOENEN GOED werd gel-eden. Het antwoord van de sov- jetregeering op dit compromisvoorstel wordt heden verwacht. RUSLAND. De strijd ln de communistische partij. Uit Moskou wordt aan de „Roel" gemeld: De strijd in den boezem der communisti- •sche partij wordt steeds feller. Van alle kan ten worden „eischen" gesteld. Het Centraal Comité elscht de bijeenroeping van een con ferentie van de algemeene secretarissen der partij in de verschillende tot de Sowjet-Unie behoorende steden, ter bespreking van den algemeenen toestand-; de gematigde commu- n-.sten met Trotski en Stalin aan het hoofd e.Swhen het onmiddellijk ontslag van Zinow- stak mij de hand tóe. „U moet niet te door BURTON E. STEVENSON. 85) Er heerechte een oogenblik van stilte en toen keerde Goldlberger zich naar de jury. „Is dit uw uitspraak heeren?" vroeg hij rustig. En elk jurylid antwoordde be vestigend toen zijn naam werd opgeroe pen. „Ik dank u voor uw diensten," voeg de Gbldberger erbij, gaf ze hun 'bonnetjes voor den rijksbetaalmeester en ontsloeg ze. Slmmonds en de griffier der rechtbank kwamen op ons toe en ik stond op om ze te ontvangen. Swaln stond ook op en ik zag dat hl1 glimlachte. „Ik weet niet of u al kennis gemaakt hebt met Mr. Blake, Mr. Lester," zei Slmmonds, en Mr. Blake en ik gaven elkaar de hand. Ik steldle hem Swaln voor maar Swaln stak hem de 'hand niet toe. „Ik veronderstel dat u 'gekomen xijt om mij imiee te nemen?" zei 'hij, nog steeds glimlachend. „Ik vrees dat wij dit zullen moeten doen." „Zou -borgstelling niet mogelijk zijn?" vroeg ik. „Ik vrees van niet." En Blake schudde bet hoofd. „Dit is geen vergrijp, waarvoor borg ge steld kan worden." Ik wist dat 'hij- gelijk had en- dat het niet zou helpen te redenieeren of te prote steeren. „Dan zal ik u goeden dag zeggen, Mr. Lester," sei hij. „Ik hoop u Maandag met -goed- nieuws," voegde hij erbij. „Kun- slecht over mij denken, Mr. Lester," sprak nen wij u een- eind meenemen'?" vroeg zy. jk beloof u dat ik -mij beter zal be- Blake. „Neen, dank u, zei iik, „ik -blijf nog heerechen." „U hebt heel wat te verdu- een poosje hier." j ren gehad!," 'antwoordde ik. „Ik vind dat Ik keek hen na terwijl zij in een auto j u- 'heel dapper rijt geweest. Ik hoop alleen stapten, Gold'berger, Blake, Simmonds en maar dat ik u op een of andere wij'ze van Swaln. Ik zag dat Swaln nog een laafcsten -bliek op 't huis wierp, toen wuifde hij' mij toe, terwijl de auto den grooten weg op ging. Hij' gedroeg zich in elk geval kra nig. Ik keerde mij- om en -liep naar het hek; en toen vroeg Ik mij plotseling af, wie thans het toezicht op het -huis zou hou den. Wie 'bevelen zou -geven om al dezen rommel op het grasveld op te ruimen? Wie alles zou verzorgen voor de begrafe nis van onorgen? Hoe zou Miss Vaughan het kunnen doen nu zij zoo ziek was? Snel een 'besluit nemend keerde ik naar het huis terug. Terwijl ik dat deed, zag ik tot mijn verrassing een mlani aan den', zoom van het grasveld verschijnen en op mij toe loopem. Het was Hinman. ,Jk was bang dat ik u mis zou loopen," zei hiji „Miss Vaughan wenscht u te spreken. Zij' is hier -heel alleen en heeft dienst kan zijn." „Eank u. Ik ben zeker dat u dit kunt. Laten wij allen -gaan zit ten, want wij- moeten rustig samen- pra- tea -Dokter Hinman heeft gezegd dat ik rechtsgeleerde hulp noodig heb." „On getwijfeld," -gaf lk toe. „Uw vaders na latenschap zal geregeld moeten worden, en dat kan alleen door de rechtbank ge beuren. Bovendien bent u voor de wet nog minderjarig." „Wilt u mijn eohtskundlge raadsman wezen, Mr. Lester?" „Het zal mijl een- groot voorrecht wezen," ant woordde ik. „Fan zullen- wij dat als afge sproken beschouwen." „Ja," gaf lk toe. dat zullen wij als afgesproken beschou wen". „Maar lk wil vandaag niet over za ken spreken," vervolgde zij snel. „Er zijn andere dingen-, die dringender zijn. In de eerste plaats moeten wij elkaar beter loe ren kennen. Waart u niet verbaasd, Mr. Lester, dat lk juist u 'had uitgekozen om hulp noodi-g." „Daar dacht ik juist aan," mijn brief te verzenden?" „Ik veronder- zei ik, „ik kwam ze haar aanbieden. Is zij ste) dat het was omdat u niemand anders beter?" „Ja, veel beter, Ik geloof dat zij hadt," antwoordde ik, haar met eenlge de noodzakelijkheid heeft 'begrepen, dat verbazing aankijkend omdat zij zoo haas- tuurlijk een oogenblik verschrikt toen u uit een -boom op mij neerkeek, en later vroeg ik mij af hoe u daar (kwam." „Och, gewone nieuwsgierigheid," stamelde ik met een vuurrood gezicht. „Het spijt mij dat ik u heb doen schrikken." „O, maar dat was heel gelukkig," sprak zdj, „en al heel toevallig dat u Mr. Swains patroon was en u heiro dadelijk kon bereiken." „Het heeft hem niet geholpen," zei ik somber, „en het is ermee 'geëindigd dat Swain nu in de 'gevangenis zit." Ik keek toevallig naar haar handen, die in haar schoot gevouwen lagen- en' elkaar vast omklemd- hielden., „In dé gevange nis!" fluisterde zij' en nu was er geen kleur in haar gezicht. „Vergeef mij, Miss Vaughan," zei ik haastig. „Dat was wreed van mij. Ik vergat dat u het niet wist." „Vertel anij' ervan," hijgde ziji „Vertel het mijl! Ik kan het ndet verdragen, O, dlwaze man, hebt ge dan niet gezien ik -tracht te onij- te -beheersohen lk probeerde er achter te komen Ik greep de handjes, die elkaar om klemden en' hield ze vast. „Miss Vaug han," zei ik, „luister naar mij en geloof dat ik u de heele waarheid vertel. De jury heeft uitspraak gedaan, dat Swain schul dig is aan den dood van uw vader. Als gevolg van deze uitspraak is hij naar en ook in gebieden waar cultures worden -gedreven, stijgt de dichtheid van bevol king soms tot 720 zielen per vierk. «ïlj-l. De vrees dat in de toekomst de rijst oogst niet groot genoeg meer zal zijn om de 'bevolking te voeden, schijnt allengs in vervulling te gaan. Deze toestand is niet enkel voor Japan bedenkelijk, doch ook voor den wereldvrede, want de Ver. Staten, Australië en Nieuw Zeeland zijn- thans voor de Japansohe Immigratie gesloten en het bevolkingsoverschot in Japan moet toch ergens heen. Orkaan op de Kanarische eilanden. Volgens een bericht uit Las Palmas (Gran Camaria) heeft een orkaan Zondag nacht de streek verwoest. Te Las Palimaa zijn tal van huizen verwoest; er zijn vele slachtoffers. Spoorwegbruggen zijn weg geslagen, bananen-plantages vernietigd. Straten in de steden zijn weggezakt. zij haar zenuwen moet bedwingen. Maar wij moeten nog zeer voorzichtig zijn" Ik knokte en- vo-lgde hem naa-r 'het huis. ti-g sprak De kleur op haar wangen kwam eni ver dween, en haar oogen schitterden. Ik Toen -bleef lk vol verbazing staan, want vroeg onij- verbaasdr af of zij niet tooh Miss Vaughan -zat op een stoel in de bi-hersenontsteking zou krijgen, „het was bll-otheek. Zij' stond op, toen lk binnen omdat uw gezloht mij beviel, omdat ik kwam, deed' een- stap in mijn riohtlng en wist dat ik u kon vertrouwen. Ik was ^ia- draagt zijn lot dapper toen ik -hem het -laatste zag, -glimlachte hij1." „Maar de schande de smet op zijn naam!" „Die zal er niet zijn, -hij- zal vrijgesproken wor den zonder smet of blaam. Daarvoor zal ik zorgen." „Maar lk 'begrijp niet hoe dienaren der wet zich zoo kunnen vergis sen." „Alle bewijzen tegen -hem," zei ik, „waren absoluut toevallig, 'behalve bij één ding. Hij was ln den' tuin op den tijd dat de moord werd- gepleegd; uw vader had met hem getwist, en 'het was mogelijk dat hij u en uw vader was gevolgd naar het huis, misschien niet volkomen wetend wat hiji deed; eni diat een nieuwe twist was ont staan. Maar dat beteekende niets. Jonge -mannen' zooals Swain vermoorden zelfs wanneer zij1 maar 'half 'bij hun positieven '4jn geen oude menschen door ze met een eind gordijnkoord te worgen. De ver onderstelling dat Swaln dit gedaan zou hebben, zou belachelijk -rijn als er niet één ding was neen twee dingen." „Wat zijn die?" vroeg zij snel. „Eén Is dat de zakdoek, welke u om zijn pols hadt ge bonden, naast uw vaders stoel werd ge- •Tombs (gebracht. Maar het laatste woord vonden'; maar het was niet daarop dat de d'alj hij- tot mij zei vóór de mannen h|m jury haar uitspraak deed berusten Wat meeniamiens was dat hij onschuldig wasln was dat dan?" „Het was dit Swain be- zich niet bezorgd maakte". „Zeer zeker," zwoer plechtig dat hij geen- oogenblik ge sprak rij haastig, „behoeft 'hij niet bang durenlde den -heelen avond uw vader had te rijn. Maar te denken- dat hij in de ge- aangeraakt." „Ja, Ja -en dat was waar vangenls is verscheurt mij het hart." Hij- kon hem- niet aangeraakt hebben „Denk er niet zoo over," sprak lk. „Hij1 (Wordt vervolgd HELDERSCHECOURANT Verschijnt Dinsdag-, Donderdag- en Zaterdagmiddag Redacteur-Uitgever: 0. DE BOER Jr., HELDER Bureau: Koningstraat 29 Terugkoop van de Saarmijnen f Een spoorwegquaestle tusschen Russen en Chtneezen. Reuter meldt uit Mantsjoerije, dat zich 2200 Italiaansche luchtvaartuigen tegen slechts 650 Brttsche vliegtuigen. t, j onderbevelhebber Koco (of Kwo) de macht

Heldersche Courant | 1926 | | pagina 1