T TWEEDE EN LAATSTE BLAD. PLAATSELIJK NIEUWS. VAN DINSDAG 20 JANUARI 1926. De heer Jagel alhier, verwierf op de tentoonstelling te Schagen met een konijn, wit-Vl. reus, 5 eere-prijzen en een le prijs. De heer Thomas alhier behaalde met zijn Cavia 2 eerste en een 2den prijs. Voor de slachtoffers van den watersnood. De heer Kamman ontving van Jaap en Cor 10.en van een onbekende 10.60. In afwijking van hetgeen wij schreven wordt verzocht gelden en goede ren voor bovenstaand doel af te dragen bij den heer Bandsma, in het gebouw der Arbeidsbeurs. De auto waarmee de toege zegde kleedingstukken en andere gaven zijn opgehaald, was niet beschikbaar ge steld door gebr. Kruyff, zooals wij abu sief vermeldden, maar door de firma R. Th. Luyckx. Ingekomen voor den watersnood bij mevr. de Boer—Jongkees 10 van no. 27; L50 van B.; bij mevr. Rlenks 1.—. Liefdadigheidsvoorstelling Tavenu. Voor een bijna uitverkochte „Ca- sino"-zaal werd gisterenavond door de Heldersche Tooneelvereeniging „Tavenu" van Rossem's blijspel „Pomarius" opge voerd. Finanoieel en dit was hoofdzaak is de uitvoering zeer zeker een succes 'geweest. Over het moreele succes van dezen avond kunnen we misschien beter zwijgen. Zeker, men mag van een blijspel geen moreele opbouwing verwachten, maar het was toch zoo nu'en dan w,el eens wat al te realistisch en de dialogen waren wel eens wat al te laag bij den grond. Qua „stuk" was „Pomarius" geen gelukkige keuze, wat spelkwaliteiten ech ter betreft, is het uitstekend. De spelers konden zich volkomen ge ven. In spanning, werd het verloop van het tamelijk gecompliceerde stuk gevolgd en de komische momenten ontbraken niet. We kunnen over de vertplking en ver tolkers kort zijn, omdat we* zouden moe ten herhalen, wat we voor .eenige maan den schreven. Ook nu toonde „Tavenü" tooneelspelers(sters) onder hare leden te hebben, die in de rij van dilettanten een vooraanstaande plaats kunnen innemen. De heer J. Kamman, voorzitter van het plaatselijk Comité tot leniging van de ramp van den watersnood, opende den avond met een hartelijk woord van welkom aan de aanwezigen. Het deed spreker genoegen, dat zooveleti naar „Casino" waren gekomen, omdat hij achter de belangstelling voor het tooneelstuk, den drang zag tot hulp verleening. Spreker bracht achtereenvolgens dank aan de Tooneelvereeniging „Tavenu", de directie en het personeel van „Casinof" voor hun medewerking, den auteur van „Pomarius", den heer van Rossem, die geen auteursrechten voor zijn stuk had geëischt; den souffleur, die gratis zijn hulp verleende, de firma Michels -te Am sterdam, tooneelkapper van „Tavenu", de heeren Coltof en Kiesewetter voor het afstaan van- hun meubelen. Ten slotte bracht de heer Kamman dank aan d% eereledon en ledeh van het Comité, in het bizonderden dames, die voor den kaart verkoop hadden zorg gedragen. Den directeur van de stafmuziek bracht spr. ook een woord van dank voor de muziek, die de kapel voor en tijdens de Eauze maakte. Iets, wat ten zeerste door et publiek geapprecieerd werd. De netto opbrengst van Mezen avond hopen we in het nummer van Donderdag te kunnen vermelden. Onze platenkast In onze platenkast zijn thans geëxposeerd photo's van het bal-masqué, georganiseerd door het Marime-Sanatoriumfonds, n.L een groep der deelnemers en eenilge der prijs- wlnneniden. Verder opnamen van de voetbal match Helder—H.R.C. van ji. Zondiag. De opnamen zijn vervaardigd door het Foto- bureau „Helder". Maatschappij tot bevordering der Toonkunst „De Klokken van ComeulM', opera comique In 8 bedrijven en 4 tafereelen, muziek van Robert Planquette. Toonkunst geeft op Dinsdag en Woens dag 9 en 10 Februari volledige uitvoeringen van bovengenoemde populaire opera in jOaeino". Voorzeker volgt de afd. Helder hiermede, in navolging van andere afdeelingen, een nieuwe koers. iZal deze poging slagen? Gezien de groote voorbereiding en kosten, die het bestuur zich getroost inzake het ïn- studeeren van het werk en het engageeren van niet mindier dan 5 solisten (krachten, d.t hert werk lxi den Kon. Schouwburg te Den Haag met enorm succes uitvoerden), g' looft het bestuur te zullen slagen met het aanbieden van iets voor Helder zeer MJ- ■onder*. - Ongetwijfeld zal èn directie èn regie sa menwerken om deze opvoeringen op hoog peil te brengen, waarmede pubhek en de al- deeling gebaat zullen zijn» Aan costumes, kapwerk, enz. wordt groote 20re besteed. In een volgend! nummer hopen wij betref fende de solisten de gunstige kritieken uit de groote Haagsche bladen te plaatsen. Betreffend* toagangsregelingen raadplege i» ia dil bV ta plaat*» adveirtenrt.e*. Departement Helder der Maatschappij t tot Nut van het Algemeen. Zaterdag 28 Januari werd In een der lokalen van school 6 aan den Parallelweg door het Nut eene tentoonstelling gehou den van -de houten voorwerpen, gemaakt op den cursus'die het Nut gehouden heeft gedurende drie maanden in de Marine kazerne. - De tentoonstelling mqcht zich in veler belangstelling verheugen. We bemerkten o.a., behalve velé bestuursleden, diverse hoofden van scholen, den Secretaris der Gemeente Helder, den Directeur van de Rijkswerf, vele ouders der leerlingen, ter wijl de Commandant der Marine bericht van verhindering had gezonden evenals do ommandant der Marine-kazerne, die echter een vertegenwoordiger had gezon den. Ten 3 uur opende Burgemeester Hou wing, voorzitter van het Nut ter plaatse, de tentoonstelling en dankte de aanwezi gen voor hunne belangstelling en diverse personen voor de ondervonden medewer king, die hetzij door een lokaal ter be schikking te stellen of door het opofferen van hunnen vrijen tijd medegewerkt had den om dezen cursus mogelijk te maken. In korte trekken vertelde de Voorzitter waarom het Nut dezen cursus gehouden had, en dit pionierswerk had verricht. Uit alles bleek dat ook kleine handen een en ander kunnen maken, waardoor zij niet alleen aangenaam worden bezig ge houden, maar ook wat leeren waarvan zij in hun later leven profijt kunnen hebben, Een woord van lof kwam den leider van den oursus, den heer D. Dissel, toe. Als deze zijne bekwaamheid en zijn taot om met jongens om te gaan niet gehad had, en niet zooveel moeite en vrijen tijd voor het goede doel had over gehad, zoo z&ide de Voorzitter, was van dezen oursus niet zoo veel terecht gekomen. Het was den Voor zitter een aangename taak om den heer Dissel voor alles wat hij voor den cursus gedaan had reoht hartelijk dank te zeg gen. Daarna kreeg één der beste leerlin gen, door hét lot aangewezen als beloo ning een kist met gereedsohappen uit han den van den Voorzitter. Aan het einde d^1 openingsrede kwam een der leerlingen naar voren om den heer Dissel namens zijne makkers te bedanken en overhandig de hem een vulpenhouder als aandenken aan den prettigen tijd. Daarna kregen de nnnweelgon gelegenheid om de gemaakte voorwerpen te bezichtigen, waarvan een ruim gebruik gemaakt werd. Jammer dat alles zoo op bescheiden schaal gedaan jnoet. worden, dat er zoo weinig menschen zijn die het nut van het Nut niet inzien. Werkelijk, er is nog veel meer te doen voor het Nut maar de pen ningmeester is arm. Laten zich velen op- geven aan een der bestuursleden, en kent die niet, een briefkaart geadresseerd aan den Secretaris van het Nut, zonder bijvoeging van naam komt altijd terecht. De post weet het wel. Het kost U dno gulden; zelf heeft U er niets voor, inaag IJ helpt het Nut om veel voor anderen te kunnen doen. „Noorder Kunstkring". Dezer d&gen hield de „Noorder Kunst kring" zijn eerste jaarvergadering, waarin tevens een1 nieuwe voorzitter benoemd werd, daar de heer J. Stevenson als zoodanig be dankt had. De heer Pinkhof aanvaardde bet«voorzlt- terschap, hem door de geheele vereeniging bij acclamatie aangeboden. De heer Pinkhof bracht hulde aan den aftredende. Hij heeft in dit eerste levensjaar zijn krachben aan ónzen) Kunstkring gegeven zooveel dat in zjjn vermogen lag. Spreker brengt, hem dank en hóópt hem niet ais lid der Vereen, te verliezen. Ook de heer Steeman ontving een1 woord van weigemeenden dank, wat met spontaan applaus onderstreept werd. De heer Steeman dankte voor de aange name woorden van den voorzitter. Hij ver wachtte, dat de ,»N. K." dit jaar een groote sprong zal en kan maken, als alle leden hun beste krachten zullen geven, daar hij1 van het bestuur groote verwachtingen heeft. (De nieuw gekozen voorzitter herinnerde aan het feit, dat de oprichting van den Kunstkring een gevolg was van den drang van eenige amateur-schilders, die in bun bin nenkamer, zonder eenige leiding werkende, een kring wilden vormen tot verrijking hun ner aesthetische kennis en gezamenlijken opbouw hunner schilderkunst. Het doel is mooi en grootsch, maar ook moeilijk te be reiken. Al ls voor iedere vereenlglpg het eerste levensjaar het moeilijkst en, zeker wanneer als doel de kunst wordt gediend1, in onze stad ls dit zeker een zware taak. Want het Heldersche publiek oefent een zeer een zijdige critlek uit. Het beschouwt een kunst werk naar de verhouding van oppervlakte tot prija Als de prijs laag en de oppervlakte groot is, dan wordt een werk zeer gewaar deerd: niet duur. Maar medelijdend wordt het hoofd ge schud1, wanneer men voor een (relatief) hoo- geren prijs een klein paneel te zien krijgt. Ondanks het Heldersche publiek, 'moet men trachten, kunst nader te brengen aan dat publiek zelf. Ov«r uitingen der kunst door de heeren leden, trok spreker de con clusie. Men neemt onderwerpen ter hand, die boven hun macht gaan. Wil men nu zijn ,eigèn peil verhoogen, dan kan men dit niet doen door hetzelfde te willen doen wat groo- ten gekund hebben, doch door eigen weik te verbeteren1. Gpen) slingerwerpen naar iets, waar het touw te kort voor is om het te be reiken, niet met de handen in het ijle grij pen om zich op te trekken, maar met de handen naar omlaag duwen, op datgene wat wij bereikt hebben, dan' komt men omhoog. Spr. eindigde met de woorden, dat het be stuur niet de kop, maar een onderdeel der. vereeniging 1s en dat de leden het moeten helpen en steunen^ Hoewel wjj niet uit de school mogen klap pen, hebben, wij uit vertrouwde bron ver nomen, dat .eerstdaags gelegenheid bestaat voor kunstliefhebbers, verschillende lezingen bij te wonen van den Kunstkring, doch daar Idujmb wte saijcer tijd' wel «es* op terug Gezien het nuttige werk, dat deze vereen, aan onze gemeente doet, willen wij' dames en heeren kunstliefhebbers opwekken, deze vereeniging met alleen een platonische liefde toe te dTagen, doch'dit ook eens te laten blij ken door donateur of donatrice te worden. De „Noorder Kunstkring" is finantieel niet zoo krachtig om de plannen voor de 'toe komst uit eigen kas te kunnen bekostigen» Adressen, waar men zich als begunsti- ger(ster) kan doen opgeven, ^ójn: L. Pinkhof, Kanaalweg 54; G. Goea, Piet Heinstraat 62; J. Carstena, Stakman Bosse- straat 28. Centraal Genootschap voor Klnder- herstelllngs- en vacantiekolonles. De afdeeling Helder van dit genoot schap hield gisterenavond in het Alg. Militair Tehuis, Spoorstraat, haar jaar vergadering. Zooals altijd, was ook deze zeer slecht bezocht en bestond zjj, met de bestuursleden en schrijver dezes meege rekend, uit zes personen. Nadat de secretaris, de heer T. van Heusden, de notulen van de vorige jaar vergadering (26 Februari 1925 gehouden), had gelezen, welke onder dankzegging werden goedgekeurd en vastgesteld, bracht genoemde heer het jaarverslag uit, waar der vereeniging blijkt en waaraan wij het volgende ontleenen: Van het jaar 1.924 waren nog in ver pleging gebleven 6 kinderen, die dit jaar (1926) nog beslag legden op 647 ver<- pleegdagcn. Opnieuw werden uitgezonden kinderen, samen voor 683 verpleegdagen. Twee van hen zijn in 1926 nog steeds in 't Nieuwe Boschbuis te Nuuspeet. Alleu bijeen zijn dus in 1925 'uitgeweest 10 kinderen gedurende 1180 dagen, waarvan 2 in gewone verpleging elk van 38 dagen en de 8 anderen in B-verpleging, waarvan de helft voor meer dan een half jaar. In 't begin van 1926 werd voor de B- verpleging tijdelijk getyruik gemaakt van bet Rivierhuis te de Steeg. Half Mei is bet Nieuwe Boschhuis te Nunspeet in gebruik genomen. Het verslag maakt voorts melding van eenige teleurstellingen inzake het in ge breke blijven van vergoeden van verploeg- kosten aan de vereeniging en betuigt dank aan dr. Möransard, die in den eersten tijd van 't ontbreken van den medischen adviseur, het bestuur welwillend en be- lahgeloos terzijde stond. De afdeeling Helder van het Witte Kruis verdient nog een eervolle vermelding voor de bereid willigheid, waarmede zij toestond van haar vergaderzaal gebruik te mogen maken voor bestuursvergaderingen en onderzoek van kinderen. Het gemeentebestuur heeft dit jaar een ongedachte verrassing bezorgd door zijn tusschenkomst ipzake de afdracht van Cocadorus op de kermis. Het bestuur ontving op die wijze f 500.een bedrag aanzienlijk meer dan het vorig jaar. Met Jiet Marine Sanatoriumfonds staan wij in betrekking, van hartelijke belangstelling ter wille van het kind. De filmvoorstelling in Maart bracht nog een patiëntje uit Koegras. -Voorloopig is met dr. Oterdoom te 't Zand overeengekomen in Koegras een correspondentschap te sticÉiten. In de inzameling van lood, zilverpapier, enz. is door verschillende oorzaken wijziging gekomen. Het verslag maakt voorts nog melding van het voor het genootschap gegeven concert van de Marinekapel, Inter Nos en mevrouw BrumsenHoger- zeil, en qualificeert dit als een „belegen" concert De voorzitter, dr. Grünwald, brengt den secretaris dank voor zijn uitvoerig, in optimistiscben toon gesteld verslag, waar uit blijkt, datde Vereeniging in bloeienden toestand verkeert. De penningmeesteres, mejuffr. Holdt, brengt vervolgens finantieel verslag uit. Tn kas was begin 1925 f 891.42', terwijl de ontvangsten bedroegenaan bijdragen van ouders, gemeente en particulieren f 1465.95, contributies f -186.75, bijdragen van vereenigingen f 416.88, van Marine Sanatoriumfonds f 219.35, diversen f 88.60, totaal f 8107.8O5. Uitgaven: Verpleeg- kosten f 1746.10, vracht en reiskosten f 183.62, onkosten uitzending, algemeene onkosten, onvoorzien, enz. tezamen f 185.85, totaal f 2015.57, zoodat op 1 Januari 1926 in kas was f 1152.23'. Het ledental bedroeg op 1 Jan. 1925 108, 4 bedankten, terwijl 11 nieuwe leden toetraden, en de afdeeling thans dus 115 leden telt. De rekening wordt nagezien door mevr. Ketnerde Jongh en den heer Brouwer (Held. Ort.), en onder dankzegging aan de penningmeesteres, goedgekeurd. De voorzitter, de heer A. Grünwald, eh de secretaris, de heer T. van Heusden, die aan de beurt van aftreden zijn, wor den met algemeene stemmen herkozen. Ten opzichte van de deelname aan de algemeene vergadering, wordt aan de prudentie van het bestuur overgelaten hiervoor eventueel een afgevaardigde aan te wijzen, waarna de vergadering gesloteD werd. Jubileum Nap de la Mar, Gezelschap Willem v. d. Veer. Onze populaire Nap de la Mar komt a.s. Zondag in Casino zjjn 40-,iarig jubileum vieren als gaart bij Het Heyennans-en- semble ónder leiding van Willem van der Veer. Het jubileumstuk „Dokter Stieglitz", waarin Nap de la Mar en Willem v. d. Veer de hoofdrollen vervullen is één van Nap's beste creatie's welke hij ooit heeft gegeven. Daarom heeft hij dit schitterende tragi-komisch tooneelspel voor zijn jubi leum gekozen. Alle groote bladen waren eenparig vol lof hierover. Het Algem. Handelsblad schrijft: „Dokter Stieglitz" is geen blij- en geen treurspel maar brengt een gedurige af wisseling van sensaties, brengt humor en aandoenlijkhéid, die, zonder ooit diep te gaan, den toeschouwer opwekken en tref fen), terwijl een. blij eindend slotbedrijf aan de met de wisselvalligheden van het too neelspel medelevenden, de gehoopt* be vrediging krengt Nap da la Mar van. den- ouden Stieglitz een prachtig t; gemaakt. Zijn komieke nerveuze bi schap over de dokters promotie in het eer ste bedrijf wekte een onbedaarlijke lach lust, zooals zijn uitmuntend gespeelde smart over zoonllefs onbegrepen harte loosheid in het tweede bedrijf- het heen gaan mt het oude klokje, dat, venals hij zelf, „mot meer bij dó meubelen, past" den toeschouwer stil van spanning maakte Het was een voortreffelijk volgehouden karakter, in al zijn grillige uitbarstingen en Nap de la Mar heeft duidelijk laten zien, dat hij in het cabaret de kunst van het zuivere, gevoelde tooneelspel, niet heeft verleerd. Het publiek tooiide zich dankbaar gestemd en uitermate voldaan, hetgeen in applaus en ovaties in uiting kwam. Rijkspostspaarbank. Opgave uitsluitend betreffende het post kantoor Helder en zijne bij- en hulppostkan toren over de maand December 1925. Op spaarbankboekjes, uitgegeven aan bovengemelde kantoren, werd in den loop der maand ingelegd f69.891.81 en terug betaald f 63.262.22. Derhalve meer inge legd dan terugbetaald f6.129.59. Het aantal nieuw uitgegeven spaarbankboekjes be droeg 83. Door tusschenkomst dezer kan toren werd ter Directie op Staatsschuld uit de tegenwoordige gunstige toestandi 'T '"•on.uia' der v«r«J\a\Tu, bllikt L„nL,w«J boekjes ingeschreven een nominaal bedrag van f 8550.en afgeschr. f Der halve minder in- dan afgeschr. f3550.—. Het aantal uitgegeven nieuwe staatsschuld- boekjes bedroeg 1. Tot- aankoop van Nationale Schuld ten behoeve van inleggers werd uitgevoerd 1 order, tot een nominaal bedrag van f 1000.-. Hieronder 56 formulieren ad fl.— in spaarbankzegels van 6 cent en 189 formu- spaarbankzegela lieren ad f 1.- in van 1 cent (Schoolsparen). Uit het Politierapport Zaterdagmiddag deelde een winkelier uit de Koningstraattelefonisch aan het Hoofdbureau mede, dat er van eenige stoeiende meisjes in zijn winkel, een in zijn etalage was gevallen, waardoor een aanzienlijke schade was veroorzaakt. De meisjes waren na het ongeval op de vlucht geslagen. Bij onderzoek blken er eenige buste poppen te zijn omgevallen, waarvan er een totaal vernield was. De „wilde meiskes" zullen opgespoord worden. Door een winkelier van. den Kanaalweg werd Zaterdagavond politiehulp ingeroe pen, daar er in zijn winkel een dronken man was, die op zijn verzoek dezen niet wilde verlaten. Bij de komst van de politie was de be- schonkene direct geneigd de zaak den rug toe te keeren. In den nacht van Zaterdag op Zondag deed een machinist van een in de Bin nenhaven liggende sleepboot aangifte, dat hij Zaterdagavond in de Nieuwsfiraat door vier mariniers was mishandeld. Door een bewoner van de Zwaanstraat werd Zondagmiddag politiehulp gevraagd, omdat zjjn huishoudster, drie ruiten van zijn woning had vernield en zich niet uit de woning wilde verwijderen. Twee agenten begaven zich erheen, stelden de vrouw in de gelegenheid haar koffers in te pakken, waarna ze de wo ning moest vaarwel zeggen. GEMEENTERAAD. - Verschenen is een Vervolg-agenda voor de vergadering van den Raad dezer gemeente op hedenavond. Zij vermeldt de volgende punten ter be handeling: Ingekomen stukken. Uittreksel uit het Kon. Besluit van 24 December 1925, no. 71, waarbij het mini mum-aantal vergunningen voor den ver koop van sterken drank in het klein met ingang van 1 Januari 1926 voor deze ge meente wordt vastgesteld. (Voorgesteld wordt dit stuk voor ken nisgeving aan te nemen). Onderwijs. Voorstel tot het beschikbaar stellen van een gymnastiek-lokaal aan de Emma straat voor de Heldersche Schoolvereenl- ging. Benoeming. Voorstel tot het benoemen van een lid der Oommissie van Toezicht op het Lager Onderwijs in de vacature J. Boama. Aanbevolen worden: 1. ,J. Bosma. 2. W. J. Bakker. A'an vulling. Omtrent punt VII van de agenda (ge deeltelijke kwijtschelding landhuur Hel ders Belang) wordt medegedeeld, dat een nader toelichtend schrijven van de Ver eeniging 'is ingekomen, dat voor de leden van den Raad ter inzage ligt. Beschikbaarstelling Gymnastieklokaal Emmastraat voor de Held. Sehool- veroonlglng. Door het Bestuur der Heldersche Schoolvereeniging is een adres gericht aan den Raad, houdende verzoek om het gymnastieklokaal aan de openbare U.L.O.- school No. 16 aan de Molenstraat in ge bruik te mogen nemen voor het onder wijs in de lichamelijke oefening, zoodra de door deze Vereeniging in stand ge houden school zal zijn overgebracht naar het schoolgebouw in de Vlamingstraat en dus geen gebruik meer kan worden gemaakt van het gymnastieklokaal bij de school aan de Hoofdgracht. Het bedoelde gymnastieklokaal aan de Molenstraat wordt thans reeds gebruikt door de U.L.O.-school, de Hoogere Han delsschool en de Zeevaartschool, terwijl er ur*n gereeerveexd moeten worden voor het onderwijs in lichamelijke oefening aan de o. 1. school No. 14 aan de Oost- slootstraat. Het aantal overblijvende uren overdag is grootendeels noodig voor het schoonhouden der lokaliteit, aangezien in de avonduren het lokaal door verschillende gymnastiekverenigingen in beslag wordt genomen. Overeenkomstig de bij de stukken ge voegde adviezen van het Hoofd van School No. 15 on den Directeur van Ge- meentewerken stellen B. en W. dan ook voor niet het gymnastieklokaal aan de Molenstraat, zooals gevraagd wordt, doch dat aan de Emmastraat af te staan, welk lokaal niet belangrijk verder van de Vlamingstraat is verwijderd, en dat eiken dag van 9 uur v.m. tot 4 uur n.m. dispo nibel is. Als vergoeding voor verwar ming, schoonhouden, etc. kan dan bet Bestuur der Held. Schoolvereeniging het daarvoor vastgestelde bedrag van f 0.60 per lesuur in rekening worden gebracht. Blijkens de beantwoording van een des betreffende, door B. en W. tot het School bestuur gerichte vraag, gaat dit Bestuur met deze regeling accoord, onder voor behoud, dat te gelegener tijd, indien enkele uren vrij komen voor het lokaal der U.L.O.- school, van dit lokaal gebruik mag worden gemaakt voor het onderwijs in lichamelijke oefening der laagste klas(sen), aangezien voor deze leerlingen, ook mqt het oog op den korten duur der lessen, de afstand tot de Emmastraat te groot wordt geacht. Op grond van het bovenstaande stellen B. en W. voor, onder aanvaarding van het gemaakte voorbehoud, op de genoemde en verder onder de bij Raadsbesluit van 28 Februari 1919 vastgtstelde voorwaar den, bet gymnastieklokaal aan de Emma straat ter beschikking te stellen van de Heldersche Schoolvereeniging. Toekenning gratificatie. Overeenkomstig het voorstel werd in de Raadsvergadering van 29 April 1924 besloten aan J. Stics, na zijn ontslag uit den gemeentedienst, een jaarlijksche gra tificatie toegekend van f 262. Nu Stins 7 Januari j.L is overleden en daardoor de gratificatie niet meer wordt uitbetaald, verzoekt de Wed. Stins in het genot der gratificatie te mogen worden gesteld, daar zij anders zonder middelen van bestaan zal zijn. Waar reeds eerder in eep dergelijk geval in dien geest is beslist, geven B. en W; in overweging aan de Wed. J. Stins een gratificatie toe te kennen van f 262. per jaar. Duiven. Gebruik geen electrlsch speelgoed, dat op het llchtnet wordt aangesloten door middel van een voorschakelweerstand ln den vorm van een lamp, maar schaf daar voor een kleinen, dengdelfjken transfor mator aan, waardoor de spanning op het speelgoed niet hooger wordt dan twintig volt JsLat Vaiilfthftlriimnaftnm", V Ploittrveetentoonsteliliia te Behagen. Oip de op 23 en 24 dezer te Schaden, gehou den .pluiuweetentoonstetling, waarvoor ruim 50 In-zendingen uit Helder weren Ingekomen^ werdlen door die Inzender* uit onze gemeente de navolgende prijzen behaald, Hoenders. Zilveren (krans, alsmede zilveren plequet voor het hoogst aantal punten: de hr. H. J. van Wolfeien. Verzilverde tak voor het hoogste aantal punten groote hoenders: Gebr. die Beurs. Enkele nummers groot* hoenders. Hellandisahe witkulven, zwart: de hr. Jbh. Dienaar 3 eerete en 8 eerepr. Wyandotte», goud: de heer H. J. van Wel faren 3 eerste, 2 tweede en 2 eerepr. Leghorns, patrijs: Gebr. de Beurs, 1 eerste en 8 eerepr. Leghorns, zwart: dezelfden 2 eerste, 1 twee de en 1 eerepr. Leghorns, buffdezelfden le eerste en I tweede pr. Twentsche grijzen: dezelfden 2e eerste, 1 tweede en 3 eerepr. iFavorelles: de hr. A Ji. Melisf, eerste en eerepr. Trio's groote hoenders. 'Hollandsche witikuiven, zwart: de hr. Joh. Dienaar eerste en eerepr. Brakels: de hr. C. Kwast eerste, tweede en 3 eerepr. Leghorns, wit: die hr. P. Kooij m.t. Leghorns, zwart: Gebr. do Beurs eerste, tweede en eerepr. Dominique'a: de hoer A. Jl Meilief eerste pr. Dwerghoenders. Verzilverde tak voor het hoogst aantal pus ten: die br. H. J. van Wol teren Enkele nummers krielen. Hollandlsohe krielen, patrijsde hr. H. J. van Wolveren 8 eerste en 2 eerepr. Sehrigthtkrielen, zilver: de heer IJbth. Feld) 2 eerste, 2 tweede en eerepr. Javakrieden, zwart: de hr. H. Jl van Wod- feren, eerete, 2 tweede en12 eerepr. Plymouth Rock krieden, koekoekdl® hr. H. J. van Wolferen 2 eerste, tweede en eerepr. - Trio's krielen. fiebrlghtkriolen, zilver: die hr. Joh. Feld tweede en eerepr. Javakrielen, zwart: Gebr. dis Bsurs tweede en eerepr. Sierduiven. Holle kroppers: die br. Jl G. Boelig 2 eerste, tweede en 2 eerepr. Postduiven. SchoonheldisklasBie. Rood en roodkras: die hr. B. Delver dorde pr. VUegtkilaose 800 KM.: de hr. J. Riemers bl.bond dioffer eerste .pr. iVllegklaase 450 K.M.: de hr. J. Riemers blJcrae doffer tweede pr., bl.band doffer der- do pr. en z.e.v. Vliegklasse 200 K.M.: de heer J. Riemers blJkras duif oud tweede pr., bl.krss doffer 1925 tweede pr. Konijnen. Eereprijs voor mooiste voedster: de hr. W. P. Jagel, met Vlaamaahe reus wit 1926. Groote rossen. Vlaamsche reuzen, wit: do hr. W. P. Jagel eersts en 6 eerepr. Gninessche biggetjes. De hr. G. A Thomas 2e eersts, twesds en 2 eerepr.

Heldersche Courant | 1926 | | pagina 5