Dfi witte Priester ven Sive NIEUWSBLAD VOOR HELDER, KOEGRAS, TEXEL, WIERINGEN EN ANNA PAULOWNA Eerste Blad. BUITENLAND. Nr. 6138 DONDERDAG 4 FEBRUARI 1926 64»te JAARGANG Verschijnt Dinsdags, Donderdag- en Zaterdagmiddag Redacteur-Uitgever: O. DB BÓER Jr„ HELDER Bureau: Koningstraat 29 Telefoon: 60 en 412 Post-Glraretoentag No. 16066. rai VOLKENBOND. De ontwapeningsconferentie. ENGELAND. De opening van het parlement bereikt in de sociale en economische quaes- ties, welke het land 't hoofd te bieden heeft. Over den toestand in de mijnindustrie spre kend, zeide hij, dat iedereen de in de Troon rede afgelegde verklaring zal' aanvaarden dat de belangen der natie in de eerste plaats ko men. Men verlangen dat de millioenen, welke de natie uitgeeft voor subsidies aan de mijnindustrie, niet zullen worden uitge geven zonder dat de industrieel© vrede ver zekerd is. Ten slotte begroette Clynes met instemming de passage inzake de ontwape ning. Lloyd George, de liberale leider, zeide, dat het voor Engeland een eere-verplicMing was in het verdrag met Irak, om een Arabischen staat in te stellen en dezen op de been te houden. Zulk een aangelegenheid kan niet als een- vodje papier worden beschouwd. Ten aanzien van het verdrag van Locarno ver klaarde Lloyd George, dat dé feitelijke toets steen zijner waarde de ontwapening' ia Hij was verheugd te zien, dat de minister van buitenllandsche zaken met groote energie, groote wilskracht en opmerkelijke bekwaam heid voortgang maakt met de ontwapening ais gevolg van Locarno. Wat de regeling der schuld met Italië be treft, meende Lloyd George, dat hij niet ge loofde, dat de Britsche belastingbetaler fair ia behandeld. Ingezonden Mededeeling. FEUILLETON. 41) Toen, de mannen hun' verslag hadden één van de geschikte methoden, waarmede Engeland in staat zou zjjn te helpen bij: het handhaven van den arbeidsstandaard in het land het verkrijgen van steeds meer unifor miteit onder de voornaamste industrieele landen wat betreft de arbeidsuren zou zijn De minister van arbeid zal de minister® van arbeid der verschillende landen uitnoo- diigen om tezamen met den heer Albert Tho mas, den directeur van het Internationaal Arbeidsbureau, in Londen bijeen te komen, om zoo mogelijk tot overeenstemming te ge roken ten opzichte van de termen voor de beperking van de arbeidsuren tot een 48- urenweek en een zorgvuldig onderzoek in te stellen naar de uitzonderingen, die zijn gemaakt of moeten worden gemaakt. Het is een uiterst moeilijke taak en ik weet niet, aldus Baldwin, of wij' zullen sla gen, doch wjji zulen ons uiterste best doen om tot een volledige overeenstemming te geraken. Wordt overeenstemming bereikt, dan zal de ratificatie der Washingtonsche conferentie der deelnemende landen mogelijk zijn en zal Engeland tot ratificatie overgaan. Wij ratificeeren niet vóór dat wij overtuigd zijn, dat wij allen hetzelfde bedoelen. Met betrekking tot de Itallaansche schuld zeide de premier, dat het standpunt der re geering is, dat de regeling, die rekening houdt met de betalingscapaciteit van Italië, met hetgeen Italië aan Amerika betaalt en met de Britsche vriendschap voor Italië, billijk ia. Kritiek op de Italiaanseh-EngeJache regeling. DOET UW SCHOENEN GOED En Rusland De „Manchester Guardian" betoogt, d'at de regeling met Italië aangaande de schulden de verklaring van Balfour feite lijk te niet doet. Het blad meent dat deze regeling, waarbij Engeland genoegen neemt anet een zevende deel van zijn vor dering, niet 'alleen op die toekomstige re geling met Frankrijk maar ook op die met Rusland invloed zal hebben. De to tale Russische schuld aan Engelland la slechts iets igiooter dan die van Italië (de verhouding is als 7 tot 6), en indien [Rus land eveneens zou aanbieden een zevende deel van zijn schuld te betalen, zou Etage- land dit, na het geschapen prooedent, moeilijk kunnen weigeren, ofschoon de Britsche regeering in 1D24 het aanbod van RakowsM, volgens hetwelk Rusland de helft van zijn schuld zou voldoen, van de hand heeft geslagen.'Niemand immers zal kunnen beweren dat de betalingscapa1 oitedt van Rusland gnooter is dan die van Italië, zegt het blad. BELGIR. De vloot In de commissie voor de nationale ver dediging heeft het socialistische Kamerlid Mathieu gisteren voorgesteld de marine, officieel het corps torpedisten en matro zen geheeten, af te schaffen. De Burlet heeft het voorstel bestreden. Binnenkort zullen vier torpedobooten, van de Belgische oorlogsvloot, te Brugge openbaar worden verkocht Deze torpedo booten, welke vroeger tot de Duitsohe oor- logsmarine behoorden, zijn van een ver ouderd type en kunnen alleen nog voor slooping in aanmerking komen. Zij zul len, althans voorloopig, niet worden ver vangen. Ingezonden Mededeeling. Dames-Zolen en Hakjes ff 1.76. Heeren-Zolen en Hakken f 2.60. Klnder-Zolen en Hakjes vanaf f 0.76, Geen filialen. Aanbevelend, W. MEIJER. DUTTSCHLAND. Toetreding tot den Volkenbond. Berlijn, 8 Febr. De rüksdagoommissie voor buitenlandsche aangelegenheden heeft vandaag in een zeer langdurige zit ting zich bezig gehouden met de vraag, of Duitschland tot den Volkenbond zal toetreden. Aan de bespreking nam het geheele kabinet deel. Nadat dr. Stresemann in een uitvoerige rede het standpunt der regeering had uit eengezet, ontspon zich een debat, waar aan vertegenwoordigers van alle partijen deelnamen. Ten slotte werd met 18 tegen 8 stemmen een motie aangenomen, waar in de commissie verklaart er geen be zwaar tegen te hebben, dat de rijksregee ring gebruik maakt van de haar door de wet van 18 November 1925 verleende machtiging tot toereding tot den Volken bond. Zaterdag rullen de minister-presidenten van de verschillende Duitsche landen te Berlijn bijeenkomen, teneinde ook hun nerzijds de quaestie van de toetreding tot den Volkenbond te bespreken. Na deze vergadering komt het rijks- kabinet onder voorzitterschap van rijks president Von Hindenburg bijeen, ten einde formeel te besluiten het verzoek om opneming in den Volkenbond te ver zenden. In regeeringskringen neemt men aan, dat nog in den loop van de maand Maart over dit verzoek zal worden beslist De veemmoorden. tegen haar wil te doen»" merkte ik op. „Bovendien is frijn belangstelling in haar sterk verminderd." „Wees niet te streng voor haar; wij moeten doen wat wij kun nen. 'Daar zij1 nog niet meerderjarig is, moet er een voogd voor haar benoemd wordeni Die 'kan misschien iets gedaan krijgen." „Daar had1 lk ook ai aan ge dacht; ik «al haar vanavond voorstellen» mij voor een voogd voor haar te laten zorgen. Maar als wij wachten- tot de recht bank er een voor haar benoemd, vrees ik dat het te laat zal zijn. Swain schijnt te denken, dat het gevaar zeer dringend' is." „Wij. kunnen tenminste nog een poging wagen," zei Mr. Royce. „Ik zal mijta vrouw verzoeken vanmiddag eens naar haar toe te rijdieni. Misschien kan die iets gedaan- krijgen." En- hij 'ging naar de tele foon om de noodlge schikkingen te tref fen. (Wordt vervolgd.) HELDERSCHECOURANT ABONNEMENTT PEK 8 MAAMJEN BIJ VOORUITBETALING: Helderaehe Courant f 1.50; fr. p. p. binnenland f2.Ned. O. en W. Indië p. zoepowt f 2.G0; idi. p. mail en overige landen f 8.20. Zondagsblad resp. f 0.60, f 0.70, f 0.70, f 1.—. Modeblad resrp. f 0.95, f 1.05, f 1U6, f IjBÖ Losse nummers der Courant 4 ct.; fr. p. p. 6 et. ADVBBTENTIEN: 20 et. p. regel (galjaid) Logee, ueded. (kolombreedte ale redlactlon. tekst) dubbel tarief. Kleine advent(gevraagd, te koop, te tnrar) v. 1 t/m 8 regels 40 at, elke regel meer 10 et. bij vooruitbetaling (adres: Bureau V. d. blad en met br. ouder no. 10 et. p, adv. extra). Berwijsno. 4 et ;ag:atg:ac--ar Jj 4 XW KM 'C V*''to' t» President CooUdge zeer teleur gesteld. De Ver. Staten heb ben officieel geen bezwaar tegen uitstel. Baldwtn over het uitstel. Londen, 8 Februari De „Times" ver neemt uit Washington, dat „op het Witte Huis het volgende verteld' wordt" (zoo duidt men in de pers uitlatingen van president Ooolidge zelf aan): „De president wil dat het bekend zij, dat hij zeer tieleugesteld is over de aan het licht gatreden noodzakelijkheid de voorbereidende ontwapeningsconferentie, die in Qenève zou worden gehouden, te verdagen. De Presi dent is zeer sterk voor hefr verminderen der wapeningen), en dat had hem er ook toe ge bracht, de uitooodiging aan de Ver. Staten om aan de conferentie te Genève deel te ne men, te aanvaarden, al moest hij daardoor medewerking verleenen aan een oplossing, die hij volstrekt niet als de beste of als de beste resultaten belovend beschouwde. IWat het Internationale Hof in Den Haag aangaat, zeide Ooolidge, te hopen, dat het Amerikaansche volk zich niet zal laten in- fluenceeren door diegenen, die beweren, dat de toetreding van de Ver. Staten tot bet Hof van geenerlei waarde is, maar ook niet door degenen, die beweren, dat d'e Ver. Staten door hun toetreding den eersten stap hebben gezet op den weg van toetreding tot den Volkenbond. De President is van meening, dat de naties, die reeds hun goedkeuring hebben gehecht aan den Volkenbond', de goedkeuring van het protocol door de Ver. Staten met voldoening en instemming zullen hebben gezien. Het Internationale Hof Is een juridisch lichaam, de Volkenbond moet als een poli tiek lichaam worden beschouwd. Door toe te treden tot het een, wordt het volstrekt niet noodig ook tot het andere toe te treden. De „New York Herald" heeft een tele gram uit Washington, behelzende, dat aan den Britschen gezant te Bern is opgedragen, aan sir Eric Drummond de mededeeling te doen, dat da Ver. Staten geen bezwaar er tegen hebben, dat de voorbereidende ontwa peningsconferentie zal worden verdaagd. De „N. Rott Crt." schrijft: Nu behalve enkele kleine landen Engeland 1 zij® instemming heeft betuigd met het voor stel om de bijeenkomst der commissie van voorbereiding der ontwapeningsconferentie te verdagen, staat -het uitstel van drie maan den wel vast. Over de mótawen der voor stellers komen thans zoowel uit Genève als uit Parijs ophelderingen, 'die met elkaar kloppen en dus uit dezelfde (Fransche) bron schijnen te komen. Die beweegredenen boe ten van tweeërlei aard: politiek en technisch. In de eerste plaats achten de voorstellers verdaging gewenscbt, omdat nog verschil van meening bestaat over het program der conferentie. Sommige deelnemers willen er de wapeningsbeperking zoowel te land als ter zee aan do orde stellen, andere bepleiten beperking tot die te land. De veronderstel ling ligt voor de hand, dat onder de eerstge noemde Frankrijk en Japan1 behooren en dat Engeland en de Ver. Staten van oordeel zijn, dat de wapeningisbeperking ter zee ditmaal buiten beschouwing moet blijven. Verder heeft het1 conflict tusschen Rus land en Zwitserland een remmendien invloed op de conferentie, daar de Sowjets weigeren binnen de Zwitsersche grenzen te oonferee- ren, zoolang voor den moord op Worofeky geen voldoening is gegeven. En tegen de keuze van een andere vergaderplaats dan G enève pleit dat mèn daar niet de beschik king zou hebben over de technische diensten en het archief van den Volkenbond. Bij deze politieke motieven komt nog een ander. Het Volkenbondssecretariaat zal het deze maand druk hebben met de voorberei ding van de buitengewone algemeens ver gadering, die begin Maart over DuitschLand's toetreding zal hebben te beslissen en -zou bijr gevolg weinig tijd hebben de oommissie van voorbereiding bij- te staan, als zij: 15 dezer bijeenkwam. Tot zoover de (vermoedelijke officieuse) toelichting, die al vooruitloopt op Duitsch- land's verzoek om toelating tot den Volken bond. Naar de Reichsdienst der Deutschen Presse n.1. van1 bevoegde zijde verneemt, heeft de secretaris-generaal van den Volken bond! de rijksregeering gewezen op de. wen- schelijkheid om het verzoek -tijdig, zoo mo gelijk nog deze week, in te dienen, opdat de leidende staatslieden van overzeesche landen in de gelegenheid zullen zijn de buitenge wone Volkenbondsvergadering bij te wonen. De Koning beeft, vergezeld van de Konin gin, Dinsdag de nieuwe parlementszitting met het gebruikelijke ceremonieel geopend. De Troonrede verklaart, dat een belangrijke stap vooruit tot vermindering van de wape ningen mogelijk moet zijn als uitkomst van: de conferentie van Locarno. Er zijn tot België, Frankrijk, Duitschland en Italië uitnoodipingen gericht om deel te nemen aan een- conferentie te Londen ten einde de mogelijkheid te onderzoeken van een afdoend internationaal accoord tot regeling van de arbeidstijden. Gewagende van de moeilijkheden in de kolennijverbeid, doet de Troonrede een be roep op alle partijen om de toekomst in.een geest van verzoening en eendracht onder de oogen- te zien en een actie te vermijden, die den terugkeer van handelsbedrijvigheid en welvaart zou verdagen. Er zal een maatregel ingediend worden voor het plaatsen van -een merk op geïmpor teerde landbouwvoortbrengselen -en gefabri ceerde artikelen, teneinde ze te onderschei den van binnenJandsche producten en ook om voortbrengselen uit het Britsche rijk te onderscheiden van vreemde. Het debat over de Troonrede. Bij het indienen- van het antwoord op de Troonrede zeide kolonel Hurst, dat het plan tot ontwikkeling van Oost-Afrika het openen van verbindingswegen tusschen de kust en het binnenland beduidt, hetgeen weer leidt tot een toenemende vraag naar Britsche goe deren, spoorlijnen, wegen en rollend mate riaal. Het beteekent eveneens de opening van nieuwe mark-ten voor Britsche goederen in eenige van de beste gebieden voor katoen- bouw der wereld. dynes, de arbeidersleider, oefende kritiek uit op de Troonrede, welke in gebreke is ge bleven te gewagen van het stadium, dat is Lloyd Oeorge aan het woord. BaMwlrts rede. Baldwin, de premier, verklaarde, dat se dert de paragraaf betreffende de ontwape ning in de Troonrede werd ingelascbt, de mededeeling is ontvangen, dat niet minder dan vijf regeeringen verzocht hadden de voorbereidende conferentie te d'ier zake voor korten tijd uit te stellen. Zij stellen voor haar bijeenkomst van den Raad van den Volkenbond in Maart te doen houden. Er wordt gehoopt, dat dit uitstel Duitschland tijd' zal geven om te besluiten aan de con ferentie deel te nemen. De grootste -moeilijk heid in de behandeling van het onderwerp is, dat het voor West-Europa Vrijwel onmoge lijk zou zijn vorderingen té maken zonder het Oosten. In antwoord op een interruptie van Lloyd George zeide Baldwin, dat Ame rika aan de conferentie zal deelnemen. Hij kon niet zeggen walt Rusland zal doen, en voegde er aan toe, dat als qe wil tot ontwa pening niet bestaat, de ontwapening nooit voortgang zal- maken. WIJ treden de confe rentie binnen, aldus de premier, met de op rechte poging om de verplichting, welke wij ten tijde van het Verdrag van Versailies in het Covenant plaatsten, uit te voeren. Aangaande de quaestie der Washington- sche conventie inzake den arbeidstijd, zeide Baldwin, dat hij' altoos van gevoelen was, dat door BURTON E. STEVENSON. Stamionds en ik brachten die rest van den avond door met 'het bespreken der zaak, maar geen van ons -beiden was in staat eenig nieuw 'licht erover te ver spreiden1. [Even voor elven (kwamen de mannen!, die de anderen zouden aflossen, en juist toen wij naar den imiuur zouden gaan1, kwam Godfrey op den hoofdweg aanrijden. Wij brachten hem snel op de hoogte van onze maatregelen, die 'hij zeer goed vondi. Hij voegde zich bij ons, en wij warén weldra aan den voet van de ladder. Terwijl wij wachtten, igaf Sim- imonds den nieuwen mannen dezelfde instructies als hij den anderen had ge geven; en weldra hoorden) wijl eenig geluid bij' den muur, en de mannen, die afgelost moesten worden, verschenen. Zij hadden niets ibizonders te vertel len. De Yogi en Miss Vaughan, hadden in het 'begin van den avond een wande ling door het park gemaakt, en mijn hart «órde in mijn schoenen toen de recher cheur erbiji voegde, dat zij een ernstig ge sprek gevoerd hadden. Toen waren) zij het huis weer binnengegaan en Miss Vaug han was in de bdblotbeek gebleven» zoe kend naar een boek, terwijl haar metgezel uit het gezicht was verdwenen. Eleotrleohe Schoenmakerij, v. Oalanstr. 111, h. Hartzogstr. geëindigd, ontsloeg Simimonds ze, en die twee die die wacht hadden, klommen over dleni muur. „En nu, Simmonds," zei God frey, „ga mee, dian zal ik je wijzen wat mij er toe 'bracht dit huis te bespieden en Les- ter mee hierheen te brengen." Simmionds volgde hem zonder een woord te spreken de ladder op, en ik kwam achter hep aan. We waren spoedig op den tak. Het is natuurlijk mogelijk, vervolgde Godfrey, „dat er niets zal ge beuren. Maar ik 'geloof dat het gewone tooneel afgespeeld) zal worden. Kijk recht over deze boomen heen, Simimonds aha!" Hoog aan den hemel verscheen plotse ling de vreemde ster, gloeide, schitterde met staalblaiuwen glans; toen 'zweefde zij langzaam, langzaam, naar omlaag, recht naar 'beneden, bleef zweven, barstte uit een in' duizend! vonken. En nauwelijks in staat mijn eigen oogen te gelooven zag ik daar tegen de duisternis afstekend, twee in het wit gekleede gestalten, met uitgestrekte armen en opgeheven gezich ten. en toen) verdwenen zij weer in het duister. 'Een oogenlblik bleven wij daar zitten» zwijgend .starend, Toen 'haalde Godfrey diep adem. Jk vreesde het wel!" zei hij. „Miss Vaughan beeft zich laten bekee- reni." En' hij' ging ons voor, de ladder af. WINTIGESTE HOOFDSTUK. Schaakmat Ik was blij dat Ik dien) volgenden mor gen weer naar mijn kantoor ging, want ik voelde behoefte aan werk om mijn geest af te leiden van het vraagstuk van wor- Vier doodvonnissen. In bet Berlijnsche veemmoordproces beeft de rechtbank Dinsdag vonnis geveld. De vier hoofdbeklaagden, de onderofficieren Stein, Schirnnann en von Aschenkamp, alsmede de luitenant Ben®, zijn wegens moord ter dood veroordeeld. Kapitein von Senden en Gutknecht, die In vrijheid zijn gesteld, zijn wegens gebrek aan bewijs vrijgesproken. De overige beklaagden werden wegens mede plichtigheid! tot tuchthuisstraffen van 8 maanden tot 6 jaar veroordeeld. Gutknecht opnieuw gearresteerd. De uit de voorloopige hechtenis ontslagen kapitein Gutknecht, die door de jury wegens gebrek aan bewijs is vrijgesproken, is Dins dag opnieuw gearresteerd, daar hij zich nog wegens medeplichtigheid aan een anderen veemmoord zal hebben te verantwoorden. 'In de motiiveering van het vonnis wordt o. a. gezegd1: De behandeling van het proces bewijst, dat Pannier door de beklaagden Aschenkamp en Stein, naar zij zeif beken den, met bijlslagen werd gedood. Beklaagde Schirrmann heeft Pannier aan beide ge noemde beklaagden ln handen gespeeld en Pannier er toe gebracht met hem den weg van de legerplaats Doeberisch naar het sta- thington Vaughan® dood en voornamelijk om verlichting te vinden voor de gedrukt heid, waarin het onverklaarbare gedrag van' zijn dochter mijn 'geest had gebracht lk dacht «an haar met ongeduld' en af keer, want ik voelde dat zij tot den vijand was overgeloopen en den-mail, die haar beminde, in den steek had gelaten op den tijd dat hij haar bet meest noodig had. In imijta oogen was haar gedrag harte loos. Zij had haar minnaar tot zich ge roepen en hij was gekomen ©ogenblikke lijk en zonder eenige aarzeling; zonder te denken aan gevaar was hij: toegesneld'; als gevolg van die groote toewijding was hij nu in de gevangenis, beschuldigd van een afschuwelijke misdaad'; maar in plaats van zich aan- zijn) zijde te plaatsen, in plaats van de heele wereld haar geloof in zijn onschuld toe te roepen), bleef zifli zooveel mogelijk op een afstand van hem. Het was 'bijna alsof zij aan zijn schuld' geloof de! De wereld kon tenminste geen ainde- ré igevolgtrekkingen maken'! Met koortsachtigen IJver wijdde ik mij aan het werk dat zich op mijn bureau had opgehoopt, maar toen Mr. Royoe kwam, moest ik met hem de zaak bespreken, en ik heb zelden een meer verbaasd man ge zien. „Het spreekt vanzelf dat ik Swain zal verdedigen," eindigde ik, „en ik hoop dat zich binnenkort iets ten zijnen gun ste zal voordberu, maar ik heb geen) flauw Idee wat dat zal kunnen zijn. Hij kan niet vóór den hersft voor het gerecht komen, en ik vrees dat hij' in de gevangenis zal moeten blijVeni" „Ja, ik zie geen' manier om hemi eruit te krijgen,'* gaf mijn com pagnon toe. „Maar het gevaar voor het meisje is veel grooter. Kunnen wij iets voor haar doen?" „Het ia moeilijk iet» Ik keerde naar imdjn werk terug, maar voelde mij niet in staat mijn gedachten erbij' to houden, want mijn. geweten ver weet mij dat ik Swain moest bezoeken, om zeker te zijn dat MJ het goed had, en dat ik alles moest doen om zijn toestand te verlichten. Het was geen) aangename taak, want lk zou gerioodzaakt zijn- te er kennen dat mijta opdracht mislukt was; miaar eindelijk legde lk mijta werk weg, ging schoorvoetend naar de Toanbs en vroeg hem te spréken. „Is zij goed?" was zijn eerste vraag, en zijn oogen gloeiden. „Ja," antwoordde ik ietwat geprikkeld, ..rij is goed' d.w.z. ai» je Miss Vaug han bedoelt. Om 's hemels wil, wees toch een) beetje verstandig, Swain, vervolgde lk, tegenover hem' plaats nemend. „Ik moet eens ernstig met je spreken. In de eerste plaats verkeert Miss Vaughan vol strekt niet in gevaar. Simmonds heeft twee van rijn mannen gisteren den hee- len avond to het park gehad» gereed bij het minste sein dat iets verkeerd ging, tussohenbeide te komen. Dit bewaken zal net zoo lang duren als Miss Vaug han' to het huis blijft." „Dat is goed!" riep hïji uit. „Dat wist lk niet. Maar toch moet zij daar niet blijven. Zelfs met die bewakers om haar heen' zou u te laat kun nen komen." „Waarvoor 'ben je toch zoo •bang?" vroeg ik hem nieuwsgierig. „Ge loof je dat haar leven in gevaar is?" „Er ger dan dat," zei Swain snel, en' zijn 'ge laat werd' lijkkleurig. „O, erger dan dat!" Ik erken) dat ik iets van zijn afgrazen be gon mee te voelen, maar ik zei ongedul dig: „Dat 'kan ik niet gelooven. Maar in elk geval zullen onze mannen bij de hand Zijn. Bij het minste geschreeuw zullen zij het huis binnen dringen. En be denk dat de drie dienstboden er zijn." „Dat beteekent niets. Als zij dat gegil in dien) nacht al niet gehoord' hebben, gelooft u dan dat zij het nu wel zullen hooren? Neen, Mr. Lester, zij moet daar van daan; als zijl het niet uit vrijen wil doet, moet u geweld gebruiken." „Maar mijn beste Swain, wierp ik tegen, „dat kan ik niet doen. Wil je dat ik baar schaak?" „Ook dat 'als het noodig is," „Dan zou ik heel gauw ook in de cel zitten. Ik zie niet in wat dat zou helpen." „Het zou haar red den," hield hij koppig voL „Het zou haar redden: Dat is het eeniige waarop gelet moet worden."

Heldersche Courant | 1926 | | pagina 1