GEMENGD NIEUWS UIT DB PEBS. Bet „verlof" van den directeur-generaal der posterijen, telegrafie en telefonie. Vragen aan den Minister. ZEEKRIJGSRAAD HELDER. Die had wat op z*n kerfstok! Uitspraken: De vermiste zeelichter. De Argentijnsche zeelichter, welke vol gens rapport van den sleepboot „Schiffa- bau" gezonken zou zijn, is na lang zoeken, door de „Stortemelk" van de N.V. Doek- sen's Salvage Comp. gevonden. Een klein gedeelte van het schip steekt nog boven water uit. De bergingsvaartuigen „Volhar ding" en „Neptunus" vertrekken van Ter schelling om assistentie te verleenen. Van de vier opvarenden, die, naar men aanneemt, verdronken zijn, is tot dusverre nog geen spoor gevonden. (TeL) Groote brand te VegheL De pakhuizen van den N.-Brab, Chr. Boerenbond afgebrand. In de uitgebreide pandhuizen en maga zijnen van den Noord-tBrabantschen Ohiistelijken Boerenbond te Vegthed is gis termorgen een groote uitslaand© brand uitgebroken. De schade loopt in de hon derd duizenden en wordt door verzeke ring gedekt De brand is te kwart over acht vermoe delijk door kortsluiting, ontstaan. Het vuur verspreidde zich met groote snel heid1 in het gebouw, waarin verschillende kunstmeststoffen en veevoeder-artikelen zjjn opgeborgen. De benzinespuit van de Veghelsohe brandweer was niet opge wassen tegen de vuurzee, diie door den wind was aangewakkerd!. Hulp van de Bindhovensohe brandweer moest worden ingeroepen. Tegen half elf was de brand weer het vuur meester. Het (geheel© magazijn is uitgebrand; de overige nabijgelegen gebouwen bleven gespaard, dank zij de gunstige windrich ting. Toen de brand uitbrak waren arbei ders in het gebouw bezig met het malen van Ghlli-salpeter. Allen konden veilig het gebouw verlaten. De brandstichting tn de PI eter Jacobsstraat te Amsterdam. Chantage. De Rechtbank te Amsterdam wees Dins dag vonnis in dé zaak van den '25-jarigen opperman Th. J. H. Sevenstern, de 82-jarige gehuwde vrouw M. Loeber en den 41-jari gen koopman I. Dreeden, die terecht hadden gestaan1, oindat zij in de eerste maanden van het vorig jaar een Amsterdamschen koop man door chantage 17.000 haddén afgezet. De Rotterdamsche wangen krabber. Nauwelijks is de griezelige Haagsche kuitenprikker van de baan, of hot voor de dames zoo verontrustende verschijnsel doemt in Rotterdam zij het in eenigs- zins gevQxigden vorm op. Rotterdam nl. heeft zijn wangenkrabber gekregen, die Woensdagmorgen zjjn eerste slachtotie heeft gemaakt. Omstreeks 8 uur begaf een 17-jarige winkeljuffrouw zich van haar woning in de Blommersdijksohelaan naar haar be zigheden. In een van de stille straten van het Noordier stadskwartier gekomen, bij de Hildegardekerk, pakte haar plotseling een vreemde jongen van achter aan. De jongen zei tegen haar: „Ga jij nu maar eens met mij mee", en hoe het meisje zich ook tegen hem verzette door schoppen en trappen, hij wist haar in een der kerkpor talen te duwen. Daar greep hij haar by de keel en drukte haar hoofd achterover, haar wangen met een scherp voorwerp bewer kend. Ten slotte heeft hij het meisje, dat om hulp schreeuwde, vrij gelaten en heeft hij zelf de vlucht genomen. Het meisje, dat aanvankelijk niets van de verwondingen bemerkt had, liep ver der, maar doordat de voorbijgangers hnav zoo aankeken, werd zij opmerkzaam, dat er iets bijzonders met haar gaande was. In een winkelruit aan den Hofdijk heeft ze zich toen gespiegeld, waardoor zij_ be merkte, dat op iedere wang een 15-tal llcht-bloedende schrammen waren. Zij had wel gevoeld, dat haar wangen erg gloei den, maar zij had niet aan verwondingen gedacht. Onmiddellijk 'is zij naar hut zie kenhuis aan den Coolsingel gegaan, waar ,ntn haar behandeld heeft. Vandaar is zij naar de politie geloopen om aangifte van de aanranding te doen. Als signalement gaf zij op, dat de dader een ongeveer 17-jarige jongen is, waarschijnlijk een kantoorbediende. Hij droeg een zwart; demi en een slappe zwarte hoed. De jari gen is flink van postuur. Ongelukken. Aan boord van het bij de Rotterdam sche Droogdok-Mij., aan de Heljplaatstr, te Rotterdam, liggend stoomschip Tsjoada- Putnlk waren Dinsdag drie mannen bezig met het Inhalen van IJzeren balken van 160 KG. zwaarte. Deze balken werden naar beneden getakeld; op zekere oogen blik bleek de balk van een dezer gevaar ten haken en twee van de drie werklieden Lieten de vracht los; de derde, D. M. M.r, uit de Schans, werd door den balk getrof fen en met kracht voorover in 'het 8 M. diepe ruim geslingerd, waar hij eenige oogenblikken later den geest gaf. Het lijk is naar Crooswijk vervoerd De Biesboschwerken. Ondier groote belangstelling is gisteren aanbesteed het eerste gedeelte der Bies- boschwerfcen, bestekken I en IL Voor 'bestek I, bet tot rivierdijk verzwa ren van de Schenkelhaven tusschen den Hanla- en Oannetmianspolder, lang 6021.80 M., was, naar de D. O. meldt, laagste in schrijver de heer Th. Rovers, Made, met 81,600. Voor bestek H, 'het maken van den af sluitdijk over een lengte van 1486 M., het verwaren tot rivierdijk van een kade over een lengte van 420 M., het maken van een uitwateringssluis met haventje, was laagste inschrijver de heer O. J. Verwaal, Rotterdam, met 802,000, met vrije ar beidskrachten 270,000. De gunning is aangehouden. Een redding door het stoomschip „Driebergen". New York, 9 Febr. Het Duitsohe vracht- stoomschip „Apis" (ca. 2000 ton) is op on geveer 1000 mijl van het Kanaal gezon ken. Negen leden der bemanning zijn ver dronken. De overigen zijn gered en naar wordt vernomen, door het Nederlandsche 8J3. Driebergen" opgenomen. (Tel.) Bedolven. Bij Keulen zijn vier jongens, die in een grindgroeve hadden gespeeld, door neer stortende grindmassa's bedolven. Toen de brandweer hen er onder vandaan haalde bleken alle vier gestikt 1 Drama. Te Gelannes, op zestien kilometer af stand van Nogent-aan-de-Seine, heeft zich Zondagavond een verschrikkelijk tooneel afgespeeld. De gewezen burgemeester van Gelannes, een man van 49 jaar, getrouwd, zonder kinderen, heeft er zijn minnares en haar moeder, deze laatste een vrouw van 55 jaar, doodgeschoten. In zijn eigen huis teruggekeerd, heeft hij, na den gansohen nacht door politie belegerd te zijn, die hij met vuurwapens in bedwang hield, tegen den morgen zelfmoord gepleegd door zich met een scheermes den hals af te snijden. Toen de man van het huis, waarin hij de twee vrouwen had vermoord, naar zijn eigen woning terugkeerde, ging hij hevig te keer tegen iemand, die hem bij zijn mi- nares zou hebben verdrongen, en toen hij nu een jongeman tegen kwam loste hij ook op dezen zijn wapen en trof den onsohul digen voorbijganger aan het been. Negen avontuurlijke knapen. Te Torquay, aan de Zuidkust van En geland, hadden zich Maandag voor den politierechter negen jongens in den leef tijd van veertien tot zeventien jaar te ver antwoorden' wegens een aantal inbraken, in het afgeloopen jaar door hen gepleegd. Al deze jongens zijn kinderen uit be schaafd© gezinnen en waren eerder, dat bleek uit de omstandigheden, het slacht offer van hun romantischen zin dan van misdadigen aanleg. Zij hadden een soort eedgenootschap 'gesloten en zich, voor 'de uitvoering van hun- pdanmeit aan de kust genesteld in holen, die zij telefonisch on derling haddén verbonden. In deze holen had de politie een groote verzameling ge weren, oud© sabels, teiefooninstrumenten, telescopen, camera's stormlampeni, en kookgerei, gevonden, bij elkaar voor een waarde van bijna zeshonderd gulden. De jongens erkenden hun schuld, doch' de rechter, die hun gedrag als een „boylah escapade", zooals de verdediger der jon gens het geval noemde, aanvaardde, sprak hen voorwaardelijk vrij. MARINEBERICHTEN. °°^rf^K1der mars. J'. N. Burgerlijke stand van Helder HAVEN VAN NIEUWEDIEP. VTSSCHERIJBERICHTEN. MARKTBERICHTEN. TELEGRAFISCH WEERBERICHT naar waarnemingen verricht in den mengen van 11 Februari Medegedeeld door het Kon. Nederlandsoh Meteorologisch Instituut te De Bilt Hoogste stand 768.8 te Vardö Laagst© stand 74Ö.1 te Reykjavik. Verwachting: Zwakke tot matige Oostelijke tot Zuidé- lijTc-o wind, ibetrokioeri tot zrwaar bowollct, waaisahljrilijk ©enige regen, les zachter. In tegenstelling met het „Alg. H.bl", dat de kwestie terug brengt tot een ge schil in opvatting tusschen den Minister en den Directeur-Generaal omtrent de ondergeschiktheid van den laatste van eerstgenoemde, komt in de „N. Rott. Ct.' van een medewerker een artikel voor, waarin een geheel ander licht op deze kwestie geworpen wordt. Evenals onder het publiek aldus de schrijver van het artikel in de „N.R.Ct." heeft ook onder de hooge ambtenaren van den dienst zelf, voor zoover zij nog niet op de hoogte waren, het opzien barend „verlof" van Ir. Damme, den directeur-generaal der Posterijen, Tele grafie én Telefonie, groote beroering ge wekt. Het is dan ook voorwaar geen alle- daagsche zaak, dat een zoo hoog geplaatst ambtenaar tegen zijn zin (dit is duidelijk genoeg) uit wandelen wordt gestuurd met de boodschap, dat hij op l Maart terug mag komen. En men vraagt zich af of niet tegelijk met het besluit tot schorsing een mededeeling omtrent de beweeg redenen had behooren te worden gepu bliceerd. Op het oogenblik weet het publiek nog niet meer dan het feit, drt de heer Damme tot i Maart niet op zijn bureau komt en zijn functies zoolang door een drietal heeren van het hoofdbestuur worden waargenomen. Aangedrongen wordt op een onderzoek naar de verantwoordelijkheid van den Dir.-Gen., resp. van hen, die hem uit wandelen hebben gestuurd. De schrijver van dit art. acht het op zijn minst ver wonderlijk, dat een demissionnair minister, die iederen dag vervangen kan worden, een zoo ernstige beslissing als de onder havige voor zijn rekening heeft durven nemen. Dat hij het gedaan heeft versterkt nog den indruk, dat de met gedwongen verlof gezonden directeur-generaal heel wat op zijn kerfstok moet hebben ea doet nog des te meer naar openbaring van die tekortkomingen verlangen. De schrijver meent, dat die tekort komingen er niet zijn, en komt tot de conclusie steunende op betrouwbare inlichtingen dat het conflict veroor zaakt werd door de kwestie van het in stellen van een directorium, en vooral de wijze waarop men gemeend heeft deze zaak te moeten behandelen. In het kort gezegd wijt schrijver den geheelen loop van zaken aan het drijven van den inspecteur der B. en T. Duynsteü. Na het advies der commissie Halting die zich voor éénhoofdig bestuur uitprak is tegen dit besluit achter de schermen zwaar gewerkt. Minister van Swaay volgde dit advies echter op. Het we^d bevestigd door de benoeming van Ir. Damme tot directeur-generaal. Het centrum van de beweging tegen en D.-G. werd toen de heer Duynstee nadat hij te voren naar het D. G.schap gedongen had 1 Wat er nu precies gebeurd is in der. laatsten tijd vermogen wij niet te zeggen, het is echter wel zeker, dat tijdens de afwezigheid van den directeur-generaal Ir. Damme voor de Telegraaf-conferentie te Parijs, de zaak zoo ver bekokstoofd is in het ^hoofdbestuur, dat er een besluit klaar gemaakt werd om den directeur- generaal feitelijk te vervangen door een directorium. De minister was toen demis sionair, als nu nog. Welke omstandig heden de bekrachtiging van dit besluit hebben tegengehouden is ons niet bekend. Toen de heer Damme uit Parijs terug kwam werd hij voor het fait accompli gesteld. Naar ons ter oore kwam had men hem bij zijn terugkeer een „verrassing" bereid. Hij werd bij den minister ontboden en deze stelde hem daar de heeren Van Royen en Duynstee als zijn toekomstige medeleden van het directorium voor. De heer Damme had echter geen zin zich op deze wijze te laten degradeeren. Men heeft getracht hem door voorspiegeling van een salarisverhooging te paaien, maar hij beet niet toe en werd zelfs recalcitrant en lastig. Naar verluidt maakte hij een nota op voogden ministerraad, maar zijn chef, de minister van waterstaat, heeft geweigerd deze door te zenden. En toen moest hij met verlof, waarschijnlijk in de hoop, dat hijzelf zou zeggenik heb er genoeg van en ga heen. Het veld was dan vrij geweest. Naar het schijnt is ir. Damme echter in het geheel niets van dien aard van plan en voelt hij er niets voor zich op deze manier quasi met zijn medewer king te laten onthalzen. Houdt hij voet bij stuk en laat hij het erop aankomen, dat men hem ontslag geeft, wat niet zonder groot schandaal geschieden kan en daarom ook niet zoo licht zal geschieden, dan staat hij, zou men zeggen, sterk. Een onderzoek zal dan zeker niet kunnen uit blijven en wat er daarbij voor den dag zal komen zal allicht curieus zijn. Het is een leelijk zaakje. Naar onze Inlichting hebben de heeren Hofker en van Royen In het geval een rol van het tweede plan gespeeld. Noch de een noch de ander is er de man naar voor eigen rekening zooiets aan te spannenhet vermoeden ligt voor de hand, dat zij zich door den heer Duynstee hebben laten gebruiken voor diens doeleinden. Na het wegwerken van ir. Damme, met hun drieën aan het hoofd van het bedrijf ge plaatst, «ouden «ij waarschijnlijk niet lang met hun drieën gebleven «ijn, want goed ingelichten verzekeren, dat de heer Duyn stee binnenkort wel weer voorstander zal worden van een eenhoofdige leiding. Wonderlijke toestand, als de heer Damme werkelijk op i Maart weer op zijn bureau stoel zou gaan zitten te midden van ondergeschikten, die tegen hem zijn, en met als chef misschien nog een fninister, die hun daarbij de hand geleend heeft. Maar dit zijn zaken van later zorg, die bij de schoonmaak terecht kunnen komen. Dat er een schoonmaak noodig is staat o. i. vast. Moge zij grondig geschieden. Het Kamerlid, mr. Boon, geeft in de „N. Rott. Crt." ook een beschouwing over deze kwestie. Hij komt vrijwel tot dezelfde conclusie als het vorige artikel en doet daarbij een alles behalve fraai boekje open over de prestaties van den inspecteur Duynstee. Deze loop van zaken, zegt schr., is voorzien. Reeds 18 Nov. 1925 stelde ik dienaangaande vragen aan den minister van waterstaat. Drie maanden lang vond de minister geen gelegenheid, deze voor hem onaangename vragen te beantwoor den, hoewel andere demissionaire ministers uit het kAbinet die hoffelijkheid wel hadden. Ware de Kamer bijeen, er zou onmid dellijk een interpellatie worden aange vraagd om tot klaarheid te komen, om te geraken tot de instelling van een on partijdige commissie om op zeer korten termijn rapport uit te brengen. Want èf de mij persoonlijk geheel on bekende heer Damme deugt niet voor zijn functie en dan verdwijne hij hoe eerder hoe beter, óf de heer Damme heeft zijn reputatie gerechtvaardigd en dan behoort hij volkomen te worden gerehabiliteerd. Het lid der Tweede Kamer, mr. G. A. Boon, heeft tot den minister van waterstaat de volgende vragen gericht 1. Is de minister niet van oordeel, dat beantwoording van de vragen van onder- geteekende op 18 November 1925 gedaan en in het aanhangsel gepubliceerd, wijl daarop binnen 30 -dagen geen antwoord was ontvangen door de jongste voor vallen 'bij de leiding der posterijen, der telegrafie en der telefonie, urgenter dan ooit is? 2. Zoo ja, is de minister dan bereid, tevens mede te deelen, of aan den direc teur-generaal der posterijen, telegrafie en telefonie tegen diens uitdrukkelijk ver langen en ondanks diens verzet, een verlof van een maand is gegeven? 3. Zoo ja, is de minister dan niet van oordeel, dat een dergelijke behandeling van den chef van een zoo belangrijk Staatsbedrijf bij het publiek en bij het personeel van den dienst een uiterst pijn lijken indruk moet maken, en dat diens prestige daardoor ernstig wordt geschokt, hetgeen toch niet in de bedoeling althans niet in de bedoeling van den minister kan liggen 4. Is het juist, dat de minister de in stelling van een directorium heeft voor bereid, en acht de minister het niet in strijd met een goede constitutioneele praktijk, dat aan een zoo belangrijke be stuurswijziging een begin van uitvoering wordt gegeven door een lid van een demissionair kabinet? 5. Is de minister bereid, een commissie te benoemen, teneinde op zeer korten termijn een rapport te doen uitbrengen omtrent de verhoudingen bij het hoofd bestuur der posterijen, der telegrafie en der telefonie. Zitting van Woensdag 10 Februari. De 21-j. stoker der 2e kl. B. Th. H. is een wonderlijk heerschap. In den nacht van 1011 October, zat hij met een vriend in een café op den Kanaalweg, diep ge bogen over twee groote potten Heineken, toen hij op een origineel idee kwam. „Zullen we eens wedden" zei hij tot z'n kameraad, „dat ik me glas ook op vr. De kameraad, in bewondering voor zooveel originaliteit bij zijn collega, stemde toe, en deze begon, nadat hij den inhoud had naar binnen gewerkt, aan zijn glas te knabbelen. Zijn tanden schenen van uitstekende hoedanigheid. Hij atv het glas alsof het koek was. Van zijne kameraads glas, die van louter bewondering met wijd open oogen zat te kijken, werd eveneens een stuk naar binnengewerkt. Voor een dergelijk schouwspel betaal je op de kermis minstens vijftig ets. De kastelein echter was minder ingenomen met de experimenten van den stoker en eischte schadevergoeding voor de ver nielde glazen. Hierover was H. zeer ver ontwaardigd en het slot van het liedje was, dat er een knokpartij ontstond, waarbij de caféhouder den stoker met «ijn glazen- maag, naar buiten timmerde. Deze was daarover lang niet te spreken en ramde als tegenprestatie eenige ruiten in, tengevolge waarvan hij op het Hoofd bureau van politie belandde. Dezelfde stoker was in Dec. met de „Heemskerck" in Rotterdam. Toen hij den *3en 8 nachts tegen 1 uur van passagieren thuis kwam, werd hij bij de loopplank ingehaald door een Rotterdamsch agent, die hem verzocht, even te willen meegaan, omdat hij verdacht werd een ruit te hebben ingeslagen. „Efle andere schoene antrekke" «ei H., „deze klemme me te veel". De sergean van de wacht en de agent zagen hiervan echter de noodzakelijkheid niet in en wilden hebben, dat' hij onmiddellijk mee- ging. Zeer demonstratief trok H. toen zijn schoenen uit en liep als „de held op sokken" door de versch gevallen sneeuw, met den agent mee. Met bijna bevroren voeten kwam hij anderhalf uur later aan boord, en de eerste waarop hij zijn woede koelde^ was de sergeant van de wacht, wien hij z'n klemmende schoenen naar het hoofd smeet, met de noddige verwenschingen daarbij gevoegd. Hij werd vastgegrepen, en nadat hij nog eenige pogingen gedaan had om den wachtssergeant onschadelijk te maken, verhuisde hij daar het cachot. De fiskaal eischte 5 mnd. gevangenisstraf. Korp.-kok G. J. R. werd wegens open bare dronkenschap en wederspannigheid veroordeeld tot f5, voor het eerste en f 15, voor het 2e delict. Het baatte den korporaal niet of hij al beweerde, dat hij niet dronken was geweest, maar door de gladheid om de twee meter uitgegleden was. Matr. 2e kl, H. v. St. werd voor dezelfde overtredingen veroordeeld tot respectieve lijk 5 en 20 gulden boete. Mar. ie kl. W. v. W. huisvredebreuk en diefstal, wegens gebrek aan bewijs vrijgesproken. Matr. ie kl. J. P., aanranding van een meisje in den trein, overeenkomstig den eisch, veroordeeld tot 4 mnd. gevangenis straf met aftrek preventief. Matr. 3e kl. H. E., dienstweigering, 4 mnd. met aftrek van het voorarrest. De eisch was 3 mnd. De Rechtbank te Amsterdam heeft Dins dag voortgezet de zaak tegen dén sportklee- dlrag- en tricotagehandtelaar, beschuldigd van opzettelijke brandstichting in den nacht van 27 op 28 Maart 1926 in perceel Pieter Ja- oobsstraat 28, alwaar zijn magazijn en ate liers gevestigd waren, Het O. M. vond bewezen opzettelijke brandstichting, waarbij; gevaar Is ontstaan voor goederen van andere personen, die In de buurt woonden. Spr. eischte één jaar en negen maanden gevangenisstraf met aftrek van negen maan den preventieve hechtenis. De verdediger ooncludeerde, dat vrijspraak zal moeten volgen. Zij werden veroordeeld' respectievelijk tot een jaar en zes maanden, negen maanden, en een' jaar en negen maanden gevangenis- Straf, alle met drie maanden afteek van de preventieve hechtenis. De eisch was voor Sevenstern 21/» Jam met aftrek van dirie maanden, voor Loeber zeven maanden met aftrek van twéé maan den en voor Oreaden twee jaar met aftrék van drie maanden preventieve hechtenis. Ie lult. der Infanterie D. P. Ravelli, dhoord bij het kon» marinier», 1» dien 22en Fobr. geplaatet 'bij dB Marinekazerne te Wil>- lemiaaoïdL OH. van den MSD. 0e kl. S. Pluim, onlange uit Ooatrlndiö teruggekeerd1, is geplaatst bij de Ondoreoodicnrtkaswirno to "Willemsoord. Ben transport van 86 onderofficieren en minderen i» niet bet stoomschip Insnlinde bier te lande teruggekeerd. De navolgende onderofflclereni wenden den 22on Fobr. bij de Marinekazerne te Willam»- hHwiJTA°0*C.^Kamhoot, J- Bartholo- iik-u-s dl F. Ros, H. 'H. J. Kroeze, W. Voorn, bootsman F J. Kerker, A J, maj. W. A. Gohren, serg-konst. P. Ji van M«h non, bott.-maj. P. J. Jl Janssen song-schrijver R. Oudheusden. 1 Maart: schipper Jl C. Coelers van Wacht schip Willemsoord! naar Ondeweedlenstkaz.; mocht.-maj. E. Veijema van v. Speyk naar id. 20 Fobr.: aerg.-seiner G. (J- Nleboer van Wachtschip Willemsoord naar id. 22 Fobr.: sorg. dier mars. O. Schot van Kon. Instituut naar do Kooij. 1 Maart: serg.-koost. L. Sallecm van vVaeht- schip Willemsoord naar van öpeyk. 7 Maart: id. W. Kuilman van van Bpeyk naar Wachtschip Willemsoord. 20 Febr.: eoilg.-Belnor. J Hemelrijk van O.-zeed.kaz. naar walstation Willemsoord. 1 Maart: serj.-macht. J'. W. Reueer -van v. Speyk naar Hydra. 10 Febr.sorg.-kok J. M. Koper van Wacht schip Willemsoord naar Gelderland. 20 Febr.: wsrg.-konst. G. W. Brouwer van Gelderland: naar Mnr.kaa. Willemsoord. 1 Maart: mont.-maj. E. öcheffor van O.zeed.* kas naar de Kooij; ld. O. van Damme van ld. naar Gelderland'; ld. IJl J. Reuvers van id. Mar de Mok; sexg.-mont. G. Terpstra van Gelder land naar O.seed.kaa.; id!. P. 0. Kos van d* Mok naar id.; ld. N. W. Blom van de Koor naar id.; oppennont. I. Voorbrood van Wacht schip VHaslngen naar R.D. Amsterdam. Lult. ter 20e 2e kl. J. P. H. Perkt wordt dezer dagen uit Oost-Inddfi hier te lande terug verwacht. van 9 en 10 Febr. 1926. BEVALLEN: A. Delver-Bskkar, d.; E. van der Heide-van Urk, d. OVERLEDEN: M. Dijkstra, 60 jaar, edhtgen. van T. Russner; K. Bruining, m-, 3 jaar; B. Westerink, 77 jaar, v„ wed. van S. Groot. ONDERTROUWD: M. M. v. Hoppe en A Dol; P. Bakker en C. Moellker; H. A. Scheul- ler en J. Hoeveniberg; J. de Munok en B. A. Cup. 10 Febr. 1926. Engelsoh s.s. „Iris" vertrokken van Londen naar Harlingen. 9 Febr. 1926. Aangevoerd dloor 2 gamalenvisschere: 860 kg. gekookte garnalen per kg. 0.220.28. 10 Febr. 1926. Aangevoerd' door 7 goraalemvlsechei*: 610 kg. gekookte garnalen per kg. 0.28038, 4 kisten schor per kist 4. 11 Febr. 1926. Vm. 8 uur. Aangevoerd door 2 garnalenviaeohen: 800 kg. gekookte garnalen per kg. 0260.28. (NiOlORDSCBiARWöUDE, 10 Febr. Aanvoer 11,000 log. -uien 6.90—7.60, drie lingen 7, grove uien 6.10—6.70, 2600 kg. peen 4.604.80, 133200 kg. roode kool 8.10 —820, doorschot 2.70—6.9a 50,500 kg. gele kool f 3.10, dOoreohot 2.90—6.90, 67,000 kg. Deeneahe witte 3.40—620, doorschot 8.30— 4.40, alles per 100 kg. BROEK OP LANGHNDEJK, 10 Febr. Aanvoer 27,000 kg. uien f 6.60—780, drie lingen 6—6.10, grove uien 6.70—6.70, 91,000 kg. roode kool 8.70—820, doorschot f 8.40— 7.60, 90,000 kg. gele kool 2.80—620, door schot 320—4.70, 36,500 Jcg. Deeseche witte kool f 3.20—6.10, doorschot 2—4.60, allee per 100 kg. PURMEREND, 9 Febr. 12 stapels ^abruekakaaa per 50 kg. 46, B M 60; 3 stapels boerenkaas per 50 kg. R.M. 51; 1 stapel Goudsche per 60 kg. RjM. 63; 5541/» kg. boter per kg. 2.60—2.60; 312 iW deren156 vette per kg. 0.80—120; 47 melke en gelde 176—460; 10 stieren; 80 paarden 1001200; 14 vette kalveren per kg. 1.60— 1.70; 619 nuchtere idem: voor de slacht per stuk 16—42, voor de fok 16—40; 612 vette varkens: voor de zouterij per kg. f 0.84—0.88, voor de alocht per kg. 0.84—0.89; 108 magere varkens pee stuk 20—48; 136 biggen per'stuk 1622; 260 schapen en overhouden: schapen 45—62, overhouden 25—34; 19 bokken; 51 gonzen 84; kipeieren per 100 etuka 9«10; eendeienn per 100 stuke 8.50; 85 kisten appelen per kist 24. Eiarenveillng. 16232 kipeieren a 9.40—1030, 562 kip- eieren b 8.60920; 8943 eendeieren a 9,5a allee per 100 etuka. Schogenuarkt van Donderdag 11 Febr. 6 paarden 150—400; 3 rtieren 80-40- 6 geldekoeien magere 180-300; 54 idem vette 300—600; 25 kalfkoeien 280450- 166 nuchtere kalveren 10-24; 195 overhouden 28—35; 15 varkens magere 30—44 - 66 idem vette per kg. 0.84-088; 98 biggen 24-81- 21r konijnen 0.50-3; 83 kippen 0.50-2.50| 41 kg. boter 2.40—2.60. Eierenveiling. (Voorloopig bericht) 23693 kipeieren per 100 7.90-10; 582 eend- eieren 9—10.

Heldersche Courant | 1926 | | pagina 6