T Persil Derde Blad. PLAATSELIJK NIEUWS. Bets, houd dan toch op met dat wrijven en boenen! VAN ZATERDAG 13 FEBRUARI 1926. Onze plaatsgenoot, de heer J. B. H. Roelof», behaalde het diploma werktuig bouw van die Middelbare Technische School te Amsterdam. De heer H. J. Kraak, adjunct-commies hfl de Directe Belastingen te Helder, wordt overgeplaatst naar Amsterdam. De heer D. Gorter, te Hoorn, is be noemd tot rijksklexk bij de Directe Belas tingen te Helder. Bij het te 's-Gravenhage gehouden exa men slaagden voor eersten officier groote vaart de heeren J. Kampmeljer en J. -Wee ring en voor tweeden officier groote vaart de heeren H. Schol, J. Bas en O. J. de Graaf alhier. Bij gelegenheid der herdenking van hst 26-jarig huwelijk van Koningin Wilhel- mina en Prins Hendrik heeft het gemeente bestuur alhier aan het Koninklijk Echtpaar een telegrafischen gehikwenech gezonden, waarop de dank van Hare Majesteit en Zijne Kondnkhjike Hoogheid werd ontvangen. Ook de leden- der Ohr. Oranje-Vereeniiging ontvingen op hun gelukwensch een zelfde schrijven. De Argentajmsohe zeelichter, -bij Ter schelling gezonken (zie bericht in ons blad van Donderdag 11) ia niet door de sleepboot „Stortemelk" gevonden, doch door de sleep boot „Drente" van de firma Wijsmuller alhier. Voor de slachtoffers van den watersnood. Op Dinsdag 16 Februari a.s. zal in de Geref. Kerk voor de tweede maal worden opgevoerd het Oratorium „Athalia". De baten van dezen avond zullen wor den afgedragen aan het Watersnood comité. Wij laten hier volgen eenige uitsprakori van den verslaggever der Held. Courant van 28 Nov. 1925: „De keuze van dit werk was alleszins gelukkig, omdat dit stuk tal van schoon heden biedt en de uitvoering ervan in een kerk bij uitstek die schoonheden tot hun recht doet komen." En verder: „Over den zang niets anders dan lof: frisch, krach tig én zuiver was al dadelijk de inzet en ook de verschillende stemmen klonken goed en zuiver. De solozang van de drie dames viel over 't algemeen ten 'zeerste te prijzen. 1 Uit het bovenstaande is, meenen wij, voldoende gebleken dat deze uitvoering op hoog peil stond. Het zou jammer zijn als het bij deze eene uitvoering bleef; jam-" mer voor het vele werk wat er aan ten koste is gelegd. Misschien komt men er toe de uitvoering nog eens te herhalen, speciaal in dit kerkgebouw, dat er zich zoo uitstekend voor leent" Voor de noodlijdenden ln de Venen. Naar wij vernemen, zal door de Ver- eeniging van Huisvrouwen, afd. Helder, binnenkort behoudens goedkeuring van B. en W. eene collecte worden gehou den ten bate van de noodlijdenden in de veenstreken. Liefdadigheidsuitvoering Israëlitische Tooneelvereenlglng. De Israëlitische Tooneelvereenlging „On der Ons" -had een liefdadigheidsvoorstelling aangekondigd, welke zou worden gegeven ten bate van de kas der Vereeniging „Tot Steun". Voor deze uitvoering, welke Don derdagavond in „MiihIh Sacrum" voor een driehonderdtal belangstellenden gegeven werd, was een stuk van Jo van Ammers Ktlller gekozen, getiteld „De Spaak in 't Wiel". Deze als oomedie aangekondigde voorstelling, welke eigenlijk meer tragisch dan komisch is, behandelt een conflict van den hedendaagschen tijd. Een tamelijk be jaard handelsman-, weduwnaar met een reeds grooten jongen, hertrouwt met een veel Jongere, idealistische vrouw. Hij ue materialist, het jonge vrouwtje in alle op zichten zijn antipode. De stiefmoeder wordt aanvankelijk door haar stiefzoon koel,, zelfs vijandig ontvangen-, doch al spoedig ont dokken beiden zielsverwantschap en de jon gen, door den harden en slechts naar het uiterlijk levenden vader miskend, zoekt en vindt bij de nieuwe moeder troost en hulp. Gevolg: een diepe, innige genegenheid, een dweeperige verliefdheid van 't jongemensch voor zijn mama, die op haa-r beurt den jon- gepi, na de groote teleurstelling, die haar huwelijk oplevert, niet meer missen kan. Het einde? Kwaadsprekendheid1 en achter- Klap ln het kleine plaatsje, gepersonifieerd ln de 'beide tantes, een. schefpe botsing tus- schen de twee echtgenooten: „de scharnie ren der machinerie zijn roestig geworden en het zal' een heel ding zijn het bedrijf weer op gang te krijgen". Dat zijn de laatste woorden, die wij vernemen als het scherm zakt. Geene oplossing dus: de eindelooze tragedie van het leven, dat zijn gang gaat en ons meesleurt, onmeedoogenloos De opmerking mag worden gemaakt, dat de schrijfster ons niet voldoende heeft ver klaard waarom juist deze twee uitersten: de zeer materialistische man en het teere, frêle vrouwtje, elkander hier raken. Het stuk is -niet groot) van omvang: ondank» een buiten- gewoon-lange pauze was het vóór elf uur uit. Het biedt tal van aardige tooneeltjea, maar het derde bedrijf is het zwakst. Na Ingezonden mededeeling. Zelfwerkend Waschmiddel. Ned. Vereen, v. Hulsvrouwen, Afd.: Helder, Demonstratie op Woensdag 17 Februaria.s. de voortdurende sterke toespitsing van 'het conflict in de beide eerste bedrijven en de eerste helft van het derde, is de eindeljjke „oplossing" of wat daarvoor doorgaat, wel ietwat teleurstellend. Over 't algemeen stond hét spel dezer dilettanten op zeer hoog peil De heer Jac. B. Polak was als Lucas Valck, de groot industrieel, misschien af en toe wel wat te heftig en onbeheerscht, maar speelde met een natuurlijke ongedwongenheid en los heid, die in hem geenszins den niet-beroeps- acteur deden zien. De heer Van Engel als de kalmer, bezadigder broer en compagnon, had een tamelijk onbeduidende rol te ver vuilen. De heer Manheim had- de -buitenge wóón-zware taak van een jongensrol, die hij naar onze meening schitterend vervulde. Het -publiek -maakte het hem in di-t opzicht gansch niet gemakkelijk; men vond het bui tengewoon grappig dezen heer als een ze ventienjarige te zien en zijn optreden werkte geweldig op de lachspieren. Trou wen», het publiek -was gedurende de ge- heale voorstelling tamelijk onhebbelijk; bij de in wezen diep-tragische zielsconflicten, die deze jonge man te verwerken had en die door zijn vertolker, den héér Manheim, zeer goed werden uitgebeeld, werd op de meest treffende oogenblikken de lachlust opge wekt Waarom men eigenlijk lacht? Wij weten het niet; men snapt van de diepere beteekenis de? woorden en gesprekken na tuurlijk tittel noch jota, anders zou men onmogelijk kunnen lachten. -Waren deze lachbuien- dus weinig bemoe- d.gend voor de spelers, anderzijds wist men ook wel te waardeeren. De vrouwenrollen werden vervuld door de dames R. de Jong— Blok, die een zeer goede zusterrol gaf van Aleida Valck, en die los en ongedwongen speelde, maar in het eerste bedrijf weinig werk van haar toilet had gemaakt (Dat dit in het stuk te pas komt, moge waar zijn, maar het tooneel vereischt nu eenmaal wat uiterlijkheden ook). Als haar zuster fun geerde Mejuffrouw F. van Spiegel, bedde dames vervulden haar ondankbare rollen naar de mate -harer krachten en voldeden wel. Mejuffrouw Tilly Polak was de leven dige jeune ingénue, Wieps, de backfish, en zij pirouetteerde en gesticuleerde dat het een lust om te zien was. De hoofdrol werd vertolkt door mevrouw HerschelValk, die wij nog niet op het tooneel hadden gezien. Zij is niet alleen een goede looneelspeelster, maar toonde ook veel dramatisch talent te bezitten. Het wil wat zeggen voor dilettan ten om een dramatische rol goed te spelen/; zoolang het maar luchtig en los spel blijft, is het acteeren niet zoo'n kunst, maar mevr. Herschel; gaf werkelijke kunst. Bovendien was zij zeer smaakvol gekleed, hetgeen niet weinig de aantrekkelijkheid van haar optre den verhoogde. Met haar man (Jac. Polak), maar vooral met haar stiefzoon (Manheim), had zjj fraaie momenten, waarbij zelfs het lach-publiek onder dén Invloed kwam. Ten slotte was mejuffrouw J. Polak een kittige dienstbode, die slechts een bescheiden rol letje vervulde. Zoo verliep het spél- vlot en, zooate we zeiden, was om nog niet elf ;uur de gelegen heid tot dansen aangebroken. Het -beteé- kende evenwel niet, dat de niet-nadansers ook om elf uur op straat stonden: in de óp zooveel bezoek niet ingerichte vestiaire was het een Vechten op leven en dood om jas of mantél te krijgen. Maar zooiets wordt nogal gemoedelijk opgenomen en als je maar geduld1 hebt, Jcomt alles op zjj-n pootjes terecht Heit vlotte spel vond zijn oorzaak in het feit, dat de heer Jac. Polak de regie op zich had genomen, en de heer Van der Maden had voor het kapwerk gezorgd, zoódat ook in dit opzicht alles in de puntjes was. -Waar wij boven hebben gesproken van het „publiek", spreekt het vanzelf, dat wij daarmede alleen bedoelden diegenen, die zich aan het genoepide euvel schuldig maak ten. Wien van de aanwezigen dan ook de schoen past, trekke hem maar aan. A.G.O-lezlng over de kasteelen aan de Lolre. Er is tegenwoordig te veel op het gebied der openbare vermakelijkheden te doen, dan dat men er het publiek een verwijt van zou mogen maken, nu en dan eens -thuis te blijven. Zóó beschouwd, viel. het bezoek gisteren avond in „Casino" nog mede, waar de heer G. F. M. Liebert van Lochem over dé kas teelen aan de Loire zou vertellen. (Bijl ontstentenis van den voorzitter, dr. Ketner, die wegen» ongesteldheid verhin derd was, werd de spreker op de bh A.G.O. gebruikelijke wijze ingeleid door den heer Voetelimk. De heer Liebert -is leider -van dé Nederl. Reisvereenigi-ng en heeft als zoodanig reeds vele reizen gemaakt, ook in de hedenavond te -behandelen streek van Frankrijk. Hij kent alle bijzonderheden vani de vele fraaie kasteelen, tusschen dé steden Orleans, Blois en Tours gelegen, en vertélde, ondér het vertoornen van meer dan honderd' lichtbeel den, op boeiende wijze daarvan. Veel- Fran- sohe geschiedenis is hiermede natuurlijk verbonden. Daar de reis van Orleans uit ging, 'kregen we allereerst de geschiedenis van Jeanne d'Arc, thans door dé katholieke kerk heilig verklaard. Daarna kwamen we al spoedig 'in Blois, een klein stadje met drie kasteelen, waarvan de spr. ons vele bijzonderheden liet zienl Het kasteel Oham- bord bevat niet minder dan 440 kamers, 19 zalen, 18 trappen; Molière vertoonde hier in 1670 voor het eerst zijn BourgeoLsGen- tilho.m.me voor den Koning. Op het ©ogen blik bestaat omtrent het eigendomsrecht een proces. Het kasteel Chevermy bezit een fraai meubilair, vele schilderijen en mooie doorzichten in de gangen; het kasteel Ohau- mont, thans eigendom van den hertog de BrogHe, bevat 8 historische vertrekken van Oatharina de Medids, Diana de Poitders en den Sterrewichelaar RuggierL Van de stad Tours kregen we de fraaie kathedraal te zien, de restanten van- een klooster en vele andere gebouwen. Er is een kasteel Villandry met een interessant schil- derjjenmuseum, een kasteel Azay-le-Rideau, dat zeer veel historie binnen zijn muren- aan schouwd heeft, Ohinon, Usse, Langeais, Duynea. In het stadje Loches is het kasteel van Agnes Sarei, maltresse van Karei VIL Hier zijn nog de kasteelen Ohenonceau en Am- boise. Van al deze historische, meest zeer fraaie kasteelen wist de spreker vele interessante wetenswaardigheden, die het aandachtig luisterend puhliék den ganschen avond hoedden. Ook tal van portretten vertoonde de spr„ van de Fransche koningen, van hun vriendinnen,- enz., enz., zoodat het bijna half elf was eer we alles bezichtigd' hadden. De heer Voetelink riep den spreker, die de tweede leider der Reisvereeniging is, die voor A.G.O. optreedt, een hartelijk „tot weerziens" toe, „Joseph ln Dothan". In den R.-K. Volksbond werd gisteren avond door de R.-K. Tocneelver. opgevoerd Vonders Joseph in Dothan'", Bijbelsch treurspel in vijf bediijvem Nog nimmer werd dit stuk van -Vondel hier vertoond. Het getuigt dan ook van durf van de tooneelisten, een stuk van dezen grooten meester ten tooneele te brengen. Immers, de verzen zijn uiterst moeilijk en het vereischt een heele studie, om met juiste accentueering de verzen voor te dragen. Er zit weinig handeling in- het stuk, waar door de opvoering tamelijk ondankbaar wordt De dialogen vermoeien de menschen-. De reien zijn in dit treurspel over 't alge meen niet zoo suggestief als b.v. in Vondel's „Lucifer", A-dam in Ballingschap" en de „Gijsbrecbt". Daarentegen zijn er kleurrijke décors, die het stuk aantrekkelijk maken en, niet te vergeten, de engelenreien, die door gemengd koor gezongen werden. De muziek, hierbij geschreven door den heer W. P. H. Janzen, heeft het karakter van G-regoriaansche mu ziek, hier en daar wat monotoon, doch over het geheel zeer passend. Prachtig vol was de bas en1 de tenor in de engelenreien, zeer lief de zang van het twaalf-tal „engeltjes" in hun kleurige jurkjes. De heer Bouchler begeleidde den zang op het orgel -Zooals gezegd, waren de oostuums zeer goed gekozen en was de grimeering uitste kend, misschien had hier en daar met wat meer élan gespeeld1 kunnen worden, waar door sommige gedeelten beter 'tot hun recht zouden gekomen zijn. Men houde ons toni goede, dat we van wege het late uur op een en ander niet na der ingaan, het stuk was eerst over twaalf uur geëindigd, waardoor de tijd voor een uitvoeriger verslag ontbrak. Een nieuwe zaak. De heer H. J. Hablous, die sinds ruim vijf jaar als chef-monteur bij. de firma Schulmayer Is werkzaam geweest, opent hedenmiddag op eigen risico een reparatie- inrichting voor automobielen en motoren. De heer Hablous heeft voor het bouwen van een werkplaats, die in de toekomst ver moedelijk ook als auto-garage ingericht zal worden, de beschikking gekregen over een voormalig- kolemterrein van den beer Hee- man in de Van Galenstraat De reparatie- Inrichting -heeft een) breedte van ruim 11 M. en een diepte van 17 M. In het midden van het gebouw, tusschen de twee groote toe gangsdeuren, is achter een breed -raam, een flinke étalagekaat gebouwd, waarin diverse auto-onderdeelen zijn uitgestald Een Autoline-SMli benzinepomp staat voor het gebouw, die een hoeveelheid van 4000 L., uit de benzinebergplaats op kan pompen, verder bevindt zich in de inrichting een Philips 12 volts geljjkrichter. Het gebouw is voorzien van een betonnen vloer, achterin bevindt zich een klein kan toortje, terwij-l een flinke -put, waarboven de te repareeren auto's in volle lengte kun nen §taan-, de reparaties bespoedigen en ver gemakkelijken. De heer Hablous is door zijn jarenlange practijk een kundig reparateur, zoodat wij mogen gelooven, dat zijn zaak wei levens vatbaarheid zal hebben. Brandt Brand! Brand! De menschen in de Btad haasten zich op dezen noodkreet. De slagers- en 'bakkers jongens, die juist van hun werk klaar zijn, peddelen met 25 KiM. gang door de straten, op de hoéken daarvan een ijzingwekkend claxongeluid uitstootend. Waar is de brand? wordt gevraagd, en haastig spoedt men zich verder, als de plaats vernomen is. Een dikke grijze wolk van rook hangt boven de V roonstraat, Hoogstraat tot de Koningstraat toe. Door de Koningdwar»- straat bereikten we de plaats des onheils. Het perceel le Vroonstraat 76, -bewoond door de familie Vlaming, die daar een fcrui- denlenswinkéltje gevestigd -hadi, staat in lichte laaie. Hevig slaan de vlammen eruit, een regen vurige vonken daalt bfl tussohen- poozen op de spuitgasten, die met één slang op de waterleiding, het vuur trachten te be strijden. 't Is kwart over -negen, minstens 10 mi nuten staat de woning nu te branden en nog geen enkele straal water is er in de vlammen geworpen. De vlammen hebben het dak -bereikt en slaan nu ook van bo ven uit Nog geen water! De spuitgasten schreeuwen er om, tever geefs, 't is of het vuur satanisch lacht en met duivelsche woede nog wilder om zich grijpt Eenige -mannen zijn bij de standpijp bezig, die door een wagen schijnt stukgereden te zijn. Eindelijk, half tien la het nu, spuit een straal water in het vuur. Eén, twee, drie, vier, vijf.... weg is het water weer, de slang -Is van de standpijp gesprongen. Vijl minuten verloopem, dan komt er opnieuw water, nu ook uit twee slangen die in de Vlamingstraat aangekoppeld zijn. Het perceel is echter reeds totaal uitge brand. Er is geen redden meer aan Ge lukkig dat de winkel op den hoek van een dwarsstraat staat, en de wind niet N.W. Is. Nu het water eenmaal met volle kracht op het vuur gericht is, dooft dit spoedig, ook door gebrek aan voedsel Men zal trachten den zijmuur omver te werpen. Met een groote brandhaak komen eenige brandweermannen, 't Is ijselijk don ker in de dwarsstraat. Een tweetal fakkels worden gerequireerd, doch zoodra slaat er een wolk rook op, of ze zijn uit. Tegen 10 uur stijgen alleen nog rook wolken uit het penceel op, de brand Is ge- bluséht. De politie was -bij het uitbreken spoedig ter plaatse, ook de Inspecteur, de heer Hél der, was op het terrein aanwezig. De winkel, die totaal -uitbrandde, was ver zekerd, de oorzaak is onbekend. 2e Bal Masqué ln Caslna Gezien bet groote succes dier bal nniasquóls in het vorige seizoen en bet wel slagen ook van het gemaskerd) bel, gehou den in Dea j.L, geeft de Oaslno-directie een 2e -hal masqué op Zaterdag 6 Maart. Evenals de vorige fceeren worden ook nu kosten noch moeiten gespaard en ibeflooft bet geheel weer iets soMtterenlds te wor den. Reeds zijn vele aanvragen tot deel name binnengekomen. Voor verdere aan melding is dagelijks gelegenheid ln Casino. „Z*n Edelachtbare". 't Belooft Woensdag aa. een schitterende cabaret-avond -te worden in „Casino", waar bij Nap de la Mar, Speenhoff met vrouw en zoon, Mlargie Morris e. a. hun beste -beentje zullen voorzetten. Het programma zal de nieuwste nummers van deze cabaretsterren bevatten. Het succes zal natuurlijk zijn: de veelbe sproken klucht ,,-Z'nEdelachtbare", waarbij men tranen zal lachen. Nap als .„Z'n Edel achtbare" te zien is iets wat men niet mag verzuimen. Zoo dol komisch als hij deze rol speelt moet zelfs de zwartgalldgste nog in lachen doen uitbarsten. Ook de bekende cabaretdiva Margie Mor ris is de moeite waard om te hooren met haar -nieuwste liedjes, evenals 't trio-Speen- hoff met hun solo- en samenzangen. Het wordt een avond' van vroólij-kheld en lachen en vol afwisseling. Rijkspostspaarbank. Uit het Politierapport Een caféhouder uit de Middenstraat deed Woensdagmorgen aangifte, dat ver moedelijk door een logeergast, zijn bril, die op een tafeltje gelegen had, was ge stolen. PREDIKBEURTEN. ZONDAG 14 FEBRUARL Ned. Herv. Gemeente. Nieuwe Kerk (Weststrau;): Avonda 6.80 uur, Ds. W. A F. van Dijk. West er kerk: 's Morgens 10.80 uur, Ds. O. O. de Kloet. Onderwerp„De stille Getuige". Huisduinen: Geen dieust Juilanadorp: Geen dienst Evangelisatie (Palmstraat): 's Morgens 10 uur, Ds. W. D. van Wijn gaarden, van Voorschoten. Geref. Kerk (Spoorstraat): 's Morgens 10 uur en 's avonds 6.80 uur, Ds. W. Burggraaf!, van Amsterdam. Chr. Geref. Kerk (Steengracht): 's Morgens 10 uur en 's avonds 6 uur, Ds. J. v. d. Berg. Oud Geref. Kerk (Hoogstraat): 's Morgens 10 uur en 's avonds 6.80 uur. Doopsgezinde Kerk: 's Morgens 10 uur, Ds. J. Koster.- Luthersche Kerk: 's Morgens 10 uur, Ds. K. P. O. A Gram berg, van Enkhulzen. Leger des Hells (Spoargracht 88). 's Morgens 10 uur, Heiliglngsdlenst '■Namiddags 8.80 uur, Openluchtbijeen komst, Koningsplein. 's Avonds 8 uur, Heilssamenkomst. Woensdagavond verzocht iemand op sporing van de verblijfplaats van een bij hem inwonenden zwager, die 's middags zijn woning had verlaten, niet bij zijn pa troon was geweest en nog niet thuis was gekomen. Door den commandant van het Wacht schip werd Donderdagmorgen aangifte ge daan, dat ln den nacht van Woensdag op Donderdag, iemand zioh toegang had ver sohaft tot een Marlneloods op de z.g. Mar- nlxkade achter het Ankerpark. Hij had een ruit gebroken en was daardoor naar binnen gegaan. Uit de loods had htJ een klokje ontvreemd. Voorts bleek dat h|J het zich heel huiselijk had gemaakt door de kachel aan te steken, koffie te zetten en den inhoud van een melkkan op te drinken. Donderdagmiddag werd door twee agenten een man aangehouden, die ver dacht werd zich aan bovenstaand feit schuldig gemaakt te hebben. Het gesto len klokje werd op hem bevonden. De man bekende en gaf voor de daad gepleegd te hebben om in de gevangenis te komen. Gisterenmorgen werd hij naar Alkmaar overgebracht om voor den Off. v. Justitie geleid te worden. Tegen een zeemlllclen werd prooes-ver- baal opgemaakt, terzake het rijden op een motorrijwiel zonder lioht en het niet vol doen aan de vordering van een agent om te stoppen. In den naoht van Donderdag op Vrijdag werd aan het Hoofdbureau aangifte ge daan door een bewoner van Koegras, dat tusschen half elf en twaalf uur een pakje, waarin een paar nieuwe kinderlaarsjes zaten, van zijn rijwiel was ontvreemd. Hij had het rijwiel ln de vestibule van een logement aan de Binnenhaven neergezet. VOOR DEN POLITIERECHTER. Zitting van 8 Februari 1926. Een paardenkoopman uit Anna Paulowna stond onlangs terecht omdat hij -te Helder op 16 Nov mber een paard op ergerlijke wijze zou hebben mishandeld. De voornaamste ge tuige was toen afwezig en de zaak werd uit gestald- tot 8 Februari. Maar vandaag was Eet alweer zoo ver eh weer was dezelfde ge tuige niet present. De officier begon alweer te praten van uitstel maar de politierechter had er nu zijn' bekomst van. Hij gaf den- paardenrutteilaar een waarschuwing om zich niet meer aan zijn rossinanten te vergrijpen en sprak hem daarop uit gebrek aan bewijs vrljl Een 61-jarige Urker visecher stond te recht op grond dat hij op 6 Januari op den afslag zijn 71-jarigen mede-eilander P. K. zou hebben verweten, dat hij' 8 gulden vau hem zou hebben gestolen. De ondergronu van dé kwestie bestond in een Coöperat.e, waarvan de een vóór- en de ander tegenstan der was. De heeren-, zoowel! de verdachte als de beleedigde, debiteerden ellenlange uitleg gingen, maar het werd den rechtdoenden heeren echter al gauw duidelijk, dat ook de getuige meer had gezegd dan- hij kon verant woorden en het was alleen aan- een fout in de klacht te danken, dat óók hij niet op de zondaarsbank behoefde te verschijnen. 'Waar hier aan beide zijden schuld was, werdi de v-isscher tot slechts 0.50 boete of 1 dag veroordeeld', in het vertrouwen, dat hij het ook den getuige niet verder lastig zal maken. -Alzoo werd deze frutzaak tot ieders vol doening afgewikkeld-. Veiligheid en Volksgezondheid. Moeders, bescherm uw kind. Verkoudheid, voor volwassenen een be zwaar, vormt voor zuigelingen en kleuters een -groot gevaar. Van elke honderd kinderen, die bene den- het jaar sterven, gaan ongeveer twin tig dood aan longaandoeningen. -Houd zooveel mogelijk verkouden, hoestende personen uit de buurt van uw kleinen. Gezondheidsraad. r Het vele wrijven van het wasch' Soed is niet raadzaam en onverstan. igi niets schaadt meer dan die krachtige bewerking met waschbord en boender) Zoowel de meest voor* aanstaande vakgeleerden, als Uw eigen verstand zeggen Ui De eiscb des tijds Is Zonder omslachtigenhandarbeid.een* voudig door koken wordt het wasch* goed sneeuwwit, geurig en frisch I Vraagt gratis brochure „De Reiniging der Wasch" b/d. Etrilgt Imp.: E. Oster mann S. Co. Amsterdam. Fabrikante Henkei Cie., A. G., Düsseldorf. Over „PERSIL" hat zelfwerkend Waschmiddel houdt de In de zaal van den Heer VAN WEELDE, Koningsplein, n.m. 2J—6 uur en 7^—10 uur. Een trogl-comlsehe brandblusacherlj. Ze schreeuwen: „water! water!", maar de slang blijft slap in bun handen en de vlammen springen lustig om dé balken van de zoldering. Nap de Ia Mar. Opgave uitsluitend betreffende het post kantoor Helder en zijne bij- en hnlppostkan- toren over de maand J&nnarl 1926. Op spaarbankboekjes, uitgegeven aan bovengemelde kantoren, werd ln den loop der maand ingelegd f92.585.02 *i enterug- betaald f 88.778.45. Derhalve meer inge legd dan terugbetaald f 8.766.57. Het aantal nieuw uitgegeven spaarbarkboekjes be droeg 119. Door tusschenk rt dezer kan toren werd ter Directie o;J .Staatsschuld boekjes ingeschreven een nominaal bedrag van f 4100.en afgeschr. f Der halve minder in- dan afgeschr. f4100.—. Het aantal uitgegeven nieuwe staatsschuld boekjes bedroeg 1. Tot aankoop van Nationale Schuld ten behoeve van inleggers werd uitgevoerd 0 order, tot een nominaal bedrag van Hieronder 53 formulieren ad f 1.— in spaarbankzegels van 5 cent en 171 formu lieren ad f 1.in spaarbankz-'gels v»n 1 cent (8choolspareni. Als het Je maar meeloopt. De firma Pot en Ketel voor den Politierechter.

Heldersche Courant | 1926 | | pagina 7