Karnemellczeep mijnhardt» GEMENGD NIEUWS Ingezonden Mededeeöng. (590) Zenuw-Tabletten T5« Laxeer-Tabletten .60* Hoofdpijn-Tabletten 60- Bl| Apotlu en DroglttUu Jeugdige dievenbende gearresteerd. Vfll Jongens, waarvan de oudste 14 en de jongste 8 jaar oud, hebben een geheele streek in Limburg onveilig gemaakt door diefstallen te Nieuwenhagen, Groenstraat, Waubach, Rimburg,Heerlen en Brunssum Ze maakten daartoe gebruik van vracht en bestelauto's, waar zij tijdens den rit opsprongen en die zij verlieten in de plaats waar zij daohten hun slag te slaan. Nu eens stalen zij worst van een slagers- flets, dan weer brood en peperkoek uit bakkerswagens een sleutel om deze te openen was steeds in hun bezit doosjes sigaretten en ham enz., te veel om op te noemen. Vooral bestelauto's, waarvan de be stuurder even afwezig was, ontglipten niet aan hun oog. Zelfs een petroleum- tank-auto moest het ontgelden. Fluks draaiden de jongens tijdens het rijden de kraan open, zoodat later de geheele in houd verdwenen bleek. Het stelen van een kistje sigaren uit een auto, waarvan uitlekte dat het clubje hieraan niet onschuldig was, leidde tot een uitgebreid onderzoek, dat, naar wij in het „U. D." lezen, twintig diefstallen en andere feiten aan het licht bracht. Liefdadigheidsparasieten. Voor de rechtbank te Tiel stond terecht de 28-jarige handelsreiziger J. O., woon achtig te Arnhem, thans gedetineerd. Bekl. had zich tijdens den watersnood beschikbaar gesteld voor het Roode Kruis te Tiel. Hij was belast met de uitreiking van kleeding aan de van alles beroofde vluchtelingen. Aan bekl. was ten laste gelegd, dat hij zich een groote hoeveelheid lijfgoederen, die in het gebouw der Gustaaf-Adolf-ver- eenlging waren opgeslagen, heeft toege- eigend. Hij had hiervan pakken gemaakt en deze naar het station gebracht. De inspecteur van politiie D. J. K. W. Overeem zag bekl. op 18 Januari met een groot pak naar het station gaan. Hij ver moedde, dat hier iets gebeurde dat niet in den haak was. Hij ondervroeg bekl. en toen deze ontkende, nam de inspecteur hem mede naar het politiebureau, waar naar den inhoud van het pak een onder zoek werd ingesteld. Bekl. viel toen al spoedig door de mand. Hij legde een vol ledige Dekentenis af. Het O. M. meende een ernstige sfraf te moeten vorderen. 8pr. elschte wegens verduistering een gevangenisstraf van aoht maanden. Tegen een 20-iarigen schippersknecht eisohte het O. M. wegens eenzelfde feit eveneens aoht maanden. (Telegr.) De arrestatie van de 18 Markelosohe boeren. Op de vragen van den heer Van der Sluis betreffende de arrestatie van 16 Markelosohe boeren op 6 Jan. 1926 en het in voorarrest houden van twee hunner antwoordde de minister van Justitie: Inderdaad zijn op 6 Jan. 1.L 16 Marke losohe boeren aangehouden, eohter niet in het Markelosohe Broek (gem. Markelp), dooh in de gemeente Laren, alwaar ze ge zamenlijk en in vereeniging bezig waren aan het weggraven van een dam, welke aldaar was aangebracht voor keering van het opkomende water, teneinde overstroo ming van het Larensche Broek te voorko men en derhalve op hoeterdaad werden betrapt op het plegon van het zeer ern stlge misdrijf, genoemd in ark 161 van het Wetboek van Strafrecht. De aangehoudenen zijn in het belang van het onderzoek per autobus naar Zut- phen overgebracht, alwaar de verhooren een groot godeelte van den nacht zijn voortgezet. Dat zij doornat waren, 4s niet vastge steld. Mocht dit zoo zijn geweest, dan zal dit wel aan henzelf zijn te wijten geweest, daar zij er nog in geslaagd zijn een 20 a 80 meter van den dam weg te graven, waardoor het water met geweld het tot dan toe droog gehouden land over stroomde. Op 6 Jan. zijn de aangehoudenen op twee na wederom in vrijheid gesteld. De aanhouding der boeren had plaats door ambtenaren der Koninklijke mare chaussee van de brigade Hengelo, die het plegen der feitelijkheden op heeterdaad ontdekten, terwijl de inverzekeringstel ling en overbrenging geschiedde op be vel van den betrokken hulpofficier van justitie bij dat wapen. Het niet aanhouden en in verzekering stellen van de verdachten zou naar het oordeel van dien hulpofficier gevaar heb ben opgeleverd voor herhaling van het feit, waarvan, behalve overstrooming van een groot gedeelte der gemeente Laren, het gevolg zou zijn geweest, dat hevige vechtpartijen met de bewakers der water- keeringen zouden hebben plaats gegre- pöHi Voor overweging in anderen zin was onder die omstandigheden ook naar het oordeel van den minister geen enkele re den. Tegen 2 van de 16 aangehouden boeren, ten aanzien van-wie de last tot inverzeke- rinjwtelllng door den officier van justitie te Zutphen was verlengd, werd op 9 Jan. 1926 door den rechtercommissaris een be vel tot bewaring verleend, daar deze twee als do aanvoerders werden beschouwd en do vrees voor herhaling dus te hunnen aanzien te meer klepide. Beide verdachten zijn op 16 Jan., toen de termijn van het bevel van bewaring was verstreken in vrij heid gesteld, daar de arrondissements rechtbank te Zutphen geen termen aan wezig vond om een bevel van gevangen houding uit te vaardigen, daar inmiddels het water was gevallen en het gevaar voor herhaling als geweken kon worden be schouwd. San hoofdige nzelkBlJJtcr. „Betaal 110 en 1 komt la orde," Voor idem kaatóowrectotleir te Hoorn was Doindordagi een 72-jarigo welkslijter ge- dlagvaerdl wegens hét feit, dat hij ma tail- looae waarschuwingen, geweigerd had z'<n jhoutenl vaatwerk te verruiten vxxxr bus selt, hetgeen; in verband niet hot nieuwe MelWbeshüt geëisaht wordt. De man iwas niet tot reden te brengen. Bet gaf niet of de kantonrechter hettn wees oip die noodzakelijkheid vam het ma komen dier bepaling; hij was niet van z'm idéé af te brengen. „Ais alle mieikboieren hier urne twee kwarjes per week geven blijf ik van den weg af," aldus beklaagde. ODr. Mol verklaarde, dat de ambtenaren van den Keuringsdienst in overleg met do politie deze dagvaarding badldlem bewerkt omdat de man voor geen reden1 vatbaar was. De ambtenaar van het OJM. elschte in dit geval voor de koppigheid! van ver dachte 16.—. Toto de Kantonrechter, tnr. Bijl de Vroe, hem de straf va n10.toemat, trachtte de melikslijter het op een ac- ooordje te gooien en stelde, onder groot gejuich aohter de iball, dien Edelachtbarem Heeren voor, hem1 10.toe te betalen, dan zou hij nergens meer over praten en een bus koopen. De man zal.In hooger (beroep gaan. (Telegr.) Valschheld ln geschrifte. De rchtbank te 's-Gravenhage heeft Donderdag den 41-jarlgen gewezen procu ratiehouder en 'hoofdboekhouder H. van het bijkantoor Den Haag van de N. V. Rotter- damsche Bankvereenigimg, thans gedeti neerd, wegens valschheld in geschrifte, meermalen gepleegd, veroordeeld tot 1 jaar en 6 maanden gevangenisstraf met aftrek van de voorloopige hechtenis. Het O- M. had 2 jaar gevangenisstraf ge- eischk Aanranding!? De 17-jarige winkeljuffrouw te Rotter dam, die Woensdag aangifte heeft gedaan van aanranding onder eigenaardige omstan digheden, heeft WQ een nader verhoor toe gegeven, dat zij den aanrander wel had her kend als een jongen man, met wien zij in het vorige jaar omgang heeft gehad. Hij is daarop opgespoord! en verhoord. Van de aanranding is .toen niet veel meer overge bleven; hij had het meisje gevraagd; den omgang weer op te vatten en haar een zoen willen geven. Zij heeft zich daartegen ver zet, waarbij 6e punt van zijn dasspeld de krabben op haar wang heeft veroorzaakt. Betroovliig. Bi) de politie te Amsterdam is aangifte gedaan, dat in een perceel in de Kerkstraat- aldaar iemand beroofd Is van 8400, 800 Relgisohe francs, -, 6200 mark, 'benevens 4.8 karaat diamant. In verband hiermede zijn aangehouden twee vrouwen, beiden wo nende aan bovengenoemd adres. Door den trein gegrepien. Te Oberhof bij Erfurth zijn zes spoor wegarbeiders, die den bovenbouw van oen tunnel herstelden, door een trein gegrepen Wolff meldt omtrent het ongeval: Ale veiligheidsmaatregelen voor de arbeiders waren getroffen, o.a. was een telefoonlei- dng in den tunnel' aangelegd voor waarsohu wingsseinen wanneer een trein den tunnel binnenreed. Dit sein is ook gegeven, doch de opzichter liet bij vergissing de arbeiders tussdhen de rails «taan. Onmiddellijk daarop kwam de trein, die zes man doodde. Door ztfn kinderen aangebrachte Te Reuver werd In den naoht van Woensdag op Donderdag ingebroken bij den winkelier Dohmen. De bewoner werd wakker en ontdekte een inbreker. Er ont stond een worsteling, waarbij het den in breker gelukte te ontkomen, evenwel met aohterlating van zijn schoenen. Deze wer den hem noodlottig, want toen de sdhoe nen den volgenden dag in de school ver toond werden, herkenden kinderen ze ter stond als toebehoorend aan hun vader. In verband met deze aanwijzing werd te Tegelen een arbeider aangehouden. Hij werd naar Roermond overgebracht en ter beschikking gesteld van den officier van justitie. Een merkwaardig verschijnseL Volgens de Innsbrucker N ach richten komieni op een bepaalde plaats in de Bo- densee in1 deni laatsten tijd uit een gat in den1 bodem van 20 meter diepte modder- golven naar 'boven. Men vermoedt hier de werking van een onderaaidachen vuur haard;. Een schilder zonder armen. Te Edinburg ls de schilder A. Alexan- der overleden, die ofschoon hij zonder ar men werd geboren,grooto vaardigheidhold had verkregen in het schilderen en schrij ven met behulp van zijn teehen. Zijn schilderijen werden herhaaldelijk in de Kon. Sohotsohe Academie geëxposeerd en zelfs restaureerde hij oude miniaturen. Ayres te gaan gel/ukwonöclbeni uit naam der Qhdiieenisöhici regoering. Twoe dier drie vliegtuigen! zdjn behouden te Buenos Ayres aangielkoimieni Bet darde raakte in eeni wervelwind! toen het oveh deni kam van de Andes vloog, en) sloeg tegen een rots te pletter. De bestuurder en zijn monteur zijn zwaar gekwetst RADIO-RUBRIEK. BET MODERNE RADIO-V* LUCHTVAART. Ma» vliegtuig over de Andea Van Santiago (Chili) naar Buenos Ayres. LanjdJom, 12 Februari. Uit Santiago (Qhilii) wordt gemieldi dat gistere noohtend drie vliegtuigen! (systeem Vickera) te Santiago wanem otmihboggegaan om die Andies-keten over te vltegen eni den Spunsbhenj vlieger Ftcaoo in Buenos :-i Niet voor niets wordt de term ^Ameri- kaansch" in- vele gevallen gebruikt om iets aan te duiden wat zeer modern of verbluf fend! is. De Amerikanen hebben er dan ook 'bijzonder goed slag van om groote eni groot- sche werken op de meest practdsche wijze uit te werfcen. Aan dollars ontbreekt het niet eni de allerbeste krachten worden aan gezocht om de zaak tot in de puntjes in orde te brengen. Ook het trans-atlantische radio verkeer is op verbluffend© wijze door hen georganiseerd Het grootste aantal „etherüjnenl" wordt geëxploiteerd door de „Radio Corporation of America", die ons eeniige gegevens ver strekte omtrent haar imposant bedrijf. 'Begin 1920 werden 'de beperkend© oor- logsbepalingen door de Vereenigde Staten opgeheven en stond het Amerikaansche de partement van Marine d© in' 1914 door de Marooni-Mjj. gebouwde radiostations weer aan de oorspronkelijke eigenaars de ,3a- dio-corporation of America" af. Reeds gedurende deni oorlog hadden verschillende Europeesche staten den wenisch te kenmen gegeven om met Amerika in draadlooze ver binding te treden, doch door den oorlgos- toestand kon hieraan geen gevolg gegeven worden. Na den oorlog bleken de bestaande stations verouderd te zijn; ze waren, met uit zondering van New-Brunswick, nog voor zien van gedempt zendsysteem. New-Bruns wick was n.1. gedurende den oorlog door de Amerikaansche Marine gebouwd. Later werd In Marion, Mass. een modern station ge bouwd. Het tegenstation van New-Bruns wick was in Engeland en1 dat van Marion ln Noorwegen. Later centraliseerde men de zich steeds uitbreidende diensten. Het kantoor van dé „Radlo-oorporatlon" in New-York bedient thans de zes zendsta tions, die zich aan d© Atlantisch© kust bevin den. Twee zijn er in Tuckerton, een ln Ma rion en twee op Long-Island. De ontvang stations zijn ook gecentraliseerd, n.L in Rlverhead, Long IaLand. Vandaar gaan de ontvangen signalen langs telegraaflijnen naar het kantoor in New-York, waar ze automa tisch geregistreerd worden. Op Long Island zijn 12 radiostations geprojecteerd, die reeds bijna allen ln bedrijf zijn. 'De antennemasten zijn 120 meter hoog en de lengte der sprel ders, waaraan de antenne hangt, la 45 M. De totale lengte der antenne, die uit 12 dra den bestaat, is 2250 M.; zij wordt gedragen door 6 masten. Er is een speciale ontdooi- inrichtlng voor de antenne aangebracht. Door den aldaar dikwijls voorkomenden imist en vorst zijn de antenne-draden geheel over trokken met een dikke ijskorst, die het ge wicht zoodanig verzwaren, dat d© draden breken en er ernstig© bedrijfsstoring ont staat. Door gedurende enkele minuten de antenne op een speciale dynamo te schakelen smelt het ijs. De ontvangcentrale bevindt zich in River- head, Long Island. Er is slechts een ontvang- antenne voor de ontvangst van alle Euro peesche tegensta tions. Zij ia ter lengte van 15000 M. aan gewone telegraafpalen beves tigd. De verschillende ontvangtoestellen zijn hieraan verbonden en zonder wederkeerige storing vindt de ontvangst op alle toestellen plaats. Op het kantoor in New-York, waar vanuit de seinsleuteis en ontvangtelefoons bediend worden, staan zes automatische zenders en zes automatische -ontvangtoestellen, welke met eeu snelheid van 100 h 160 woorden per minuut werken. De uit te zonden telegram men worden in een papleren strook geponst, waarna een automaat de geponste teekens in signalen omzet. De ontvangen morse-teekens worden automatisch door de zich snel herwe nde schrijfstift 'geregistreerd en daarna r een employé op de telegramformulieren getypt. Bij de toestellen zijn bordjes ge plaatst, die aangeven uit welk land ontvan- en wordt. Zoo lezen wü naast Parijs, Ber- 'n en verderop Ohrlstiania en Londen. Over dit kantoor loopen de groote radio verkeersaders, die de oude en de nieuwe we reld met elkaar verbinden. (Van de Pa. Détha te Amsterdam ontvin gen wij ter beproeving een onderdeel, dat een combinatie vormt van een gloeidraad- weerstandl en een lampvoetje. De gloeidraadweerstand is niet inductief, doch bestaat uit een rubberhuisje, waarin een speciaal geprepareerd koolpoeder zit, dat in samengearukten toestand' c.a. 40 ohm weerstand heeft. Door de speciale vulling „koekt" het poeder niet tezamen en het rub berhuisje zorgt voor een goede verspreiding van den inhoud nadat het samengeperst is geweest. Het lampvoetje ls op den weerstand beves tigd en is geheel van eboniet gemaakt. Voor de montage van een weerstand en lampvoetje behoeft men met dit onderdeel slechts één gat te boren, wat een groote verbetering mag heeten. Het artikel ziet er Engelsch uit, doch het ls geheel Hollandsoh fabrikaat. Het eboniet ls keurig gepolijst en de metalen deelen dik vernickeld. Met zulk uitnemend materiaal wordt de naam „Nederlandsch fabrikaat" eer aangedaan. Draadlooss telefoondienst Engeland— Amerika. Eerst thans wordt bekend,-dat de pos- teriien van Engeland en Amerika sedert eenlgen tüd proeven hebben gedaan met een draaaloozen telefoondienst tusschen mldo landen. Annvnnkolijk gelukte hot slechts van het sterke Amerlkaansohe sta tion op Long Island te zenden. De ge sprekken konden ln Engeland aan ge wone telefoons goed worden opgevangen. Zondag is het nu bok gelukt ae gesprek ke» tonder storing door middel van het nieuwe station te Rugby in Engeland. dat een tot dit doel verbeterde inrichting heeft gekregen, naar Amerika te zenden. Hei voornemen bestaat later deze verbinding voor gewone particuliere gesprekken van abonnee's te gebruiken, dooh alvorens daartoe over te gaan, wil men geruimen tijd met de proefneming voortgaan. Be radio ln Rusland. In Rusland 'bestaat ©eni ware radio-rage, die dbor die autoriteiten zeer word t aange- wakketrdL Ook die dagbladlenl imakicn er veel reclame voor, door uitgebreide radio- rubrieken enz. Welke resultaten mot d'eze propaganda 'bereikt wordt, blijkt uit oen mededeeliing in die Iswestla, dat St. Peter»- burg thans ruim 4500 ontvangstations van amateurs telt en er dagelijks ongeveer 40 nieuwen bijkomen 1 1 Radio-programma. Ingezonden Medodeellnfl. JULIAN ADORP. Aan het deze week te Schagerbrug ge houden Bal-Masqué namen onze plaatage- nootes de dames M. van der Vlies en B. van den Herik deel als „Karnemelkzeep- tóeisjes." Deze dames hadden ook bijzon der veel werk van hun masker gemaakt, want niet minder dan 1200 voorzijden van de bekende Karnemelkzeepdoosjes, merk „Het Melkmeisje", waren eraan verwerkt De fabriek ,3et Klaverblad" te Haarlem, had de doosjes voor deze gelegenheid gra tis toegezonden. De genoemde dames had den het genoegen hiermede een eersten prjjs te verwerven, terwijl genoemde fa briek, die ook met het Bucces in kennis was gesteld, aan ieder hunner ook nog een aardige verrassing toezond in den vorm van een pracht-fiacon Eau de Co logne. Deze vriendelijke attentie werd door hen, zooals wel te begrijpen is, op hooges prijs gesteld. De voormalige lichtwachterswonlng bö Falga (paal 8) ls dezer dagen gesloopt, en zal, naar wij vernomen, te Callantsoog worden opgebouwd als burgerwoonhuis voor den heer P. Quax, die van een on ander door aankoop eigenaar werd. ANNA PAULOWNA. Donderdagavond 11 Februari hield de Middenstandsvereeniging een algemeens vergadering in de Vlas- en Korenbeurs. De voorzitter, de heer A. N. Kossen, de vergadering openend, uitte den wensoh, dat 1926 voor dfcn Middenstand een goed jaar zou mogen zijn en de houding der leden tegenover het Bestuur zich weer door dezelfde welwillendheid zou mogen kenmerken als tot heden, waartegenover het bestuur van zijn kant z'n best zou doen, om zich zoo goed mogelijk van zijn taak te kwijten. Een woord van waardee ring werd voorts gebracht aan den ver- slaggever, wijl dezo nooit op de vergade ringen ontbrak en door zijn streven naar juistheid en onpartijdigheid nimmer aan leiding tot aanstoot gaf. De 2e secretaris, de heer Jb. Stins las vervolgens de notulen voor, welke onver anderd werden vastgesteld. Van de Kamer van Koophandel was een schrijven ingekomen omtrent de op heffing van de ZondagsbestelUng (reeds Ingegaan). Ook de medewerking der Ka mer van K. heeft dus niet mogen baten Naar aanleiding van dit sohrijven doet de voorzitter mededeeling van de vergade ring, met de K. v. K. gehouden alsmede over het Bureau van Advies. 8pr. is daar bij vol lof over de groote welwillendheid en medewerking van het Bureau. De pogingen van het Bestuur, daarbö gesteund door de K. v. K. om een rede- lijke verlichting bij de stations sihiw te krijgen, zijn gefaald. Het Gemeentebestuur zond een schril- ven hi betreffende het Raadsbesluit ih- SlieBn~leïh40UdCuI1lu?{ welk beeluit ln- kend was 6t Raadaver»1«B be- Voortsi. ingekomen een sohrijven van Je .Jl Knwndabond' naar eenleiding kimTinnf^8 u Iliw?rlt' om 111 eemenwer- king met de Holl. Maatsoh. van Land bouw, een filmreolsme-avond te houden ten behoeve van Nedexlandaoh I ZONDAQ 14 FEBRUARI. Hilversum H.D.O., 1050 M. 8.30—9.30 R.-K. Morgenwijding. Spreker: v. d. Biiggelaar, red. v. d. Maasbode: Aan een moeder. Zang: Mej. Joh. Kuipers, sopraan; André de Wolf, tenor. Mej. Kuipers, sopraan, zingt: 1. Ecce Panis, J. J. Viotta. 2. Jesu dulcis, Verhulst. 3. Jerusalem, aria u. Paulus van Mendelssohn-Bartholdy. De heer Wolf zingt: 1. St. Jozeflied, J. de Jong. '2. Ave Verum, Viotta. 3. Lo'bgesang (duet met Mej. Kuipers), Mend lssohn-Bartholdy. 10.00 Kerkdienst in de Vredeskerk te Utrecht. Voorganger: Dr. J. F. Beerens. Inleidend orgelspal door den heer G. C. Roosendaal. O.a. zal worden gespeeld: So nate 3 opus 65, Mendelssohn-Bartholdy. Voor zang: Gezang 194 I, 4. Votum, Groet. Belij denis des Geloofs, gevolgd door het zingen van Gezang 52 13. Schriftlezing. Math. 6 24 34. Gebef'. Inleiding. Tekst Lukas 10 42: Eén ding is noodig. Zingen: Psalm 27 3a, 2b en vs. 5. Gedurende het verlaten van het kerkge bouw door de gemeente, orgelspel, waarbij o. a. zal worden gespeeld: Praeludium in E kl. terts van J. S. Bach. 8.10 Hilv. Draadl. Omroep. „De Barbier van Sevilla", opera-comique in 4 bedr. van G. Ros9ini. Rollen: Graaf Alma Viva, L. v. Tulder; Bartholo, M. v. Reen; Figaro, John de Nociker; Rosine, Elsa Heinrich; Mar- celine, Annie Hofman. Muzikanten, soldaten. Het H.D.O.-koor en het H.D.O.-orkest o. 1. van Fr. Lupgen». 8.00 Persberichten. Daventry, 1600 M. 10.50 Tijdsein, weerber. 3-50 Klassieke mu ziek door orkest. W. Hyde, tenor; K. Bacon, piano; D. Milward, gedichten; L. Godowsky, viool. 8.20 Het luiden der kerkklok. 8.35 Kerk dienst. 9.Ï3 Liefdadigheidsoproep. 9.20 Weer ber., nieuws. 9.35 Het De Groot- en Piccadilly- orkest. O. Jenklin, sopraan. 10.5011.20 „The silent Fellowship". Parijs „Radio-Paris", 1750 M. 1.05 Concert Lucien Paris (piano, viool en cello). 2.05 Nieuws. 8.35 Lezing: Les affaiblis, les amaigris et la suralimentation. 9.05—10.50 Orkestconcert. Königswüsterhausen, 1300 M. 10.50i2.io Concert. Orkest. A. Gebbert, bazuin; A. Lichtenstein, fluit. 6.50 „Zar und Zimmermann", kom. opera in 3 acten van Lort- zing. Speelt in Zaandam in 1698. 9-SO11.20 Dansmuziek door de jazzband. Brussel, 262 M. 8.35 Galaconcert. Mlle. Lenssens en Renée, zang. 9.05 Lezing: Les événement! de la se- maine. 920 Voortzetting v. h. concert. 10.20 Nieuws. MUnster, 410 M. 8.209.20 Orkestconcert. Werken van de fam. Bach. 10.2011.20 Sinates van Bach door viool en plano. 2.20 Plat-Duitsche declamaties. 3 50 „De bruiloft van Figaro", opera van Mo- zart. 6.20 Schaakles. 6.50 Lezing: Leistungs- kontrolle beim Geflügel. 7-30 Lezing: Der Kalk, seine Aufgabe, Verwendung en Werkung. 8.05 „Die goldene Eva", klucht in 3 acten, van Sch&nthau. MAANDAG 15 FEBRUARI. Hilversum H.D.O., 1050 M., 12.00 en 7.30 Politieber. 5-OQ—6.00 Kinder uurtje, verzorgd door Mevr. Ant. van Dijk. 7.007.30 Radio-praatje v. d. N. V. Philips Radio. De heer SwiAstra: Electrojmagnetische inductie. 7.45 en 10.00 Persberichten. 8.10 Con cert ter gelegenheid van het 25-jarig huwelijks feest van H. M. de Koningin, gehouden in de groote kerk te Den Haag. Medewerk. Mevr. NoordewierReddingius, sopraan; Suze Luger, alt; Louis van Tulder, tenor; Tom Denijs, bas. Koor afd. 's-Gravenhage v. d. Mij. tot bev. der Toonkunst. Orke3t: Het Residentie-orkest. Orgel: Joh. de Zwaan'. Leider: Dr. Joh. Wa genaar. Klein orgel (opgesteld bij het koor)G. v. d. Burg. Volgorde van de uitvoering: 1. Koor uit Judan MakkabSus, HSndel. Woorden van Bernard Canter. 2. Wilhelmus van Nassaue, Marnix v. St. Aldegonde. Eerste vers, gezongen door alle aanwezigen. 3. Cantate: Gotr, der Herr ist Sonn, und Schild, Joh. Seb. Bach. Koor en soli met orkest en orgel. 4. Geluckig is het land. Waer dat men sich al keerd of wend. Uit Valerius' Gedenck-Clsnck. Gezon gen door Tom Denijs met orgelbegel. 6. Koraal variatie: „Onze Vader, die in de Hemden züt", J. S. Bach. Orgel. 7. Te Deum Laudamus, Dr. Alph. Die'penbrock. Koor en soli met orkest. Daventry, 1600 M. 10.50 Tijdsein, weerber. 11.201.20 Concert. Radiokiwartet, sopraan, bariton en cello. 1.20 2.20 Tijdsein, orgelconcert. 3-35 Lezing: British Wild animals, The badger. 4.20 Tijdsein. Le zing: Collop Monday. 4.35 Dansmuziek. 5.35 Kinderuurtje. 6.20 Dansmuziek. 6.50 Omroep voor Europa. 7.20 Tijdsein Big Ben,'weerber., nieuws. 7.45 Pianosonates van Beethoven. 8.00 Lezing: The Waterloo Cup. 8.20 De Luton Red Cross-band. P. Heming, bariton. 8.SO Speeches aan het diner v. d. Soc. of Somerset Folk. 9.35 Muziek. 9-50 Speech v. d. Prins van Wales. 10.00 Muziek. 10.20 Weerber., nieuws. 10.50 Harp-concert tot 11.20. 11.2012.20 Dansmu ziek v. h. Savoyhotel. Parijs „Radio-Paris", 1750 M. 12.50 Concert Lucien Paris (piano, .viool en cello), a.05 Nieuws. 8.5010.20 Orkestconcert. Königswüsterhausen, 1300 M. 7.50 Orkestconcert. V. Delmar, aopraan. 9.50 11.ao Dansmuziek. Brussel, 262 M. 8.35 Fragmenten van Miss Helyett, operette v.. Audran. 9.05 Lezing: Comment fonctionne la teléphonie aana fil. 9-05 Concert. 10.20 Nieuws. MUnster, 410 M. 13.35—1.50 Walsen door orkest. 3.20 Werken in Es-dur, door orkest. 4.35 Lezing: Fatchlngs- «ebrkuche ln fremden Lkndern. 6.go Lezing: Slnneswahmehmungen in Tier- und Pflanzen- reich. 7.20 Lezing: Rlch. Strauaa, die jtingate Kunit. Daarna sopraanzang. 8.35 „Eln Radio- apuk auf Welle 410", comedle. DINGDAG iS FEBRUARI. Hilversum H.D.O., 1010 M. M.00 en 7.30 Polltisbsr. 6.30—7.30 Engtlschc les door mr. Fred Fry. 7-45 en 10.00 Persbe richten. 8.10 R.-K. Radlo-Omoep. V» »- avond-programma. Zang. Humoristisch Utr. Mannen-Ensemble H.U.M. met medewerk van 't H.D.O.-orkest en den heer Rynen. 1. Marsch. 2. Er was ereis. 3. Kikkercantate. 4- De Pr;u™'- boom. 5. De domme Judokus. 6. Abdijsiroop- 7. Jong bloed. 8. 't Meiske aan de Hemelpoort. 9. Jansen-Cantate. 10. De Vink. II. Toen witten ze 't. 12. Muzikaal dessert. Daventry, 1600 M. 10.50 Tijdsein, weerber. 11.201.20 Het ra diokwartet en solisten (contra-alt, banton, viool). 1.202.20 Tijdsein, lunchmuziek. 3-35 Lezing: Elementary music. 4-30 Tijdsein. Le zing: Children's Grievances. 4-35 Orkestcon cert. 5.35 Kinderuurtje. 6.20 Dansmuziek door de London radio dance band. TM Tijdsein Big Ben, weerber., nieuws. 7.45 Pianosonate» van Beethoven. 8.00 Fransche lezing. 8.20 Causerie: From my winidow. 8.25 Concert door het koor van de L. C. C. Bermondsey central school for boys. 8.55 A. J. Alan verhaalt van zijn ervaring. 9.25 Derde acte van Carmen, opera van Bizet, door de British National Opera. 10.03 Oude en nieuwe liedjes van Willie Rousse. 10.20 Tijd sein, weerber. 10.5012.20 Dansmuziek door de bands van het New Prince's restaurant. Parijs „Radio-Paris", 1750 M. 12.50 Concert Lucien Ptris (piano, viool en cello). 2.05 Nieuws. S.05 Solistenconcert. 8.JO— 10.20 Orkestconcert. Königswüsterhausen, 1300 M. 7.33 Carneval-zitting met dame». Daarna vroolijke muziek door orkest en nieuws. 9-So- 11.20 Dansmuziek door de Rapées Jazz Sym- phoniker. Brussel, 262 M. 5.20 Orkestconcert. 8.20 Concert tér gelegen heid van Mardi Gras. Hr. Geodel, zang. 8.50 Lezing: Les tresors d'art Bruxelles. 9-os Voort zetting v. h. concert. 9.30 Dansmuziek. MUnster, 410 M. 12.351.20 Spaansche les. 1.20—2.35 Militaire muziek. 3.20—5.50 Orkeatconcert. Ch. Schrtt- der, sopraan. Werken van Beethoven, Hindel, Gluck, Schumann en Grieg. 6.20 Lezing: Ueber das Sterben der Völker. 6.50 Liederen en mu ziek van den Rijn. 8.20 Concert door het Mere- dyllkwartet.

Heldersche Courant | 1926 | | pagina 8