Evangelisatie PALMSTRAAT. IBETREKKINGEN P. J. VAN OS, DIVERSEN Polder-jubileums. GEMEENTERAAD VAN TEXEL, J. C0HEN Het Elec. Technlsch-Bureau van KONINGSTRAAT 76, wegens familie omstandigheden, GEVRAAGD De regeling wordt verder aan het Be stuur overgelaten. Hierop brengt de 2e secretaris, de heer Jb. Stins, het Jaarverslag uit, waaruit blijkt, dat 4 Bestuursvergaderingen en 8 algemeene vergaderingen zijn gehouden, terwijl Dr. Mohr een voordracht hield met lichtbeelden, over Ned.-Indië en de heer Scheffel over het doel en streven der K. v. K. en het belang dat de Middenstand daarbij heeft. Voorts werden gereleveerd de helaas mislukte pogingen om Bree- zand telefonisch in het buurtverkeer op genomen te krijgen en het postkantoor als hoofdpostkantoor te behouden. Uit de rekening en verantwoording van den penningmeester, den heer Jb. Jonker, blijkt, dat de ontvangsten bedroegon 299.44, de uitgaven f 290.41, er is dus een saldo van J 0.08. Door do heeren Harder en J. Muntjewerf worden de be scheiden nagezien en volkomen in orde bevonden. T De aftredende bestuursleden Jb. Jon ker O. Kaan en H. Jonker wordon allen herkozen en nemen hun herbenoeming &&n* Ten slotte deelt de voorzitter mede, dat de heer Stins als bestuurslid wegens druk ke bezigheden bedankt heeft. Voorzitter zet, hem evenwel niet te kunnen missen. De' heer Stins, die var de oprichting af, dus U jaar lang, in het bestuur zat, was steeds zijn vraagbaak. Deze laat zich dan eindelijk overhalen, om in plaats van se cretaris, voortaan oommissaris te zijn. Hierna sluiting met dank voor de aan gename samenwerking. De Vereeniging van Oudleerlingen van den Rijkslandbouwwintercursus te Anna Paulowna, had al zóó geruimen in slui mering doorgebracht, dat het er op leek, of zij niet meer bestond. Het bestuur meende, dat die toestand niet mocht voortduren en althans en poging moest worden gedaan om haar weer wakker en werkzaam te maken. Een oproep tot een algemeene verga dering werd dus rondgezonden en tot zijn voldoening mocht de voorzitter, de heer W. Komen, op die in Veerburg ge houden bijeenkomst constateenen dat velen aan dien oproep gevolg hadden gegeven Het bestuur meende, dat door het doen houden van lezingen door specialiteiten op landbouwgebied, alsmede door onder linge besprekingen, betreflende de er varingen der leden in de practijk opge daan, de vereeniging zeer zeker nifttig werkzaam zou kunnen zijn. En om nu maar dadelijk aan dit vluchtig ontworpen werkprogramma een begin van uitvoering te geven, had het bestuur alvast voor dezen avond de medewerking gevraagd en verkregen van den heer H. J. Velders, leeraar aan de Rijkslandbouwwinterschool te Schagen, die thans een lezing hield over Veevoeder. SCHAGEN. Uitslag der verknoping ten overstaan van notaris van Leexsum, Winkel, te Oude Niedorp. Huismariewoning met 4 H.A, land ten verzoeke van die Erven Schoen. Kooper de heer Goudsbloem te Heenhiugo waartl! voor 11925. Voor aenigo weken werd mej. Starre- velct—>Boon benoemd tot organist© 'bij de Hervormde Kerk te Valkoog. Thans is zij ook -als zoodanig benoemd, te St Maarten. De vervulling van -beide betrekkingen is haar mogelijk, omdat beide gemeenten denzelfden predikant hebben. De beide zuidelijke toegangswegen tot Schagen, die Dorpen en de Spojpriiaan, zijn voor heit verkeer onvoldoende. Dit deed den Raad besluiten ze te verbloeden1 en beter te bestraten. De kosten voor deze wegenverbetering worden geschat op 15500. Er zal een aanbesteding van dat werk plaats hebben. Hot grasgewas van den West-Frtesdhen Dijk, behoorende óan het Ambacht vau WestrFriesland, de Schageav en Nleldor- per Koggen, werd te Schagen in heit open baar verpacht De opbrengst was in 84 parken 2074 tegen' 2035 in 1925. Do Langeroifldjj'k, .die ook aan dit Ambacht behoort, werd1 verhuurd voor f 588 tegen 617 in' 1925. Naar wij vernemen wordt tussohen. de tooneeivereenlging van de Krite Helder en WadMngom van de Krite Soagen van gedachten gewisseld over eene uitvoering ruiling van Schagen te Hélder en Hélder te Sdbagen op den groodölag van een ge sloten ibeurs. Ons land, dat voor een groot deel uit de zee, poelen eni plassen1 is opgebouwd, is vooral in de 17e eeuw de jaren van 1601 tot 1700, in vruchtbaar en bebouw baar land toegenomen. Bijna alle groote meerpolders: Beemster, Schermer, Wor- mer, Purtmer, Heerhugowaard', zijn in die jaren ingepolderd. Het is dit jaar 300 jaar geleden dat de Staten van Holland en West-Friesland aan Reinaard van Bréde- rode, Heer van Véenhuizen1 en Spanbroek, octrooi verleenden tot bedijking en droog making van de Berkmeer, gelegen in de gemeenten Obdiam, Opmeer en» Heerhugo waard. Een andere droogmaking, die van d)e Wijde Wormer, gemeente Wljdewonmer, werd 800 jaar geileden voltooid. In 1634 gaven de Staten van Holland' en West- Friesland octrooi aan de gemeente Pur- merend. Bij een doorbraak in den Water- laiwtoéhen dljlk werd' de inpoldering totaal verwoest, tot na een nieuw octrooi in 1625 opnieuw icbe zware taak werd- aanvaard. In 1626 weid de inpoldering voltooid en op 1 Aug. van dat jaar werden de kavel- oonditltbi vastgesteld en de drooggemaak te landien verdeéld. De polder bestaat dus sedert 1626. De heer J. Lentz te Apeldoorn 1be noemd tot rijkeklerk bij de Dlreote Belas tingen te Schagen. WIERINGEN. Algemeene vergadering van de Rund- veefokvereeniging „Oost en West Wie- ringen", op Dinsdag g Februari in Hotel Lont, 's morgens om io uur. Aanwezig waren de heeren J. Engel, P. Hellingman, E. Hermans, Jb. Dekker, N. Kool, C. Tijsen, C. Mulder, N. Bakker, W. Mostert, S. Klein, D. Blauboer, P. Smit en N. D. Mulder. Door afwezigheid van den voorzitter en tweeden voorzitter, werd de controleur, de heer D. K. Lont, verzocht de verga dering te openen. Vooreerst werden de notulen gelezen, welke onveranderd wer den goedgekeurd. Daarna volgde finan cieel verslag, hetwelk door den penning meester, den heer J. Engel, werd voorge lezen. Hieruit bleek dat er een kassaldo was van f 167.31. De heeren N. Bakker en E. Hermans, als commissie voor na zien der boeken, brachten rapport uit en stelden voor de rekening goed te keuren; hetgeen geschiedde. Volgde het jaarver slag van den controleur over lactatie période '24'25. In totaal werd van 157 koeien een volledige melkstaat berekend tegen 142 in 't vorige jaar. Alzoo een vermeerdering met 15 volledige melk- staten. Van deze koeien behoorden er 31 tot de groep vaarsen, waarvan de beste melkgeefsters waren 1. Marie, eigenaar C. Maars, met 5050 K.G. melk, 145 K.G. vet, 2.87 pet., in 287 melkdagen2. Gerritje, eig. M. Heij- blok, met 4948 K.G. melk, 163 K.G. vet, 3.29 pet. in 313 melkdagen; 3. Zwarte 7, eig. Gebr. Engel, met 4656 K.G. melk, 135 K.G. vet, 2.89 pet in 280 melkdagen 4. Jannie 2, eig. W. Mosterd, met 4315 K.G. melk, 155 K.G. vet, 3.89 pet. in 340 melkdagen5. Marie I, eig. Jac. Doves, met 4302 K.G. melk, 157 KG. vet, 3.65 pet. in 280 melkdagen. De gemiddelde opbrengst van deze groep was: 3704 K.G. melk, 124 K.G. vet, 3.32 percent. Tot de groep twinters of tweede kalfs- koeien behoorden er 35, waarvan de beste melkgeefsters waren I. Geertje, eigenaar C. Kooijman, met 5770 K.G. melk, 186 K'G. vet, 3.22 pet. in 340 melkdagen 2. Trien, eig. V. J. Koorn, met 5717 K.G. melk, 157 K.G. vet, 2.76 pet. in 340 melkdagen 2. Klaral, eig, P. Hellingman, met 5590 K.G. melk, 164 K.G. vet, 2.93 pet. in 280 melkdagen; 4. Betje, eig. V. J. Koorn. met 5531 K.G. melk, 167 K.G. vet, 3.02 pet. in 340 melkdagen 5. Sieta I, eig. M. Bakker, met 5328 K.G. melk, 185 K.G. vet, 3.47 pet. in 340 melkdagen. Gemiddelde opbrengst van deze groep was 4142 K.G. melk, 138 K.G. vet, met 3-33 pet. Tot de groep derde kalvers of 4-jarige koeien behoorden 25 stuks, waarvan de beste melkgeefsters waren 1. Klara 4, eigenaar W. Mostert, met 6538 K.G. melk, 213 K.G. vet, 3.26 pet. in 332 melkdagen; 2. Sijtje, eig. N. Kool, met 0299 K.G. melk, 201 K.G. vet, 3.19 pet. in 325 melkdagen; 3. Gerritje, eig. C. Maars, met 5830 K.G. melk, 169 K.G. vet, 2.90 pet. in 329 melkdagen4. Juli- aantje, eig. P. Hellingman, met 5803 K.G. melk, 196 K.G. vet, 3.35 pet. in 305 melkdagen; 5. Trijntje, eig. C. J. Koorn, mef 5555 K.G. melk, 213 K G. vet, 3.82 pet. in 340 melkdagen; 6. Kaatje 2, eig. N. Kool, met 5535 KG. melk, 171 K.G. vet, 3.09 pet. in 280 melkdagen. De gemiddelde opbrengst van deze groep was 4885 KG. melk, 159K.G. vet met 3.25 pet. Tot de laatste groep 5-jarige en oudere koeien behoorden 66 stuks, waarvan de beste melkgeefsters waren: 1. Annie, eig. P. Veerdig, met 7069 K.G. melk, 223 K.G. vet, 3.15 pet., in 314 melkdagen; 2. Geertje, eig. C. Kooy- man, met 7055 K.G. vet, 3.16 pet. in 331 melkdagen; 3. Roza, eig. P Helling man, met 6998 K.G. melk, 228 K.G. vet, 3.26 pet. in 312 melkdagen; 4. Krom hoorn, eig. D. jac. Mulder, met 6823 K.G. melk, 222 K.G. vet, 3.25 pet. in 337 melkdagen: 5. Grietje, eig. P. J. Kooij, met 6134 K.G. melk, 177 K.G. vet, 2.89 pet. in 337 melkdagen; 6. Eva, eig. P. Koorn, met 6114 K.G. melk, 204 K.G. vet» 3-34 pet. in 325 melkdagen; 7. Guurtje, eig. P. Hellingman, met 6100 K.G. melk, 200 K.G. vet, 3.61 pet. in 356 melkdagen. Het gemiddelde van deze groep was 5201 KG. melk. 169 K.G. vet met 3.25 pet. Het gemiddelde van alle groepen was 4483 K.G. melk, 148 K.G. vet, 3.28 pet. tegen 4344 K.G. melk, 141 K.G. vet, 3.25 pet. in het vorige jaar. ^Hieruit volgt dus, dat elk jaar van een vooruitgang kan worden gesproken. Uit het verslag vanwege de Provinciale Com missie ter bevordering van de veefokkerij in Noord-Holland over 1924 bleek, dat het gemiddelde van al het gecontroleerde vee in Noord-Holland was 4485 K.G. melk; 125 KG. vet met 3.39 pet. Dat de stiereu- vereenigingen goede resultaten afwerpen, blijkt wel uit het feit dat in 't jaar 1924 binnenkwamen 208 dekbewijzen tegen 190 in 't vorige jaar. Aangehouden werden 6 stierkalveren. Verder werden een 18-tal koeien ingeschreven in 't stamregister en voor 't N. R. S. werden aangevraagd 24 koeien, waarvan 15 stuks werden goedge keurd en opgenomen. Tevens werd aan 4 van de 5 stieren welke werden gekeurd, vergunning gegeven koeien van de fokver- eeniging te dekken. In 't afgeloopen jaar werden door den controleur 83 melk- monsters van niet-leden onderzocht. Daarna volgt bestuursverkiezing. Aftre den moest de secr., welke niet herkies baar is. Bij stemming, welke hierna volgde, kreeg de heer W. Mostert de meeste stemmen. Alzoo werd deze tot secretaris gekozen, welke benoeming hij aannam. Bij de rondvraag vroeg de controleur hoe het was wat betreft de extra monsters. Algemeen was men van meening dat de helft van de opbrengst was voor den con troleur en de helft voor de fokvereeniging. Door de toetreding van, tot heden toe zeven nieuwe leden, kan het wel eens voorkomen dat de controleur, vooral in den zomer en herfst, het monsternemen niet af kan. Wanneer dit blijkt zal een bestuursvergadering hiervoor een oplossing zoeken. Niets meer aan de orde zijnde, sluit de w.n. voorzitter de vergadering met een woord van dank voor de belangstelling. Donderdagmorgen vertoefden op ons eiland de Rechter-Commissaris en de Griffier van de Alkmaarsche rechtbank tot onderzoek der inbraak met geweldpleging bij den heer Mulder, in de Elft. Ver scheidene personen werden aan een ver hoor onderworpen. Men deelt ons mede, dat door de directie der Zuiderzeewerken te 's-Gravenhage, het verhoogen der zeeweringen langs het Westerlander klief en het maken van een nieuwe Normer dijk, is gegund aan den laagsten inschrijver, den heer H. W. Klos te Groningen, voor f 408.700.Raming was f 500.000. Naar wij vernemen hebben Ged. Staten van N.-Holland de Gemeentebegrooting, dienst 1926 goedgekeurd. TEXEL. Deze week werden van hier verzonden: 10 koeien, 9 kalveren, 4 schapen, 6 var kens, 2 paarden. gehouden op 12 Februari 1826. Aanwezig 12 leden, afwezig de heer Keesom, met kennisgeving. Ook de heer Burgemeester was door on gesteldheid afwezig, zoodat Voorzitter was de heer R. P. Keijser, Wethouder. Na opening worden de notulen gelezen en onveranderd goedgekeurd. 1. Ingekomen Stukken. a. Verslag van de Commissie tot wering van Schoolverzuim over 1925. Wordt ter inzage gelegd. b. Een verzoek van het bestuur van het Ziekenfonds te Oudeschild, om voor dit dorp en omstreken een vroedvrouw te willen aanstellen. c. Een verzoek van den heer Turkow, voorzitter van den cursus voor Handen arbeid (slöjd) om een subsidie van 400 voor het aanschaffen van leermiddelen. d. Verzoek van de Kerkvoogden der Ned. Herv. Gom. te Koog, om een nieu wen kerktoren met uurwerk. 't Was bij den Raad bekend, dat de klok af is. b., c. en d. worden gesteld lu handen van B. en W. om prae-advies. e. Mededeeling, dat bij den Gemeente- Ontvanger kas-verificatie heeft plaats ge had. In kas was 21.865. Alles was in de beste orde. 2. Vaststelling suppletoir kohier hon denbelasting dienst 1925. Wordt vastgesteld op het voorgestelde bedrag. 8. Ontslagaanvrage J. Daalder, als on derwijzer aan de o.l. school te Oosterend. Op voorstel van den Voorzitter werd dit ontslag eervol verleend, tegen een nader te bepalen datum. De heer S. Keijser vroeg als oud-leer ling van den heer. Daalder het woord en zeide ongeveer het volgende: ik wil dan oven gedenken, wat de heer Daalder was voor zijn leerlingen: als onderwijzer acht te hij zijn taak niet voor afgedaan, wan neer zij de school verlieten, maar ook in hun later leven was hij steeds hun hulp en steun, en vooral in moeilijke levens- oogenblikken was hij bij hen, om hen bij te staan en voor te lichten, ten eind© de moeilijkheden op te lossen en anders te verlichten met raad en daad en vooral door de daad en dan op een wijze, waarbij de linkerhand niet wist, wat de rechter hand deed. Zoo heeft de heer Daalder ge durende bijna 45 jaren voor de Oostéren- ders geleefd en leeft hij nog ten huldigen dage. Hierdoor heeft de heer Daalder zich in de harten der Oosterenders en van zijn oud-leerlingen een eerezuil gesticht, die heoht en sterk staat en waardoor be waarheid wordt, dat leeringen wekken, maar voorbeelden strekken. Laten daar om zijn oud-leerlingen dit voetspoor vol gen, opdat ook bij hen de geest van hulp vaardigheid eu mededeelzaamheid vaar dig wordt. Dan is daardoor de heer Daal der het meest vereerd en ik ben er van overtuigd, dat wij hem als oud-leerlingen geen beter souvenir kunnen aanbieden. Ik wensch hierbij toe, dat God hem nog lang mag sparen voor zijn gezin, voor de Texelaars in het algemeen en voor de Oosterenders in het bijzonder. 4. Formatie stembureaux. Voor de 7 stemdistricten worden de bu- reaux vastgesteld, zooals ze door B. en W. worden voorgesteld. Voorzitters zullen zijn de heeren Burgemeester (ambtshalve), R. P. Keijser, M. W. de Graaf, IL W. Keesom, K. Vlaming, A. Boon en L. Roe per Jz. De heer Epe zou nog graag een stem bureau te Koog gevestigd zien. Aangezien er voorloopig nog geen verkiezing in zicht is, kan hier later op teruggekomen wor den. 5. Benoeming lid oommissie tot wering van schoolverzuim. In plaats van den heer van der Ham, die de Gemeente, heeft verlaten, wordt benoemd de heer van der Vlist, onderwij zer te Den Burg. 6. Vaststelling voorschotten aan de besturen der bijzondere lagere scholen op de vergoeding over 1926. Deze worden vastgesteld op 11.90 per leerling. 7. Verhuring stukje grond aan den weg Burgzicht-Haven. Dit betreft een stukje grond van 275 M1., te verhuren aan den heer Blom. De huur wordt vastgesteld op 5 per jaar. 8. Ruiling van grond te Koog. Dit betreft het ruilen van een strookje grond van den schooltuin met een stukje van een aanliggend perceel, waardoor de schooltuin een beteren vorm krijgt. Goedgekeurd. 9. Kodp en verkoop van een perceel te de Waal in verband met straatverbree- ding. Men zal door dezen koop een gevaarlij ken hoek van de straat kunnen wegne men, wat zeer gewenscht is. B. en W achten de kosten van 1000 hiervoor ge motiveerd. Wordt goedgevonden. 10. Wijziging gemeentebegrooting voor 1926. Gedeputeerde Staten stellen voor eenige wijzigingen aan te brengen, waardoor de cijfers der begrooting geen veranderin gen ondergaan. Goedgekeurd. 11. Financiëele regelingen dienst 1925. Deze betreffen eenige af- en overschrij vingen en worden goedgekeurd. De rondvraag leverde weinig op: De heer J. Boon vraagt bestrating bij de Kaasfabriek te Den Hoorn en uitbrei ding van rioleering. Dit zal onderzocht worden. De heer M. W. de Graaf zou gaarne zien, dat er bestrating aangebracht werd naar de verschillende kerkhoven. Ook hieraan zal aandacht geschonken worden. Hierna sluiting. Burgerlijke stand van Texel van 6 tot eni met 12 Februari 1926. GEBOREN: KlazQna Oörnelia, d.v. Pe trus Theodorus Witte en Adriana Johanna Schoenmaker. ONDERTROUWD: Klaas Smidt en Maitha Marie Viktorie von KiedrowskL OVERLEDEN: Engeltje Plaatsman, 80 jaar, weduwe van Conielis Dogger; Pieter Visser, 11 maanden; Anna Coroelia Joanna Hoogenbosch, 16 dagen; Hendrik Maas, 84 jaar, weduwnaar van Airtje Witte. dat heel goed door kinderen opgevoerd kan worden. Jan Wiegeman teekende er illustraties bij. Van Marie OvinkSoer vinden we weer een stukje uit Indisch en Inlandsch kin derleven. Ditmaal wordt verteld van het laatste deel der reis van Anneke naar Holland. C. J. Mensions geestige teeke- ningen zijn het vermelden wel waard. Het verhaal van Jan Wagenaar: „De vlucht van den Blauwoog" wordt vervolgd, terwijl we in „Het leuke Hoekje" weer tal van spelletjes, wedstrijden en raadsels vinden. „Noord-Holland in Woord en Beeld" opent met het portret van djen dleze week overlcdien: burgemeester van Koedijk, den heer W. Kooiman. Een opnaim© van mo lens in kteni Schermer* polder is bedoeld als propaganda voor het behoud dézer mollens, die meni door etectrifcche 'bema ling vervangen1 wil. Van Oud Hoorn we derom eenige opnamen. Aardig zijn een tweetal kiekjés van den Jeugdbond, on- déraM'eeling van de afd. Alkmaar der Ned. vereeniigin'g tot bescherming van dieren, die in den Alkmaarsdhen muziek- tuin een paar 'voederhuisjes voor vogels heeft geplaatst. Nu nog is een ijsldek op genomen, n.L van een wedstrijd te Davos, terwijl een volgende bladzijde ons toont hoe een' tweetal NoordwHoUandsch© rij- diers, die aldaar uitkwamen, door hun plaatsgenOoten te Warmenlmiaen en Oud karspel zijn ingehaald In Aalsmeer en Beverwijk zijn de bloemenveilingen in vollen gang. Hiervan zijn verschillende opnamen' gemaakt voor dit nummer. Al weer molens brengt een volgende blad zijde; de redactie moét de molenliefde niet overdrijven: 'het moderne leven stelt ook rijft eisöhen1! Te Purmerend' heeft men zich beziggehouden' met het geven van een operette, waarvan een viertal opna men zijn gereproduceerd, en Wormerveer levert alweder een' „schitterend'" plékje. „De Stad Amsterdam" heeft een fraaie kunstopname van een schilderachtig grachtje te Amsterdam, den O.Z. Achter burgwal met den koepel der St Nlootaas- ikerk. Natuurlijk ontbreken kieken van dé groote watersnoodoolilocte, die Maandag gehoudien werd, niet; men ziet tal van aar dige momenten van dézen dag van ge meenschapszin. Ook de jonge daim©, die het biljet vam 1000.ophaakte, Is hier vereeuwigd. Heel mooi zijn de opnamen uit oud-Amsterdam er zijn nog steegjes, waar kippen vrijuit rondscharrelen in de straat Ook het nauwste steegje van- Am sterdam, de Ossenspooksteeg, is er ge kiekt, alsmede het „Hemelrijk", waar het niet zeer hemelsoh is. Een fancyflair in Gastricum ten bate van dén watersnood ik in verschillende opnamen weergege ven; „mooi Alkmaar" volgt met eenige •kieken, o-a. interieurs uit het prachtige raadhuis, een hoekje uit de Groote kerk, het waaggebouw, ©.a. Het Noordreekamaal nabij Assendelft wordt verbreed; men ziet verschillende opnamen van de tegen woordige situatie ter nlaatse. verder als tekst de gewone vervolgverhalen en een paar schetsjes. Nieuwe Uitgave. Verschenen bij C. de Haan, Utrecht, het Februari-nummer van „Zonneschijn". Op den omslag is door B. Midderigh Bokhorst den smeltenden Winterkoning geteekend op zijn eveneens smeltenden ijstroon, guitig-schuchter aangezien door een klein meisje met een mandje voor jaarsbloemen. David Tomkins teekende de alleraar digste gekleurde plaat op de titelpagina van een sneeuwpop in een dennebosch en zijn vriendeneen hermelijn, een egel en een hinde. Hij schreef er een versje naast, terwijl hij ook de illustraties tee kende voor het aardige sprookje van S. GruysKruseman: „De Tooverdrank". Ida Heyermans schreef een tooneelstukje, VERGADERINGEN, VERMAKELIJK HEDEN, EïtfZ. Snjeon 18 Februari. ,De Tsjustere Keamer". Alg. Mil. Tehüs, Spoorstrjette, 8 üre. Zondag 14 Februari. „Joseph ln Dothan", R.-K. Volksbond 8 u. Voordrachtochtend v.d. „Dageraad", Ca sino, 10.15 van. Maandag 15 Februari Uitvoering Zangklasse „De Toonkunst", Casino, 7.80 uur. Dinsdag 16 Februari. Concert „Hallelujah", Ger. Kerk. Spoor straat, 8 uur. Roodkapje en de Wolf. Casino, 7.80 Woensdag 17 Februari. Nap de la Mar en Speenhof. Casino. 8 uur. Zaterdag 6 Maart 2e Groot Bal-Masqué, Casino 8 uur. Geboren D0R0THEA MARIA, Dochter van G. M. HOOGENDOORN en C. HOOGENDOORN— Maigret. Helder, 12 Februari 1926. Ondertrouwd en Ch. GRUNWALD. Rotterdam, Helder, j Huwelijksvoltrekking 3 Maart. Eenigste kennisgeving. Februari 1925. Getrouwd (bij volmacht): WILHELMINA DE BIE en JOH. H. BAST, die", mede namens de Familie, dank zeggen voor do belang stelling, bij hun huwelijk onder vonden. Helder, Perlak (Sumatra), 11 Febr. '26 Hoezeer, bij 't duik'len van P.K. de tegenstanders lachten, op Houtrust, 2e Plnkst'ren, blijkt waar duizenden op wachten. L. H. A. M. Hiermede betuigen wij onzen hartelljksn dank aan Familie, Vriendeh en Buren voor de vele bly'ken van belangstelling tijdens de ziekte en het overlijden van onzen eenigsten lieveling, KLAAS, ondervonden. j. bruining; A. BRUINING— de Veies. Jonkerstraat 29. Hiermede vervallen wij den trourigen plicht U ken- pis te geven, dat -heden zacht en kalm is overleden onze lieve Moeder, Be huwd-, Groot- en Overgroot moeder AALTJE SMIT, Weduwe van D. Kemp, in den ouderdom van ruim 84 jaar. Helder, 12 Februari 1926. Namens de Familie, D. KEMP. Bezoeken van rouwbeklag kunnen niet worden ufge- wacht. ZONDAG, v.m. 10 uur: Ds.W. D.v. WIJNGAARDEN, van Voorschoten. MAANDAGAVOND 8 uur: Bijbellezing door Ds. J. A. RAABE. OnderwerpPAULUS en zijn zendlngsleven. LUTHERSCHE KERK. ZONDAG 14 FEBRUARI, 'smorgens 10 uur: Da. K. P. C. A. GRAMBERG, van Enkhuizen. Na den dienst beroeping Predikant. Is MAANDAGMIDDAG na 4 uur tot DINSDAGAVOND r Goede gelegenheid voor ver zorging van huisdieren bij tijde lijke mtstedigheid. Adres: BREMER, Poelier, Koningdwarsstraat 64. i KRAAMVERPLEEGSTER biedt zich aan. Brieven onder Nr. 756, aan het Bnrean van dit blad. Jongeman 21 j., 4 j. kantoor- pract., pr. ref., bekend met ef- fectenadmin., boekhouden en mod. talen, knnnende typen, zoekt oen hem paaaende be trokking. Hoog salaris geen verelBchte. Ook genegen boeken btf te honden of schrijfwerk aan hais. Net duidelijk hand schrift. Brieven onder Nr. 759, a&n het Bare au van dit blad. t

Heldersche Courant | 1926 | | pagina 9