JULIANADORP. Naar wij vernemen hebben eenige dames en heeren het plan opgevat om een uit voering te geven ten bate van de getrof fenen door de waterramp in het Zuiden van ons land. Zij hebben daarvoor in studie genomen het tooneelspel: „Een vreemde eend in de bait'\ Dit stuk is geschreven in het Westfriesch en speelt in het jaar 1860, en in de kleederdracht van dien tijd. De datum van opvoering is bepaald op Zaterdag 13 Maart a.s. De Zangvereeniging „O.K.K." zal hier aan ook hare medewerking verleenen. Kaarten voor deze uitvoering zullen den ingezetenen aan huis worden aangeboden, en wij twijfelen er geenszins aan, gezien het doel waarvoor het geschiedt, of alles zal lang voor den datum der uitvoering uitverkocht zijn. Wanneer men thans aan onze spoor- halte komt, bemerkt men spoedig, dat er aan de Spoorbrug een paar oude be kenden verdwenen zijn en wel de koepels, die ter weerszijden stonden van de brug. Een daarvan is geheel gesloopt, terwijl de andere in zijn geheel op den berm van den kanaaldijk is geplaatst, om dienst te doen als bergplaats tengerieve van het brugpersoneel. Het vele en dure onder houd is de aanleiding tot dezen maat regel geweest, en naar men ons mede deelde, is het gezicht op het kanaal er veel vrijer door geworden. Vergadering Boerenleenbank. Algemeene vergadering van de Boeren leenbank te Julianadorp op Woensdag avond j.1., ten huize van den heer J. Slikker Cz. Aanwezig waren ter vergadering volgens de presentielijst 28 leden. De voorzitter van den Raad van Toezicht, de heer J. Kossen, riep den aanwezigen het welkom toe en zeide er al meer dan eens pro paganda voor te hebben gemaakt, dat er een grooter aantal leden ter vergadering zou verschijnen, maar het heeft niet ge holpen. Eenerzijds spijt het hem, dat de opkomst thans weer zoo slecht is, maar anderzijds ziet hij hierin geen bewijs van vertrouwen, dat er door de leden in het bestuur der bank wordt gesteld. Verder zeide spr., dat het afgeloopen jaar een zeer gunstig jaar is geweest voor de bank en trekt daaruit de conclusie, dat het ook een bewijs van welvaart voor onze streek is. liet vorige jaar is zelfs zoo gunstig gefeest, dat het als een record jaar kan worden aangemerkt, doch niette min sprak hij den wensch uit, dat het volgende jaar nog gunstiger mag zijn. Met deze woorden wordt de vergadering voor geopend verklaard en worden de notulen van de vorige vergadering gelezen door den secretaris, de heer J. de Vries, welke zonder op- oaanmerkingen, met dank voor de goede weergave, onver anderd worden vastgesteld. Vervolgens verkrijgt dezelfde heer de gelegenheid om het jaarverslag over 1925 uit te brengen. Het verslag heeft niets anders dan goeds te melden. Vooreerst wat betreft den omzet. Vanaf de oprichting tot 1914 vertoont de curve, die den omzet voorstelt, weinig verandering. Nu iets hooger, dan weer een kleine inzinking. Maar van 1914 stijgt de omzet snel, om bankboekjes in omloop. Aan spaargelden werd ontvangen ruim 326000.—, dat is ruim 80.000 meer dan in 1924. Uit betaald werd 262000.[d. i. ƒ48000.— meer dan verleden jaar. Aan rente werd uitgekeerd en bijgeschreven 16042.46. De spaanjers hadden 31 Dec. te vorderen ƒ415182.35, of fuim ƒ60000.— meer dan in 1924. Het {aantal voorschotnemers steeg van 91 tot 106 Terugbetaald werd ruim 62000.of 10000.— meer dan in 1924. Nieuwe voorschotten werden verleend tot een bedrag van ruim 144000.—of 39000.— meer dan in 1924 en op 31 Dec. had Uwe bank van de voorschotnemers te vor deren 341937-"of ruim 80000. meer dan in 1924- Aan rente werd van hen ontvangen ƒ15137.50, bijna 3000.— meer dan in 1924. In loopende rekening staan thans 16 personen of vereenigingen. Van deze werd ontvangen ruim f 129.000.en aan hen uitgegeven ruim f 96.000.—. Het vorige jaar was 't juist andersom en ontvingen we minder van hen, dan we uitgaven. Met de C. B. is 't evenzoo: nu ontvingen we f 146.000.en gaven uit f 178.000. vorig jaar was de eerstè som grooter dan de tweede. De schuld van de leden is dus kleiner geworden; f62.000,tegenover f 94.000.en de C. B. die vorig jaar te vorderen had ruim f 14.000.is nu schuldig ruim f16.000.Aan rente werd door de rekeninghouders betaald f4849.45. De overige uitgaven zijn vrijwel dezelfde als in vorige jaren. Alleen is vermeldens waard, dat op het meubilair een flink bedrag f465.56 is afgeschreven en dat de diverse uitgaven ruim f 200.lager zijn dan in 1924. De balans laat't volgende zienInhoud der kas f 4566.91. Uitstaande voorschotten ƒ341.937.—, te goed in L.R. f 80.843.56, alzoo een bezit van f 427.347.47, terwijl de schulden bedroegen: aan de spaarders f 415.182.35 in L.R., aan leden f612.04, aan het reserve-fonds f 10980.14, zoodat dit jaar trots onze hooge rente een winst is behaald van f 1184.98, en het reserve-fonds dus stijgt tot f 12165.12. Hier kon na al deze cijfers het punctum staan, maar toch wil ik niet eindigen zonder u nogmaals een goed bericht te doen, een zaak trouwens, die de meeste bezoekers op de bankavonden wel zullen hebben opgemerkt. Met de uitbreidingen van de zaak kwamen we met onze oude brandkast in conflict. Daarin konden niet meer worden geborgen alle boeken en bescheiden en daarin schuilde een groot gevaar. Het Bestuur besloot daarom tot aanschaffing van een nieuwe en dus grootere. Dat de resultaten uwer Bank zoo goed zijn, is in de eerste en de voornaamste plaats te danken aan het accuraat beheer van uw bestuur en den Raad van Toezicht en het is mij een waar genoegen genoemde heeren hierbij openlijk mijn dank te be tuigen voor de allerprettigste samenwer king. Een afzonderlijk woord van dank zij nog gebracht aan den directeur, den heer Dito, die, toen uw kassier dooreen operatie zijn functie niet kon waarnemen, deze taak ten deele op zich heeft geno men, zoodat de werkzaamheden onge stoord konden doorgaan. Zie, M. H., dat gaf een kleine daling te zien, terwijl 1922 een vrij sterke vermindering in omzet te aanschouwen geeft. 1923 laat een kleine stijging zien en '24 een die wat grooter is, maar het hoogtepunt van 1920 is niet bereikt. In 1925 evenwel gaat de lijn weer opwaarts en niet zoo wejnig ook. Want niet minder dan ruim f 171000. wordt meer omgezet dan in 1924 en het hoogste punt van 1920 wordt ver voorbij gestreefd. 708451.36 is het bedrag voor het afgeloopen jaar. Onwillekeurig vraagt men zich af, waardoor komt dit En men zoekt de oorzakenVoor een goed deel zullen die liggen in het steeds grooter vertrouwen dat onze Coöperatie bij het publiek krijgt, want, niet waar, terwijl 't elders in den geldhandel kraakte, bleef de naam van de Boerenleenbanken onge rept. Nieuwe spaarders kwamen opdagen en vertrouwden hun penningen aan Uwe bank. Nieuwe voorschotnemers, die elders 7 of 8 °/0 rente moesten geven, vroegen hier credieten. In de tweede plaats zal het meerdere toevloeien van geld ook zijn oorzaak vinden in den rentestandaard, die bij Uwe bank 't heele jaar is gebleven 45 °/0. Hit toch is een belangrijk feit, want met ingang van 1 Juli verlaagde de C. B. de rente voor deposito's met '/g °/o en bracht ze alzoo op 31/s °/0. Nu was het voor 't Bestuur zaak om op te passen, want iedere 100 gulden naar Utrecht ge zonden, beteekende 0.50 verlies. Er moest dus worden getracht zooveel mo gelijk 't geld hier te plaatsen en zoo weinig mogelijk naar Utrecht te zenden. Het spreekt van zelf, dat dit doel niet steeds ten volle kon worden bereikt, maar uit de cijfers, die U straks zult vernemen, kunt U opmaken, dat men het dicht is genaderd. Het spreekt van zelf, dat, waar de C. B. is voorgegaan en allerwege de rente daalt, ook Uwe bank zal moeten meegaan, zooals U dan ook straks door den Voorzitter zal worden vermeld. En nu enkele opmerkingen over 't bedrijf. Het aantal leden bedroeg op 31 Dec. 152. Het aantal spaarders steeg met 18 en alzoo zijn er ultimo Dec. 390 spaar- in 1920 het toppunt te bereiken. 1921 eenvoudige feit teekent uw bestuur. Hun leus isalles over hebben voor uwe Bank, opdat wij nog eenpiaal den dag mogen beleven, dat de omzet het millioen heeft bereikt. Daarom, M. H., steunt uw bestuur en den R. v. T. en helpt ons op den weg naar de 1000 X 1000, Niemand der aanwezigen had op dit verslag iets aan te merken, en de Voor zitter was hier zeker de tolk der verga dering, toen hij den secretaris dank zegde voor zijn duidelijke en zakelijke weergave wat er zooal in 1925 was gebeurd. Het volgende punt was de rekening en verantwoording. Door de heeren P. Pluister, R. Tromp en P. de Gtaaf waren boeken en beschei den nagezien en bij monde van laatstge noemde werd medegedeeld, dat alles in volkomen orde was bevonden en de com missie aan de vergadering kan adviseeren tot goedkeuring daarvan. Hiertoe wordt besloten en zegt de voorzitter de rappor teurs dank voor hun uitgebracht advies. Vervolgens doet het bestuur mededee- ling, dat d^or de gewijzigde statuten, enz. vele zaken nu door het bestuur afgedaan worden, waartoe vroeger alleen deAlgem. Verg. het recht had. Verder, dat het be stuur den rentestandaard noodwendig moest verlagen en wel voor spaargelden 3 Va voor ee" jaar vast, 4 °/n en 4'/, °/0 voor voorschotten en loopende rekeningen. Dat het salaris van den kassier op het zelfde bedrag is bepaald gebleven en dit de tevredenheid van den kassier kan weg dragen. Een lid vraagt, of de rente voor de spaargelden niet met bijv. x/4 °/0 verhoogd kan worden, omreden er onlangs een paar heeren hier hebben rondgereisd om personen te bewegen, aam*hun instelling hunne spaarpenningen in deposito te geven tegen een rente van 5°/0, en zeer coulante voorwaarden. De Boerenleenbank kan zijn rente standaard niet verhoogen, om redenen hierboven reeds genoemd en wat het andere betreft dient men wel goed uit te kijken. Daarna is aan de orde het voorstel tot verleenen van subsidie aan het Witte Kruis. De Voorzitter zet in den breede een en ander voor de vergadering uit elkaar. De hoofdzaak is deze om de afd. Helder van Het Witte Kruis te steunen in de kosten van vervoer voor de pleeg zuster, als deze hare diensten bij een patiënt in onzen polder moet verleenen. Het Bestuur stelt voor om over 1925 en 1926, voor elk jaar een subsidie toe te staan van f 100.Nader wordt toege licht dat de f 100.— over 1925 reeds zijn gegeven, mocht echter de vergadering de goedkeuring eraan onthouden, dan zal deze f 100.over het Bestuur hoof delijk worden omgeslagen en in de kas worden teruggestort. Voor hetzelfde doel was ook eenigen steun van het Dirk van Foreest-fonds ontvangen. Ter verduide lijking werden ook de tarieven van ver pleging voorgelezen. Niemand had ov^r dit voorstel iets te zeggen en werd het geven van een subsidie met algemeene stemmen goedgevonden. Het volgende punt was verkiezing van bestuursleden en plaatsvervangers. Aftre dend voor het bestuur was de heer C. Dito en voor den R. v. T. de heer A. Grin. Beide heeren waren direct herkies baar en werden met groote meerderheid van stemmen herkozen en aanvaarden beide hunne benoemingen met dank aan de vergadering voor het opnieuw in hen gestelde vertrouwen. Tot plaatsvervangers werden bij acclamatie benoemd de heeren R. Tromp en S. Bier steker Jr. De eerste ter vergadering aan wezig neemt zijn benoeming aan, terwijl de laatste hiervan in kennis zal worden gesteld. Tot leden van de commissie tot nazien der rekening werden benoemd de heeren C. Kant, P. Pluister en R. Tromp. Nu restte nog de rondvraag, welke totaal niets opleverde. De voorzitter bracht daarna de aanwezigen dank voor de aan gename samenwerking,en sprak den wensch uit dat de Bank een volgend jaar een nog gunstiger beeld zal toonen dan heden avond het geval was, hetwelk niet anders kan zijn dan een teeken van bloei en welvaart voor onze streek. Daarna sluiting. WIERINGEN. J.1. Dinsdagavond hield de Onderlinge Glasverzekering Maatschappij „Wierin' gen", een algemeene vergadering, in het lokaal van den heer Jb. Bruul {te Hippo- lytushoef. De voorzitter, de heer C. 0. Bakker, opent de vergadering met een hartelijk woord van welkom aan de aanwezigen en verzoekt den directeur (tevens secre taris-penningmeester), den heer G. Tim merman, de notulen te lezen der vorige vergadering. Deze worden, na gelezen te zijn, onveranderd goedgekeurd. Tevens brengt de directeur verslag uit van den stand der rekening gedurende 1925, waar uit blijkt dat het verloopen jaar niet gunstig is geweest, daar veel ruiten zijn gebroken en een nadeelig saldo van ruim 8 gulden hiervan het gevolg was. Door de vergadering wordt besloten dit nadeelig saldo aan te zuiveren door 5 pet. extra van de te vorderen premie te heffen. Intusschen zijn de boeken, rekeningen, enz. nagezien door de heeren Rump en Wilms, welke in orde worden bevonden. Voorzitter dankt dan ook den heer Tim merman voor zijn accuraat beheer. Bij verkiezing van een commissaris, aftredend de heer 0. Duijnker, wordt deze met alge meene stemmen herkozen, en neemt zijn benoeming aan. Bij de rondvraag wordt nog in het midden gebracht of het niet mogelijk is, dat wanneer een ruit ge broken wordt bij een verzekerde de dader daarvoor niet aansprakelijk kan worden gesteld. Daarop antwoord^ de direc teur dat door hem zooveel mogelijk wordt geprobeerd de geleden schade te vorderen, maar in vele gevallen zijn de daders niet bekend of onbemiddeld. Ver der niets meer aan de orde zijnde sluit de voorzitter de vergadering. De arbeider Jb. D., welke op last van den heer officier van Justitie te Alkmaar, in verband met de inbraak met geweld pleging bij den heer J. Mulder Jz., inde 'Elft, alhier, gepleegd, onlangs is gear resteerd, als verdacht van de vermoede lijke dader te zijn, is thans uit voorarrest ontslagen en op vrije voeten gesteld, De viool- en mandolineclub O. K. K., alhier, heeft aan de muziekvereeniging Harmonie, voor haar a.s. te houden con cours, een zilveren lauwertak geoffreerd, terwijl de muziekvereeniging Apollo, van den Oever,een groote zilveren lauwerkrans heeft aangeboden. Tevens heeft Apollo zich bereid verklaard op een der a.s. te houden feestavonden, een concert te geven. Voor het aanstaand, alhier, te houden muziekconcours, heeft de heer H. Wilms, alhier, aan de muziekvereeniging Har monie, een zilveren kruis aangeboden Gemeenteraad van Wieringen. Spoedeischende vergadering van 17 Februari 1926. Voorzitter L. C. Kolff, Burgemeester Secretaris C. F. van Duin. Afwezig de heer K. Engel. De Voorzitter opent de vergadering. De Raad vindt goed, dat de notulen der vorige vergadering gelezen worden in de binnenkort weder te houden raadsverga dering. 1. Voordracht inzake verbreeding der Gemeentewegen. De Voorzitter deelt mede, dat de weg in Westerland verbreed is en dat overal medewerking van de eigenaren van den aanliggenden grond is ondervonden, waarin een reden werd gevonden, om door te gaan* Thans is de weg tot Hippolytushoef verbreed; dit heeft globaal ongeveer f 2500.gekost. Het verbreeden aan de Oost zal ook ongeveer f 2500.kosten. Uit oude kaarten, welke bij den heer O. Bosker gevonden zijn, bleek de juiste breedte van den weg en ook, dat ver schillende perceelen grond, aan den weg gelegen, gedeeltelijk bij dien weg behoor den. Waar nu een mooie breede weg wordt verkregen en het tevens een werk verschaffing is, stellen B. en W. voor met dit werk door te gaan. De heeren Kaan, Oden en andere spreken er hun misnoegen over uit, dat niet eerder een spoedeischende vergade ring is belegd. Er wa3 besloten alleen den weg te Westerland te verbreeden. De heeren stemmen toe, dat het een nuttig werk is en de weg ook mooier wordt. De heer M. Kooi oppert de mogelijkheid dit door het Rijk te laten doen, de weg wordt toch alleen zoo breed gemaakt met het oog op het te verwachten drukke verkeer in verband met deZuiderzeewerken. Na nog enkele discussiën wordt besloten dit werk door te ietten en hiervoor een bedrag van f 5.000.uit te trekken. Voordracht tot het aangaan eener kas- geldleening. De voorzitter deelt mede, dat verschil lende werken, als f 3.000.voor den Koogerweg, f 700,subsidie aan de klok in de kapel, aan den Oever, enz., uit de gewone middelen zijn betaald, waardoor er te weinig geld in kas is. B. en W. stellen voor eene kasgeldleening van f 10.000,rente max 5 °/0 aan te gaan. Wordt goedgevonden. 2. Voordracht tot het indienen van bezwaren "tegen forensenbelasting. De voorz. leest hierover verschillende minis- trieele beschikkingen enz., daaruit blijkt, dat voor reclame tegen forensenaanslag, thans de goedkeuring van den raad noo- dig is. Het betreft hier alleen aanslagen van de gem. Medemblik, opgelegd aan den heer O. J. Bosker voor steenlossing te Medemblik, en aan D. Koorn, Jb. Koorn en M. Minnes voor het zouten van visch en groenten aldaar. Waar deze aanslagen gehandhaafd blijven en de gem. Wieringen van de desbetreffende aanslagen moet aanslaan, is het een gemeentebelang hier tegen te reclameeren, temeer waar de aanslagen ten onrechte zijn opgelegd. Om te worden aangeslagen, moet men minstens 90 dagen in een jaar zijn werk kring in de bedoelde gemeente hebben. Waar dit met geen der aangeslagenen het geval is,-daar zij slechts enkele malen in 'die gemeente komen, is deze aanslag geheel ten onrechte opgelegd. Er wordt met algemeene stemmen besloten hier tegen te reclameeren. Verder wordt nog gevraagd of de gemeente Wieringen niet al de bazen en arbeiders als forens te Wieringen'kan aanslaan, waarop geant woord wordt, dat de meeste lui, die hier werk hebben, hier zoolang hun hoofd verblijf-kiezen, gewoon worden aange slagen, terwijl verschillende ook'belasting vrij zijn. 3. Rondvraag. De heer Lub zegt, dat er lieden aan den Oever klagen, dat het aanplakbord daar niet in orde is en wanneer er wordt aan geplakt, dit er direct wordt afgescheurd. Een aanplakbord met gaas er voor zou afdoende zijn, wanneer er iemand bereid is het sleuteltje in bewaring te nemen De Voorzitter weet niet, dat de Gemeente te den Oever een aanplakbord heeft, waarop gezegd w.ordt, dat er twee zijn, dus waarschijnlijk van de Gemeente één en één van het Heemraadschap, deze zaak zal worden onderzocht. Het is den heer P. Kaan opgevallen, dat het ijzeren hek aan het kerkhof te Wes terland, waaraan een paar jaar terug be langrijke kosten zijn gemaakt, thans weder vernield is. Eenig toezicht hierop zou gewenscht zijn. Dit zal geschieden,en ook zal aan het Hoofd der School te Westerland geschre ven worden, zoo de schooljeugd zich hieraan schuldig maakt, deze hier eens op te wijzen. De heer Oden merkt op, dat er te Westerland bij hem over geklaagd is, dat in het speelkwartier, door het Hoofd der School met de grootere jongens op het door de gemeente afgezette speelterrein gevoetbald wordt en de kleine kinderen op den weg worden gezonden. Dit gevaarlijk, de gemeente heeft zich pas heel wat kosten getroost om een goec afgesloten speelterrein te krijgen. Hierover zal worden geschreven. Hierna sluit de Voorzitter de vergade ring en gaat de raad in comité over. Anna Paulowna. Gisterenavond had in „Veerburg" een gecombineerde Ouder avond plaats van de drie openbare scholen mede bijgewoond door verschillende auto riteiten onzer gemeente, 't Was een avond die een propagandistisch karakter droeg want de heer N. C. Bos, administrateur van de „Kinderherstellings- en Vacantie- kolonie" te Egmond, was uitgenoodigd tot het houden eener voordracht, in de hoop dat deze aanleiding mocht worden tot de stichting eener plaatselijke afdeeling van het Centraal Genootschap. Spreker deed dit op zoo bevattelijke en tevens toch zoo boeiende wijze, dat het ons niet moeilijk zou vallen, naar aanleiding zijner rede een kolom of ander half te vullen. Maar dit kan natuurlijk onze bedoeling niet zijn. We willen er echter toch iets en wel het volgende uit weergeven: Tuberculose, zoo meende men vroeger, was iets wat het kind reeds bij de geboorte had meegekregen en over eenkomstig die opvatting was men van oordeel, dat er al heel weinig tegen te doen was. Tegenwoordig echter weet men, dat dit niet het geval is, maar datT.B.C. een gevolg s van besmetting door T.B.C.-patienten. Je verspreiding van de bacillen door de .patiënten blijkt zóó groot, dat aan sesmetting schier niet te ontkomen zou zijn, wanneer het menschelijk lichaam niet zelf, o. a. in de witte bloedlichaampjes de vijanden bevatte om deze bacillen te jestrijden. Mochten wij dus t. b. c.-bacillen in ons hebben opgenomen, dan wil dit gelukkig nog niet dadelijk zeggen, dat wij daardoor tot t. b. c.-lijders veroordeeld zijn, doch dan heeft er in ons lichaam een strijd plaats, waarin ten slotte de sterk- sten overwinnen zullen. Het is dus zaak, om den lichaamsweerstand zoo sterk mo gelijk, de bacillen daarentegen zoo zwak mogelijk te maken. En wat is nu gebleken Jat frissche lucht en zonlicht doodelijk voor de t. b. c.-bacillen zijn. Onderzoekin gen hebben uitgemaakt, dat b. v. een deken van een t. b. c.-lijder door diens ïoesten met millioenen bacillen besmet, na eenige uren aan lucht en zon te zijn blootgesteld, geen enkele levende bacil meer bleek te bevatten. Het doel van het Centraal Genootschap van Kinderherstel'ings- en Vacantiekolo- nies nu is, om zooveel mogelijk Tehuizen te stichten, waar het tuberculose kind door veel frissche lucht en zonnelicht genezing vinden kan. Een belangwekkende film werd vertoond, waardoor het leven der kinderen gedurende hun verblijf in de Kolonies allerduidelijkst werd geïllustreerd. Dat van voordracht en film een groote overtuigingskracht is uitgegaan móge alijken uit het feit, dat nog denzelfden avond een plaatselijke afdeeling werd'ge- sticht, terwijF van de ongeveer 70 aan wezigen |*eeds dadelijk 41 als lid toetraden. De minimum contributie bedraagt f I. Vijf gulden moet door de afdeeling aan het Centraal Genootschap worden afge dragen, waarmee zij het recht heeft, kin deren naar de Kolonies uit te zenden. De verplegingskosten voor ietier kind zijn •f 1.95 per dag, waarvan het Rijk fo.25 en ook de Provincie f 0.25 betaalt, terwijl gedurende de wintermaanden de Provincie F0.75 bijdraagt. De heer V. Kaan werd tot voorloopig voorzitter, de heer C. F. van der Goes tot voorloopig secretaris be noemd, zoodat men zich bij laatstgenoemde als lid kan aanmelden. GEMENGD .NIEUWS. Een Poolsche Landru. In die (Mcische stad Nowo-Sancaz<?) Is men een massamoordenaar op het spoor gekomen, die op beestachtige wijze niet minder don 58 vrouwen en kinderen heeft vermoord. Onder zijn slachtoffers bevindt zich ook een priester. De moordenaar heeft de meeste moorden bekend. Moord en roof. De Romeinsche bladen makten, dat te Sasaari des nachte een .troep bandieten) een hoeve Is 'binnengedrongen, den boer, zijn vrouw en twee kinderen vermoord en twee andere kinderen ernstig gewondi hebben en ar venvolgens met alles wat waarde had van- .door is gegaan. Verscheidene verdachten ■zijn aangehouden. Een stenr. De stoomtreiler Anna YM 34 heeft te IJmuiden een steur van 100 kilogram aan gebracht. Nog steeds mijnen. De Dinsdag te IJmuiden binnengeko men stoomtreiler Christine Catherine YM 18 heeft op zijn laatste reis in de netten een mijn opgevisoht, die men echter weer overboord heeft gezet. Beroovlng. Het gerechtshof te Amsterdam heeft Dinsdag J. M. E. K, 80 jaar, kamerver- huurster, en M. A. R., 81 jaar, -vrouwen) die in een hotel aan den Kloveniersburg wal een koopman uit Groningen van 1200 hadden beroofd, tot 4 jaar gevan genisstraf veroordeeld. De rechtbank te Amsterldlami had beiden) tot 8 jaar veroor deeld. Postzegelnleuws. De Itaiaansohe koloniën zullen binnen kort hunne eigen postzegels krijgen met een uniform beeld, dat het uit de zee op stijgend© Itala voorstelden zah De Oostenrijksche post zal op 8 Maart de nieuwe weldadigheidspostzegels uitgeven. De voorstellingen zijn ontleend1 aan dë Nl- beltungen-sage, dloor den scMkter Wilhelm Dachauer ontworpen en door prol. Scbirm- böck 'in koper geëtst. De zegels verschijnen in de waarden van 3, 8, 15, 20, 24 en 40 groschen, Turkije brengt In Maart een nieuwe serie in 19 waarden in omloop. Pagehaar. Dezer dagen kwam een ingezetene van Nieuw Helvoet den burgemeester vertel len, dat 's nachts Iemand door openschui ving van een raam zich toegang had ver schaft tot de slaapkamer van haar kinde ren en haar 12-jarige dochtertje de haar vlecht had afgeknipt. Bij het door de po litie ingestelde onderzoek bekende even wel de 12-jarige al spoedig dat zij het ver haal verzonnen had en zelve haar vlecht had afgeknipt. Haar ouders wilden niet hebben dat ze pagehaar droeg.

Heldersche Courant | 1926 | | pagina 7