gen het O. M. te Glatz zich hardnekkig verzette, o.a. met de bewering, dat het achtergelaten dokument van Denke geen bewijskracht had. Tenslotte wist het „Oberlandesgericht" te Breslau het ver zet van het O. M. te breken. Trautmann is thans vrijgesproken, na twaall' jaar van het beste deel van zijn leven in het tuchthuis te hebben doorge bracht. De staat moet hem z.g. de schade vergoeden. Hetgeen natuurlijk niet moge lijk is. Aanzienlijke verduistering. De K. N. S. M. en de K. W. I. M. voor pi.m. f 750.000 benadeeld. Naar „Het Volk" verneemt is dedirektie der Kon. Ned. Stoomboot-Mij. en der Kon. West-Ind. Maildienst dezer dagen tot de ontdekking gekomen, dat de beide maat schappijen in den loop der jaren voor een zeer aanzienlijk bedrag, men spreekt van pl.m. f 750.000, benadeeld zijn, als gevolg van verduisteringen, die door een vooraanstaand ambtenaar dezer stoom vaartmaatschappijen zouden zijn gepleegd. Een aantal jaren geleden werd door genoemde onder één directie- staande stoomvaartmaatschappijen de noodzake lijkheid aanwezig geacht om, teneinde voor de bevrachting harer#booten niet langer van partikuliere kargadoorskan-- toren afhankelijk te zijn, een vrachtmail en bevrachtingsbureau in het leven te roepen. Over dit bureau werd de heer R., onderdirekteur der K. N. S. M., als direkteur aangesteld. Nu hebben bij de K.N.S.M. en K.W.I.M. de laatste jaren verschillende bezuini gingen plaats gehad en thans was het blijkbaar de beurt van het bevrachtings bureau om eens terdege onder de be- zuinigingsloupe re worden genomen. Bij de in verband daarmee gehouden kontroje is men tot de ontdekking gekomen, dat door ontoelaatbare manipulaties bij het bevrachten van scheepsgoederen aanzien lijke verduisteringen zijn gepleegd. In de boekhouding moeten tal van posten zijn ontdekt, die als onbetaald zijn geboekt, terwijl inderdaad betaling heeft plaats gehad, echter zonder dat de ontvangen bedragen verantwoord zijn. Na deze ontdekking, j.1. Zaterdag ge daan, is de direkteur R. met twee zijner zoons, die op het bevrachtingsbureau werkzaam waren, onmiddellijk geschorst. Het door de politie na aangifte inge stelde onderzoek, deed ernstige verden king rijzen tegen den te Haarlem wonen den direkteur R., die dan ook Dinsdag middag door twee rechercheurs van het bureau Warmoesstraat te Haarlem werd gearresteerd. „Het Volk" verneemt, verder, dat de verdachte, die voor zijn overbrenging naar Amsterdam, eenigen tijd in het politiebureau te Haarlem heeft doorge bracht, 1 aldaar een poging heeft gedaan om zich het leven te benemen. Hij heeft zich echter niet meer dan een lichte verwonding kunnen toebrengen en werd, daar hij zich in een hoogst nerveusen toestand bevond, naar het St. Elisabethgasthuis vervoerd. Woensdag kon de verdachte naar Am sterdam worden overgebracht, waar hij voor den officier van justitie is geleid. Deze vond na verhoor geen termen den verdachte in voorarrest te stellen. Het justitieele onderzoek duurt intus- schen voort. Buitengewone koude in de bovenlucht. Het Kon. Ned. Met. ïnst. te De Bilt deelt mede: De dagelijksche waarneming van de temperatuur in de bovenlucht, gistermorgen te 7.15 uur per vliegtuig te Soesterberg verricht, gaf voor de hoogst bereikte lagen een record van atmosfe rische koude te zien. Op de grootste door den vlieger bereikte hoogte van 5240 me ter werd een temperatuur geregistreerd van minus 42 graden Celclus, op 5000 me ter bedroeg de luchttemperatuur minus 40 graden Celcius, op 4000 meter minus 82.8 graden, terwijl tot nu toe de, laagst waargenomen temperatuur in deze ni- veau's waren resp. minus 36.4 graden op 24 December 1925 en minus 29.4 graden op 26 Februari 1924. De temperaturen minus 22.0 graden en minus 13.4 graden, die he den op 8000 en 2000 meter werden waarge nomen, werden overtroffen op bovenge- noemden 26 Februari 1924, toen op deze hoogten resp. minus 23.4 graden en minus 16.6 graden Celcius werd geregistreerd. Opmerkelijk was heden de buitengewoon sterke temperatuurdaling met de hoog te, die boven 8000 meter bijna 9 graden Celcius per 100 meter bedroeg, een waar de, die anders eerst tusschen 7 en 10 K.M. hoogte wordt gevonden. Hevige sneeuwval en koude. Uit geheel Zwitserland wérdt hevige sneeuwval gemeld. In de hoogere berg- gedeelten heerscht een strenge koude. Ook in Duitschland is het slecht weer geweest. Gistermiddag heerschte te Berlijn een sneeuwstorm, vergezeld van een onweer, zooals men sedert jaren niet heeft beleefd. Boomen werden ont worteld en een 6 m. hooge schoorsteen omgeworpen, welks steenmassa de daken van twee huizen'vernielde. Op verschil lende punten der stad sloeg de bliksem in. Dergelijke berichten komen ook uit de overige deelen des rijks. Hier en daar daalde de thermometer tot beneden het vriespunt. Frankrijk had eveeneens van het nood weer te lijden. Uit verschillende plaatsen worden stormen gemeld. In de streek van St. Etienne en van Perpignan werd groote schade aangericht. Op verschil lende plaatsen viel sneeuw. Storm, Tijdens een kort, hevig onweer boven Leeuwarden, dat gepaard ging aan ruk winden met sneeuw- en. hagelbuien, is Woensdagnacht het dak van tien houten woningen aan den Greunsweg afgerukt en gedeeltelijk heel ver het land in ge slingerd. Binnenshuis werd aanzienlijke schade aangericht Ook de nieuwe lood sen en bergplaatsen op het terrein der ge meente-reiniging werden gehavend. Aan de Oldegalilaan Is een hooge borgloods gekanteld en op twee woningen terecht gekomen, die gedeeltelijk instortten. Al les liep zonder persoonlijke ongelukken af. Gasveratlkking. De 70-jarige J. is gisteren dood in zijn woning aan den Waldeck Pyrmontsingel te Nijmegen gevonden. Hij bleek door gasverstikking om het leven te zijn geko men. Verduistering van 50,000. Voor de Rechtbank te Amsterdam (heeft Donderdag terecht gestaan een gewezen procuratiehouder dor N.V. Maatschappij tot exploitatie Nedierlandsche Pl&ntenbo- terfabriek te Amsterdam, beklaagd dat hij op verschillende tijdstippen in de jaren 1924 en 1925 en daarvoor pl.m. 60,000, toebehoorende aan de N. V., hoeft verduis terd1. Eisóh wegéns verduistering meermalen geploegd één jaar, gevangenisstraf. Moordaanslag. In het gebouw Olympia te Haarlem werd Donderdagavond gedanst. Onder de aanwezigen was de 24-jarige R. V. te Haarlem. Hij zag, dat de 19-jarige F. M., te Heemstede, met wien hij eenigen tija omgang had gehad, danste met een ander. Dit wekte zijn jaloezie op: hij haalde een revolver voor den dag en loste twee scho ten op het meisje. Voordat hij voor de derde maal kon BOhieten, werd hij over mand en werd hem het wapen afgenomen. Het tweede schot was pp een afstand van 25 cM. gelost. De kogel ging het meisje door de linkerborst en vérliet het lichaam weer. Het slachtoffer werd ter plaatse verbonden., zij was zeer licht gewond en kon loopende naar huis gaan. De dader is opgesloten. Redding in den Atlantlschen Oceaan. Een redding door de Volendam. New-York, 5 Maart. Een draadloos be richt, ontvangen van de Volendam ver meldt dat genoemd schip in volle zee zes menschen heeft gered die op een onklaar geraakten schoener hulpeloos hadden rondgedreven 'sedert 17 December. De schoener had geen zeil meer en verkeerde In zinkenden toestand. Zij had de reis moeten maken van Spanje naar New Foundland. De geredden zijn de kapitein en vijf leden der bemanning. De naam van den schoener werd in het radio-tele gram niet gegeven. De belladonna-verglftlglng. De Amsterdamsche rechtbank heeft Piet Brakkee wegens de belladonna-vergifta- ging veroordeeld tot vier jaren gevange nisstraf. Als beloonlug eenauto'. Zulleni weldra de beste en Ijverigste leer lingen ook in ons land een.auto of mo tor ten, geschenke ontvangen? Wij hebben het tot dusver nog niet verder gebracht dan Blue-Bandt-reizen naar 'Zwit serland1; lm Frankrijk is men reeds toe aan auto, motor of fiets als belooning van deugd en ijver. De bekende Peugeot-fabriek heeft n.L een groot aantal van haar producten als „prijs" ter beschikking gesteld. Dezer dagen heeft de prijsverdeeliog plaats gehad in een der zalen van de Sor- bonne te Parijs. De rector van de Universiteit, vertegen woordigers van den minister van Onderwijs en van andere departementen, leiders van tal van onderwijsinrichtingen en vertegen woordigers van de groot-industrie hadden aan één tafel plaats genomen. De heer Robert Peugeot hield een toe spraak, waarin hij mededeelde, hoe zijn fir ma er toe gekomen was de prijzen beschik baar te stellen. Een bevordering van de lichamelijke opvoeding bij groote intellec- tueele inspanning was het doel geweest. Hij hoopte, dat anderen zijn voorbeeld; zouden volgen. Prof. Lapie, rector van de Universiteit, moest erkennen, dat hij, aanvankelijk geaar zeld had het aanbod der Peugeot-fabrieken te aanvaarden. Hij was echter van zijn dra ling teruggekomen en wilde gaarne huld'e brengen aan de symbolische beteekenis der geschenken van den groot-industrieel, die een verbond had wollen sluiten1 tusschen physleke en Intellectueele opvoeding. Daarna had de prijsuitdeeling plaats. Een en twintig auto's werden verdeeld onder de beste studenten der Universiteit en leer lingen van hoogescholem, veertien motor1 rijwielen onder de leerlingen der kunstnij verheidsscholen, ambachtsscholen en land- bouwinstituten, vijfhonderdzeventig extra goede fietsen vielen ten deel aan de leerlin- geh van middelbare en M.U.L.O.-scholen, terwijl meer dan duizend fietsen voor de leerlingen der lagere scholen werden, be stemd. Schoener gestrand. In den nacht van Donderdag op Vrij dag is de Letsche schoener Dainha, met yen lading hout uit Suriname met bestem ming Middelburg onderweg, na vruchte loos getracht te hebben den mond van de Schelde te bereiken, door den hevigen wind op korten afstand van het haven hoofd van Zeebrugge gestrand. De negen leden van de bemanning sprongen in het water en trachtten zwemmend de kust te bereiken, waarbij echter vier hunner, on der wie de kapitein, omkwamen. Drie der geredden waren zoo zwaar gewond, dat zij onmiddellijk naar het hospitaal te Brugge moesten worden overgebracht. Ben nieuw type locomotief. Te TrolMttan zijh in tegenwoordigheid van vele butyenliandische spoorwegdes- kundiigen proeven genoemen met een nieuw Zweedsrih type van een locomotief, die gedreven wordt door een petroleum- motor met hydraulische kracht-transfor matie. Men verwacht van deze nieuwe vinding een grooten omkeer In de spoorwegtractie De Tromp te Palermo. Men schrijft aan het Hbl.: Zooals in elke haven, wordt aan het eind van zoo'n verblijf door den oommandant en officieren van de schepen aan autori teiten en genoodigden, op een middag, een thé dansant aangeboden. Ook hier ge beurde dit Er waren, zooals altijd, invi taties voor pl.m. 200 menschen verzonden. Tweehonderd menschen ls niet zoo heel veel, want ik herinner me, dat op de Oost- zee-reis verleden zomer te Stockholm op dit schip zich 450 gasten een heelen avonu vermaakten. Maar nu zouden we kennis maken met een Sioiliaansche gewoonte, waarvoor we niet gewaarschuwd waren, en die minder prettig voor ons 'en voor de gasten bleek te zijn. Als men in Sicilië n.1. meneer en me vrouw Plgani uitnoodlgt, dan komefi niet alleen meneer en mevrouw Pigani, maar dan komen de echtelieden Pigani met de negen kinderen van twee tot achttien plus de oom en tante die er toevallig logeeren. Zoodat er inplaats van 200, 600 gasten kwamen. Driemaal meer dan verwachi wordt is wel wat veel, ofschoon er niets tegen ls, dat als Iemand uitgenoodigd is, deze iemand een aardig nichtje mee brengt. Om nu niet onbeleefd te zijn werd iedereen naar boord gebracht. Maar na dat wij anderhalf uur onafgebroken met vier sloepen af en aan gevaren hadden, brak 't ongelukkige moment aan, waarop het schip vol was. De werf „de Schelde" had deze mogelijkheid nu eenmaal bij den bouw van het schip niet voorzien, anders had zij als materiaal inplaats van staal elastiek genomen, 't Was onaangenaam voor ons zoowel als voor de gasten die op den wal bleven staan, maar: „Que voulez- vous, Madam?" Nood breekt wet. Blft waren we toen om half zeven alle menschen weer waren geloogd. Dansen was een illusie gebleken. Daar eohter hu mor niet de slechtste eigenschap van den Hollandschen zeeman ls hadden wy ons toch wel vermaakt, 't Genoegen bleek echter minder groot toen na afloop zeven en-twintig yslepeltjes (die gelukkig te Palermo gehuurd waren) en eenige asch- bakjes, poppetjes en dergeiyken vermist werden, die onze geëerde gasten biykbaar als souvernir hadden meegenomen. ,,'sLands wys, 'slands eer!" 'i - des het omgekeerde waar te nemen. Door middel van het rttntgénsdherm kon dé werkzaamheid van maag en dar men worden nagegaan. Men gaf de proef persoon daarvoor voedsel, gemengd imet bariumsulfaat, hetwelk een schaduw op het röntgensdhenmi teweegbrengt. Zoodra or«lor hypnose een voorstolling gewekt werd van een met tegenzin verorberde spijs hielden' de gelijkmatige bewegingen van de maag onmiddellijk op; zij Ihing dan slap naar heneden. Nam de tegenzin toe, dan traden tegengestelde bewegingen van de maag op (braken). Hieruit blijkt dus, van welk een groot belang het voor de spysverteeoring ls of wij een spijs met smaak of met tegenzin gebruiken, en het is te hopen, dat de art sen, ibij het geven van dlëet, met de Indl- vldueele smaken hunner patiënten reke ning houden. (Naar Wet Bladen.) OOST-INDIE. Gouverneur-Generaal Fock wenscht niet langer te blijven. In verband met het feit, dat een der eerste drie punten, waarover het nieuwe kabinet moet decideeren zal zyn de keuze van een nieuwen Landvoogd, verneemt ..Aneta" dat het vaststaat, dat mr. Fock onder geen conditie bereid ls, eventueel nog als gouverneur-generaal aan te bUjven na 7 September. Afzonderen van Vitaminen. In de „Lancet" deelt dr. Drummend wat mede over de vorderingen; die in de laat ste jaren zijn gemaakt in het zuiver af scheiden van vitaminen. Nadat hy nog eens heeft opgemerkt, dat het in vet op losbare vitamine in werkelijkheid uit twee verschillende componenten bestaat, waar van het eerste, het vitamine A, de groei van jonge dieren bevordert, het tweede, het vitamine D, identiek is met het an- tirhachltisoh vitamine, duidt hij den weg aan, die geleid heeft tot het zuiver maken van het vitamine A. Uitgegaan werd van 10 KjG. levertraan. Deze werd verzeept, 100 gram ervan was niet verzeepbaar en bevatte uitsluitend het vitamine. Van déze 100 gram konden 60 gram in acief ohole- stearine worden afgescheiden; de andere 50 gram, (bestaande uit actief materiaal, werd ondier een druk van 12 mM. kwik gedistilleerd. Tusschen 180 en 20 gr. O. gingen 1016 gram over In een olie achtige stof, waarin al het vitamine aan wezig was. Inplaats van 10 K.G. had men dus 10 gram stof gekregen met dezelfde wericlng, een concentratie dus van 1 op 1000. Deze fractie wordt nu nog nader onderzocht. Van deze fractie heeft een rat 1/200 rn.gr. per dag noodig om behoorlijk te groeien. Dr. Drummont deelt dan verder mede, dat hij de onderzoekingen over het antir- hachdstisohe vitamine D ook belangrijke vooruitgang is te 'bespeuren. Toen In 1919 werd gevonden, dat het vitamine 'D in de voeding vervangen kon worden door be straling van de kinderen of proefdieren met ultraviolet, leek deze vondst moeilijk te verklaren. Wij weten thans, dat het ultraviolet licht in het lichaam uit het overql dispo nibele chofesearine een stof maakt, die indentle met het vitamine D schijnt te zijn. Zuivere cholestearine bevat geen vita mine D, maar als men deze stof 'buiten het lichaam aan ultraviolet blootstelt, wordt ze chemisch veranderd en (krijgt an- tirhachltlsche eigenschappen. Men ls thans bezig te onderzoeken, welke de chemische samenstelling van het veranderde chole stearine ia Lekker eten en spijsvertering. Van hoeveel 'belang het is, dat men voedsel tot zich neemt, dat zich hdj 's meni- 'sohen smaak aanpast, toonen proeven, in Weensohe ziekenhuizen genomen door een tweetal doctoren, op personen, die zich daarvoor vrijwillig hadden beschik baar gesteld. Aan de proefpersonen werd eenzelfde hoeveelheid voedsel toegediend, die, na eenl, 80-tal minuten ln de maag te zyn ge weest, met een maagpomp daaruit weder werd verwijderd. Van de aldus verkregen spij'sbry werd het totale zuurgehalte en dat van vrij zoutzuur bepaald. In gewone omstandigheden was dat by dezelfde per sonen steeds ongeveer gelijk. Nu werd dezelfde hoeveelheid voedsel ln 'hypnotisohien toestand toegediend en daarbij werd1 de voorstelling gewekt, dat het rundvleesch was, dat met tegenzin zou worden 'gegeten. Nia een paar dagen liet men dezelfde hoeveelheid gebruiken met de voorstelling, dat het iets heel lekkers was. In het tweede geval vertoon de na het uitpompen de maaginhoud een veel grooter zuurgehalte en was veel beter verteerd' dan ln het eerste gevaL Gaf men hetzelfde voedsel met de sug gestie, dat het gebakken uien waren (het. geen voor de proefpersonen een buiten gewone lekkernij was) dén werd het we der veel 'beter verteerd dan ln de gewone omstandigheden. By Iemand, die gebak ken uien met tegenzin gebruikte, was pre- vure Maatschappij te Leiden uitgevoerde prentbriekaarten worden tegen den prlja van slechts 6 cents in den handel ge bracht door de firma Weeuenk Snel te 'o-Gravenhage. BREEZAND. Donderdagavond hield mevr. Wolters- Bakhuis, van Zeist, ln de zaal van den heer Jb. Borst, dezelfde rede, door haar ln het Bondsgebouw van M. M. P. te Helder, gehouden. ANNA PAULOWNA. De gymnastlekbeoefening neemt hier steeds grooter omvang, niet enkel als een soort van amusement of om een ge legenheid te scheppen tot gezel lig samen- zyn, maar omdat meer en meer het groote belang der lichameiyke ontwikkeling en opvoeding wordt Ingezien. Zoo ls het dan ook begrijpeHjk, dat Donderdagavond, na versohlTlende voorafgegane besprekingen ln de zaal van de familie van der Goes, tot de definitieve oprichting eener dames- gyrnnastlekvereenlglng, onder den naam N.E.A., werd besloten. De nieuwe vereeniging begint met 25 leden en meent, dit aantal voorloopig niet te moeten overschrijden. Zy zal onder leiding komenjte staan van onzen eminen- ten plaatseiyken leider, de heer P. Sie- wers en wenscht zich, wat haar werk zaamheden betreft, hoofdzakehjk tot Vrije Oefeningen en Rythmischë Gymnastiek te bepalen, daar zij de overtuiging heeft, dat het beoogde doel, de bevordering namelyk eener zoo niet èlzydige, dan toch ongetwyfeld véélzydige lichameiyke ont wikkeling, daarover zeer goed te berei ken valt. WIERINGEN. Donderdagnamiddag ls door den eerst aanwezend ingenieur by de Zuiderzeewer ken, de heer Thiërry van "s-Gravenhage, de nieuwe afsluitdijk Wielingen—Van Ewjjck- sluis en de nieuwe verbindingsweg afge- eehouwdi en goedgekeurd. Tevens stelde dé heer Thiërry den dijk enz. voor 't algemeen verkeer open, zoodat de communicatie met den vasten wal voor goed is ingegaan. Deze openstelling kwam geheel onverwachts, pas mand had zulke vroegtijdige opening ver wacht, alles ging zonder 'eenig officieel gedoe en zonder eenige feesteiykheid! in zijn werk. Na den afschouw en openstelling begaf de heer Thiërry zich naar burgemeester Kolff en stelde hy ZJkh Achtbare met 't een en ander ln kennis. In verband met deze openstelling opent de heer Jb. Bruul Maandag een gere gelde autobusdienst van Hippolybuahoef naar het station Anna Paulowna. In 't begin zal de heer Bruul 4 maal daags naar Anna Paulowna en terug ryden en zoo dé dienst opneemt, 5 maal' daags. Vrijdagmorgen' ver voerde de heer Bruul reeds zyn eerste pas sagiers naar den trein, welke tocht 20 mi nuten duurde. De heer Bruul had heel kalm gereden, dU9 wel een bewys, dat 't personen vervoer vlug gaat en veel gerief zal mee brengen. Beurtschipper O. Duynker, welke Vrijdagmorgen met zyn motorjacht naar Helder moest, kon wegens stormweer niet varen en glhg toen met zyn vrachtauto de beurtgoedereni van Helder halen. De algemeen© openstelling is dan ook voor ons schiereiland een ware uitkomst en er zal zeker eeü druk gebruik van gemaakt worden. Naar wij /ernemen, zal de Muziekvereeni- ging „ApoEo" te Den Oever op Zaterdag 13 en Zondlag 14 Maart a.s. haar 2e winter- ditvoering voor hare kunstlievende leden geven. Benevens de muzieknummers zal nog een tooneelstuk tfordën opgevoerd, ge titeld': „Weldoeners der MOenschheiid", zoo dat den leden wederom een prachtavond te wachten staat. INGEZONDEN. (Hoewel men indertijd reeds bezig geiweest Is te trachten tusschen de diverse vereeni- gingen hier ter stede een goedé regeling te treffen, ten einde het samenvallen van 2 of meer uitvoeringen of lezingen op één avond te voorkomen, zyn deze pogingen door al lerlei omstandigheden op niets ultgeloopen. En toch dient er o. 1. tenslotte wel eenige samenwerking te komen, daar het geiyk- tydlgi geven van eenige uitvoeringen op denzelfden avond' voor alle partyen nadeel oplevert. Zou er nu geen oplossing gevon den kunnen worden? lOndtergeteekenden zyn gaarne bereid daartoe in alle opzichten hun medewerking te verleenen. le. Als eerste oplossing zou kunnen die nen, dat Iedere, vereeniging haar vasten avond hield, zooals b.v. reeds de Marinekapel doet: Dinsdag- en Woensdagavond. Het Stedeiyk Muziekkorps naar wij meenen op Zaterdagavond', enz., enz. Doch dit heeft tegen, dat niet Iedere vereeniging dat zal kunnen doen. Een vereeniging als „AjG.O." b.v. (is steeds alhankeiyk van haar sprekers en moet rekening houden met don avond, welken deze verkiest te bepalen. De Protes tantenbond en meerdere veieeniglngen zit ten natuuriyk met datzelfde euvel. 2e. De tweede oplossing (en o. 1. de beste) zou zyn als de Held. Ort. haar agenda zou willen beschikbaar stellen, waarin dan iedere vereeniging „al of niet tegen een kléine vergoeding" haar uitvoering of lezing zou kunnen aankondigen. Al» de agendla dan ongeveer een maand vooruit alles opnam en b.v. lederen Zaterdag ln de krent kwam, kon elke vereeniging by het bepalen, van data daarmede te r&ae gaan. Wy schry ven „al of niet tegen een kleine vergoeding", daar reeds eerder 1» gebleken, dat enkele vereenllglngèn alleen om adver- tentlakoston uit te sparen, hun uitvoeringen daarin lieten aankondigen, wat tenslotte waarschijnlijk well de reden geweest ls, dat de agenda byna geheèl vervallen 1». 8e. En een derde oplossing zou zyn, als een der drie ondergeteekenden van alle ver- eenlglngen berloht van uitvoering ontving, daarna opgaaf van vrije data verstrekte, waaraan dan de verplichting verbonden was, dat Iedere vereeniging, zoodra uit»de ver strekte data keuze gedaan was, hiervan we derom ten spoedigste opgave aan ons deed. Dit laatste lijkt ons echter den meest om- slachtlgen en daarom minst verkieseiyken weg. Gaarne zien wij echter de meemng van de andere vereenJgingen hier ter plaatse by voorkeur toegezonden aan de eerste onder- geteekende. G. H. TEUNE—van dér VIJGH, secretaresse „AXLO." Dr. C. H. KETNER. A. SLINGERVOET RAMONDT. De reden, dat de plaatsing der agenda dén aatsten tijd niet of zeer onregelmatig ge schiedde, ia hoofdzakelijk te danken aan het feit, dat men ons zeer onregelmatig de daar voor benoodlgde opgaven toezond;. Ook over schreden deze wel eens de grens van het be scheiden©, en daardoor dreigde de agenda ulttedijen tot een smvang, waardoor te veel plaatsruimte in beslag genomen werd Het beste zou o. L zyn, indien wy van dé ver- I schillende vereeniglngen kort», zakeHjke mededeelingen kregen, die voor elke verga dering bijvoorbeeld op één of twee regels zouden kunnen worden gezet. In dezen geest: Maandag 8 Maart. Casino. Tooneel. De Pas siebloem. 8 uur. Dinsdag 9 Maart. (Mll. Teh. Spoorstr. Bazar. Ned. Herv. Gem. Woensdag 10 Maart. Casino. Opvoering Sneeuwwitje. 2 uur. Donderdag 11 Maart. Casino. Concert Stea Muziekkorps. 8 uur. Zaterdag 18 Maart Casino. Tooneeluitvoe- rlng „Sparta", 8 uur. Maandag 16 Maart Casino. A.G.O.-lezing. 8 uur. Indlë. Vcor het orlenteeren van diverse vereend- gingen ls dit voldoende. Voor betaalde op gaven, die dan den vorm van een adverten tie zouden krijgen, voelen wy niets, omdat déze noodwendig de rubriek weer te om vangrijk zouden maken.- wi) willen onzerzyds gaarne medehelpen, maar moeten ln dezen kunnen rekenen op volledige opgaven der versohlllende veree niglngen. Anders heeft het geen sin. Laat men ze dus aan Mevr. Teune geregeld toe zenden, dan zullen wij des 'Zaterdags de volledige agenda plaatsen. Redactie Held. Ort. Nieuwe uitgave. Prentbriefkaarten Kon. familie. Ter gelegenheid van de herdenking van het zilveren huweiyksfeest van Hare Ma jesteit de Koningin werden door een der ten paleize het Loo aanwezige gasten met het toestel van Hare Majesteit zelve ver schillende opnamen gemaakt van de ko- ninkiyke familie. Daarby ls voor het eerst prinses Juliana met opgestoken haar; de koningin en de prins zijn beiden in gala. Hare Majesteit gaf toestemming tot in den handel brengen dezer opnamen, on der de uitdrukkelijke voorwaarde, dat het j een volksuitgave zou worden. Deze prach tig, in koperdruk door de Ned. Rotogra N.V. Texels Eigen Stoomb.-Onderaemlng. Zomerdienst. Ingaande 16 Maart 1926. Op werkdagen: Vertrek Texel: 6.— v.m., 11.15 v.m.. 2.40 n.m., 5.30 n.m. Vertrek Helder: 7.— v.m., 9.50 v.m., 12.15 midd., 6.40 n.m. Op Zon- en Feestdagen: Vertrek Texel: 6.— vjn., 8.—* vjn., 11.— v.m., 6.80 n.m. Vertrek Helder: 7.—vjn., 9.'— v.m., 12.— n.m., 6.40 n.m. Niet na 8 Mei. Veiligheid en gezondheid. Moeders. Laat U omtrent de voeding en de ver zorging van Uw zuigeling door een dokter voorlichten. Ook alt Uw kind gezond lt.Zoodoende kunt Gy veelal voorkomen dat de kleine ziek wordt. v GEZONDHEIDSRAAD. Voor de beste leerlingen. De afsluitdijk door bet Amstél- diep voor het verkeer open gesteld.

Heldersche Courant | 1926 | | pagina 13