TEXEL. Zaterdagavond gal hét dubbel mannen- kwartet „lnter nos" van Hélder, een uit voering in Den Burg. De groote con certzaal van Texel, was stampvol, geen plaatsje was onbezet. Men had al zooveel goeds en moois van het kwartet gehoord dat ieder natuurlijk zelf graag heen wilde om ervan te genieten. En genoten heb ben de bezoekers dien avond. Op meester lijke wijze werd het programma afge werkt. Het eene lied was nog mooier dan het andere. Een daverend applaus klonk dan ook telkens door de zaal. We hopen dat de heer Leewens met zijn zangers hier nog eens weer zal komen om ons op een dergelijken kunstavond te ver gasten. Op initiatief van de Zusterkringen te Den Burg en te Oo^erend werd j.1. Vrij dag in de Doopsgezinde Kerk te Den Burg een gemeenteavond gehouden. De Kerkeraad stelde autobussen ter beschik king, zoodat uit verschillende deelen van het eiland velen waren opgekomen. Er waren dan ook ongeveer 350 personen aanwezig in het kerkgebouw, dat van langQ tafels, getooid met bloemen, was voorzien. De Eerwaarde Heer Ds. Vis sprak een woord ter opening en wees ,er op, dat men in deze bijeenkomst niet moest zien een godsdienstoefening en ook niet een kunstavond, maar een gezellige bijeen komst der leden, die zoo ver uit elkander wonen. Aldus zou de saamhoorigheid op gewekt en gevoeld worden en zou men zich kunnen denken, dat men te zamen een heel groot huisgezin vormde. Nadat men gemeenschappelijk had ge zongen lied 1241, werd door den Zuster- kring van Oosterend gezongen een tweetal nummers uit den vervolgbundel en wel de nummers 263 en 319. De mooie solo „Herinnering" werd keurig gezongen door de dames M. Burger en N. Drijver van Oosterend. Ds. Vis droeg daarna op zeer verdien stelijke wijze voor een paar fragmenten uit het mooie boek van Gustaaf Frenssen „Tijdens den Wereldoorlog" en wel de treffende scène tusschen Adam Barthol en diens echtgenoote, die beide zoons in den oorlog hadden verloren, wat zij ook beiden wisten, maar elk voor zich meende, dat de ander er onkundig van was. Ook het fragment „Oorlogsrouw" werd met diepe aandacht aangehoord. De Gebrs. Smidt gaven eenige muziek nummers op viool en violoncel met be geleiding van het orgel. Ook hierbij heeft men zeer genoten. De muziek klonk rein en zuiver en voldeed zeer zeker aan allen. Hierna werden thee en koekjes ge presenteerd, wat voor zooveel gasten een machtige prestatie mocht heeten, doch waarvan de eer toekomt aan den Zuster- kring van Den Burg. Na de pauze zongen de leden van den Jeugdbond een paar liederen, waarna Ds. Vis voordroeg uit „Vorstenschool" van Hultatuli. Vooral het fragment „Poëzie" kwam schoon tot zijn recht. Nadat mej. Langeveld nog had gezongen „Geloof" van A. Pierson, en de heeren Smidt nog een paar nummertjes aan hun instrumenten hadden ontlokt, alles ten genoegen van dp aanwezigen, sloot Ds. Vis, na gemeenschappelijk gezang, deze belangrijke en zeer hoogstaafide bijeen komst. In het slotwoord werd nogmaals gewezen op het groote huisgezin van broeders en zusters, die zich één gevoelen en dat deze avond in korte trekken weer geeft het levenDe eere Gods. Het duurde geruimen tijd, eer de aan wezigen zich van hun kleederen konden voorzien en het kerkgebouwJconden ver laten. Daarna rolden de autobussen weder in alle richtingen en zeker had ieder het gevoel, dat men een mooien avond had doorleefd. Deze Gemeenteavond is boven wenschen geslaagd en zal zeker zijn goede nawerking laten gevoelen. ANNA PAULOWNA. Naar wij Vernemen zul in deze ge meente op 10 Maart in School I, op 11 Maart in School II en op 12 Maart in School III gelegenheid worden gegeven tot het ondergaan van vaccinatie tegen de pokken. Door de afdeelingen Anna Paulowna der S. D. A. P. en van den Landarbeiders- bond was Zaterdag 6 Maart een filmavond georganiseerd in de zaal van den heer C. Slikker. Deze fllmvertooning ging uit van het Instituut voor Arbeidersontwik keling. De hoofdfilm bevatte de opnamen van het Pinksterfeest der Arbeiders- Jeugd-Centrale ^n gaf ons een denkbeeld van de wijze, waarop ieder jaar op de heide bij Vierhouten het groote feest der Arbeidersjeugd wordt gevierd. Van den eersten aanvang af maakten wij als het ware alles mee. Tot eindelijk het afscheids uur gekomen was en Koos Vorrink nog eenmaal tot hen allen het woord richtte. Aan deze hoofdfilm was voorafgegaan een zéér interessante visspherjjfllm, die een volledig beeld gaf van het moeizaam bedrijf der Hollandsche haringvisschdrs. Deze film, zoo rijk aan fraaie effecten, was ook 's middags reeds vertoond voor een zaal vol kinderen, die behalve een grappig nummer, een kijkje kregen in onze mooie provincie Limburg, gevolgd door een belangrijke film betreffende den arbeid in de' mijnen van Heerlen en be sloten met het sprookje van Doornroosje, dat met allerlei bloemmotieven ten grond slag, op zeer eigenaardige wijze verfilmd was. Het sprookje zelf werd daarbij op eenvoudige, pakkende wijze verteld, Jam mer dat men's middags nog al eens pech had, waardoor b.v. de tafreelen uit Limburg al heel flauw op het doek kwamen. De explicatie echter was beide keeren uit stekend en hoogst onderhoudend, hoewel *8 avonds het publiek uit volwassenen bestond, terwijl het 's middags door een paar honderd kinderen werd gevormd. Door den explicateur evenwel werd dit blijkbaar geen oogenblik vergeten, waar door hij de belangstelling van zijn jeug dig gehoor niet alleen wist op te wekken, maar ook voortdurend gaande te houden. Politie Anna Paulowna. Verloren twee rijwielplaatjes In lichtingen zijn ter secretarie te bekomen. Burgerlijke Stand van Anna Paulowna BGEBORENAnna Aaltje, d. v. D. Hoogschagen en G. BergElisabeth Maartje, d. v. P. Kooiman en N. Mooij Jan, z. v. J. A. Smit en A. M. Kroonenberg. Zondagavond 7 Maart gaf de Schager Orkest-vereeniging, dirigent de heer J. I. Hovenier, een concert in de groote tent van „Veerburg". Wij meenen ons te her inneren, dat er vroeger al eens sprake van was, dat dit gezelschap hier een uit voering zou geven, maar er schijnt iets tusschen gekomen te zijn. Doch hoe 't zij, wij hoorden het in ieder geval Zondag voor 't eerst. En wij kunnen niet anders zeggen, dan dat die eerste kennismaking een zeer aangename is geweest. Het was een mooi, afwisselend programma, ten gehoore gebracht op een wijze, die in steeds sterker mate den indruk gaf, dat door de leden met groote toewijding wordt gestudeerd, terwijl de dirigent ten volle voor zijn moeilijke taak berekend blijkt en het geheel volkomen in zijn hand heeft. Zijn leiding kenmerkt zich dan ook door een rustige verzekerdheid, die aangenaam aandoet, zoo heelemaal niets heeft van dat druk-bewegelijk gedoe, hetwelk, in al zijn vermoeiende activiteit, in wezen toch gewoonlijk niets anders dan een uiting van onmacht is. De muziek klonk zuiver en beschaafd en, dank zij een lofwaardig ensemble, werd herhaalde malen een voor dracht en stemming bereikt, die voor een Vereeniging, uit louter amateurs bestaan de, inderdaad verrassend waren. Dilettantisme wil zeggenKunst liefhebben en diensvolgens in vrijen tijd de Kunst liefdevol beoefenen. Maar aan dat laatste ontbreekt bij vele liefhebberij gezelschappen nogal wat. Door het erbar melijk broddelwerk, dat, bij gebrek aan ernst, toewijding en muzicalen aanleg door tal van vereenigingen reeds is ge leverd, heeft het woord dilettantisme helaas voor velen de ongunstige, minach tende beteekenis gekregen, die het tevo ren toch heusch niet bezat. De Schager Orkest-vereeniging daarentegen hebben wij Zondag leeren kennen als een dier amateursgezelschappen, voor welke het is weggelegd, dat woord in eere te her stellen en het zijn mooie beteekenis van vroeger terug te geven. WIERINGEN. De openstelling van den nieuwen afsluit dijk voor het algemeen verkeer deed zich j.1. Zondag op ons schiereiland geducht merken. Ongeveer 40 auto's met nog legio fletsers(sters) brachten hier een bezoek en omgekeerd gingen vele Wieringers naar den vasten wql. Voor Wieringen is onze dijk een ware uitkómst. Thans kunnen de boeren hun rundvee, schapen, varkens en granen, de zuivelfabrieken hun kaas, de kippen en eendenhouders hunne eieren zelf op de desbetreffende markten ten verkoop-aanbieden. Voor onze winke liers zal het er niet beter op worden, daar het winkelend publiek, vooral de vrouwen, met het oog op de scherpe concurrentie elders, wel gebruik van Helder en Scha- gen zullen gaan maken en velen van bui ten hun waren hier zullen komen aanbieden. Aangezien de heeren S. Vlessing, te IJmuiden, Joh. Schuitemaker, te Amster dam en A. L. Hazebroek, te Haarlem, verhinderd waren als juryleden voor het alhier in Mei a.s. te houden ioncours v. d. Westfriesphen Bond van Harmonie- en Fanfarecorpsen te fungeeren, zijn thans benoemd de 'heeren M. Wolters en R. Heuckeroth, beiden te Amsterdam en Jb. ter Hall, te Helder, welke het hebben aangenomen. Men deelt ons mede, dat de muziekver- eeniging „Harmonie" dit jaar zal deel nemen aan het groote muziekconcours, te.Schagen te houden. Ten overstaan van notaris Obreen had j.1. Zaterdagavond in het hótel van den heer M. de Haan, te Hippolytushoef en ten verzoeke van de weduwe en kinderen van wijlen de heer J. Metselaar Jzn. de openbare verkooping plaats van de vol gende onroerende goederen: le. Bouwland, groot 0.77.60 H.A. Kooper de heer D. Pzn. Lont, voor f 2250. 2e. Grasland damsterventje, groot 0.84.20 H.A. Kooper de heer S. Russelman, voor f 760.—. 3e. Grasland de Hoemelerkoog, groot 0.35.50 H.A. Kooper de heer S. Russelman, voor f 640.Totale opbrengst f 3650. Onder de schapen van den landman P. H. Kooij te Oosterklief is door bloeddor stige honden j.1. Vrijdagnamiddag een ware slachtdag gehouden. Niet minder dan 11 dezer beesten werden verscheurd, terwijl nr. 12 vreeselijk toegetakeld is en nog wel afgemaakt zal moeten worden. Van het geval is aangifte bij den burge meester gedaan; ze werd ten slotte door de politie een onderzoek ingesteld, met uitslag; dat 2 honden, 1 van den heer Nic. Takes en 1 van den heer D. Dirks, beiden te Westerland, in beslag zijn geno men. Procesverbaal is opgemaakt. Voor de eigenaars der honden kan dit een reuze-schadepost worden. SCHAGEN. De Fryskekrite Scagen hield aldaar hare huishoudelijke jaarvergadering. Uit de verslagen bleek, dat de krite 77 leden telt en dat de geldelijke toestand iets beter is geworden. De rekening van den ponghalder, de heer H. van Kuipers, werd nagezien door de heeren D. van der Wal en L. van Wijk van Lutjewinkel en J. Tijsma te Behagen. De heer Van Wijk rapporteerde, „dat er nit ien bok in sketten wil", wat den voorz. aanleiding gaf, den penningm. den dank van de vereeniging over te brengen. Tot bestuurslid werd herkozen de heer Van der Laan te Dirkshorn. Gekozen werd Mw. VrieswijkBergsma, die tevens tot ponghaldster werd benoemd. Besloten werd pogingen' aan te wenden de kriten in Hollands Noorden vaster aan een te snoeren. Daarvoor zullen de kriten te Alkmaar, Helder en Hoorn worden uit- genoodigd tot eene vergadering te Scha- gen. Een der aanwezigen deed toezegging van een Fryske Alagge, waarschijnlijk uit Indië. Daarna werd de bijeenkomst door den voorz., den heer P. Jensma, Lutjewinkel, gesloten. Het lijk van den spoorloos verdwenen persoon uit Behagen is thans in eene sloot gevonden. Nader vernamen wij, dat de ongelukkige eéne levensmoede zenuw patiënt was. De heer P. Raat, veilingmeester aan de eierenveiling te Schagen, heeft zijn ont slag aangevraagd. INGEZONDEN. RADIO-RUBRIEK. Duitsehland's toetreden tot den Volkenbond. De Radio Luisterglds meldt: Ofschoon wij terzake nog geen positieve mededeelingen kunnen doen mogen wij als zeer waarschijnlijk mededeelen, dat de redevoeringen, welke op Woensdagmid dag 10 Maart ajs. of Donderdajgmorgen 11 dezer door die gedelegeerden ibdj den Vol kenbond, inzonderheid van de HJL Chamberlain, Briand en Stresemann zul len worden uitgesproken, door Hilversum opnieuw zullen worden uitgezonden. In elk geval zal, indien intusschen na dere bijzonderheden nopens deze heruit zending bekend wordeni, de HJXO. voor draadlooze verspreiding daarvan zorg dragen, zoodat de luisteraars op de hoogte blijven van de situatie. Radio ln Nederlandsch Sanatorium te Da vos. Het Nederlandsch Sanatorium te Davoe Is sedert kort een eigen Radio-installatie rijk. Deze installatie, die t geheele ge bouw omvat en allen patiënten de gele genheid biedt van de radio te genieten, is den ®den Maart jJ. door de patiënten aan de directie overgedragen. Telefonische verbinding over den Atiantlschen Oceaan. Zondag is tusschen Londen) en New York de eerste telefonische verbinding tot stand gebracht Een groep Engelsohe journalisten sprak toen rniet Amerlkaan- sohe collega's De gesprekken waren d/uir dJeHjk verstaanbaar. Men is echter niet van plan, de nieuwe verbinding tusschen Enigeland en de Veav eenlgde Staten vóór het einde van het jaar te openen. Radio-programma. I Mijnheer de Redacteur. Zeer gevleid ben ik, dat ik van den heer De Nijs een pluimpje ontvang, orildat ik op een „honigzoete wijze" de meenihg der „separatis ten" verkondig. Deze laatste hartelijkheid is ook van hem. Hij houdt bepaald meer van dat proza, welker woorden „bonken als vallende balken". Ik heb geschreven, dat de katholieken hun kerk, die zij zelf moeten betalen, het liefst door een R.-K. aannemer zien verbouwen. De heer De Nijs meent, dat dit echter iets anders is, dan eiken anderen aannemer uitsluiten. Maar de heer De Nijs neemt toch ook voor timmer werk aan zijn huis iemand, dien hij 't liefst daarvoor heeft? Of ontbiedt hij integendeel iemand, dien hij niet de voorkeur geeft? Dat zou toch je reinste onzin zijn. En dat de katho lieken in hun particuliere leven andere aanne mers uitsluiten, daarvoor behoeft hij niet bang te zijn. Als hij op onderzoek uitgaat bij niet- katholieke aannemers, zullen die hem vertellen, dat ze heel wat werk verrichten voor katho lieke klanten. Dan valt het den heer De Nijs op, dat de aannemers vrij zijn, om niet-roomsch persdneel te werk te stellen, en vraagt, of dit een stand punt is van „uiterste noodzaak", als gevolg van een „overwinning op het separatisme". Elk verstandig mensch weet echter wel, dat het geen nieuwtje is, dat niet-katholieken bij katholieken in dienst zijn en dat R.-K. aanne mers en zakenmenschen personeel van allerlei gezindten in* dienst hadden, lang, voordat de heer De Nijs geboren werd. Verder schrijft de heer De N., dat de heer Jan Zijp toch even komt mededeelen, dat R.-Katholieken niet moeten koopen bij socia listische of anarchistische coöperaties. Heel pienter vergeef* hij echter er bij te voegen, wat ik er op liet volgen: „waarvan een bepaald pro cent van de winst gestort 'wordt in de partijkas eener soc. of comm. organisatie". En dat daar door de katholieken den strijd tegen hun kerk met htin eigen geld steunen. De heer De N. zegt verder: „Uit deze mede- deeling blijkt dus, dat er toch wel wat aanbe volen is, al zal het in deze moeilijker zijn van de zijde der heeren een volledige en rui terlijke erkenning te geven. Ik verwacht dit ook niet, doch laat men niet blijven ont kennen". Hiermede stelt hij zich aan als een groepje zoetjes lasterende buurtjes, die ook halsstarrig volhouden: „Ja, maar er is toch wel wat van aan". Al heeft ook iemand, die 't weten kan, het tegendeel zonneklaar uitgelegd. Waarover moeten wij een ruiterlijke erken ning geven? Moéten we uwe onware verdacht makingen erkennen? Me dunkt, dat ik U dui delijk heb ingelicht; leest U anders mijn vorig stuk nog maar eens over. Wie zal het beter weten, wat er in de R.-K. kerk gezegd wordt, wij of U, die misschien niet eens weet, hoe ze er van binnen uitziet. Elk persoon kan zich ten allen tijde van het in de R.:K. kerk ge sprokene overtuigen, want de deuren staan wagenwijd open en niemand behoeft bang te zijn, dat hij raar aangekeken wordt, wanneer h:: zich netjes gedraagt. Dan vindt de heer De N. het grappig, dat de R.-K. bevolking vrij is in de keuze van haar leveranciers. En hij wordt daardoor zóó lollig, dat hij zou willen uitroepen: „Leve de vrij heid!" Met deze laatste uitdrukking stelt de heer De N. zich wel wat erg dom aan. En ook wel wat klein. Maar 't is ook zoo'n verleidelijk trucje, om maar weer door te borduren op het oude thema: „de Roomschen staan onder de plak", dat menschen van het slag des heeren De .N. er telkens weer gebruik van maken. Wat is uw begrip vkn het woord „vrijheid" logdsah, meneer? Even logisch, als van die lui, die, wanneer ze hun makker niet kunnen ver leiden, mee te gaan naar den kroeg, zeggen: „Hij mag zeker niet van zijn vrouw". Als U uw partijbladen leest, propaganda maakt voor uwe organisatie, en haar steunt met uw geld, maar daarentegen niet de tegen uwe beginselen strijdende politieke partijen, dan heet dat con sequent en beginselvast. En daar heeft men respect voor. U behoudt de natuurlijke vrijheid, tegen uw organisatie te handelen, doch mist daartoe de zedelijke vrijheid. Maar, wanneer een katholiek naar zijn be ginsel leeft, doordat hij met zijn geld geen organisaties steunt, die zijn geloofs- en zedeleer bestrijden (spatieer s.v.p., zetter, an ders leest de heer De N. weer, dat ik particu liere zaken bedoel), dan stelt de heer De N. zich een slavenjuk voor. Hij blijkt echter niet eens vrij te zijn in zijn denken, wat blijkt uit zijn bestrijding, welke niet uitgaat van de stof, die hem is voorgelegd. Hij moet zich wel on derwerpen aan zijn vóóropgezet idéé: „Ik moet de Roomschen door dik en dun narijden", of: „En toch moet Barbertje hangen". Nadat hij het wezen der coöperaties „toren hoog" verheft, zegt hij, dat ,;de heer Jan Zijp een in absolute onwetendheid gevoeld oordeel over coöperaties heeft". Met deze moeilijke zin, die iemand bijna boven zijn petje gaat, geeft de heer De Nijs een staaltje van zfjn weergaloos, 'lichtvaardig oordeelen, en toont, dat hij er niets tegen opziet, iemand te beleedigen. Wat weet hij van Ihijn kennis om trent coöperaties af? Uit mijn vorig stuk kan hij daarover ook geen oordeel vellen. Er is niet gesproken over coöperaties in 't algemeen, want er zijn zooveel soorten, maar over coöpe ratieve verbruikersvereenigingen, die toch se paratistisch zijn, in de bedoeling van den heer De N. En die dan nadeelig zijn voor de nering doenden, waarvoor de heer N. zoo bezorgd yvas, dat ze door de katholieken zouden wor-> den benadeeld. De handel- en winkelstand kan au zijn paladijn zien in zijn ware gedaante, met zijn torenhooge verheffing der coöperatieve verhruikersvereenigingen". De heer De N. eindigt met te zeggen, dat ik alles overhoop heb gehaald en tenslotte niets heb gezegd. Welnu, de heer De N. kan van zichzelf zeggen, dat hij wel wat gepraat heeft, maar .tenslotte alles heeft laten staan, wat ik tegen zijn verdachtmakingen heb aangevoerd. Met hoogsten dank, Mijnheer de Redacteur, voor uw sohitterende toepassing van het „hoor en wederhoor". JAN ZIJP. Wij sluiten hiermede de discussie. Red. Aan de Redactie van de Heldersche Courant Geachte Redactie. Zoudt U zoo goed willen zijn dit stukje in uw blad van Dinsdag a.s. op te willen nemen, het komt mij voor, dat het van belang kan zijn voor misschien velen. 0 Uitgesteld pensioen. De vorige pensioenwet voor de werklieden, ressorteerende onder de Departementen van Oorlog en Marine, bevatte in art. n de bepa ling, dat personen, die na een diensttijd van io jaren wegens een bijzonderen maatregel van bestuur waren ontslagen, bij het bereiken van hun óoste jaar in aanmerking zouden komen voor toekenning van pensioen. De belangheb benden ontvingen daartoe bij het verlaten van den diertst een z.g. „bewijs van uitgesteld pen sioen". Zoolang beide genoemde Departementen zelve belast waren met de toekenningen van werkliedenpensioenen (hetgeen dus wil zeggen, tot i Juli 1922) hebben Oorlog en Marine de bewijzen vgn uitgesteld pensioen uiteraard steeds als geldig erkend en de personen, die, voorzien van dergelijke bewijzen, zich op of na hun óoste jaar tot de Ministers van Oorlog of van Marine hebben gewend met een aan vraag om pensioen, hebben die aanvragen dan ook steeds ingewilligd gezien. De Pensioenraad, die vanaf 1 Juli «922 belast werd met de toekenning van pensioenen, had gedurende de eerste 3V* iaar van z'in bestaan echter een andere opvatting van de rechtsgel digheid der bewijzen van uitgesteld pensioen en heeft in die 31/t jaar dan ook al menig „ge lukkig" bezitter van een dergelijk bewijs onge troost heengezonden. Wij vernemen intusschen uit zeer goede bron, dat de Pensioenraad dezer dagen is te ruggekomen van de dwalingen zijns weegs en dus pok bereid is om de sinds I Juli 1922 ge nomen afwijzende beslissingen ter zake te herzien, mits de teleurgestelde aanvragers zich alsnog weder tot hem wenden. Eventueele belanghebbenden kunnen zich voor inlichtingen vervoegen bij G. A. Minnes, Tuinstraat 56, en Van Wolferen, Onrust 1, Voorz. en Secr. van den Nederl. Bopd van Per soneel in Overheidsdienst^ Helder, 8 Maart 1926. Mijnheer de Redacteur. Verzoeke opname in uw blad, om zoodoende eenig licht te verkrijgen in deze duistere gele genheid. Op de Javastraat, het gedeelte waar bebouwd is, staat in het begin een lantaarn, dan pl. m. twee honderd meter verder weer een, doch deze brandt van 7 uur tot tegen 8 uur, dus oögeveer 3 kwartier; dan 300 meter verder weer een lantaarn. Dit is onze stiefmoe derlijk bedeelde verlichting van bewoners, die eenige duizenden guldens gemeentebelasting betalen. Het is er om 9 uur 's avonds zoo aarde donker, dat ondepgeteekende een paar avonden terug een paard, dat op het trottoir voor zijn deur stond (en het gebeurt meermalen, dat beesten vrij rondlqopen), goeden avond wenschte, wat niet beantwoord werd. Het zou zeker wenschelijk zijn wanneer deze lantaarn door bleef branden. Ook de electrici- teit, waar ieder gaarne gebruik van maakt, schijnt voor dit stadgedeelte uitgesloten te zijn. Het zijn toch ook een 70 woningen, die lijken in een vergeten hoekje te liggen. Hopende hier zoodoende verandering in te krijgen en dank voor de plaatsing. Uw abonné, Javastraat-bewoner. Helder, 8 Maart 1926. Geachte Redactie. Zoudt U onderstaand schrijven in uw blad willen opnemen? Bij voorbaat m'n dank. Toen ongeveer twee jaren geleden de veree niging „Het Vrije Strand" werd opgericht, stelde ik mij tijdelijk beschikbaar als penning meester. Ik heb mij van m'n plicht als zoodanig gekweten door de contributiën te innen. Door drukke werkzaamheden genoodzaakt, moest ik bedanken voor m'n functie, welk bedanken ik schriftelijk bij den voorzitter instuurde. Nader is mij gebleken, dat ook hij bedankt had, ter wijl de secretaris naar Den Haag was verhuisd. Van de vereeniging zelf werd geen teeken van leven meer vernomen. Of zij herleven zal, weet ik niet, maar ik zit als „demissionnaire" pen ningmeester echter met een bedrag van pl. m. 15.wat me bezwaart. Graag zou ik dan ook zien, dat ik van dat geld bevrijd werd. Mogelijk, dat mij redding geboden wordt, nu ik dit heb gepubliceerd. Mag ik het storten in de kas van Volksonder wijs, als bijdrage voor de, dezen zomer te hou den, kinderfeesten, dan zeer gaarne. Inmiddels een oplossing afwachtend, teeken ik. Hoogachtend, Uw dw., MARINUS, Binnenhaven 103. Waarschijnlijk zullen de redevoeringen van Chamberlain, Briand en Stresemann door Hilversum draadloos telefonisch opnieuw uitgezonden worden. r WOENSDAG 10 MAART. Hilversum H.D.O., 1050 M. 12.00 en 7.30 Politieber. 5.006.30 Voor- avondconoert door het H.D.O.-orkest o. 1. van Fr. Lupgens. 6.307.30 Duitsche les door den heer Edgar Brün, uit Berlin Wilmersdorf. 7.45 en 10.00 Persberichten. 8.10 Christel. Radio- omroep. Concert met medew. van den heer H. H. Tobe, uit Rotterdam, zang. Mevr. M. OvermanZöllner, uit Hilligersberg, begelei ding. De heer H. Knol, uit Weesp, declamator, ia. Bitten, Beethoven, zang. ib. Wachtelslag, Beethoven, zang. ic. Auf dem See, Brahms, zang. 2a. Aus alten Mürchen winkt es. 2b. All- nüchtlich lm Trëume. 2c. Ein Jüngling liebt ein Madchen. 2d. Ich grolle nicht. Alles uit Dichterliebe, Schumann, zang. 3a. De drie Sterren, Louwerse. 3b. De speelpop, Holtrop. Declamaties. 4a. Komm, wir wandeln zusam- men, Cornelius. 4b. Spirito santo, Loewe. 4c. Spielmannsliedi, Nicolai. sa. Het lichtje voor het raam, Louwerse. 5b. De lange broek, door T„ Declamaties. 6a. Oud en nieuw, Brandts Buys. 6b. De eerste kus, Brandts Buys. 6c. O, jubel mijn hart, Kuiler. KönigswUsterhausen, 1300 M. 7.50 Orkestconcert. M. Rostal, vloolsolo'». Daarna orkestmuziek. Nieuws. 9.S011.20 Dansmuziek. Daventry, 1600 M. 10.50 Tijdsein, weerber. 11.201.20 Concert door het radiokwartet en solisten (sopraan, bariton, piano). 1.201.50 Tijdsein. Strijksextet in B-flat, Brahms. 3.35 Lezing: Heroes of fic- tion, Reade's Gerard. 4.20 Tijdsein. Causerie: Out of doors. 4.35 Muziek van het Capitol- theater. 5-35 Kinderuurtje. 6.20 Dansmuziek, 7.13 Tuinpraatje. 7.20 Tijdsein Big Ben, weer ber., nieuws. Lezing: Life in the old monaste- ries, Monaatic hospitality. 7.45 Pianocomposi ties van Debussy. 8.00 Humoristisch praatje. 8.20 Variété. J. Charman en A. Gray, duetten. W. Hastings en J. Mars, humoristen. 9-05 Ka mermuziek. Het Enric Casals kwartet. S. Lo- gan, bariton. 10.20 Tijdsein, weerber., nieuws. Lezing: The romance of words, Americanisms. 10.5011.20 De Beanos concert party. J. Hor- dern, sopraan. K. Grace, accompagnatrice en instrumentalisme. W. Morford, tenor. E. Scott, humorist. R. Gardiner, instrumentalist. E. Grossmith, humorist 11.2012.20 Dansmuziek van deCiro club. Parijs „Radio-Paris", 1750 M. 12.50 Concert Lucien Paris (piano, viool en cello). 2.05 Nieuws. 5.05 Oricestccmcert. 8.50 10.20 Zangwedstrijd van 1'Echo de Paris. Opera-comique (dames). Auto-, luchtvaart- en sportkroniek. Münster, 410 M. 12.351-50 Orkestconcent. 3.20 Liederen van Wolf, Schumann en Weismann, door Ch. Schneider, sopraan. 4.50 Lezing: Königin Louise in der Dichtung ihrer Zeit. 5-50 Lezing: Der Ursprung der Lohengrinsage. 6.40 Lezing: Levin Schücking. 7.20 „Die deutschen Klein- stadter", klucht in 3 acten van A. v. Kotzebue. 9.20 Uitslagen van de 6-daagsche wielerwed strijden. DONDERDAG xi MAART. Hilversum H.D.O., 1050 M. 12.00 en 7.40 Politieber. 3-304-3° Radio- uurtje voor de zieken- en weeshuizen, met me dewerking van Mevr. Anit. van Dijk en solisten van het H.D.O.-orkest. 5.00—5.30 Vooravond concert door het H.D.O.-orkest o. 1. van Fr. Lupgens. 6.307.30 Fransdhe taalles door den heer Ch. Miche uit Lausanne, leeraar Rransch M. O. 7-45 en 10.00 Persberichten. 8.15 Uitzen ding van het Caecilia-concert uit den Stads schouwburg te Amsterdam (aangeboden door de N. V. Philips-Radio), o. 1. van Willem Meiu gelberg. Soliste: Di Moorlag, sopraan. 1. Sym- phonie No. 4 Bes gr. t. (op. 60), Beethpven. 2. Symphonie No. 4 G gr. t., Mahler. Sopraansolo van Di Moorlag. Daventry, 1600 M. 10.50 Tijdsein, weerber. n.20 Concert door het radiokwartet en solisten (contra-ajt, tenor, viool). 12.20 Orgelconcert v. d. St. Stephens. I.202.20 Tijdsein, gramofoonconcert. 3-35 Lezing: The renaissance and the reformation. 4.20 Tijdsein, causerie. 4.35 Trocaderoconcert. 5.35 Kinderuurtje. 6.20 Dansmuziek. 7.00 Land- bouwbulletin. 7.20 Tijdsein Big Ben, weerber., nieuws. Lezing: Doings and personalities in parliantent. 7.50 Derde aote scènes 1 en 2 van Lohengrin, Wagner. Orkest, koor en zang solisten. 8.2010.10 Orkestmuziek, solisten en koorzang. 10.10 De miserere scène uit II Trovatore, Verdi. Orkest, koor en mannen koor. Parijs „Radio-Paris", 1750 M. 12.50 Concert Lucien Paris (piano, viool en cello). 2.05 Nieuws. 5.05 Klassiek uur: 8.35 Es- perantober. en boekhoudles. 9.4010.50 Ope- rettefxagmenten „Le comte de Griolet". Opéra- comique Normand en orkest. Königswüsterhausen, 1300 M. 7.50 „Die Katastrophe", radio-foman van H. J. Gramatzki. 8.20 Concert. Orkest. W. Wiisz- tenor. Daarna nieuwsber. 9.5011.20 Dansmu ziek door de danskapel. Brussel, 26a M. 320 Kindermatiné. 8.20 Orkestconcert. 8.30 Causerie: Propos féminins. 9.05 Hervatting v. h. concert. 9.30 Dansmuziek. 10.20 Nieuwsber. Münster, 410 M. 12.351.50. Werken van Haydn voor orkest. 3.20 Strijk-concert. 4.20 Liedjes bij 'de duit. 5.20 Declamaties uit „Dreizehnlinden". 5.50 Lezing: Reichsgesundhedtsiwoche. 6.40 Voorlezing uit eigen werken door H. Müller—Schlösser. 7.20 Spaansche les. 7.50 Concert. Werken van Brahms, Marx, Mozart en Puccini. 8.55 Popu- I laire operamelodieën door orkest. Daarna her- I uitzending van andere atationa.

Heldersche Courant | 1926 | | pagina 7