4/3 x SPORT. TnML Gevonden voorwerpen. Aan het Hoofdbureau van Politie alhier is als gevonden terug te bekomen, een taschje met inh., een dameshandschoen, eèn portemonnaie, een lorgnet in etui, een grijze kinderhandschoen en een paar zwarte handschoenenaan de adressen J. Hoque, Jonkerstraat 29a, een doosje haakpennen. Schulperoort, Torenstraat 80, een ma trozenmuts 8669. D. Ran, Middenstraat' 102, een ring met lipssleutel en een huisdeursleuteL Harms, Schagenstraat 89, een bruin kinder portemonnaietje. Wasserman, Wilhelminastraat 110, een kinder mutsje. Klut, Spoorstraat 59, een zijden doek met blauwe strepen. Peters, Florastraat 1, een handtaschje met inh. J. Tossen, Ididdenstraat 121, een stui vertjes armband. M. Smit, Achtergracht Z.Z. 12, een gouden ring. P. H. Kamp, Hoogstraat 85, een bruin portemonnaietje met bonnen. D. Schetter, Langestraat 80, een alpaca beuxsje met inh. Van der Steen, Keizerstraat 76, een wit schort. Nottelman, Gravenstraat 80a, een bank biljet. O. Schildhuizen, Kuiperstraat 40, een rose kindermuts. Biersteker, Brouwerstraat 68, een rol letje centen. Gillissen, Ruijghweg 165, een licht bruine portefeuille met inh. I. 1 v HET KAMPIOENSFEEST VAN „HELDER". Overzicht De mannen, belast met het organiseeren van dit sportfeest, kannen ongetwijfeld met vol doening op hun werk terugzien. De vrucht van hun werk was een programma, dait klonk als een klok! Het programma zelf is in 'de beste orde afgewerkt; wanklanken zijn er niet ge hoond. „Helder" heeft het prachtig getroffen met het weder, want dat was eenvoudig schitterend Groot, zeer groot is dan ook de belangstelling geweest en ongetwijfeld is er genoten. Er was voor „elck wat wils"; voor de „note gaie" was terdege gezorgd. De Veteranen wedstrijd. Reeds om half tien bood de Polderweg en Middenweg een levendige aanblik. De vetera nen die van de kampioensclub contra de roodjakken zouden elkaar bekampen! Het beloofde een ware titanenkamp te worden en vandaar dit drukke gedoe.... Hejt terrein bood met zijn veelkleurige vlag gen een recht feestelijken aanblik. De vetera nen, waarvan een groot deel eenmaal de glorie van hun cluib waren, komen in het veld. Nog eenmaal zullen 'ze hun oude botten wagen op het groene veild van eer en toet publiek laten zien, dat ze het ook nog wel kunnen. 'Natuurlijk moesten de helden van voorheen op de gevoelige plaat vereeuwigd worden en toen dat gebeurd was, floot scheidsrechter Peters, die den heer Mutters uitstekend ver ving, opstellen. Het bleek toen, dat een der „cracks" van Helder ontbrak, want Pelser was in geen velden of wegen te bespeuren. Doch aanvoerder Kees Goes zei toen, vertrouwen hebbend in de kracht van zijn team, „dan spe len we maar met 10 man". Het bleek al spoedig, dat de Helder-oudjes veel sterker waren; ze speelden echter wel wat de bedoeling In aanmerking genomen te „echt", soms zelfs te fel. Goes en Schone- veld bleken de schutters in de witte voorhoede te wezen en beidén hebben Hoek handen vol werk gegeven. De wedstrijd, die herhaaldelijk onderbroken werd door lachsalvo's, vanwege de zonderlinge capriolen van sommige spelers, werd door Helder met 3i gewonnen. Gode, die begaan was met de onverwoestbare ener gie, waarmede de roode voorwaartsen telkens poogden, eerst Riem en later Kwast te ver schalken, zorgde er voor, dat H.R.C. met een welgericht schot een tegenpunt kreeg. De Helder-rulne verwierf door deze zege praal go sigaren, terwijl de mannen van Kees Fasol er 35 ontvingen, wat dubbel en dwars verdiend was. Ze hadden er hard genoeg voor gezwoegd. Helder A—H.R.C. A 3a. Voor deze match was door den heer W. Dol, de „vader" en onvermoeide werker der adspi- ranten, degene die den eersten stoot gaf tot het vormen van een adsplranten-competitie een zilveren kruis uitgeloofd. Naar wij hebben vernomen, is het een zeer aantrekkelijke wed strijd geweest en geven de cijfers wel de krachtsverhouding weer, zoodat dus die kam pioenen het kruis wonnen. De optocht en de wedstrijd der gecostumeerden. 's Middags circa i uur bood de omgeving Spoorstraat hoek Keizerstraat een ongewoon druk aanzien. De oorzaak was, dat vanuit hótel „Bellevue" spelers „en nog wat" een rondgang door de stad zouden maken. Dat „en nog wat" waren de gecostumeerden, welke In een diligence, jaar i8so, vervoerd zouden wor den naar het Sportterrein. In de meest zotte costuums, alle vakken en beroepen vertegen woordigend, namen zij bezit van hun vervoer middel, en toen gevolgd door een compacte massa, ging het na een korte rondgang naar het Sportterrein, as Minuten lang hebben zij de menigte bezig gehouden. Het was een koddig intermezzo. De huldiging. Door een haag van adspiranten verschenen daarop de kampioenen, die spontaan toege juicht wenden. Zij werden toegesproken door den aanvoerder van de adspiranten, die aan voerder Reitsma complimenteerde met het be haalde kampioenschap, waarop bloemen volg den. Hetzelfde deed Hoeve, de captain van O.S.V., dié er nog bijvoegde, dat hij hoopte, dat Helder in de promotie-competitie geluk kiger mag zijn dan het vorig seizoen. Hij of freerde de vereenlging een bloemstuk. Reitsma dankte belden met een toepasselijk woord. Daarna werd, na een speech van dien voor zitter der Supportersvereniging, den heer J. L. Goedknecht, met eeniige plechtigheid de kam- pioensvlsg geheschen. Helder—O.S.V. 4—1. Toen kon begonnen worden. Belde ploegen haidden 1 invaller. Helder voor Biere en OSV voor den doelman. De thuisclub kwam daar door als volgt uit: Gerrit Wit Jelle Bllnkhoff Harry Sporken Boogaard Grootveld Dijkshoorn Co en Zomer Reitsma de Boer Dirk Bak Horneman Gebrek aan plaartsrulmte verbiedt ons dit maal een gedetailleerd verslag te geven. Voor rust is er van overwicht geen sprake geweest; OSV bood krachtigen tegenstand, zoodat H. maar niet in haar spel kon komen; inzonder heid het linker verdedigingsvak der Oositza- uers za,t er geweldig op. Eerst na 23 minuten slaagde Reitsma er in, na fraai solospel zijn club de leiding te geven en 6 min. later, als de middenvoor een vrijen schop zeer tactisch neemt, kopt Zomer schitterend in. Onmiddel lijk hierop wist OSV na een hoogen voorzet van den linksbuiten een tegenpunt te maken. Hoewel er toen nog een 'kwartier gespeeld moest worden en beide doelen meermalen in groot gevaar verkeerden, onderging de stand toch geen yerandering meer. Na rust bleek, dat de gasten te hard van sta pel waren geloopen en bleek tevens het nut van trainen. De kampioenen waren in deze periode onbetwist de meerdere, en dank zij Horneman gelukte het aan den rechtsbuiten nog twee goals aan de score toe te voegen. De Oostzaner keeper kweet zich uitmuntend van zijn taak en hoewel zijn doel menigmaal een waar bombardement had te doorstaan, liet hij zich niet meer passeeren. Met een 41 zege floot 'de heer Hageman daarop het einde. De Feestavond. Deze Is met recht feestelijk gevierd; de „Casino"-zaal, die door den heer Heijdanus op smaakvolle wijze versierd was, was gevuld met een geestdriftig gestemd publiek. De tijd voor dat het scherm zou opgaan werd zoo aange naam mogelijk doorgebracht; de „Casino-Jazz- Band" had geen oogenblik rust. Eindelijk was het toch zoover. De heer Corn. Goes, de voorzitter van „Helder", riep de aan wezigen een woord van welkom toe, inzonder heid aan de vertegenwoordigers van de zuater- vereenigingen. Een apart woord van hulde sprak hij uit aan die sportredactie der „Held Cour.", voor de medewerking altijd ondervon den. En noemde daarbij de aardige attentie, de vereenlging aangedaan in No. van Zaterdag j.L Vervolgens werd den ie elftalspelers dank ge bracht voor het gepresteerde in dit seizoen, zoomede aan hum vrouwen en meisjes, die door hunne medewerking ook een deel van het suc ces toekomt. Vergeten werden ook niet Mr. en Mrs. Julian. De voorzitter vergat niemand en ieders verdienste werd door hem gememoreerd. Onder groot applaus eindigde hij. Daarna werd voorlezing gedaan van de vol gende gelukwenschen: den' heer Van Loo, V.V. Zeeburgia, Zeemacht, O.K.K., O.S.V., scheids rechter Kwast, H.K.C„ den heer D. Kort, E.V.C., J.V.C., Geel Wit, terwijl telegrammen waren ingekomen van de Vereen. Texel en P. en T. De vereen. Geel Wit was om principieele redenen verhinderd een vertegenwoordiger te zenden. G.W. heeft toegezegd een herinnerings medaille met inscriptie voor de 8 spelers, die daarvoor in aanmerking komen; de 6 overige Bpelérs van het te elftal hadden reeds de vorige maal de meda'ille van Geel Wit ontvangen. Voorts was een felicitatie ingekomen vin H.R.C. De voorzitter stelt nn vereenigingen en per sonen ln de gelegenheid „Helder" te compli- menteeren, waarvan gebruik wordt gemaakt door: de Supp.-ver. Helder ('bloemenmand); V.V. Batavier (bouquet); Pol. S.V. (bloemen mand); Scheidsrechtersvereen. (bloemstuk); dè heer Peters namens de vereen. „Succes" van Wleringen (een bloemstuk), de heer Bruin (een zilveren beker). Nadat die voorz. verschillende sprekers be dankt had voor hun meeleven met „Helder", werden de speler» van ihet kampioens-elftal op het podium geroepen, die na door hem toege sproken te zijn, allen bedacht werden met een zilveren sigarettenkoker. De heer Reitsma be dankte het bestuur met een kort, maar krachtig woord, Ook de trainer had voor de spelers nog wat in petto. Hij was de spelers zeer dankbaar voor hunne toewijding en wilde ook ieta doen, waarna elk hunner een portret in lijst ontvin gen, naar het conterfeitsel afgebeeld in ons blad van Zaterdag jJ., maar vergroot. De trai ner op zijn beurt ontving van den aanvoerder een schilderij, voorstellende Helder I naar de' zelfde teekening. De Voorzitter zdf werd evenmin vergeten. De penningmeester stelde de verdienste van den heer Goes voor 'de vereen, in het licht, en offreerde hem namens de vereen. een fraaie pendule. Onder den indruk bedankte de voor zitter voor dit mooie cadeau. Het officieele gedeelte, dat geruimen tijd in beslag genomen had, was aahter den rug en nu kon verder het programma afgewerkt worden. Het oud-Heldetsch Duettenpaar, bestaande uit de heeren Petera en Jafttzen, liet zich daarna hooren in een paar vroolijke voordrachten, die wel Insloegen. Groot succes belfhalde ook Mr. A. du Boljon, alias „Cheffie", die met ver zoek aan 't publiek <mq de verschillende refrei nen mee te zingen, -* Helder's kampioenschap bezong. Na de pauze waren Helder's 3 oudste adspl- ranten-elftallen in «tenue op het tooneel ver- eenigd, met in hun midden de leiders (de hee ren Dol en Kelder), de trainer en de voorzitter. Hierbij werd tevens het A-elftal door den heer Dol gehuldigd met het behaalde kampioen- sfchap, die uit zijn hand ieder een souvenir ont vingen," terwijl de heer Kelder en de aanvoerder een extra-cadeau mochten ontvangen. Boven dien ontvingen zij tevens het kruis, door hem uitgeloofd, door dat zij 's middags de H.R.C.- adspiranten .hadden geklopt. Nadat de trainer nog een woordje tot zijn jongens gericht had, en tevens den heer Dol een verdiende pluim op den hoed gezet had, brak een levendig applaus los aan bet adres van Dol en zijn adspiranten. We kregen nu een declamatie van een jonge dame, ook al weer behelzende hetzelfde thema, n.1. het feit van Helder's kampioenschap. Na haar kwam eerst de heer Janzen alleen en daarna het oud-HeLdersch d/uettenpaar nog eens op de proppen, die het publiek nog eens lieten lachen. En dan, ais apotheose.... „Cheffie met zijn troep". Een onbedaarlijk gelach brak los toen deze komiek verscheen met zijn zonderling gevormde stoet. De climax van vroolijkheid werd bereikt, toen opa Leur achter een kinder wagen sukkelde met als begeleider: Helder's oude en getrouwe brugwachter-supporter! Toen viel het gordijn en was het Inmiddels half twaalf geworden. Het bal hield daarna velen nog lang bijeen. BelgiS—Nederland. De „N. R. Ct." meldt, dat W. Buitenweg andere week, tegen de Belgen, niet zal kunnen spelen, wijl hij onlangs in een competitiewed strijd tegen H.V.C. een spier verrekt heeft. Naar wij vernemen, zou het in de bedoeling van de Nederlandsche elftal-commissie liggen om ter vervanging van Buitenweg, Pijl van Feijenoord te benoemen. Hoe het ook zij, vaststaat, dat als Buiten weg niet speelt, onze aanval aanzienlijk ver zwakt zal worden. Hij toch Is daarvan de ziel, de leider. Zijn opname in het Oranje-team bracht destijds een openbaring, waaraan groo- tendecls onze successen te danken zijn. Pijl ■moge een goed clubspeler zijn, in het Nederl. elftal heeft hij tot heden nog niet veel gepres teerd; zelfs zijn befaamd schot bleek dan zoek. Maar wie kan Buitenweg ook vervangen? Voor de eerste maal sedert zijn ontstaan, zal ■de wedstrijd BelgiëNederland niet om „het koperen dingetje" gespeeld worden, vermits de familie van den Abeele den beker heeft terug getrokken, omdat de wedstrijd niet meer op het veld van de Beerschot gespeeld wordt. Graaf d'Oultremont schonk ter vervanging een beker, die als attentie, naar den eersten bondsvoorzitter, baron Delaveleye, Delaveleye- beker genaamd werd. De belangstelling voor den wedstrijd is naar de Sportkroniek weet mede te deelen zoodanig, dat zonder eenigen twjjfel het Ant- werpsche Stadion, waar ruim 40.000 menschen geborgen kunnen worden, uitverkocht zal zijn. Ongeveer 6500 Hollanders hebben door middel van het bondsbureau van den N.V.B. plaats- kaarten verkregen, doch er zijn natuurlijk nog zeer vele landgenooten, vooral in Brabant woonachtig, die de kaarten regelrecht uit Bel gië betrekken. De wedstrijden van Zondag. N. V. B. Het fraaie Maartsche weer heeft wel mede gewerkt tot een welgeslaagden voetbal-Zon dag. En er is ivolop spanning geweest ook! et.,®pe' van. ')6en en bal" is nu eenmaal wis selvallig, dat is ook ditmaal weer uitgekomen, Vooral in de ie klasse bleven de verrassingen met uit: één daarvan besliste het kampioen schap tn Afdeeling I en een andere bezorgde den leiders van Afdeeling II een buitenkansje. Intusschen zijn wij al dicht tot het einde der competitie genaderd Afd. I (Westen) ie klasse. De Stormvogels zijn kampioen! Een zwaar bevochten 21 zege in Hilversum verschafte den IJmuidenaren dien eeretitel, dien Soarta door eigen schuld op 't nippertje ontging. De belangstelling voor 't GooiStormvogels was enorm en de spanning was er van het begin tot het einde in. Het ibegin was al sensationeel, reeds twee minuten na den aftrap leidden de Stormvogels. De thuisclub viel geweldig aan en Thijssen kreeg 't erg te kwaad. Na een snel len uitval van Oldenburg belandde diens voor zet in het net, zoodat de gasten na 10 minuten een 3—0 voorsprong hadden. Tot rust golfde het spel over en weer zonder dat gedoelpunt werd. Na de hervatting kwam 't Gooi steeds meer opzetten: het leek wel of de thuisclub om het kampioenschap streed! Wentink maak te er 12 van, doch verdere doelpunten bleven uit, soms op onbegrijpelijke wijze. Tenslotte bracht het eindsignaal opluchting en hadden die Stormvogels met een benauwde zege het kampioenschap veroverd. Sparta heeft ook het seizoen met een overwinning beëindigd, doch het heeft niet meer mogen 'baten. De thuisclub vatte den strijd tegen Unitas nogal kalm op. Eindstand 3I. DFC heeft nog eens even laten zien, dat zij beter kan. RCH werd op overtuigende wijze geklopt, 62. u klasse A. KFC kreeg thuis klop van Alcmaria Victrix, 0—2. Zou WFC toch nog den dans ontsprin gen? DWS, dat ook ernstig solliciteert naar de laatste plaats, werd op eigen terrein door West-Frisla geslagen, 13- De Amsterdam mers zouden nu de return-match in_ Enkhui zen moeten winnen om zich in veiligheid te stellen. Dat zal wel wat veel gevergd zijn! se klasse B. Voorwaarts verloor van ZVV, 14, terwijl Kampong tegen HVC een kostbaar punt be haalde, 3—3. DOS verloor op eigen terrein van DON AR, 13, en zal niet meer aan de laatste plaats ontkomen. sa klasse A. Helder heeft opnieuw haar meerderheid te genover OSV bewezen; een flinke 41 zege was het resultaat van den laatster» thuiswed strijd, welke uitslag natuurlijk de kampioens festiviteiten de noodige luister bijzet. Trou wens op zoo'n dag zijn de withemden onweer staanbaar. Nu nog een victorie op EVC en ook de ongeslagen reputatie is bewaard gebleven! Dan kunnen wij Helder nogmaals gelukwen schen. Wat de degradatie betreft, zal het met Zaanlandia wel slecht afloopen, hoewel de 12 nederlaag op eigen terrein tegen VSV toch geen slecht resultaat te noemen is. Echter deelde Purmersteyn de punten met EVC (11), waardoor de Edammers veiliger komen te staan. 3e klasse B. QSC heeft door Amstel te kloppen, 1—0, haar kansen zeer verminderd, te moer waar Rapiditas zich door den hekkeslulter, ODE, op eigen grond liet slaan, 23. Voetbal is toch wel een wisselvallig spell Slotend ijk verloor 4 bovenste elftallen: 1. Enschedé 18 13 2 3 5619 28 i.SÓ 2. Go Ahead 17 12 2 3 4523 26 1.52 3. Heracles 13 823 3718 1-30 Ook Heracles heeft, mits de laatste vier wed strijden met flinke cijfers gewonnen worden, nog een kansje, aangezien nog steeds de merk waardige regeling bestaat, dat voor het kam pioenschap der ie klasse het doelgemiddelde den doorslag geeft. Wageningen verloor thuis vam Vitesse, 24. terwijl van de degradatiecandidaten Quick den uitwedstrijd tegen Hengelo won na spanneriden strijd, 48. en ZAC onderaan bleef door de nederlaag tegen DOTO, 3I. Afd. IV (Zuiden) ie klasse. Wilhelmina behaalde een magere zege op Willem II, 10, terwijl MW en NAC na spannenden strijd de punten deelden, I1 Met rust leidde het bezoekende MW met 1o, daarna wist NAC slechts eenjnaal te scoren. Toch blijft MVV de beste kansen behouden, Eindhoven verbeterde haar positie door een 21 zége op NOAD. Roermond won van BW, 2—1, waardoor de Bossche club nog steeds ln degradatiegevaar verkeert. Afd. V (Noorden) ie klasse. WW heeft het stoute stukje volbracht Be Quick de eerste nederlaag toe te brengen, al moet in aanmerking worden genomen, dat de Groningers vijf invallers hadden. Met rust was de stand 20 voor de thuisclub. Van twee strafschoppen benutte De Haas er één, zoodat met 21 het einde kwam. Be Quick zal uit de beide laatste wedstrijden minstens 3 punten moeten halen om kampioen te worden. GWVelodtas 110, Frisia—Leeuwarden 1—1. N.-H. V. B.-overzicht. ze klasse C. Geel Wit is kampioen! De laatste wedstrijd bracht de beslissing, want in een nogal forsch gespeelden wedstrijd slaagde GW er in om SVS met 31 te slaan. Den kampioen onze gelukwenschen! Slechts 1 wedstrijd (te Texel) werd verloren. HRC 3 wist Schagen met den oneven goal te kloppen, 32, doch deze zege baat de roodjes maar weinig, wat onder staande cijfers ons doen Hen: Geel Wit 12 8 3 1 2814 19 1.58 H.R.C. 3 11 6 3 2 25—21 15 1.36 H. moet nog bij Texel op bezoek. ae klasse E. De Geel Wit-reserves verspeelden hun laat ste kampioenskans, want zij speelden tegen SVS 2 gelijk, 22. HRC 4 vaart hier nog het beste bij. JVC kwam aardig uit den hoek en sloeg Bat. 2 met 21. Hierbij de positie van van DWV, 14. se klasse C. Zeeburgia hield zich ook goed en verplet terde Ares, 81. Verdere uitslagen zijn: HortusAllen Weerbaar 72; SDWNéer- landia 1—0. Se klasse D. BFCZeist 70; CulemborgLaren 41; Baarm—Utrecht 5—0. 4e klasse A. SEVSwift 14; ZaandijkKW 13. 4e klasse B. OosterparkHalfweg 52; DSVAhrends 02. Resem is klasse. Blauw Wit 2Spartaan 2 32; HFC 2 EDO 2 09; RCH 2Ajax 2 43; WA 2 DEC 2 0—1; Raipiditas 2ZFC 2 31. Reserve ae klasse A. Alom. Victrix 2Hollandia 2 51; Storm vogels 2Haarlem 2 33! WFC 2Ajax 3 3—2. Reserve ae klasse B. HVC 2Vtlox 2 30; Hercules aVrien denschaar 2 22. Reserve 3e klasse B. DEC 3SDW 2 40; UW 4Voorwaarts 2 00. Door dezen uitslag is Voortwaarts 2 kampioen. Afd. II (Weeten) xe klasse. De positie van Feijenoord is na dezen Zon dag zeer verstevigd. De verhouding tot Ajax is nu: 1. Feijenoord 16 8 5 3 44—27 21 1.31 Ajax 18 9 4 5 4327 22 1.22 Alleen als de Rotterdammers hun beide laat ste wedstrijden zouden verliezen, komt Ajax nog aan bod. Doch zoover zal het wel niet komen. Feijenoord behaalde ditmaal een flinke over winning op ASC. In de eerste helft begon Pijl met een keurig doelpunt, waarna Koonings den voorsprong vergrootte. Het was wederom Pijl, die zorgde, dat met 3—0 gedraaid werd. Na de hervatting maakte Barendregt met twee goede doelpunten er S0 van en miste Van Heel nog een strafschop. Ajax hielp een handje door het seizoen te besluiten met een nederlaag op eigen terrein tegen ZFC, zij het dan, dat die eerst in de laatste minuten een voldongen feit werd. In den beginne was de thuisclub sterk in de meerderheid en scoorde Rutten uit een vrijen schop. Dit was voor de Zaandammers het sein om beter aan te pakken. Al gauw had Hoogmoed den gelijkmaker ach ter De Boer gedeponeerd. Tot rust ging hét gelijk op, 11. In de tweede helft zette Ajax er alles op om den strijd te winnen. Geruimen tijd was ZFC geheel ingesloten, doch dit zou .uist noodlottig worden. Vijf minuten vóór het einde schoot Hoogmoed bij een uitval onhoud baar in en even later stelde Lust Colette in staat den eindstand op 13 te brengen. Mede door het verliezen van het protest AjaxEx celsior zijn dus de kansen op een hoofdstede lijk kampioenschap al heel klein geworden. De Haarlemsche derby is ten gunste van EDO geëindigd, doch erkend dient te worden, dat de roodbroeken een beter resultaat verdiend had den. Het spel ging gelijk op en vóór rust wist EDO door Perucal de leiding te nemen. In de tweede helft drong het oude Haarlem EDO geheel terug en was het wel een wonder, dat het doel der thuisclub ongeschonden bleef. Even voor tijd deed EDO een uitval, waarbij Tanis den eindstand op 20 bracht. Wij ho pen, dat Haarlem zich in de promotie- en de gradatiewedstrijden zal rehabiliteeren; de club is veel te goed voor de tweede klasse! 2e klasse A. Door te Schiedam haar ernstigste concur rente Hermes-DVS met 20 te kloppen, heeft het Haagsche VUC bijna het kampioenschap behaald. LSV werd door DHC geklopt, 03, terwijl Steeds HoogerTransvalia we gens terreinafkeugng niet door ging. ae klasse B. Concondia verloor van CVV, 13, d?t nu nog slechts één punt behoeft om kampioen te zijn. ADO sloeg haar stadgenoote BMF en SVW won van Olympia. XerxesVelox werd afgekeurd. Afd. UI (Oosten) ie klasse. Scheen het kampioenschap al haast ten gun ste van Enschedé beslist, de Enschedésche Boys hebben hun stadgenooten die wel pech hadden een leelijke kool gestoofd. Nadat met rust de stand 11 was, wonnen de for tuinlijker Boys tenslotte met 31. De verhou ding tusschen de leidende clubs is thans: 13 9 0 4 44—25 18 1.38 12 9 0 3 35—21 18 1.50 14 8 3 3 41 23 19 1.35 14 7 2 8 36—23 16 I.14 Helder 3 HRC 4 Geel Wit 2 Batavier 2 De Nos. 3 en 4 zijn uitgespeeld; de leiders moeten nog spelen: thuis tegen JVC en uit tegen SVS 2. Helder 3 op eigen grond tegen Texel 2. 3e klasse D. In deze afd. wist Anna Paulowna beslag op het kampioenschap te leggen door Atlas met 20 te kloppen. Verder werd gespeeld: SuccesWAP 43, Schagen 2Breezand 11, WieringerwaardOudesluis 4e klasse D. SVS 4Batavier 4 41. 4e klasse E. HRC 5 maakte korte metten met Anna Pau lowna 2 (90) én is nu practisch kampioen. SVS 3 conserveerde Oudesluis 2 met dezelfde cijfers; de Spartanen moeten nu nog 5 wed strijden spelen en weten ze deze te winnen, dan hebben ze evenveel winstpunten als de Racers. Breezand 2—Schagen 3 21. 11 6 HRC 8 12 SVS 3 7 5e klasse F (adsp.-afd.). Geel Wit—HRC c 3—0. 6514 37—10 1.83 I.71 Geel Wit kampioen! Door een 31 zege op S.V.S. heeft Geel Wit 1 beslag gelegd op het afd.-kampioenschap. In de eerste plaats heeft GW dit succes zeker te danken aan haar oefenmeester mr. Julian, temeer als we in oogenschouw nemen, dat GW verleden jaar de laatste plaats bezette. Het is een waardig slot na het kort geleden gevierde ie lustrum. Het eerste jaar speelde GW in de D.H.V.B. en wist toen van hare afdeeling het kampioenschap te behalen. Daarna werd 4 jaar gespeeld in den N.-H.V.B De eerste maal werd geëindigd op de op één na laatste plaats, terwijl het tweede seizoen de 3e plaats werd bereikt. De tijd van 4 jaren otn uit den N.-H. V.B. te komen is niet lang te noemen en is dit voor onze jonge vereeniging dan ook wel een succes. Dit seizoen werd vrijwel constant ge speeld en slechts één wedstrijd werd verloren, n.1. uit tegen Texel. De uitslagen der door Geel Wit gespeelde wedstrijden waren tegen HRC 3 thuis gewonnen 32; uit gelijk 0—0. Helder 2 thuis gelijk 11; uit gewonnen 31. Texel 1 thuis gewonnen 42; uit verloten 21. Batavier thuis gewonnen 41; uit gewonnen 20. SVS thuis gelijk 22; uit gewonnen 31. Schagen thuis gewonnen 31; uit gewonnen 2—1. Eindstand: geps. 12; gew. 8; gel. 3; verl. 1; punten 19; voor 28, tegen 14; gem. 1.58. Op een en ander zal nog wel eens nader worden terug gekomen. Betreffende den wedstrijd zie Sparta-nieuws. Voor rust had S. wel een voorsprong verdiend, doch had zich toen ook geheel gegeven, zoodat S. na de rust was uitgespeeld en GW steeds in de meerderheid was. Helaas was het voor rust geen aangename wedstrijd, daar de zenu wen beide partijen parten speelden. Scheids rechter Meerman, die goed voldeed, moest aan spelers van beide ploegen waarschuwingen ge ven en tenslotte een S.-speler van het veld zen den. GW 2 speelde gelijk 22 en de adspi ranten wonnen met 30. Sparta-nieuws. Het iste elftal der Spartanen kreeg Zondag Geel Wit 1 op bezoek. S. kwam volledig uit en nam reeds na verloop van ruim 10 minuten de leiding. G. komt nu sterk opzetten en speelt vrij stevig. Bij een der GW-aanvallen wringt een der GW-spelers zich tusschen de S-verde- diging in, komt te vallen en de scheidsrechter geeft na conferentie penalty. Kort hierna tegen de rust wordt tot overmaat van ramp ook nog een S-speler van het veld gezonden. Zeer ge handicapt komt S. na de hervatting uit. Het geluk is niet mee. Geel Wit weet ide leiding te nemen en te vengrooten. Zoo kwam met 13 voor GW het einde. De leiding van scheidsrechter Meerman kon ons lang niet bekoren. S. 2 was bij de GW-reserves te gast. Hoe wel eerst een achterstand van 20, wist S. 2 nog op te halen en speelde gelijk, 22, wat een goede prestatie is. SVS 3 behield haar reputatie door Dosko van Oudesluis met 90 nederlaag naar huis te zenden. Dosko is een goed spelend aantal spe lers, doch als ploeg zonder verband. Voor S. 3 een schitterend resultaat. Het 4de elftal boekte eveneens een overwin ning, 41, op Batavier 4. Adspiraniten A waren vrij, terwijl B vriend schappelijk met de Batavler-adspiranten speel den en met 43 verloren. Breezand. Zondag speelde Breezand 2 thuis voor de competitie tegen Schagen 3. Het waa een zeer aardige wedstrijd. De kleine, doch watervlugge Spartanen moesten met 2—1 verliezen. Breezand 1 was met 2 invallers naar Scha gen, om daar tegen Sparta 2 te spelen. Daar beide elftallen er nu juist niet rooskleurig voor staan, beloofde dit een spannende strijd. Vóór rust was het zeer mooi spel, met Sparta iets in de meerderheid, waaruit zij met 1—0 de lei ding nam. Na rust was Breezand sterker, wat zeer tot ongenoegen bleek van het S.publiek, dat zijn favorieten op een ergerlijke wijze aanmoedigde en de gasten niet veel liefelijks toewenschte. Het gevolg bleef niet uit en toen B. den gelijk maker scoorde, begon S. fanatiek te spelen. Door B. werd hierop gereageerd, zoodat een zoo fraai begonnen wedstrijd in een vrij ruwe vertooning eindigde. Déf stand bleef I11, wat de verhouding wel was. Het publiek zouden wij willen aanraden: kunt gij uw speleTs niet op gepaste wijze aanmoedigen, blijft dan thuis, waardoor gij beter de vereentglngsbelangen zult dienen. Zondag a.s. speelt B. haar laatsten thuis wedstrijd tegen Atlas 1 uit Helder. Wieringen. Succes-nieuws. JJ. Zondag speelde Succes 1 thuis en kreeg op bezoek WAP 1 van Anna Paulowna. Scheidsrechter Steinman van Helder. Beide elftallen hebben een invaller. V. wint den toss, zoodat Toon voor de S. 'den ,bal aan het rollen brengt. De eerste aanvallen zijn voor S., doch voor het doel is men de kluts Icwijt. De V.- keeper is ook danig op dreef. Eindelijk maakt Toon, wanneer Tikkie's schot faalt, voor S. met een kopbal I0. V., niet ontmoedigd, pakt flink aan. Uit een corner op het S.-doel maakt Harder van V. mooi gelijk, I1. Beide doelen verkecren nu om beurten in gevaar. Doch de verdedigingen blijven meester van het terrein. Voor rust 'blijft de stand 1I. Na rust heeft S. nog eenigszins het windvoordeel. De S.-ers pakken flink aan, doch doelpunten blijven uit, daar de V.-keeper geweldig op dreef is. De V.-aanvallen worden talrijker. Dirk Kooij op de linksbuitenplaats speelt een goede partij en weet den bal steeds mooi voor doel te plaatsen. Het is nu Wim, welke S. de leiding weet te be zorgen, 21. De WAP-er s geven het echter niet op; zij profiteeren van een zwak oogenblik der S.-achterhoede en maken gelijk 3Hier door aangemoedigd! komen zij iets in de meer derheid. De S.-backs raakten cr geheel uit. Harder van V. weet de S.-verdediging opnieuw in de luren te leggen en bezorgt V. de leiding, 32. Er moet nog 11 minuten gespeeld worden ep V. is in de meerderheid. De S.-ers weten zich echter los te werken en zich te herstellen. Van dichtbij brengt Toon den stand op gelij ken voet, 33. Beide werken nu hard voor de leiding. Het einde begint te naderen, doch Pennekamp weet even voor het einde het win nende punt voor S. te maken, 43. Kort hierop blaast de scheidsrechter inrukken. V. verdiende zeer zeker een gelijk spel. 't Was een spannen de wedstrijd, daar van weerskanten flink ge speeld werd. Veel publiek, ook van elders, woonde den strijd bij. Dat beteekent: Viermaal een ongewijzigde advertentie ter plaatsing opgegeven ln de „Heldersche Courant' tegen driemaal bere kening. WIJ ervaren dikwijls, vooral bl] hen, die een z.g. kleine advertentie -plaatsen, du, uxmneer een eerste plaatsing niet voldoende succes oplevert, vergeten wordt, om tijdig order tot herplaatsing te geven. Om onze cliënten voor schade en last ten gevolge van een dergelijk verzuim te behoe den, advisegren wij ln den regel om direct opdracht te geven tot i/3 X plaatsing. Zoo- dra men dan geslaagd Is, deelt men ons zuUu mede en wordt dan de overbodig geworden advertentie uitgelicht. Onze cliënten zijn dan slechts schuldig het aantal malen, dat zij ge adverteerd hebben. Probeert U dat ook eensl Deze bepaling geldt alleen voor adverten- (iën, welke niet volgens het goedkoope tarief voor handels-advertentiën worden yeplgatst

Heldersche Courant | 1926 | | pagina 8