De witte Priester van Siva T^yberrf Eerste Blad. BUITENLAND. Nr. 6153 DONDERDAG 11 MAART 1926 i nniu n wm'iwi.niaftin i.wbmw »W! 64ste JAARGANG X erschijnt Dinsdag-, Donderdag- en Zaterdagmiddag Redacteur-Uitgever: 0. DE BOER Jr., HELDER Bureau: Koningstraat 29 Telefoon: 50 en 412 DE VOLKEN BONDSVERGADERING. De moeilijkheden te Genève. De N. Rot! 0r! schrijft: Men kan gerust blijven voorspellen, dat het te Genève tot de een of andere schik king over de Raadszetels zal komen, al is het nog niet precies duidelijk op welke manier, omdat het, in geval het daar niet toe kwam, er iets ernstigs aan de hand zou zijn met den Volkenbond zelf. Niet aangenaam voor Zweden, dat met zijn veto tegen uitbreiding den toestand gedeelte lijk beheersoht, en de staten die met dit land één lijn trekken, is de uitslag van de verkiezing voor een president en voor het bureau. De Deen Zahle legde het voor den voorzitterszetel af tegen den Portu gees da Costa, en uit het bureau sloot de „Latljnsche" groep de groep der vroegere kleine onzijdigen. Het zou niet wensche- Hjk zijn, als deze gedragslijn werd voort gezet bij de verkiezing van nieuwe niet- permanente leden in den Raad met Sep tember, bij wijze van revanche tegen de politiek van Zweden tegen uitbreiding van den Raad. Het best staan nog altijd de kansen van Spanje ten opzichte van een vasten zetel, dien dezen, naar men verwacht, zoo niet nu, dan toch met 1 Januari zou krijgen. Hoe het-dan met Brazilië moet gaan, dat dezelfde rechten opeischt als Spanje, welke andere Zuid-Amerikaansche staten het weer betwisten, is nog niet duidelijk. FEUILLETON. door BURTON E. 8TEVENS0N. Slot. Goldlbengier en Simmonds gingen naar het binnenkamertje om (maatregelen te nemen voor het wegbrengen van Mah- bulb's lijk, maar Godfrey en Miss Vaug- hifln en Ik keerden samen teruig, want wij verlangden den Thug niet te zien. Bij de deur van het boudoir bleef Godfrey stil staan. „Het geheim is geheel opgehel derd;" zei hij, „van het begin tot het ein de, als u mij ten1 minste nog één kleinig heid (kunt vertellen. Miss Vaughan." „Rn wat is dat?" vroeg zij. „Hebt u dat briefje naar Swain ln uw eigen 'kamer 'geschre ven?" Ja." „En wil u imlj de tafel laten zien, waaraan u het hebt geschreven?" „Zeker". Rn zij' opende *de deur. „Komt u blnneni Ik heb het geschreven aan dat bureautje bij het raam." Godfrey liep er heem, nam een vloeiboek op dat er lag en sloeg de bladen om. „Aha!" zei hij, na een oogenblik. „Ik was er zeker vanl Hier ls de laatste sohakeL Hebt u eeri 'klein handspiegeltje Miss Vaughan?" Zij haaide een van haar toilettafel en reikte het hem, blijkbaar verbaasd; toe. „Wat ziet u in den spiegel?" vroeg hij en hield het vloedblad met een hoek ervoor. Miss Vaughan uitte een (kreet van verrassing, terwijl zij' op deze wijze de woorden las: ,Hr- Fred'erlc Swain 1010 Fifth Avenue New-York City. Indien) niet aan dit adres, probeer als- u-folieft de Calumet Club." Ingezonden Mededeeltng. DOET UW SCHOENEN GOED „Kleine oorzaken hebben igroote gevol gen," zei Godfrey, het vloeiboek weer op tafel leggend. „De eenige vraag, diie wij tot nu toe niet hebben kunnen beantwoor den is deze: hoe wist Silva dat u Swain zou ontmoeten? Hij moest het geweten hebben oen de vingerafdrukken gereed te hebben. Ik leidde 'hieruit af dat er een vloeiboek moest zijn eni het is er." Miaa Vaughan staarde hem aan. „U schijnt een zeer bewonderenswaardig man te zijnl" sprak zijl ,Het is mijn dageiijksch werk geheimen na te speuren," zaide hij lachend. „Zal ik dit geheim' voor u recon- strueeren?" „Alstublieft,' verzocht zij' hem en' wees ons plaats te nemen. „Waar hebtu het eerst Silva ontmoet?" vroeg hiji. „In Parijs." „Wat deed hij' daar?" „Hij oefende mysticisme uit. Mijd vader ging hem raadplegen; hij kwam zeer onder zijn invloed en rij werden erg intiem." „En Silva zag natuurlijk dadelijk de mogelijk heden om een onmetelijk rijken, ouden man te exploiteeren, die zwak van geest was. Hij; komt dus hier als rijn 1 eeraar in Oriëntalisme; 'hij doet eenige wonder bare dingen; dkx>r voortdurende hypnose krijgt hij uw vader geheel in zijn macht. Hij; verkrijgt een belofte van' dit landgoed en eten groot bedlrag in geld; hij dwingt uw vader een testament te maken waarin deze legaten speciaal rijn genoemd. Dan weifelt hij want gedurende zijn verblijf hief in huis, is een' nieuwe wensch bijt dè andere gekomen. Het was niet vaak zijn lot geweest in dagelijksche aanraking te rijn met een onschuldig, bekoorlijk meisje en 'hij; wordt verliefd op u. Hij weet dat u Swain liefheb! Hij zorgt dat Swain dit huis wordt ontzegd, maar hij' riet dat ge nog altijd onverschillig tegen hem1 zelven rijt. Eindelijk verkrijgt hij door rijn eigen smeekingen en die van uw vader uw toe stemming 'zijn leerling te worden; Hij weet wanneer u eenmaal toestemt met hem séances te houden, dat zijn wil ook den uwen zal beheersohen. Maar u vraagt drie Stilstand te Genève. Briand naar Genève. China. voor een Raadszetelin te trekken, op voorwaarde, dat de andere candidaten, be halve Duitschland, zulks ook doen, Spanje, Polen en Brazilië willen daarvan echter niet hoorei» en blijven hun standpunt pro- pageeren. De ontwapeningsconferentie. Toch niet uitgesteld Aan deLokal' Anzeiger wordt uit Ge nève geméld, dat de Raad van den Vol kenbond besloten heeft, do ontwapenings conferentie tegen 17 Mei bijeen te roepen, zonder er rekening mede te houden, of de diplomatieke moeilijkheden tusschen Rusland en Zwitserland dan reeds uit den weg zijn geruimd. Te Genève zijn, volgens cüe Morning Pos! twee telegrammen ontvangen; waar in de Turksche minister van buitenland- sche zaken meedeelt dat Turkije bereid is een door de 'gemengde commissie krach tens het verdrag van Lausanne ingesteld, afgepaalde grens te aanvaarden. DUITSCHLAND. Duitschland en de Volkenbond. Het D.-n. standpunt De Duitsch-nationale Lok. Anz. die van meet af tegen toetreding tot den Volken bond heeft geijverd, meent dat de kabi netscrisis in Frankrijk het meer dan ooit noodig maakt op zijn hoede te zijn en „niet naar de Volkenbondspoort te dringen." Zullen Luther en Stresemann dit ook in zien, vraagt het blad zich af, of zullen zij zich bang laten maken met den boeman Poincaré, die Duitschland zal meenemen als het niet zoet met Frankrijk meegaat? Met instemming haalt de L. A, een uit spraak van de Köln. Ztg. aan, dat Duitsch-' land tusschen twee kwaden te kiezen heeft: toegeven aan den eisch tot Raads- uitbreiding, 't geen op een verminking der politieke waarde van toetreding neerkomt en weigering van den eisch met Duitsch land's isoleering in den Bond als gevolg. Er is echter nog een derde mogelijkheid, die beide klippen omzeilt en die is: er bui ten blijven. De kosten van de „vorstenprocessen". 700.000 M. in één proces aan de advocaten! Nu spoedig beraadslaagd zal worden over het oompromisontwerp inzake dè re geling met de 'voormalige vorsten, mag daarbij' ook wel aandacht worden gewijd aan de quaestie van de kosten. Als daarvoor over en weer geen rege ling wordt getroffen, dan zal dat aardig in de papieren loepen. Althans, als men leest van de bedragen, welke thans reeds aan de advocaten 'betaald moeten worden. ■De Pruisische Staat moet thans reeds meer dan een millioen M. aan kosten 'be talen. Alleen al in het groote proces van prins Friedrióh Leopold van Pruisen over de heerlijkheid] F1 atow-Krojanke heeft de in de kosten veroordeelde fiscus aan de beidé advocaten 700.000 M. honorarium moeten (betalen. Uit den Rijksdag. dagen uitstel en die staat hij u toe. Gedu rende elk oogenfblik van die drie dagen wordt u streng «bewaak! Bijna dadelijk begrijpt hij uw plan, want u keert naar het huis terug, u schrijft een brief en zoodra u uw kamer verlaat, treedt hij er binnen en riet den afdruk op het vloei- blad. Hij volgt u naar den tuin, hij ziet dat u den ibrief over den muur gooit en vermoedt dat u Swain te hulp roep! En nog meer. „(Lester, hij zag je in den boom, en bleef dus rijn middernachtelijk vuur werk 'afsteken voor het geval dat je hem bespiede!" Ja, dat verklaart ook dit," gaf ik peinzend toe. „Als (hij 'begrijpt dat Miss Vaughan de hulp van haar minnaar inroept," vervolgde Godfrey, „kocmt er oen duivelsch idee in zijn geest op. Als Swain aan den oproep gehoor 'geeft, als (hij den tuin 'betreed! zal hij hem voor goed! van u scheiden door te zorgen dat hij schuldig bevonden wordt aan den dood van uw vader. Hij 'keert haastig naar het huls terug, scheurt het 'blad uit het album met vingerafdrukken en maakt de rubber- handScthoenen gereed. Dien avond volgt hij u als ige het huis verlaat; hij beluistert uw 'gesprek in het priëel; en hij merkt dat er nog een reden is behalve zijn ja- loersohheid om snel te handelen. Als uw vader krankzinnig 'bevonden wordt, zal het testament dat slechts drie dagen te voren is opgemaak! ongeldig verklaard' worden. Silva zal alles verliezen niet alleen u maar het fortuin dat in rijn be reik is. Hij' snelt naar het huis terug en vertelt uw vader van het rendiez-vous. Uw vader rent naar buiteni en haalt u terug na een heftigen twist met Swain, het geen Sylva wel heeft voorzien. U gaat naar 'boven naar uw kamer; uw vader werpt zich weer in zajm stoel. Het ls Sylva, die u gevolgd' is die opzettelijk eenig geraas heeft gemaakt opdat u zou dénken dat het Swain is. En hij draagt in' zijn hand den met bloed bevlekten zakdoek, dien Swain heeft laten vallen toen hij uit't tpriëel vluchtte. Tot (hiertoe," vervolgde Godfrey langzamer, „is alles duidelijk elke bizonderheid sluit precies in de an dere. Maar in den volgenden stap van het treurspel is één bizonderheid onze ker wiens hand het was die 'het koord om uws vaders hals trok? Ik ben ge neigd te gelooven dat het die van Mah- 'bub was. Als Silva het had gedaan zou hij waarschijnlijk een minder Oostersche wijze hebben gekozen; maar Mahbub kon zelfs onder hypnotische suggestie op geen andere manier een1 moord doen dan die waaraan hij' gewoon was door wor ging. Vergeef mij;" voegde hij er snel bij, toen ze ineenkromp. „Ga alstublieft voort," mompelde zij. „Het is 'goed dat ik het verneem, ik kan (het nu dragen." „Er- blijft niet veel meer te vertellen over," zei Godfrey. „Wie het ook was, die het koord dicht trok, het was Silva, die don handschoen bevochtigde met het bloed op den zakdoek; die de teekens pp uw vaders kleed maakte en toen den zakdoek naast rijn stoel liet vallen. Toen keerde hij zachtjes naar zijn kamer ter hg, sloot de deur en wachtte. Ik geloof dat wij allen het overige weten. En nu, Lester," voegde hij' er 'bij1, rich naar mij koerend, „moes ten wij naar d)e stad gaan. Bedenk dat Swain nog in de Tombs is." ,Je hebt ge lijk," zed ik eti stond op om afscheid te nemen; maar Miss Vaughan legde met schitterende oogen baar hand op mijn mouw. „Ik zou gaarne meegaan, Mr. Les ter," sprak zij. „Mag ik?" De blos werd dohkender in haar gezloh! toen rij mijn blik ontmoette en ik 'begreep wat er in haar hart omging. „Binnen tien minuten ben ik met mijn auto bier," zei Godfrey en ging snel been. „Ik 'behoef alleen .maar mijn hoed' op te zetten," zei Miss Vaug han, en ik vond baar in de bibliotheek op mij wachten toen ik weer binnenkwam, nadat ik met Slmmonds en Geldhonger de afspraak had gemaakt met mij1 voor het gerecht te verschijnen en met mij te vra Ingezonden mededeellng. De veemgerichten. De regeering van Mecklenburg heeft de zes onlangs ter dood veroordeelden, die op last van veemgerichten moorden had den bedreven, begenadigd. BELGIE. Socialisten tegen fascisme. (De Brusselsche Federatie van de sociaal democratische arbeiderspartij heeft Woensdagavond1 een betooging tegen het fascisme gehouden. Daar men ee fascis tische tegenbetoging verwachtte werd' 'be sloten', geen vrouwen of 'kinderen aan de betooging te laten deelnemen. Burgemeester Max, die vernomen had dat fascistische organisaties vn plan wa ren, Woensdagavond de socialistisohe straatbetooging tegen de fascistische drij verijen in de warte scheppen, heeft een besluit uitgevaardigd, waarbij alle betoo gingen en' samenscholingen te Brussel rijn verboden. <N. R. O!) Ingezonden Mededeellniz. ^HCableffen, ibleffert tegen hoest gen om Swains ontslag uit de gevangenis. Godfrey's auto kwam even later vóór en wij' reden weg. 'Het uur, dat nu volgde, was heel stil. Godfrey was geheel in be slag genomen door zijn weg te midden van het drukke verkeer. Miss Vaughan leunde achterover in een hoek van den tonneau, in gedachten verdiep! Het was juist zes dlagien nadat ik haar voor den eersten keer had gezien, maar deze dagen hadden hun sporen bij' 'haar achtergelaten. Misschien zou mettertijd het gelijk die schaduw uit haar. oogen verbannen en dien trillenden trek om haar lippen, maar niets kon haar de zorgelooze kinderlijk heid hergeven. Eindelijk hielden wij stil voor het grijze stee men gebouw, welks getraliede vensters en hooge omringende muren het als een gevangenis deden (kennen. „Wij zijn er," sprak ik en hielp haar uitstappen. God frey groette den portier als een oud vriend, en na een gefluisterd woord moch ten wij passeeren. Een cipier bracht ons naar een kale wachtkamer en Godfrey snelde weg om den directeur de reden van ons bezoek mee te deden, „Wilt u niet gaan ritten," vroeg ik, maar mijn metge zellin schudde het hoofd' met een ver schrikt glimlachje en liep zenuwachtig heen en weer, met haar handen op haar 'har! Hoe wild het klopte kon ik vermoe den met hoeveel 'hoop, met hoeveel vrees Er klonk een snelle stap ln den gang en zij bleef als versteend staan. Toen werd de deur opengerukt en met stralend ge laat snelde zij in de uitgespreide armen van den man, die daar stond'. Ik hooHe haar gesmoord snikken toen zijn armen zich om haar heen sloten, en zij liet haar gelaat tegen zijn schouder rusten. Een hand werd op irnijn arm gelegd. „Ga mee. Lester," zei Godfrey zach! „De zaak Vaughan is afgeloopen!" EINDE. HELDERSCHECOURANT Voor het eind van deze week geen oplossing verwacht. De kansen van Polen op een Raadszetel gering. Voor het einde van deze week verwachten de oorrespondenten der Berlijtnsche bladen te Genève geen oplossing. Zij constaiteeren, dat van toenadering nog niet® te bespeuren valt en dat de kwestie van het verleenen van een vasten Raadszetel aan Spanje- thans domineert. Hierbij zijn naituurlijktaktische momenten in het spel, daar het de bedoeling is, voor hert geval Spanje een vasten zetel krijgt, Polen voor den dan vrijkomenden lossen zetel in aanmerking te doen komen. De toestand is ook vrij- verward doordat Brianidi op zijn vroegst Donderdag wordit te rugverwacht en een oplossing tijdens zijn afwezigheid nauwelijks mogelijk wordt ge acht. Of Briand terug komt, hangt er van af of hij in het nieuwe kabinet wordt opgenomen. In Fransche kringen te Genève wordt be weerd, dat dit van hemzelf afhangt. Engeland en de Volkenbondspolttiek. De toon der Britsche pers wordt steeds onrustiger, omdat men Chamberlain'9 po gingen om zijn hardnekkige delocarnisatie der laatste weken door een misplaatste Lo- carnisatie aannemelijk te maken, niet alleen onvruchtbaar, maar voor het Britsch pres tige in de hoogste mate schadelijk acht. Men begint zich af te vragen, of Chamberlain reeds nu de implicaties van Baldwin s rede niet overschrijdt en om beperkende teiegra- phi9che insrtucties van hem te vragen. Velschillende berichtgevers krijgen den indruk, dat de kansen op uitstel der bespre kingen over verdere uitbreiding stijgen. 66) Nogmaals uitstel? De diplomatieke medewerker van de Daily Tel. verzekert op grond van betrouwbare in lichtingen, dat de Volkenbondsraad de bijr eenlkomst van dé commissie van voorberei ding der ontwapeningsconferentie <dde op 16 Mei te Genève zou begimhenl), voor onbe- paaldèn tijd zal uitstellen wegens het voort duren van het geschil tusschen Zwitserland en Sowjet Rusland. De eerste commissie dier volkenlbondsver- gadering, die onder leiding van Chamberlain Duitschland's verzoek om toetreding tot den Volkenbond te behandelen heeft, heeft Dins dagmiddag op voorstel van burggraaf Ishii, ondersteund door den DeeD Zahle, bij1 accla matie jonkheer Loudon tot ondervoorzitter gekozen. De Dinsdag is zeer kalm verfoopen. De verwachting neemt toe, dat het Zweedsche standpunt zegevieren zal. Een toeken echter van de verbitterde stemming, die bij de Kleine Entente en Frankrijk tegen Duitsch- land weder ontstaan is, kon men weder vin den in de pogingen van de financieele con trolecommissie van den Volkenbond, die op aandringen van den! Tsjech Osuaky en den Franschman ReveLUand op grond van' juridi sche spitsvondigheden trachtte tegen ite hou den, dat de vol&nbondsbegrooting zou wor den verhoogd met zevenhonderd duizend goudfranken, die grootendeels dienen zou den voor de benoeming reeds thans van Duitsche ambtenlaren aam het volkenbondSr- secratariaat. De permanente raadgevende commissie voor de kwestie van legers, vlooten en lucht strijdkrachten is Dinsdagmiddag bijeenge komen om den toestand van DuitschJand te onderzoeken in verband met artikel 1 van het handvest van den Volkenbond. In over eenstemming met de procedure, de laatste jaren gevolgd hij de toetreding van Oosten rijk, Hongarije en Bulgarije, zal men zich ten opzichte van de bewapeningskwestie er mee vergenoegen in het rapport acte te ne men van de beslissing van den Gezanten- raad inzake de ontwapening van Duitschland. Aan den Spaansch-Poolschen kant is de lucht dreigend'. Quinones de Leon zou vol gens sommige bladen verklaard hebben; dat de Spaansche delegatie uit Genève zal ver trekken, indien haar eischen niet worden in gewilligd en dat Primo de Rivera er over denkt Spanje uit dien Volkenbond te laten treden. Het kalmst nemen de Franschen de zaken op. Zij erkennen, dat het niet te yermiiden valt, dat Donderdag alleen Duitschland zal worden gekozen, maar zij meenen van hun kant al het mogelijke te hebben; gedaan om de andere candidaturen te steunen. Tijdens vertrouwelijke besprekingen is men het eens geworden, dat aan de door Chamberlain voorgestelde nieuwe gcdach- tenwisseling niet alle delegaties van de in den Raad vertegenwoordigde mogendhe den zullen deelnemen, maar alleen de in den Raad vertegenwoordigde staten, die het verdrag van Locarno hebben onder teekend. Aan de nieuwe conferentie, die gisterochtend om half 11 in het hotel der Engelsche delegatie werd gehouden, na men, behalve dr. Luther en Stresemann, nog deel Chamberlain, Paul Bonoour, Scia- loja en Vandervelde. De sub-commissie adviseert tót toelating van Duitschland. De sub-oommissie uit de eerste com missie van de Volkenbondsvergadering, die belast was met het onderzoek van de Duitsche aanvraag tot toetreding tot den Volkenbond, heeft reeds gisteren haar werk beëindigd en overeenkomstig de verwachting eenstemmig een gunstig rapport opgesteld. De eerste commissie zal reeds .hedenochtend bijeenkomen ter bespreking van dit advies van haar sub commissie. Dit bevestigt de waarschijn lijkheid, dat de Volkenbondsvergadering zelf Vrijdag tot Duitschland's toelating besluiten zal. In strijd met de traditie heeft de sub commissie de Duitsche delegatie niet uit- genoodigd tot persoonlijke besprekingen, een onbeleefdheid, die in Duitsche kringen niet onopgemerkt is gebleven. De houding van Zweden en van een anderen staat, die niet genoemd wordt, die zich nog steeds blijven verzetten tegen een uitbreiding van den Raad van den Volkenbond, maakt het zeer moeilijk te Genève een uttweg te vinden. De berich ten uit Genève blijven dan ook zeer tegen strijdig. De British United Press meldt, dat Canada en Ierland zich nadrukkelijk hebben uitgesproken tegen uitbreiding van den Raad, behalve wat Duitschland be treft, en dat de beide landen, indien men toch tot uitbreiding wil overgaan, zich zullen aansluiten bij de andere dominions en een zetel voor de dominions zullen eischen, die dan telkens na drie jaar automatisch aan een ander dominion zou moeten overgaan. Een Britsch gedelegeerde klaagde tegen Reuter's correspondent te Genève, dat „iedereen op zijh stuk bleef staan", of schoon er toch spoedig iemand zou moe ten toegeven. Hiermede is de stilstand, waarvan de berichten van Dinsdag ge waagden, verklaard. De Duitschers heb ben, naar men verzekert, Met gewild aan Cbamberlain's compromis-voorstel, het welk het rijk, nadat het alleen is toegelaten, zich er niet tegen zou verzetten, dat Spanje in September een vasten zetel krijgt. Voorts handhaaf t Zweden zijn veto tegen uitbreiding van de Raadszetels. Hoewel de kwestie van den Poolschen zetel in de berichten wat óp den achter grond is geraakt, kan men vermoeden, dat bij dit land nog dezelfde tegenstand bestaat tegen het denkbeeld, dat bet zijn historische rol van „kind van de rekening" zou spelen. Wat men vooruitgang gelieft te noemen, namelijk, dat China geen aan spraak op een vasten zetel maakt, alsook de anderen, behalve Duitschland, er van afzien, is géén vooruitgang, maar van den aanvang af China's standpunt geweest. Briand zou gisteravond om negen uur naar Genève vertrekken. China heeft een goed voorbeeld gegeven door de bereidverklaring zijn candidatuur Bij de voortzetting van de behandeling der begrooting van de rijksfinanciën ver klaarde de afgevaardigde Kling, namens de Ekonomische vereeniging, dqt die verminde ring van de omzetbelasting de verwachte prijsdaling niet tengevolge zou-hebben. Eet rijk zal 600 miljoen minder ontvangen, we'.k bedrag voor bet overgroote deel in de zak ken van de groote kartels en syndicaten te- recht zal komen. Wanneer de regeering ook den middenstand, en den landbouw wil hel pen is er maar één middel, n.1. algeheele af schaffing van de omzetbelasting. De nu voor gestelde vermindering is lapwerk. De opheffing van de weeldebelasting jui chen wjj toe, maar wij stellen vas! dat nog altijd een te groote belastingdruk op de kleine en middelmatige landbouwbedrijven rust: vooral' voor de noodlijdende kleine boe ren moet meer gedaan worden. De econo mische vereeniging wenscht tenslotte dat de verhooging van de verdedagingsbelasting op 1 April as. niet zal worden ingevoerd'. Merck van de Beiersohe Volkspartij sluit zich bij dezen laatsten wensch aan en drukt er eveneens twijfel over uit of de verlaging van de omzetbelasting het juiste middel is om de economische machine weer op gang te krijgen. Voorts bepleit spr. nog een groo- tere verlaging van di$ vermogensbelasting voor kleine vermogens tot ongeveer 40.000 mark.

Heldersche Courant | 1926 | | pagina 1