T Opsporing. RAADSO VERZICHT. VOOR DEN POLITIERECHTER. Zitting van 8 Maart. Een gepensioneerd O.-L militair, die reeds eenige dagen de gastvrijheid; had ingeroepen van de Heidiersohe politie, werd ten slotte ingepikt wegens land- looperlj en stond heden1 terecht omdat hij zonder middelen van bestaan had rond gezworven. De man is metselaar en 'beweerde nu wel weer aan t werk te 'kunnen komen. Hij Ikan zijn pensioen, 5 per week, niet vangen, omdat men hem zijn papieren heeft ontstolen en zich niet kan indenti ficeeren. De Officier meende, dat de poli tie te Arnhem, waar de landlooper feite lijk thuis hoort, hem wel bon helpen aan een identiteitskaart. De politierechter heeft daarop die ver dere behandeling bepaald op volgende week. Woorden vervliegen, maar geschriften bHVen. De waarheid van deze spreuk on dervond ook een Helderache winkelier ln muziekinstrumenten, toen hij in dishar monie geraakte met een sergeant-adel borst, die een gramophoon had gekocht en niet genegen was om do 6.85, dl© hij volgens don leverancier nog te betalen had, weigerde te voüdoen. Mijnheer weigerde de aangeboden kwi tantie en liet zich niet vleiend uit over oplichters edzoovoort en toen hem op nieuw die kwitantie werd gepresenteerd, was Wj zelfs zoo vrij dit document te ver scheuren. De gramophoonhandelaar werd nu ook boos en schreef don adelborst een brief die heel pittig was gesteld, maar he laas termen opleverde, waarvoor hij we gens beleedlglng kon worden vervolgd. Voor dit feit stond hij dan ook terecht, maar de Hoezen magistraten zagen heel goed in, dat de beleodJigd© partij Ider ook niet vrfj uit ging en werd do verdachte veroordeeld tot slechts f 8 boete of 1 dog hechtenis en had de verdediger. Mr. io- lak uit Helder, een even aangename als gemakkelijk© taak. Een te Helder woonachtig en bij de AiLkonaarsche justitie niet onbekend jong- Diensoh anoest zich heden verantwoorden wegens vernieling van hot huis zijner ouders op tweeden Kerstdag en mishan deling van een paar nog zeer jeugdige dienstboden, die zich blijkbaar zeer aan getrokken gevoelden naar het milieu in het huis van de ouders van verdachte. Bovenbedoeld jongnieneah was op ge- melden datiuim in een stadium van ver nielzuchtige en kwaadaardige dronken schap. (Hij vernielde in het huis van zijn ouders eenige kasten en' sloeg een glas ruit in. Bovendien mishandelde hij een 18-jarige 'bezoekster en gaf den volgenden dag een ander jong meisje, dat zijn ouders een bezoek bracht, een aangenaam souve nir, door haar te slaan en tegen de bee- nen te schoppen. Het was eigenlijk 'n rare geschiedenis, 'n mysterie, waarom het maar 'beter is, zich er niet in te verdiepen. De schade aan het perceel toegebracht was betaald en alle klachten waren Inge trokken. Hoewel de verdachte nu niet zoo'n lieve jongen was en de Officier er dus niet aan dacht om gehoor te geven aan de ver zoekschriften tot intrekking, wilde hij er toch rekening mede houden en zich bepa len om slechts 60 boete of 60 dagen te vorderen. Maar de Politierechter nam daarmede geen genoegen. HU achtte hier eenige cle mentie niet meer op haar plaats en vér- oordeelde den beschuldigde tot 8 maan den onvoorwaardelijke gevangenisstra! In het café de Kroon aan den Kanaal- weg te Helder hadden zich een aantal da- mos en heeren veroenigd, om onder ge- zelllgen kout en 'n lekker hapje den avond aangenaam te paseeren. Maar "n paar ongewensohte bezoekers verstoorden het prettig samenzijn van de stamcüub, door uit het handtasohj© van een blonde dame 6 blanke guldons en 'n kwartje te stelen. Dit brutale stukje werd natuurlijk op gemerkt, politie werd ontboden en een der piokpockets, na een geweldig verzet, naar het bureau geëxpedieert. Ook daar was dez© ©enigermate onder Invloed van Beerenbuiger kruidenbitter verkeerende varensgezel nog niet gekalmeerd, maar verzette zich krachtdadig tegen de feull- leering. Hij 'beweerde niet tegen kietelen te kunnen. Enfin, de twee taschjes-tnspec- teurs stonden heden terecht en tegen hen werd gevraagd respectievelijk 75 boete of 75 dagen en 50 boete of 60 dagen. De Politierechter toonde zich echter meer genegen gevangenisstaf op te leg gen, doch heeft na een bespreking met een der verdachten, zijn uitspraak 8 we ken uitgesteld. Geachte Redactie. Beleefd verzoek ik opname van het vol gende: Begrijp ik het bericht van den' verslag gever, voorkomende in uw blad van 10 deze! goèct, dan is dé „cementeering" (bedoeld zt wel zijn de betonvuffing) van de steen- glooiing op het buitenbelóop der Heldersche zeewering bij den Windwijzer oorzaak var een hoogeren golfoploop. Deze gevolgtrekking is verkeerd Want wie zich Woensdagmiddag op de zeewering bij Kaaphoofd waagde, zou gezien hebben, dat de golfoploop daar hooger was dan bij den Windwijzer, alhoewel' bij Kaap hoofd geen beton in de glooiing is gebracht. Zelfs meer binnenwaarts, o. a. bij de Post- Bteeg, bereikte het water dé dijkskruin en ook daar is geen beton toegepast. De golfoploop houdt dan ook geen verband met die beton/vulling en is een gevolg van het verloop van de zandplaten in het Texel- sche zeegat in een voor de Heldersche zee wering ongunstigen zip, waarbij dan nog de groot» diepte vóór den dijk een rol speelt. Met dank voor de opname, Uw dw., F. B. ZEHüjSTRA, Technisch-Ambtenaar van den Rijkswaterstaat Helder, 13 Maart 1926. Het 1b geenszins onze bedoeling gew est te zeggen, dat de' golven op het dijkgedeelte, waarvan de steenglooiing van betonvulling is voorzien, hooger opliepen, dan op een andere plaats van den dijk. Wel' meenden wjj de gevolgtrekking te kunnen maken; dat de golven over dit veel vlakkere loopvlak wellicht hooger opliepen dan vroeger onder gelijke omstandigheden. Wij bedoelden dit overigens geenszins als een opmerking ten nadeele van deze beton vulling. Integendeel, wij zijn op grond van het feit dat de djjk daar ter plaatse zeidén beschadigd wordt overtuigd, dat het do her stel kosten van dien dijk aanmerkelijk ver mindert Red. Held. Grt I De Noordwesterstorm van j.1. Woens dag deed het zeewater hoog opstijgen, zoodat de kaden van de havens onder Jiep.en en in het tot nog toe onbedijkte gedeelte der Hollebolg stond het water ver in de landerijen. Enkele nog op zee zijnde visschersscheepjes hadden het hard te verantwoorden, doch ongelukken kwa men niet voor. De postboot kon niet varen en ging de post per auto over de dijk. Muziekconcours. diverse vermakelijkheden worden gezorgd steld werd, ging onmiddellijk naar be doelde woning, na vooral den brandweer in kennis gesteld te hebben. De hulp van den brandweer bleek echter niet meer noodig, daar de brand reeds door emmers water, met behulp van de buren, gebluscht was. Woensdagmorgen oonstateerde een agent dat een glazen kap van een lantaarn op de Buitenhaven vernield was. Bij onder zoek bleek de lantaarn door een auto aangereden te zijn. De bestuurder van de auto verklaarde, dat de voetrem van zijn auto geweigerd had, waardoor bij tegen de lantaarn was gereden. Door een tapper werd Woensdagavond assistentie gevraagd,' daar een drie-tal personen in zijn inrichting de orde ver stoorden. Bij de komst van een 2-tal agenten waren de rustverstoordérs reeds ver dwenen. Een bewoner van den Kanaalweg deed Donderdagmiddag aangifte, dat een leer ling van de M.U.L.-School aan den Ka naalweg een ruit van zijn woning had ingedrukt. Een onderzoek wordt ingesteld. Door een bewoonster van den Kanaal- weg werd Donderdagmiddag kennis ge geven, dat haar man in hoogst zenuwach- tigen toestand 's middags om half 1 de woning had verlaten en daarin nog niet was teruggekeerd. Zij vreesde, dat hem een ongeluk was overkomen. Eenigen tijd daarna werd door een be woner van de Diaconiestraat medege deeld, dat er uit de Fortgracht een man was opgehaald, waarvan bij onderzoek bleek, dat het de man,was, wiens opsporing verzocht was. De man had zich door verdrinking'van het leven beroofd. Getracht was, door middel van kunstmatige ademhaling, de levensgeesten op te wekken, wat echter tevergeest was geweest. De ontboden ge üeesheer kon slechts den dood consta- teeren. Biet lijk werd per brancard naar de woning vervoerd. Door een agent werd Donderdagmiddag een liedjeszanger bekeurd, die zonder ver gunning zijn repertoire op straat af draaide. Gistermorgen werd hier ter plaatse een man aangehouden, die in het Alg. Politieblad gesignaleerd stond voor het ondergaan van 7 dagen hechtenis of een boete van f7.wegens openbare dron-" kenschap. Bij gebrek aan contanten werd de man naar Alkmaar overgebracht om zijn straf uit te zitten. De commissaaris van politie te Dor drecht verzoekt namens de |echtgenoot bekend te worden gemaakt met de ver blijfplaats van Cornelia Martanne Kort land, huisvrouw van T. B. Schilthuizen, wonende te Dordrecht, Torenstraat 58, die op 8 Februari j.1. haar woning verliet en daarin tot heden niet terugkeerde. De vrouw is zenuwpatiënte en werd reeds eenige malen in een inrichting ver pleegd, zoodat een ongeluk niet is uit gesloten. Waarschuwing. De commissaris van politie te Gouda geeft een ieder, alvorens in relatie te treden met G. van den Berg, koopman, wonende te Alphen aan den Rijn, Wil lemstraat 88, in overweging te zijnen bureele inlichtingen in te winnen. Dat is zeker, als het van den heer Geurts afhangt, krijgen we een nieuwe raadzaal, die klinkt als een klok. Geen oudhedens, al die oude, vieze dingen, waar de hemel weet wie met zijn vingers aangezeten heeft, stoelen, waarin de partes posteriores van allerlei pnbekende voor vaderen gerust hebben, klokken, waar de spinnewebben duimen dik inzitten, of, zooals in dit geval, zoo'n oud portret van esn of anderen baliekluiver. Neen, nieuty spul, alles keurig netjes. Eenentwintig stoelen met rose pluche en een crapaud voor den burgemeester, een penantkastje om de stukken in te bergen (ieder raads lid een hokje), een pendule met coupes, om te zien hoe laat het is (hoewel je als raadslid hiermede qualitate qua bekend bent), een behang aan den wand met reuzengroote blommen, pioenrozen of zooiets. Verder langs den wand (dit idee is van den heer Eylders) de portretten van burgemeesters. Als maar burge meesters. De heer Eylderft moet namelijk van plan zijn burgemeesterscrisissen uittelokken, hij wil in de toekomst het den burgemeesters zoo lastig maken, dat ze, na zes weken hier te zijn geweest, ijlings weer vertrekken. Dan komt de heer Eylders en zegtwacht even, burge meester, we moeten uw portret nog heb ben, eerst dan moogt u gaan. Natuurlijk laat iedere burgemeester zich daarvoor vinden. Die portretten worden natuurlijk photo's (plan Geurts), en die photo's komen (plan Eylders) aan den wand te hangen. Daaronder komt dan een wand- tekst in lijst met ds schoone woorden Wij maken zelf onze geschiedenis! In 't verleden ligt het heden, in het nu wat worden zal I Het wordt een raadhuis, dat er wezen mag, daarvan kan u verzekerd zijn. In- tusschen zal er een herbesteding worden gehouden van den bouw, en de Raad, die nu nog maar voor de uitgave kwam van een luttele paar honderd gulden, zal goed doen zich voor te bereiden op meerdere aankoopen. Want, om het nu maar eens ronduit te zeggen, er is bij wijze van spreken geen stukje uit het oude raad- huls bruikbaar, en men zal nog wel wat meerdere wandversiering (om daarbij maar eens te blijven) noodig hebben. Wij zouden willen voorstellen een commissie van raad zaalversiering te benoemen, waarvan de heer Geurts voorzitter en de heer Eylders geschiedkundig adviseur wordt. Deze laatste heer was Michiel Adriaanszoon de Ruyter, Claudius Civilis en de heele verdere vaderlandsche geschiedenis ver geten. Foei, foei! U ziet,, ik spot er maar over heen, want zou er eigenlijk om moeten huilen. Maar een gemeente, die zichzelf zoo weinig respecteert, dat er op het gebied van woningbouw, stratenaanleg, huizen nummering en gevelversiering dingen getolereerd worden als hier geschiedt (we hebben op het oogenblik drie ge bouwen methetopschrift„Handelsschool en aan de anarchie, die hier heerscht bij nummering en benoeming van straten zou een apart feuilleton te wijden zijn), zoo'n gemeente verdient eigenlijk geen betere bestuurders dan de heeren Geurts en Eylders zijn. De heer Borkert kon niet nalaten den spot te drijven met deze beide heeren. Den heer Eylders, die alle geschiedenis wegcijferen wil, vergeleek hij met een bolsjewiek Dat was al het begin van de zitting, nadat* we reeds een schadepost van f 1892.50 hadden moeten verwerken, door dat het geldleeningsplan niet tijdig door Ged. Staten was goedgekeurd en daardoor de uitgiftekoers werd verhoogd. En na een rist ingekomen stukken kwam de kwestie van de inrichting en verhuring van het sportterrein aan den Middenweg- Bolweg. De discussies bewogen zich daarbij hoofdzakelijk om de vraag van de Voetbalvereeniging „Helder" omver- laging van de huur, en de kwestie of met deze plannen nu het terrein aan den Huyghweg van de baan was. De Raad voelde bitter weinig voor huurprijsver laging. De heer Borkert, die notabene het terrein voor niemendal wilde afstaan we hebben toch ook 20°/o belasting van de entrée's, zeide deze heer liet zich daarbij meer door zijn goedhartigheid dan wel door het gezond verstand leiden. Daarentegen was de heer Schoeffelen- berger en met hem de heer Heyblok zeer ad rem toen zij betoogden, dat eene ver- eeniging als deze flinke recettes maakt en zeker wel zoo'n huur betalen kan. De heer Eylders stemde met de heeren van der Veer en Bpt tegen de voordracht, op grond van de'clausule, dat het terrein alle „dagen" in plaats van „werkdagen" geopend is. Deze heeren stemmen prin- oipieel, maar zij geven zich blijkbaar geen rekenschap van het feit, dat de heele voordracht staat of valt met deze clausule. Zou men de voetbalterreinen op Zondag sluiten, dan is daarmede na tuurlijk het bestaan der clubs onmogelijk gemaakt en vervalt dus vanzelf het ge- heele voorstel. De belangrijke voorstellen inzake voor uitbetaling van gas, enz., van een vast rechttarief voor het gas en van wijziging van den Inningsdienst, werden, wegens de late indiening, verdaagd. Over de reorganisatie van den vischafslag, naar aanleiding van de pensioneering van den marktmeester, werd ampel gediscussieerd. De heei* Bot kwam met het voorstel den derden ambtenaar afteschaffenvóór dezen is slechts enkele weken in het jaar werk, en men kan dan zeer goed een tijdelijke kracht nemen. Het is onbegrij pelijk, dat in zulke gevallen de raadsleden niet den moed hebben de juistheid en logiga van zoo'n voorstel te erkennen de heer Bot verweet voorts den wethouder van Breda in deze aangelegenheid niet eens bij hem, die deskundig is in deze materie, om advies te zijn gekomen. Tenslotte was daar nog een kwestieus geval betreffende erf pachtsaanvrage. Daar het hiermee gemoeide algemeen belang niet ^eer groot is, kunnen wij volstaan den lezer, die er zich voor interesseert, naar het verslag te verwijzen (dat hem overigens nog niet veel wijzer zal maken). In deze vergadering werden nog vragen van raadsleden beantwoord, die men eveneens in het verslag in ons vorig nummer kan vinden. Rijk en geen geld. Verba volant, scrlpta manen! Uit een ander vaatje getapt. De gelegenheid maakt den dief. INGEZONDEN. Hoogachtend TEXEL. De Noord-Westerstorm heeft hier en daar geducht huis gehouden. Van een huis. bewoond door de heer G. Krijnen, woei een gedeelte van den voorgevel in. Van andere daken kwamen heel wat pannen naar beneden. Op het haventer rein stond het water op de kaden. In de nieuwe bestrating kwamen hier en daar kullen. Men is druk bezig de schade te herstellen. Deze week werden verzonden: 60 var kens, 7 koeien, 4 sohapen, 90 kalveren, 1 paard. JULIANADORP. Da Zangvereeniiging „O. K. K." alhier gaat op den twoedéni Paaschdag een uitvoe ring geven in do zaal van den heer H. Schirieken te 'ti Zand; Belanghebbenden herinneren) wij nog maals aan de mededeeling, dat ajs. 'Maandag 15 Maart Dr. Oterdoom in zijn spreekkamer zitting houdti tot vaccineeren; 8CHAGEN. Onder welke omstandigheden gaan wij de groote markten tegemoet, dit wil zeg gen hel nieuwe seizoen. Om kort te zeggen, die vooruitzichten zijn niet schit terend. Over 't geheel hebben de weide- boeren over 1925 een slecht jaar gehad, zoowel wat vette koeien betreft, als vette schapen. De tongblaar heeft in den loop van 1925, vooral in Hollands Noorden in nooge mate gewoed. Geen gemeente bleef verschoond, geen hoeve onaangetast. En wat die ziekte voor het bedrijf beteekent hebben allen in meerdere of mindere mate ondervonden, en ondervinden ze feitelijk nog. Het herstelde vee is in groeikracht,vetwording, belangrijk achter uit gegaan, ook de melkproductie is zeer verminderd en het schijnt wel, dat hoewel schijnbaar beter, de heeste» nog aan de gevolgen van de ziekte kwijnen, vandaar dat er zoo weinig vette koeien zijn, en die er nog zijn, vallen bij het slachten, meestal tegen. Het gebeurt vaak dat de schatting 50 pond ln gewicht van vet en vleesch minder is. Men is op de markt heel spoedig aan de 2e kw. toe, die thans ongeveer f 1.per K.G. kost, en de 8e kw. kost meermalen nog een kwartje minder. Aan deze koeien wordt door den weider verloren, en aan de 2e weinig verdiend. Daar er volstrekt geen voor uitzicht op beter of hooger prijzen be staat, kan men wel met zekerheid voor spellen, dat de prijzen voor koeien, be stemd voor de weiderij, lager zullen zijn dan verleden Jaar^. Hoe die zullen zijn moet afgewacht worden. Wij willen hier nog bij zeggen dat de prijsdaling van het vee geen uitsluitend Nederlandsoh ver- schijnsel is, maar dat zij in alle landen van Europa wordt waargenomen. In Schagen gold Donderdag de le kw. f 1.10 k f 1.16, 2e kw. f 1.k f 1.05, 8e soort f 0.75 f 0.85. Daarbij was de handel trekkend. Melk- en kalf koeien mede trek kend f 250 k f 400. Nuchtere kalveren, met iets meen vraag voor het buitenland, gingen iets omhoog f 10 k f 25. De scha pen gingen vrij algemeen iets omhoog, ook was er wat meer vraag. De aankoop voor het buitenland bepaalde zich tot een koppel, waarvoor f 39 per stuk werd betaald. Voor de weide liep de prijs tot f 88. Wie schapen wil weiden moet nu wel koopen. Het land staat vrij goed. Als straks het weer omslaat, gaan de schapen groeiende heen. Varkens waren willig in, den handel en iets hooger in prijs. Voor de goede kwaliteit werd 90 cent per K.G. betaald. De aanvoer was te klein. Aan de groote Paaschtentoonstelling te Parijs, van 15 tot 21 Maart, zal als nieuwig heid eene publieke verkooping van fok- rammen en runderen worden verbonden. Bij het polderbestuur van den polder Wieringerwaard moeten dit jaar aftreden de dijkgraaf, de heer R. Kaan, en heem raad, de heer C. A. Waiboer en twee hoofdingelanden, de heeren C. Schenk en T. Wonder. Voor het dagelijksch be stuur zijn reeds 2 drietallen opgemaakt, en wel voor dijkgraaf1. R. Kaan, 2. P: J. Blaauboer, 3. K. Z(jpvoor heemraad. 1. C. A. Waiboer, 2. li. Bakker, 8. F. A. F. Groneman. Het Zangersfeest van gemengde zang verenigingen, leden *an den Westfrie schen Bond zal alhier op 13 Juni worden gehoudenhet Muziekconcours wordt op 29 Aug. en 6 Sept. gehouden. In de 4 weken van Februari j.1., werden naar het Buitenland 420 stuks melk koeien en fokvee uitgevoerd, en wel: 29 naar België, 11 Frankrijk, 296 Italië, 126 Argentië, 13 Brazilië, 6 Egypte, uit Zuid Afrika voor een paar Jaar was dat 1000 meer. Uitslag-der verkooping te Kolhorn, ten overstaan van notaris O.* L. van den Bergh, alhier. Vaste goederen ten ver zoeke van de Erven van wijlen den heer Jb. Pool. 1. Huis met bovenhuis en pakhuto, groot 182 aren. Kooper K. Engel, Kolhorn, f 2042, 2. Dubbel huis met erf en land, groot 13.20 aren, in 2 perceelen. f 1010° 8-15 aren' J' Beers' Kolborn» Pero. 2, 6.05 aren, J. Liefhebber, Kol horn, f 825. 8. Weiland 42.55 aren, A. Engel, Kol horn, voor f 1702. Totaal f 5079. In de plaats van wijlen den heer J. Koomen, is tot dijkgraaf van het heem raadschap van de Niedorper Kogge Strijk molens gekozen, met 9 van de 10 stemmen, de heer J. Stammes te Nieuwe Niedorp. ANNA PAULOWNA. Aan Gerrit van Weelden, dienstplich tige der lichting 1924, is wegens kost winnerschap twee jaar uitstel van den dienstplicht verleend. Burgerlijke Stand van Anna Panlowna GEBOREN Theodorus, z. v. P. Porte- gijs en W. Wijnker; Trijntje Grietje, d. v. D. Kaalj en T. Jes; Pieter, z. v. W. van Ekeren en G. Mooi. Af 4 Anna Panlowna der Mij. v Landbouw. Donderdag 11 Maart hield de afdeeling Anna Paulowna der Holl. Maatschappij van Landbouw vergadering in „Veerburg". De voorzitter, de heer J. A. Waiboer, odendp met een woord van welkom. Hierna las de secretaris, de heer N.|Raap. de notulen, welke werden goedgekeurd. Van het Hoofdbestuur is een schrijven ingekomen met de vraag, of de afdeeling misschien bereid is hooi of andere voeder- stoffen voor het Watersnoodgebied af te staan. Naar uanleiding van dit schrijven wordt er over gesproken, om een wagon pootaardappelen te zenden en sommigen doen opgave van de hoeveelheid die zij ter beschikking wenschen te stellen, anderen meenen, dat het sturen van plantgoed gevaarlijk is;'immers, de oogst zou later wel èens uiet mee kunnen vallen en dat zou den'goeden naam der afdeeling Bcbade kunnen doen. Hierop'wordt voorgesteld, dat, wie bezwaar mocht hebben eigen planters te zenden, een bedrag in geld zou kunnen geven, opdat voor gezamen lijke rekening één of twee wagons goede kwaliteit pootaardappelen gezonden zou den kunnen worden. Na langdurige be spreking wordt besloten, dat aan alle leden (daar er velen niet aanwezig, zijn) een dubbele briefkaart zal worden gezonden met de vraag, of zij voor het beoogde doel aardappelen willen afstaan of geld en zoo .ja, hoeveel. Het Bestuur zal de zaak dan verder afwikkelen. Van Dr. P. v. Hoek is een dankbetuiging ingekomen voor de blijk van sympathie, van de afdeeling ontvangen. Het Hoofdbestuur herinnert aan het voornemen van het Koninkl. Ned. Landb.- Comité, om gedurende eenigen tijd 20 zoons van Hollandsohe landbouwers tegen 21 Zwitserscbe landbouwerszoons uit te wisselen, onder contróle der Holl. Maat schappij v. Landbouw. Voorts wordt door het Hoofdbestuur gevraagd naar het bestaan van reisfondsen in het ressort der afdeeling, terwijl het een vragenlijst zond betreffende het ge bruik van buitenlandsch serum en buiten- laudsche entstof, naar aanleiding waar van wordt opgemerkt, dat het lnlandsch serum veel goedkooper zou kunnen zijn, doch door de Regeering zoo duur wordt gehouden. Verder worden door het Hoofdbestuur vragen gedaan omtrent het voorkomen van den runderhorzel en of wettelijke maatregelen noodig worden geacht en ten slotte wordt een schrijven van het Hoofd bestuur voorgelezen omtrent waterlei dingstarieven voor het landbouw- en boerenbedrijf. Hierop volgde rekening en verant woording van den penningmeester, den heer G. O. van Balen Blanken. De be scheiden werden nagezien door de heeren J. C. Geerligs en V. Kaan en volkomen in orde bevonden. Het saldo over 1924 bedroeg f 184.43, het saldo van 1925 be droeg f 42.985, zoodat in kas is f227.41?. De heer Raap deelt den uitslag mee van een monsteronderzoek betreffende super en slakkenmeel^die wèiennietop gehalte geleverd waren. Met cijfers wordt aangetoond, dat het eerste veel voordee- liger is voor den boer, waarom hij geza menlijk aankoopen op gehalte blijft aan bevelen. Omtrent het gebruik van super of slakkenmeel heerscht verschil van opinie. Eenzijdige bemesting is in 't algemeen echter nooit goed. Aan het Bestuur wordt toegezegd, dat elk zijn bevindingen zal mededeelen. Misschien zullen de uitkom sten aanleiding geven tot het uitnoodigen van een deskundig spreker. Bij de rondvraag komt het verschil in rentabiliteit tusschen het gebruik van tractor of paarden ter sprake. Een zestal leden zullen hun best doen, tegen de volgende vergadering gegevens te kun nen verstrekken. Hierna sluiting. WIERINGEN. De storm. Bijeenkomst „Eensgezindheid". Onder presidium van den heer N. J. Poel, hield onze nutsvdreeniging „Eens gezindheid" in 't Hotel Lont haar laatste winterbijeenkomst. De opkomst was matig, waarvan het slechte weer zeker wel de oorzaak was. Voordrachten en andere bijdragen werden gezongen door mej. Marie Lont, mej. Gr. VisserGorter en den heer J. Bosker Jnz., zang door de dames Marie de Haan, Cath. Bruul, Elis Luijt en den heer M. Kooij, terwijl de mandolineclub „Oefening Kweekt Kunst", onder leiding van den heer P. Jongkind, met keurige muziek den avond opluis terde. Met een gezellig dansje werd' de avond besloten. Bij het a.s. alhier te houden muziek concours zal op 't feestterrein ook voor Met den heer Bos is reeds een contract voor de plaatsing van zijn stoomzweef molen gesloten, terwijl men met een kin derdraaimolen, een danstent, enz. nog in onderhandeling is. De hper J. Visser bood der „Harmonie ~vereeniging nog een ver» guld zilveren medaille, de heer N Kok een bronzen medaille en de firma J d« Vries, drogisterijen te Alkmaar, een groote verguld zilveren medaille aan. Lezing over ParsifaL JL Donderdagavond hield Ds. O L v d üf Do°P8&e2in<ie Kerk te Hippo- LteUen^n «°«0n iee? aantal belang- ParcivSl ieZing.°Ver »De Sage van llna rw' ,welke mat groote belangstel- bii?oi?riar in aanwezig®n werd gevolgd en oyzonder in den smaak viel. Ds van der Veen jjeeft met deze lezing de aanwezigen een genotvolle avond bezorgd. -

Heldersche Courant | 1926 | | pagina 12