I Doorzittend t TWEEDE EN LAATSTE BLAD. PLAATSELIJK NIEUWS. GEMENGD NIEUWS VAN DINSDAG 6 APRIL 1926. Huldiging van den heer EL v. d. Lee. Zaterdagmiddag had in het gebouw van de Nutsspaarbank aan den Polderweg de huldiging plaats van den heer H. v. d. Lee, boekhouder van die bank, welke functie fienoemde heer daar gedurende vijf en win tig jaren met de meeste nauwgezet heid heeft vervuld. De vele bloemstukken die de jubilaris bij die gelegenheid'in ontvangst had te nemen waren een bewijs van de sympathie, waarvan de heer v. d. Lee zich mag verheugen. Namens het Departement van de Mij. tot nut v. h. algemeen, afd. Helder, nam de heer Kastelljn het woord en heette alle aanwezigen hartelijk welkom. Het deed spr. genoegen zooveel belangstel lenden hier bijeen te zien. Alleen de burgemeester en de heeren Baas en Boon, mededirecteuren der Bank, waren verhinderd. Hierna schetste de heer Kastelljn in 't kort de opriohtlng en de ontwikkeling der Bank. Deze werd in 1845 opgericht, als middel tegen den woeker, die toen maals vooral onder den kleine burgerstand welig tierde. Aanvankelijk berustte het beheer der Bank uitsluitend bij het be stuur, doch naarmate deze zloh meer ont wikkelde was men verplicht een boek houder aan te stellen en deze fünctie heeft de heer v. d. Lee gedurende een kwart eeuw tot aller tevredenheid vervuld. De voorschotbank telt onder haar cliën- tèle momenteel 400 pensioentrekkers en 800 inleggers van spaargelden. Dat voor dit alles een goede boekhouding vereischt wordt, is buiten twijfel, en dat de heer v. d. Lee dit was, heeft hij ons ruimschoots getoond. Namens de Directeuren en Commis sarissen der Bank dankt de heer Kastelljn den jubilaris daarna voor het uitstekende werk dat hij in het belang der Bank ver richt heeft, en biedt hem, als een blijk van waardeering een prachtige bloemen mand aan. Nogmaals feliciteert spr. den jubilaris en zijne familie en hoopt dat deze dag lang nog mag blijve voortleven inden geest van den jubilaris. Door afwezigheid van den voor- en vice- voorzitter richt de heer Kottman, secre taris der afd., hierna het woord tot de aanwezigen. De heer Kottman spreekt den wensch uit, dat allen mogen medeleven in het jubileum. Wel eindigt onze boekhouder zijn functie als zoodanig bij de Bank en kan lk niet tot hem zeggen tot een vol gend jubileum, doch wel kan ik de hoop uitspreken dat u nog vele lange en ge lukkige jaren in gezondheid moge voort leven. Daarna biedt spreker hem een bloemenhulde aan. De heer v. d. Lee dankt de aanwezigen daarna zichtbaar bewogen voor de hulde hem bewezen. Onder het genot van een glaasje wijn, sigaren en gebakjes bleven de aanwezigen daarna nog eenigen tijd genoegelijk bijeen. Zeebad Huisduinen. Wij vernemen, dat de N. V. Zeebad Huis duinen: helt zoogenaamde officieren-verblijf, gelegen aan het Galgeveld, aan den voet der duinen bij het fort Kijkduin, heeft aange kocht De bedoeling is dit verblijf in te rich ten tot drie seizoenwoningen), welke dan dezen zomer nog in gebruik zullen worden gesteld. Wijziging Bouwverordening. B. en W. stellen aan den Raad voor en kele wijzigingen In de Bouwverordening. Voor zoover zij niet van! technlschen aard rijn, betreften zij de verplichting aan eige naren van woningen, die binnen een afstand van 50 meter gelegen zijn van de as van een straat, weg of voetpad, waarin aan de ge meente toebehoorende buis der waterleiding Is gelegd, die woningen aan die buis te doen aansluiten, alsmede om de eigenaren te ver plichten zoolang de woningen bewoond zijn omtrent de waterlevering met de gemeente te oontracteerem. Vooral van dezen laatsten maatregel verwachten B. en W„ met het oog op een mogelijke voorziening van lei dingwater van- het Koegras, waaromtrent den Raad eerlang een voorstel zal1 bereiken, zeer veel. Immens zooals de eerste alinea van het betrekkelijk artikel thans luidt, worden de eigenaren der woningen, welke aan een weg of straat, waarin een toevoerbuis der water leiding is gelegd, wèl verplicht die woningen aan te sluiten, doch zij bunnen niet worden verplicht om omtrent de levering van water een contract af te sluiten. En nu is het dui- deHjk, diat, ingeval1 de betrokkenen in ge breke blijven omtrent het gebruik van water te oomtracteenem, het doel, dat is de bevorde ring der hygiëne, dbor de ingezetenen zoo-, veel mogelijk te brengen tot het gebruik van zuiver water in voldoende hoeveelheid, niet zal worden bereikt. B. eni W. hebben de bevoegdheid van de zen laatsten maatregel ontheffing te ver leen» n, doch zullen, naar zij zeggen, daar mede uiterst spaarzaam zijn- De pontonbrug aangevaren. Gisterenavond te half twaalf is die ponton brug aangevaren door de van hier vertrok ken boot van de „Esofiia". Vermoedelijk door een gebrek aan de elek trische besturing is de eene helft van de brug blijven staan, hetgeen door den buiten gewoon zwanen mist door den, brugwachter niet bom worden gezien. Dientengevolge stond het sein op veilig. De schade is gelukkig niet groot; men hoopt vandaag de brug weder in orde te •hebben. •De 'Directeur van Gemeentewerken, de heer Dokter, was hedennacht ter plaatse, die dadelijk maatregelen nam, waardoor dan ook het personen- en postvervoer kom doorgaan. Oor .Ruys gezelschap. „Thuiskomst". Als laatste voorstelling in dit winter seizoen zal Vrijdag a.s. in Casino een opvoering worden gegeven van het zeer boeiende tooneelspel van Jean Jacques Bernard „Thuiskomst", het stuk dat in de groote steden bijzonder veel opgang beeft gemaakt en waarin de gevierde actrioe Tilly Lus een buitengewoon mooie rol vervult. Ook Oor Ruijs en Frits Bouwmeester, als oude en jonge Mérin, geven in de hoofdrollen een schitterend samenspel. Men krijgt met „Thuiskomst" een zeer mooi en tevens boeiend werk te zien. De toegangsprijs is voor deze laatste voorstelling heel laag gesteld en bedraagt voor de geheele zaal f 1.- per persoon. De plaatsbespreking is van af heden dagelijks van 8—5 u. in Casino. Over het verrukkelijke spel van Tilly Lus schrijft de N. Rott. Ort. Dit mooie, zuivere stuk is voortreffelijk gespeeld. Tilly Lus liet ook nu weer een spel be wonderen, dat geen spel meer scheen; haar oogen, haar nerveuze mond, haar suggestieve Intonatie, haar wonderbare stemwisseling, baar gansche muziek, die nooit te veel geeft, die altijd de natuur lijkheid zelve is, dit alles stempelt de wijze waarop zij deze rol vervult heeft, tot groot meesterlijk spel. Henri Borel, schrijft in het Vaderland: Welk een schat helaas I al te zelden voor ons onthuld bezit ons tooneel ln Tilly Lus, deze intuïtieve kunstenares, die een rol niet zoo maar „speelt", maar aanvoelt tot in de fijnste vezeltjes der psyche er van en zich met het hart ervan zóó ver eenzelvigt, dat zij haar op de planken ondergaat. Hoe schoon deed zij de rein heid en onschuld van Blanohe van haar uitstralen, hoe schrijnend reageerde zij op de verdenking van André, hoe uiterst teer en subtiel deed zij de onderbewust heid even, vaag, raden van haar gevoel van den Amerikaan. Getn. Zangvereeniging „Morgenrood". Naar wc vernemen, geeft bovengenoemde zangvereeniging op Zaterdag 10 April a.s. haar laatste ooncert lm dit seizoen. Welwil lende medewerking wordt verleend door de heeren Joh. Pala, riool, em Tj. Dito, piano, terwijl Mej. Lies Sok, ld der Vereenlglng, eenlge liederen: zal zingen. Het belooft dus een afwisselend ooncert te worden. Gaarne verwijzen wij naar de in dit, blad voorko mende advertentie. Blindenhulp. (De Vereeniging tot Werkverschaffing aan hulpbehoevende blinden verbeert in finan- cieelen nood. In de stichting te Amsterdam werken dagelijks 160 van» deze diep-omgeluk- kigen, wier leven gehuld is in donkerheid' en duisternis. Door dezen arbeid zijn zij gelukkig ge spaard voor maatechappelijken nood, die hum geestelijke ellende nog zou vergrooten. Ia er Iets verschrikkelijkers denkbaar dan altijd te moeten gaan in ondoordringbare duis ternis? Geen stralend lente-zonnelicht dat je verheugt, geen ontluikend teven, dat je ont roert door zijra wondere teerheid, geen bloe menpracht, die je verrukt, maar altijd nacht, niet te peilen donkerheid Als we hier even inkomen, zulten we onze beurzen wijd open zetten voor de bede om hulp, die er door bovengenoemde Vareend- ging gedaan wordt Teekent dus in op de lijst, die U dezer dagen zal worden aangeboden. Niet andera dan door krachtigen fLnancieeleni steun kun nen deze ellendigen voor maatschappelijken ondergang behoed worden. In brand geraakt Op het bal-masqué van het Marine Sanatoriumfonds op Zaterdagavond in „Casino" gehouden, is een pl.m. 12-jarig jongentje in brand geraakt- Moeder en zoontje waren samen als gemaskerden naar „Casino" getogen. Moeder als kerstboom en het zoontje als kerstmannetje. Vermoedelijk is het jon gentje te dicht bij de brandende kaarsjes gekomen, waardoor zijn wattenpakje vlam vatte en hij onmiddellijk in lichte laaie stond. Door bewonderenswaardige tegen woordigheid van geest liet het jochie zich op den grond vallen en rolde heen en weer. Een brandbluschapparaat werd op hem leeg gespoten, zooaat de vlammen spoedig gedoofd waren. Dr. v. d. Nieuwenhuijzen, die per auto was gehaald, verbond het kind, dat aan gezicht, handen en beenen min of meer ernstige brandwonden had bekomen. Hij werd daarna naar het Marine Hospitaal vervoerd. Tragische gevolgen van een hulseiyken twist Vrijdagavond had een echtpaar in de oude Helder hooggaande ruzie. De vrouw vluchtte naar buiten, achtervolgd door haar man. Een der buren nam de partij van de vrouw op en sloeg met een stok den echtgenoot, die zich plotseling omkeer de en den man een slag in het gelaat toe bracht De slag trof den man in zijn oog, dat vermoedelijk blind geslagen is. Het tra gische van dit geval is dat de man nog maar een oog had, zoodat hij zeer waar schijnlijk blind zal zijn. Hij werd naar het marine-hospitaal ver voerd, waar hü ter behandeling werd op genomen. Door een trein doodgereden. De 22-jarige marinier der le kl. M. Ver schuren, dienende a.b. Hr. Ms. Wachtschip alhier, is Zondagavond te Alkmaar on der den trein gevallen en doodgereden. Verschuren moest met den trein, die Zondagsavonds te plm. 12 u. uit Alk maar vertrekt, naar Helder. Hij kwam op het perron toen de trein reeds ln bewe ging was. Hij bolde den trein achterna, greep zich vast aan de treeplank en tracht te hier op te springen. Hij struikelde ech ter over de draden van de sein-inrichting en kwam onder den trein terecht De wa gen ging dwars over hem heen, hij was onmiddellijk dood. Zijn lijk werd naar het lijkenbuisje ln Alkmaar vervoerd Verloting Friesdie Bllndenkrlng. Prijzen zijn te Helder gevalleni op de nis.: 15103, 15122, 15142, 15155, 15172, 15182 en 15187. Adres Loodswezen. DE PAASOHDAGEN. De barometer, die zich te deze dlagen in de belangstelling van ieder mocht verheugen, voorspelde ons een paar mooie Paaschdag9n en werkelijk, hij heeft woord gehouden, vooral! den eersten feestdag. Wel scheen het alsof hij ons deni tweeden' dag in den steek zou laten, doch dit bleef gelukkig bij dreigen. Gelukkig voor hen, die zich verheugd' had den te het vooruitzicht van eenlige aange name vrije dagen, waarop zij bevrijd1 zouden zijn van de eentonige dagelijksohe sleur, hetzij te werkplaats of fabriek, winkel' of kantoor. Veten maken van deze dagen ge bruik om vrienden en kennissen! te gaan bezoeken, of bezoeken te ontvangen, anderen trekken eenlge dagen uit de dagelijksohe omgeving om zich in een vreemde te ver- poozen. BuitenmenschenJ trekken naar de stad en omgekeerd. Wel is de natuur nog niet geheel ontwaakt, zijn de bloemvelden en duinen nog niet te bloei, toch ziet men overal reeds die symp tomen van ontwakend leven. En ook Helder heeft haar «Deel gehad van de Paaschdrukte. Reeds Vrijdag en Zaterdag lieten volle trei nen bun reizig'v.s uit over onze stad, wat duidelijk merkbaar was te de overal heer- schemde drukte. Uitspanningen aooals „Den nenheuvel1", „Duinoord" en het Badhuis mankten! goeds zaken, temeer waar door een gezellig strijkje de aantrekkelijkheid' ver hoogd werd. Tot ons genoegen kunnen wij oonstateeren, dat „Dennenheuvel" na de her opening zich weer te een druk bezoek mocht verheugen, vooral van den speeltuin maakte de jeugd een dankbaar en druk gebruik. ,J)u'noord" opende dezer dagen ook het seizoen en de heer Klop had weer vooreen uitnemend strijkje gezorgd, terwijl er den Tweeden Paaschdiag voor het danslustige publiek tevens gelegenheid was te de kleine zaal hiervan naar hartelust te profiteeren. Verder had de heer Klop gezorgd voor een uitstekenden autobusdienst, zoodat men op geregelde tijden van en naar Duinoord kon komen. Anderen zochten hun vermaak meer in de stilte, rustige duinen en op het strand, of namen een rustig zitje op het badhuis, dat ook dezer dagen over slapte niet te klagen heeft gehad. En zittend op het terras, ge- nietend van de muziek, kon men getuige zijn van het harde, vermoedende leven van de haringtrekkera, die geen Zon- of feestdag kermen. Voor veten van hen is Iedere dag te diezen tijd een werkdag. Dag en nacht werken zij voort om met zwanen arbeid de zilver geschubde risschen uit hun element te sleepem, moeizaam pas voor pas achter elkaar sjokkend door het rulle zand, steeds weer opnieuw beginnend tot de netten inge haald zjjn en zij de vrucht van hun arbeid kunnen waarnemen. WJJ wensdhen hun van harte een goede binnenland. De moordzaak te Culemborg. Een correspondent van het Hbl. schrijft: Omtrent den moord te Culemborg herin neren wij er aan, dat aldaar#n den nacht van 23 op 24 Nov. 1923 in zijn woning aan den Achterweg vermoord is gevonden de 76-jarige Th. van Wiggen en zwaar gewond zijn zuster Gerretje. Deze heeft nog geleefd, echter zonder tot bewustzijn te zyn gekomen, tot Woensdag 26 Dec. d.a.v. Uit alles bleek, dat diefstal de opzet der misdaad was. Er waren geen sporen van braak, wat wees op daders die in de woning bekend waren. De oudjes zaten er warm bij; f 1820 werd dadelijk onder het bed gevonden, later vond de politie nog een bedrag, echter bleef een som van naar schatting f 5000 zoek. De justitie nam kort daarna eenige personen in arrest, waarvan er een zes maanden gevangen bleef. Na het ontslag uit de hechtenis van dezen begon de heer O. de Beus te Culemborg een reeks artikelen in „De Arbeid", waarin de gewezen rechercheur van politie aldaar, Haveman, als de dader en A. Blok, commissaris van politie, als de medeplichtige werden aangewezen. In verband hiermede werd de rechercheur Haveman 25 Juü 1921 te Tiel gevankelijk binnengebracht, waarna hij in den nacht van 25 op 26 Juli in de cel van het politie bureau zelfmoord pleegde. De Beus zette zijn artikelen voort en een nieuw onder zoek werd door de Tielsche justitie opge dragen aan den inspecteur Overeem aldaar. Een klacht tegen De Beus bleef uit, waarop deze zijn artikelen nu wekelijks voortzette in de „Culemborgsche Courant", uitgever de heer Verschoor; tot voor ongeveer drie weken, toen hij aankon digde, dat hij in verband met het ver nieuwde onderzoek der justitie zijn mede- deelingen zou staken, daar bij dit niet wilde beïnvloeden. Zoo bleef de belang stelling der Culemborgers voor de moord zaak gespannen. In zoo'n stadje blijft het niet onopge merkt, als drie vreemdelingen aanhoudend heen en weer loopen, zooals Vrijdagmorgen in de omgeving van het politiebureau te Culemborg het geval was. Later bleken het te zijn: de heeren Van Slobbe, Onnes en Kuypers, van de centrale recherche te Amsterdam. Toen om half tien de com missaris van politie Blok nog niet op zijn bureau verschenen was, posteerde zich een van het drietal daarvoor, terwijl de beide anderen den commissaris in zijn woonhuis aanhielden, waarna de drie rechercheurs met den commissaris met den trein van 10 uur 46 naar Tiel ver trokken. Omstanders merkten op, dat de com missaris geen kaartje behoefte te nemen, waardoor te Culemborg al ras gerucht ging, dat hij reeds was gearresteerd. Dit had echter eerst, na langdurig verhoor, om half zes 's avonds plaats. Om 4 uur 47 waren de recheurs uit Tiel terug en kort daarop deelde de heer De Beus het feit der arrestatie en het oproepen van hem zelf als getuige aan de „Culemborg sche Courant" mede. Het bulletin van dit blad wekte groote opschudding. Ieder liep de straat op om het nieuws te lezen of verder te vertellen. In plaats van dat er onrust is gebracht, is nu in het stille stadje vertrouwen in de veiligheid en in de politie weergekeerd. Uit alle gesprek ken blijkt de groote ontspanning, gevolg van de wetenschap, dat het onderzoek de zeer groote waarschijnlijkheid op het ontdekken der daders heeft geopend. Zooals reeds gemeld, is vrouw Haveman Donderdag 25 Maart gevankelijk te Tiel binnengevoerd uit Assen, waar zijnaden dood van haar man vertoefde. Herhaal delijk is ze verhoord, met het gevolg, dat zij aanvankelijk op vrije voeten is gesteld, terwijl de commissaris te Tiel in het huis van bewaring achterbleef. De gearresteerde Vroege is 68 jaar oud en gehuwd. Hij heeft een lange straflijst te zijnen laste. Het meisje, dat genoemd •vordt als degene, wier uitlating aanlei ding tot de arrestatie van hem en zijn dorpsgenoot Swerls heeft gegeven, is dienstbode geweest bU Vroege. De Vrijdag Ïearrest. man is de 60-jarige ongehuwde i. Smallng. Hij onderging sinds eenige dagen een straf van vier maanden, waar toe hij wegens verduistering van een rijwiel veroordeeld was, terwijl hij ver schillende straffen voor andere overtre dingen en misdrijven achter zich heeft. Inbraak. Zaterdagnacht om bij vijven bemerkten, zoo meldt de „Tel.", eenige rechercheurs van de centrale recherche te Amsterdam, die met de surveillance belast waren, drie jongemannen, die het in verbouwing zijnde perceel op den hoek van de Vijzel gracht en de Weteringschans binnen drongen door een. deur in de schutting te foroeeren. Even later klommen ze naar het dak, blijkbaar met de bedoeling, zoo in een der aangrenzende perceelen, de juwellerszaak van M. van Leeuwen, te komen. Ze slaagden er evenwel niet in, aangezien de rechercheurs hen arres teerden, Zij werden naar het hoofdbureau overgebracht. Iu hun bezit waren een aantal loopers, een groot touw, benevens eenige zaklantaarns gevonden. Hun leeftijd varieert tusschen 20 en 25 jaar. Van een Juffrouw, die de Koningin wilde spreken. Een audiëntie orp het strand. Een 40-jarige juffrouw uit Amersfoort had reeds herhaalde malen over belasting zaken enz. gerequestreerd. Echter steeds tevergeefs. Ten einde zekerheid te hebben, dat thans haar adres in handen der Ko ningin kwam, reisde ze van Ter Schuur naar Den Haag. Zij ontdekte de Koningin op een wandeling langs het strand in gezelschap van den Prins. Mej. S. uit Amersfoort stapte bedeesd op H.M. toe cn overhandigde baar adres, dat door de Koningin onder dankzegging werd aan vaard. Een tweetal agenten dat het geval zag, geleidde daarop mej. S. naar het hoofdbureau van politie, vanwaar ze de terugreis aanvaardde. Tragisch slot van een ruzie. Een echtpaar onder de tram. Maandagavond ongeveer halfnegen is tusschen het echtpaar Hork, dat liep te wandelen in de Huygensstraat te Rotter dam, hoogloopende ruzie ontstaan. Ter hoogte van de P. C. Hooftstraat kwam toen een motorwagen van lijn 15 in volle vaart aanrijden, op weg naar het eindpunt van die lijn in Spangen. Plot seling is de vrouw toen voor de motor wagen gesprongen. De man wilde haar nog terugtrekken, doch kwam met de vrouw onder de tram. De vrouw was on middellijk dood, terwijl de man met ernstige kneuzingen naar het ziekenhuis aan den Coolsingel werd vervoerd. Het echtpaar woonde in de Spiegel straat nr. 14, en heeft zeven kinderen. De man heeft nog verklaard, dat den bestuurder absoluut geen schuld treft. Nadat de tram was opgevijzeld en de beide slachtoffers er onder vandaan waren gehaald, bleek de bestuurder echter ner gens te vinden. Deze was blijkbaar onder den indruk van het ongeval van zijn wagen gevlucht. De conducteur heeft toen den wagen langzaam naar het eindpunt ge reden. (Telegr.) BUITENLAND. Naar de „Narextoiy Listy" meldt, la de onmiddellijke oorzaak van de munitie-explo sie te de Tisehlergasse op 15 Maart jJ. een door een onbekende gepleegde aanslag. Hét onderzoek heeft uitgewezen* dlat zelfontbran ding der munitie uitgesloten moet worden geaohit. Een nieuwen factor te die voorgeschiedenis der ontploffing brengt de omstandigheid, dat de beide soldaten, dlie het transport begeleid den, en die zoo verschrikkelijk verminkt werden, die Georg-kazerne binnengereden zijn, zondier diat men tot dusver heeft kun nen uitvinden, wie hun daartoe bevel heeft gegeven. Zij werden dloor een onbekende van dien wagen geroepen en een half uur lang van den wagen verwijderd gehouden. Inltusaohen sou op dien munitiewagen door Ingezonden Mededeeting. '507) IW bij Wielrijders, verschroeide Huid, mr eer 5ci een door de zon Schrijnen en Smetten.verzacht öeneest men met p y q Bij Apoth.en SrofllsTprT een onbekende iets geladen zijn, dat de oor zaak van de explosie zou zijn geweest In elk geval is de munitie, toen de solda ten 300 meter verder gereden waren, te de aangrenzende Tisehlergasse te de lucht ge vlogen. Een ooggetuige moet medegedeeld hebben, dat de wagen even voor die explosie had stil gehouden. Het blad! wijst verder op een voorval, dat den dag te voren heeft plaats gehad. In een variété te Praag moet ondier het podium van het orkest een granaat zijn gevallen. Deze werd door een onbekende opgeraapt en naar de Georg-kazerne gebracht. Tot nu toe weet men niet, wat met deze granaat is gebeurd. 0Dit alles gebeurde, zoo verklaart Eet blad, enkele dagen voor den verjaardag van pre sident Masaryk. Het onderzoek wordt voort gezet. (»TeL"). Bloedige ban dieten-overvaL Het kleine Italiaansche spoorwegsta tion Prestranek aan de Joegoslavische' grens werd Zaterdagmiddag door drie gewapende bandieten uitgeplunderd. Een bedrag van een kwart millioen lire werd door hen buitgemaakt. Toen zij bemerk ten, dat zij achtervolgd werden, vluchtte een hunner met het geroofde geld, ter wijl de beide anderen op de achtervol gers vuurden. De fascistische secretaris van Prestranek, Twee douanebeambten en een spoorwegarbeider werden gedood. Later werden echter ook de beide ban dieten neergeschoten. De roover, die het geld bij zich had, ontsnapte. Men meent evenwel, dat bij de voor bereiding en tenuitvoerlegging van den overval nog meer personen betrokken zijn. Bij den zoon van een rijken boer heeft men een bedrag van 22.000 lire fevonden. Toen hij verhoord werd, be ende hij, bjj den overval betrokken te zijn geweest (Telegr.) Verdronken na het winnen van een roelwedstrijd. De 21-jarige William Shaiw uit New-Oastle nam Donderdag deel als sciffeux aan een noeiwedstrijü op de Tyne. Hij won zijn heat, doch werd toen bevangen door een flauwte, viel uit de boot en verdronk. Shaw was bouwvakarbeider. De warmte. De thermometer wees Vrijdag te Londen 72 gr. F. te den schaduw. Sedert 72 jaar is het te Engeland nooit zoo warm geweest op Goeden Vrijdag en men moet 55 jaar terug gaan in de statistieken om een zoo hooge temperatuur op 2 April Ito vinden. Ongeluk ln een bioscooptheater. Te Mexico (stad) rijn vijf personen ge dood en 92 mannen, vrouwen eni kinderen gewond, waarvan verscheidene doodelijk, door het instorten van een dichtbezette ga lerij van «en biosooop, die op de toeschou wers riek Een misdadigers ben de gevat Da leiding in vrouwenhanden. In Wienier-Neustadlt is een inbrekersbende van itien personen gearresteerd!, die daar aindlt een jaar of zeven werkt De chef van de bende is een vrouw. De gearresteerden hebben bekend Tot dusver rijm niet mini- der dan 70 inbraken en diefstallen, bene vens vijf brandstichtingen aan het licht ge komen, evenals twee moordpogingen. De misdadigers waren steeds tot die .tarnden ge wapend en zagen er allerminst Itegen op van hun wapens gebruik te maken. (Verder rijn nog vervolgingen ingesteld tegen 25 hélers en medeplichtigea Het drama ln de villa bfj Dublin. Het geneeskundig en Juridisch onder zoek naar de oorzaak van den dood van de 6 bewoners van de villa La Mandia bij Dublin heeft uitgewezen, dat de brand gesticht is om de gevolgen van een ont zettende misdaad te verheimelijken. Uit de lijkschouwing is gebleken dat de broe ders Peter en Josef Mo Donell reeds ten minste 7 uur dood waren voor de brand uitbrak en dat men hen met een hamer of dergelijk hard! voorwerp de hersens heeft ingeslagen. De huisknecht, James Clark is in bed overvallen en heeft zich teweer trachten te stellen, maar ook hem is de schedel ingeslagen. Van d!e 8 dood gevonden vrouwen, de beide zusters en de dienstbode, vertoonde ook het lijk van een der zusters een schedelfractuur, maar de beide andere lichamen droegen weer geen sporen van geweld. De Ma Donnells zoowel broers als zus ters, waren tusschen de 55 en 65 jaar oud en golden in de buurt wel voor excentriek; aangezien ze zich echter nooit met polj- tiek bemoeid hadden, hadden ze, zoover men weet, geen vijanden. De politie volgt voorloopig twee theo rieën; men heeft of te doen met de daad van een krankzinnige die de slachtoffers één voor één heeft afgemaakt, of met een poging tot diefstal. De gebroeders waren niet* rijk maar tamelijk bemiddeld en de huisknecht had een paar dagen vroeger zijn spaarduitjes van de bank gehaald om eerstdaags een eigen zaak te beginnen. Dit laatste feit had hij met eenigen trots hier en daar rondgebazuid. De brand heeft echter zoo fel gewoed de vloe ren van alle vertrekken op één na waren begoten met paraffine dat sporen van diefstal uiterst moeilijk te herkennen zijn. Bovendien leefden de bewoners vrij een zelvig en niemand heeft met eenlge zeker heid kunnen aangeven wat ln dg villa aan wezig moet zijn geweest Het ontploffingsdrama te Praag.

Heldersche Courant | 1926 | | pagina 5