T HWATT X?5 Reepen mei Cadeau ets. TWEEDE EN LAATSTE BLAD. PLAATSELIJK "NIEUWS. BINNENLAND GEMENGD NIEUWS. VAN DINSDAG 13 APRIL 1926. Het secretaris-penningmeesterschap voor het Marine-Rampenfonds 1914-1919, dat tot nu toe werd waargenomen door den heer KI. F. Oortgijsen, wordt van heden af waargenomen door den heer J. Fijting van Walsem, Loodsgracht 45. De pontonbrug bi) de Kooy. Naar wt) eerst thans vernemen, was ons bericht destijds over de openstelling der pontonbrug nabij de Koojj niet geheel vol ledig. Ter aanvulling van de beriohten over de oonstruotie en bouw dezer brug, kunnen wij thans mededeelen, dat het generale plan (de hoofdafmetingen en het ontwerp in hoofdlijnen) gemaakt is door den heer J. Bottema, technisch ambtenaar bij den Rijkswaterstaat alhier. De oonstruotie van de pontons, we Bchreven dit reeds eerder, werd ontworpen door den Ingenieur der Marinewerf, den heer O. van Dam, de bovenbouw door Gem. Werken. Bond van Minder Marine-personeel. Deze bond houdt Vrijdag 10 en Zaterdag 17 April alhier zijn lCe algemeene ver. gadering. Behalve de gewone werkzaam heden, die aan zoo'n jaarvergadering ver bonden zijn, «zal door den algemeen ver tegenwoordiger, p.g. J. H. Smlth een in leiding worden gehouden over het voor nemen van de regeering, om de Indische t u r n s van 2 op 8 en voor hen, die in dienst komen om tot matroos te worden opgeleid, de duur van de eerste uitzen ding naar Indië op 4 jaar te bepalen. Dil voornemen heeft onder het marine-perso neel veel beroering en tegenkanting ge wekt Verder worden door het Hoofdbe •stuur een paar belangrijke voorstellen aan de jaarvergadering voorgelegd, n.1 één, om, zoo mogelijk In overleg met de overige bij het Cambo aangesloten bon den, hetzij als B. v. M. M. P. individueel, de noodige stappen te doen tot het aan stellen van een beambte voor de(n) bond(en) in Oost-Indië en een ander, om het H. B. opdracht te geven, pogingen in het werk te stellen tot het doen samenstel len en uitgeven van een gedenkboek van den Bond bij het 80-jarig bestaan. Vervol gens komen een aantal voorstellen van de afdeelingen aan. de orde, betreffende het al of niet deelnemen aan het georgani seerd overleg, bezoldiging, voeding, rechts positie en de verhouding van den Bond tot het Algemeen Marine-weekblad. Tenslotte moeten worden vastgesteld een aantal oonoept-arbeidsovereenkom- sten voor de burgerbestuurders en voor den ooncierge-buffethouder. (Volk.) Het jaarverslag. Het jaarverslag van bovengenoemden bond over 1925 konstateert, dat het afge- loopen jaar voor den bond geen rooskleu rig tijdperk is geweest Niet alleen dat aan het personeel ook in dit tijdsbestek van hoogerhand nog meerdere verslech teringen werden opgelegd, doch ook in wendig heeft de organisatie te lijden ge had. Zoodoende is de bond in ledental sterk achteruitgegaan en wel van 2078 le den op 1 Jan. 1926 tot 1720 op 81 Deo., dus een-achteruitgang met 825 leden. De reden van dezen teruggang zoekt het bestuur in de maatregelen der chris telijke regeering-Coüjn en wel voorname lijk in het verschil in salarieering voor gehuwden en ongehuwden, door deze re geering ingevoerd en door kortzichtige en daardoor ontevreden leden toegeschre ven aan te weinige paraatheid van het bondsbestuur, dat deze verslechtering niet wist af te wenden. Het bestuur wekt de getrouwe leden op ernstig aan den arbeid te gaan tot verster king van de organisatie en haar instel lingen, om het volgend jaar bij de her denking van het 80-jarig bestaan van den bond te kunnen getuigen, dat er weer be tere tijden voor den bond zijn aangebro ken. Het werken van den bond om te komen tot lotsverbetering voor het minder ma rine-personeel werd voor een goed deol gehandicapt door het verbreken van hot kontakt met don minister van Marine middels het georganiseerd overleg. Thans zijn pogingen gaande om dit kontakt te herstellen. In den financieelen toestand van den bond is verbetering te bespeuren, al laat de geregelde afdracht der kontributie nog wel eens wat te wenschen over. Ook in de exploitatie van het bondsgebouw is verbe tering ingetreden. (Het Volk.) Het Lnxor-ensemble. Het bekende café „Klein Kras", op het Koningsplein, eigenaarde heer J. Pluylaar, heeft voor de zomermaanden het „Luxor- ensemble" geëngageerd. Dit ensemble bestaat uit de hoeren Snaphaan, viool, van der Mark, cello en Seeboldt, piano, en zal eiken Zaterdag en Zondagavond concerten geven ha bovengenoemde gele genheid. Ook de beide Paaschdagen trad het reeds aldaar op. Dat deze drie welbekende musici eeti programma geven, dat niet alleen zeer afwisselend is, maar dat ook metuiteen- loopende smaken van het publiek rekening houdt, konden wij persoonlijk constateeren. Want niet alleen de „lichte" muziek, steps, marschen, e.d., maar ook ouvertures en zwaardere stukken worden gespeeld. Wie dus ter afwisseling eens een degelijk nummertje muziek wil hooren, weet het adres. Openbare Leeszaal en Bibliotheek. Wfl herinneren bij deze aan cte leden vergadering dezer instelling, die morgen Woensdagsavond 8 uur gehouden wordt in de zaal An den heer Van Weelde, Koningsplein. De jaarverslagen, rekening en begrooting zijn, voor zoover de voor raad strekt, voor de leden aan de Lees zaal, Breewaterstraat, verkrijgbaar. Zangvereenlging „Morgenrood". Men schrijft ons: Zaterdag 10 April gaf de Gemengde Zangvereeniging „Mor genrood in „Casino" haar laatste concert van dit seisoen. Als eerste nummer hoorden we„Hymne aan den Zang" van G. H. Boedijn en „Schaamt u niet" van Friso Molenaar. Beide nummers, die met geestdrift ge zongen werden, en die „Morgenrood" op hot a.s. Zangersfeest te Schagen moet zingen, zijn bij uitstek geschikt om door een groot koor gezongen te worden. Waar „Morgenrood" over een groot aantal goede stemmen beschikt, kwamen 'deze nummers reeds mooi tot hun recht. Het was een mooi, afwisselend pro gramma, dat 'we te hooren kregen. Allereerst zong mej. Lies Sok een drietal liederen: „Liefde" van H.v.Tus- schenbroek, „Lenteliedje van Bart Ver hallen en „Van 't Kosterken" van Emiel Hullebroek. Ze had een gelukkige keus gedaan. Mej. Sok beschikt over een volle, klankrijke stem en weet de nummers met voordracht te zingen. Haar werden dan ook bloemen aange boden. Als volgende nummers zong het koor „Lentelied van F. Pijlman en „Vineta" van F. Abt. Dit laatste was wel het mooiste koornummer van dezen avond. Hoe mooi klonk na elk gedeelte vol wijding 't pel grimslied „Salve Regina". Daarna kwam aan de beurt de heer Joh. Pala, welbekend als bekwaam violist. Hij wist met groote muzikaliteit de groote en zware „Ballade et Polonaise" van Vieuxtemps en „Spaansche dans" te ver tolken. Een dankbaar applaus bewees, dat het publiek zijn spel op hoogen prijs stelde. De pianobegeleiding berustte dezen avond in handen van den heer Tj. Dito, die veel heeft bijgedragen tot 't succes van zangers en violist. Vooral bij den violist had de heer Dito een moeilijke taak, waarvan hij zich uitstekend kweet. Als laatste nummers vóór de pauze stonden op 't programma: Naar buiten" van J. Kolkman en „Ons lied van de zee" P. Hartog. 't Laatste nummer, dat ook de vorige maal door „Morgenrood" gezongen werd en dat 't koor graag zingt, werd ook nu weer vol geestdrift gezongen. Naar we hoorden, zal „Morgenrood" dit nummer ook op 't Zangersfeest te Schagen zingen. Na de pau2e werd een blijspelletje ge geven „Verhuisd", dat zeer verdienstelijk werd gespeeld. Het was een mooie avond, dien „Mor genrood" aanbood, waarop de vereeniging met voldoening kan terugzien. Rijkspostspaarbank. Opgave uitsluitend betreffende het post kantoor Helder en zijne bij- en hulppostkan toren over de maand Maart 1926. Op spaarbankboekjes, uitgegeven aan bovengemelde kantoren, werd in den loop der maand ingelegd f 73.359.66 en terug betaald f 100.266.88 Derhalve minder inge legd dan terugbetaald f26.906.22. Het aantal nieuw uitgegeven spaarbankboekjes be droeg 58. Door tusschenkomst dezer kan toren werd ter Directie op Staatsschuld boekjes ingeschreven een nominaal bèdrag van f 6.550.en afgeschr. f 4.000. Der halve meer in- dan afgeschr. f 2.550.—. Het aantal uitgegeven nieuwe staatsschuld boekjes bedroeg 1. Tot aankoop van Nationale Schuld ten behoeve van inleggers werd uitgevoerd 0 order, tot een nominaal bedrag van vechtpartij beëindigd tusschen een onder officier en een burger. De agent stuurde de twistenden ieder een kant op. Maandagmorgen werd aan een agent meegedeeld, dat op de Maria-hoeve te Koe gras een hond was ondergebracht, die ach ter de schapen had gejaagd. Door een brugwachter werd gisteren morgen meegedeeld, dat een 4-jarig jon gentje uit de Vijzelstraat spelenderwijze van een steiger van de Bassingracht te water was geraakt. Het kind was door een zekeren Wiedenhoff, die zich gekleed te wwater had begeven, gered. Het kind was met een nat pak en den schrik vrijgekomen. Een bewoner van de Bloemstraat deed gisterenmorgen aangifte, dat voor eenige dagen ten zijnen nadeele een vliegende Hol lander was ontvreemd. Ingezonden Mededeellng. naar een Hieronder 72 formulieren ad f 1.in spaarbankzegels van 5 cent en 162 formu lieren ad f 1.in spaarbankzegels van cent (Schoolsparcn). 4 Uit het Politierapport Zaterdagmorgen werd aan de woning van een rechercheur kennis gegeven, dat in een naburig perceel brand was uitgebr >ken. De rechercheur begaf zich onmiddellijk bedoelde woning en constateerde schoorsteenbrand. De vermoedelijke oorzaak was een vuile schoorsteen. De kachelpijp, die door den zolder liep, was gloeiend. Met zout werd de brand gebluscht. Tegen iemand, die in Koegras zijn hond onbeheerd had laten loopen, werd proces verbaal opgemaakt Door een tapper werd aangifte gedaan van vernieling van een aantal .flesschen W'tte Port en Arac-Punch uit een pakhuis achter zijn woning. Zaterdagavond werd een man gearres teerd, die in staat van dronkenschap, de orde verstqorde. De man verzette zich hef tig tegen zijn aanhouding, doch werd niet tegenstaande zijn tegenstand naar het cachot overgebracht. Zaterdagavond te ongeveer half twaalf werd telefonisch kennis gegeven, dat in de Poststeeg gevochten werd. Een agent be gaf er zich onmiddellijk heen, doch trof de vechtenden niet meer aan. Volgens mede- deelingen waren een matroos en een burger slaags geweest Door een bewoner van de Schagenstraat werd Zondagmiddag aangifte gedaan, dat lij op den hoek van de Gravenstraat Spoorstraat door een auto was aangereden, waardoor zijn rijwiel ernstig beschadigd was. Den chauffeur trof geen schuld. GEMEENTERAAD. Verhuren van weiland. Het perceel weiland, kadastraal bekend in Sectie E No. 36, groot 62 Aren 10 Centi aren, is tengevolge van huuropzegging door wanbetaling van den vroegeren huurder van huur vrijgekomen. De heer Th. Velis, wonende Koningsweg 11 alhier, is bereid genoemd stuk weilanc voor denzelfden huurprij;» 200 per jaar) te huren en de huursom in haar geheel bij vooruitbetaling te voldoen. B. en W. stellen voor tot deze verhuring over te gaan. Aankoop van grond ter verbreeding van den Middenweg. B. en W. schrijven aan den Raad: Wij hebben, zooals U bekend is, reeds meerdere malen gepoogd Verbetering te brengen in den tegenwoordigen toestand, waarin de Middenweg buiten de linie ver keert, tengevolge van de te geringe breedte van dien weg. Bij het zoo belangrijke ver keer ter plaatse, vooral in de zomermaan den, is gevaar voor ongelukken niet uitga sloten. Wij behoeven U dit niet meer te verze keren, omdat U zulks genoegzaam bekend zal wezen. Onze pogingen om de gewenschte verbe tering tot stand te brengen stuitten tot dus ver af op de eigenaars der aangrenzende landerijen, die een .0. i. veel te hoogen prijs vroegen voor den grond. Thans zijn deze eigenaars evenwel bereid hun grond, voor zoover voor de verbreeding benoodigd, voor een prijs van f 1.per M1. te verkoopen en tegen overigens niet te bezwarende voor waarden. Onder mededeeling, dat de benoo digde gelden op de begrooting zijn uitge trokken en dat voor de benoodigde gelden inmiddels is geleend, stellen wij U voor daartoe over te gaan. Door een agent werd in den nacht van Zondag op Maandag op den Kanaalweg een Nederlanders in de Vereenigde Staten. Waarschuwing. Blijkens ontvangen ambtelijke inlichtin gen komt het den laatsten tijd herhaalde lijk voor dat Nederlanders in de Ver- eenigde Staten in moeilijkheden geraken, doordat zij aldaar op ongeoorloofde wijze veelal via Canada —zijn binnengeko men of wel den termijn, waarvoor hun vergunning tot verblijf in dat lfind werd verleend, hebben overschreden. Met het oog hierop vestigt het ministe rie van buitenlandsche zaken er de aan dacht op van belanghebbenden dat zij, die onwettig de Vereenigde Staten zijn bin nengekomen, pogingen daartoe doen of zonder vergunning daar blijven wonen, zich niet alleen bloot stellen aan gevan genneming met daarop volgende uitlei ding, doch ook aan strafrechterlijke ver volging, waarbij geldboete van ten hoog ste 10.000 en gevangenisstraf van ten hoogste 6 jaar kan worden opgelegd, af zonderlijk of te zamen. Ambachtsschool Zaanstreek. Het bestuur treedt af. Het bestuur der Centrale Ambacht school voor de Zeenstreek, gevestigd te Zaandam, heeft besloten èn bloo af te tre den, met uitzondering van den secretaris, den heer P. Walig. Aanleiding tot dit besluit is de niet- goedkeurinc door den minister van on derwijs van een door genoemd be3tuur 'n- gezonden voordracht ter benoeming van een directeur der sohooL De leden der vereeniging zijn tegen 20 dezer ter behandeling dezer kwestie en ter benoeming van nieuwe bestuursleden tot een vergadering bijeengeroepen. De loodsschoener van Terschelling. Vrijdagavond zijn de zeesleepbooten Noordvaarder en Neptunus, van de firma Doeksen te Terschelling, die Woensdag morgen zijn uitgevaren om te zoeken naar het wrak van den loodsschoener van Ter schelling, die op 23 November is vergaan, te Terschelling teruggekeerd. Het zoeken had nog geen resultaat opgeleverd. Zon dagmorgen zijn de beide sleepbooten op nieuw uitgevaren. Geen huwelijkstoelage voor tijdelijk personeel. Het hoofdbestuur van den Oentralen NederL Ambtenaarsbond heeft zich begin Februari met een adres tot de regeering gewend, waarin werd verzocht, de huwe lijkstoelage ook aan het tijdelijk personeel uit te keeren. De Voorzitter van den raad van minis ters, heeft in een brief, gedateerd 29 Maart, op dit adres geantwoord, dat de raad van ministers geen termen heeft kunnen vinden, aan het verzoek te vol doen. UITKNIPPEN EN BEWAREN I Inzenders van 250 Sterretjes 1 PRIMA VERZILVERD VULPOTLOOD DEZE RECLAME LOOF*T TOT 1 AUGUSTUS 1926 KWATTA SOLDAATJES blijven ALTIJD geldig. 48 Nieuw ziekenhuis te Vllsslngen. Stlchttngskosten vijf ton. B. en W. van Vlissingen bieden plan nen aan voor den bouw van een nieuw gemeenteziekenhuis. Het door de meerderheid voorgestane plan heeft rekening gehouden met een afzonderlijk gebouw voor t.b.a-patiënten, een kinderafdeeling, enz. Er komt een volledige scheiding tusschen de mannen- en de vrouwenafdeeling, alsmede tusschen de huishoudelijke en administratieve diensten en de medische afdeeling. Ook de Röntgenafdeeling is niet vergeten. De kosten van den bouw, met inbegrip van centrale vorwarming, lichtinstallatie, lift, telefoonschelleidingen, klokken, vloer bedekking enz. zijn begroot op 427.600. Voor uitbreiding van de outillage en den inventaris der oude inrichting 72.600 re kenende, meenen B. en W. de totale stich- tingskosten te mogen stellen op rond 600.000. De Rijksverzekeringsbank is bereid om dit geld te leenen tegen 41/» wat ge durende vijf jaar een annuïteit beteekent van 5.06. Ontslag op de mijnen. Naar het bureau V. D. verneemt zul len op de Domaniale mijn niet minder dan driehonderd mijnwerkers ontslagen wor den. De malaise in de mijnindustrie is van dit massa-ontslag de oorzaak. Naar verluidt, komen het eerst Duitsche mijnwerkers aan de beurt voor ontslag. DE WATERSNOOD. Men meldt aan de N. Rott Crt, dat gis teren het verkeer over den Maasdijk tus schen Dreumel en Alphen, waarin de genie bij den jongsten watersnood twee gaten had gemaakt om het water uit het land van Maas en Waal te doen wegstroo- men ,is hersteld. Alle binnenwegen in het land van Maas en Waal zijn eveneens weer berijdbaar. De schade te Wamel aan gebouwen, meubelen, enz., wordt, ongeacht boom gaarden e. <L, op ongeveer 1,000,000 ge raamd. De laatste vluchtelingen van dien Watersnood. Elf vluchtelingen uit Dreumel, die nog in de kazerne der koloniale reserve te Nij megen verblijf hielden, zijn Zaterdag naar hun woonplaats teruggekeerd. Thans is de Prins Hendrik-kazerne alle gasten, die de overstrooming haar bezorgde, kwijt. Hnlpverlèenlng. Bij de Algemeene vereenigde commissie ter leniging van rampen door waters nood in Nederland is, na de 60ste verant woording, in totaal 4.049.629 ingekomen. Binnenland. UIT DE PEES. Het rapport der Vlootoommlssle. De medewerker van het „Hbl." Marin, die in zijn blad het rapport der Vloot- commissie bestrijdt en een pleidooi houdt voor de splitsing van de Marine, zegt 0. m. ook in dit artikel: En wat den terugkeer aangaat tot den driejarigen turn, wij zijn overtuigd, dat die niet anders dan een zeer tijdelijke maatregel kan zijn, die aan het personeel weer een teleurstelling zal brengen, nadat het zich in een tweejarig Indisch verblijf heeft ingeleefd. Daarenboven zijn de ernstige maat schappelijke nadeelen, aan die vroegere regeling verbonden, van te algemeene bekendheid, dan dat wij kunnen gelooven, dat z(j opnieuw blijvend aan de marine zouden worden opgelegd. In elk geval is het zeker, dat men daarmede meer beder ven dan winnen zou. Wat echter nog het ergst is, de maat regel zou geheel onvoldoende zijn, om de bestaande gebreken te verhelpen. Men zou ermede terugkeeren tot de regeling van laat ons zeggen tien jaar geleden, toen dezelfde euvelen op personeel gebied zich reeds deden gevoelen, en bijvooroeeld den toenmaligen commandant der zee macht in Indië aanleiding gaven tot een voorstel tot oprichting van een korps per soneel met vast Indisch dienstverband, dat eenigermate een inleiding tot verdere stappen had kunnen vormen. Onnoodig echter te zeggen, dat juist de mogelijk- aeden, die het voorstel inhield, liet in Den Haag in kwaden reuk brachten, en dat het zoo spoedig mogelijk in de diepten van het departementstarchief begraven werd. De relletjes te Brunssum. Gisteren hebben voor het Gerechtshof in Den Bosch terecht gestaan, J. A. G„ gemeente-opzichter te Brunssum, wegens het opzettelijk en geweldig slaan van Ea- gelbert Blanken en trappen van Hef. ilna Gerritsen, door de rechtbank te Maas tricht veroordeeld tot een week gevange nisstraf, en H. J. O., slager te Brunssuin, die door dezelfde rechtbank tat 14 dagen is vei oord» eld ter zake dat hij A. Th Wou denberg met zwtropstok meermalen heeft geslagen en op 29 Juni 1925 te midden eener volksmenigte, die grootendeels deel genomen had aan een optocht van r.-k. betoogers, in wier midden eenige sociaal democratische betoogers, door te roepen „rood moet dood" die r.k. betoogers tot mishandeling heeft opgeruid, hebben dan ook verschillende dier r.k. betoogers eenige soo.-demooratisohe betoogers ge slagen en één bloedend verwond. De verdachten bleven ontkennen. De advocaat-generaal achtte het ge- wenscht dat Blanken en Hordijk, die de voornaamste getuigen zijn, doch niet had den kunnen verschijnen, alsnog werden gehoord. De behandeling van de zaak werd daarop geschorst tot 17 Mei. Een lnklimmer. Een zekere H. G., die reeds als jongen van veertien jaar zijn weg zocht door openstaande bovenlichten, om zoodoende zijn slag te kunnen slaan, en die van z'n 15e jaar af in een opvoedingsgesticht ge plaatst was, werd in September j.I. meer derjarig en toen in vrijheid gesteld. Toen begon hij echter opnieuw de bo venlichten te inspeoteeren, o.a. te Veenen- daal, Ede, Soest, Heerde en tal van an dere plaatsen. Zoo ook te Nunspeet Toen hij zich aldaar op een nacht door een bo venlicht werkte, kwam hij echter in aan raking met een rolgordijn, dat met veel geraas naar beneden viel. Bang voor ont dekking sprong hij in haast op zijn fiets om.... juist in de armen te peddelen van twee nachtwakers, die hem staande hiel den, wegens rijden zonder licht en ver baal tegen hem opmaakten. Bij het inklimmen had hij de gewoonte schoenen en kousen uit te trekken en toen nu de nachtwakers hem met bloote voeten op de fiets zagen zitten, vertrouw den zij het zaakje niet en namen hem mede naar het bureau, waar ook de ver schrikte winkelier spoedig kwam opda gen. In den beginne ontkende H. G. iets met de zaak te hebben uit te staan. Op hem werd echter o.a. een beurs met eenig geld gevonden, die door een slager te Ede, al waar op dezelfde manier was ingebroken, als zijn eigendom werd herkend. De be wijzen stapelden zich op en ten lange leste, na een lang verhoor, bekende G. de verschillende inbraken te hebben ge pleegd, waarna hij ter beschikking van de justitie werd gesteld. Verduistering te Wanmerveer. De oorr. van de TelegT. verneemt neg nader, dat de voortvluchtige bediende der firma Prins* Ollefabrieken, die verdacht wordt van verduistering van 18.000 ver moedelijk is uitgeweken naar het buiten land. De fraude liep al over enkele jaren en voortdurend bleven er bedragen „zitten", totdat met de Paasohdagen werd vastge steld dat er verduistering in het spel moest zijn. Ernstige brand te Amsterdam. Zaterdagavond oni kwart voor 10 is brand uitgebroken in de timmerfabriek van M. G. ten Brink, fimna O. van Beek, geves-' tigd aan den Overtoom te Amsterdam. Omtrent de oorzaak is niets bekend; de bewoners van deze huizen werden door het geknetter van het vuur en een plotse- lingen feilen gloed opgeschrikt en het bleek toen dat het vuur, dat voedsel vond in opgeslagen materialen en markiezen, met groote kracht in beide verdiepingen over de heele leilgte van het gebouw, on geveer 26 meter, woedde. In een oogwenk was het dak doorgebrand en sloegen de vlammen hoog boven de omringende per ceel en; dikke rookwolken dreven over den Overtoom en de Nassaukade met groote fonteinen van vonken. De brandweer rukte dan ook met veel materiaal uit. Door de woonhuizen van den Overtoom, aan den achterkant waar van door de hitte de ruiten waren ge sprongen, tastte de brandweer het vuur aan. Weldra bleek dat op plnt»n geknipt uit de achterzijde der 5 Cts. Kwatta Reep-etiketten ontvangen gratis en franco merk „Marquise". Het beste Fransche Vulpotlood, winkelwaarde f 3.—. Inzendingen met opgeef van Juist adres aan KWATTA - BREDA. Afdeellng RECLAME.

Heldersche Courant | 1926 | | pagina 5