2-persoons prachtig gejakt Ledikant f 2-pers. Spiraalmatras f Pitch-Pine Tafeltjes f 675 8.75 4.75 079 Fantasie Kussensf Vloerzeil, 183 cM. breed f 1.25 deze bedwelmende middelen Is hoofdzake lijk te zoeken in de tooneelwereld, zoowel bij de mannelijke als vrouwelijke aristen en bij Olubmen. Cycloon In Voor-In dië. Drie dooden, honderd gewonden Uit Calcutta wordt gemeld, dat Mada- ripoer voor den tweeden keer van het jaar door een cycloon werd geteisterd. Veertig huizen zijn verwoest Drie perso nen werden gedood en 100 gewond. De overstnxnnlng bil Bagdad. De overstrooming van de Tigris, die de stad onder water heeft gezet, en waardoor ernstige schade is aangericht, is thans hersteld. Men acht de stad thans niet meer in gevaar. Men vreest echter, dat de helft van de waren in de spoorweg wagons en de loodsen te Bagdad, die op een half millioen pond worden geschat, vernield is. Wegwijzers ln de lucht Menigeen zal zich vaak met verwonde ring hebben afgevraagd hoe aviateurs hun weg kunnen vinden, terwijl zij toch niet zooals automobilisten en verdere wegge bruikers kunnen vertrouwen op de over al aangebrachte wegwijzers en vrijwel al leen moeten steunen op kompas en event. draadlooze richtingsaanduidingen. In de Vereenigde Staten is dit probleem door de krachtige medewerking van Ed- sel B. Ford, die zich zeer sterk voor de luchtvaart interesseert, op' eenvoudige wijze opgelost. Hij heeft aan al de 10.000 agenten van de Ford Motor Cy. verzocht, den naam van hun woonplaats in groote letters op hun dak te schilderen, en tevens door een pijl de N.-richting aan te geven, aan welk verzoek vrijwel zonder uitzon dering werd voldaan, zoodat thans ook de lucht op een grondige wijze „beweg- wijzerd" is. De be volking van Parijs, Uit de gisteren bekend gemaakte sta tistiek nopens de bevolking van Parijs blijkt, dat deze op 1 Januari 2.886.416 per sonen bedroeg of 25.017 minder dan bij de laatste volkstelling in 1921. Zelfmoorden. Zondag zijn te Berlijn vijf zelfmoorden gepleegd en 7 pogingen daartoe. Ernstig motor-ongeluk. Bij het dorp Creusen in Saksen is Zon dagmiddag een motorrijwiel met twee be rijders tegen de gesloten boom van den spoorwegovergang gereden, op het oogen- blik dat de sneltrein DresdenElster- werda passeerde; de machine vernielde de afsluiting en werd door den trein ge grepen. Beide berijders waren onmiddel lijk dood. Familie-drama. Een BerliJnsche chauffeur die Zondag avond dronken in zijn woning in de Adel- bergstraat aankwam, en deswege door zijn vrouw onderhanden genomen werd, wierp zich plotseling, in een vlaag van woede, op hun beider kind onder den uitroep het te zullen vermoorden. De moeder gilde om hulp en wierp zich tusschen den be- schonkene en haar kind; en werd door 8 messteken levensgevaarlijk gewond, voor dat de dronkaard overmand kon worden. Het kind is licht gewond door den eer sten steek. had geopend en aangekondigd had, dat het heden belangrijke documenten dien aangaande zou publiceeren. Het nummer yan gisteren van de Epooa 1b trouwens in beslag genomen. Ernstig auto-ongeluk bij de Fransche manoeuvres. 8 dooden, 10 zwaar gewonden. Bij de Zaterdagmorgen te Herzag ge houden Fransche manoeuvres verloor de bestuurder van een transportauto in een scherpe bocht, de heerschappij over zijn Btuur, waardoor de wagen tegen een muur opreed, dien vernielde en in volle vaart van een wijnberg naar beneden viel De auto sloeg driemaal over den kop en viel door het dak van een boerenhut, die vol komen vernield werd. Van de 20 man, gelukte het eenigen uit den wagen te springen, maar 8 soldaten waren onmld- dtliyk dood en tien anderen zijn levens gevaarlijk gewond. Belastingontduiking van een automobiel fabriek. De douane-autoriteiten te Kehl zijn een knoeierij op groote schaal op het spoor gekomen, die bij de invoer van een klein model auto voor millioenen aan douane rechten zou hebben ontstolen. Er zijn vier douane-ambtenaren wegens medeplichtig heid gearresteerd. Trein ontspoord. De mailtrein van Rostof naar Bief is Zaterdag gederailleerd. Twee wagons zijn verbrijzeld. Twee lieden gedood en acht ernstig gewond. De verkoop van de werf te Woolwlch. Wood, de onderstaatssecretaris voor de volksgezondheid, deelt mede, dat de ad miraliteit den verkoop van de werf te Woolwlch voorlooplg heeft vastgesteld op 8 Juni. Ingezonden mededeeHng. Als men weet, dat de elkander niet kunnen dekken en er geen andere bronnen van inkomsten zijn dan zal leder lezer wel begrijpen, dat deze geldon De directeur van een verzekerings maatschappij gearresteerd. Zaterdagochtend is Posschelle, de dt- Schriftelijke bestellingen wor den franco toegezonden. „The fault of the Dutch, Is giving too little and asklng too much". Wil Huisduinen er werkelijk „in" ko men en zich eene blijvende plaats verze keren onder bare zusteren, dan dient in de eerste plaats gezorgd te worden voor lagere prijzen, in elk geval onder die, welke in beter geconditioneerde badplaat sen gevraagd worden. De Gids van Helder, welke ik ter inzage verstrekte, had in zooverre succes, dat de wil om ook eens naar Helder/Huisduinen te gaan, er was, doch ten slotte draait al les om de portemonaie; m.L zal „Zeebad recteur van de verzekeringsmaatschappijHuisduinen" zich nog wel financieele of- 'fers moeten getroosten, doch hier staat tegenover, dat toeneming van het aantal badgatten cok toeneming van Heldaris welvaart beteekent Hetgeen toch de opzet van alles is. Enschede, 15 April 1926. P. H. K. Union Nationale de Belgique te Brussel in arrest gesteld. Hij wordt verdacht van valschheid in geschrifte en oplichting. Het verduisterde bedrag zou 2 a 3 millioen frank bedragen. Het proces tegen de Abend. Het proces wegens chantage tegen het radicale blad Der Abend,» dat zes dagen geduurd heeft, is geëindigd met de veroordeeling van Alexander Weiss, den oud-hoofdredacteur, tot 7 maanden en den advertentiereiziger Fucks tot 4 maanden gevangenisstraf, wegens afpersing. PersdellcL De rechtbank te Toulon heeft den di recteur van de gewestelijke editie van de Humanité aldaar veroordeeld tot twee maal 6 maanden gevangenisstraf en twee Een zonderlinge geschiedenis. Men meldt aan de N. R. Crt. uit Berlijn: Op een der Berlijnsohe bureaus van po litie verscheen Vrijdagavond een 19- jarige arbeider, die verklaarde in een bosch in de voorstad Tegel een klein meisje te hebben vermoord. Het meisje bad met hem een uitstapje gemaakt. In het bosch zeide het meisje, dat zij alleen wenschte om te gaan met een man met veel geld. De jonge man werd daarop zoo woedend dat hij het meisje wurgde. Toen zij bewusteloos was ging hij er vandoor. Een aantal agenten onder leiding van een commissaris vertrok onmiddellijk met den moordenaar naar het bosch, maar hoe zjj ook zochten zij konden het lijk ner gens vinden. De jonge man houdt echter staande, dat hij de misdaad heeft ge pleegd. De politie vermoedt eohter, dat het meisje weldra het bewustzijn heeft te ruggekregen en toen naar huis is terug gekeerd. De jonge man is voorlooplg op gesloten. Een oud-minister vermoord. Hubert Linde, gewezen Poolsch minis ter van financiën, is Zaterdagmiddag om 4 uur voor zijn woning doodgeschoten door een sergeant van het Poolsohe leger. Tegen Linde, die tot voor kort directeur van de postspaarbank was, is onlangs een prooes aangespannen. Hij werd beklaagd ten nadeele van den staat een paar mil lioen zloty te hebben verduisterd. Hij verleende met de fondsen van de spaar bank credieten aan zijn broer te Lodz, die daarmede huizen kooht. De spaarbank, die voor de gebroeders Linde borg had festaan, heeft later aan Engelsche ban en millioenen moeten terugbetalen. Bij het getuigenverhoor had de gewezen mi nisterpresident Grabsky zeer bezwarende verklaringen voor Hubert Linde af gelegd. Men vermoedde echter, dat des ondanks Linde slechte tot een geringe straf zou worden veroordeeld, welk ver moeden in de pers druk besproken werd. Onder' den indruk hiervan zou sergeant Zmielkowski den aanslag gepleegd heb ben. Hij waohtte Linde, die zich op vrije voeten bevond, voor zijn woning op en doodde hem met een revolverschot. Hij is ln hechtenis genomen. Een Roemeensch blad bestormd. Nationalistische studenten hebben Za terdag te Boekarest het redaotiebureau van de Epoca bestormd en de inriohting geheel verwoest, omdat het blad een veld tocht togen den Roemeenschen patriarch -o- Voor de aanbeveling van het .Zeebad Huisduinen" zijn wij P. H. K. zeer ver plicht. De huur der villa's was voor vier jaren terug inderdaad lager. Nu de vraag naar seizoenwoningen steeds grooter wordt, hebben commissarissen der N. V. de ta rieven verhoogd, om daarmede een slui tende begrooting te krijgen. Van vergissing is geen sprake. De prij zen zijn in overeenstemming met de tarie ven van andere badplaatsen, waarbij wel moeten fcoanen uit do portomonnJÜe van de do ingezetenen, evenals de 60.000, kort aan inkomstenbelasting over jaren 1926/27, waarover de heer Grun- wald, wethouder van financiën meermalen werd gevraagd en vreemd genoeg, het antwoord schuldig bleef tot den volgen den dag, toen hij mot rijn schrijven daar over aan B. en W. te kennen gaf van he tekort van 60.000/—, hetgeen bij vele Ingezetenen te denken geeft. Met groote belangstelling ziet een groot deel der ingezetenen de d e k k 1 n van deze nadoelen tegemoet, temeer als imen bedenkt, dat de inkomsten van de gemeente Helder over het dienstjaar 1926/27 met 1/16 dat Is plan. 1.000.000 verminderd zijn sinds het vorige belas tingjaar 1926/26, waarvan de f 60.000, minder aan belastdngpenningen ontvan gen worden, dan zal ieder wel begrijpen dat het besluit van het gemeentebestuur, om een zoo groot bedrag van pl.m. 125.000,— voor het nieuwe Raadhuis te voteeren, alweer een daad Is die de ge meente niet kan financieren, zooals de wethouder van financiën, de heer Grun- wald, bij de begrooting van 1926 zich als zoodanig heeft uitgesproken. Trots dit alle spreekt de heer Van Bre da, wethouder van Publ. Werken, zich verheugd uit over zijn overwinning me; het Raadhuis en doet een beroep op de burgerij om in den een of anderen vorm een blijk van waardeering te geven. Laa'; de heer Van Breda maar gerust bedenken, dat de burgerij zeer goed inziet, wat ze noodgedwongen zal moeten, betalen aan het Raadhuis ln den1 vorm van belas ting of anderszins ook on dat ln dezen achterultgaanden tijd. Resumeerende kan lk geachte Redactie, mededeelen dat er velen met mij het eens zijn met den Raads- overzichtschrifver, die zegt dat de 8e April een slechte dag voor de S.D.A.P. en een goede dag voor de heer Soh. en G. Is gewest. De tijd zal wel loeren. Met beleefden dank voor de opname teeken lk, Hoogachtend, J. TTES9EN. Helder, 10 April 1926. De argumentatie van den inzender in het midden latende, willen wij er op wijzen, dat niet uitsluitend de leden der S.D.A.P. heb ben gestemd vóór het voorstel tot verbou wingRedactie geldboeten van 800 frank ieder, wegens*degelijk rekening is gehouden met het het opnemen van twee artikelen, waarin de soldaten werden aangespoord tot dienstweigering in Marokko. Schoten gelost op het huls van minister Anseele. De correspondent van de N, R. CrL te Brussel meldt, dat een 43-jarige bakker te Gent in den nacht van Donderdag op Vrijdag een drietal revolverschoten heeft gelost door de glazen deur van de parti culiere woning van Ed. Anseele, den so- oiaal-democratischen minister van spoor wegen. De aanvaller werd door een nacht waker aangehouden. Hij verklaarde, al dus de aandacht van de massa te hebben willen vestigen op de slechte regeerings- politiek van het kabinet-Poullet-Vander- velde. Uit het eerste verhoor bleek ver der, dat hij aan zinsverbijstering zou lij den. Minister Anseele, die zich in het bui tenland bevindt, werd telegrafisch op de hoogte gebracht van het gebeurde. INGEZONDEN. „Zeebad Huisduinen". Een mijner kennissen wilde gaarne met zijn gezin (totaal 5 personen) gedurende 6 weken (oirca half Juli tot eind Augus tus) aan zee vertoeven in eenigszins rus tige omgeving. Als geboren Heldersche en als zoodanig opkomende voor de' belangen van mijne gebouiteplaats, ried ik hem aan zioh te wenden tot /Zeebad Huisduinen", hem voorspiegelende, dat Huisduinen volko men aan zijne verwachtingen zou beant woorden en tevens, dat hem billijke prij zen zouden berekend worden. Tot mijn niet geringe verwondering werd hem, na aanvrage eene circulaire toegezonden, waarin diverse villa's te huur werden aangeboden en waaruit bleek, dat voor de goedkoopste een huur werd verlangd van 7 50.— per week (zon der pension, alleen gebruik van eenig huisraad en meubilair) en voor andere zelfs 65.— en 70 per week. Indien dit niet ln een circulaire ver meld stond, zou ik zeggen, dat hier eene vergissing in 'tspel was en zou ik „Zee bad Hulsduinen" aanraden hare prijzerl zoodanig te reduceeren, dat zij onder het bereik vallen van middenstanders; wij zullen onszelf toch niet wijs willen maken, dat de „society" hare schreden naar Huis duinen zal richten. Als bewijs, dat die prijs veel te hoog is, kan dienen, dat dezelfde familie verleden jaar ln Noordwljk huurde k 150.— per maand, gedurende de maand Augustus en dat neg wel in het voor „duur on chic" doorgaande Noordwljk; dat hij nu kan hu- ren bij Soheveningen, op 10 minuten af-het raadhuis kost de gemeente maar stand van het strand k f 80.per maand 6000.per jaar en onze fractie zal aan ®n. Wervoor over evenveel ruimte de be- de gemeentenaren geen cent vragen ter jeugdige Huisduinen. Vooropgezet dat het niet de bedoeling is van de N. V. om winst te maken, gaat het toch niet aan om steeds met verlies te werken, daarvoor is de vraag naar villa's te groot, en waren de huurprijzen bij den aanvang te laag. De positie van Huisduinen is commis sarissen goed bekend. Wij zullen dit bad plaatsje in opkomst niet op een lijn stel len met Soheveningen, Zandvoort of Noordwijk. De door inzender genoemde prijzen geven het beeld alsof Huisduinen veel te duur is, terwijl toch de werkelijk heid is, dat in eerstgenoemde badplaatsen tarieven worden gevraagd, die Huisduinen meermalen overtreffen. Zooals de villa's in Hulsduinen zijn ge legen, de bouw, meubileering en verdere inriohting, mag niet gesproken worden van „eenig huisraad en meubilair". De gasten die Huisduinen bezochten waren vol lof over hun verblijf, en hebben het badplaatsje enthousiast aanbevolen, het geen ons meermalen blijkt. Ondanks de hoogere tarieven, zijn op heden half April de meeste woningen voor het aanstaande Belzoen verhuurd. Weet de geachte inzender ons echter een weg te wijzen naar lagere tarieven en toch sluitende rekening, dan zullen wij dien weg gaarne volgen. De cijfers der N. V. liggen voor hem ter inzage. Wij geven gaarne toe dat lage tarieven een gemakkelijke verhuur, en dus een veelvuldig bezoek ten gevolge heeft Goed- koopere wijze van exploitatie dan in Huis duinen gesohledt, zal voor de meeste bad plaatsen niet mogelijk zijn. De wenk door P. H. K. gegeven zal ln- tussohen niet worden verwaarloosd. De ontwikkeling van Hulsduinen is voor Helder van groot belang, waardoor dus alle zeilen moeten worden bijgezet om naar buiten die reputatie te verkrijgen, welke voor den bloei van onze badplaats het méést bevorderlijk is. Aan de Redactie v. d. Heldersohe Cou rant onzen dank voor verleende inzage. N. V./Zeebad Huisduinen". Geachte Redactie. De raadsverslagen1 van 8 en 18 April J.1. betreffende het nieuwe raadhuis, alsmede de stukken van den Raadsoverzlohtsohrij- ver, voorkomende ln de Held. Crt van 10 15 April d.a.v. zijn door mij met zeer veel aandacht gelezen. Omdat de Raadsoverzldbtsoihrfjver de gevoelens van zeer veel ingezetenen ver tolkt heeft, 'kan ik zeer kort zijn en mij alleen 'bepalen tot het navolgende: In den Raad van 18 April zegt de heer Hejjblok: „De geheele verbouwing van schikking krijgt. Onwillekeurig dacht ik b]j het lezen der circulaire aan het bekende rijmpje: dekking van deze kosten." Maar door wie deze gelden kan wel betaald zullen wor den, zégt de heer H. niet Correspondentie. W eeshuis—Raadhuis. De heer Schoeffelenberger meent er tegen te moeten protesteeren, dat wij aan zijn artikel geen plaats gaven. Wij heb ben reeds uiteengezet, dat wij van deze zijde die i. c. dus de zijde der redactie is geen verdere besprekingen wenschen op te nemen, doch integendeel liever eens de zaak van de andere zijde, o.m. door de raadsleden, die vóór hebben gestemd, zouden willen zien belicht. Een lezer vraagt ons of ln het nieuwe Raadhuis alle gemeentelijke diensten worden ondergebracht. Voor zoover ons bekend, alleen de beide Secretarieën van de Dijkstraat: al het overige, Arbeids beurs, Centrale Boekhouding enz. blijft gehandhaafd in de thans gebruik zijnde gebouwen. Het ou^e Raadhuis komt echter vrij en dit gebouw is natuurlijk bruikbaar te maken voor het onderbrengen van een of meer van bedoelde diensten, b.v. de Centrale Boekhouding enz. Dezelfde inzender vraagt of er nog maatregelen kunnen worden genomen, de uitvoering van dit raadsbesluit op te schorten. Neen, Ged. Staten hebben de geldleening goedgekeurd, waarin de gelden voor den verbouw van Weeshuis tot Raadhuis zijn toegestaan. Naar wij vernemen is over de gunning nog niet beslist. Plaatsgebrek noodzaakt ons een inge zonden stuk van den beer B. tot een vol gend nummer te laten liggen. Du lang verbelde regen. Buiten het snakken naar regen door de amateur-tuiniers, waren er velen, die bun bestaan mpeten hebben van bet tuinieren en van den landbouw en die wel, al was het dan inwendig, gejuicht zullen hebben, nu de noordooster, in on afgebroken slagorde, de regenslierten plensend over de landerijen strooide. Wat zag er alles dadelijk heel anders uitl Het was of de boomen op de natte regen- strooilng gewacht hadden om bet nieuwe jakje van teer-fljn groen te laten be wonderen. De dikke proppen, die de platanen al dagen lang hadden getoond, schenen met een op uitbarsten te staan, over de weiden lag een sappig groen er zweefde een prikkel geur ih de lucht, die ver kwikkend de longen werd binnengezogen en de neusgaten binnendrong. Het was alsof ook de vogela de juiching van de geneugten der natuur ondergingen, die zich zat zwelgde aan bet voedende en verkwikkende hemelvocht. De spreeuwen kwetterden met uitge slagen vleugels op de dakgootde lijsters bielden een aubade in do hooge boom toppen; de musschen hadden vreugde volle ruzies en masse en zelfs de anders klagelijk roepende meeuwen hadden in hun krijsching iets opgewekts, terwijl ze ln groote groepen rustig dreven op den noordoostenwind, die hoe scherp hij ook blies niet het vermogen soheen te hebben ze van hun plaatsje in de lucht weg te duwen. De schuiten in het Marsdiep koersten met gebalde zeilen, laveerend tegen den wind en huppelde als vroolijke kleuters over de witgetoolde golven. Uren en uren, vóór ik mijn parapluie boven mijn dauwbetikten neus had geset, waren de viBSChers reeds uitgetrokken en hadden de regenslierten op hun geolie- iekkerde baadjes laten tikken, blij in zichzelf, dat het al te zoute water, door de menging met het hemelvocht, meerdere vischvangst ging beloven. Want we denken wel, dat alleen de boer verlangde naar regenwater, doch ook de visschorman sloeg een lopkend oogje naar de zwangere luchten. Aan den buitenkant hoor je alleen der gelijke geluiden. Het water was te zout en het werd te helder, zoodat de platvisch niet uit haar ondergrondsohe schuilplaat sen dorst te komen. Het water was zóó zout, dat het buis water, hotwelk je in 't gezicht sloeg, ala een zoutkoek je gelaat ging bedekken. Maar nu, met dezen regen, zou het zout gehalte minder worden, het water werd troebel en de platvisch zou weer durven te gaan zwemmen en het net zou daarvan het zegenrijke resultaat ondervinden. De krachtige vloed was oorzaak, dat men veronderstelde, dat de wind, buiten al uit het westen* lag en dan, zoo zei men, zou de groote phalanx der ansjovis wel beginnen en tot diep in de Zuiderzee zou men daarvan de zegenrijke gevolgen ondervinden, omdat door die krachtige stroomstuwing, het zeewater dieper in deze binnenzee zou doordringen en het water voor het verblijf der ansjovis ge schikt zou maken. De ervaringsmenschen daar toch nemen het zoutgehalte waar in den tijd van den ansjovis trek en als een bepaald gehalte aanwezig is, weet men daar, dat bet geen beletsel zal voor ae ansjovis om ook daar acte de présence te geven. En vele Noordzeevisscbers hebben bun ansjovlskuil al aan boord en weldra zullen ze gaan naar de streek tusscben Stavoren en Enkhuizen om te gaan ervaren of de „goudmijn" kan worden aangeboord en wel met of zonder suoces. Laat ons hopen, dat bet succes groot zal zijn. Robinson. LUCHTVAART. Een ongeluk op het Tempelhof» veld te Berlijn. De Mexlcaansohe studiecommissie, die sinds Zaterdag eenige dagen te Berlijn vertoeft, bracht Zaterdagochtend een be zoek aan de vlleghaven op bet Tempel- hoferveld. Ter eere van de gasten souden een paar vuurpijlen worden afgësohoten, een dezer vuurpijlen ontplofte eohter te vroeg en sneed den halsslagader van een arbeider door. Hoewel Mexlcaansohe ge- neesheeren, die van het gezelschap deel uitmaakten, het slachtoffer onmiddellijk te hulp kwamén, overleed de man weinige oogenblikken nadien, tijdens het transport naar het ziekenhuis. Het geval maakte natuurlijk een die pen Indruk bij de gasten, die reeds een belangrijk bedrag ter beschikking hebben gesteld voor het gezin van den veronge lukten arbeider. Vliegtuig neergestort Op twintig mijl van Amman ln Egypte Is een vliegtuig neergevallen. De twee of ficieren daarin werden gedood. Het terugvinden van de twee vermfcte Spaansche vliegers. De vliegtocht KopenhagenTokio. Luitenant Botved terecht De Deensche luitenant Botved, die gis- eroohtend van Kanton naar Sjanghai waa vertrokken, doch daar niet was aangeko men, blijkt een noodlanding te hebben moeten doen bij Nlnghai in de provincie Tsjekiang. Kaapstad—Kalro. De vier militaire vliegtuigen, die on- angs van Kalro naar Kaapstad zijn ge vlogen, hebben gisteren de terugreis aan vaard. Een vlieger-record, De vliegtocht Madrld-ManlUs. Dtnzdag 80 April. Fesstoonwrt „Hsldsr'o Mannenkoor", Casino, 8 uur. 9 OÉerk k Praag Lappen Vitrages. ft De twee Britsche vliegers, die in Pa lestina bij het zoeken naar de vermiste Spaansche vliegers zijn omgekomen, zijn de eskadercommandant Tweedie, zoon van de bekende schrijfster mevrouw Alec Tweedie, en vlieger-luitenant Wallace. Zij hadden met andere vliegers van de Britsche lucht macht eenige dagen boven de woestijn ge vlogen op zoek naar den Spaanschen vlieger Estevez en zijn mecanicien. De twee Spanjaarden werden op vele mijlen van elkaar in uitgeputte'n toestand aangetroffen. Zij waren ook een heel eind van hun gedaalde vliegtuig verwijderd. De Spaansche pers brengt warme hulde aan de volhardende pogingen der Engel- schen om Estevez, te zoeken. De regeering te Madrid heeft officieel haar deelneming betuigd met het Lot dat Tweedie en Wallace daarbij heeft getroffen. Volgens nadere berichten was de mecani cien er het slechtst aan toe. Hij was erg verzwakt. Er moest gen dokter bij hem ge bracht worden om hem te behandelen, vóór hij vervoerd kon worden. Kapitein Estevez, die zich 65 K.M. van zijn vliegtuig af be vond, had doorgeloopen voeten vol blaren, die eenigszins aan het veretteren waren. Maar voor het overige was hij redelijk wel. Van zijn mecanicien was hij 40 K.M. af. Kapitein Jones, een vlieger van de Im- penal Airways Ltd., is Zaterdag van Crov- don naar Neurenberg, heen en terug, ge vlogen tusschen 6 uur 's ochtends en 018 s avonds. Hij legde hierbij in 151/, uur een aIStx? van 120,° L1 mitl i' *609 M.) af. Met een andere manier van reizen zou deze heen- en terugtocht op zijn minst 80 uur gevergd hebben. P* tJree Spaansche vliegers, die samen den tocht naar Manilla voortzetten, zijn Zondagmiddag uit Agra te Calcutta aange komen. vergaderingen, vermakelijk heden, ENZ.

Heldersche Courant | 1926 | | pagina 6