In ditTlad papierlinnen Boorden, HERMAN NYPELS ligt Ingevouwen een speciale reclame voor leest deze reclame en GEMENGD NIEUWS Ingezonden Me9e3eellng. vraagt b(| ons proefmodel HEERENMODEMAQAZIJNEN HELDER directies hopen op allle lijnen 30 der trei nen te kunnen laten loopenl In Huil en York weigerde het meerendeel van de spoorwegarbeiders aan de staking deel te nemen. Verscheidene bladen in de provincie zijn er in geslaagd met kleine édities uit te komen. De gezamenlijke Maden te Glasgow en Newcastle hebben gisteren een blad van De relletjes in het Londensche Oosteinde worden geweten aan opgeschoten kwajon gens, die niets te maken hebben met de leden van de vakvereenigingen. Slechts één geval van ernstig letsel wordt gemeld. De man i9 in het ziekenhuis opge nomen. Al de andere gekwetsten konden naar huis terugkeeren. Dinsdagavond zijn er ook te Newcastle opstootjes geweest. Het grauw nam daar zulk een dreigende houding aan, dat de be stuurders van omnibussen hun voertuigen in den steek lieten. Er zijn nu een torpedo-jager en een duik boot op de rivier bij Newcastle aange komen. Te Liverpoofl zijn twee oorlogsschepen met levensmiddelen en gist voor de bakke rijen aangekamen. De snelle kruiser „Ra- nelagh" heeft snel bederfelijke levensmid delen uit de depots in Southampton naar de kade te Liverpool gebracht, vanwaar ze onmiddellijk naar de'markten vervoerd zijn. De stakers in heel Lancashire blijven aan het vervoer van levensmiddelen niet de minste moeilijkheden in den weg leggen. Friedrich Adler heeft namens het secre tariaat van de socialistische internationale aan het Internationaal Verbond v. Vakver eenigingen te Amsterdam een telegram ge zonden, dat verzekert, dat het socialistische proletariaat van allle landen aan de zijde staat van de Engelsche abeiders en dat de internationale ten nauwste wij samenwer ken met het I. V. V., waaraan het vaststel len van die strategie in dezen vakbcwe- gingsstrijd toekomt. Voorts deelt Adler mee, dat de vergadering van het bestuur van de internationale vervroegd is en be paald op 11 Mei te Amsterdam en verzoekt hij het bestuur van het I. V. V. den datum van de bespreking met de internationale op 12 Mei vast te stellen. In een gecombineerde vergadering heb ben de besturen van de vrije vakvereeni gingen, den algemeenen Duitschen bond van vakveVeenigingen en de bonden van spoorwegarbeiders en transportarbeiders gisterenmiddag besloten allo mogelijke hulp te verleenan aan de Engelsche stakers. De vereenigdlo Tsjccho-Slowaaksche mijnr werkersorganisatie» hebben vergaderd en op die vergadering hun sympathie betuigd met de Engelsche stakers. Zij zijn bereid tot steun van de Engelsche staking alle be sluiten na te komen, welke de betrokken internationale organisaties zullen nemen. Er was gisteren van nieuwe onderhan delingen nog geen sprake. De neiging om tot een compromis te komen is aan beide kanten verdwenen. Eerst het einde der week zal, nam men verwacht, eenige klaar heid brengen. Het stakingsparool heeft zonder uitzon dering weerklank gevonden. De staking is volkomen. De algemeene raad van het Vak verbond verklaart, dat het succes van zijn lastgeving hem heeft verrast en dlat op de discipline van de leden van de vakbonden niets valt aan te merken. Lloyd George betreurde het overhaaste afbreken der onderhandelingen als een ern- stlKe fout en reide, dat de veroordeeling uoor de natie van de algemeene staking de echte sympathie voor de zaak der mijnwer kers had weggenomen. De medewerker van het „Handelsblad" telefoneerde gisterenavond uit Londen aan zijn blad: Bij de ontvangst van de pers op het hoofdkwartier der Labour-partij heden avond werd noch optimisme noch pessimis me maar Engelsche rust envastberadenheid betoond. Van onderhandelingen tusschen de beide partijen door verantwoordelijke personen is geen sprake. De eerste stappen worden door Labour thans van de regee ring verwacht, die echter als conditie sine qua non geëischt heeft: opheffing der sta king, waaraan thans niet meer te denken valt. Van Engelschen is ook geen licht vaardigheid of spontaneiteit in dergelijke dingen te verwachten. De woordvoerder van de Labourpartij wees uitdrukkelijk op het feit, dat deze staking een zuiver economische strijd is, zonder politieke doeleinden. Het aantal stakers neemt steeds toe en zal weldra 4 millioen bedragen, paar door transport en andere moeilijkheden steeds meer fabrieken moesten sluiten ïs-zoodoen- de ook het dikke millioen arbeiders van de zoogenaamde tweede verdedigingslinie van Labour, die men in reserve wilde houden om eerst later in den strijd geworpen te worden, geleidelijk aan reeds thans bij de werkfloozen gevoegd kunnen worden. Baldwin heeft een "speciale boodschap gepubliceerd in het regeeringsblad de „Bri- tish Gazette", waarin hij alle „goede bur gers" oproept zich achter de regeering te In Noord-Engeland is het aantal vrij willigers 10.000; 4000 in het North Mid- lands en 11.000 in het Noordt-Oosten. Stakers te Londen hebben Dinsdagavond drie camion-automobielen in brand gesto ken. Verschillende personen werden bij de opstootjes elders gewond. Te Manchester werd een man tot twee maanden gevangenisstraf veroordeeld we gens het veroorzaken van een opstootje; de politie dreef een betooging van stakets uit- een. De medewerker van het „Hbl." G. Nij- pels telefoneerde gisteravond uit Londen: Naar Ik hedenavond' laat uit betrouwbare bron verneem, waren de onlusten in Poplar, in het Oosten van Londen, die volgens de regeeringsberichten van weinig belang zou den zijn, toch wel ernstig, daar er 60 ge wonden waren. Dit verklaart ook, dat de politie heden avond per radio alle „gentlemen" van 25 tot 40 jaar voor directen vrij willigen dienst oproept. Een groot aantal seinwachters bij ver schillende spoorwegmaatschappijen hebben gistermorgen hun werk gedaan. Het luchtverkeer is met 20 toegeno men. Het vertrek der vliegmachines ge schiedt op de normale uren. Op het vliegveld le Bourget heerschte gisteren groote bedrijvigheid. De staking in Engeland heeft een zoodanige toeneming van passagiers veroorzaakt, dat de lucht vaartmaatschappijen al hun beschikbare toestellen gemobiliseerd hebbea Er vliegen thans tien machines tusschen Londen en Parijs heen en weer, gemiddeld 60 tot 80 personen vervoerend, benevens een belang rijke lading goederen. Men kan niet aan alle aanvragen voldoen, ofschoon de prijzen ver dubbeld zijn. Met algemeene stemmen werd besloten de Engelsche vakvereenigingen in hun strijd te ondersteunen, door het bunkeren van Engelsche schepen in Duitsche havens, het aanmonsteren van Duitsche zeelieden op Engelsche schepen en de verzending van Duitsche kolen naar Engelsche havens met alle ter beschikking staande middelen te verhinderen. Ook de Zwitsersdhe arbeiders hebben besloten de Engelsche mijnwerkers te steu nen en elk steenkolenvervoer naar Enge land te weigeren. In den loop van het debat verklaarde Baldwin, dat de regeering bereid is de on derhandelingen te hervatten, zoodra de al gemeene staking onvoorwaardelijk is her roepan. De „British Gazette" van heden zal de mediedeeling bevatten, dat dé regeering in geen geval bij het eindigen van het conflict zal toestaan, dat er één slachtoffer zal val len onder hen, die zich nu als vrijwilligers, speciale politie-agenten, chauffeurs, enz. hebben aangeboden of nog zullen aanbie den. Iedereen, die thans zijn plicht aan de zijde der regeering doet, zal de regeering aan zijn zijde vinden als de terugkeer tot normale toestanden haar beslag zal hebben gekregen. Uit Londen wordt aan de „N. Rott Ct." gemeld: Toen het vliegtuig van de K. L. M. gis terenochtend het Kanaal overgestoken was, kwam de indruk van stakend Engeland mij tegemoet. Het leek of het land leeggeloopen was, zoo verlaten lagen dorpen en velden. Door laaghangende nevels moesten wij voor oriëntatie de spoorweglijn volgen. De doodischheid van den spoorweg nam voor ons gevoel toe naarmate het traject langer werd zonder dat wij eenige beweging za gen op de rails en de stationsemplacemen ten. Eerst kort voor Croydon kwam een klein passagierstreintje driftig aansnellen, maar dat was ook het eenige tecken van leven, dat wij waarnamen Het was of het personeel voor den Zondag naar huis was gegaan na alles netjes te hebben opgebor» gen, zoo ordelijk, maar ook zoo leeg zag alles er uit. Opmerkelijk druk was daaren tegen het luchtverkeer. Dit viel temeer in het oog, omdat Vanwege den mist alles den spoorweg moest volgen en dus vlak langs ons kwam. Het leek iets op een luchttaxi- verkeer en dat was het ook wei tot op zekere hoogte. duitschland. Twee oonnmnnlstlsche rtftaxïagledton nll de partij gesloten. De communistische loden van den rijksdag, prof. Korsch, Ihoogleeraar in de roohtawotonachappon aan die universiteit van Jena, en Scihwarz, die leer aar van bo- roep is, rijn uit de communistische purtij gesloten. Zij hebben geweigerd te ge- hoorzanEjen aan Ihet bevel van het partij bestuur om ontslag te nemen als lid van den rijksdag. IDe schadeloosstelling aan de gewezen vorsten. dn de Dinsdagochtend gehouden zitting de® juridische commissie uit denl Rijks dag is allereerst het soclaal-democraitisoh —communistisch wetsvoorstel tot onteige ning zonder schadeloosstelling van de vermogens de® geweizen vorsten met 17 tegen 10 .stemmen die de® voorstellers verworpen. Daarna rijn.1 ook de amen» deerings-voorstetllen de® democraten1 en van het centrum met ondeisoheldenlijk 25 tegen 2 en 21 tegen 6 (democraten en centrum) verworpen, zoodat nu, in zake de schadeloosstelling der gewezen vor sten nog alleen het nieuwe regeerings- ontwerp overbluft. Dit ontwerp^zal, nadat het Dinsdag in den Rijksraad zal behan deld; worden, aan het plenum worden voorgelegd. BELGIE. De minister van blnnenlandsche zaken treedt af. De minister van Mnnenlandsche zaken heeft zijn ontslag genomen omdat de mi nisterraad blijft weigeren op het stuk der belastingen en in het bijzonder ten op zichte van de „supertaxe"-' ook maar eenige concessie van beteekenis te doen waardoor de kalmte zou kunnen worden hersteld. Br wordt medegedeeld!, dat oolc dé mi nister van koloniën, Carton, is afgetreden. FRANKRIJK. De gevolgen van de staking In Engeland. Reeds doen de gevolgen van de Engel sche staking zich in Frankrijk gevoelen Zoo houdt een telegram uit Avignon aan de „Echo de Paris" in, dat de verzending van „primeurs" uit Zuia-Frankrijk naar Engeland geheel stop staat. Een sterke prijsdaling is daarvan reeds het gevolg. Het „Journal" verneemt uit Boulogne, dat duizenden kisten met vruchten uit het Zuiden op de kaden te Boulogne het bederf tegemoet gaan en men voorziet, dat voortduring van de staking groote opstopping van goederen in de Fransche havens ten gevolge zal hebben. Het „Journal" meldt verder, dat twee duizend arbeiders in een automobiel-fa briek te St. Ouen, bij Parijs, uit sym pathie voor de Engelsche stakers, den arbeid hebben neergelegd. Reeds hebben arbeiders uit metaal- en machinebedrij ven beloofd zich aan te sluiten en te trachten andere groepen arbeiders mee to krijgen. RUSLAND. De onderhandelingen mot de Oostzeestaten, De overstrooming van de Wolga POLEN. Spionnage. MAROKKO. De Maün bevat een telegram uit Tandzjer, volgens hetwelk inboorlingen, die uit het rif waren gekomen, verzeke ren, dat Ahd-el-Krim hevel heeft gegeven^ dat allo strijdbare mannen voor den leger dienst moeten opkomen. SYRIË. De Franschien ln Syrië. De troepen rijn bezig de citadel enl het normale leven te Soeweïda snel te orga- niseeren. Tal van dorpen in de omgeving hebben zich onderworpen. KORTE BERICHTEN. Biet Poolscho kabinet ls afgetreden, Pangalos heeft gratie gesdhonken aan de drie aanvoerders van de muiterij te Salonlkl (Buitenland.) OOST-INDIE. Verduistering. De Pareparesche landraodgriffier A. W. de K te Makassar heeft oen bedrag van 5500 verduisterd. Hij hooft oen volledige bekentenis afgelegd. Fraude. Het parket onderzoekt een geval van fraude op het resldentiogereoht te Soera- baja, door verduistering van gerechts kosten. Het onderzoek wordt zoor bemoei lijkt door diefstal van kasbooken. Aii^n vijst op san uitgebreid complot Veertig meisjes verdronken. Een drama op dien Donau naby Koests Joek. Naby Roestsjoek is tijdens een kano- exoursie van een Bulgaarsche meisjes school op den Donau een boot omgeelar gen, waarbij veertig meisjes zijn verdron ken. Ben noodlottige klap. Op de lagere school te Dleburg in Hes sen gaf een onderwijzeres een elfjarig meisje Dinsdag een klap op het achter hoofd. Het kind had' op dat oogenblik een breinaald in de hand en deze drong door den slag tusschen de 00gen en de neus van het meisje, dat weldra overleed. De onderwijzeres is spoorloos verdwenen. Enkele Duitsche bladen maken van dit ongeval gébruik om opnieuw te edsohen, dat het aan het onderwijzend personeel zal worden verboden, kinderen te slaan. De moord op mevr. Regnault Nog geen spoor is gevonden van de daders, die in den nacht van Zaterdag op Zondag mevr. Jeanne Regnault, de echtgenoote van den oud-gezant te Tokio, hebben vermoord. Het is duidelijk ge worden dat diefstal het motief der mis daad is geweest, daar alle sieraden van het slachtoffer, alsmede tal van kostbaar heden zijn ontvreemd. Men vermoedt dat de daders nieuwelingen in het vak waren, die verschrikt werden door de verschij ning van de vrouw des huizes en toen eenige schoten losten. Een geroutineerd inbreker zou immers het allerlaatst ge schoten hebben, daar hij de kans zou loopen onmiddellijk te worden ontdekt. Inderdaad hebben verschillende buren 's nachts gerucht gehoord, doch er geen aandacht aan geschonken. De jongste dochter van mevr. Regnault, die haar slaapvertrek vlak boven dat harer moeder heeft, hoorde echter niets. De inbrekers moeten het huis, dat in de Rue DenfertRocherau is gelegen, van de achterzijde de Boulevard Raspail zijn binnengedrongen. Het werd vroeger bewoond door de schrijver Benières, bij wien Clemenceau vaak een bezoek placht te brengen, later door een Russische aristocratische familie van het ancien régime. De heer Regnault was er pas kort geleden ingetrokken en had het geheel laten opknappen. Niet lang geleden werd er ln het klooster van de nonnen van Maria-Theresia, dat er vlak naast is gelegen, eveneens inge broken. De achterzijde van het huis ligt vrij open en men had mevr. Regnault gewaarschuwd voorzichtig te zijn. Blijk baar wisten de dieven dat de heer Reg nault uitstedig was (hij bevond zich in Dieppe). Doch mevr. Regnault had reeds voor grooter vuren gestaan. Toen haar echtgenoot in 1912 consul-generaal in Algeoiras was en tot gedelegeerde naar de conferentie te Fez werd benoemd, waar met Moelay Hafld zou worden onder handeld, vergezelde zij hem. Er brak toen een oproer uit en de delegatie wilde de stad verlaten. Mevr. Regnault was echter ziek en daar men haar niet alleen kon laten, bleven alle gedelegeerden. Zij had den hieraan hun redding te danken, daar zij anders ongetwijfeld in de straten van Fez door de opstandelingen zouden zijn vermoord. Briand heeft den gezant z|jn deelneming betuigd. Dei goodkoope Belgische frank. Naar aanleiding van het bericht over den goedkoopen Belgischen frano, die onzen kleinhandel den strop gaat bezor gen, meldt men aan het Hbl. uit Roosen daal nog hot volgende: De drukte op het station en bij de tal rijke expodltleflrma's alhier vanwege den fjoederenaanvoer uit België en Frankrijk s enorm. De loodsen van het station Roosendaal zitten vol met alle mogelijke artikelen. Uit het gehoele land wordt van den lagen stand van den Fransohen en Belgisohen frano geprofiteerd. Niet alleen de Antwerpsohe en Brusselsohe handels huizen verzenden hun goederen, ook do Parijsohe dirigeeren hun artikelen tot ln de verst afgelegen plaatsen ln Nederland. „Printemps „Louvre", „Galleries" e. a. doen goede zaken. Voor de grens is de lage stand van het Belgische geld een groote schadepost. Er wordt gekooht wat los en vast is. Toch weten do Zuiderburen wel rekening te houden met hun prijzen en hun gold. Of alle koopjes nu ook werkelijk „koopjes" zullen zijn, staat zeer te bezien. Do aanslag te Stroomltza, Een nader bericht omtrent de bommen- werperlj te Stroemltza, meldt dat in het hotel, dat getroffen werd, oen commissie ter bestrijding van het bendewezen ver gaderde. Daarop zal de aanslag wel ge richt geweest zijn. De dader vluchtte en werd achtervolgd. Door een bom naar zijn vervolgors to worpen, raakte hy dezen kwyt. 13 ij het vorlaten van de stad traohtto een schildwacht den dader aan te houden, doch deze trok een revolver en Bohoot den soldaat neer, waarna hy ovor de Bul- gaarsohe grens ontkwam. Hot Servische ministerie van buiten- landsche zaken beeft bésloton een vertoog lot de Bulgnarsche regoerlng to richten, daar het den Matsten tijd nnu de grens weer horhaaldehjk niet pluis Is. Een sloop omgeslagen. 15 burgers verdronken. Bij de inscheping aan boord van het stoomschip „Sofia" in de haven van War- na is een boot tnet 35 inzittenden afgedre ven en tengevolge van den sterken golfslag gekenterd. Vijftien mcmchcn, voor ccn goed deel notabelen van de stad Warna, zijn verdronken. De overigen konden gered worden. Ben poging tot plunderen verijdeld. Het „Petit Journal" voorneemt uit Meta: Onbekenden hebben getracht de spoor- lijn tusschen Petite-Roeelle (KMn-Ron- sein) en Forbach op te blazen, naar inen veronderstelt met het doel dien trein te plunderen. Zelfmoorden te Beritya Te Berlijn hebben Dinsdag weer zeven personen zelfmoord gej>le<ig<L Acht [po gingen tot zelfmoord (mislukten. Ben postauto door roovers aangevallen. Roevers heoben tusschen Benloo en Obrovata in Servië een poetauto aange vallen. zy doodden een passagier en gin gen er van door met 80.000 dinar. Macedonische bommenwerpers. De „Neue Freie Presse" verneemt uit Belgrado, dat Macedonische komitadsji's een bom geworpen hebben in het hotel Ko- sarewitsj te Stroemitsa, welks eigenaar een bekend tegenstander is van de komi tadsji's. De bom heeft twee menschen ge dood' en 20 ernstig gewond. Beo afschuwelijk misdaad. In het gehucht Nulvi nabij Rome zijn Zondagnacht roovers het huis van een mo lenaar binnengedrongen en hebben den man, zijn vrouw en twee jonge kinderen ver moord. Alleen een kindje van anderhalf jaar lieten zij in leven. Men weet nog niet of wrok of diefstal de beweegreden van de daad is geweest. De politie spoort de mis dadigers op. Ter dood veroordeeld. In den Oeral is een agent van het leder- syndicaat, die een bedrag van 2400 roebel had verduisterd, destwege ter dood veroor deeld. Een verzoek om gratie is afgewezen. LUCHTVAART. Vliegtuig gevallen. Naar gemeld' wordt, is een vliegtuig honderd mijl ten oosten van Karang-tajo- wan Zaterdag in zee gevallen. Men vreest, dat het dat van den1 vermisten Spaan- schen vlieger Loringa was. Noodlanding. Woensdagochtend moest een vliegtuig, komende van Schiphol en op weg naar Helder, hy Noorddyk (gem Ursem) een noodlanding maken. Persoonlijke onge- lukkken zijn er niet bij gebeuld. Lorlga, de Spaansche vlieger. Een Portugeesche kanonneerboot heeft Lorlga, den vermisten Spaansche vlieger, gevonden. De „Narge" vertrokken. De .JNorge'' is gisteren' onder gunstige omstandigheden van Leningrad vertrok ken. Het duurde 20 minuten, voordat het luchtschip uit zfjn hangar naar bulten was gebracht Aan boord van de „Norge" bevinden zich 18 personen, terwyi twee geweren en munitie worden meegenomen, voor het geval het noodig is bij gedwongen daling door de jacht in het levensonderhoud te voorzien Men hoopt Vadsö (ln Lapland) binnen 15 of 17 uur te bereiken, daar een uur of drie te blijven ter aanvulling van den voorraad benzine, en vandaar binnen 25 uur naar Spitsbergen te vliegen LAATSTE BERICHTEN. Uitbreiding 'der staking ln Engeland? Londen, 6 Mei. Het T.U.C. heeft Sisterenavond beraadslaagd over uitbrei- ing der staking, doch eene beslissing is niet afgekomea Het is zeer waarschijnlijk, dat de arbeider* bij de krachtstations bin nen 48 uur in de staking betrokken zullen worden. Het zou dan een einde maken aan iedere algemeene hervatting van het trans portwezen, terwijl de fabrieken, die aange wezen zijn op electrischen stroom, gesloten zouden moeten worden. De politieke correspondent van de „Daily Mail" meldt, dat het kabinet in zijn zitting besloten heeft geen drastische maatregelen te nemen tegen de arbeidersüeiders. Vol gens de regeering zal de staking niet tang duren. In de kringen der vakvereenigingen is men echter van meening, dat de sta kingskassen berekend zijn op een conflict van langen duur. De geruchten, welke gis teren opdoken over onderhandelingen tu»- schen Baldwin en MacDonald worden te gengesproken. Het orgaan der stakers, de „British Workman", is heden verschenen. De T.U. C. deelt mede, dat het resultaat van den eersten stakingsdag alle verwachtingen overtroffen heeft. De arbeiders zijn beslo ten den strijd tot het bittere einde te voe ren; desnoods zal de T.U.C. het tweede front der arbeiders mobiliieerea De Lon densche taxichauffeur» hebben zich plot seling bij de stakers aangesloten. Dfe ver keersmoeilijkheden zijn hierd'oor verscherpt, kioor aanmeldingen van vrijwilligers zullen heden pl. m. 400 bussen rijdea TELEGRAFISCH WEERBERICHT naar waarnemingen verricht ln 'dén morgen van 0 Mei Modegedoeld door hot Kon. NederlandMÜi Meteorologisch Instituut te De Bilt. Hoogste sand 772.8 te Vardö. Laagste stand [754.8 te KarLsruhe en Skudesnös. Verwachting: Mwst matige N. tot W. wind, afwlw*- lendo bewolking, waandhyniyk sanige regen, zelfde temposjüauui De nieuwsvoorziening. 4 pagina's uitgegeven. De relletjes. Regeeringsmaatregelen. De socialistische internationale en de Engelsche staking. Di Duitsche vakbonden en de staking in Engeland. De Tsjechische arbeiders en de Engelsche staking. Nog geen nieuwe onderhandelingen. De staking volkomen. Uit het Lagerhuis. Verklaringen van Labour zijde. Bijna vier millioen stakers. Een speciale boodschap van Baldwin. P'aat De vrijwillige arbeidskrachten. Drie auto's in brand gestoken. De relletjes in Poplar. Het verkeer. Het luchtverkeer neemt toe. 10 Machines geregeld tusschen Londen en Parijs. De houding der Duitsche mijn werkers en transportarbeiders. Een verklaring van Baldwin. Geen slachtoffers van hun plichtsbetrachting in deze dagen. Naar de „Roel" verneemt, zijn Finland, Polen, Estland' en Letland overeengekomen, aan de sowjetregeering mee te deelen, dat zij niet bereid zijn tot het sluiten van af zonderlijke waarborg-verdragen, maar wel van een collectief verdrag. Verder zullen zij voorstellen een scheidsgerecht in te stel len, welks rechten en bevoegdheden in een speciaal verdrag waren te regelen. Volgens een nader bericht is de over strooming van de Wolga ernstiger dan bij menschenheugenis in deze streek is voor gekomen. Rybinsk, Wladimir, Wjazniki en Kowrof staan geheel onder water. De spoor wegverbindingen Moskou-Nizjni-Nowgo- rod zijn verbrokea De oud-bankdirecteur Ilinic te Warschau is wegens spionnage ten bate van sowjet- Rusland veroordeeld tot 6 jaar eenzame opsluiting, zijn helpster Skokowska tot 4 jaar. j

Heldersche Courant | 1926 | | pagina 2