Marquises en Zonschermen Jb. Harjer Zoon. BINNENLAND het verzoek, deelt adressante mede, dat zij nimmer vergaderingen oi bijeenkom sten heeft uitgeschreven, waarbij van vermaak sprake is geweest en dat dit dus ook niet het geval is geweest op den door haar in hoofde dezes genoemden voordrachtochtend. Zij meent daarom, dat zij vrijgesteld dient te worden van de daarvoor verschuldigde belasting. B. en W. zijn echter van meening, dat, in het midden latende of op meergenoem- den ochtend voordrachten werden gege ven ten vermake van de aanwezigen, de Af deeling wel degelijk belasting schuldig is. Ingevolge artikel 1 der betrekkelijke verordening vallen o.a. onder vermake lijkheden, waarvoor ten behoeve der ge meente belasting wordt geheven, „voor drachten". Om van de belasting vrijge steld te kunnen worden, zou de voorstel ling, in casu voordraohtochtend, moeten vallen onder artikel 4 der Verordening, welke artikel de vrijstellingen der belas ting opsomt, speciaal onder het bepaalde sub b van dat artikel, omdat de bepalin gen sub a, en o hier stellig niet van toe passing zijn. Hiervan is nu naar de mee ning van B. en W. geen sprake, aange zien, de overige voorwaarden, waaraan de voordrachtochtend zou moeten voldoen, om ingevolge sub b van artikel 4 vrijge steld te worden, van belasting, buiten be schouwing latende, die voordrachtochtend zeer zeker niet ten doel had ,en „onder linge oefening" der deelnemers. Voor wat het tweede gedeelte van het verzoek betreft, deelen B. en W. mede, dat zij bij wijziging der Verordening, de door adressante gewenschte verandering onder de oogen zullen zien. Voorgesteld wordt de afdeeling Helder van de Vrijdenkers-Vereeniging „De Da geraad" te doen weten, dat het eerste ge deelte van haar verzoek niet voor inwilli ging vatbaar is en dat het tweede ge deelte daarvan te zijner tijd in overwe ging zal worden genomen. Vit het Politierapport Dinsdagmorgen ls door een brigadier In een Volkslogement alhier een man aangehouden, die in het Alg. Politieblad gesignaleerd stond voor 3 gulden boete subsidiair 8 dagen hechtenis. De man betaalde bij den ontvanger van registratie zijn 8 pop en kon toen weer op vrije voeten worden gesteld. Dinsdagmorgen kwam er aan het Hoofd bureau bericht van den vuurtoren, dat er bezuiden Falga een duinbrand woedde. De politie begaf zich terstond naar de aangegeven plaats, doch ontdekte niets van een duinbrand, evenmin werd in de omgeving iets van brand waar genomen. Bij nadere informatie bleek de brand even voorbij de uitspanning „Duinoord" te hebben plaats gehad, doch reeds te zijn gebluscht. Een bewoner van den Ruyghweg deed Dinsdagmiddag aangifte dat uit zijn tuin een viertal planten waren ontvreemd. In verband met de vernieling van een twaalftal ruiten aan het Ankerpark werden een aantal jongens aangehouden, die zich aan bedoeld feit hadden schuldig gemaakt. Een aantal jongens zijn aangehouden, die verdacht worden 3 X een hoeveelheid sinaasappelen en bananen uit een pakhuis aan de Jonkerstraat te hebben ontvreemd. Koninklijk: bezoek aan Amsterdam. H. M. de Koningin zal van 29 Mei tot 4 Juni de hoofdstad bezoeken. Evenals verleden jaar hoopt H. M.' ook ditmaal een avondfeest ten paleize te geven, en zal zij verschillende personen ontvangen. De belastlngverhooging te Amsterdam. B. en W. van A'dam zullen den raad voorstellen den vermenigvuldigingsfactor der inkomstenbelasting, nu bedragend 0.60, te brengen op i 0.65. De commissie van bijstand in het beheer der gemeente- flnanciën en belastingen heeft zich hier tegen verklaard. B. en W. meenen, dat voor de eerstvolgende jaren moet ge rekend worden óp eene verhooging van den vermenigvuldigingsfactor, aangezien het belastbaar inkomen in plaats van stijging eene kleine daling vertoont (2i pet.) en zij willen de verhooging reeds dit jaar doorvoeren, om in 1927 en 1928 al te groote sprongen te voorkomen. De commissie van bijstand acht dit onge- wenscht als verhooging in 1926 niet strikt noodig is. Subcommissie economische politiek. De minister van Arbeidi, Handel en Nij verheid heeft Dinsdagmiddag als voor zitter der Commissie geïnstalleerd de de-, zer dagen door hem ingestelde sub-com missie uit de Oommissle voor de Econo mische Politiek, die een onderzoek zial hebben in te stellen naar de omstandlgr heden, welke verschillende takken van ons volksbestaan ongunstig beïnvloeden en de uit dat onderzoek voortvloeiende vooratellen zal hebben te doen met be trekking tot de vraag, welke maatrege len door de regeering in bet belang van de algemeens welvaart kunnen en moe ten worden genomen. Examens van stuurlieden: ter koopvaardij. De oommissle voor de stuurlieden- examens, bedoeld in de Schipperswet, zal, aanvangende 1 Juni 1026, zitting houden te 's-Gravenhage. De financiën van Enunen. De Raad van ESmimen besloot, na een verzet van vier maanden, do door Gede puteerde Staten van Drente noodig ge achte belastingverhoogingen in te voeren. De linkanöjde stemde tegen De werkloosheid ander de kantoorbedienden. De hoofdbesturen van de Nederl. ver- eendging van christelijke kantoor- en handelsbedienden, den nationalen bond van handels- en kantoorbedienden Mercu- rius en den NedterL r.k. bond van handels-, kantoor- en winkelbedienden St. Francis- cus van Assiaië hebben geconfereerd met den directeur van den Rijksdienst der werkloosheidsverzekering en arbeidsbe middeling over de groote werkloosheid on der de kantoorbedienden en de^ moeilijk heden, welke speciaal voor de bedienden op meergevorderden leeftijd bestaan om een andere positie te vinden. De staking ln Engeland. Tot nader bericht verzende men geen correspondentie en postpakketten via En geland, tenzij geen andere weg mogelijk is, of aangegeven. Met ingang van gisteren is de verzen ding via Hoek van Holland:Harwich stop gezet. Er bestaat gelegenheid tot verzending tegen 'het gewone luchtrecht van corres pondentie uitsluiten voor GrootiBrittannië en Ierland' met 'n extra vliegtuig van Rot terdam Waalhaven, .dat om 8 uur v.m. ver trekt (vertrek postkantoor Rotterdam 6 u. 45 vjm.). Een onderhoud met Edo Fluimen. De ooreapondent van de Nw. Rott. Ort. te Amsterdam heeft met den secretaris van' de Internationale Federatie van Transportarbeiders, Edo Fimmen, een onderhoud gehad naar aanleiding van de algemeen» staking in Engeland. Hij vroeg aan den heer Fimmen hem een uiteenzetting te willen geven van het standpunt van de L T. F. ten opzichte van de staking en de gronden te willen noe men waarop de L T. F. daaraan steun ver leent. De heer Fimmen antwoordde daarop ojm.: De reden waarom de I.T.F. den strijd dier arbeiders in Engeland daadwerkelijk' steunt is in de eerarte plaats van moree- len aard, vloeit voort uit ons gevoel van solidariteit met de kameraden die daar nu vechten; ln de tweede plaats vindt zij haar grond in organisatorische redenen: er rijin bij dien strijd betrokken organi saties van transportarbeiders, spoorweg- mannen, zeelieden enz., die bij de LT.F. zijn aangesloten; en in de derde plaats gevoelen wij dat de strijd die daar gestre den wordt beslissend is ook voor de ar beidsvoorwaarden van ons, hier, op het vasteland van Europa 'De Engelsche vak beweging is na den oorlog, èn wat de arbeidsvoorwaarden betreft en wat de or ganisatie en tactiek aangaat, geworden tot de voorhoede van de Europeesche ar beidersbeweging In het algemeen gespro ken hebben zij de beste arbeidsvoorwaar den, de sterkste organisaties en ze zijn bovendien het meest eensgezind (split sing komt onder hen het minst voor). Daardoor hebben zij practdsch de leiding in den strijd: voor de handhaving en ver betering van de arbeidsvoorwaarden. Zooals de Engelsche mijnwerkers, de transportarbeiders enz. hebben begrepen dat de aanval op de arbeidsvoorwaarden der eerstgenoemden, indien die lukt di rect tengevolge zal hebben een poging tot verslechtering van de' positie der an dere arbeiders daar te lande, zoo gevoe len wij dat ditzelfde geldt voor de arbei ders op het vasteland van Europa, in het bijzonder degenen die zijn aangesloten bij de de I.T.F. Algemeene verlaging van loonen en verlenging van arbeidstijd zal er het gevolg van zijn, zoo in' en1 buiten Engeland. Afgescheiden van alle gevoels overweging en van alle veipUchttftgen die wij als internationale organisatie heb ben, is bet dus mede uit eigen 'belang dat die I.TJF. zich in den strijd1 mengt, en al het mogelijke doet om1 die Engelsche arbeiders, daadwerkelijk te steunen. De Engelsche staking en de turven van Amsterdam. De invloed dien de staking in Engeland op de Amsterdamsche haven oefent, is nog niet groot De werkgelegenheid was de laatste dagen toch al matig; thans ls noggoen verslapping ingetreden en oa. bij de Hollandsche ©ioomiboot-MiJl en fcfl ver schillende veemen zijn heden minder ploegen te werk gesteld dan vorige da gen. Zit, die door de vermindering van de werkgelegenheid zonder arbeid gera ken, komen ten laste van de werkloozen- fcassen. De dienst van de Zeeleand. De stoomvaartmaatschappij Zeeland zet haar dienst voort, onvoorziene omstandig heden voorbehouden. De Rotterdam—Londeniijn. De RotterdamLondenlijh Iaat heden het stoomschip Jknport van Rotterdam naar Londen vertrekken, uitsluitend voor vervoer van levensmiddelen, Ontslag van arbeiders. De directie van de Hollandsche Stoom boot-Mij. heeft ln verband met de alge meene staking in Grootr-Britannië bedo tten, voorloopig geen schepen meer op Engeland en Schotland te laten varen. Naar het Handelsblad verneemt, is aan het losvaste personeel van de Holland sche Stoomboot Maatsohappij te Amster dam, tegen a.s. Zaterdag ontslag aange zegd, het vaste personeel is ontslagen te gen Zaterdag over een week, tenzij vóór de bedoelde data, de dienst op Engeland kan worden hervat. Het personeel, dat on geveer 160 man telt, zal a.8. Zaterdag ver gaderen met den Centralen Bond van Transportarbeider*. Het bestuur ls voor nemens een onderhoud bij de directie aan te vragen. NederlandSsche en' Engelsche treilers. De IJmuider reeders, die de laatste we ken hun treilers in Engeland lieten mark ten hebben van hun agenten aldaar net advies gekregen, met het oog op de sta- kingi geen treilers meer naar Engeland te zenden, daar de schepen niet van ko len kunnen worden voorzien. De kolenwerkers te IJmuiden zullen op advies van hun hoofdbesturen, indien En gelsche treilers te Umuiden binnenko men, deze niet hunkeren. Het bestuur der Federatie van trans portarbeiders heeftaan het bestuur van den Centralen Bond van transportarbei ders voorgesteld, dat de besturen zoo spoedig mogelijk ln gecombineerde ver gadering bijeen zullen komen am ernstig te overwegen, welkó maatregelen dóór de beide organisaties gemeenschappelijk kunnen worden getroffen om kolen- en andere voor Engeland bestemde transpor ten, vooral in de Rotterdamsche haven, te verhinderen. Gistermorgen is te IJmuiden aangeko men de Engelsche stoomtreiler Rilette G. Y 1046, van welk schip de lading visch werd gelost, daar het bestuur van den Centralen Bond van Transportarbeiders zich op het standpunt stelt, dat de voed selvoorziening niet gestoord moet worden, ook niet in ons land. Het bestuur van de IJmuider federatie ls het met deze opvat ting niet eens en heeft tegen de lossing geprotesteerd. Zoo mogelijk wil het be stuur der federatie voorkomen, dat de Engelsche treilers hier van kolen worden voorzien. De stoomtreiler Hasenkamp IJM 80 wilde gisteren kolen laden om ln de vrachtvaart op Engeland te gaan varen. Het bestuur der IJmuider federatie heeft order gegeven, het werk neer te leggen, daar voor dit doel geen kolen mogen wor den geladen, waaraan gevolg is gegeven. De vischexport van IJmntden naar Engeland. Te IJmuiden is bericht ontvjngen, dat alle vischexport van daar naar Engeland moet worden stopgezet. De Mij. Zeeland. De passagiers, die Dinsdag met de „Prinses Juliana" van de Stoomvaart maatschappij „Zeeland" te Folkestone aan kwamen, zijn met autobussen naar Londen doorgereisd. Met de mailbooten zullen voorloopig geen aan bederf onderhevige goederen worden vervoerd. De Kon. LnchtvaartrnQ. De Kon. Luchtvaartmij. heeft het in deze dagen druk. Naar de heer Aler, de assistent-stationschef van Waalhaven, aan de N. R. Crt. mededeelde, is het extra toestel gisterochtend, om 8 uur vertrok ken met eenige passagiers en 15 K.G. post. In normale tijden is de post niet zwaarder dan V» K.G. Uit Engeland ls er voor het passagiers vervoer veel animo. Voor het toestel van gisterochtend had men volgens den piloot wel 50 a 60 gegadigden moeten afwijzen. Internationale bijeenkomst van het bestuur der Internationale Fe deratie van Transportarbeiders. Tegen a.8. Zaterdag heeft het secreta riaat der L T. F. een bijeenkomst van het bestuur dezer internationale met vertegen woordigers der belangrijkste organisaties van havenarbeiders, zeelieden en spoor wegpersoneel bijeengeroepen. Aan deze vergadering, welke te Oostende zal wor den gehouden, zullen ook vertegenwoor digers der Engelsche organisaties deel nemen. Vermoedelijk zal te zelfder tijd en te zelfder plaatse een conferentie van het bestuur van de mijnwerkers-internationale plaats hebben. Een brief van bet Engelsche Vakverbond. Het secretariaat der L T. F. heeft gis termiddag den volgenden brief ontvangen van het Engelsche Vakverbond: „Wij doen de Internationale Federatie v. Transport arbeiders mededeeling van den stand van zaken in dit land en verzoeken haar ons alle mogelijke hulp te verleenen, finan cieel en anderszins. In het bijzonder is onze aandacht gericht op den uitvoer van steenkool en indien gij iets kunt doen om het bunkeren van kolen te beletten, zult ge ons zeer wezenlijken steun verleenen". Voorts werd ln antwoord op de telegra fische aanvrage met betrekking tot de al of niet toelaatbaarheid van export van visch uit Nederland naar Engeland tele grafisch antwoord ontvangen, dat deze verhinderd moet worden. Verder werd bericht ontvangen, dat ge tracht zal worden Engelsche bladen op het vasteland te doen drukken, voornamelijk in Frankrijk, maar waarschijnlijk ook in andere landen. Het Engelsche vakverbond verwacht, dat ook de organisaties van de typografische arbeiders op het vasteland, om het oven tot welke richting zij behoo- ren, zullen weigeren dergelijke kranten te zetten of te drukken. Het standpunt der Protestantsch- ChristelJjke arbeiders. Het dagelijksch bestuur van het Chris telijk Nationaal Vakverbond heeft Dins dag in antwoord op het voorstel van Na tionaal Arbeids Secretariaat om een geza menlijke steunbeweging voor de Engel sche arbeiders op te zetten, aan het be stuur van het N. A. S. meegedeeld, dat het afwijzend staat tegenover het plan om een gemeenschappelijke steunbeweging door de gezamenlijke vakcentralen voor de En gelsche arbeiders op te zetten. Het wapen der solidariteltsstaking aan te grijpen, speciaal in de vitale bedrijven als het Spoorwegbedrijf, het Tranaportwe- Ingezonden mededeeling. Tot de beste en netst afgewerkte hier ter plaatse behooren die van de N. V, Behangerij en Stoffeerderij zen, de Electriciteitswerken," enz. waar door het geheele economische leven kan worden ontwricht en die, als zij enkele dagen duurt het gansche maatschappelijke leven moet ontredderen, achten wij in strijd met onze beginselen. Het stoomschip Nieuw-Amsterdam, van de HollandAmerika-lijn, dat gistermor gen van Rotterdam naar New-York is ver trokken, zal op deze reis Southampton niet aandoen. De houding van de koopvaardiJ- officleren. In een manifest aan de Nederlandsche scheepsofficieren van de (moderne) Ver- feeniging van Officieren ter Koopvaardij, te Rotterdam, staat o.m.: We leven niet meer in 1911, ook niet in 1920. Wat toen is geschied, mag nooit meer plaats vinden. Het historisch moment is daar, dat we ons aan de zijde van de werknemers, niet meer aan den kant van het kapitaal stel len. Ook wij zullen geen onderkruipers diensten verrichten. Ook wij brengen geen kolen naar Engeland. Wij zijn solidair met alle groepen van werknemers. Leg oogenblikkelijk het werk neer op die schepen, welke door vervoer van kolen, e.d. het Engelsche werkgeversdom kun nen steunen. Postpaketten voor Engeland. Tot nader bericht worden geen post paketten en luchtpostpaketten voor of via Engeland ter verzending aangenomen. Reeds aangeboden paketten worden aan de afzenders teruggegeven. Onwettige bevoegdheldsverleenlng op groote schaal aan tandtechnlcL In de kringen der tandartsen als in die der zelfstandig gevestigde tandtechnicl heerscht een toenemende beroering over de wijze, waarop naar het thans blijkt on der minister Koolen's interregum het De partement van Arbeid volkomen instrijd met letter en geest van de betrokken wet aan eenige honderden tandtechnicl de bevoegdheid verleende tot het blijven toe passen van de „volledige tandprothese". TWEEDE KAMER. Vergadering van Dinsdag 4 Mei Besloten werd na de interpellatie-Drop te behandelen de interpeUaüe-Lovink over het invoerverbod van bloeanen, en planten in die Vereenigde Staten van Amerika. Biji die voortzetting van de interpellatle- Hiemstra bepleit de heer Ebels (v.-d.) de ontginning van bouwgronden!, bebos- sching, aanleg van het kanaal Drenthe Delfzijl en financieeleni steun aan Em- men. De heer Boissevaln (V. B.) consta teert, dat de toestand in de veenstreken wegens die toeneming van de bevolking, die weigert te emigreeren naar Canada, verbetert. Er moet niet meer geld wor den weggegooid in de bodemJooze put van het veen-bedrijf. De bevolking moet loeren -begrijpen, dat zij elders werk moet zoeken. De heer L. de Visser (ooram.) be toogt, dat de regeering als generaal co mité der bourgeoisie verantwoordelijk dient gesteld te worden voor de werk loosheid in de veenstreken, welk» het ge volg ls van t in de war raken van rt uit sluitend door de bourgeoisie geleide pro ductieproces. Werkloozen moe ten ten minste het volle loon ontvangen, dat in overeenkomstig» bedrijven) betaald wordt. Minister Kan zegt zich van den eer sten dag van zijn optreden af met Drente te hebben 'bezig gehouden en' deelt mede, wat de regeering bereids gedaan beeft. Des avonds komt het Middelbaar-, Nij verheids- en Handelsonderwijs aan de orde. De minister van Onderwijs, en W„ rnr. Waszink, zal er naar streven, ten aanzien van het onderwijs te komen tot verzachting van verschillende genomen maatregelen, voor zoover hem daartoe de noodige middelen worden toegestaan. Dit geldt ook de gevraagde opheffing van de stopzettinigswet voor het Nijtver- heidsonderwija Na onderzoek en overleg is den minister thans reeds een beperkt bedrag beschikbaar gesteld voor de stich ting en uitbreiding van nijverheidsscho len. Wat het spellingsvraagstuk .betreft, hoopt ook spr. dat in de spelling zoo spoedig mogelijk weer eenheid zal ko- men^ maar dan ln de richting van ver eenvoudiging. Ten aanzien van die salarissen dér lee raren merkt spr. op, dat onttrekking van deze salarleering aan het Bezoldigings besluit verregaande oonsequenties met zich zou .brengen. Lager Onderwijs. De heer Gerhard (s.d.) bepleit her stel van dien zevenjarigen leerplicht. De zevenjarige leerplicht heeft zegenrijk gewerkt en de opheffing ervan heeft dui zenden kinderen in de wedde gestuurd. Spr. aal overwegen, of het noodig ia, dien minister voor het herstel van- den zeven jarigen leertijd steun te bieden door eeni uitspraak van de Kamer, waarbij de nood zakelijkheid wordt uitgesproken van her stel met Ingang van 1 Januari 1927. Mej. Westerman (V.B.) merkt op, dat de uitgaven voor het L. O. onrustba rend zijn gestegen, hetgeen, voornamelijk een .gevolg ls van het bijzonder onderwijs. Er zal moeten worden gezocht naar een ander systeem voor het -betalen der uit te koeren gelden, Voorts dringt spr. aan op herstel van het oude M. U. L. O. onderwijs, dat goed voldeed. Dan dringt spr. er op aan, de toela- tingaleeftijd voor de -lagere school te brengen op zes jaar. Ook wenscht spr. herstel van de moge lijkheid om op die lagere school onderwijs te geven ln een vreemde taal. De heer Suring (r.k.) dringt er op aan, dat ten aanzien van het aantal leer lingen per klasse vooral voor de kleinere scholen eenige tegemoetkomendheid zal worden betracht Spr. dringt aan om opheffing van het instituut der assistenten. Daarna bespreekt de heer Suring die snlarieering der onderwijzers. Spr. merkt op, dat de ondlewjjzers, bij de andlere ambtenaren worden achtergesteld, onder meer bij het aantal jaren waarnaar het maximum kan worden 'bereikt De heer Bulten (r.k.) is van' mee- ninig, dat op. het L. O. nog steeds te een zijdig bezuinigd wordt Vergadering van Woensdag. Ministerwisseling aan Oorlog. De heer Heemskerk houdt een Inter pellatie naar aanleiding vrin de ministers wisseling bij Oorlog en Marine. Het is pen legende, dat men hiermede aan de wenschen der a.r. is tegemoetgekomen, zoo zegt hij. Hij vraagt tenslotte welke politieke beteekenis aan deze ministers wisseling is te denken en of de regeering niet van meening is, dat deze afbreuk zal doen aan het extra-parlementair Kabinet, dat hierdoor langzamerhand weder een rechtsch Kabinet wordt. De Voorzitter van den Ministerraad, de heer De Geer, beantwoordt de vragen ln geruststellenden geest. Antwoord van Min. De Geer. De minister-president, de hèer De Geer, was het er mede eens, dat in verband met deze ministerwisseling legendes zijn ontstaan. Het is onjuist, zooals van socialistische zijde is beweerd, dat de heer Van Royen aftrad om daarmede de A.R. een genoe gen te doen, in verband met den door den heer Van Royen teruggenomen aanbouw van eenige schepen. Dit is zakelijk en psychologisch onjuist. In den ministerraad is niet over het te rugnemen van den aanbouw van het be wuste vlootmateriaal gesproken. Op eigen instigatie heeft de heer Van Royen me degedeeld, deze schepen voorloopig terug te nemen, om ze later bij suppletoire be grooting weder aanhangig te maken. Het aftreden van den heer Van Royen was voor spr. eene teleurstelling. De ministerwisseling is geen enkele stap in de richting van een parlementair kabinet. Van wijziging van den aard van het kabinet is derhalve geen sprake. Spr. stelde het op prijs, met de meeste stelligheid te verklaren, dat de indruk onjuist is, dat het kabinet zich langza merhand zou formeeren in een kabinet der rechterzijde. Het kabinet beoogt dit allerminst. Met stemverheffing riep de minister-president uit, dat het ministerie als extra-parlemen tair kabinet is geboren en ook als extra parlementair kabinet wenscht te stervend (G e 19 c h). Dr. De Visser (a-h.) zeide dat het antwoord van den heer De Geer kort en goed hierop neerkomt dat het Kabinet staat of valt met de kwestie van de ver- eeniging van de departementen van Oor log en Marine. Dit heeft spr, teleurgesteld, omdat bij nadere beschouwing zou kun nen blijken dat tegen die samenvoeging zoodanige bezwaren bestaan, dat men daaraan z]jn stem niet zal kunnen geven. De G.-H. centra minister Lambooy. Ten opzichte van den nieuwen minister van Oorlog zeide de heer De Visser dat de nieuwe minister alleen het vertrou wen van de c.-h. fractie kan hebben en houden, wanneer hij geen maatregelen neemt tot bezuiniging op het gebied van oorlog en marine, tenzij hij een eigen stel sel voor oogen heeft en zich daarvoor en voor de bijzonderheden van dit stelsel ver antwoordelijk stelt. De heer De Geer toonde zich in zijn repliek zeer verbaasd over de verklaring van den heer De Visser. Het is onjuist om te zeggen dat het Ka binet met de bewuste kwestie staat of valt Spr. heeft daaromtrent niets gezegd. Wan neer het blijkt dat omtrent dit punt niet voldoende medewerking van de Kamer blijkt, dan kan altijd de regeering nog haar houding bepalen. Omtrent het stel len van de portefeuillekwestie heeft spr niet gezegd. Om het gesprokene samen te vatten. Er zit noch achter het gaan van den heer Van Royen, noch achter het terug- "m? J»aiL ??n h,eer Lambooy, eenige „politiek het karakter van het ministerie blijft ongewijzigd, de samenvoeging der twee departementen wordt doorgezet en de splitsing- van Marine wordt nader overwogen. Op deze interpellatie volgde er eens van den heer Van Voorst tot Voorst be treffende het verleenen van steun aan de slachtoffers van den watersnood. De par ticuliere steun is onvoldoende en de regeering dient i.i. te suppleeren. Hij ■telt hieromtrent een tweetal vragen aan de regeering. Minister De Geer zegt, dat n w® 8een enkele aanvrage van het Comité heeft ontvangen en geen enkele toezegging kan doen. De heer Rutten (r.k.) ondersteunt het verzoek van den he#r Overeengekomen werd, dat genoemde directeur deze organisatie nog opnieuw tot een conferentie zal uitnoodigen. i

Heldersche Courant | 1926 | | pagina 6