Let op onze prijzen. Advertentiën. EvanDeiisatieJALMSTRAAT. KONINGSTRAAT 84. Sigarenzaak, Kanaalweg 83, Wfl sturen zlohtzendlng ter vergelijking van prijs en kwaliteit. Al Cd C» grootst gesorteerd kleeding' mIlL Ld magazijn hier ter plaatse. ZoDdags tot 12 uur geopend. Overige dagen tot 8 uur DUÏTSCHLAND. De politieke toestand ln DultschlanÜ Voor en tegen de vlaggen- verordenlng. Het Reldhsbanner Sohwarz-rot-gold orga niseert Zondag in het geheele rijk massa- betoogingen tegen de vl aggenverordening onder de leuze „Weg met Luther" en ook het bestuur van den Deutsohen Gewerb- sehaftsbund heeft zich niet onbetuigd ge laten: het nam gisteren een motie aan, waarin de regeeringsverordening ten scherpste wordt gelaakt. Ten slotte zij vermeld, dat de oommu- nistisohe motie van wantrouwen, Inge diend in verband met de houding van de regeering inzake de kwestie van de vor stelijke vermogens gistermiddag door den Rijksdag met alle stemmen tegen die van de voorstellers is verworpen. Ook de so ciaal-democraten stemden tegen. De voorzitter van de koloniale vereenl- ging en de bond van Duitsohers in Mexioo hebben den rijkspresident telegrammen van dank voor de afkondiging van de vlaggenverordening gezonden. HONGARIJE. Het bankblljettenproces te Boedapest De president vraagt, of het juist i», dat MAROKKO. De mislukte onderhandelingen te OedBjda. In de vroege ochtenduren hebben de vliegers vijandelijke samenscholingen in de bergen gebombardeerd. De troepen uit de Oostgroep zijn een beweging begonnen ln de richting van Kert, onder medewer king van de Spaansche troepen uit Azib en Mldar. Het is sinds vier dagen mooi weer. VEREENIGDE STATEN. De flnancleele schandalen ln de Ver. Staten. De federale groote jury heeft tegen Daughesty, den gewezen attorney-gone- raal, en Wilke rechtsingang verleend we gens fraude, ten nadeele van een Ameri- kaansche ijzermaatschappij gepleegd, tot een bedrag van 7 millioeri dollar. de Sowjet-unle geëxploiteerd wordt He traject is 2500 KJL lang en wondt afge legd in 21 uur. De „Norge" aangekomen De „Norge" Is gisterochtend om half zeven te Spitsbergen aangekomen. De tallaansch# luchtvaart Bonzonl, de onderstaatssecretaris-gene raal, heeft in de Kamer medegedoeld, da 1 de Italiaansohe luohtvloot met 600 vlieg tuigen is vermeerderd. OOST-INDEE. Communisme. De kashouder van den stationsdienst te Propoek en acht beambten zijn tegelijk ontslagen wegens het aanhangen van het communisme en het uitoefenen van ter reur. Verduistering. De houder van de gemeentekas te Pe- kalongan, heeft 12.000 verduisterd en knoeierijen in de boeken gepleegd. De schade is gedekt door zakelijke onder panden. LUCHTVAART. De Duitsche luchtvaart Over het hichtvaartverdrag, waarvan de paraf sering te Parijs Donderdagavond verwacht werd, melden de bladen, dat het verdrag strekt tot a] geheele ophef fing van de beperkende bepalingen no pens de Duitsche luohtvaart. Zoowel de sterkte der imotoren als de vlieghoogte zijn in het vervolg ook vóór de 'Duitsdie luchtvaart onbeperkt. Er worden alleen nog beperkingen voor militaire luohtvaart handhaafd, en wel onder waarborg van rijksregeering. De vlucht Kopenhagen—Tokio. De Deensohe luitenant Herschend, wiens vliegtuig op den tooht Kopenhagen Tokio bij een noodlanding benoorden Rangoon dermate beschadigd werd, dat het per sóhlp naar Bangkok moest wor den vervoerd voor herstel, heeft van voort zetting van den tooht afgezlon. Hij hoopt, morgen in staat te zijn naar Denemarken terug te vliegen. Een lnchtlUn van 2500 K.M. Moskou—Tlflls ln 21 uur. Den 6en Mei is het verkeer geopend op de luchtlijn Moskou—Grozny—Bakoe-r- Tlflls. Deze luchtlijn is de langste, die in VOOR DEN POLITIERECHTER. Wleringen voornlt Sedert Wieringen met den vasten wal werd verbonden is er op het voormalige eiland al heel wat veranderd. Thans heeft ook de uitgever van de Wierlnger Ort. zijn bedrijf weer aangepast aan de elschen van den tijd. Door uitbreiding van zijn In richting kon hij er thans toe overgaan het plaatselijk orgaan" de „Wierlnger Ort" in een nieuw, zeer vergroot formaat te laten verschijnen en meer zorg 4e beste den aan het uiterlijk. Wij wenschen den uitgever Buooes met zijn streven. Burgerlijke Stand van Anna Panhnraa SCHAGEN. WILLY. Van een wagen gevallen. Door het op hol slaan van een paard Ls de 45-Jarlge veehouder 8. Botma te Kat- Ujk (Fr.) gistermiddag van een wagen ge vallen. HIJ was dadelijk dood. luthersche kerk, Heden opening van de nieuwe zaak Enorms keuzo In Onderdoelen. Repareeren vlug en peraoónlljk. Allee tegen VroonetraatprQzon. Tot 15 Mei 1O°/0 KORTING op alle Rijwielen. G. A. GUnthert. HEROPENING Tngrazuukni fnededaeHng. waardoor zij toonen, dat het onmogelijk is, om strijd te voeren, zonder de bolsjewisti sche methodes te aanvaarden. De „Krasnaja Gazette" zegt: '„Nog één stap en de uitstekende inrichting van de „Times" kan gebruikt worden om een Brit- sche „Iswastija" in elkaar te zetten". Volgens de berichten van Vrijdagavond en hedenmorgen was de algemeene toestand in hoofdzaak onveranderd. Toch vermeer dert de spanning, al blijven de ordeversto ringen nog beperkt en blijft de politie overal den toestand meester. Sir Herbert Satnuel. De medewerker van het „Hbl." telefo neerde gisteravond uit Londen: Naar ik hedenavond verneem is Sir Herbert Samuel, de presidenit van de Coal Commission, die het bekende rapport over den toestand in de mijnen uitgebracht heeft en die zich daarna om uit te rusten naar Italië 'begeven had, hedenavond in Enge land teruggekeerd. Waarschijnlijk om be reikbaar te zijn wanneer het tot verdere onderhandelingen mocht komen. Een verklaring van het Vak verbond. Het orgaan van het Trade Union Con- gress, de „British Worker", dat in kleiner formaat verschijnt, naar het zegt ten ge volde van de actie van het kabinet, dat zijn papiervoorziening stopzet, bevat een pro clamatie, waarin wordt gezegd, dat er noch officieele noch officieuse stappen bij de regeering zijn gedaan 'door arbeidersleiders 'met of zonder goedkeuring van den Raad van het Vakverbond. De Raad heeft niet direct of indirect in verbinding met de regeering gestaan sedert het afbreken der onderhandelingen. Hij is.bereid om op elk oogenblik inlei dende besprekingen te openen inzake het# ■intrekken van de uit'9luitingsaankondigin- gen, het eindigen der algemeene. staking en het hervatten der onderhandelingen voor eene eervolle regeling. Aan deze inleidende besprekingen ipoeten echter geen voorwaar den worden verbonden. De Raad besluit met te verklaren, dat hij geen aanslag op de grondwet doet of de gemeenschap bestrijdt, maar de mijnwer kers tegen de. mijneigenaren verdedigt. Het Lagerhuis. In antwoord op een vraag in het Lager huis heeft de Speaker gezegd, dat hij het betreurde, dat mannen, die verbonden waren aan de voornaamste diensten van het par lementsgebouw, als de electriciteitsvoorzie- ning, weggeroepen waren. Maar hij zou niet toelaten, d»t het La gerhuis in de onmogelijkheid gesteld werd zijn werk te verrichten door welke groep van menschen ook. (Toejuiching). Zoo noodig zou hij'het Huis leideif zonder eenig drukwerk en zonder electrisch licht. (Toe juiching). Lansbury, van de Labourpartij, zeide hieromtrent, dat ook deze mogelijke storin gen van den arbeid van het parlement te wijten waren aan de houding van de regee ring, die met minachting het aanbod van de vakvereenigingen om ae staking niet tot csscntieele diensten uit te breiden, verwor pen had. Wij laten hieronder nog eenige kleine berichten volgen. Men Is nu bezig het politiecorps van Londen tijdelijk tot vijftigduizend man uit te breiden. Op het oogenblik is er ao.ooo man, doch de minister van Binnenlandsche Zaken gelooft, dat er voor Maandag nog 30.000 man zich zullen aanmelden. Er rijn plaatsen, waar ongeveer normaal gewerkt wordt naast plaatsen, waar alles stilligt. Uitbreiding staking. In Wolverhampton hebben verschillende arbeiders in de motor-industrie Vrijdag het werk neergelegd. Op het groote scheepvaartkanaal tus- schen Liverpool en Manchester heeft gister alle verkeer stilgestaan, behalve voor het vervoer van levensmiddelen. Gisteren zijn nog een aantal katoenspin nerijen te Preston en omstreken stopgezet. Heden worden nog meer stopzettingen ver wacht. Kolengebrek is de voornaamste oorzaak. Veroordeelingen. Gisteren is de eerste vrouw, Isabella Brand, een onderwijzeres, te Pontefract veroordeeld tot dwangarbeid wegens het houden van een opruiende redevoering. In verband met de onlusten van Don derdag hebben zich gisteren 20 mannen en 3 vrouwen voor den politierechter te ver antwoorden gehad volgens de noodwet van 5 Mei 1926. Een man werd tot 40 dagen en verschillende andere werden tot 30 da gen dwangarbeid veroordeeld. „The British Worker". De- derde uitgave van de „British Wor ker heeft zooals gemeld Vrijdag slechts den halven omvang van de beide eerste uit gaven. De verklaring daarvan vindt men in de mededeeling aan den lezer, die als volgt luidt: Wanneer gii deze uitgave in handen krijgt, zult gij wel dadelijk vragen: Waarom is de omvang van het blad' gehal veerd. De reden is, dat het kabinet onzen papieraaiivoer heeft stopgezet. In de dok ken en in de fabrieken zijn voorraden, die ons toebehooren. Het kabinet weigert die Vrij te geven. Wij zijn daarom tot deze hal veering gedwongen. Morsren, als Baldwin nog steeds weigert toe te staan, dat de zaak der arbeider» verdedigd wordt door de courant der vakvereenigingen, is het mo- Selijk, dat wij niet in staat zijn, zelfs in en omvang van heden te verschijnen. Nog geen 30 der arbeiders georganiseerd. In een interview met „Het Volk" heeft de heer Oudegeest, secretaris van het I.V. V., 0. a. gezegd: De Engelschen jijn meestal meesters ge weest in net vinden van formules, waardoor een compromis mogelijk werd. Daar schijnt men op net oogenblik nog niet naar te zoe ken. Dat maakt den toestand gevaarlijk Want als een dergelijke algemeene staking eenigszins lang duurt, kunnen onlusten niét •uitblijven. In dat geval is de regeering al tijd de sterkste. Intusschen zal dit bij den voorzichtigen aard der Engelschen niet zulk een vaart loopen, als wanneer het 'b.v. een der Latijnsche volken betrof. Het schijnt, dat het stakingsparool door dè georganiseerde arbeiders goed is opge volgd. Maar bij deze staking openbaart zich het nadeel, dat in Engeland nog geen 50 der arbeiders georganiseerd is, zoodat er een groot reservoir onderkruipers of, zoo- als men ze in dergelijke gevallen noemt „vrijwilligers" aanwezig is. Het is waarschijnlijk, merkte de heer Oudegeest op, dat deze staking de aanlei ding zal zijn voor het brengen van nieuwe methoden in'de vakbeweging en misschien ook tot nieuwe organisatievormen, hetgeen, wanneer het conflict beperkt was gebleven tot de mijnindustrie, wellicht niet het geval zou zijn geweest. Gisterenochtend om negen uur is het proces tegen de vervaardigers van de val- sche Fransche bankbiljetten begonnen. Er heerschte groote belangstelling voor. De zaal was stampvol. Daar noch Nadosy, noch Windisch- Graetz een uitvoerige bekentenis hebben afgelegd, zijn verrassingen bij de behande ling der zaak nog altijd mogelijk. De acte van beschuldiging wordt voor gelezen, waarop de beklaagden worden weggeleid, behalve Nadosy, die het eerst verhoord wordt. Nadosy verklaart vier jaar geleden voor het eerst van de plannen van Windisch- Graetz vernomen te hebbea Deze had zich beklaagd geen geld te hebben voor de actie en Nadosy's hulp verzocht. Deze waar schuwde den prins voor moeilijkheden, doch beloofde hem op zijn herhaaldelijk verzoek mee te zullen werken aan het te gelde ma ken en het toezicht op de biljetten. Met de vervaardiging ervan heeft hij niets van doen gehad. Wel nam hij de verplichting op zich ae zaak in den doofpot te zullen stop pen als er iets van uit mocht komen. Over de kwaliteit van de bankbiljetten werden deskundigen, ook bankdirecteuren, gehoord. Nadosy zorg'de voor de valsche passen en wist ook voor Jankowitsj een diplomatle- ken pas te krijgen van het departement van buitenlandsche zaken. De vervalschingen waren buitengewoon goed geslaagd. Vlak voor Bethlen's vertrek naar GenèVe kreeg deze kennis van het voornemen van de verspreiding van de valsche frankbij- jetten en liet hij Nadosy,- door zijn onder staatssecretaris de opdracht geven, die ver spreiding tot eiken prijs te voorkomen. Na dosy beloofde zulks. Men besloot toen de zaak uit te stellen, doch later overlegde men weer anders en begon men de bank biljetten door jongelui in het buitenland te laten uitgeven. Nadosy had gewetenswroeging, doch Windisch-Graetz was de- spiritus rector van de heele zaak. Dat was alles wat Nadosy te verklaren had. De president vroeg hem of hij gehandeld had uit vaderlandslievende motieven. „Ja", antwoordde Nadosy, „elk ander motief was buitengesloten". Voorts verklaarde hij nog, dat de be trokkenen voor de vervaardiging en ver spreiding van de valsche biljetten geen spe ciale belooning kregen.- Het verhoor van Windisch-Graetz. Na Nadossy werd Windisch Graetz ver hoord. Deze verklaarde: Wij wilden hen schade berokkenen, die ons ten gronde heb ben gericht. Op de vraag van den president: U hebt dus -uit politieke .motieven gehandeld? ver volgt Windisch Graetz met «en verklaring over de cliché's. Hij herinnert zich niet, wie die gemaakt heeft. Hij heeft in het na jaar van 1923 met Schultze als deskundige 3> het kartografisch instituut gewerkt. Windisch Graetz heeft Geroe-door middel van graaf Teleki leeren kennen. Geroe heeft van andere zijde zijn aanstelling aan het kartografisch instituut gekregen. 'Schultze maakte zich verdienstelijk door een uitvin ding, die hij gedaan Jiad. Geroe, zoodra bij merkte, dat er verval schingen moesten worden gemaakt, heeft verklaard, daaraan niet te willen meedoen. Windisch Graetz bevestigt dit en zegt, dat dit nauw samenhangt met de houding van graaf Paul Teleki, die zalf had verklaard, niet in staat te zijn, aan de frankenverval- schingen deel te nemen. Generaal Simon, een der Fransche on derhandelaars, heeft aan een vertegenwoor diger van Havas gezegd, dat de arbeid der onderhandelaars niet zonder nut is geweest, want het is te voorzien, dat de Jiiffijiien binnenkort nieuwe onderhandelingen zullen trachten te openen. Het thans verrichte werk zal dan zijn nut hebben en komt het werkelijk tot een nieuwe conferentie, dan zal deze het gemakkelijker hebben dan de eerste. Lopez Olivan, een van de Spaansche ge delegeerden, heeft nadruk gelegd op de volledige overeenstemming, die er tusschen Frankrijk en Spanje bestaat. De „Matin" acht het mogelijk, dat de Franschen over twee of drie dagen hun eersten sprong vooruit zullen doen. Het „Journal" verneemt uit Madrid, dat er 50.000 Spanjaarden gereed zouden staan om aan te vallen. Maarschalk Pétain heeft zijn orders voor de te hervatten operaties in Marokko ver zonden. Zitting van 3 Mei 1926. Niet steeds is de liefde bestendig van duur Een ingezetene van Helder, *die zich dank zij zijn intellect en activiteit tot los werkman had weten op te werken, kon het Txp den duur niet vinden met zijn jeugdige 5ade en nu loopt een proces tot echtschei- ing. Het alreeds aanwezige kind is voor- loopig toevertrouwd aan de zorgen van den man en omtrent dezer regeling kunnen de krakeelende echtelieden het niet eens wor den. Op 18 Maart heeft de los werkman zijn eenmaal aangebeden vrouw een schop gegeven en stond nu ook terecht wegens de beleedigingen, waarmede hij dit verne derende afstraffingswerk had geaccompag neerd. 't Bleek op de zitting, dat de echtelieden hopeloos waren gebrouilleerd. De man kreeg van den politierechter te slikken, dat hij ook niet vlekkeloos uitging en werd door hem tot 10 boete of 10 dagen ver oordeeld. Stoppen of op den bon gezet. De bestuurder van een auto, waarvan het achterlicht niet brandde, gaf in den avond van 29 Maart op den Zijperdijk geen gehoor aan het stopteeken van den rijksveldwach ter Corstanje, maar was zelfs zóó onbe schoft te trachten dezen ambtenaar over zijn likdoorns te rijden. Corstanje heeft echter een dergelijke geforceerde kukirol- kuur absoluut niet noodig en wist zulks den politierechter zoo duidelijk te maken, dat de onopgevoede chauffeur 'heden werd ver oordeeld tot 25 boete of 25 dagen. Ook )niet bij zijn positieven. Een Heldersch caféhouder reed in den avond van 12 Maart in de Prins Hendrik- laap in een fordje, dat heelemaal niet ver licht was. Een politieagent nam daar nota van en noodigde den bestuurder uit stil te houden. Maar hieraan werd niet voldaan, en tot schade van meneer's portemonnaie, die heden met 20 gulden werd ontlast. 'n Knijper op je neus. Een tamelijk hardhoorige, nog jeugdige onbestorven weduwe uit ons goeie Hel- dertje stond terecht voor 'n akkevietje, dat de politierechter maar liever met gesloten deuren wilde behandelen. Ze werd later in openbare zitting tot 1 maand gev. veroor deeld. Verdere commentaren niet ge- wenscht. BREEZAND. Donderdagavond gaf de zangvereeniging „Vriendschap", directeur de heer Ph. F. J. de Wilde, een uitvoering voor donateurs en leden in de zaal van den heer Jb. Borst. Hoewel het wat laat in het seizoen gewor den wa9, bleek de opkomst toch goed en het is ons een genoegen te mogen consta- teeren, dat het rookverbod zoo- algemeen werd opgevolgd, terwijl onder' de grootste stilte de verschillende nummers werden aangehoord. BI) het opgaan van het scherm viel het ons dadelijk op, dat het ledental aardig was toegenomen. Het klankvolume bleek daar aan alsnog niet evenredig, maar dat zal wel komen, als de heeren maar eens wat meer de kracht van hun stem en longen leeren.gebruiken.' Ondanks deze opmerking, die ons eerit eens van het hart moest, kun nen wij niet ander» zeggen, dan dat wjj met genoegen hebben geluisterd en dat „Vriendschap" wat lang niet van iedere vereeniging gezegd kan worden flink i» vooruitgegaan. Ter opluistering zong de heer H. Slik- ker van Warmenhuizen een aantal levens- liedjes, waarmee hij insgelijks veel succes had. Hoewel de heer Slikker hier vroeger al eens is opgetreden, was het voor ons toch voor 't eerst, dat we kennis met hem maak ten en die kennismaking is een aangename geweest. De heer Slikker heeft niet alleen zijn stem in zijn voordeel, maar hij heeft bovendien een beschaafde uitspraak en weet voordracht in zijn zang te leggen, waardoor dan ook, als gezegd, het «ucces niet uitbleef. Alles tezamen genomen heeft „Vriend schap" dus aan donateurs en leden een aan genomen, gezelliger» avond verschaft, waar op zij stellig met genoegen zal terugzien. Laat ons hopen, dat Zondagavond de vereeniging evenveel pleizier van haar uit voering zal mogen beleven. Voor de beide vacaturen aan school 4 te Helder staat de heer H. B. Helleman, tijdelijk onderwijzer alhiér, respectievelijk als No. 1 en als No. a op de voordracht. GEBOREN: Aldert, z. v, Jb, Kuiper en O. visser. ONDERTROUWD: H. Wilms en A. Geerligs; H. Markus en G. Jongejan; O. A. J. van der Meer en P. J. Hoogeveen. GETROUWD: D. Veerdig an D. Maart, De Raad van Behagen besloot ln xtfa vergadering van Donderdagavond hel traktement van den veilingmeester van de eierveiling van 400 op f 760 te brengen en dat van klerk van 100 op 260. Tot oondeige van 3e openbare lagere school en1 de UJLO.-echool werd.met al gemeene stemmen benoemd de heer A. van Sdheflen, tractement 1860. Het vermenigvuldlglngsc^fer voor den Hoofdelljken Omslag, dienst 1226, werd vastgesald op L76, Keuring en tentoonstelling. Op Maandag 7 Juni zal te Opmeer eene keuring van hengsten, paarden, veulens en ketten worden gehouden, zoomede eene tentoonstelling van wolvee, pluimgedierte en konijnen. Daarbij komt nog eene opluis tering van landbouwwerktuigen, bloemen en plantent Als eene attractie wordt eene ringrijderij en eene kringrijderij gehouden, de laatite in stijl en costumes uit verschillende tijd perken. Als extra toegift wordt den bezoekers een concours-hippique aangeboden, dat be looft dus wel een dag vol afwisselingen. Tot Heemraden voor het Heemraadschap der Niedorper Strijkmolens zijn gekozen: Vacature wijlen den heer Koomen: de heer P. Strijker te Winkel: vac. wijlen den heer Koopman r de heer J. Wit te Oude Niedorp. De melkfabriek „Hdllandia" te Purme- rend betaalde Donderdag voor de April- melk, ontvangen uit Hollands Noorden, uit 7.92 per 100 K.G. De heer G. Jouwstra, commies bij de Nederl. Spoorwegen, standplaat» Schagen, wordt half Mei overgepflaatst naar Win schoten. Tot Hoofdingelanden van den polder Wieringerwaard zijn de aftredende heeren T. Wonder en C. Scherik Az. herkozen. <sile oM JU W SifcAllfcASe.tC 3 Onze lieve Ouders F. Blaauboer en A. P. Blaauboer—Maarlavsld hopen den 20steh Mei a.s. D.V. hunne 12}-Jarlge Echt- vereeniging te herdenken Helder, Mei 1926. Hunne liefhebbende Kinderen WILLEM en DIRK. Vfl* VJWJVV'WjV Tegen den 23sten Mei a.s. 7 hopen onze geliefde Ouders, JUSTUS DE BOER en FIJTJE DE B0ER-B00N, hun 26-Jarfge Eohtvereanlglng te herdenken. Dat „zij nog lang gespaard mogen blij ven, ls de wensoh van hun liefhebbende Kinderen MARIE en DIRK. MARINA. BEKTUS. Badpaviljoen Halsduinen. De Heer en Mevr. DE 0RAAFF- VERL00P, Hoofdgracht 33, zullen gaarne Z0NDAQ 0 en 10 MEI bezoeken ontvangen, van I tot 4} uur. Heden overleed, zaeht en kalm, in haar Heer en Hei land, onze geliefde Echt- genoote, Moeder, Bekuwd- en Grootmoeder, Mejuflf. ADRIANA ABEMA, Eohtgenoote van den Heer A. MANDEMAKER, in den ouderdom van 86 jaar. Helder, T Mei 1926. Uit aller naam, A. MANDEMAKER. De ter-aarde-bestelling zal plaats hebben 10 Mei, des namiddags 2 uur, vanuit het Tehuis voor Oudeu van Dagen der Ger. Kerk, Gra venstraat 8-5-7. De vier plaatselijke muziek- vereenlgingen brengen hun hartelljken dank aan den WelEd. Heer van Alphen, Dijkstraat, voor de opbrengst van de ver loting hun ten geschenke gege- ven- Namens de Voorzitters BRUIJN. MAHEU. OVERBEEKE. VAN ZWEDEN. ZONDAG 0 MEI, v.m. 10 uur Da. J. H. LEDDBOER, van Amsterdam. ZÖNDAB, v.m. 10 uur: Da. J. D. J. IDENBURQ, van Amsterdam. 'sAvonds: Geen dienst. HEMELVAARTSDAB v.m. 10 uur: 'Da. T. J. W. CIEREMANS, van Prlncenhage. HIJ, wlen 't ernst Is mot de louzs: Op voor Plaatselijke Keuze, Schaart den Tweeden Pinksterdag Zloh om onze Blauwe vlagl W. B. Ondertrouwd: T. KAMP en J. VAN DER PUS. Helder, 7 Mei 1926. Kanaalweg 168. Koningsplein 116. Kerkelijke Huwelijksbevesti ging D.V. Vrijdag 21 Mei, des voormiddag! 11.80 uur, in de Chr. Ger. Kerk, Steengracht. Ontvangdag: 10 Mei, vaa. 8 tot 6 uuj-, Koningsplein 116. Getrouwd 1 H. ROSKAMP en T. v. HERT, die, mede namens wederzijdsohe Familie hartelijk dank zeggen voor de belangstelling voor en bij hun huwelijk ondervonden, zoowel binnen als buiten de gemeente. Helder, 8 Mei 1920. Inzending van rekeningen verzocht vóór 10 MEI a.a. door J. ZWART, D|Jkstraat 17. naast Oafé „central". Belesfd aanbevelend, P, VOORTHUIJZEN.

Heldersche Courant | 1926 | | pagina 8