KWAm-f? Tweede Blad. BINNENLAND VOLLE-MELK-REEP JVAH ZATERDAG 15 MEI 1926. In den ouderdom van 47 jaar is Dina- dagavond te Amsterdam Rafaèl Bouw meester overleden. Rafaël Bouwmeester was de oudste der vier zoons van Louis Bouwmeester uit diens eerste huwelijk met Anna Engere, waarvan thans nog alleen Louis Bouj- meester Jr. in leven is, «Jejongste De Nederlandsohe vertegenwooi*- digere in de voorbereidende com missie. De Nederlandsohe regeering zal in de voorbereidende oommissie van de ontwa peningsconferentie, welke oommissie op 18 dezer te Genève zal bijeenkomen, ver tegenwoordigd zijn door jhr. dx. J. Lau den, buitengewoon gezant en gevolmach tigd minister te Parijs, oud-luitenant- generaal S. van Tulnon en oud-sohoutebij- nadht H. O. Surie. Ais technische deskundigen zijn aan gewezen kapitein van don generalen staf J. J. G. baron van Voorst tot Voorst en luit. ter zee lo klasse D. Vroede. Nederland en de staking ln Engeland. Amsterdam. [De dienst van de Hoilandsohe Stoom- bootr-MaatschappiJ is hervat. Woensdag avond vertrok de „Vechtstroom" naar En geland. Do Leithboot „Chrichtoun" ging ook dien avond weg. Dit schip is ln hoofd zaak mot levensmiddelen geladen. Het postverkeer met Engeland hervat Het hoofdbureau der Posterijen en Te- legraphie meldt aan het HbL: Postpakketten en luchtpostpakketten voor of via Engeland kunnen weder ter verzending worden aangenomen. De briefpostverzending via Engeland is eveneens wder normaal. Een buitengewoon congres van dien Alg. Donderdag werd te Heerlen een zeer druk bezocht, buitengewoon congres ge houden van den Alg. Ned. Mijnwerkers- bond, waar besprekingen werden gehou den in zake de Engelsche staking. De maatregelen, door het hoofdbestuur getroffen, werden goedgekeurd. Bij de wending, welke het conflict heeft ge nomen, koesterde men de verwachting, dat binnenkort ook de mijnwerkersstaking op voor de arbeiders bevredigende wijze kan worden beëindigd. In afwachting daarvan zal de steunbeweging met kracht worden voortgezet. Vrijdag 14 en Zater dag 15 Mei is een collecte gehouden aan alle mijnen, terwijl aan het hoofdbestuur machtiging is verleend zoo noodig een deel der stakingskas ter beschikking te stellen. Voorts werd aangedrongen op krach tige actie ter herovering van den zes urendag of den Zaterdag en het benoemen van een commissie, die de noodzakeiyk- heid eener reorganisatie van het mijn bedrijf moet onderzoeken. Geen belastlngverhooglng te Amsterdam. [De gemeenteraad heeft Woensdag avond bet voorstel van den heer Remmer es. om den vermenigvuldigingsfactor der inkomstenblasting voor het dienstjaar 1926/27 vast te «teilen op 0,6 aangenomen met 28 tegen 15 stemmen. B. en W. had den voorgesteld den factor op 0.65 te be palen. De Bioscoopwet aangenomen. (De Eerste Kamer heeft, nadat nog en kele voor- en tegenstanders het woord' hadden gevoerd, de Bioscoopwet aangeno men met 24 togen 16 stemmen, rechts tegen links. iBij zijn verdediging van het ontwerp verklaarde minister De Geer o.m., dat het niet op den weg der Regeering ligt een bioscoopverbod voor kinderen beneden de 18 jaar uit te vaardigen. In de centrale commissie van toezicht zullen diverse richtingen vertegenwoor digd zijn en ernstig wordt overwogen ook belanghebbenden op te nemen. Uit het Christelijk Nationaal Vakverbond. Maandag heeft naar de Stand, meldt, te Utrecht het algemeen -bestuur van het Qhr. Nat. Vakverbond- vergaderd. Mededeeling werd gediaan van de aan sluiting met 1 Mei van den Chr. Zeelie- denbond met 1721 leden. 'Besloten werd tot oprichting van een „fonds tot uitkeer!rug bij werkstaking en uitsluiting". De bij het CJN.V. aangeslo ten organisaties kunnen als lid van dit fonds toetreden» Het is echter een vrijwil lig, geen verplicht fonds. De contributie zal 8 cent per lid per week bedragen. Nieuwe salarisregeling. De Bond van administratief personeel bij 's Rijksbelastingen heeft van het de- pantement van financiën -bericht ontvan gen, dat een- nieuwe salarisregeling voor de particuliere -klerken, welke regeling zal gerekend- worden 1 Januari 1925 te zijn ingegaan, spoedig kan wordm tegemoet gezien. Ingezonden Mededeeling. Hoofdpijn-Tabletten 60 ct Laxeer-Tabletten 60 ct Zenuw-Tabletten 75 ct Staal-Tabletten. 90 ct Maag-Tabletten 75 ct Bij Apoth. en Drogisten pine uit Mtllheim, van het in de buurt den oonstabel van de maatschappij ge- liggende sleepschip Kanaalvaart, met een -arresteerd en aan de politie overgeleverd, roeiboot gered. De wonde van den getroffene is ern- De rivierpolitie dregt nog steeds naar atig, doch vermoedelijk niet levensge- Ito pensloe-DCfinuniHto bij de spoorwegen. De minister van waterstaat -heeft, naar het V-o-lk meldt, aan den secretaris der JNederlandsche vereeniging van spoor- en tramwegimaatschappij, den heer Van Braambeek, die wegens de zfl. onbillijke samenstoling van de pensioenoommissie voor de Nederlandsche spoorwegen zijn benoeming tot lid van deze commissie niet 'had aanvaard, een brief gezonden, waarin de toezegging wordt gedaan, dat hij eerstvolgende wetswijziging een an dere samenstelling zal worden opgeno men, waardoor aan zijn bezwaar kan wor den tegemoegekomen Duurt dit te lang dan wil de minister afzonderlijke veran deringen overwegen. De minister ver zocht in verband daarmede den heer Van Braambeek op zijn -beslissing terug beko men. Deze heeft hieraan -gevolg gegeven en zal dus nu plaats nemen in deze oom missie. De instorting van den Canneberg. Volgens de laatste berichten zijn er niet 4, maar 8 personen-tot nu toe over- leden. De genietroepen uit Luik zijn be zig pogingen aan te wenden om de twee zich in den -berg -bevindende personen te bevrijden, hoewel men geen hoop koes- terd ze nog levend te vinden. Het werk vordert langzaam, omdat men niet door de -boven op den berg ontstane scheuren en kloven durft afdalen, maar vanaf den ingang moet -beginnen met opruimen. Men sohat dat er een H-A. grond ver schoven is. Van een erfenis en een autotocht Hij woonde ln een dorpje dicht onder Schagen. Van een peettante ontving hij op zekeren dag de heuglijke tijding, dat ze hem de kapitale som van 20.000 gulden had vermaakt. Niet weinig in zijn schik met deze verrassing was het eerste wat hij deed het aankoopen van een open auto. De auto moest ingereden worden en op de goede beschikking van de peettante mctest gefuifd worden. Een - tweetal vrienden werden uitge- noodigd en op een morgen ging het drietal naar Groot Mokum. De eene na de andere kroeg werd bezocht en de meest nuchtere van het trio vond het raadzaam, met het oog op een behouden terugtocht, zeer matig van het Schiedammer vocht gebruik te maken. Minder zorgzaam waren echter de anderen en toen het nog vooraan in dèn middag was waren zij reeds zoo katterig, dat de heele fuifzin verdwenen was en men gemeenschappelijk besloot naar huis te gaan. De twee die het meest gedronken hadden, waaronder ook de gelukkige erfgenaam, kropen achter in den wagen en voort ging het. Niet lang duurde het of het tweetal kreeg ruzie en begon achter in de auto te vechten. De eigenaar-erfgenaam besloot toen, met zijn dronken hoofd zelf maar het stuur in handen te nemen en spoedig ging het, alsof de auto bezeten was, over de wegen. Langzamer, langzamer schreeuwden de achterzittenden angstig, tevergeefs, steeds harder snorde de auto, groote stofwolken achter zich opwerkend. Toen gebeurde het. De auto kwam met een van de achterwielen tegen een boom. Een geweldige klap, de wagen, die op dat oogenblik wel een vaart van 80 K.M. had, werd letterlijk in tweeën gescheurd, de passagiers slingerden over den weg. ito meest nuchtere van het drietal kwam in een greppel aan den kant van den weg eeniee oogenblikk.en versuft bleef liggen. Na eenigen tijd was hy zoover, dat hij ziqh op kon richten om, zoo hy meende, naar de overblijfselen va5LZ]Jn vrienden te zoeken. v.«Vrie BCu?tsi echter zijn verbazing toen hy dezen bij de stukken van de auto iets wD' rï®*' naar men zegt» een goed middel tegen den schrik moet zijn, en dat niettegenstaande hjj nog niet van den schrik bekomen was, toch zeer op zijn lachspier werkte. Met een flets oydernam hij den verde ren tocht naar huis zich vast voornemend, nooit meer van de centen van een peet tante te fuifen. Het scheepsongeval op de Waalhaven. De Bellini lag langszij het Duitsche zeeschip Diether Hugo Stinnes. Uit dit stoomschip; zijn 600 ton erts overgeladen m de Bellini, waarna het sleepschip ver haald zou worden. Tijdens dit verhalen begon het schip eensklaps te breken. Op dat oogenblik bevonden zich aan boord de 25-jarige schipper J. B., diens 28-jarige vrouw, hun 4-jarig zoontje en een 12-jarig broertje van de vrouw. Door het breken ging do voorsteven omhoog en een van de bolders drong in den achtersteven van het vooruit liggende sleepschip Elisabeth, waardoor een gat van l'/j meter middel lijn, even boven de waterlijn ontstond. Schipper B. sprong met zijn zoontje in de armen over aan boord van de Elisa- betti. Op hetzelfde oogenblik ging de breuk in het schip nog verder en ver dween de Bellini in de diepte, zonder dat B. gelegenheid had, zijn vrouw, die dicht bij de Elisabeth stond te helpen om aan boord van dit vaartuig te komen. De vrouw verdween in de diepte en is niet meer boven gekomen. Het broertje van de vrouw sprong in het water en is door schipper W. Philli- het lijk van de vrouw. Zware brand in den Haag. Donderdagmorgen omstreeks halfzeven heeft een felle brand gewoed in het perceel Bezuidenhoutscheweg 46, waar- j van de eerste étage bewoond wordt door den 74-jarigen schoenmaker J. v. U. en diens 73-jarige vrouw, en de tweede étage door de familie H., bestaande uit zes personen. De brand ontstond, doordat de vrouw van Van U., toen zij een petroleumtoestel wilde aansteken om theewater te zetten, de lucifer liet vallen op het vloerkleedje. Eerst vatte dit kleedje vlam en vervolgens ook het petroleumtoestel. Na enkele oogenblikken stonden de geheele eerste en tweede verdieping in lichte laaie. Het echtpaar v. U. kon zich langs de trap in veiligheid brengen, evenals een viertal personen van het gezin H., allen natuur lijk in nachtgewaad. Een tweetal personen echter zag de trap branden en moest dus naar het dak vluchten. Daar het pand geheel vrij staat, was verder gaan on mogelijk. Een hunner sprong daarop in een boom van het Bezuidenhout, terwijl de ander met een brandladder gered werd. De beide verdiepingen brandden ge heel uit. Toen de brandweer, die met 5 stralen op de waterleiding er in geslaagd was het vuur te blusschen, begaf zij zich opnieuw in het huis om te trachten eenlg geld, dat volgens de bewoners op nauw keurig aangeduide plaatsen was geborgen, te vinden. Wel merkwaardig mag het heeten, dat de brandweer inderdaad al het zilvergeld vond en bovendien een blikken trommel met verschroeid bank papier en een beursje, eveneens bank papier bevattend. Dinsdag kwam de winkelier G. v. B. te Dordrecht bij de politie aangifte doen van de vermissing van zes paar schoenen uit zijn winkel. Een onderzoek deed het spoor voeren naar de woning van de zusters J. B., huisvrouw van J. V., en N. B., huisvrohw van B. G., beide wo nende in de Krispijnbuurt. Hierbij kwam aan het lioht, dat niet alleen de winkelier G. v. B., die, zooalB later is gebleken, veel meer dan zes paar schoenen miste, doch tal van anderen de dupe van deze handige winkeldieveggen zijn geworden. Zij plachten een aantal kleine inkoopen te doen, terwijl dan alle in da nabijheid staande voorwerpen van ook maar eenige waarde in een groote tasch verdwenen. In de woning trof men karrevrachten manufacturen, kleedingstukken, schoenen en huishoudelijke artikelen aan, welke gedurende een jaar daar zijn opgestapeld. Al deze artikelen, welke niet alleen bij winkeliers daar ter stede, doch ook in magazijnen te Rotterdam zijn ontvreemd, zijn door de politie in beslag genomen en naar het hoofdbureau van politie ver voerd, waar verder eenonderzoek naar de herkomst wordt ingesteld. Een en ander vertegenwoordigt een waarde van enkele duizenden guldens. De vrouwen zijn na verhoor wederom op vrije voeten gesteld. Incidenten ln den Stadsschouwburg. De voorstelling van „Julius Caesar" Woensdagavond in den Stadsschouwburg te Amsterdam werd onderbroken door eenige incidenten, die bij het talrijk aan wezige publiek verontwaardiging verwek ten. Bij de eerste opkomst van Eduard Verkade, in de tweede scène, stond plot seling een der bezoekers van het „schel linkje" op. Deze riep met luide stem: „Mijnheer Verkade. Ik protesteer tegen deze slechte voorstelling van Julius Cöcsar". Bij het publiek weerklonken onmiddel lijk kreten: „Zet hem er uit". Het spel moest onderbroken worden en de man, die doorging tegen de opvoering te fulmineeren, moest door eenige sup poosten uit de zaal verwijderd worden. Tijdens de forum-scène herhaalde zich eenzelfde incident, n.1. toen Eduard Ver- kade, die de rel van Marcus Antonius vervulde, zijn groote rede tot het volk wilde houden. Ook deze manifestant werd de zaal uitgezet. Hierna kon de voorstel ling vervolgd yrorden. Oplichter gepakt In December 1925 ia ingebroken ln het depót van de Turkihh-Macedonian Tobac co Oompany Turmac aan de Hoogstraat te Rotterdam. Een groot aantal gouden en- zilveren horloges, bestemd voor pre mies, zijn toen gestolen. De inbraak is gepleegd door twee personen, van wie de een- kort na het plegen van het mis drijf gegrepen is. De rechtbank heeft hem een gevangenisstraf opgelegd, die hJJ op het oogenblik uitzit. De andere dief wist te ontkomen. Thans heeft hij zich bij de politie gemeld. Hij' 'heeft hoofdzakelijk ln België rondgezworven. Hij durfde ner gens lang te -blijven, uit vrees door de politie achterhaald te zullen worden. Ten slotte is hij teruggekomen om een eind aan de jaoht te imaken. Het is de koop man G. A. 8. Hij zal ter beschikking van de justitie -worden gesteld. Mishandeling. In het Chlneezenverbiijf van de Stoom vaartmaatschappij Nederland aan de Javakade te Amsterdam heeft -Dinsdag de 42-jarige kok -Ng. Karig ruzie gekre gen met een 30-jarigen Chinees, die even eens de functie van kok vervult. De twist liep nogal hoog en werd met handtaste lijkheden- voortgezet. Plotseling -begaf de jonge Chinees zich naar zijn verblijf en kwam dadelijk weer te voorschijn met een revolver. Hij loste een schot -op Kang, die in de linkerborst getroffen werd. Het slachtoffer werd naar het Binnen- gasthuia vervoerd; da dada® werd door vaarlijk, aldus de TeL Brand. Dinsdagavond is brand ontslaan in de sigaiettenfabriek van de gebr. Melchers in de Koningstraat te Deventer. Toen de brandweer kwam stond alles reeds vol rook. Het vuur werd onmiddellijk met vier stralen aangetast. Het dak is gedeel telijk doorgebrand-, doch de vloeren zijn behouden. Er is groote waterschade, zoo dat het -bedrijf voorloopig stil ligt Het personeel omvat ongeveer 50 man. De duiker Sperling door een lier gegrepen. -Woensdag is in de Buitenhaven te Vlissingen de bekende duiker Sperling een ernstig ongeluk overkomen. Hij werd op een sleepboot door een lier gegrepen. De linkerarm werd hem uitgerukt en- de rechterarm is gebroken. Bovendien kreeg Sperling ernstige schedelwonden. In be- denkelijken toestand is hij naar het zie kenhuis gebracht, waar hij is -overleden. Diefstal. Een café aan den Nieuwendijk te Am sterdam was dezer dagen ln andere han den overgegaan. De nieuwe eigenaresse, die blijkbaar de eerlijkheid van haar klanten wat al te hoog had aangeslagen, had haar tasch op den rand van de toon bank laten liggen. Van een oogenblikje, waarop zij zich omkeerde om wat te tappen, maakte een vlugge -bezoeker gebruik om er met de tasch van door te gaan. Er zat 1600 in. Ernstige grondverzakkingen te Hoensbroek. Door het werken van de Staatsmijn Emma Lobben den laatsten tijd wederoiu op verschillende plaatsen in die gemeente Hoensbroek grondverzakkingen plaats gegrepen, waardoor talrijke huizen uit -het lood zakten en groote scheuren ver- toonen. In het bijzonder is dat het geval in de Dorpsstraat, waar, trots de maat regelen van de mjjndirectie, de verzak kingen van dien aard zijn geworden, dat Zaterdagavond de -bewoners van een drie tal huizen zich genoodzaakt zagen hun woningen ijlings te verlaten, daar zich scheuren van een handbreedte vertoonden en zioh een- hevig gekraak deed hooren. Men- berekent de schade alleen aan deze drie huizen op circa 100.000, terwijl de totale schade aanzienlijk veel hooger moet zijn. Stoomleidlng gesprongen op oen scheepswerf. Twee zwaar gewonden en een doode. Op Wllton's Scheepswerf te Schiedam heeft Donderdagmiddag tegen 1 uur een ernstig ongeluk plaats gehad. Drie sto kers bevonden zich in de machinekamer van een schip, dat ter reparatie lag, toen plotseling een groote stoomleidlng sprong. De chef-machinist» die toesnelde, sloot onmiddellijk de hoofdkraan at Toen men in de machinekamer afdaalde was de 40- jari-ge W. H. Ph. reeds overleden. De sto ker Sdh., die evenals Ph. te Rotterdam woonachtig is, werd zeer ernstig gewond. Zijn lichaam was geheel met brandwon den overdekt Hij is direct naar het zie kenhuis vervoerd. Men vreest voor zjjn levèn. De stoker -P. D. uit Schiedam ls even eens ernstig -gewond. Men hoopt hem in het leven te kunnen houden. Meisje door de stoomtram overreden. Op den Amsterdamschen Straatweg te Naarden heeft Donderdagmiddag een ontzettend ongeluk plaats gevonden. Omstreeks 6 uur reed een drietal meisjes uit Hilversum in de richting Muiden, toen zij achterop werden gereden door een auto. Een van haar, de 20-jarige M. V., uit Hilversum, werd angstig en sprong van de flets op de trambaan. Door den hevigen wind had zij echter de onmiddellijk achter haar aankomende stoomtram niet gehoogl. Zij werd gegrepen en vóór dat de machinisten van de extra lange tram, waarvoor 2 locomotieven reden, deze tot stilstand hadden kunnen brengen, reden de beide locomotieven en 8 personen rijtuigen over haar heen. Gruwelijk was het lichaam verminkt, toen het meisje dood onder^de tram werd weggehaald. Het lijk werd haar Naarden overgebracht. Het ongeval veroorzaakte onder de talrijke voorbygangdrs groote consternatie. Radio-programma. Ingezonden Mededeeling. Beter dan Goed: DE BESTE Rafaël Bouwmeester. f in zijn Jongelingsjaren is gestorven, waar op Frits, die op de koopvaardij was, in Zuid-Amerika noodlottig om het leven kwam. Ontwapenlngsconl erende. Ned. Mljnw erkerebond. MIJNHARDT's -3H Oplichters. ZONDAG x6 MEI. Hilversum H.D.O., 1050 M. 9.30 v.m. Concert door het Kon. Mannenkoor „Kunst na Arbeid", Dir. W. F. Kools, in het Tolhuis o. h. Y, te Amsterdam. 10.25ia.00 R.-K. Kerkdienst in de Dominicuskerk te Am sterdam. Missa in honorem St. Francis-ci, can toris Serafici van Philip Loots, door het koor van de St. Dominicuskerk, o. 1. van den heer G. Kimmijzer, met orgelbegel. Evert Haak. De veranderlijke Gregoriaansche zangen zijn: Voor het Kyrie: Psalm 26 7, 8 en 9. Na het „Gloria": Psalm 46:9. Joea 14, 18. Ni het „Credo": Psalm 46 6. Na het „Agnus Dei": Joes 17 12, 13 en 15.De predikatie wordt ge houden door den directeur der „Ver. tot be strijding der zedeloosheid: Voor eer en deugd", pastoor L. H. Perquin, O. P. te Amsterdam. 5.50 Kerkdienst in de Geref. Kerk te Amstel veen (Bovenkerk). 1. Orgelspel. 2. Votum en zegen. Psalm 74 :2, 3. Belijdenis. Psalm 72 n. 4. Lezen Psalm 32. s. Catechismus Zondag 23. 6. Gebed. 7. Preek. 8. Psalm 32 1 en 3. 9. Voortzetting der preek. 10. Dankzegging. 11. Psalm 1036. 12. Zegen. 8.00 Persber. en Sportuitslagen. 8» 10 Concert door het H.D.O.- orkest, o.l. van Fr. Lupgens. Solisten: Hen- riëtte Hess, mezao-sopraan. Corris r. d. Star, ptaM. Meer voedingswaarde dan 2 EIEREN Daventry, 1600 M. 3.50 Muziek door de Royal Parks band. 4.20 B. Schönberger, piano. R. Helder, zang. 4.35 De Royal Parks band. 4.50 B. Schönberger, piano en R. Helder, zang. 5.05 De Royal Parks band. 5.20 Vioolconcert door A. Brosa. 5-4° Uit Shakespeare's werken: Juliet, Gwen Fran- gon Davies, tot 6.10. 8.20 Orgelconcert uit de St. Stephenskerk. Preek in de studio. 9-05 Or gelconcert, vervolg. 9.15 Causerie: „Led we forget". 9.20 Weerber., nieuws. 9.35 Concert. V. Chatterton, sopraan. J. Barbarolli, cello. F. Thurtson, clarinet. S. Goossens, harp. L. Vicars, koormuziek. Parijs „Radio-Paris", 1750 M. I.05 Concert Lucien Paris (piano, viool en cello). 7.50 Concert „Art Pensée". Königswüsterhausen, 1300 M. II.50 Mei-concert door het Becker-ensemble. 8.50- Concert. N. RimskyCzekan, viool. G. Bokser, cello. J. Kramer, piano. W. Weisz, tenor. E. Kühne, declamatie. 10.5012.20 Dansmuziek. Brussel, 500 M. 8.35 Galaconcert. De heer Kohlen, zang. 9.05 Causerie: Les événement! de la semaine. 9.2010.20 Concert. Milnster, 410 M. 9.2010.20 Morgenwijding. 11.2012.35 Christel, drama'9 van R. v. Gandersheim. 12.35 en 12.50 Lezingen. 3.35 Dames-kransje. 4.20— 6.20 „Don Pasauale", kom. opera in 3 act en van Donizetti. 6.20, 7.25 en 7.50 Lezingen. 9.20 Concert. Werken van Weber, Mendelssohn, Spohr, Schubert en Schumann. MAANDAG 17 MEI. Hilversum H.D.O„ 1050 M. 12.00 er 7.30 Prütiebf. 5.00—6.00 Kinder uurtje door Mevr. Ant. v. Dijk. 6.00—6.30 Le zing vanwege de Vrijz. Prot. Reisvereeniging. 6.307.30 Duitsche conversatieles door den heer Edgar Grün. 7.308.00 Radiopraatje door den heer Ir. Verff. Onderwerp: Iets over luid sprekers. 8.10 en 10.00 Persber. 8.208.50 Le zing door den heer D. W. Bluemink, over: Doofstommen en doofstommen-onderwijs. Daarna: Mandolineclub „Con Amore" van Amsterdam. Dir. G. van Wijk. Mevr. Ver- kroostSablairolle, sopr%an. Het dansorkest, o. 1. van Fr. Lupgens. Causerie door den heer Willy Mullens, de bekende Hollandsche film operateur. Daventry, 1600 M. 11.201.20 Concert door het radiokwartet. I.202.20 Orgelconcert van de St. Michael's kerk. 3.35 Schoollezing: Reptiles and their allies, Tortoises and turtles. 4.35 Dansmuziek. 6.20 Dansmuziek. 7.00 Radiopraatje. 7.20 Tijd sein Big Ben, weerber., nieuws. 7.4S Piano composities van Liszt. 8.00 Speech door L. G. Amery, Staatssecretaris voor de Dominions en koloniën: Brighton British Empire shopping week. 8.25 De St. George Singers. 8.50 Kapier- muziek. A. Catterall, viool. J. Wills, piano. T. Goodey, tenor. 10.20 Oude muziek-comedie's. II.2012.20 Dansmuziek. Parijs „Radio-Paris", 1750 M. 12.50 Concert Lucien Paris (Piano, viool en cello). 5.05 Concert. Orkest Malsang en Mms. G. Mérigault, zang. 8.50 Concert Königswüsterhausen, 1300 M. 8.50 Orkestconcert. A. Fleischer, bariton. A. Steiner, cello. Daarna nieuwsber. Brussel, 500 M. 8.20 Lezing: Les procédées de modulation. 8.35 Fragmenten van „Die Nurnberger Puppe", operette van Adam. 10.20 Nieuwsber. M Unster, 410 M. 1-352.50 Orkestconcert. 4.00 Radiopraatje. 4.20, 4.50 en 5.20 Lezingen. 5-50 Voorlezing uit: Ihre Königliche Hoheit die Frau. 6.20 Kamermuziek van Brahms en Reger (2 violen en 2 cello's). 8.20 Causerie: Goethe als Natur- forscher. 9.10 Vocaal concert door -den heer Engelhardt. 11.0011.20 Sportlexing. DINSDAG 18 MEI. Hilversum H.D.O., 1050 M. 12.00 en 7.00 Politieber. 6.307.30 Engelsche les. 7.45 en 10.00 Persber. 8.10—10.30 R.-K. Radio-Omroep. Mej. A. Struyk, sopraan. Mej. A. Olieslagers, piano. De heer W. D. de Hoog, bariton. Spreker: Prof. Dr. J. A. Veraart van 's-Gnavenhage. I. Sous bois, Staub (piano). 2a. Serenata, Braga (sopraan). 2b. Duo uit Co- lumbus, Zollner (sopraan en bariton). 3. Cza- renlied, Lortzing (bariton). 4. Ave Maria, Kahn (sopraan). 5a. Pensée d'automne, Massenet (bariton). 5b. Duo uit Hamlet, Thomas (so praan en bariton). 6. Rede door Prof. Veraart, over: Sociale en economische hervorming in de toekomst. 7. Verloren Geliefde, Nessels (sopraan). 8a. Scène uit Frithjofsage, Bruch. 8b. Een Brabantsch liedeke, N. N. (bariton). 9a. Scène uit Frithjofsage, Bruch. 9b. De bloe men en de sterren, Mortelmans (sopraan). 10. Matrozenlied, Heytblom (bariton). 11. Trold- hangen, Grieg (piano). 10.30 Dansmuziek uit het theater Tuschinsky te Amsterdam. Daventry, 1600 M. 11.20uo Concert door het radiokwartet. 1.202.20 Tijdsein, lunchmuziek. 3-35 School lezing: Elementary music and musical appre- ciation. 4.20 Lezing: Empire shopping week. 4.35 Concert van Marble Arch pavilion. s.os Kinderuurtje. 5.50 Lezing: Is woman becom- ing too obtrusive? 6.50 Dansmuziek. 7.20 Tijd sein Big Ben, weerber., nieuws. Fransche le zing: L'Etui de nacre. 7.45 Pianocomposities van Liszt. 8.00 Causerie. 8.20 Welsh pro gramma. 9.20 Populair orkestconcert. 9.30 Tijdsein, weerber., nieuws, lezing: Music and the ordinary listener. 10.20 Nieuwsber. Zee liedjes door Sir R. Terry. 10.30—12.20 Dans muziek. Parijs „Radio-Paris", 1750 M. 12.50 Concert Lucien Paris (piano, viool en cello). 5.05 Concert. L. Radisse, cello. M. Ca- mot, piano. 9.20 Her-uitzending van bet con cert van Petit Parisien. Königswüsterhausen, 1300 M. 8.30 „Hanswust, der traurige Küchelblcker", komedie van Prehauser. 9.40 Vroolijke muziek door orkest. Daarna nieuwsberichten. Brussel, 300 M. 3.20,Orkestconcert. 8.20 Concert in de Zoö logie te Anwerpen. In de pauze lezing: La philosophie et les essais. 10.20 Nieuwsber. MUnster, 410 M. i.201.50 Lezing: Wir Deutsche in den Oat- see-Provinzen. 1.50 Concert. 4.205.50 Jong- Russlsche operamuziek. 6.05 Lezing. 6.j| Spsansche les. 7 20—8.00 Itsliaansehc las. 8.ao Duitse hs opera-avond. 10.40 Nlsawsbsr.

Heldersche Courant | 1926 | | pagina 5