Bij Ruwe SchraleHuid PUROL E GEMENGD NIEUWS Ingezonden Mededeellng. (544) van Handen en Gelaat Doos 30*60*90ct. DE RIJKSMIDDELEN. Smokkelschlp op onze kust. Een lief beest! Oude nieuwe haring! Een ontaard vader. Onder zandgroeven bedolven. Een wanhoopsdaad. Sneeuwval. Een gevaarlek haarkleurmiddel. zetten, terwijl men moet afwachten hoe het grasland er uit zal zien als het water eenmaal gezakt zal zijn. Als men de wegen intijds hersteld had, zou de schade nu heel wat (minder zijn geweest. Doch de gemeenten (hebben geen geld en wachten nog steeds of het Rijk wellioht bij zal springen. Op sommige plaatsen staat het water een halven meter in de huizen. Ook in Diederen, Bakhoven en Gebroek, gehuch ten bij Susteren, is veel sahade aangericht De Algemeene Nederlandfiche Volkenbondsdag en de Radio. Dinsdagavond zijn de redevoeringen van minister de Geer en vijf andere sprekers, vertegenwoordigende de vijf voornaamste politieke partijen, door den zender der Vereeniging voor den Effec tenhandel te Amsterdam, uitgezonden. De Nw. Rott. Ort. schrijft naar aan leiding van dezen radio omroep o.m.: ZJj, die met den Amsterdamschen zen der bekend zijn, weten, dat dit een slecht station is, waarover wij ons een schilder achtige opmerking in de Radio Express herinneren, dat s/4 van zijn energie blijk baar in de Amsterdamsche stadsgrachten verdwijnt. Ook al zou de modulatie van avond verbeterd worden, zal het nog zwak hoorbaar zijn, terwijl bovendien het gros der luisteraars op dit anders alleen overdag werkenden station niet is inge steld. Was er geen krachtiger zender be schikbaar voor een rede van onzen mi nister-president en voor een daaraan aansluitende nationale betooging? Jawel, de Hilversumsche. En wij vernemen, dat er ook pogingen zijn in het werk gesteld om den R.-K. Radio Omroep, die van avond over den zender krachtens zijn contract de beschikking had, te bewegen eenige uren voor de aan de Volkenbonds gedachte gewijde redevoeringen af te staan. Maar de R.-K. vereeniging was daartoe niet bereid, zelfsgeen korten tijd voor de redevoering van jhr de Geer alleen. Prof. Veraart stond om 8u 10 op het program en prof. Veraart zou het zijn en blijven. Hier is nu eens met een voorbeeld uit het leven geïllustreerd, wat een sectarische omroep waard is en wat een neutrale omroep in het belang van het nationale leven had kunnen doen. Speciaal aan De Standaard zij het ter overweging aan ge bodsn, die in zijn nr. van 3 Mei er den draak mee heeft gestoken, dat voor de N.R.O. nationaal en neutraal nog altijd samenvalt. De luistenaars onder de le zers van De Standaard kunnen de kracht van dien journalistieken spot vanavond toetsen aan het verschil tusschen de sterkte van het geluid, waarmede de r.k. spreker voor zijn parochie zal spreken, en den zwakken toon, dien de minister resident bij de gratie van een particu- eren zender voor de geheele luisterende natie zal doen hooren. Ook de minister-president kan er uit ervaren, dat het stelsel, waarop de Ra dio-Staatscommissie nog zit voort te broeden, uit den booze is. De regeering geve ons den neutralen, nationalen om roep, die met de geestelijke stroomingen in ons volk zooveel mogelijk rekening houdt, zonder het neutrale, nationale karakter van de instelling uit het oog te verliezen. De juist verschenen staat der Rijksmid delen maakt weder een oogenschijnlijk gun stig figuur met een opbrengst van ruim f 42.2 millioen tegen f 37.394.245 in April van het vorig jaar. De vermeerdering be draagt dus ruim f 4.8 millioen. Nagenoeg de helft van deze stijging is echter te dan ken, we schreven haast' te wijten, aan de met 60 verhoogde Invoerrechten. Deze hebben voor de schatkist in de afgeloopen vier maanden verder bijna acht millioen meer in het laadje gebracht. Tpt de overige middelen, die tot de toenemende ontvang sten der schatkist bijdroegen, behoort in de eerste plaats wat de afgeloopen maand be treft de Inkomstenbelasting, die elf ton meer opleverde dan het vorig jaar. Dit is hoofdzakelijk een gevolg van vluggere in vordering. In tegenstelling daarmede staat de op brengst der Dividend- en Tantièmebelas- twg, die over April ca. 281.000 meer op leverde. De opbrengst van dit middel heeft in de afgeloopen vier maanden slechts 30.477 meer bedragen dan het vorig jaar, terwijl het 3.279.000 beneden de raming is gebleven. De verdere doorwerking van de Tabaks- accijnsverhooging is, nu de crediettermijn is afgeloopen, nog steeds oorzaak van het toenemend accres van dezen accijns, dat dit maal 433.000 bedroeg. Hoogere opbrengst hadden vervolgens Zegelrechten f 3(10.000; Registratierechten f 163.000; Successierechten f 673.000. De jeneveraccijns, die gewoonlijk een vermin dering in opbrengst te zien gaven, hadden een hoogere opbrengst van 177.000. Het is evenwel de gewone seizoensinvloed ge weest, die de accijns deden stijgen. De Rijwielbelasting bracht over April minder op dan het vorige jaar. Te verwon deren is dit echter niet, daar de menschen ziende dat er met deze belasting niet viel te spotten, zich reeds bijtijds van een plaatje voorzagen. Over April bracht de belasting bijna een ton minder op dan het vorig jaar. Het totaal der ontvangsten uit deze belas ting was echter 5.880.000 tegen f 5.610.000 in het vorig jaar. Over 1925 was de raming 5.000.000 en de opbrengst f 6.480.195, zoodat 2.162.065 belasting plaatjes van 3 gulden per stuk werden ver strekt bij een bevolking van ruim 7.300.000. Na aftrek van de ouden van dagen, kleine kinderen en van de houders van andere ver voermiddelen lijkt de veronderstelling niet te gewaagd dat er in Nederland gemiddeld weg opgebroken was, niet verder en wilden terugkeeren, maar de motor weigerde. Daarop namen zij de vlucht. Zij werden door den heer S. en de arbeiedrs achter volgd over weilanden en slooten. Bij de Leidschevaart sprongen de jongens in het water, en toen zij weer op den kant kropen, werden zij door den heer S. gegrepen. Het waren de 18-jarige V. B. en de 17-jarige v. d. B. Zij werden eerst opgesloten te Over- veen en daarna aan de justitie te Haarlem overgeleverd. 4000 L. spiritus in beslag genomen. „De Telegraaf" meldt: Woensdagnacht om twee uur hebben te Kamperduin de rijksambtenaren van de be lastingen te Bergen ep Alkmaar, in tegen woordigheid van den inspecteur der directe belastingen, eerste afdeeling, en geassis teerd door de rijksveldwachters, een lading van een schip uit Duitschland in beslag ge nomen, welke uit 4000 liter spiritus, met een accijnswaarde van f 20.000 bestond. Tegen de vermoedelijke smokkelaars, G. V. te Akersloot en E. S. te Bergen, is pro ces-verbaal opgemaakt. De spiritus is in drie auto's naar Alkmaar vervoerd. Nader verneemt het blad hieromtrent, dat de inspecteurs van de belastingen aan wijzingen ontvangen hadden, waardoor het vermoeden werd gewekt, dat een smokkel- partij op de kust zou worden ondernomen. Reeds verscheidene nachten hadden inspec teurs, vergezeld van rijksveldwachters te vergeefs op de loer gelegen. In den afgeloopen nacht waren zij we derom, ten getal van negen, aanwezig. Zij werden gewaar, dat een vijftal posten op de wegen waren uitgezet, om de smokkelaars eventueel te waarschuwen. In weerwil van groote moeilijkheden gelukte het hun om zich, door een 400 tal meters op den buik kruipende af te leggen, door het cordon heen te breken. Zij konden toen waarnemen, dat vier smokkelaars met eenige helpers zich door middel van een lijn spiritus van het schip, dat op korten afstand van de kust lag, lieten toevieren, en zich elk met een 25-tal vaten landwaarts in begavea Op een gegeven moment werd echter een der inspecteurs, tot zijn grooten schrik door een hond van een der posten in de broeks- pijpen gebeten, hetgeen het sein voor de hem begeleidende rijksVeldwacht was, om het fluitsignaal te gevea Hierop werd een der smokkelaars gearresteerd; de anderen ontkwamen. Het schip verdween met den meesten spoed in de richting Helder, achtervolgd door een politievaartuig. De sterke arm, die voor den fiscus, opkwam. Dinsdagavond kwamen te Katwjjk aan" zee eenige werklieden per fiets op den Sluisweg een surveilleerenden agent tegen, die hen gelastte af te stappen om te controleeren, of de fietsen van het belas- tingmerk. Voorzien waren. Een hunner bezat dit merk niet en toen de agent J. het rijwiel in beslag wilde nemen, verzette de man zich daartegen en wbl zoo, dat er een worsteling ontstond, waardoor de wielrijder kwam te vallen. Toen de agent begon den kwaadwillige de boeien aan te doen, sprongen de drie anderen hem op 't lijf, zij mishandelden den agent dermate, dat deze zich onder geneeskundige be handeling moest stellen. Doordat twee andere agenten toevallig verschenen, kon de flets In beslag worden genomen. Tegen de onverlaten werd proces-verbaal opge maakt. Een dok voor Cura^ao. De sleepboot „Roode Zee" van L. Smit en Oo.'s Internationale Sleepdienst is Dinsdag vertrokken met het bij de scheepswerf „Nieuwe Waterweg" te Schiedam gebouwde dok voor Ouragao op sleeptouw, dat zij naar de plaats van be stemming zal brengen. Het dok, dat een lichtvermogen van 3000 ton heeft, zal het eerste droogdok in de West rijn. De „Roode Zee", die onder commando van kapitein Persson staat, wordt tot aan Engeland toe geoonvoyeerd door de aleep- booten „Hiidson" en „Rozenburg" van denzelfden sleepdienst De „Roode Zee" sleept het dok verder alleen naar zijn bestemming. Het af te leggen traject Is 4200 mijlen lang en met de reis zullen twee maanden gemoeid zijn. In aanvulling op het bovenstaande kan verder worden medegedeeld, dat het betrok ken smokkelschip niet kon worden aange houden, doordat aan het recherchevaartuig onvoldoende was gebleken, dat inderdaad een lossing had plaats gevonden. Het recht voor een recherchevaartuig tot aanhouding strekt zich uit binnen het gebied der zee gaten waar de eerste'kantoren van aangifte op elke drie personen een rijwiel voorkomt. z;jn gevestigd, zoodat derhalve ook van Het aantal rijwielen bij den weg is echter latere aanhouding op de Noordzee geen rmcr crrnnfpr Vr»c+»1rw-i-»,a 1 De Holland-Veluwe-lljn. Een goed begin. Men sohrijft aan de N. Rott. Crt. uit Harderwijk: Vorige Woensdag is hier onder meer dan groote belangstelling van de inge zetenen, aangekomen de „Stad Harder wijk", die een dagelijkschei). dienst op Amsterdam zal onderhouden. (De maatschappij, die de (boot in de vaart brengt, had tal van moeilijkheden te overwinnen, in de eerste plaats het wantrouwen van de ingezetenen tegen dergelijke onderneming, die het plaatsen van aandeelen in den weg stond, verder de besliste ongeschiktheid van de haven en de tegenenwerking van de zijde der visschers, die van oudsher de haven als (hun haven beschouwen. Zoowel de afvaart als de aankomst gin gen met groote moeilijkheden gepaard als gevolg van de ondiepe haven, Etenlge deskundigen, die de reis meemaakten, (kwamen tot de overtuiging dat de boot te licht op het water lag en het noodig zou zijn nog 20 80 ton ballast in te bren gen om het schip zeewaardig te maken. (De aandeelhouders en genoodlgden, die Vrijdag den eersten offlcieelen tocht zou den maken, ontvingen in den vroegen morgen een spoedbericht, dat de teohfr niet kon doorgaan. Het 'bestuur durfde de verantwoordelijkheid niet te dragon. Besloten werd oim Maandag de boot weer naar de werf te zenden tot naderro op meting. Toen de boot op het vertrekken stond, weigerden eenige visschers met hun booten op zij te gaan. Het gevolg was een geforceerde manoeuvre in de «malle haven, waardoor een der naderen van de boot een botter beetpakte. Een he vig gekraak volgde. De hotter werd on der water gedrukt; de mast kraakte in drieën. De opvarenden konden bijtijds overspringen, (Het gebeurde deed de visschers te hoop loopen en ze staken de haat tegen de 'boot en degenen die de onderneming op touw gezet hadden, niet onder stoelen en ban ken. Twee 'bestuursleden van de maat schappij waren genoodzaakt de vlucht te nemen voor de woedende visschers. Intussohen zit do Maatsohappij voor de moeilijkheid, want krijgt de boot voldoen den ballast om zeewaardig te rijn, dan kan ze de haven niet in of uit. In de ^Maandagavond gehouden verga dering van aandeelhouder werd döor ver schillende uitspraken van deskundigen alle ongerustheid over een vermeende on zeewaardigheid van de boot weggenomen. De geregelde dienst zal derhalve een aanvang nemen. nog grooter. Kostelooze uitreiking van plaatjes heeft n.1. plaats voor rijwielen, die uitsluitend bereden worden door hoofden van gezinnen, die voor hun beroep, of be drijf een rijwiel noodig hebben en voor het loopende belastingjaar niet in de Rijksin komstenbelasting werden aangeslagen. Dit loopt nog in de tienduizendtallen. De Vermogensbelasting geeft een achter uitgang te zien van bijna f 30.000, doch het aan Grondbelasting geïnde bedrag was nagenoeg onveranderd. Personeelbelasting komt dezen keer niet op den Middelenstaat voor, omdat in April de eipduitkeering van de provinciale en gemeente-opcenten be treffende den vorigen dienst pleegt plaats te hebben, welke ten gevolge van den ach terstand op dit middel de opbrengst over de maand April overtrof. De nog altijd aanhoudende malaise in de goud- en zilverbrariche is de oorzaak van het voortdurende decres dezer belasting. Thans ihet f 13.258. In het geheel hebben sedert het begin van het jaar de gewone middelen f '160.532.269 Gpgebracht of f 14.576.978 meer dan in de overeenkomstige periode van het vorig jaar en 7.800.269 meer dan de raming. Ver geleken met de werkelijke opbrengst van het vorig jaar droegen tot de eerstgenoemde vermeerdering bij de Invoerrechten met f 7.951.671, de Inkomstenbelasting met f 2.553.868 en de Tabaksaccijns met f 2.280.917. Voor deze cijfers is verder commentaar overbodig. j sprake kan zijn. Geheime branderij. Eenige rechercheurs van politie, en de ambtenaren der accijns-surveillance in Den Haag hebben aan den Haagweg te Loos duinen in een schuur, welke als rijwielher- stelplaats dienst deed, op een zolder, listig achter hout verborgen, een complete instal latie tot het vervaardigen van gedistilleerd ontdekt. Alle werktuigen, alsmede gistende grondstof en een partij spiritus zijn in be slag genomen, en tegen J. P. P. en H. H. is proces-verbaal opgemaakt. Auto-ongeluk. De 6-jarige M. R. uit de Stortenbeker straat in Den Haag, is daar gisteravond door een auto overreden. In ernstigen toe stand is het meisje door den geneeskundi gen dienst naar het gemeentelijk ziekenhuis aan den Zuidwal gebracht, waar zij een half uur later is overleden. Do Inbraak te Overschie. Tusschen een wissel. Dinsd&gmid adg la de rangeerder EL Weiten op het statlensemiplacement te Helenaveen tusschen den wissel geraakt en gedood. De iman laat een vrouw met zes kinderen achter. Te Haarlem werd een Juffrouw door een woedenden hond aangevallen. Er wer den haar niet minder dan ongeveer 20 wonden aan beide armen toegebracht. Men sohrijft uit Zutphen aan de N. Rott Ort: De laatste dagen wordt hier nogal ge vent met nieuwe haring, welke ook togen den prijs, die voor dit artikel pleegt be taald te worden, van de hand wordt ge daan. De keuringsdienst van waren- heeft Dinsdag die haring onderzocht en toen bleek, dat het oude haring was, die met kunstmiddeltjes was opgekalefaterd, om dén schijn te wekken, dat het nieuwe was. Tegen den venter, een man uit Deventer, Is prooes-verbaal opgemaakt. Neen, dan de Nleuwediepschel Het zoeken naar de slachtoffers te Oanne. Nog steeds is men aan het graven om tot de Ibeide personen door te dringen, die nog in de Muizenberg bij Oanne in gesloten zijn. Door den hevigen regenval is eenig op onthoud ontstaan in het uitgravingswerk. Hierdoor is het noodzakelijk geweest, eenige zware stutten aan te brengen, waardoor men slechts weinig gevorderd is. Men vreest, nog minstens twee dagen noodig te zullen hebben, voor men op de bewuste plek aangekomen zal zijn. De belde menschen zullen dan een week afgesloten zijn geweest door hen op te sluiten in een luóhtdlohte ruimte die gevuld Is met een gas dat den dood teweegbrengt In de Berlljnsche voorstad Neu Köln heeft gisteren een smid, Lewandowskï, zijn vijfjarig dochtertje doodgeschoten. Lewandowskï, die een hartstochtelijk speler en dronkaard Is, mishandelde steeds zijn gezin. Gisterenochtend kwam hij om 7 uur dronken naar huis. In zijn beschonkenheid sleurde hij zijn dochtertje uit haar bedje en schoot op haar. Het kind was onmiddellijk dood. Toen de moeder zich op het lijkje van het kind wierp schoot Lewandowskï ook nog een kogel op haar af. Deze kogel trof geen doel. Ten slotte joeg hij zich een kogel door het hoofd. Hij werd in hopeloozen toestand naar het ziekenhuis gebracht. Zijn vrouw, die een zenuwtoeval had ge kregen, moest daar eveneens worden opgenomen. Te Kraika in het district Breslau zijn vier knapen van 7 en 8 jaar al spelend in een zandgroeve bedolven. Drie van de vier waren dood eer zij konden worden bevrijd. Te Pestrighely, een voorstad van. Boeda pest, heeft een boekdrukker, die buiten werty was, zijn vrouw en zijn twee kinderen met behulp van een scheermes van het leven beroofd en daarna zichzelf opgehangen. In het oostelijke deel van de provincie Luik (het Hooge Veen en de geannexeerde kantons Eupen en Malmedy) heeft het, naar de correspondent van de „N. Rott. Crt" te Brussel meldt, fel gesneeuwd. In het Bois Renard, te La Reid, heeft men het lijk gevonden van een arbeider uit de streek, die, tengevolge van de koude, gestorven was. De Londensche rechter heeft Dinsdag aan mevrouw Elizabeth Gozney, de echtge- noote van een stationschef in Buckingham- shire, een schadevergoeding van 544 toe gekend, te betalen door de Rapidolmaat- schappij, fabrikante van een haarkleur middel. Mevrouw Gozney beklaagde zich, dat zij na gebruik van de haarverf zweren op hoofd en lichaam gekregen had en dat ten slotte ook haar hart aangedaan was. De maat schappij voerde aan, dat zij de voorschriften niet "nauwkeurig opgevolgd had en niet, zooals aangeraden was, vooraf een proef met het middel had genomen, om na te gaan, of haar huid „geschikt" was. Bij de behandeling van de zaak bleek, dat meer menschen nadeelige gevolgen van het middel hadden ondervonden, ofschoon niet van ernstigen aard. Een dokter verklaarde, dat hij geloofde, dat de hartaandoening van de vrouw geheel zou genezen. JULIANADORP. vond had in het lokaal van (Binnenland.) Noodlottig misverstand. Dinsdagnacht ls onder de gemeente Herkenbosch ten gevolge van een misver stand tusschen den bestuutder van een auto en de militaire politie een ernstig on geluk gebeurd. Een auto, waarin een drietal personen was gewezen, reed met volle vaart, ko mende uit de richting Herkenbosch, naar de Duitsdie grens. Door de aldaar pa- troullleerende militaire politie werd ge sommeerd, halt te houden. Bljjkbaar is niet terstond aan deze sommatie voldaan. De militaire politie loste daarop een schot, hetwelk den heer H. uit Herkenbosoh, die met zijn vrouw achter in de auto zat, in den rug trof. Het schot ging door het li chaam heen en kwam in de horlogekast uit De getroffene ls in zorgwekkenden toestand naar het hospitaal te Roermond overgebraoht Mislukte auto-diefstal Dinsdagmiddag ging de aannemer S. te Bennebroek met zijn auto naar den Zilker- weg om de zanderijen te controleeren. Toen I hij uit den auto gestapt was om naar de arbeiders te gaan, ontdekte hij, dat twee jonge mannen in den wagen stapten en er mee wegreden. Met eenige arbeiders zette hij hen na. De dieven konden, doordat de Een aanhouding. Naar aanleiding van de inbraak in den nacht van Zondag op Maandag in de gemeente Overschie gepleegd, waarbij twee mannen werden neergeschoten en levensgevaarlijk gewond, stelde ook de Delftsche recherche een onderzoek in, waarbij ze gisteravond omstreeks 8 uur geringe gegevens verkreeg die later van groote waarde bleken te zijn. Daarbij bleek dat een 18-jarig jong- ipensoh wonende aan den Rotterdamschen weg te Delft, te Rotterdam een winkel in zuivelwaren wilde overnemen en daar toe eenige duizenden guldens noodig had, die hij niet bezat Verder bleek by onder zoek, dat hy in het bezit was van een motorrijwiel, soortgelyk als tydens de inbraak in de omgeving van de plaats van het misdrijf was gezien, terwyl hy ook een revolver bezat. Voorts bleek, dat de jongeman in den nacht van Zondag op Maandag zeer laat was thuisgekomen. By huiszoeking in de woning van zyn ouders vond de Delftsche recherche een bebloed overhemd, afgeschoten revolver kogels en later ook een breekyzer en een revolver Hierna werd de verdachte ge zocht. Hét kwam uit, dat hy omstreeks 9 uur des avonds nog in Delft was ge weest hy wist echter naar Rotterdam te ontkomen, waar hy werd aangehouden. De aangehoudene heeft bekend dat het in zyn bedoeling heeft gelegen geld te stelen om de overneming van den boter en kaaswinkel te kunnen bekostigen. Een van de slachtoffers overleden. Een van de slaohtoflers van de inbraak met geweldpleging te Overschie, de 27- jarige J. M. Hoogenbruggen, ls Dinsdag avond in het ziekenhuis aan den Oool- singel aan zyrr verwondingen overleden. De toestand van het tweede slachtoffer W. Hoogenbruggen is nog steeds ernstig. Overreden «n ongedeerd. In een der hoofdstraten te Pufmerend werd een 18-jarige jongeling door een auto aangereden. Hij kreeg den wagen over buik en beenen, doch mankeerde niets. Na jn het ziekenhuis onderzocht te zijn, ging hij zon der bekomen letsel weer aan den wandel. De eigenaar van den auto ziende dat het slachtoffer zijn broek had beschadigd, liet hem in zijn kleedingmagazijn een nieuw ccstuum gratis uitzoeken. Men moet maar boffen! Wanhopige moed uit wanhoop. Te Bergen op Zoom heeft een handels reiziger, die tydeUjk bulten betrekking was, rióh door een zijner bekenden een vinger laten afhakken teneinde uit een ongevallenverzekering geld te kunnen trekken. De zaak is In handen der politie. Koopen ln België. Uit Tongeren wordt aan de Brusselsche Standaard gemeld: Wat er thans over de grens gaat naar Holland is niet te gelooven. In de straten der stad hoort men 's namiddags meer Maastrichtsch dan Tongersch spreken. Verleden Zaterdagnamiddag rond 4 uur telden wij niet minder dan 12 auto's uit Nederland, in de Maastrichterstraat alleen, die voor magazijnen stonden en waarvan de eigenaars inkoopen deden. Het schijnt, dat de Hollanders het bijzonder gemunt hebben op stoffen en gemaakte kostuums. Uit Maeseyck wordt aan hetzelfde blad geschreven: De vorige week werd een nieuwe auto busdienst SittardSusterenMaeseyck in gericht. Ofschoon er reeds eenige autobus diensten tusschen Hollandsch Limburg en onze stad bestaan, schijnt het, dat ze nog niet toereikend zijn om de talrijke Neder- 1 P j-. u-c ittinjK landers naar hier te brengen. Deze ziet men groote groepen door de straten trekken hun aankoopen in onze winkels doen. Wat er thans over de grens gaat, is met geen pen te beschrijven. (BuitsnlamïL) Een nlenw mtdidlel van executie. Te Oarson City zullen, Indien er niets onvoorziens gebeurt, ajk Vrijdag twee moordenaars worden ter dood gebracht Woensdaga den heer C. vader de jaarlijksche algemeene vergadering plaats van de Vereeniging tot Bevordering van getrouw Schoolbezoek. Aanwezig waren 23 leden. De voorzitter, de heer J. Kossen, heet de aanwezigen wel kom en hoopt door samenwerking de zaken hedenavond weer zoo te bespreken, dat het schoolfeest als gewoonlijk verzekerd zii. en onze agenda spoedig afgewerkt. De secre taris, de heer J. de Vries, leest hierna de notulen. Rekening en verantwoording. De voor zitter verzoekt de heeren F. J. van Vught en A. Hoornsman met den penningmeester, den heer L. Tigchelaar, de verschillende bescheiden te controleeren. Bij de voortzet ting der vergadering deelde de heer Van Vught mede, dat alles in orde was bevon den en dat de ontvangsten hadden bedragen f 617.84V» en de uitgaven f 574.64, alzoo een batig saldo van f 42.20V1. De rekening wordt goedgekeurd èn penningmeester èn rapporteurs dank gezegd. Bij de bestuursverkiezing was aan del beurt van aftreden de heer J. Kossen, die zich niet herkiesbaar stelde. Na twee vrije stemmingen en een herstemming werd ge kozen de heer C. Hoogschagen Sr„ die hier mede in kennis zal wotden gesteld. Aan de orde is verder de bespreking Schoolfeest. Voor wat betreft het eerste gedeelte van dit feest, dat zijn de kinderen uit de drie hoogste klassen, wordt voorge steld om met 't oog op de finantiën een rij toer te maken naar.Schoorl en Bergen, zoo mogelijk met rijtuigen. De datum hiervoor wordt bepaald op Woensdag 9 Juni a.s. Het feest voor de drie andere klassen was niet zoo gauw geregeld. Uit de vele discus sies worden tenslotte een drietal voorstellen geformeerd en wel i°. dit feest te doen plaats hebben op den 2 den dag van het Sportfeest van J.V.C. Dat zou besparing geven, terwijl er voor dat feest een draai molen is besproken, en dat er dan ook wel licht wat meer belangstelling zal zijn dan gewoonlijk. 2°. Om gedaan te krijgen, dat de draaimolen na het Sportfeest van het voetbalterrein verhuisde naar het dorp en dan het feest te doen plaats hebben, zooals dat tot nu toe is gegaan, en ten 30. Om als er geen draaimolen te krijgen is, de spel letjes der kinderen als gewoon te houden' op het land van den heer N. Hoornsman en dan na afloop met een paar autobussen te gaan naar Huisduinen om de kinderen dan aldaar in het Sportpark „Dennenheuvel" hun hart te laten ophalen. Tot stemming over deze voorstellen over gaande wordt het eerste plan om het feest te doen plaats hebben op Maandag 7 Juni van de Sportfeesten met 12 tegen 11 stem men aangenomen. Bij de rondvraag wordt opgemerkt of de prijsjes voor het Schoolfeest niet op het dorp gekocht kunnen worden. Na eenige toelichting blijkt dit bezwaarlijk te zijn, daar men een groote keute moet hebben.

Heldersche Courant | 1926 | | pagina 6