T loosterbi VIERDE EN LAATSTE BLAD. PLAATSELIJK NIEUWS. VAN ZATERDAG 29 MEI 1926. PREDIKBEURTEN. Het vertrek van do K. XHL Onder meer dan groote belangstelling had Donderdagmiddag het vertrek van Hr. Ms. Onderzeeboot K. XIII plaats. Te begrijpen was dit alleszins, wfint afge- zien van de belangstelling die er altijd heerscht bij het vertrek van schepen naar de Oost, werden nu velen getrokken door het prachtige zomerweer en zoo waren er tegen 8 uur eenige duizenden men- schen aan de Buitenhaven. Ja, een zomersche dag was het Donder dag. In den bijna wolkenloozen hemel stond stralend de zomerzon. Warpiteneve- len trilden boven de zee en deden vaag de kust van Texel uitkomen. Een enkel zeil tje van een botter, eenige torpedobooten, enkele Z. booten en# onderzeebooten wa ren op de reede zióhtbaar. Hoog in de klare lucht vlogen een aantal viiegtuigon van „de Mok". De bemanning stond op de E. Xin aan' getreden, de offioieren op het aohter- het overige personeel op het voorsohip. Na tuurljjk is er bij de binnenkomst van sohe- pen bij de „massa" meer geestdrift en meer spanning, dooh veel verschil ls er voor den buitenstaander niet te merken De vroolijke stemming die er, vooral bij de collega's matrozen op den wal heerscht, de kwinkslagen die ze elkaar toegooien, doen verscheidene omstanders hartelijk lachen, en er wordt maar weinig bij ge dacht, dat er eigenlijk iets stuk gescheurt wordt tusschen de mannen die daar o het dek van het sohip voor het vertrej staan en de achterblijvende fEuniiieleden. Het heeft dan ook voor velen altijd iets aangrijpends hèt vertrek van zoo'n sohip naar het verre Indië. Gelukkig voor de achterblijvende, da de tijd zoo gauw gaat en de enkele jaren die zij van elkaar gescheiden zijn, door het jachten van den tijd als een schaduw omvliegen. Om kwart voor drie kwam de Oomman' dant der Marine, vice-admiraal Fock, af scheid van officieren en bemanning ne men. De vice-admriaal was vergezeld van zijn staf van officieren. De minister was vertegenwoordigd door zijn adjudant, den luitenant ter zee der le kL Termjjtelen De vioe-admiraal sprak de bemanning ta melijk lang toe en nam van de officieren persoonlijk afscheid. Toen was het uur van vertrek aange broken. De meeste menschen trokken naar het Wierhoofd, waar ze dicht opeengepakt stonden. Bij de nadering van de K. XIH was het doodstil Het stafmuziekcorps zette het „Wien Neêr- lands bloed" in en liet hierop een vroolijke marsch volgen, onder het spelen waar van de onderzeeboot de haven uitvoer. Een driemaal hiera klonk de bemanning toe, dat deze beantwoordde. De petten werden gezwaaid en spoedig was de K XHI aan het oog van de meesten onttrok ken. Vlak voor de haven lagen nog eenige onderzeebooten, die de scheidenden even eens hun groet brachten. De vliegtuigen van de Mok, die in prachtige V-cómbinatie vlogen, zwenk ten vlak boven de onderzeeboot en vlo gen dan met geweld van den motor weer naar hoogere sferen om even daarna weer vlak over het water langs de K. XIH te ronken. Om kwart over drie was de onderzee boot bijna uit het gezicht en trok de men- schenmassa over den dijk en de Hoofd gracht huiswaarts. In onze gedachten vergezellen we de bemanning op hun groote reis naar onze Oost en de weten' scbappelijken tocht die danraai vooraf gaat.' (Eenige goedgeslaagde foto's van het vertrek van Hr. Ms. K XIII hangen in onze fotokast. £)e foto's zijn gemaakt door fotobureau „Helder" en zijn ver krijgbaar in den bockhandel van den heer Duinker. Ook hebben we een foto van de jubi- leerende bond van O.Off. der E.M. in onze fotokast. V Mallver/jondlng Hr. Ma JE XJJl". De mailverzending voor Hr. Ms. „K XIII", die heden van hier vertrok naar West-Indië, is als volgt: i Juni Las Palmas. 8 uni: Las Palmas. 9 Juni: Las Palmas. 10 Juni: Willemstad. 14 Juni: Willemstad. Laatste buslichting-voor elke verzending des avonds 6.30 u. hoofdkantoor, stadsbus sen lichting 3. Voor de verzendingen op 8 Juni naar Las Palmas, 10 en 14 Juni naar Willemstad, is zeeposttarief verschul digd; voor de verzendingen van 1 en 9 Juni buitenlandsch tarief. Vacan tlotrein co voor Dultsche kindieren. Evenals vorige jaren, zullen ook dit jaar weder vacantietreinen van Duitsch land naar Holland en terug loopen. De datums daarvan zijn met het oog >op de vacantie's als volgt bepaald: Voor kinderen, wonende in Berlijn, Noord Duitschland en Saksen heen op 18 Juni en terug op 22 Juli 1926. Voor, kinderen, wonende in Essen en West Duitschland. heen op 23 Juli en terug op 2 September 1926. De kosten voor oen plaats in een dezer treinen bedragen voor heen- en terugreis tezamen twaalf gulden vijftig (f 12.50) door de ploegouders te betalen. Deze speciale prijs geldt uitsluitend Verlies- en Winstrekening ad 17116 80 een bedrag van 18141.35 te bestemmen voor afschrijving op de bezittingen der ennootschap en van het resteerende 3 dividend uit te keeren aan aandeelhou ders. Hierop werd door één der aanwezige aandeelhouders-een woord van hulde ge bracht aan den heer Burgemeester voor de sympathieke woorden, door dezen ge sproken bij het in dienst stellen van het 8.s Marsdiep" der „TE.S.O.". Hierbij had Z.Ed.Aohtb. gewezen op het groote en thousiasme en het volhouden der Texe laars in hun strijd tegen de firma Bos man, wat hij bij de Heldersche ingezete nen ook zoo wens<jhte. De Burgemeester, als afgevaardigde der gemeente op de vergadering tegen woordig, sprak ten slotte een woord van dank aan hoeren Commissarissen vocrr hun bemoeiingen en wekte de Heldersche inwoners op te blijven strijden voor den bloei van hun Heldersche Stoomboot- Onderneming „E.S.O.N.A." N. V, Zeebad „Hulsduinen". De jaarlijksche aandeelhoudersvergade ring van bovengenoemde naamlóoze ven nootschap werd Donderdagavond gehouden op de zaal van den heer Van Weelde Ko ningsplein. Tegenwoordig waren 13'aan deelhouders, vertegenwoordigend 62 stem men. Na opening en voor'ezing der notulen van de vorige vergadering, kwam aan de orde het Verslag over 1925. Wij ontleenen er het volgende aan: De algemeene toestand geeft redenen tot tevredenheid. De vijf seizoenwoningen zijn in de maanden Juli en Augustus pnafgebro- ken bezet geweest, terwijl tal van gegadig den moesten worden afgewezen. Het aantal aanvragen voor 'die twee maanden beliep ongeveer. 140. Verhuring in het voor- en naseizoen kwam bijna niet tot stand, hoe wel de 'woningen voor zeer lagen prijs wer den aangeboden. Voor dit jaar valt in dit opzicht echter verbetering ta constateeren. Uit het finantieel overzicht, dat U straks zal worden gegeven, blijkt, dat wij op de exploitatie van het Badpaviljoen en de vijf seizoenwoningen een verlies hebben geleden van slechts 860.waartegenover staat, dat wij op onze bezittingen over het afge- 4000. loopen jaar dan ruim afgeschreven. hebben voor hoogergenoemde vacantietreinen en de plefegouders verbinden zich dan ook hun pleegkinderen met den voor eiken groep bepaalden trein terug te zenden; wordt van de terugreis om welke re den ook door het kind geen gebruik gemaakt, dan verliest het zijn recht op terugzending, terwijl do reeds betaalde retourkosten noch geheel, noch gedeelte lijk worden terugbetaald. Indien men* op vorenstaande voor waarden zijn pleegkind naar Holland wenscht te laten komen, gelieve men dat op te geven aan den heer B. Meyer, Kanaalweg 97. Het Stafmuriekcorps naar Amsterdam. Met het oog op het bezoek van hea Ko ninklijk echtpaar aan Amsterdam, vertrok hedenmorgen met den trein van 7.28 het Stafmuziekkorps naar onze hoofdstad'. Algem. Vergadering van aandeelhouders der Eigen Stoomboot-Onderneming N ieuwediepAlkmaarAmsterdam „E.S.O.N.A." In de op 29 Mei 1920 gehouden vergade ring werden de Balans^- en Verlies- en Winstrekening over 1925 goedgekeurd en hot dividend vastgesteld* op 8 De heer E. J. Bok, die aan de beurt van aftreden was, werd als Commissaris herkozen. Uit de openingsrede van den voorzitter, den heer D. H. Grunwald, memoree- ren wjj, dat de exploitatie over de 5*/* jaar, gedurende welke de zaak bestaat, redenen tot tevredenheid geeft Genoegzaam is ge bleken, dat zij, die in 1920 den dienst van de Firma Zur Mtlhlen hebben overgeno men, goed gezien hebben en daarmede in het belang van Handel en Nijverheid hebben gehandeld. Het valt te betreuren, dat dit niet door ieder wordt Ingezien, en dat er nog zakenmenschen zijn, die laten vervoeren met een oonourrente, die onze Heldersche Onderneming op allerlei wijze tracht afbreuk te doen. Men moet alge meen begrijpen, dat de „E.S.O.N.A." dóór en vóór den handel in Helder is op gericht on da;«bij denken aan den toe stand vóór 1920, welke tot die oprichting aanleiding heeft gegeven. Ais men dat doet zal zeker niemand zijn steun aan do „E.S.O.N.A." onthouden. De voorzitter deelt voorts mede, dat wederom oen be drag van ruim 18000.— kan worden af geschreven en dat een dividend van 8 gedeclareerd kan'worden. Dat trots de scherpe concurrentie dit resultaat over 1925 kan worden verkregen is mede te danken aan aandeelhouders en zakenmen schen, die de zaak schraagden en een voudig weigerden goederen te ontvangen, anders dan qjet do „eigen boot". De spre ker eindigde, met hen daarvoor hartelijk dank te zeggen. Na voorlezing van de cijfers der Balans, Verlies- en Winstrekening, brengt de Directeur verslag uit, waaraan wij het voP gende ontleenen: Het vertrouwen, aan het eind van ons vorig jaarverslag uitgesproken is door de resultaten van het afgeloopen jaar niet- beschaamd geworden. Hoewel de ernstige concurrentie, zoowel wat betreft het pas sagiers-, als hot goederenvervoer, aan hield, steeg het saldo der exploitatie rekening van 17805.84 tot 18646.86. Mede door de geringere bankrente, welke post ruim 1400.minder vorderde dan in 1924, beliep het saldo Verlies- en Winstrekening 17116.40 tegen 15499.29 ovëï het vorige jaar. Geven de geldelijke uitkomsten reden tot tevredenheid, ook op den algemeenen gang van zaken over 1925 kunnen wij met voldoening terugzien. De diensten werden regelmatig vervuld. In December van ,het afgeloopen jaar werden wij er aan^herin- nerd, d^t het bezit van een ijsploeg geen overbodige weelde is, en waren wij in de gelegenheid de doeltreffendheid van den veelbesproken ijsploeg beproeven. Het doet ons genoegen te kunnen verklaren, dat zij, die met het oog op de kracht en afmeting onzer sohepen, een fiasco voor spelden, volkomen ongelijk hebben ge kregen. Op Maandag 7 December 1925, toen de vaart op verschillende trajecten reeds door Jjs was gestremd, brak het s.s „Amsterdam" hei geheele Noord-Hoï- landsch Kanaal open van Amsterdam tot Helder, zonder meer dan éénmaal achter uit te slaan. Dat toen en ook later in den winter de vaart op Helder open gebleven is en daardoor opstopping van goederen en de bekende aankleve van dien, werd voorkomen, is te danken aan onzen ijs ploeg. Hoewel te betreuren is, dat wij niet in hot bezit zijn van twee iisploegpn, omdat wij dpn den toestand bij Ijsgang zooveel beter zouden kuhnen beheerschen, is het ons aangenaam te hebben bewezen, dat reeds met één Ijsploeg zooveel nuttig effect is te bereiken. Het door de gemeen te Helder ten behoeve van den ploeg ge geven renteloos voorschot heeft zeer ze ker in den achter ons Iiggenden winter oenige malen de rente ten behoeve van de gemeenschap opgebracht. Het onderhoud der schepen had weder om onze bijzondere aandacht. In het voor en najaar werden de beide passagiersboo ten gedokt en Edles gedaan om ze in een goeden staat te houden. Ook de goederen booten kregen een jaarlijksche beurt. De post „Onderhoud steigers en gebou wen" bedroeg dit jaar ruim f 2800.als gevolg van do hooge onderhoudskosten van de schoeiingen nabij de steigers. Door de bepaling van den Rijkswaterstaat, dat het onderhoud van 25 Meter schoeiing buiten de beide zijden van iedere steiger voor onze rekening is, zulldh wij ieder jaar een belangrijke post voor dat onder houd op ons budget vinden. Het passagiersvervoer vermeerderde niet onaanzienlijk. Zeer zeker heeft het mooie zomerweer daar veel toe bijgedra gen. De bagagevrachten vermeerderden eveneens, als gevolg van grooter passa giersvervoer en drukker veevervoer. De opbrengst van het goederenvervoer liep tengevolge van concurrentie en malaise ets terug, terwijl het aantal zendingen nagenoeg stabiel bleef. f 52$.69, zoodat deze exploitatie een ver- Wy stellen u voor van het saldo der lies oplevert van f 538.95. Het geheele, geschreven. Die afschrijvingen, oogenschijnlijk hoog, zijn echter dringend noodig om de bezit tingen der vennootschap tot een normale waarde op de balans te brengen. Omtrent het Badpaviljoen wordt in het verslag melding gemaakt van de aange brachte herstellingen, uitbreidingen, enz. De Vennootschap is in onderhandeling met de N.- en Z.-Holl. Redding-Maatschappij voor het huren of overnemen van het ledig- staande gebouwtje naast het Badpaviljoen, teneinde dit in te richten voor het opbergen van de reddingvlet en een groot deel van het materieel. Omtrent de exploitatie van het badpaviljoen-wordt medegedeeld, dat met den pachter voor het jaar 1926 een nieuwe regeling werd getroffen. SAzoenwoningeiu Zooals reeds werd vermeld, werden de woningen voor de maanden Juli en Augus tus grif verhuurd. De exploitatie gaf een verlies van 77.waartegenover staat, dat 260.aan onderhoud en pi. m. 1000.aan afschrijving werd geboekt. Voor dit jaar zijn de prijzen vooral voor de maanden Augustus en Juli aanzienlijk verhoogd, ten einde zoo mogelijk een loo- nender exploitatie te krijgen. Het komende seizoen zal aantoonen of deze verhooging zal stegen. Op het oogenblik (27 Mei) zijn reeds verhuurd: Driehuizen No. 1 van 1 Mei t/m 13 Aug., Driehuizen No. 2 van 519 Juni, van 23 Juli31 Aug., Driehuizen No. 3 van 12 Mei29 Juni, 14 Juli28 Aug., Duinoord No. 1 9 Juni t/m 22 Juni, 16 Juli5 Aug., Duinoord No. 2: 16—29 Juni, 23 Juli19 Aug., Tillenhèf Noord: 1—26 Juni, Til- lenhof Midden: 1—15 Aug., Tillenhof Zuid: 130 Juni,Texelstroom: 226 Aug., Marsdiep No. 1: 31 Juli—20 Aug., Kijk duin: 15 JuniI4julii Hieruit blijkt, dat ook voor het voor seizoen de verhuring een gunstiger verloop heeft Het verslag geeft hierna een overzicht van de geschiedenis van het gemeentelijk voorschot van 50.000 en den bouw der vijf nieuwe woningen naast het badpavil joen. In verband hiermede wordt gewezen op den krachtigen steun en de medewer king, die de vennootschap in deze van B. en W. en van den Raad heeft ondervonden niet alleen voor het toestaan van deze geld- leening, maar ook bij alle en vrij talrijke zaken, ,waarbij die steun en de medewerking dringend noodig was. Meer in het bijzonder bréngen Commis sarissen hun dank aan .onzen Burgemeester, gedelegeerd Commissaris voor de Gemeente, die door zijn doortastend optreden vooral inzake het verkrijgen van de bouwvergun ning voor de op het Duinterrein te bouwen vijl villa's onze vennootschap groote dien sten heeft bewezen. Aan het v" Finantieel overzicht wordt ontleend: Evenals vorige jaren is dit jaar weder afgeschreven op: de koopsom van het Badpaviljoen 4 f 640; verbeteringen id. 10 f 911.90, samen 1551.90; inventaris id. 10 f 422.47; strandinventaris id. 10 f 675.89; villa's Driehuizen en Duinoord 2 f 287.66; meubilair van id. id. 10 702; oprichtingskosten 20 f 428.95. otaal 4068.87. Sinds de oprichting is bijna 27 van den aanschaffingsprijs afgeschreven. Aan villahuur ds ontvangen f 1803.91. Onkos ten, onderhoud en afschrijving bedragen te zamen 1881.05, zoodat hierop een verlies is geleden van f 77.14. Op het Badpavil joen is ontvangen aan pacht f 2640, af schrijvingen op gebouw en inventaris totaal f 2650.26, onkosten en onderhoud totaal door'de vennooten geleden verlies, bedraagt 862.30. De Voorzitter, de heer Biersteker, brengt den heer Nijpels dank voor het uit brengen van dit uitvoerig verslag, en zal gaarne op- of aanmerkingen hieromtrent vernemen. De heer D. H. Grunwald spreekt zijne bevreemding erover uit, dat de ven nootschap thans nog met verlies moet wer ken. Een particulier zou zeer zeker een dergelijke wijze van exploiteeren niet vol kunnen houden. Als we zien, dat in andere plaatsen steeds ioonende exploitatie-reke ningen worden verkregen, bevreemdt het wel eenigszins, dat zooiets hier niet moge lijk is. Weliswaar heeft men ruim afge schreven, maar spr. had toch verwacht, dat de exploitatie, zooal niet loonend, toch ook geen verlies zou opleveren. Waar in het verslag gesproken wordt van de vele aan vragen, die men moest afwijzen, had men Volgens spr. meening, daarmede bij de be paling der huurprijzen wel rekening kunnen houden, en zoo wellicht de exploitatie loo nend tnaken. De heer Biersteker wijst er op, dat inhet verslag gezegd wordt, dat voor dit jaar (1926) de prijzen verhoogd zijn. Men moet evenwel in het oog houden, dat er vrij belangrijke afschrijvingen hebben plaats gehad. Een particuliere onderneming zou niet zooveel kunnen afschrijven. Zoo zijn b.v. de oprichtingskosten bijna geheel afge schreven; ook zijn vele verbeteringen aan gebracht, waardoor alles er nu florissant en aantrekkelijk uitziet. Dat drukt natuurlijk op de exploitatie de eerste jaren. Ten twee de yerlieze men niet uit het oog, dat Huis duinen nog niet de badplaats is, zooals de heer Grunwald zich die denkt; er moet veel propaganda worden gemaakt om de men schen naar hier te krijgen. Hoofdzaak bij de oprichting onzer vennootschap was niet het finantieele, doch het ideëele: den stoot te feeven aan de ontwikkeling der badplaats. Daarom moeten wij ook voorzichtig zijn met het vaststellen var te hooge prijzen, anders schrikken wij de menschen af. De heer Grunwald kan zich met de finantieele politiek" der vennootschap zeèr goed vereenigen. Men kan evenwel nog op andere wijze propaganda maken voor onze badplaats, door het aanleggen van een lijst van namen van badgasten uit andere plaat sen, die steeds deze namen publiceeren, en hen dan een circulaire te sturen. Spr. vraagt een lijstje van de nog openstaande villa's; hij spreekt nog al eens iemand en zal dan Huisduinen aanbevelen. De Voorzitter merkt op, dat de Vereeniging voor Vreemdelingenverkeer „Helder's Belang" reeds bezig is met het verzamelen van zoo'n naamlijst De heer N ij p e 1 s wijst op verschillende publicaties omtrent! Huisduinen in gidsen, in de bladen, enz. Er komt al eenige be kendheid. De heer P. Th. Luyckx vraagt voor taan het financieele verslag voor aandeel houders ter inzage te willen leggen. Ook vraagt spr. of de door de gemeente gefour neerde gelden voor den nieuwbouw verband houden met de rentegarantie van de ge meente. Ten derde of het niet beter is, als blijkt, dat de pachtsom te hoog is, de exploi tatie openbaar aan te besteden. De Voorzitter antwoordt hierop ten eerste, dat het verslag overeenkomstig de statuten een week voor de aandeelhou ders ter inzage ligt, ten tweede, dat de geld- leening van f 50.000 los staat van de rente garantie betreffende het aandeelenkapitaal, ten derde, dat het er 'in de eerste plaats op aan komt een geschikt exploitant te heb ben. Weliswaar is thans de pachtsom in andeten vorm gesteld, maar de verwachting is, dat de opbrengst hooger zal zijn dan verleden jaar. De heer Terra maakt eene opmerking betreffende de annonceering der vergade ring. De Voorzitter antwoordt, dat men de aandeelhouders niet ho'ofdelijk con voceeren kan, omdat de aandeelen verhan delbaar zijn en wij niet weten in wiens han den ze zijn. Aankondiging dezer vergade ring is geschied volgens de statuaire bepa lingen. Overwogen kan worden of nog een extra-aankondiging kan geschieden. Het verslag en finantieel overzicht wor den met algemeene stemmen goedgekeurd. De Voorzitter brengt een woord van dank aan den fd. directeur, den heer Nijpels, voor het vele werk, voor de ven nootschap door hem verricht, ook in het bizonder wat deze nieuwe woningen betreft De vèrgadering toont door applaus het met deze woorden eens te zijn. Ook brengt spr. dank aan het gemeentebestuur, dat ons steeds op alle mogelijke manieren steunde en hielp, en zonder welks ruggesteun wij zeker niet bereikt, hadden wat thans tot stand gekomen is. .Aan den tér vergadering aanwezigen heer Burgemeester verzoekt spr. dezen dank aan de gemeente te willen overbrengen. 'Hierna is aan de orde de verkiezing van een commissaris. Aftredend is de heer H. Nijpels, die met 59 stemmen herkozen wordt, de heer Bok kreeg 3 stemmen. Des gevraagd, verklaart de heer Nijpels de her benoeming gaarne te zullen aanvaarden. Medegedeeld wordt, dat het dividend a 5 van 1 Juli af betaalbaar wordt gesteld bij de Middenstandsbank alhier. De Voorzitter deelt nog mede, dat de vennootschap de nieuw-aangekochte of ficierswoningen op het Galgeveld den naam „Tillenhof" heeft gegéven, teneinde daar mede de herinnering aan het oude Tillenhof levendig te houden. De vijf woningen naast het Paviljoen zijn bijna gereed en zien er aardig uit. Aanvankelijk hadden wij over wogen deze vergadering te Huisduinen te houden, maar wij durfden om het ongesta dige weer dit niet goed aan. De huizen zijn evenwei voor aandeelhouders ter bezichti ging. Hopen wij, dat ze mogen strekken tot meerderen bloei dtr badplaats! Bij de Rondvraag worden nog enkele punten ter sprake gebracht. .De heer Terra bespreekt de mógelijkheid het duin vóór de nieuwe woningei\_te vervlak ken, van beneden kan men niet op het strand zien. De Voorzitter antwoordt, dat dit in geen geval zal worden toegestaan, aangezien Waterstaat al het mogelijke doet ZONDAG 80 MEI Ned. Herv. Gemeente. Nieuwe Kerk (Weststraat): Geen dienst. Westerkerk: 's Morgens 10.30 uur, Ds. C. O. de Kloet. Onderwerp„In Gods licht...". Evangelisatie (Palmstraat): 's Morgens 10 uur, Ds. A. Verwaal, van Alkmaar. Huisduinen: Geen dienst. Jullanadorp: 's Morgens 10.30 uur (N. T.), Ds. W. A. F. van Dijk, van Helder. Zendingsgebouw „Ster der Hoop" 's Avonds 8 uur, Ds. T. Doevendans.Wz. Anna Panlowna. 's Morgens 10 30 uur (N. T.), Ds. Groene- veld, van Wieringerwaard. Geref. Kerk (Spoorstraat): 's Morgens 10 uur en 's avonds 5.30 uur, Cand. R. Bronkema, van Grand Rapids. Chr. Geref. Kerk (Steengracht): 's Morgens 10 uur en 's avonds 5 unr, Ds. B. van' den Berg. Oud Geref. Kerk (Hoogstraat): 's Morgens 10 uur en 's avonds 5.80 uur. Doopsgezinde Kerk: 's Morgens 10 uur, Ds. M. Onnes, (op beroep), van Westzaan. Lnthersche Kerk: 's Morgens 10 uur, Ds. K. P. O. A. Gram berg, van Enkhuizen. Leger des Hells (Spoorgracht 88). (Voor iedereen toegankelijk), 's Morgens 10 uur, Heiligingsdienst. 's Namiddags 8.30 uur Openluchtmeeting, b. h. Koningsplein. 's Avónds 8 uur, Opwekkin gssamenkomst en Verios8ingöbijc:>ukomst. Ingezonden Mededeellng. «welen dadelijk rerzorgd wor den. Wrijf de rentuikte deeleo opwaart» met Akker'» Kloot- terbalsem en zwachtel ze. Doe dit s morgen» en 'a avond» opnieuw. Akker'» Klooster- balsem maakt Uw spieren weder lenig en is een heerlijk wnjfmiddel bij spit, stramheid fa de ledematen, stijven nek spierpijn, ischias, rheumatiek, jicht, lendepjja AKKER'» ook onovertroffen bij brand en snqwonden, huiduitslag, zweren, aambeien en wio-^ terbanden en voeten. b potten van 20 Cs. fO50J0Gr.fL.. om duinvorming te bevorderen en te ver sterken. De heer N ij p e 1 s wijst er op, dat men zeer veel moeite had de vergunning voor dezen bouw te verkrijgen, en de B u r- gemeester merkt op, dat Waterstaat steeds bezwaren heeft tegen het bouwen in de duinen. Hierover wordt nog nader van gedachten gewisseld. De heer Grunwald bespreekt de kwestie van te koop aangeboden aandeelen. Zijn die aan de N. V. zelve wel eens aange boden? vraagt spr., en is het niet beter de nog in het bezit der N. V. zijnde effecten voor aandeelen te ruilen? Ook hierover wordt van gedachten ge wisseld. De Voorzitter merkt qp, dat het effectenbezit der N. V. slechts uiterst gering is en dient om een kleine reserve te houden voor noodgevallen. De heer N ij- p e 1 s stelt daar tegenover, dat het door de gemeente toegezegde bedrag van f 50.000 nog lang niet gebruikt is, en dat z. i. het resteerende bedrag, waarover wij zouden kunnen beschikken, de beste reserve is, die we kunnen wenscnen. Het is altijd aan te bevelen de aandeelen van de openbare markt terug te nemen; wij versterken qnze positie daardoor ongetwijfeld. Als eventueel aandeelen aan de vennoot schap worden aangeboden, zal worden over wogen hoe in deze te handelen. De heer Terra brengt de beplanting van den Huisduinerweg ter sprake, die een mislukking is geworden. Spr. acht het beter die beplanting maar weg te nemen en den weg te verbreeden. De Burgemeester antwoordt, dat vooralsnog de gemeente hiervoor niet veel voelt om de groote on kosten. In vergelijking met andere plaatsen is de toestand hier niet zoo slecht. In dit verband wijst de heer N ij p e 1 s op het nog onbestrate gedeelte Javastraat van het voor malig schuthok tot den Huisduinerweg. Onder dankzegging aan de aanwezigen voor hun tegenwoordigheid en met eene opwekking om reclame te maken voor onze badplaats, wordt de vergadering vervolgen» gesloten. Het motorongeluk op Pinkster-Maandag. Het motorongeluk langs het N.-H. Ka naal ter hoogte van het Zand, waarvan wij onder het politierapport van I)onderdag melding maakten, schijnt van zeer ernstigen aard te zijn geweest. De bestuurder, de heer Mol van de Bas singracht, die in ernstigen toestand naar het Hospitaal werd overgebracht, is nog steeds niet bij kennis gekomen. Omtrent de oorzaak van het ongeluk is niets positiefs bekend. Men vond den heer Mol aan den kant van den weg en vermoedt dat hij met 2jjn motor in het z.g. paardlen- pad is uitgegleden. De heer M. was pa» eenige dagen in het bezit van den motor.

Heldersche Courant | 1926 | | pagina 11