GEMENGD NIEUWS breezand. Dondetdagmiddag is te Zaandam de 86- legerberichten. - TEXEL. 24 en 25 Mei zijn van hier verzonden: 1282 lammeren, 26 koeien, 21 varkens, 17 kalveren, 1 schaap. 27 Mei rijn met 3 stoomschepen en 3 motoren verzonden: 6132 lammeren. Burgerlijke stand van Texel van 22 t/m 28 Mei 1926. GEBOREN Pieter, z. v. Roelof Stoep- ker en Willemina Maria Druif; Dirk [o- hannes, z. v. Gerrit Bakker en Johanna Hendirika de Waard. GETROUWD: Marinus Jan Oele en Soutje van der Kooi. Sjoerd! isser en Jo hanna Maria Catharina Dernison. W illem Boon en Anna Mina Moerbeek. OVERLEDEN:. Grietje Hammer, 83 jaar, weduwe van Jacobus Rijk. Lornelis Garritsen, 75'jaar, weduwnaar van Mart je Lap. Grietje Dekker, 69 jaar, gehuwd met Wijbrand Kooiman. Maartje Houdewind, 83 jaar, weduwe van Jan Brouwer. Er zal half Juni eenfancy-fair worden gehouden ten bate van de muziektent en van de muziekvereeniging „Concordia", en wel in de tent van Benema en Holtiea, welke op het terrein voor de zaal van den heer Borst zal worden geplaatst. SCHAGEN. Uitslag der verkooping te Anna Pau- lowna op 28 Mei, ten overstaan van no- taris O. L. v. d. Bergh, te Schagen. Smederij met travaille benevens woon- huls, schuur en erf aan de Van Ewijck- sluis, getn. Anna Paulowna, groot 2,40 Are, eigendom 'van den heer S. Kuiper, aldaar. Kooper A. Liefhebber, te Anna Paulowna, voor f 2120. Het Schager marktfonds ter .verzeke ring van afgekeurd slachtvee verkoos op zijn vergadering van 27 Mei tot voor zitter de heer D. Timmerman, aldaar. De heer G. H. A. Bijwaard, particulier klerk aan het kantoor van registratie en domeinen te Schagen, is benoemd tot rijksklerk te Deventer. -WIEREVGEN. J.l, Woensdagavond vergaderde de ver- eeniging ter bevordering van getrouw ■ohoolbezoek in het Hotel de Haan. Aan wezig waren 10 leden. De voorzitter den heer N. J. Poel opende de vergadering met een hartelijk woord van welkom. Spr. betreurde dat zoo weinige belanghebbenden ter vergadering ver schijnen, daar toch de meeste leden dit voor hunne kinderen wel konden doen. Do Voorzitter verzocht hierna de secre taris, den heer L. Spaander, de notulen te willen lezen. Deze worden na gelezen te zijn zonder op- of aanmerking goed gekeurd. Mej. Anijas en Mej. Duijvetter werden verzocht zich te belasten met het nazien der rekening welke in orde werd bevon den. De Voorzitter dankte de penning- meesteresse Mej. Zwan voor haar richtig beheer. 1 Bij de bestuursverkiezing wegens af treding van den secretaris die niet meer in aanmerking wenschte te komen werd de heer His Wilms met algemeene stem men tot secretaris benoemd, die de be noeming aannam. Verder werd besloten om met lijsten bij de inwoners te circu- leeren om gelden te verzamelen voor het a.s. schoolfeest. Van de aanwezigen stelden enkele zich hiervoor disponibel, verder zullen nog eenige leden die niet ter vergadering waren, worden aangezocht. Besloten werd om met de oudste kinderen een reisje naar Amsterdam te maken en wel op 29 Juni a.s., en het feest voor de kleine kinderen te houden daags voor de groote vacantie. De rondvraag niets meer opleverend, sloot voorzitter de vergadering met dank zegging voor de opkomst der aanwezigen. vóór een motorwagen van lijn 3. Hoewel de bestuurder electrisch remde', reed de wagen nog een eind weegs door. De jongen werd meegesleurd. De geneeskundige diénst bracht hem naar het ziekenhuis aan den Coolsingel over, waar hij kort na aankomst is overleden. Ontzettend auto-ongeluk bQ Zeist Gisterenmiddag pl.m. een uur heeftop den Driebergenschen weg nabij Zeist een ontzettend auto-ongeluk plaats gehad. Toen de groote autobus in do richting Driebergen reed, werd alle uitzicht be nomen door den zwaren rook van een uit de tegenovergestelde richting nade rende stoomtram, die gevold werd door een electrische tram van O.S.M. De chauffeur van de auto meende ook een auto te zien naderen, week daarom toen de stoomtram gepasseerd was naar rechts op de rails, maar werd toen door de dadelijk volgende electrische tram over de heele lengte door midden gereden. De gevolgen waren ontzettend: één dame werd dood opgenomen, alle inzittende passagiers bleken zwaar verwond, even als enkele passagiers uit de tram. Alleen de chauffeur en de conducteur van de bus kwamen er vrij goed afzeven slacht offers zijn dadelijk naar het ziekenhuis vervoerd; een passagier werd krankzin nig. De regen is vermoedelijk oorzaak, dat de rook van de ouderwetsche tram locomotief over den weg bleef hangen en alle uitzicht wegnam. (Binnenland.) Op avontuur. Men schrijft aan de „N. Rott. Crt." uit Alkmaar Eenige dagen vóór Pinksteren werd een chauffeur alhier aangesproken door een net gekleed 18-jarig meisje, dat hem vertelde zonder onderdak en zonder geld te zijn. Hij ontfermde zich over haar en wist een ge huwd vriend te bewegen, haar eenige diagen onderdak en logies te verschaffen, totdat het meisje hier een betrekking zou krijgen. Alles ging goed, zelfs bezochten zij geza menlijk een bioscoop en een danshuis, tot dat de kost juffrouw Zondagmorgen haaf portemonnaie, inhoudende ongeveer f 19 huishoudgeld, vermistte. Overal werd ge zocht, ook door de logeergast, doch zonder resultaat, het vermiste was nergens te vinden. Omstreeks half twaalf dien morgen ver trok de gast om een uitstapje te maken naarbchoorl. Toen kwam aan het licht, dat zij, die zonder geld heette te zijn, een bank biljet van f 10 in betaling had gegeven voof een tramkaartje. Dit wekte wantrouwen op, aangifte bij de politie volgde en uit een door de recherche ingesteld onderzoek bleek, dat zij1 vermoedelijk naar Helder was vertrokken. Zij werd inderdaad aldaar aan gehouden en bij haar verhoor bekende zij zich de portemonnaie met inhoud te hebben toegeëigend. Zij had daar goeden sier van gemaakt, want bij haar fouilleering was nog slechts 1V» cent en de portemonnaie in haar bezit. Zij is naar het Huis van Bewaring te Alkmaar overgebracht. Men zie verder het politierapport. k Onder de tram gevallen. Gistermorgen is op de Gedempte Glas haven te Rotterdam de 14-jarige kantoor bediende F. B. met zijn fiets geslipt, juist Van een ladder gevallen. Inlijvins. Qp 1 Jlunl a.e. zullen de dienstplichtigen dar jarige glazenwasscher D. Taanman, ter- 11°htlng' 1^m\ 20 b0etemd yoor kuaV wijl hij glazen stond te wasschen, met zijn worden ingelijfd. ladder gevallen. De man was op slag dood: Het vreeslijk auto-ongeluk, dat ge schiedde op tien Driebergschen weg ter hoogte van de buitenplaats „Moleniboaoh" moe tin hoofdzaak worden tóegeoshreven aan het gebruik van de rookverspredden- de tramlocoanotlef, die althans op drukke verkeerswegen uit den tijd moet worden geacht en afgezien van den hinder, die ten allen tijde van een dikken vlezen rook wordt ondervinden, een voortdurend ge vaar oplevert. Herhaaldelijk is in den gemeenteraad over den hinder van den verpestenden rook geklaagd, maar ook na de vervan ging van de stoomtrams der O. S. M. door electrische trams op het traject Amers foort—Zeist—Rhenen—Arnhem, genieten de bewoners langs dezen belangrijken verkeersweg vah tijd tot tijd nog van het passeeren van een goederentram, getrok ken door zoo'n rookbrakende looomotlef. Zoo'n goederentram was ook gisteren tegen één uur uit Zeist vertrokken en ver spreidde op den Driebergschen weg bij regen en windstilte een dikken rook, die over den weg bleef hangen en alle uit zicht benam; De luxueuze Parlorcar van den ondernemer Van Setten te Drieber gen reed in dezelfde richting. De chauf feur Knechtjes, die als uiterst bekwaam eu voorzichtig bekend staat, kon absoluut niet meer vooruitzien en was daardoor nog zoo voorzichtig zijn kopiiebten te ontste ken en vaart te verminderen. Plotseling de lichten van een tegemoetrijdende auto ziende, haalde hij zoo ver mogelijk naar rechts uit, waarbij hij blijkbaar op de tram baan is gekomen. Juist nadat hij zijn stuur had omgegooid om de tram weer te ver laten werd de bus rechtsvoor gegrepen door een uit de richting Driebergen ko mende electrische tram, met het igevolg, dat heel de redhter-zijwand van de bus van voor tot achter werd afgereten. De schok was ontzettend, op een afstand van 3 a 400 m. werd de harde slag ge hoord. Ook volgwagens van de tram ver- toonen het spoor van de gruwelijke aan raking, terwijl de motorwagen zwaar werd beschadigd. Door zooveel mogelijk op zij te gaan heeft de trambestuurder zijn leven gereö, daar zijn standplaats werd ingedrukt Onmiddellijk werden doctoren en politie opgebeld, waardoor vrijwel dadelijk de eerste hulp kon worden verleend. Het schouwspel was ontzettend. De 64-jarige mevrouw Staveren—Van der Land, die spoedig overleed, woonde even verder aan den Driebergschen Weg en stond al ge reed om uit te stappen. Voorts was ernstig gewond de heer Van der Grift uit Driebergen, die later naar de Rijksklinieken te Utrecht moest wor den overgebracht. Zijn toestand schijnt wel het ergste te zijn. Verder werden zwaar gewond opgenomen de heer Van Nierop uit Doorn en mej. Van Dijk uit Doorn met een jonger zusje. De heer De Vries uit Oegstgeest bekwam hoofdwon den, dooh kon later op eigen gelegenheid naar zijn woonplaats vertrekken. Door het gekerm der gewonden en het gezicht van de slachtoffers en de ruïne werd een juffrouw zoo gelchokt, dat men aanvankelijk dacht dat zij waanzinnig was geworden. Later in den middag scheen de toestand van de patiënte nogal mee te vallen. In de tram kregen verschillende perso nen kwetsuren door glasscherven, waarbij mej. Bongers uit Zwolle behalve snpden over het hoofd een gekneusden schouder opliep. Zij werd later per auto naar Amers foort gebracht. De politie heeft zioh uitstekend van haar taak gekweten. In korten tijd wa ren alle gewonden naar het ziekenhuis overgebracht^ waar de gemeente-artsen Tjeenk Willmk en Van Loghem de ge wonden behandelden. Daar de chauffeur links voor in den wagen zat is hij er met enkele lichte schrammen afgekomen, evenals de con ducteur. De luxueuse Parlorcar, die twee jaar geleden voor 25.000 werd aangekooht voor den dienst UtreohtArnhem, is ver zekerd. Door den trein overreden. Gisterenmorgen .omstreeks half viei; is op het baanvak DelftDen Haag nabij het Haantje de 34-jarige losse spoorwegarbei der L. v. d. Berg door een posttrein over reden en gedood. De man was. gehuwd en was Woonachtig aan de Gasthuislaan te Delft. INGEZONDEN. Helder, 25 Mei 1926. Aan de Redactie der Heldersche Courant. Geachte Redactie. Ondergeteekende verzoekt beleefd een klein plaatsje in uw veelgelezen blad, naar aanleiding van een ongeval, den heer B. overkomen op Woensdag iy dezer des na middags, bij aankomst der Texelsche boot „Marsdiep in de haven van Texel. De heer B. (die slecht van gezicht is) is bij het afgaan van de loopplank (zonder leuningen) in de haven geloopen. Wonder boven wonder is dit ongeval goed af geloo pen, hetgeen voornamelijk te danken was aan de tegenwoordigheid van geest van den heer Lambert Kaan, woonachtig te Texel, die met levensgevaar B. heeft gered, het scheelde echter niét veel of twee menschen- levens waren hierbij te betreuren geweest. Hulde daarom aan den kranigen redder, die ik tevens langs dezen weg namens echt- genoote en familie hartelijk dank breng voor zijn moedige redding. Ik vraag mij echter af, zou dit ongeval gebeurd zijn, indien bij het in 't gebruik nemen van de boot tevens een loopbrug voorzien van leuningen was in dienst ge steld, te meer, daar het in de haven van Oude Schild bij laag water een heele toer is over een loopplank (zooals thans in ge bruik) goed en wel den wal te bereiken. In verband met de veiligheid der passa giers gevoelde ik mij verplicht dit ongeval onder de aandacht van de Directie der N. V. „Texels Eigen Stoomboot-Onderne ming" te moeten brengen, in de hoop, dat maatregelen zullen worden getroffen, op dat in den vervolge dergelijke ongevallen worden voorkomen. Tevens nog een verzoek aan genoemde Directie om voortaan de automobielen, die mede voorden vervoerd, zoodanig op de boot te doen plaatsen, dat passagiers bij aan komst kunnen'afstappen alvorens de auto mobielen enz. worden gelost, dit om het lange wachten der passagiers te voorkomen. Bij voorbaat dankend voor de plaatsing, W. B. Geachte Redactie. Met dank voor de inzage van boven staand ingezonden berichtje, kan ik er mede volstaan, den inzender W.'B. detj raad te geven in het vervolg eerst inlichtingen Ier I plaatse in te winnen, alvorens zich tot u., pass. 27 Mei Vlieringen. STOOM V A ARTBERICHTEN. Stoomvaartmaatschappij Nederland. Batoe, u., pass. 28 Mei Gxaveaend. Erngigano, t., 28 Mol te Suez. Grotius, u., 27 Mei v. Bolawam. Roepat, 28 Mei te A'dam. Rondo, u., 27 Mei v. Suez. Kangean, t., 26 Mei te Londen. Prins der Nederlanden, u., 26 Mei v. Buez. Prinsee Jhiliana, 11.27 Mei v. Southamarton. Kon. Hollandsehe Lloyd. 'Dreohterland, u., paae. 28 Mei Vllaelngen. FLandria, u., 28 Mei v. Bahia. Oranla, t., 28 Mei v. Bohla. Waterland, ui., pens. 28 'Mei Femando No- roniha. Zeelandia, t„ 28 Mei v. SeutharnptodL Maasland, u., 26 Mei te Rlo Grande. Aanatalland, 27 Mei te R'dam. Gelria, u., 27 Mei Southampton. Kon. Ned. Stb. Mij-—Kon. West-Ind. Maildienst Achillee, 28 Mei te A'dam. A-ree, 27 Mei v. Delfzijl. Adonis, 27 Me4 te Lissabon. Almelo, 28 te A'dam. Aurora, 27 Mei te Boirrtana. Amsterdam, 26 Mei te Valparaino. Berenlce, 27 Mei te Flume. Breda, 27 Mei v. Callao. Grijnssen, 28 Mei v. A'dam. Erato, 27 Mei te SJtntander. Euterpe, 28 Mei te A'dam. Hebe, 27 Mei v. Lissabon. Hector, pass. 27 Mei Vllssiugen. IrU, 27 Mei v. A'dam. Juno, u„ 27 Mei te San JHian do Porto Rloo. Lotte, 25 Mei te Oonstantlnopel. Mlnerrva, 26 Mei v. Valencia. Niclcerie, u., 26 Mei te Madera. Nero, 26 Mei te Donzig. Nereus, 27 Mei v. Barcelono. Oberon, 27 Mei te Genua. Pollux, 26 Mei te Oonstantlnopel. Rhea, 26 Mei te Kingston (Ja.). Saturnus, 27 Mei v. Cavalla. Theseus, 27 Mei te Sattia. Ulyises, 28 Mei v. A'dam. Vernis, 28 Mei te R'dain. Kon. Paketvaartmaatschappij. Roozeboom, 28 Mei te Port S&ld. Van Goéne, 28 Mei v. R'dam. Balcyon Lijn. Flensburg, 26 Mei te R'dami. Stad Zaandam, 27 Mei te Galat». Stad Zwolle, pass. 27 Mei Zea. Holland—Afrika Lijn. Blommersdijk, u„ pass. 28 Mei Vliaelngen. Saleier, 28 Mei te Hamburg. BHliton, 11., 25 Mei te Zanzlbar. Meliskenk, t., 2? Mei te Suez. VISSOHERIJBERIOHTEN. 27 Mei. Aangebracht door 9 kordera: 768 tongen per stuk 0.25—0.35; 880 kleine tongen per stuk 0.08—0.10,. 1 tarbot 7, 67 kleien eohol per kist 4.40—6.40, 12 kisten eohar per kist 1.76—2.50; door haring- en geepvlssobere: 1850 tal haring per tal 0.60—0, 120 tal geep por tal 8266.20, 800 kg. onajorte per kg. f 0.80026. 28 Mei. Aangebracht door kordene: 330 tongen! per stuk 0.80—0.86, 170 kleine tongen per stuk 0.10, 24 kisten schol per kist 4.50—6.60, 10 kisten schar per kist 1.76—2.50; door ^haring- en geepvieschers: 686 tal haring per tal 0.60—2.80, 148 tal geep per tal 4—0.60, 886 kg. ansjovis per kg. 0.82; door roggen- viasohers: 96 roggen per stuk 0.66—0.71. MARKTBERICHTEN. Eierveillng Behagen van 27 Mei. 50644 kipeleren: bruin; ongewogen 5 fi.40, 80—88 kg. 5.20—6.50; wit: ongewogen 4.70-6.20, 26-28 kg. 4.80-4.90, 28-80 kg. 4.90-6.20, 30-88 kg. 5.20-6.40; 12725 eendeieren: ongewogen 4.604.90. Allee per 100 stuks. Nederlandsche Eierveillng Amsterdam. 28 Mei. De prijzen waren heden weder hoo- iger tengevolge mn vlugge kooplust. Wij ver wachten voor de komende week zelfde notee ring. Men besteedde heden in Amsterdam: Kipeieren, wit: 64/56 5.20—5.40; 66/58 5.10-6.80; 66/60 6.46-6.16; 60/62 6.76— 6.40; 62/64 6.806.70; 66/68 6.76-7.26. jKlpeleren, bruin: 56/68 5.65—6.95; 68/60 5.96-6.15; 60/62 6.15-6.65; 62/64 6.66— 6.65; 64/66 8.65-7.06. Eendeleren 4.80—6.50. schrijven te zetten. Had in dit geval W. B. zulks gedaan, dan had hij bovenstaande Tegelen niet ge schreven. De Directie van T.Ë.S.O. MARINEBERICHTEN. Hr. Ma JS XHT. IHt. Ms. K XTTT is gisterenmiddag 6 uur Kaap Dungeness gepasseerd. Allee wel aan boord. Hr. Ms. „Gelderland*. De kruiser Gelderland is Vrijdagnamid dag in de Aansterdaimsohe 'haven aange komen. De bodem heeft ligplaats gekre gen aan de z.g. Engelsohe boeien tegen over den steiger van de HollandAme- ri ka-lijn. Hr. Ms. „Sumatra". Hr. Ma Sumatra vertrok gisteren uit Amsterdam naar zee voor een oefenreis, welke tot Juli duurt. De bodem zal, waarschijnlijk in Septem ber, van Amsterdam naar Indië vertrek ken. Bij beschikking van don1 min. van marine a. i. is de luit. ter zee le kl. C. E. L. Helfriah toegevoegd aan den commandant van het' oefe- ningseek&der en zal hij in verband daarmede inschepen aan boord van Hr. Ms. Tromp. Bevorderingen. Bij Kon. Besluit van 15 Mei 1926 zijn de le luit. A. Noordwijn van het reg. kust-ert. en J. Marech&l van het 6e reg. veld-art. benoemd en aangesteld tot kap. bij het rag. kust-ar. De -kap. Marechal wordt 'belast met het be vel over de le sohooloomp. van dit reg. Bevordering onderofficieren. In ons nummer, van Zaterdag j.l.' vermeld den wij onder het 'hoofd „Opleiding voor eerg.- maj.-instr." abusievelijk, dat tot een in den winter 1926/1927 te houden cursus voor den rang van serg.-maj.-instr., sergeanten zouden kunnen worden toegelaten, die in het jaar 1924 in dien rang zijn aangesteld1. Omdat naar aanleiding van dat 'bericht ver keerde gevolgtrekkingen1 zijn gemaakt zij hier bij medegedeeld, dat deze cursus niet betreft de sergeanten van- de aanstelling 1924, doch van 1914. Alzoo een cursus ter verkrijging van de geschiktheid voor den rang van eerg.- maj--4ne.tr., welke cursus gevolgd kan worden door sergeanten, die reeds ruimi 12 jaar in den onderofficiersrang dienlen. Het volgen van een cursus voor hootgeren rang en het verkrijgen van de geschiktheid voor dien rang wil echter niet zeggen, dat men ook maar binnen afziembaren tijd bevordering zal m&kien. Hoe weinig rooskleurig het op het oogen blik voor de beroepsonderoff. met het vooruit zicht op bevordering gesteld is, blijkt uit het feit, dat van de categorie .waarin de laatste jaren nog de meeste bevordering werd ge maakt, n.1. de administratieve onderoff., in de laatste 15 maanden 18 serg. of fouriers wer den aangesteld tot serg.-maj.-adm., waarvan de jsngste 19 dienstjaren als onderoff. had. .Voor de instructieve onderoff. is de toe stand zooal niet slechter, dan toch ook zeker niet gunstiger. Intuseohen wachten de beieepeonderoff. al jaren op de voor hen eenige mogelijkheid om ook nog eens bevordering te maken, n.1. de in voering van de periodieke bevordering. Randfonitein, 27 Mei v. Bei ra. Rietfontein, t. 26 Mei v. Kaapstad. Nias, u., 27 Mei te Antwerpen. Holland—Amerika Lijn. tVw.-m 27 Me4 v. Vera Cruz. Kinderdijk, wezd 29 Mei voor den N. Winter weg verwacht. Neesian, 28 Mei v. R'dam. Spaarndom, pass. 28 Mei Oueesant. Veendam, pass. 27 Mei Lizard. Rotterdam, pass. 26 Mei Cape Race. Burgerdijk, 27 Mei v. Vlgo. Dreohtdljk, 27 Mei v. Antwerpen. Kinderdijk, 27 Mei v. Hamburg. Noorderdijk, 26 Mei v. Llverpool. HollandAustralië Lijn. Almkeik, u., 26 Mei v. Penang. Arendskerk, u., pass. 27 Mei Vlieeingen. Abbekerk, 27 Mei te Hamburg. HollandBritsch-Indië Lijn. Schiedijk, u., 26 Mei v. Rangoon. Streefkerk, t., 26 Mei v. Port Baid. Andijk, 28 Mei v. R'dam. HollandO.-Azië Lijn. Ouderkerk, u„ 27 Mei v. Penang. Gernma, u., 26 Mei v. Genua. Oostkerk, t., pass. 26 Mei Segree. Ouderkerk, t., 27 Mei v. Penang. Zosma, u-, 27 Mei te Antwerpen. Holland—West-Afrika Lijn. Heider, 28 Mei te R'dam. Rotterdamsche Lloyd. Indrapoera, u., 28 Mei v. Mareellle. Palembang, t., 27 Mei v. Belawan. Samarinda, 28 Mei te Batavia. Tabanon, 28 Mei te R'dam. Jhcatra, u., 28 Mei v. Suez. Patrio, t„ pass. 27 Mei Perimi. Soekaboemi, u 27 Mei v. Sabong. Blitar, u., 26 Mei v. Genua. Deli, t., 26 Mei te Londen. Modjokerto, t., 26 Mei v. Port Said. Tapanoeli, t., pass. 27 Mei Perim. Kedoe, 27 Mei te Batavia. RotterdamZ u id-Amerika Lijn. Zijlddjk, 28 Mei te Hamburg. Stoomvaartmaatschappij Oceaan. Astynax, vertr. 25 Mei v. Port Said. Phrontis, pass. 27 Mei Perim. Prium, 27 Mei v. Padang. Burymedon, 27 Mei v Belawan. Teiresias, 28 Mei te A'dam. Peisanïder, 28 Mei v. Batavia. Machaom 28 Mei te R'd-om. M-erionee, 26 Mei v. Port Swettenham. Polydorus, pass, 26 Mei Gibraltar. Emzetco Lijn. Jonge'Jacobus, 26 Mei v. Genua. Jonge Anthony, 28 Mei te Gravesend. Java—ChinaJapan Lijn. Tjleondarl, 27 Mei v. Shanghai. Tjitaroem, 27 Mei te Shaahal. Sitoebondo, 25 Mei v. Paramaribo. Java—New-York Lija Veendijk, 27 Mei te Newport-Newé. Modioen, 27 Mei te Soerabaya. Gevonden Voorwerpen. Aan het Hoofdbureau van Politie alt gevonden terug te bekomen: een rijwielbelattingmerk, een strikje, een kinderportemonnaietje met inh., een kora len ketting, een kinaertaschje met inh., en een grijze dameshandschoen. Aan de adressen: D. Plas, Kuiperstr. 28: een armband (zil veren). D. Rijk, Doolhof 6: een dames lakschoen. Van Wijk, Binnenhaven 79: een zilveren broche. T. Kapitein, Langestr. 73: een rozenkrans. Dienaar, Walvischstr. 30: een zweep. P. v. d. Vliet, Stationsstr. 25: een zilveren dameshorloge in armband. Middenstraat 121: een jonge herdershond. J. Cornielje, v. d. Duin v. Maasdamstr. 16: een portemonnaie met inh. F. Bakker, Weezenstr. 41een portemon naie met inh. De Ridder, Spoorstr. 124: een huisdeur- sleutel. P. Slort, Californiestr. 10: een damespor- temonnaie met inh. G. Jutte, Diaconiestr. 25:%een speldje. Hoebe, Breewaterstr. 58:* een zilv. collier. Aan het asyl: een hond. H. Vos, v. Hoogendorpstr. 53:'een gouden broche. Nobels, Basstraat 39*: een gouden ring. J. Visser, Onrust 21: een paardendek. Snikkenburg, Leliestraat 47: een kinder- portemonnaitje met inh. J. de Klerk, Breewaterstr. 56: een bruine koffer met inh. Sülzle, P. Heinstr. 32: een bruine jon gensjas. 1 Tiessen, Weezenstr. 10: een kojperen sleu tel van een melkbus. Spoel, Paleissteeg 9: een portemonnaie met inh. Wuust, Anemonenstr. 37: een medaille. T. D. Egers, Bassingracht 26: een rijwiel- belastingmerk. Moens, Bothastraat 12: een pet. G. Kos, Californiestr. 31: een kinderpor- temonnaie met inh. Van den Berg, Polderweg 11: een zwarte kip. R. Til, Weststr. 8: een portemonnaie met inhoud. G. Roetman, Molenstr. 88: een portemon naie met inh. Griek, Vischstr. 22: een vulpen. Letter, 3e Emmadwarsstr. 1een haarspeld. A. van Binnendijk, Binnenhaven 69: een pak spijkers, potlooden en een schroeven draaier. 'G. Bak, v. Galenstr. 44: een 5 dG. gewicht. H. Nijpels, Plantsoenstr. 3: twee blauwe postduiven.- Van Weelde, Loods-gracht 1: een blauwe haarstrik. M. Pols, 2e Goversdwarsstr. xo: een rozen krans. In het asyl: een Duitsche herderhond. Burgerlijke stand van Helder van 27 en 28 Mei 1926. GEBOREN: W. Dekkers-Kramer, d.; BroueBcheepvaart, 1.; 0. Slikker-Vriee, d. OVERLEDEN: H. Stljgwr, 76 jaar. H. N.V. Texels Eigen Stpomb.-OndernemIng. Zomerdienst. Ingegaan 15 Maart 1926. Op werkdagen: Vertrek Texel: 6.— v.m., 8.v.m., 11.15 v.m., 2.40 n.m., 5.30 njn. Vertrek Helder: 7 v.m., 9.50 van., 12.15 n.m. 4.15 n.m., 6.40 n.m. Op Zon- en Feestdagen: Vertrek Texel: 6.— van., 8.—* v.m., 11.— v.m., 5.30 n.m. Vertrek Helder: 0.— vjel, 12.— xum., 6.40 num. TELEGRAFISCH WEERBERICHT naar waarnemingen verrioht ln den morgen van 28 Mei Medegedeeld door het Kon. Nederlandsoh Meteorologisch Instituut te De Bilt. Hoogste stand 769.6 te Vardö. Laagste stand 747J te Lerwick. Verwachting: Meest matige Z.W. tot W. wind, zwaar bewolkt of betrokken, waarsohijiiljjk eenige regen, zelfde temperatuur. t 1

Heldersche Courant | 1926 | | pagina 13