Bramlage's Weststraat 10 Groote halffjaarliiksche Opruiming Aanvangende: Ponderdag 1 Juli GEMENGD NIEUWS Ingezonden Mededeellng. StOPITllOOp-prllzen 81 G©ld bGSpöTO^ Een greep uit de massa: Colbertcostuums: I 7.40, I 9.30, 110.6O, 112.90 en hooger Mansbroeken: I 1.8B, I 2.33, I 2.BO en hooger Klnderpakles: I 3.B3, I 4.SO, I 3.90 en hooger Regenlassen: I lO.BO, 114.10, 11B.90 en hooger Restanten Overhemden, Boorden, Dassen, Bretelles, Hoeden en Petten Gevestigd sedert 1864 Uitsluitend solide goederen Ziet de uitstalkasten zeide dat de begroeting alleen in even wicht kan blijven als de commissies geer* nieuwe uitgaven verlangen noch toestaan De begrooting zou van dit jaar zonder deficit sluiten als twee hoofdvoorwaarden aanwezig zouden zijn, ten eerste dat de eoonomisohe toestand in den loop van het jaar geen verdere tegenslagen zou lijden, en ten tweede dat de Rijksdag de regee ring niet tot het neanen van nieuwe kost bare financieele maatregelen dwingen za) De kans op ontruiming van het Rijnland. In de commissie van buitenlandsohe zaken van den Rijksdag, die Zaterdag 1.1. bijeenkwam, werd door sommige leden ge wezen op de nota van 19 Juni 1919, ge- teekend door president Wllson, Olemen- oeau en Lloyd Geonge. In deze nota werd het vooruitzicht geopend, dat het Rijn land eerder dan de in het Vredesverdrag genoemde termijn van 15 jaar door de be zettingstroepen ontruimd zou kunnen worden, indien Dultschland blijk gaf van zijn goeden wil en voldoende waarborgen gaf voor de vervulling van zijn verplich tingen. De commissie was van oordeel, dat zul ke waarborgen als bedoeld door de onder teekenaars, reeds gegeven zijn door de onderteekening van het verdrag van Lon den en de verdragen van Locarno. Deze handteekeningen zouden weldra bekrach tigd worden door Dultschands toetreden tot den Volkenbond. De „Times" acht het niet onmogelijk dat stappen in deze richting binnenkort genomen zullen worden. Het proces Kutisker. In het proces Kutisker zijm Zaterdag de drie vertegenwoordigers van het openbaar ministerie aan het woord1 geweest. Zij, hebben de volgend© straffen geëischt: Tegen Iwan Kutisker wegens valschheid in geschrifte en aansporing van twee zijner medebeklaag- den tot het plegen van strafbare feiten In het geheel 6 jaar gevangenis en 10.000.000 mark boete of een dag gevangenis voor elke 10.000 mark, tegen Holzmann 2 jaar en 6 maanden gevangenis, tegen Strieter, die in Egypte vertoeft, 2 jaar gevangenis. Tegen alle overige beklaagden, o. a. tegen de beide zoons van Kutisker eischte het O. M. ge vangenisstraffen van ten hoögste 9 maan den. De vertegenwoordiger van het open baar ministerie meende, dat d© rechtbank, als zij verzachtend© omstandigheden in aan merking nam, zich belachelijk zou maken. De werkloosheid te Berlijn. Tn de afgeloopen week is het aanta1 werkloozen te Berlijn alweer met 6000 gestegen. Het bedraagt thans ruim 266.000 personen, waarvan or 208.000 ondersteund worden. Het hoogste aantal werkloozen had Berlijn in Januari 1924; toen waren het er 294.000. POLEN. Botsing tusschen socialisten en politie. To Inowrajlaw in Posen, het vroegere Hohensalza, X wilden sociaal-democraten ondanks het verbod! eon straatbetooging houden. Er had een botsing met de poli tie plaats. Iemand uit de menigte schoot op een agent. In het geheel vielen enkele do oden en 14 gewonden, waaronder ver schillende agenten. RUSLAND. Het antwoord van Chamberlaln. Dreigementen tegen Engeland. Anti-semitlschc stemming. Volgens een bericht uit anti-bolsjewis tische bron zou de anti-semitisohe stem ming in Rusland den laatsten tijd sterk toenemen. Naar het heet, hebben er thans j op bevel van Ge-pe-oe arrestaties op groote schaal onder de joden plaats. In korten tijd zouden meer dan 1000 joden zijn gearresteerd en naar concentratie kampen zijn overgebracht. De arrestaties geschieden onder beschuldiging van con tra-revolutionaire actie. Communistische Nlmpropaganda. Naar de Izwestia meldt, zullen in ver- schillende Oekraiensche steden en dor pen 600 nieuwe bioscopen gebouwd wor den, waar uitsluitend gekeurde en „be slist revolutionnaire" films zullen worden vertoond. TURKIJE. I K Na de samenzwering tegen Moeetafa Kemal. De Turksche regeering is naar aanlei ding van de samenzwering tegen Moes tafa Kemal van plan bij wijze van af schrikwekkend voörbeeld de veroordeel den in het openbaar te doen terechtstel len. SPANJE. De samenzwering. Het presidentschap van den minister raad heeft in verband met het verijdelde oompiot een lange nota uitgegeven, waar- in o.m. wordt gezegd, dat de samenzweer ders een heterogene groep vormden van syndicalisten en aan anarchie doende to- tellectueelen, bij wie zich personen had den aangesloten, wier leeftijd en positie niet konden doen vermoeden, dat zij met de eersten zouden willen samengaan. Ook behoorden tot de samenzweerders twaalf ontrevreden tuohtlooze militairen. De re- j geering heeft ten opzichte der samen zweerders persoonlijke maatregelen ge nomen, maar geen enkelen maatregel.van algemeenen aard, want zij heeft in het volk een volstrekt vertrouwen. PORTUGAL. Na den staatsgreep. Er is een besluit geteekend, waarbij alle prerogatieven van het .staatshoofd aan den voorzitter van den ministerraad komen. Politieke gedetineerden zullen worden verbannen. De regeering heeft Diaz Serreira, een advocaat, en drie vroegere voorzitters van den ministerraad, generaal Sacardoso, José Domlngó Santos, leider van de lin kerpartij en Alvaro Castro, leider van de republikeinsohe sectie, in hechtenis laten nemen. Zij zullen naar de Azoren gede porteerd worden. De politieke strijd. De politie heeft strooibiljetten in be slag genomen, die een protest bevatten teggen den huidigen politieken. toestand. Zij hield verscheidene lieden aan, die zich met politiek inlaten, o.w. kolonel Ribeiro, oudrminister van oorlog, en Espana Jr., oud-minister van financiën, die tot de de mocratische linkerzijde behooren. ITALIË. Edda Mussolinl kroonprinses? Voor rekening van den Italiaanschen, zij het te Chiasso vertoevenden, corres pondent van de „Daily Herald" blijve het volgende verhaal, dat symptomatisch be doelt te zijn voor de eerzucht van Musso linl. De Duce wenscht, zoo loopt het gerucht, dat zijn dochter Edda huwt met den kroonprins van Italië, Umberto. Dé ko ning zou zich tegen dit huwelijk niet ver zetten. Ook de kroonprins, tot voor kor ten tijd nog als anti-fascistisch beschouwd, zou sedert eenige maanden gezwicht zijn en dus wel met Edda willen trouwen. Ten slotte zou Mussolini zijn dochter, die bij Florenoe op kostschool is, dezer dagen inoognlto hebben bezocht om haar eens te polsen over een kroonprinsesse- lijke toekomst. Dat zulk een verhaal ontstaat, Is dat eigenlijk niet 't aardigste van het geval? MAROKKO. Verwoede tegenstand van bergstammen. De Fransche troepen onder generaal Ver- nois zijn Zaterdag een opmarsoh begonnen, met het doel, de bergruggen1 van den Mid den-Atlas te bezetten. Het eerste offensief jis gericht tegen den Djebel Tisjoekt, een betrekkelijk klein gebied, dat geïsoleerd is gebleven van de rest van hét onbezette ge bied. Hier bevinden zich afdeéiingen van den stam der Ait-Tsjegroesjea Acht bataljons en een sterke afdeeling hulptroepen nemen aan den aanval deel. De geregelde troepen hebben hun doel bereikt, doch er zijn zware gevechten gevoerd tus schen de hulptroepen en de vijandelijke stammen. De aanval is nog niet voltooid. De vijand is niet bijzonder talrijk, doch zeer heldhaftig. Bovendien .biedt het terrein groote moeilijkheden, daar de bergruggen zich tot een hoogte van 8000 M. verheffen, heffen. VEREENIGDE STATEN. Een spoorwegongeluk. Drie dooden. De sneltrein Kaap CodNew York is bij Kingston (Rhode Island) op een goe derentrein geloopen. Er zijn vier wagens van den sneltrein ontspoord' en drie spoor wegmannen gedood, doch van de 260 pas sagiers schijnt niemand gedeerd te zijn. Ernstig tramongehik In de Ver. Staten. 1 Te Willow Springs, in den omtrek van Chlcago, zijn meer dan 20 mensohen ge dood bjj een botsing tusschen twee elec- trische trams. Het ongeluk werd veroor zaakt doordat een tram ontspoorde en recht op een wagen uit de andere rich ting botste. CHINA. De conferentie der maarschalken te Peking. Er heerscht te Peking een geweldige opwinding ter gelegenheid van de oon- ferentie der maarschalken. Tsjang tso lin is Zaterdag aangekomen, begeleid door een sterke krijgsmacht, die de stad in be zit heeft genomen. Woe pel foe werd Zon dag verwacht De conferentie wordt als hoogst gewichtig beschouwd^ al levert zij eenig gevaar op, daar beide hoofden na ijverig zijn op eikaars macht. Men hoopt echter dat de atmosfeer op zal klaren eM de jongste intrigues zullen worden gesust De bijeenkomst van Tsjang-tso-lin met Woe-pei-foe heeft gisteren plaats gehad en is hartelijk en bevredigend afgeloo- pen. De twee maarschalken wisselden be zoeken in den ochtend en gingen 's mid dags naar de receptie van den premier. Vervolgens bespraken zij de vervolgings- oampagne tegen de rooden. Woe-pei-foe is van plan, aan zijn hoofdkwartier last te geven tot een algemeene aanval. Dreigt een nieuwe oorlog ln China? Tsjang-Tso-lin heeft dezer dagen nabij Peking een troepenmacht van 40.000 a 50.000 man geconcentreerd. Tot dusver zijn nog slechts weinig troepen-van Woe-Pei-foe aangekomen. Er is veel gesproken over de vernietiging van het Kwomintsjuun, doch het zal niet gemakkelijk vallen, deze ten uit voer te brengen. Verscheidene generaals, die zich onder de leiding van Woe-Pei-foe tieten geschaard, en het bevel voeren over 200.000 man, vertoonen niet die geringste neiging* het Kwomintsjuun aan te vallen; zij hebben zelfs herhaaldelijk geweigerd, daar toe strekkende orders van' Woe-Pei-foe uit te voeren. Woe-Pei-foe verkeert dus in een bijzonder moeilijke positie, daar zijn troepen zich elk oogenhlik weer aan zijn gezag kun nen onttrekken. Tsjang-Tso-lin heeft de beschikking over een flinke troepenmacht, die posities in neemt, van waaruit een aanval op "het Kwo mintsjuun zou kunnen worden gedaan, dloch zij is daartoe toch niet sterk genoeg, zander de medewerking van de troepen onder 'bevel van Woe-Pei-foe. Het kwomintsjuun toch beschikt over 200.000 man, die goede stra tegische stellingen bezetten en ruim voor zien zijn van levensmiddelen en munitie, hun hoogstwaarschijnlijk door de Russen verstrekt. Wanneer zij door dé z.g. „geal lieerde" troepen worden aangevallen, zullen zij zich waarschijnlijk kunnen handhaven. Inmiddels richten zij alle krachten op de verovering der provincie Sjan-sl. De eerst© kwestie, die de belde „krijgs- heeren1" gezamenlijk zullen moeten oplossen, is de reorganisatie van het kabinet. Zoodra die tot stand is gekomen, zal het financieele hulp moeten vragen. Men. hoopt, dat de tarlevenconferentie deze hulp zal verleenen, doch deze hoop zal vermoedelijk IJdel blijken, tenzij het kabinet zich schikt naar de eischen van Japan, dat duidelijk heeft getoond, geen groot verlangen naar het einde der confe rentie te koesteren, zoolang de politieke toe- «tand te Peking nog niet i> geregeld over eenkomstig ds wenschen van Japan. Haat tegen den vreemdeling. De „North China Daily New" verneemt van haar correspondent te Sze-tsjoean mot betrekking tot den moord, die kort gele den gepleegd is op mevrouw Sibley, dat de onderstelling, dat deze moord door een waanzinnige gepleegd zou zijn, niet houd baar is. Den dag na den moord werd op nieuw een ftanslag op een Amerikaansche dame miss Manley, gepleegd. Deze aan slag mislukte echter door het moedige op treden van een riksja-koelie. De correspondent verklaart, dat er re den bestaat om te vermoeden, dat deze aanslagen het werk zijn van den anti vreemdelingen bond. De Chineesche autoriteiten dringen er op aan, dat zich geen vreemdelingen zon der geleide op straat zullen vertoonen, en bieden soldaten als geleide voor vreem delingen aan. KORTE BERICHTEN. Het Tsjecho-Slowaksohe Huis van Af gevaardigden heeft het verzoek van de justitie tot opheffing van de parlemen taire onschendbaarheid ten aanzien van vijf zijner leden ingewilligd en ten aan zien van 15 van de hand gewezen. maakt en twee dagen later viel hij onder het schot van den heer V., juist toen hij 's mid dags 6 uur ongeveer over de ompaggering sprong niet ver van den heer V. af, die, in de hooge alang-alang verborgen, op de loer stond. Bij meting bleek het dier 2.75 meter lang, terwijl bij het afstroopen van de huid eenige loopers voor den dag kwamen, een souvenlrtje van den heer V., hem eenigen tijd geleden gegeven. OOST-INDIE. Een slechte dag voor de Marine. Dezer dagen werd he$ gouvernements vaartuig „Tydeman" met een gebroken krukas door den mijnenlegger „Krakatau" de haven van Soerabaja binnengesleept. Voor het marinebasin gaf de „Krakatau" zijn sleep over aan een tweetal sleepboo- ten. Door een verkeerde manoeuvre voer de „Tydeman" recht op de „Zeven Provin ciën" aan met gevolg, dat eerstgenoemd schip aan bakboord lek sloeg. Met groote moeite is men er in geslaagd het vaartuig LUCHTVAART. De nieuwe vliegtocht van Alan Cobham, De Engelsohe vlieger Aian Cobham, die pas teruggekeerd is van zijn vliegtocht Londen—Kaapstad en terug, zal heden zijn vliegtocht naar Australië en ierug,. een afstand van 26.000 mijl, ondernemen. I Hij zal den tocht doen in de vliegboot DH501, waarmee hij ook naar Zuid-Afrika gevlogen is. Parijs—Bassarah ln één etappe. Een geweldige prestatie. De Parijsche sportcorrespondent van het Hbl. meldt, dat de gebr. Arrachart te iBassorah aan de Perzische golf zijn ge- land. Zij hebben den afstand van Parijs naar Bassorah, 4375 K.M. in 26 uur 80 m. afgelegd Zonder tusschenlanding! En zij hebben daarmede het wereld- reoord voor den langsten afstand op hun naam' gebracht (Buitenland.) Mijnongeluk. Op de mijn van de Grepptoer-Werke bij nog vóór het zonk het dok binnen te slee- Deiitzsch heeft een ernstig ongeval plaats pen. gehad. Een voertuig, waarin vijftien ar- Aarrihpvintr tp Pndnrnr 1 beiders werkzaam waren, kwam mét den Aardbeving te Padang. electrischen stroom in aanraking. Vijf Padang, 28 Juni. Bij een hevige aard-1 Van hen werden bewusteloos. Eén is beving alhier ?5jn een huis, eenige in- overleden; de andere vier moesten naar landsche woningen en de voorgevel van het hospitaal worden gebracht het gebouw van den Raad van Justitie in gestort. De pilaren zijn gescheurd. DeDe vernieling van de stad Leon. kapel van het Zusterhuis is ernstig ge-; maakt©n dezer dagen melding van de scheurd en onbruikbaar geworden. Een vernieling van de in den Mexicaanschen nuur iel op een huis. De Pasar Gedang gelegen stad Leon als gevolg van het is gedeeltelijk ingezakt. Een kind werd dat cle rivieren Gomez, Santiago en gewond. In Solok en Fort-de-Kock zijn huizen ingestort. Uit Padang Padjang wordt een nieuwe krachtige beving gemeld. Groote brand op Saleyer. Kampong Bitombang op Saleyer is grootendeels afgebrand. Er zijn 104 fami lies dakloos en de schade is 50 mille. On voorzichtigheid is de oorzaak. Drama op Tambang Sawah. Uit Benkoelen werd eind Mei aan de In dische bladen gemeld: Ingenieur Muller van Tambang Sawah is door vier messteken levensgevaarlijk ge wond. Hij accepteerde een onbeschoftheid van zijn paarden-jongen niet en' gaf deze een oorvijg. De paarden-jongen viel hem toen met een mes aan jnet het bovenstaand nood lottig gevolg. De ongelukkige overleed een etmaal na het gebeurde. Hij laat een vrouw met 5 kinderen achter. Tfjgerplaag. jBall biedt een ruim terrein voor de tijger- jacht De tijgers zijn daar een ware plaag en vertoonen aloh zelfs in de in cultuur ge brachte streken, waar in het vorige jaar 40 koelen, 4 paarden en bijna 80 geiten door tijgers werden verslondea De heer A. Var don, eigenaar van de onderneming Sendang op Bali, beleefde kort geleden de volgende avonturen, waarover aan het Soer. Hbl het volgende wordt meegedeeld: Op klaarlichten dag viel een tijger een paar ossen aan, die voor een tjikar (kar) ge spannen waren. Met één flinken sprong zat het beest boven op de tjikar, wat te veel was voor de anders voor geen klein geruchtje Vervaarde tjikarvoerders, die onder hulpge roep een goed heenkomen zochten. De sapie's (ossen) door de aanwezigheid van den tijger half dol van angst hepen wat ze loopen konden naar de redding brengende menschen op de fabriek, waar ze nog geen 300 meter vandaan waren, terwijl de tijger, nog altijd boven op de meegesleepte kar, door het schudden en klotsen hiervan blijk baar dusdanig van zijn stuk was gebracht, dat hij verdwaasd bleef zitten. De heer Var- don, diie juist to de fabriek was en het leven en hulpgeroep hoorde greep naar zijn ge weer, snelde naar buiten en zag het niet alle- daagsch, hierboven beschreven schouwspel. Nog altijd renden de ossen voort, recht op de fabriek aan en passeerden den heer Var don op een drie meters afstand. Deze hief z|jn geweer op, legde aan, en schoot om zoo te zeggen met den loop tegen het beest aan, zijn geweer af, den kogel juist door den nek- wervel van het dier jagend, dat als een blok dood neerviel. Een anderen keer, liep de heer V. met één zijner employé's langs een voetpad door het 'bosch naast de fabriek, toen zij plotse ling om een hoek vlak voor een koningstijger kwamen te staan. Eén seconde stonden beide partijen roerloos. Maar juist op het moment dat de heer V. zijn geweer wou grijpen, dat aan zijn schouder hing, sprong de tijger on der gebrul over hun hoofden heen, met één zijner achterpooten den hoed van den heer V. nog even afwerpend. Deze keerde zich bliksemsnel om en loste een schot uit zijn dubbelloops geweer, dat evenwel met loopers geladen was, waardoor d© tijger, hoewel ge wond, toch nog ontsnapte. Doch één dezer dagen had' de heer V. het geluk, weder een tijger neer te leggen* die het ai te bont maakte en zich niet tevreden stelde met uitsluitend het vee weg te rooven Tarbio buiten haar oevers traden en de z.g. CoeciÜodjjk bezweek. Aan de „Daily Chro- nicle" worden omtrent deze ramp nadere bij zonderheden1 gemeld. De stad is 's nachts letterlijk verrast. Toen de inwoners sliepen, stortte een muur van water ter hoogte van -2V» meter van den dam omlaag, huizen* vee en menschen door het centrum van de stad medesleurend. Alle huizen van adobe (ge droogde modder) vervaardigd, stortten Ineen I toen het water ze bereikten, waardoor enkele duizenden menschen een prooi van het wa ter werden. Het water stond Vrijdag drie tot vier voet diep to het spoorwegstation, het hoogste punt der ytad. Leon is een der vijf belangrijkste steden van Mexico; het heeft groote fabrieken en een levendigen handel: katoen, wol, leder en zilverwerk. Het is bovendien een der oudste nederzettingen in Oentraal-Mexico; het i» reeds vierhonderd jaar oud. Leon is altijd door overstroomingen be dreigd, ofschoon het ligt op een niveau 1500 voet hooger boven de zee dan de top van den Ben Nevis. De bergen rondom Leon, halver wege tusschen den Atlantischen en den Stillen Oceaan, verheffen zich tot een hoogte van 10.000 voet, waar zich van tijd tot tijd de geweldige tropische /egens ont lasten. Achtendertig jaar geleden kwamen te Leon vele honderden Inwoners om ten ge volge van een ovlrstroomtog. 'De overstroomtog heeft ongeveer duizend dooden geëischt. Rooversbenden zijn op het terrein der catastrophe verschenen. Groote troepenmachten zijn ter bescherming van de bevolking uitgezonden. Afneming der criminaliteit De criminaliteit in Berlijn, die tijdens den inflatie tijd, tijdens de diefstal-epide mie het ergste was, schijnt af te nemen. Althans er is geen gebrek aan plaats in de gevangenissen meer. De vesting-gevan genis te Spandau die in 1920 door de ju stitie in gebruik werd genomen, als ge wone gevangenis, Is gesloten. De 200 ver oordeelden, die zich daarin bevonden zijn to andere inrichtingen ondergebracht Nieuwe moorden ln Sllezlë. In Silezië hebben zich* alweer twee vreeselijke drama's afgespeeld. Te Rel- chensteto schoot een boekhouder zijn vrouw en twee kinderen dood en pleegde daarna zelfmoord. M envermoedt dat de man in een aanval' van verstandsverbijste ring heeft gehandeld. Te Walterédorf nabij Reichenstein heeft een teekenaar zijn beide kinderen 4 en 6 jaar den hals afgesneden en daarna zich- zelf. De man deed dit uit wanhoop, daar hij sinds geruimen tijd werkloos was. De bevolking van Silezië schijnt door de mis daden der laatste weken ten zeerste op gewonden. Alle mogelijke fantastische verhalen van nieuwe gruwelijke misdaden doen te Warschau en elders de rondq. De kindermoordenares gevangen. De vrouw die bij Duisburg twee kin deren heeft vermoord, is gevangen geno men. Het is de 19-jarige Kathe Hage- doorn die met de kinderen In hetzelfde huis woonde enop den ochtend der mis daad met hen was gaan wandelen. Zij is Zondag te Geldern gepakt, toen zij eon chauffeur van een huurauto niet wilde betalen. Te Duisburg, waarheen zij Zon dagnacht is vervoerd, heeft zij de mis daad bekend en verklaard dat zij er toe maar zelf» tweemaal een koelie aanvleL Op gekomen is door het lezen van verkeerde dezen „man eater" werd ernstig jacht ge-1 boeken. De elsch. Het Volkscommissariaat voor Buitenland sohe» Zaken publiceert een communiqué in verband met de verklaringen van zekere Britsche ministers en met betrekking tot. het Witboek der Britsche regeering. Daarin wordt verzekerd, dat de Sovjet-vertegen woordigers in het buitenland zich niet men gen tn de buitenlandsche politiek der be trokken landen. Voorts wordt verklaard, dat ce vakvereenlgingen der Sovjet-Unie vol komen onafhankelijk zijm. Ook wordt ver zekerd, dat de Sovjets nimmer de verplich tingen hebben geschonden, welke voor hen voortvloeiden uit het verdrag met Engeland. communiqué maakt met voldoening melding van de verklaring van Chamberlaln, waarin gezegd wordt, dat een breuk tusschen leJWeeJanden onRfiwenscht is; het acht «enter Chamberlaln'» meendng ongegrond, cat oe betrekkingen niet kunnen worden verbeterd. eigens een nader bericht uit Moskou zal de aowjet-regeering zich niet slechts in een nota aRn de Britsche regeering verdedigen tegen de aanvallen van de zijde van Engelsche regeerlngjpersonen op haar gedaan, maar zal zij bovendien i een verzameling documenten publiceeren, betrekking hebbende op Engelsche Intri ges tegen de sowjet-unie en het aandeel van Engeland in1 de versohllende inter venties in sowj et-Rusland. .'♦flTtm n rJ 1*1 Ünlftlr nvt <1^ _1_ f Ingenieur doodgestoken. Avonturen op Baü. Duizend dooden.

Heldersche Courant | 1926 | | pagina 2