hulp om den dijk te herstellen zijn tever- geefach geweest. De dijk wordt op ver schillende andere plaatsen bedreigd. Het gevaar is te grooter daar het water nog steeds stijgt. De schade, door deze dijk breuk veroorzaakt, wordt geschat op 2 millioen mark. In het overstroomde ge bied is de oogst grootendeels verwoest. Bij Maagdenbutg is de toestand iets verbeterd. Vrijdagavond was het water daar 1 centimeter gedaald en verwacht wordt, dat het nog 10 centimeter zou da len. De overstrooming van de Elbo heeft op enkele plaatsen 6 K.M. bereikt. Het geheele in Pruisen overstroomde gebied beslaat een oppervlak van 50.000 hectaren. Brand In de Antwerpsche haven. Een loods vol katoen en wol vernield. Een hevige brand heeft Zaterdagavond een Antwerpsche havenloods verwoest. Het vuur ontstond in balen katoen en wol, welke gelost waren door het uit Australië gekomen Noorsche as. „Thalatta". On danks het optreden van de brandweer, ging de igeheele inhoud van de loods, 1500 Won katoen en 1500 balen wol, verloren. De hitte was zoo groot, dat de venster ruiten van naburige huizen barstten. Hongerstaking. In het hospitaal te Bromberg zijn tering lijders een hongerstaking' begonnen, als protest tegen de slechte kost. Politieke moord en zelfmoord. De hoofdagent van financiën to Iapa- han, die te Teheran was ontboden om zich tegen een beschuldiging van malversaties te verdedigen, heeft den Perzischen on derstaatssecretaris van financiën doorge schoten en daarna zelfmoord gepleegd. Trein-ongeluk. De sneltrein Berlijn—Amsterdam, die glsterenochtend' uit Berlijn vertrok, kwam bij Wustermark-Ort tusschen Spandau en Stendahl in botsing met een goederentrein, waarmede steenen vervoerd] werden voor herstel van de spoorbaan. De. botsing ont stond, doordat een deur van een wagen van den goederentrein openstond. Een arbeider werd zwaar gewond en moest naar het zie kenhuis te Stendahl worden vervoerd. Een reiziger werd' licht gewond. Hij kon echter In den trein worden verbonden. Twee wa gens van den sneltrein werden vrij ernstig beschadigd en moesten dientengevolge 'te. Stendahl worden afgehaakt, waardoor de trein veel vertraging ondervond. Een onbekende ziekte. Te Leonberg in Wurtemburg is een on bekende ziekte opgetreden, die tot dus ver drie slachtoffers heeft geëischt. Ze begint met een keelonsteking, dan volgt blindheid en eindelijk de dood onder he vige pijnen en krampen. Het eerst is een arbeider aangetast, daarna een negen-jarige jongen en het derde slachtoffer is een 21-jarlg meisje. Drama. Te Reichstein in Silezië Is Vrijdag een gezin van vier menschen doodgevonden. Men vermoedt dat de werklooze man eerst zijn vrouw en twee kinderen en daarna zichzelf heeft doodgeschoten. Een zonderlinge zelfmoord. Té Neppenheim Wj Darmstadt zou een liederentafel een zangfeest geven. Het plein van de middelbare school was voor dat doel door het gemeentebestuur afge staan. De zangers korfden het er echter niet uithouden doordien er een doordrin gende stank hing. Het bleek, dat de leeraar in scheikunde het plein met boter- zuur had besmeerd. Toen de woedende zangers den dader gingen zoeken, von den zij zijn lijk. De leeraar had vermoe delijk in een vlaag van verstandsverbijs tering gehandeld en daarna zelfmoord ge pleegd. Hot hooge water te Boedapest Tengevolge van het hooge water op de Donau zijn de dijken van de bassins van de waterleiding te Uj-pest en Megyer op verschillende plaatsen doorgebroken. Brand. Te Leuven is de groote brouwerij van Tilt, die reeds in de achttiende eeuw be stond Zaterdag grootendeels afgebrand. De schade wordt op 7 millioen frank ge raamd. Schadevergoeding? Toen de tooneelspeler Giraid een tijd geleden met twee jonge vrouwen, manne quins van haar beroep, in zijn auto naar St. Germain reed, gebeurde er een onge luk. De wagen het was avond en don ker liep n.1. op een vrachtauto, die zon der lichten op, midden op den weg stond. Hoewel Girard's auto slechts een vaartje van 25 kilometer had, was de botsing he vig en de twee vrouwen werden gewond. De vierde kamer van de civiele recht bank te Parijs heeft aan beiden schade vergoeding toegewezen en wel aan de eene 250.000 frank en 60.000 aan de an dere. De rechtbank heeft voorts geoor deeld, dat Girard geen verantwoordelijk heid voor het gebeurde draagt en den eigenaar van den vrachtauto veroordeeld. Slechte hygiënische toestanden ln Siberië. Uit een officieel rapport, waaraan de Izwestia eenige bijzonderheden ontleent, blijkt dat de hygiënische en medische toe standen in Siberië hoogst onbevredigend zijn. Het ziekte-cijfer is de laatste jaren, sterk gestegen; vooral de 'epidemische ziekten nemen toe. evenals de tuberculose. Op de 10.000 zielen worden thans 76 tu- berculose-Iijders aangetroffen tegen 45 in 1908. Het aantal lijders aan geslachts ziekten is sedert 1923 bijna verdubbeld. De sterke uitbreiding van verschillende ziekten wordt in die eerste plaats toege schreven aan de slechte hygiënische om standigheden en voorts aan het bestaande tekort aan artsen. Aardbeving op Kreta. Vete dooden etl gewonden. Groot bankschandaal ln Italië. TEXEL. De afdeeling „Texel" van de Ned. Ver- eeniging tot bescherming van dieren hield Zaterdag haar jaarvergadering. De Voorzitter opende de niet druk be zochte bijeenkomst met een woord van welkom, waarna de notulen werden gele zen en goedgekeurd), met dank aan den secretaris. Naar aanleiding van de notulen werd gesproken over de propagandamiddelen. De lezing, gehouden door den heer Hoff uit Den Haag, werd algemeen geroemd en men zou dezen spr. hier gaarne ander maal zien optreden. Naar de kosten voor het plaatsen van kleine propagandastuk- jes in de plaatselijke bladen was geïnfor meerd, doch dit kwam. te duur uit, waar om ze achterwege zijn gelaten. Aange drongen werd op het plaatsen van kleine pittige gezeglen, zooals dat b.v, gebeurt bij de Joodsche Invalide. Een, besluit werd in deze evenwel niet genomen. Uit het gelezen jaarverslag bleek, dat er niet zoo heel veel gedaan was, maar dat hetgene men gedaan heeft, goed was .en in dit opzicht kon men het het goede veel noemen. Men had. weten te bewerken met behulp van het Gemeentebestuur en de politie, dat op de markten de lamme ren niet meer met de pijnveroorzakende koolteer werden gemerkt, maar met bruine teer, door zwartsel aangemengd. Gehouden werden twee excursies, een naar de broedkolonle van zilvermeeuwen en een naar de Muy, die beide naar wensch geslaagd zijn, hoewel er meer vreemdelingen en niet-leden aan deelna- "men dan leden. De lezing van den heer Hof was schit terend, doch het aantal bezoekers was te klein gebleken; ook was het ledental er niet door versterkt, wat men zoo gaarne gezien zou hebben. Over het mishandelen van dieren waren weinig klachten bjj het bestuur ingeko men. Steeds had men door het wijzen op deze euveldaden beterschap weten te ver krijgen. Voor voedering van vogels in het win- tergetijde had men steeds zorg, gedragen, door vogelkoeken te deponeeren in het voederhuisje op het Groentje te Den Burg. Met een hartelijk woprd van dank aan de politie voor de medewerking werd het korte doch mooie verslag geëindigd. De secretaris oogstte hiervoor den dank in var» allen. Uit de rekening, gedaan door den pen ningmeester, bleek, dat de ontvangsten hadden bedragen J 148.41 en de uitga ven 88.82, xoodiat het saldo bedroeg 64.59. Het ledental was geslonken tot 82, wat te bejammeren valt. De rekening werd goedgekeurd. Gesproken werd over een afgrijselijke handeling, die nabij Koog heeft plaats gehad. Daar had men een plek in de dui nen afgebrand met het oog op bebos- sching. Men deed dit in den vogelbroed tijd en weldra bevonden zich tal van jonge vogels in een vuurcirkel, om daar te moe ten verbranden; ook jonge konijnen en haasjes kwamen daar ellendig om het le ven, door schennende mengchenhanden. Waarom dit werk niet een tijd eerder ge daan, toen er nog van geen broeden sprake kon zijn. 't Was niet aan te zien, toen de oude eenden kwakende boven de in doodsnood verkeerende jongen rond vlogen. Er waren dan ook personen die dit afgrijselijk Hinnomsdal den rug toe keerden. Men zal zich tot de autoriteiten richten, om te verzoeken dergelijke han delingen nimmer meer op een dergelijken tijd toe te staan. Aan de orde kwam verkiezing van twee bestuursleden. De heer G. Wortman was aan de beurt van aftreden en werd met op een na algemeen© stemmen benoemd. De secretaris, de heer M. Kelder, had wegens drukke werkzaamheden bedankt. De pogingen om den heer Kelder, die de stuwkracht van de afdeeling werd ge noemd, te behouden, mochten niet baten. Gekozen werd nu de heer EL de Wildt, die evenwel bedankte. Daarna werd met op een na algemeen e stemmen gekozen de heer Smldt, leeraar aan de Zeevaart school, die niet ter vergadering aanwezig was, en bericht van zijn benoeming zal ontvangen. Na een algemeen praatje, waarin vooral uitkwam het noodige en nuttige van die renbescherming, gehouden te hebben, volgde de rondvraag, waarbij niemand het woord verlangde. De Voorzitter bracht hartelijk dank aan den heer Kelder voor alles, wat hij voor de afdeeling heeft ge daan en sloot de bijeenkomst met de beste wenschen voor afdeeling en leden en vóór de vriendschappelijke besprekingen in deze vergadering. WEERINGEN. Alg. Ledenvergadering Coöp. Electrlsche Centrale. De voorzitter brengt hierna een woord van dank aan de CQmmissie van onderzoek voor de gedane moeite en aan den ad ministrateur voor de nette administratie. Financieel rappórt van den administrateur. Hieruit vernemen wij dat aan abon nementsgeld is binnengekomen 1 12.388.60 voor extra stroomlevering 1.623.44 diversen 26.58 In totaal is dus ontvangen f 13.988.57 Verder volgen nog de uitgaven, in totaal f 8.703.33. De gemaakte winst over het afgeloopen jaar heeft alzoo bedragen 1 5.285.24. De schuldenlast is groot f 87.570. In verband hiernjede deelt de voorzitter mede dat in deze post is be grepen de nog te vorderen termijn door de firma Deutz, met de rente van dit bedrag loopend van 21 Juni 192111 Juni 1926 en andere uitgaven in totaal 18 526.08. Verder deelt spreker mede dat Mr. Lange veld het proces-Deutz voor het Hof te Amsterdam niet verdedigen mocht; hij moest hiervoor een procureur aanstellen. Hiervoor heeft genoemde advocaateven wel uit sympathie voor de centrale, geen salaris gerekend, welk aanbod natuurlijk door de centrale mqj groote dankbaarheid geaccepteerd is. (Applaus).# De rente 'aan aandeelhouders wordt vastgesteld op 4 °/0. Verkiezing van een bestuurslid, wegens periodieke aftreding van den heer O. J. Bosker. De heer C. J. Boske^wordtunet een groote meerderheid van stemmen'öö) herbenoemd, welke zijne herbenoeming aanneemt. Verkiezing van een lid van den Raad vii7> Toezicht, wegens periodieke aftreding- van. den heer P. Kaan Cz., welke wordt herkozen en aanneemt. Verkiezing van een bestuurslid, wegens bedanken van den heer N. J. Poel. Gekozen wordt de heer C. Duijnker, welke aanneèmt. Verkiezing plaatsvervangende leden, alle aftredenden worden herkozen en nemen 't aan. Voordracht om het bestuur te machtigen tot het benoemen van een, controleur, wegens bedanken van den heer J. de Beurs. Aangenomen. Rondvraag: De heer J. Lont vraagt of de steenkolen niet goedkooper zijn ge worden, daar de huisbrand toch ook goedkooper is. De voorzitter antwoordt dat de verhoogde kolenrekening niet oor zaak is van duurdere kolen, doch van meer gebruik. De prijs op zichzelf was zelfs lager dan 'de vorige jaren. De heer N. J. Poel (afgetreden bestuurs lid) dankt het bestuur voor de samen werking gedurende zijn bestuursschap. De heer Kaptein merkt op, dat de ge passeerde winter het licht 's morgens beter op tijd dan als voorheen, maar dat dit toch nog wel eens iets te wenschen overliet. De voorzitter zegt, hiervan nota te zullen nemen. De heer Kuiper zegt, dat het een aan beveling verdient, dat de nieuw te benoe men controleur vooral op de gezinnen toeziet waar strijkijzers in gebruik zijn, daar het nogal eens voorkomt, dat deze ook aan anderen worden uitgeleend. De voorzitter zegt, dat, als een dergelijke overtreding wordt geconstateerd, deze onmiddellijk beboet zal worden. Verder vraagt de heer N. Kuiper of het 'niet wenschelijk is, dat uit de alge meen© vergadering een candidaat gesteld wordt voor controleur. De voorzitter ant woordt, dat dit zeer moeilijk gaat. Ook deheer Kaptein is deze meening toegedaan. Niemand meer het woord verlangend, zegt de voorzitter nog even een kort woord van dank te willen richten tot den heer O. J. Bosker, die als afgevaardigde van de centrale, om de zaken met het P.E.N. in goede banen te leiden, hierin in beginsel geslaagd is, niettegenstaande nog niets definitiefs kan worden mede gedeeld. Niets meer aan de orde zijnde wordt de vergadering door den voorzitter gesloten. J.L Zondagnacht omstreeks half 1, ont dekte de politie, achter de schutting van den heer Jb. Metselaar te- Hippolytushoef onraad. Bjj onderzoek sprongen 2 perso nen over de schutting van den heer M. heen, waarvan een gegrepen werd en de andere op den loop ging. De politie som meerde halt, doch de onbekend© liep door. Een in de lucht afgeschoten revolver hielp ook niet en de voortvluchtige was reeds in de duisternis verdwenen. Het schot wekte velen uit hun slaap De gevangen genomen© werd voorloopig opgeborgen en heden in verhoor geno men. Na verhoor schijnt proces-verbaal wegens nachtelijk buren gerucht enz. te zijn opgemaakt en is de verbaliseerde we der op vrije voeten gesteld. Van aanran ding!, enz. is geen sprake geweest en deze geruchten zijn voorbarig. LAATSTE BERICHTEN. Aanvaring op de Zuiderzee. De pest te Mexico. MARINEBERICHTEN. Hr. Ms. „Ftaree" en „Soemba". Hr. Ms. flottietyevaartuigen Flores en Soemba bevonden zich Maandagmiddag 12 uur 861/»0 N. B., 180 mijl van Algiers. Het was fraai weder. 7 en 21 TELEGRAFISCH WEERBERICHT morgen van 29 Juni. Medegedeeld door het Kon. Nederlandsch Meteorologisch Instituut te De Bilt. Hoogste stanid 773J. te Groningen, Laagste stand 763.8 te Biaritz. Verwachting: Zwakke N.O. tot Z.O. wind, licht be wolkt, droog weer, iets warmer. MARKTBERICHTEN. Eieremveiling. Een aardbeving van buitengewone hevig heid en langen duur heeft Zaterdagavond om tien uur plaats gehad' op Kreta. Er werd een enorme schade aangericht eni onder de inwoners brak een paniek uil Er ontston den aardschuivingen, die tal van slachtoffers maakten. Ook werden velen gedood door het instorten dér huizen en de talrijke branden, die op alle punten dier stad' Kandia ont stonden. Naar het observatorium te Athene meldt, had de aarbeving, die over een groot gebiea is waargenomen, haar centrum tusschen de Oy daden en Kreta. Men vermoedt, dat de aardbeving in verband staat met de werking van dien vulkaan Santorini. In den geheelen Peloponesus, op de Sporaden en op de «Ioni sche eilanden is de aardbeving eveneens ge constateerd. Het is tot dusver nog niet moge lijk gebleken, de totale aangerichte schade en het aantal slachtoffers op te geven. De vulkaan Santorini ligt op een eilandje ongeveer 120 K.M. ten noorden van Kreta. In de Nlji-deita is, op hetzelfde oogenblik als in Griekenland, een aardbeving van bui tengewoon langen duur geconstateerd Te Cairo, Alexancïruë. Port-Saïd en in andere steden) werd de bevolking door een paniek aangegrepen. Er werd echter betrekkelijk weinig schade aangericht, al zijn van vele huizen de muren gescheurd. De telefoonver bindingen waren een tijdlang verbroken. ■Van het eiland. Rhodos wordt gemeld, dat daar Zaterdagavond een aardschok werd ge voeld. Ér werd schade aangericht in een aantal dorpen. Verscheidene hulzen, bene vens een vuurtoren zijn ingestort. De vuurtorenwachter werd gedood; eenl- gen werden gewond. De schok werd eveneens gevoeld op de eilanden van den Dode kanesos, maar schade werd daar niet aangericht. Te Napels, Bari, Gatania en Avellino werd Zaterdagavond een lichte aardgolving ge voeld. Schade werd evenwel niet aangericht. Het met. instituut te Tel-Avlv (Jeruzalem) meldt, dat een aardbeving is geregistreero Vrijdagavond om 10 uur in het Noordelijke gedeelte van de stad. Er waren vijf aard schokken, die elk 1 seconde aanhielden. Door de aardschokken werden hier en daar in de huizen de meubels verschoven en rinkelden de ruiten. In geheel Palestina werden dergelijke lichte schokken waargenomen. /Nadere berichten uit Kreta melden, dat de aardbeving geheel onverwacht kwam. Zjj werd door geen enkele aanwijzing voorafge gaan en hield' vijf minuten aan. Het. beroemde archeologische museum te Kandia is geheel verwoest. Het faillissement van de landbouwbank van Panna heeft aanleiding gegeven tot een groot schandaal. De geruchten over de ver keerde leiding der bank deden reeds gerui- men tijd de ronde, doch eerst in de -laatste weken is de toestand kritiek geworden en werd het faillissement afgekondigd. Het eer ste onderzoek schijnt te hebben opgeleverd, dat de administratie der bank zich heeft schuldig gemaakt aan valsche verklaringen ten aanzien van het gestorte kapitaal aan het ultkeeren van niet verdiende dividen den, aan het misbruiken van de middelen der bank en aan het overleggen van een vervalschte balans. Tot dusver zijn zestien personen gearresteerd, terwijl ln totaal bevel is gegeven tot de arrestatie van vijfentwintig personen, allen lieden van goeden stand, die zeer gezien zijn te Parma, Piacenza, Ore- mona en andere belangrijke landbouwcentra, waar de bank haar kantoren had. De meest opzienbarende arrestatie was die van graaf Lusignani, welke Vrijdagnacht te Florence plaats had. Graaf Lusignani, een man van levendige verbeelding en groote ambitie, zonder veel scrupules, onovertref baar ln het subtiele spel- van politieke en financieel© intriges, professor ln het Ro- meinsche recht aan de universiteit te Flo rence, advocaat en politicus, was een der meest bekende personen in het Italiaanscbe openbare leven. Sedert hij in 1900 op vier entwintigjarigen leeftijd burgemeester van Parma werd, is hij absoluut heer en meester van de stad geweest, waar hij vrijwel de macht van. een feodaal baron uitoefende. Toen zijn val door eenige van de betere elementen der plaatselijke fascistische orga nisatie teweeg werd gebracht, was de vreugde daarover zoo groot, dat het nieuws van zijn arrestatie in de naburige dorpen gevierd werd' met het lulden der kerkklokken. Een der andere vooraanstaande gearres teerde personen is prof. Groppali, die een der leidende fascisten te Oremona was. De pogingen, gedaan door zijn boezem vriend, den afgevaardigde Moretti, om deze vijandelijke stemming te. bezweren, hebben niet gebaat en Moretti is eveneens geschorst van alle politieke functies dbor den nieuwen algemeenen secretaris van den fascisten- bond TurabL Niets zal het werk der gerechtigheid kun nen tegenhouden, want Mussolini zelf onder steunt energiek de betere elementen van de fasoistische federatie te Parma en- hij ver klaarde, dat alle dieven in de gevangenis moeten. gehouden te Hippolytushoef op Zaterdag 26 Juni 1926, 's avonds 8 uur, in het lokaal van den heer C. Scheltus. Voorzitter de heer C. J. Bosker, secre taris de heer G. H. Rasch, welke dezen avond is gekozen. Aanwezig waren 75 leden. De voorzitter opent de vergadering met een woord van welkom en deelt mede dat deze alge- meene vergadering zoolang opgeschort is, daar men wilde wachten op de uit spraak inzake het proces met de firma Deutz. Het proces is evenwel anders verloopen dan men aanvankelijk had voorgesteld. Al had de rechtbank te Alk maar de centrale destijds in het gelijk gesteld, zoo heeft het Hof te Amsterdam, waarvoor de firma Deutz de zaak in hooger beroep gebracht heeft, deze fa briek in het gelijk gesteld en de centrale in het ongelijk. Er is verder niets meer aan de zaak te doen en moet men zich er bij neerleggen. Spreker brengt een woord van hulde aan Mr. Langeveld, die de zaak op uitstekende wijze heeft ver dedigd. Verder memoreert spreker nog enkele licht- en schaduwzijden van de gang van zaken over het afgeloopen jaar. Vervolgens worden door den secretaris der vorige vergaderingen, de heer J. C. de Haan, de notulen voorgelezen, welke onveranderd worden goedgekeurd. Hierna volgt het jaarverslag van den secretaris, de heer D. Oden. Hieruit stippen we aan dat de ontvangsten bij het vorigé jaar met f 61 zijn gestegen, het aantal licht- nemers met 2 is verminderd, doch het aantal lichtpunten hetzelfde is gebleven. Dit verslag wordt onveranderd goedge keurd. De commissie van onderzoek der re kening en verantwoording van den ad- I ministrateur, den heer N. Koorn. Jz., deelt bij monde van den heer Jb. Koorn Dz. mede, dat kas en boeken in goede orde zijn bevonden, en stelt derhalve voor de rekening goed te keuren, hetgeen bij acclamatie geschiedt. Delft. Geslaagd voor het candidaats- exameni voor electrotechnisch 'ingenieur aan de Technische Hoogeschool de heer J. O. Bentz van den Berg: U r k, 29 Juni. Gisterenavond 7 uur had eene aanvaring plaats op de Zuiderzee, die gelukkig goed is afgeloopen. Een viertal' heeren, n.1. d© burgemeester van Urk en zijn zoon, een assistent-dokter en1 een stu dent in de theologie waren aan het zeilen op de Zuiderzee. Plotseling werden zij' over varen door een tjalkschip. Spoedig waren andere schepen op de plaats der aanvaring en werden de drenkelingen op het droge ge bracht en naar Urk teruggebracht, waar bleek, dat de dofeter een paar ribben gebro ken had, Hü werd naar Zwolle overgebracht. De tjalk, die het zeilschip overvoer, is door gegaan zonder zich om de drenkelingen te bekommeren. Indien de visschersvaartuigen niet ter plaatse waren geweest, waren vier menschenlevens verloren gegaan. Mexico City, 29 JunL De pest maakt vele slachtoffers in de overstroomde gebiedea Er zijn reeds 1600 personen aan deze ziekte gestorven. Kap teor zoo J. W. van Aalst f Maandag 1» te 'u-Gravenhage overleden 3a «op. kap. ter «w J. W. van Aalst. BEHOUDENS ZEER BIJZONDERE OM STANDIGHEDEN la aan ondervolgende Per sonen vergumnln; verleend om naar Nederland land terug te keeren: Per s.e. Kawi, 26. Mei van Prlok: Korp.-macht. J. T. C. Kloosterhulo, korp.- torpr. J. "Wies, macht. P. "Weetdljk, A. Sambal, tamboer A. Lokker, mar. Se kl. G. Provoost, kwartiermr. ff'. de Groot. P©r sa. J'. P. Coen, 2 JHini van Prlok: iBooteman C. T. J. Ruya, O. Smolders, toipe- domaker-majoor H. E. Brok, schipper F. A. Prins, W. A. Wahlers, R. van der Steen, mar. Ie klasse J. M. de Leipper, matroos le kl. Q. A. Nilsson, stoker-olieman F. Rerilerl, korp.- macht. N. Mooy, korp.-torpedomaker M. Jans sen, korp.-bott. J. M. de Groot, kwartiermr. G. A. Beerentsen, korp.-kok O. Schoonakker, ma troos le kl. A. van Duyat. Per e.e. Slamat, 9 Jluni van Prlok: Serg.-macht. J. G. F. Vos, macht.-maioor W. J. Klumiper, feerg.-macht. J. Dolleman, L. J. van Beekhoven, korp.-macht. J. de Vries, A. van den Berg, mar. le kl. A. B. van Cronen- burg, koTp.-maoht. P. C. B-roggeman, korp.- torpedoanaker W. J. Zurburg, L. O. Nauta, kwartiermr. J1. Pasaenler, korp.-kok W. P. L. "Wouters, matroos le kl. D. A. L. Hltz, P. M. 'Vreeswijk, mar. le kl. J. Dingemanee, J. PI na, M. J. Goeman, W. H. Jansen, stoker le kl. P. Bakker, korp.-macht. C. J. Remija, stoker la kl. ff, Nuye, A. ff. Eiff. Per s.s. Grotlus, 16 Juni van Prlok: Serg.-mont. ff, F. Vogt, schipper J. Bukman, J. N. van Koppenhagen. Per e,». Tarobora, 23 Juni van Prlok: Korp-konstabel F. A. M. Voet», kwartiermr. A. D. Lutterlof. Per s.s. Prins der Nederlanden, 80 Juni van Prlok Serg.-bott. D. Mink, korp.-konst. J. Oolljn en korp.-hofm. A. J. Francoys. Tijdstippen van verzending der brievenmalen-. Naar Ned. Oost-lndiö. Verzendings- weg. 4 Per zeepost via Amsterdam >f Rotterdam Per Holl. mail via Genua (id nazending) (id. 2e na- zending via Marseille id. nazending) ld. 2e nazend, per luchtpost Amsterdam Parijs Per Eng. mail via Marseille Datum der ter post bezorging. 5 en 19 Juli 29 Juni 13 en 27 Juli 80 Juni 30 6 en 20 Juli 7 en 21 Elke Donderd Tijdstip der laatste bus lichting a. h. Postkantoor. 6.30 'sav. 6.30 'sav. 3.— '8 ar. 9.'sm. 6.3Ö 'sav. 3.— 's av. 3.— 'sav. 6.30 's av. 9.— 's m. Naar Nsd. West-lndië. Naar Suriname: Per zeepost via Amsterdam 14 Juli Per mail via Amsterdam (Colonlijn) 1 en 15 Per mail via St. Nazaire 6.30 'sav. 6.30 'sav. 6.30 'sav. Na,ar S a b a, St. E u s t a t i u s en St. M a r t i n- Per zeepost via Amsterdam (Colonlyn) 1 en 15 Juli 6.30'sav. Per mail over Engeland E'ken Vrijdag. 5.— 'sm. Naar Aruba, Bonaire en Cura<;ao: Perzeepostvia Amsterdam (Colonlijn) 1 en 15 Juli 6.30'sav. Per mail over Engeland 1 5.—'sm. De per zeepost te verzenden stukken zijn ie voorzien van .de aanwijzing „zeepost." Uitsluitend gewone en aangeteekende brieven en briefkaarten. Aan de Onderzeeboot K XIII te Cura$ao 1 Juli, 5 m te M a z a 11 a n 16, 20 en 23 Juli, 6 m. Aan de fiottillevaartuigen „Flores en „Soemba" te Tunis: 30 Juni, 3 a. te P o r t-S a i d 1 Juli 9 m. te S u e z 3 Juli, 6.30 a. te Aden: 7 Juli, 6.30 a. naar waarnemingen verricht in den PURMBREND, 29 Juni. 28 stapels fabriekskaas per 50 kg. 87, R.M. 40.50, 69 stapels boerenkaas per 50 kg. 87, R.M. 41; 4 stapels Goudoche per 50 kg. RM. 46; 12861/i kg. boter per kg. 1.85—1.96; 455 runderen; 815 vette per kg. 0.751.05; 116 inelke en gelde 125—886; 24 stieren; 35 paarden 100200; 97 vette kalveren per kg. 11.20; 805 nuchtere kalveren: voor de slacht 10—24, voor de fok 10—23; 286 vette varken»; voor de zouterij per kg. 0.72 —0.74, voor de slacht per kg. 0.78—0.82; 23 magere varkens 2642; 216 biggen 1828; 367 schapen 23—30; 380 lammeren 12—17; kipeleren per 100 stuks 4.50—5.50; 'eend eleren per 100 stuks 8.90; piepkuikens 0.10 —2.25. 25980 kipeieren A 4.40—6.40, 130 kip- eleren B 8.50—4.20, 19640 eendeieren A 8.804.10. Alles per 100 stuk».

Heldersche Courant | 1926 | | pagina 7