I KON. MAR. JACHTCLUB. TWEEDE EN LAATSTE BLAD PLAATSELIJK NIEUWS. VAN DONDERDAG 1 JULI 1926. Zaterdag Dansavond Uitslag Huizenveiling Gemeenteraad v. Helder Onze plaatsgenoot, die heer H. de Boer, slaagde te 's-Gravenlhage voor het machinas- tendiiploma B. BJji het te Amsterdam 'gehouden examen der Federatie „Mercurius" voor Engelsche Handelscorrespondentie, slaagde onze plaatsgenoot, de heer T. W. L. Suk, leerling van Mej. Klots, Hoofdgracht. Mr. A. K. Vink. Bty beschikking van den minister van Koloniën is de heer mr. A. K. Vink, ad vocaat en procureur te Helder ter be schikking van den gouverneur van Suri name gesteld, ten einde te worden be noemd tot Advocaat-Generaarbij het Hol van Jusitie in dat gewest. Afscheid Kapitein O. Colmer. Tusschen het Zoologisch Instituut en de Vischafslag lagen, rijk' gfepavoiseerd, de recherchevaartuigen „Zeemeeuw" en „Laman de Vries". De zon, die langen tijd sohuilevinkje achter de wolken had gespeeld, had dit spelletje sedert eenige dagen opgegeven en stond gisteren stra lend in onbewolkten hemel. Over de zee speelde fel de wind die korte golven voortjoeg en die het verblijf op het water nog niet tot een onverdeeld genoegen maakte. Op de „Zeemeeuw" was feest en ook eigenlijk weer niet. Kapitein Oolmer, die 84 jaar bij de recherche in dienst was geweest, was gisteren voor het laatst tusschen zijn personeel en' superieuren. En waar allen dezen dag tot een feestdag voor den scheidenden kapitein hadden gemaakt, was er, vooral bij het personeel, behalve de feestvreugde, ook een stem ming van gedruktheid, omdat zij hun chef, waarmee zij lange jaren op de meest prettige wijze hadden omgegaan, zouden moeten missen. De» verstandhouding tusschen Kapitein Colmer en zijn bemanning was altijd uit stekend. Zij verstonden elkaar en wisten dat zij elkaar noodig hadden. De oud inspecteur, de heer Moolenburgh, die voor deze gelegenheid met zijn vrouw was overgekomen, zei'ons, dat hij een ver standhouding als tusschen gezagvoerder en bemanning van de „Zeemeeuw" be stond nog nooit eerder had meegemaakt. Nooit gemopper, altijd stond de bemanning klaar en dat, waar vooral in de mobili satiejaren, toen inspecteür Moolenburgh hier was, de diensten soms vreeselijk druk waren. Een 8-urige werkdag kent men dan ook niet aan, boord van de recherchevaartuigen. Een feestdag dus, waarbij het weer niet weinig meewerkte. Zelden zal het dek van de „Zeemeeuw", die aangewezen is om de smokkelerij tegen te gaan, zoo'n kostbare last hebben gedragen. Want behalve dat daar aan boord waren de geheele bemanning in „groot tenue", waren er diverse dames en genoodigden. Wit gedekte tafels met wijn en gebakjes verhoogden het feestelijk aanzien en de feestelijke stemming. De tegenwoordige inspecteur van de belastingen, de heer Zwart, overhandigde met een toepasselijk woord, namens superieuren en directeuren, een prachtige loudspeaker „Etherfox", de oud-inspec teur, de heer Moolenburgh volgde hierop met een wandelstok met zilveren knop, waarna de heer Stobbe namens het per soneel met een schitterend vierlamps radiotoestel kwam aandragen. Mevrouw Moolenburgh offreerde den heer Colmer nog een prachtig kussen en mevrouw Zwart een rookstel Omgeven door al deze cadeaux troffen wij den scheidenden kapitein gisteren middag aan. Te begrijpen is Eet dat hij zeeringenomeg was met zoo groote blijken van waardeering. 84 dienstjaren. Het is geen peuleschil letje, en toen op 4 Juni de regeering dpn heer Colmer de gouden medaille, verbonden aan de ordo van de Oranje Nassau, toekende, wist zij, dat deze amb tenaar de ondersoheiding meer dan Ver diende. 11UJ Met lust heeft de heer Colmer altijd zijn werk gedaan en dat kwam oQk hier door, dat het hem op zijn schip nooit aan iets ontbrak. Wel werd er bezuinigd, maar als hij iets noodig had, werd hem dit nooit geweigerd. De „Zeemeeuw" is dan ook volgens den kapitein uitstekend voor den dienst en de boot ziet er keu rig uit. Hoogst gezellig werden eenige uurtjes op het schip doorgebracht, tot ook het uur van scheiden hier was aangebroken. Hedenmorgen zijn de heer en mevrouw Colmer vertrokken naar Schiermonnikoog, om daar in denstilte, hun welverdiende rust te genieten. Een prachtig huis wacht daar den rustenden en door hun „radio zal het isolement niet zoo gevoeld worden als dit oogenschjjnlijk lijkt. Ingezonden Mededeellng. Aan de leden wordt hierbij medegedeeld, dat de volgboot bij den zeilwedstrijd op ZATERDAG 3 JULI te 9 uur v m. gereed ligt in den mond van de haven, 9 uur 20 de haven verlaat en 12 uur 15 weder binnenvalt. Programma's zijn te verkrijgen aan het Wachtlokaal van de Marine. voor leden van de Marineclub en Jachtclub. Een kranige redding. Van den hoogen steiger op de Zuid- straat, tegenover het filiaal van Jong Holland, vielen Dinsdagmiddag spelen derwijze drie kinderen van pl.m. 9 jaar te water. De heer A. de Groot, reiziger bij de Kwatta-chooolnde fabriek, wonende te Alkmaar, zag het ongeval en sprong, zonder zich lang te bedenken, te' water. Hot kanaal is daar tamelijk diep, zoodat dhwte hulp meer dan noodig was. „Olly Foiiy"' was aan ook Xï d. heer de Groot de kinde-| neeo nooit, M*« ren zoo kwam de heer Zuidstraat den kranlgen redder te hulp. De hèer de Groot kon het drietal nu aan den heer Leeuwerink aanreiken en spoe dig stonden de kinderen druipend op den wal. Een ervan was reeds bijna buiten bewustzijn, doch herstelde, nadat een ma rineman ,hem,' door toepassing van kunst matige ademhaling, water uitgepompt had. Door omstanders werden de kinde ren-naar huis gebracht. Hoe gevaarlijk het is voor kinderen om aan den waterkant te spelen is door dit ongeval weer ten duidelijkste gedemon streerd. De kinderen zullen dan ook goed döen zich altijd zoo ver mogelijk daarvan verwijderd te houden. We hebben hier toch heusoh geen gebrek aan speelplaat sen. Dat de ouders ze waarschuwen en de wandelaars een oogje in het zeil houden en ze desnoods van den waterkant weg jagen. Nog een redding. Gisterenmiddag was een 12-jarig meisje, J. L., op het vrije strand aan het baden, toen zij door den sterken stroom werd meegesleurd. De heer Hoogenbosch, van de Westgracht, mocht er in slagen met gevaar voor eigen leven het meisje, dat reeds in bewusteloozen toestand was, aan wal te brengen. Per auto is* het kind, na bijgebracht te zijn, naar haar woning vervoerd. Het Nederlandsch eskader in de Oostzee. Woensdag 80 Juni 1b het oefenings' eskader onder bevel van vice-admiraal O. Fock, van Kiel vertrokken met be stemming Göteborg, dat in» de plaats van Oslo in het reisplan is opgenomen. De tijd te Kiel doorgebracht, zal voor alle opvarenden onvergetelijk blijven. Dé tal- looze ofücieele feestelijkheden, als sport- feesten, zoomede de hartelijkheid der Duitsche marine en burgerij hebben op allen een diepen indruk gemaakt. De schitterende ontvangst werd beantwoord door een lunch en een diner bij admiraal Fock op Hr. Ms. Tromp, verder een uitmuntend geslaagd at home op de Heemskerck. Na het ontmeren verzamel den de schepen zich in het zuidelijk binnenste gedeelte van de Schoonehaven, liepen in kielwaterlinie de haven uit, langs alle Duitsche oorlogsschepen en langs de kaden en aanlegsteigers, waar een talrijke belangstellende en geestdriftig wuivende menigte getuige was van het vertrek. Bij het passeeren der Duitsche vlagge- schepen speelde de muziekkapel van Hr, Ms. Tromp het „Deutschland über alles"- wa-t van Duitsche zijde door het Neder, landsche volkslied werd beantwoord. Overal stonden de equipages aangetreden. Het eskader houdt Woensdag en Donder dag aanval- eiï lanoeeroefeningen in de Kieler bocht en beoqsten de Fehmarnbelt voor de onderzee- en torpedobooten, om Vrijdagmorgen ,naar Göteborg op te stoomen, waar Zaterdagmorgen wordt binnengeloopen. Een telegram van Von Hindenburg aan de Koningin. Naar aanleiding van het bezoek van het Nederlandsch eskader aan Kiel. Rijkspresident Von Hindenburg heeft, naar Wolff gisterenuit Berlijn meldde het volgende telegram aan de Koningin gezonden: Het bezoek van het Nederlandsche es kader aan Kiel' is in heel Duitschland met vreugde begroet Ik veroorloof miji, met de uitdrukking van mijn dankbaarheid voor het zenden van de prachtige sche pen, bovendien mijn gelukwenschen aan te bieden over den voortreffelijken in druk, dien het eskader en zijn bemanning hebben gemaakt. Von Hindenburg, rijkspresident Collecte alleenstaande blinden. Het Bestuur der Nationale Stichting „Tehuis voor alleenstaande blinden", (Wolfhezen), bericht ons dat de opbrengst der collecte in de gemeente Helder f 360.80 bedroeg en zegt aan alle gevers harte lijk dank. Elerenvelling Helder, Op de eierenveilinig werden Dinsdag middag aangevoerd 11,200 eieren. De zware eieren <60 K.G.) werden geveild voor 6.80, de lichte eieren voor 4.25. Op de veiling van volgende week wordt een mooie partij hanen en kippen ver wacht Louis de Bree'a gezelschap. „Olly PoJly". Mem schrijft ons: Dat deze geestige operette, welke van a.s. Zondag tot Woensdag door „Het V rooi ijk Tooneel", dir. Louis de Bree, van het Cen traal Theater, in „Casino" wordt gegeven, als 't ware „geknipt" is voor de kérmis, kun nen we lezen uit een verslag over de voor stellingen in „Scala", Den Haag, door de „Haagsche Courant": „Na het eerste bedtrijf waren de lach-aan- vallen1 angstwekkend 1 Dat eerste 'bedrijf van S J1_ 1_ 1 ,./vnn I t r/ /-»1 fT ,/"»VÏ ten overstaan van Notaris O. J. Baas, op Woensdag 80 Juni Het nieuwe huis en erf aan Achterstraat 66; kooper A. Gevers Rzn. q.q. voor 2040 Het huis en erf aap de Jan in 't Velt- straat 121; kooper T. Ruiter voor 1190. Het huis en erf aan de Achtergracht Zuidzijde 4, uit de band verkocht. Het huis en erf aan de Middenstraat 76; kooper W. Bakker, 2400.—. Het huis en erf aan de Laan 21; koo per H. v. Pelt q.q., 2190. Het huis en erf aan de Middenstr. 100; uit de hand verkocht. Texelsche Boot Blijkens in dit nummer voorkomende ad vertentie zal met ingang van Zondag 4 Juli as. tot nadere aankondiging de dienst op Zon- en feestdagen met een boot uitgebreid worden. Vertrek van Helder 7 u. v.m. Vertrek van Texel 8 u. v.m. Kamer van Koophandel te Alkmaar. Een algemeene ledenvergadering der Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Holland's Noorderkwartier, zal wor den gehoiKlen op Woensdag, den 7den Juli 1926, da* avonds ten zeven ure in het Stadhuis te Alkmaar. De agenda vermeldt o.m.: Mededeelingen van den Voorzitter der Verkeerscommissie omtrent de laatste vergadering dezer commissie. Aan de ledenvergadering wordt voor gesteld zich te wenden tot: le. Ged. Staten nopens de verbetering van den Twuijverweg. 2e. de Banne Oudorp, inzake de verbe tering van den Nollehweg te Oudorp (in middels gevraagd); 8e. het Departement van Waterstaat om verbetering te vragen van den Rijksweg AlkmaarHelder (langs het Gr. Noord- Holl. Kanaal); en van den Rijksstraatweg Alkmaar Haarlem (gedeelte tot Velsen); 4e. het Propaganda-Comité voor We genverbetering, inzake verbetering a. van den Twuijverweg, b. van den Middelweg te Heer Hugo- waard, c. van den weg Schoorl—Hondsb. Zee wering. Uit het Politierapport Een niet gewenscht tochtje naar Wlertngen. Door den Gemeentesecretaris van Anna Paulowna werd Maandagmiddag telefonisch aan het Hoofdbureau van politie alhier ken nis gegeven, dat de chauffeur van den heer Prins, die met zijn auto op weg was naar Wieringen, te Anna Paulowna had ontdekt, dat een 6-jarig meisje, wonende in de Ane- monenstraat alhier, op het Stationsplein per abuis in zijn auto was gestapt. Het meisje was in de'veronderstelling geweest, dat de auto op Huisduinen reed, waar zij haar vader en moeder zou ontmoeten. De ouders van het kind wérden met een en ander in kennis gesteld en hebben het 's avonds om 9 uur van het Stationsplein, toen de auto terugkwam, afgehaald. Een aanrijding. Een bewoner van de Bloemstraat deed Maandagavond aangifte, dat hij 's middags op den hoek van den Brakkeveldweg-Bloem- straat was aangereden door een wielrijdster, die volgens hem aan den verkeerden kant van den weg reed. Zijn rijwiel werd ernstig 'beschadigd. De politie stelt een onderzoek in Correspondentie. Een ingezonden stuk van de heeren N moest tot het nummer van Zaterdag blijven liggen. „Olly Polly" was dan ook kolossaal! Zelden, Alleen kon de heer de Groot de kinde-j neen nooit, hebben wij met zoo innig veel Ser niet op het droge brengen en genoegen naar een moderne operette als bij. Leeuwerik van de 'dit eerste bedrijf geluisterd' Vergadering van Dinsdag 29 Juni, des avonds 8 uur. Afwezig met kennisgeving (wegens on gesteldheid) de heer Smits; 1 vacature. Geloofsbrieven. Onderzoek der geloofsbrieven van het nieuw benoemde Mdi van den Raad W Biersteker. Door eene raadscommissie, bestaande uit de heeren Zondervan, Eijlders en Van Os worden deze onderzocht. De vergade ring wordt zoolang geschorst. Na herope ning wordt bij monde van den heer Van O s geconcludeerd tot toelating van be doeld] raadslid, waarmede de Raadi zich vereenigt Ingekomen Stukken. a. Goedkeuring van Gedeputeerde Sta ten op het raadsbesluit van 11 Mei 1926 tot verhuring van grond, aan L. M. Kalfs vel. b. Alsvoren op de 8e suppletoire be grooting, dienstjaar 1926. c. Alsvoren op het raadsbesluit van 11 Mei 1926 tot het doen van af- en overschrij vingen van en op de begrooting dienst jaar 1925,. d. Bericht van aanneming der benoe ming van H. J. Marinus tot lidi der Com missie tot Wering van Schoolverzuim. De heer E y 1 d e r s: In dien vorigen Raad is door den heer Zondervan gezegd, dat de heer G. Marinus den wensch te kennen had gegeven zijn zoon H. J. Mari nus, als zijn opvolger te zien aangewezen. In de Held. Crt. heeft de heer B. (de Böck) den heer Zondervan gevraagd, deze bewe ring waar te maken. Spr. heeft een schrij ven in zijn bezit, waarin de heer G. Ma rinus te kennen geeft van een dergelijke uitlating niets te weten. De Voorzitter: Wenschit de heer Zondervan hierop te antwoorden? De heer Zondervan kan hierom trent alleen mededeelen, dat hij deze ver zekering in de ooanmisBie-vergadering ge kregen heeft en dat zij namens de com missie door hem in den Raad is geuit. Als de heer de Böck een brief van den heer G. Marinus in zijn bezit heeft, waarin het tegendeel staat, moet deze bewering on juist zijn. Meer zal spr. er niet van zeg gen. e. Verdagingsbesluit van Gedeputeerde Staten dd. 9 Juni 1926 omtrent de wijzi ging der Bouwverordening. f. Goedkeuring van Gedeputeerde Sta ten op het raadsbesluit van 2 Juni 1926 tot het doen van af- en overschrijving van en op de begrooting 1926. g. Bericht van aanneming der benoe ming van A. M. J. Mol, tot onderwijzer aan school 11. h. Mededeeling van den voorzitter van het Hoofdstembureau, dat de heer H. Schurmann zijne benoeming tot lid van den Raad niet heeft aangenomen en dat dientengevolge is benoemd verklaard de heer W. Biersteker. L Besluit van Gedeputeerde Staten tot ,niet ontvankelijkverklaring van de aan vrage van het Bestuur der Heldersche schoolvereeniging tot het inrichten van een lokaal voor handenarbeid bij de school van genoemde vereeniging. Ged. Staten vernietigen het raadsbe sluit van 9 Maart 1926, en verklaren de door de Held. Schoolvereeniging inge diende aanvrage niet ontvankelijk op grond van het feit, dat niet is gebleken, dat genoemde Schoolvereeniging rechts persoonlijkheid bezit, een der essen- tieele eischen, waaraan moet worden vol daan om eene aanvrage als de onder havige vatbaar te doen zijn voor behan deling door het Gemeentebestuur. De be slissing van den Gemeenteraad had tot niet ontvankelijkverklaring moeten leiden. Goedkeuring van Gedeputeerde Staten op het raadsbesluit van 2 Juni 1926 tot verhuring van grond aan J. J. de Langen. Conform voorstel worden al deze stuk ken voor kennisgeving aangenomen. j. Adres van het Bestuur van de Ver eeniging „Helders Belang", houdende ver zoek de maximum snelheid voor motor rijtuigen in deze gemeente vast te Bteilen op 25 KJM. (Voorgesteld wordt dit stuk te behande len bij de voorgestelde wijziging der po litieverordening). Conform. Verzoek om ontslag als onderwijzeres aan school 11, van K. Everards—Sitenga. (Voorgesteld wordt het gevraagde ont slag eervol te verleenen, mét ingang van een nader door B. en W. te bepalen da tum). Comform. Burgerlijk Armbestuur. Voorstel tot wijziging van het Regle ment van het Burgerlijk Armbestuur der gemeente Helder. Held..Crt. 24 Juni. De heer Bok wijst er op, dat eep vorige maal in besloten zitting medege deeld is, dat deze zaak nader zou worden onderzocht en den Raad mededeeling zou worden gedaan van dat onderzoek. Is het nu wel noodig deze zaak in het openbaar te bespreken? vraagt spr. De heer Van L o o had de overtuiging gekregen, dat met de benoeming van een functionaris zou worden, gewacht. Heeft het College er wel aan gedacht, dat ten gevolge van de centralisatie aan de Cen trale Boekhouding binnenkort wellicht drie beambten van de Weststraat op wachtgeld zullen komen? Ware het niet beter geweest, vraagt spr., te wachten tot deze aangelegenheid zou zijn geregeld. De Voorzitter: In bedoelde ge heime vergadering is gezegd dat nadere besprekingen zouden worden gehouden, Het resultaat daarvan is deze voordracht Nadere inlichtingen kunnen alleen in comité-vergadering worden verstrekt. (Spr. is tengevolge van rumoer op straat en zacht spreken, zeer slecht op de pers tribune te verstaan). De heer V a*n L o o is het met dit ant woord niet eens. Hier kan inderdaad be zuinigd worden en het had op den weg van het College gelegen het Armbestuur een wenk in deze richting te geven. De V o o r z i 11 er: De benoeming' van het Armbestuur geschiedde na gehouden conferentie. De heer Sohoeffelenberger; De zaak is zeer pijnlijk, omdat de benoemde in ons midden verkeert. Daarom zou spr. de zaak liever in comité willen behande* len. Nu zij evenwel in openbare verga dering ter sprake is gebracht, moet spr. zeggen het met den heer van Loo eens te zijn. Als gemeentebestuur zijn wij, ver plicht overleg te plegen met het arm bestuur, daar dit toch gesubsidieerd wordt met gemeentegeld. De heer H e y b 1 o k vraagt hoe men er aan komt, dat aan de Centrale Boek houding menschen zouden worden ont slagen. Wij hebben besloten tot centra lisatie, maar omtrent op wachtgeldstellen e.d. is niets bekend. Bovendien betreft het hier wellicht menschen, die voor deze functie ongeschikt zouden zijn. De heer Bok had begrepen, dat de Raad nog een antwoord zou krijgen en inlichtingen omtrent deze zaak. Spr. zou iij geheimen raad gaarne inlichtingen hebben omtrent consequenties van deze benoeming. De heer Verstegen is bereid alsnog de gelegenheid te geven voor bespreking in comité. Maar in het openbaar zijn hier enkele dingen gezegd, die moeten worden weerlegd. O.a. dat 8 ambtenaren zouden worden ontslagen. In de geheime zitting is daarover in het geheel niet gesproken. De heer Van Loo: In de geheime zif ting is gezegd, dat men de zaak zou aan houden. Geen der raadsleden bad ver wacht, dat de benoeming toch zou door gaan; de heer van Breda had gezegd, dat de aanmelding en oproeping van sollici tanten stop zou worden gezet. De Raad heeft een bijdrage aangenomen, waarin gesproken wordt van bezuiniging op de O. B. en spr. had verwacht, dat men zou' hebben overwogen of van deze ambtena ren biet een kon worden benoemd. Dit is niet gebeurd, ook heeft het Armbestuur geen wenk in die richting gekregen. Spr. stelt voor de zaak in comité te behan delen. De heer Verstegen meent, dat de bijlage (wijzigingen in het Reglement) buiten eventueele besprekingen in co mité staat. De heer Bok wijst op de laatste alinea (assistent secr.-penningmeester), waar spr. in het openbaar niet over kan praten. Besloten wordt de discussies te schor sen en de zaak in comité af te handelen. Regrootlng. Voorstel tot vaststelling van de 10e wij- zigingsbegrooting 1925. Begrooting. Voorstel tot vaststelling van de le wij- zingsbegrooting 1926. Zonder discussie of stemming aangeno men. Wijziging verordening. Voorstel tot wijziging van de Verorde ning op bet Technisch Beheer der Ge meentebedrijven. Held. Crt. 29 Juni De heen Van Dam heeft den vorigen keer het vervolg der discussies over dit punt niet bijgewoond. Er is thans, zegt spr., een taxatie geweest van de eigen dommen, en op deze hertaxatie is een af schrijvingssysteem gebaseerd. Bij het Grondbedrijf moet iedere vijf jaar een hertaxatie plaatshebben; spr. meent, dat het op den weg ligt van den Raad een dergelijke 5-jaarlijksche hertaxatie ook hier toe te passen. De heer Grunwald betwist dit. Men kan de taxatie en de afschrijvingen voor de bedrijven niet .vergelijken met het Grondbedrijf. Voor dit laatste bestaat de mogelijkheid van vermeerdering of ver mindering van bezittingen. Maai; wat voor raison zou het hebben de eigendommen der bedrijven telkens opnieuw te taxee- ren, daar immers de afschrijvingen enz. blijven bestaan. Het zijn toch maar taxa ties. De heer Van Dam: Inderdaad, een taxatie blijft een taxatie, zooals de wet houder opmerkte, en voor het Grondbe drijf hebben ze dezelfde waarde als bij de bedrijven. Bij, het Grondbedrijf evenwel geldt de economische waarde, juister nog de waarde, die het geld op een zeker oogénblik heeft. Nu ligt het op den weg als eenmaal deze weg van taxatie verla ten is en men naar de inkoopwaarde taxeert, dat dan ook regelmatig te doen. Er zijn maar twee mogelijkheden: of men schrijft af naar den inkoopprijs of naar een bepaalde taxatie. De Voorzitter: Bij het gasbedrijf kunnen wij niet volgens inkoopprijs af schrijven, omdat wij dit indertijd heb ben overgenomen naar een globale taxa tie. Alleen de latere vernieuwingen kun nen natuurlijk volgens inkoopprijs wor den getaxateerd. Bij het Grondbedrijf is dit evenwel anders. De heer Grunwald: De heer Van Dam vergelijkt het Grondbedrijf met een fabrieksbedrijf. Bij het Grondbedrijf kan men nagaan of de prijzen zijn gerezen of- gedaald; bij de bedrijven moet naar de winsten worden getaxeerd. Bij Grondbe drijf kan men juist taxieren, bij de be drijven niet Men kan deze ongelijksoor tige grootheden niet met elkander verge lijken. De voordracht wordt vervolgens aan genomen. Aankoop huis. Voorstel tot het goedkeuren van den aankoop van het perceel Dijkstraat no. 67. Held. Crt. 29 Juni De heer Van Os: Is deze bijlage wel in orde? De Voorzitter meent van wel. De heer Van Os: Dus het huis ln kwestie is nog niet gekocht? De Voorzitter: Jawel, behoudens 'sRaads goedkeuring. De heer V a n O s: Het doet vreemd aan in de Held. Crt. te lezen, dat een huis ia aangekocht door de gemeente, terwijl geen der raadsleden daarvan iets weet. Ook omtrent de betrokken regeling voor de bebouwing (plan-Van Boven) is niets bij den Raad bekend. Vermoedelijk heeft het College verzuimd den Raad van dit plan tot aankoop in kennis te stellen, want men wist toch al eenige weken, dat dit gebeuren zou. De heer Van Breda: Het College meende dit perceel te moeten aankoopen in verband met het plan-Van Boven. Wij meenden, dat het huis niet in andere han den moest komen, omdat de gemeente dan later eventueel wellicht meer zou moeten betalen. Overigens is de Raad vrij den verkoop niet goed te keuren; het Col lege heeft gemeend in ieder geval in het belang der gemeente te handplen. De heer Van Os: In besloten zitting worden soms wel futieler dingen bespro ken dan deze aangelegenheid. Er zit hier meer aan vast dan de koop van het huis alleen; wij leggen ons hiermede vast aan het plan-Van Boven. Het is niet juist, dat men den Raad en de Comm. van Bijstand hierbuiten heeft gehouden. Straks gaat het wellicht om hoogere bedragen. De Comm. van Bijstand had in ieder geval gekend moeten worden. De Voorzitter: De kwestie is in hoever de Raad het College vertrouwt. De heer Van Os: Neen, neen, u draait de zaak om. De Voorzitter: Het College had zich vooraf verzekerd van den verhuur

Heldersche Courant | 1926 | | pagina 5