het voormalige pontveor aan de Kooi} en voornamelijk ook de minder gemakkelijke verbinding met Wielingen, niet gunstig op het verkeer. Waar door ondergetekenden onder dergelijke moeilijke omstandigheden en nadat hun voorganger, die zelfs nog sub sidie genoot van de Held. Winkeliersveree- niging, er het bijltje bij had neergelegd, zon der eenige subsidie of vergoeding een gere- gelden dienst op Helider onderhielden, kan den ondernemers o. d. allerminst gebrek aan initiatief worden verweten. Dat steeds aan behoorlijk te stellen eischen werd) voldaan, moge blijken uit het groote aantal passagiers door onze autobussen, trots alle tegenwer king vervoerd1 en zal het voor ieder duidelijk zijn, dat de zaak een sterk persoonlijk karak ter draagt Want terwijl den nieuwen onder nemer uit de gemeentekas een subsidie van 4000 wordlt toegestaan en de oudste nog geen ontheffing van tolgeld of vergoeding van 160 kon bedingen, werd' ons ten over vloede een standplaats op het Stations- of Koningsplein geweigerd1, in de plaats waar van ons het in meer-dan' één' opzicht onge schikte Kerkplein werd aangewezen. Het verbod werd indertijd gemotiveerd met de mededeeling, dat de Holl. Spoorweg- Mij. bezwaar had gemaakt in verband met de ooncurrenitie, niettegenstaande door ons voor Anna Paulowna vanaf den beqdnne de spoortarieven werden overgenomen, terwijl thans de concurrent, die reeds driemaal de tarieven verlaagde, vanaf bet Stationsplein vertrekt. Het publiek van buiten heeft het tegen werken der oudste onderneming zonder ge gronde, zakelijke reden, reeds doorzien en staat in dezen oneerlijken' concurrentiestrijd geheel aan onze zijde, doch meenen wi} goed te doen ook het Heldersche publiek met deze feiten in kennis te stellen. Nogmaals dankend voor de verleende plaatsruimte, teekenen wij, Hoogachten», XJw divf H. NAASTEPAD ZOON. Voor de welwillendheid om mij. boven staand ingezonden schrijven' vooraf ter in zage te geven, zeg ik Uwe Redactie ten zeerste dank. De omstandigheden, waaronder èn de sub sidieregeling èn de standplaatsaangelegen'- beid werden vastgelegd zijn geheel anders dan zoo oppervlakkig in 'bovengemeld stukje worden weergegeven. Het ligt niet op mijn weg daarop verder in te gaan, het schrijven is wat dit gedeelte betreft ook niet direct aan mij gericht Wèl moet ik bezwaar aanteekenen tegen de op één na onderste alinea, waarin een ver kapt beroep wordt gedaan op het'publiek om niet mee te helpen aan het slachttofferen van de heeren Naastepad, m. a. w. géén ge bruik te maken van mijn autobusdienst en alléén, dien van Naastepad te steunen. 'Ik heb goed vertrouwen in de uitspraak van het publiek, waarbij men mij. niet kwa lijk zal nemen, dat ik een dienstregeling op Wierlngen onderhoud met gemeentelijke subsidie, en dat mijn ondefneming de laag ste was bij de inschrijving voor het post vervoer, 'Hopelijk zal men dus van mijn geregelde diensten op Wierlngen wèl gebruik blijven maken, waartegenover ik mijnerzijds gaarne de verzekering geef, dat de tarieven zoo laag mogelijk blijven gesteld, en de uitvoering van den dienst op tijd en geheel in overeen stemming met de door het Gemeentebestuur en de Posterijen gestelde voorwaarden ge schiedt W. PRINS, f Ondernemer van de passa- giersdlensten en het postvervoer Heldier—Wieringen v.v. Mijnheer de Redacteur, Gaarne zag lk onderstaand stukje in uw stukje „Nog een redding". Het heeft mij ten zeerste getroffen, dat er op ons strand geen middelen aanwezig waren om personen, die in direct levens gevaar verkeeren, zooals 1.1 Dinsdag het geval was, te kunnen redden. Daar er aanvankelijk zich slechts 2 da mes en 1 heer te water bevonden bij den pier doch aan den kant van het badhuis dus niet op het zoogenaamde stille strand, werden zij vanaf het strand door een man, die op een Guitje blies (misschien de bad meester) er opmerkzaam op gemaakt dat er iemand in levensgevaar verkeerde, ter wijl door die persoon geen reddingsmid delen konden worden verstrekt. Zou het dan zoo overdadig zijn om aan ons strand de noodige maatregelen te tref fen door lijnen, boelen en reddingshaken op verschillende plaatsen ter beschikking te hebben. Overal zijn voorschriften om personen die met machines of dergelijke werken voor ongelukken te beschermen, waarom dan'niet op het strand. Men kan van de menschen die baden en vaak niet kunnen zwemmen toch niet ver langen dat zij hun eigen leven opofferen. Laat men dus de put dempen voor het kalf verdronken is. U, mijnheer de redacteur dankend voor de verleende plaatsruimte. Th. J. Hoogenbosch. Op onze informatie bij de directie van het „Zeebad Huisduinen" werd ons mede gedeeld, dat alle noodige reddingsmiddelen op het Badpaviljoen aanwezig zijn. Red. Held. Crt Helder, 2 Juli 1926. Mijnheer de Redacteur. Gaarne verzoeken wij voor onderstaande eenlige plaatsruimte in uw veelgelezen blad; bij voorbaat onzen hartelijken dank. In het bericht, in uw blad van 1 Juli JA» „Een kranige redding", wordt o. a. gezegd: „We hebben hier toch heusch geen gebrek aan speelplaatsen". 'Misschien kunt U onze Heldersche jon gens dan een bescheiden terreintje aan wijzen, daar wij Woensdags- en Zaterdags middags moeten vechten om 't plekje „berg en dal" naast het kerkhof. In de gemeente krijgen wij meer slaag dan eten en buiten op den dijk en in de duinen bet groote stuk grond zit de politie ons op de hielen. 'Misschien weet een lezer ons antwoord te geven en ons eeni plekje aan te wijzen om fatsoenlijk te kunnen voetballen. Namens vele Heldersche jongens, H. KREUGER. BIERSTEKER. 8 OH A G EN. Aan de Landbouwwiniterechool te Behagen is eene tenitoonsteUing van voorwerpen, vervaardigd door leerlingen der school, van den cursus 1926/'26, geopend. Het is een lust te zien, wat daar op het gebied van de huishouding te ziehi ia Koken, bakken, bra den, inleggen, conserveerent, waschbehan- dellng, onderhoud1 van huis en huisraad, knippen, naaieni, verstellen, stofversiering, de verscheidenheid is te groot, om-hier op te noemen. De school heeft zich in korte jaren in Hollands Noorden eene vaste plaats veroverd, dat getuigen ook de 84 leerlingerf, uit alle gemeenten van het Noorden, die in 5 klassen' het onderwijs ontvangen, 'Moeders, wier dochters een^ opvoeding moeten ontvangen, die in de lijn van de huis houding ligt, worden) in t bijzonder er op gewezen, welke voorname plaats deze school onder de onderwijsinrichtingen inneemt. Voor meisjes van 12 tot 17 jaar ls het eene vruchtbare kweekplaats voor het leven. Uitslag verkooping ten. overstaan van van Notaris Vrijburg, te Zijpe, van het Hotel met koffiehuis, genaamd „Duin zicht", met stalling enz. te Callantsoog, met oompleten Inventaris, benevens orchestrion en strandtent. Eigendom van den beer R. P. Janzen. Het hotel enz. kon gelden 16.900; het orchestrion met strandtent 2000, voor welke combinatie het gepre senteerde werd opgehouden. De gemeente Schagen sloot voor eenige jaren een leening af bij het Rijk, groot ruim 78.000, tegen 6 voor de woning- bouwvereendgiing Schagen, Ten einde die vereeniging aan goedkoop-er geld te helpen om daardoor de leening bij- het Rijk te kun nen conserveeren is bij de Nationale Bank een leening tegen' bovengenoemd' bedrag afgesloten voor 4'/« 'Dit geeft voor den woningbouw een besparing van 376 per jaar, wat ten goede komt aan de huurders. Wegens bedanken van den heer A. L. Zuid9cbarwoude te Petten, als secretaris van den polder Callantsoog, is als zoodang door het polderbestuur gekozen) de heer A. de Heer te Schagen. De Schager elerenveiling boekte in het lste halfjaar van 1926 1172260 eieren, aan gevoerd in 6704 partijen. In het lste half jaar van 1926 bedroeg die aanvoer 970632 eieren in 4806 partijen. Een vooruitgang dus van 201618 eieren in 1926 partijen'. Te Wierlngerwaard is de melkprijs op 10 cent per liter gebracht Politie Anna Paulowna. Gevonden een sleutel, een moer van een wagen en een spoorboekje in omslag. Inlichtingen zijn te 'bekomen ter secre tarie. Burgerlijke Stand van Anna Paulowna GEBOREN: Bernardus Gerardus Jaco- 'bus, z. v. Tj. de Vries en E. A. Zwirs; Jan, z. v. J. den Das en V. van der Ham. ONDESRT1ROUWD: K. Heerschap en C. Meeldijk. OVERLEDEN: P. van Twuiver, 87. jaar, echtgen. van T. Broekhuizen. BurgerlQke stand van Texel van 26 Juni tot en met 2 Juli 1926. GEBOREN: Pieter, z. v. G. Vlaming en E. Riemens; Jltake, d. v. S. Rozema en A. de Jong. ONDERTROUWD: J. M. Giel en J. W. Gooljer; J. Kuipers en J. Dogger. OUDESCHILD. Woensdagmiddag'trad alhier op in- de „Zeven Provinciën" de heer Alb. Boelens met zijin jeugdiig operettegezelschap. Voor een volle zaal werd' opgevoerd „Roodkapje en de wolf'. De verschillende versjes werden leuk gezongen, terwijl er heel- aardige too- neeltjes in voorkwamen. De heer Boelens, welke hier toch al een goede naam heeft, kan met genoegen op de uitvoering terugzien. Het hartelijk applaus getuigde, dat bet zeer in den smaak vieL WIERINGEN. Naar wij vernemen, is alhier een Her vormde Zusterkring met aanvankelijk on geveer 15 dames opgericht. Het bestuur bestaat uit de dames Oornelia Poel, presi dente; Geertje Post, secretaresse en1 A. Witvlietv. 4 Leest, penningmeesteresse. De jaarvergadering van den Noord-Hol- landscheni Ring van Doopsgezinde Predi kanten zal in de Doopsgez. Kerk te Hippo- lytushoef worden gehouden op Woensdag 7 Juli aj. Mien deelt ons mede, dat er op Zaterdag 17 en Zondag 18 Juli as. alhier een Doops gezinde gemeentedag van bet gewest Noord Holland Noord zal worden gehouden, ARRONDISSEMENTS RECHTBANK. Zitting van 22 Juni. Uitspraken: Lambertus de V., Alkmaar, diefstal f 60 boete of 40 dagen. Hendrik de G., Egmond aan de Hoef, zedezaak. Nadere instructie. Gerrit Jan G., Stads-Kanaal, verduiste ring. Nadere instructie. Petrus Mart. A., Limmen, diefstal van eenden. Teruggewezen naar den Kanton rechter. L. v. d. B., Helder, zedemisdrjjf. Nadere instructie gelast. C. J. de W., Oudkarspel, als voren. Vrijgesproken. De officier heeft echter hoogor beroep aangeteekend. Nieuwe zaken. De 45-jarige Dirk T., een klein vee- koopertje en gelegenheidsslachter, die met zijn gezin in een houten keet, nabij de Zijper duinen woont, is vroeger reeds meermalen wegens langvingerigo aspira- tiën veroordeeld. Toen dan ook op de Schager veemarkt een big werd vermist en het werd de-politie bekend, dat Tames een losloopende big had doen opvangen en thuis bezorgen, waren de opsporings ambtenaren er als de kippetjes bij om Dirk daarover eens nader te polsen. Èn toen Dirk over die big geen andere op heldering kon geven, dan dat hij haar had gekocht vqor 8 gulden van een Dirk, ge heel onbekend persoontoen bleek alweer duidelijk de waarheid van het spreek woord: Wee den wolf, die in een kwaad gerucht staat, daar hij als verdacht van- diefstal, al heel gauw in voorarrest werd gezet. Niettemin bleef Dirk consequent zich houden aan zijn oorspronkelijk ver haal over den grooten onbekende en gaf hij ook Dinsdag, toen hij terecht stond, geen noemenswaardige afwijkingen. Niet minder dan 7 getuigen werden in deze zaak gehoord, doch veel licht werd niet verspreid. Evenwel bleef de officier optimistisch genoeg gestemd omtrent het bewijs, om 1 jaar gevangenisstraf te vorderen. De verdediger mr. Dwars uit Hoorn was niet zoo overtuigd van de sterkte der bewijzen en vroeg zelfs vrijspraak met onmiddellijke invrijheidstelling. Daar ging de rechtbank echter niet op in, dat zal de verdediger ook wel ver ondersteld hebben. Maar het is met pro- beeren aan de weet te komen niét waar? In elk geval werd het ei er niet door bedorven en zal a.s. week blijken of de vrijspraak ook wordt afgestemd. Theodorus Ant. H., een 22-jarige lahd- bouwersknecht uit Spanbroek, had ge werkt bij den bollenkweeker Bakker, te Enkhuizen, en zooals later werd uitge zocht, zich 'n 12-tal dure bollen van de tulp Swanenburg toegeëigend. Een onder zoek bracht aan den dag, dat deze bollen waren uitgeplant op den akker van Dorus' papa. De jonge man stond heden terecht, erkennende thans, dat bij 4 bollen gestolen en 8 had gevonden. Deze nog tijdige erkentenis deed den officier afzien van zijn voornemen, om gevangenisstraf te vorderen. De gevraagde boete was echter ook niet malsch f 150 of 90 dagen I In elk geval zal er wel voor gezorgd worden, dat Theo die 12 bolletjes nog lang zullen heugen. De 25-jarige visscher Nan W. uit Wieringen, die nog steeds in arrest zich bevindt ter zake diefstal van 2 rijwieten, welke rijwielen door hem te Amsterdam werden verkocht, waarop van het geld met een vriend goede sier maakte, werd heden weer eens uit zijn logement gehaald om verder te worden geroskamd. Enfin, zijn kansen staan redelijk goed. De officier die hem eerst 6 maanden enveloppen- plakken had toegedacht; was verteederd door de reclasseering en stelde voor Nan tot 8 maanden voorw. te veroordeelen met 8 proefjaren en heel wat bijzondere voor waarden. Nan was er al heel lekker mee en be loofde, alles wat men van hem verlangde. Hij wil de schade wekelijks afbetalen. Is bereid geheel-onthouder te worden, terwijl hij heeft beloofd het minder ge- wenschte gezelschap van zijn vriend Jaap te ontvluchten. Zijn advocaat mr. H. J. M. Kraakman gaf hem nog een prachtige en gevoelvolle vermaning en aldus toegerust Voor den strijd des levens, verdween Nan weer in zijn kloosterlijke cel om de uitspraak, die bepaald is op a.s. Dinsdag, af te wachten. dend verwond. Hij weid voor dit luguber bedrijf tot fi boete of 6 dagen veroor deeld. De gevangenis kon zfj niet ontloopen. Een 19-jarig meisje, uit het Zuiden des lands, dat te Amsterdam was werkzaam geweest in ©en oonfortabel café aan den Zeedijk, was na haar ontólag aan 't zwer ven geraakt en had: te Alkmaar bij een familie haar intrek genomen. Zij beloon de echter die gastvrijheid zeer slecht, door zich zonder kennisgeving weg te pakken, met medeneming van een por- temonnaie, waarin ƒ10. Zij nam de wijk naar Heldier, waar ze ook een dergelijk feit pleegde. Ze werd opgespoord en in hechtenis gesteld), terwijl ze heden te recht stond, ondanks de moeite door re- classeeringsambtenareni en verdediger genomen om haar voor de gevangenis te bewaren. Veroordeeld tot 1 maand ge vangenisstraf. Einde. Een onbeschaafd geluld. Een stevige gezonde boerenlandjonker uit Harenkorspel 'heeft op 20 Mei op zeer onparlementaire wijze een dikke gehuw de dame uit het dorp bejegend. Hij meen de te oonstateeren, dat zijn pipa werd mishandeld door den echtgenoot van ge zegde dikke dame en gedachtig aan het spreekwoord, oat man en vrouw één zijn, gebruikte hij haar tot doelwit van zijn on beschaafde qualificatlën. De politierechter veroordeelde hem tot 7 boete of 7 dagen. De eerste les Ja altijd goedkooper dan de volgende, denk daar aan Pietl NAKOMERTJES. Nakomertjes worden lm den regel met een gereserveerde blijmoedigheid begroet. Men bad niet meer op hun komst gerekend. Me spullen^ die vroeger hadden gediend om de met groote blijdschap verbelden een joyeuse ontvangst te bereiden), waren) nu afgetakeld en zagen er niet meer zoo glans- vol als weleer uit; hier ontbrak een1 schroef, daar een poot, ginds een dekentje en van de onmisbaarste deelen der garderobe was zelfs geen exemplaar meer te ontdekken. Zoodat, toen het nakomertje de eerste signalen gaf van ook te willen worden op genomen, deze signalen in de ooren klon ken als het harde bamgeludd van de alarm klok, die hét ontwende oortrommelvlies ge weldig schokte. Doch toenJ de geluiden regelmatig zich herhaalden, en 'het trom melvlies weer daarop Ingesteld! werd, kwa men er met die Manken zulke liefelijke beelden voor den geest zweven en doem den er zulke vreugdevolle herinneringen op, diat de signalen begonnen te klinken als zoetvloeiende muziek, die een wereld van diepe bekoring voor oogen deed tooveren. Het vergelijkende beeld ia misschien wat ver gezocht als li met die nakomertjes op het oog heb de ansjovis, die momenteel in tamelijk flinke hoeveelheid door enkele vletten wordt aangebracht. De meeste vletten hadden er reeds den brul van gegeven en hun boeltje opgeruimd en de vletten op den wal gehaald en de groote schoonmaakbeurt gegeven. Er werdi niets meer verwacht. Nakomer tjes. men dacht er niet aan. Echter enkelen, door welke omstandig heden dan ook, hadden het bedrijf voort gezet en hun doorzetting mocht beloond worden1 met goede vangsten van uittrek kende ansjovis. 'Dit stak enkele anderen, die reeds alles hadden opgeruimd, zóó, dat ze de verknipte netten weer aan elkaar hechtten, de vletten weer voorzagen van allerlei ingrediënten, die het bedrijf behoefden en ook weer uit trokken: om de nakomertjes een glörieuse entrée te bereiden in het netwant. Dat de uitkomsten niet verwerpelijk zijn, kan blijken uit de vtescherijberlchten In onze courant. Nu is het niet zoo verwonderlijk, dat ge u bij een nakomertje wat vergist in den datum, en daarom is het ook niet zoo kwa lijk te nemen, dat onze courant vermeldt, dat er op 31 Juni een aanvoer is geweest van 1110 K.G. ansjovis. In de verwarring heeft de zetter een ver keerd© greep in de letterkast gedaan, zooals weleer de baker wel eens In plaats van de slok brandewijn uit te spuwen op zeker lichaamsdeel van den nieuwen wereldburger, dat onmisbare goedje doorslokte. Dat was even verklaarbaar als een ver melding van 81 Juni in de courantt. (Zooals de nakomertjes tem slotte met .ge juich worden begroet en met teederheld' worden behandeld, zoo hopen we, dat de juichtoon nog van een langgerekten aard mag zijn nu de nakomertjes hun komst hebben ingezet van Zuiderzee naar het Marsdiep. VOOR DEN POLITIERECHTER. Zitting van 28 Juni. Een klppenconflict op onze overzeesche bezittingen. Een broodschrobber uit Texel, die zich moeielijk met behulp van een geweldigen stok voortbeweegt, is op 18 Mei als go- volg van de onordelijke gedragingen van hun wederzijdsche kippen in felle twist geraakt met een buurman en heeft hem bij deze gelegenheid 'n flinke tik met zijn enorme steunstok toegediend. Voor welk feit de druk protesteerendo verdachte tot 15 gulden boete of 16 dagen werd veroordeeld. De gesteenlgde haan. Een heer uit Texel, niet verschenen, zoodat persoonsbeschrijving achterwege moet blijven, heeft, zeker bij wijze van een origineele 1 April-mop, de haan eens dorpsgenoot© door een steenworp bloe Nieuwe uitgave. cue rijdster" en Herman de Man met/Teen- schillen". G. J. Lankkamp heeft het over de bijen, en Oarei Burbaoh geeft ons een dagboek-fragment In de kinderrubriek zijn bijdragen van Anna Sutorius, A. Gaas—van der Hoop, in proza en poëzie. Jan J. Zeldenthuis, IMeta Gorselink en Helene Swarth (Twee Shakespeare-sonnet- ten) en Ar Kwink zorgden voor bijdragen Jrn poëzie. De verschillende artikelen zijn geïllustreerd en verzorgd op dte wijze zooals we dat van de redactie kennen. DAMRUBRIEK. Alles betreffende deze rubriek tq adres» seeren aan: Mr. G. L. GORTMANS, 20, Sinclair Road Keruslngton, London W. 14. De match van 10 partijen om het wereld kampioenschap werd gewonnen door Fabre met 4 gewonnen, 2 verloren en 4 remises, waardoor Fabre de nieuwe titel houder werd. Indien er het volgend jaar geen internationaal tournooi wordt ge speeld, zal hij dus den Hollandschen kam pioen voor den titel ontmoeten. De wedstrijd werd onder ideale omstan digheden verspeeld in een apart lokaal, terwijl het publiek toegang had tot een andere zaal, waar de partijen op een groot demonstratie-bord konden worden ge volgd. Eenige blunders ontsierden den wedstrijd^ maar overigens werd zeer we tenschappelijk spel te zien gegeven. De partijen zijn het eigendom der beide Seler# en worden blnnekort in boekvorm tgegeven, voorzien van hunne notities. Ze zijn daarom niet beschikbaar voor de pers, doch met het oog op de groote be langstelling van het publiek heb ik onder staande partij van de heeren Fabre en Bi- zot mogen ontvangen. Ze is de 8e uit den wedstrijd en geeft interessant spel te zien, waarin vooral de rand-tactiek van Fabre opvalt, die daardoor steeds een vaste ba ste in zijn spel weet te houden. 8e partij uit de match om het wereld kampioenschap 1928, gespeeld te Parijs, op 19 Juni tusschen de heeren M. Fabre met wit en Bizot met zwart. 1. 2. 8. 4. 8. 6. 7. 8 9. 10. 1L 12. 18. 14. 16. 18. 17. 18. 19. 27. 29. 81. 87. 89. 4a 41. 42. 48. 44. 46. 46. 47. 48. 49. 61. 67. •68. 69. 84—29 40—84 46—40 29-24 38X24 84X26 39-83 8680 40-86 88—29 30X89 86-80 4440 40—86 89-88 28X17 81—27 88X27 87-82 83—28 41—87 48—88 46—41 49—48 26X14 28X19 27X18 80X19 82—28 38X27 27—82 42—88 41—87 82—28 87—82 60-44 47—42 44-40 40—84 84-80 42—87 80—26 27—22 22—17 28X17 48—89 48X89 17X8 82-27 89—84 85X44 44—40 27—22 40-84 22—18 18X29 19-28 14—19 19-14 20X29 19X80 14—19 17—21 9-14 4o 28X84 21—28 11—17 1—6 17—22 6—10 11X22 22X81 1520 10—15 12-18 7—12 2—7 14-20 10X1Q 7—12 19-14 14-19 20-24 9-18 28-29 29-84 89 11X22 9—14 84X48 19-28 14-19 16—21 24-80 80X28 28—88 Remise. Het volgend probleem geeft weder een andere variatie van het Ideaal Probleem no. 1 van Blijdenstein: Wit speelt en wint Veiligheid en gezondheid. Niet spuwen. Wat gij op den vloer spuwt, komt weer in de lucht, die gij en uw mede-arbeid ere inademen. GemndheidsrABd. Tentoonstelling Landbouw- wtnterschool. Uitslag verkooptng. De leening van de woning bouwvereniging. Benoeming secretaris Polder Callantsoog. De eterenvelllng. De melkprijs. Hervormde Zusterkrlng. Jaarvergadering N.-H. Ring van Doopsgezinde predikanten. Het achtergebleven biggetje. Peperdure bolletjes. Op de proef gesteld. Roblnson. „Ons Eigen Tijdschrift' van Juli bevat als kunstbijlage een houtsnede van' J. G. Veldheer: Burcht. Prof. dr. B. G. Escher schrijft over de Veranderingen van den Vesuviuskrater na 1906: een artikel, met tal van afbeeldingen geïllustreerd. P. Klste- maker heeft een bijdrage „Speeluurtje" en J. J. F. Sohllt behandelt, naar aanleiding van een teefcenflng van Van Raemdonck het verdwijnend beroep van vogeltjeskoopman. Mr. Van Schaardenburg schrijft over een oud-hollandsche kolonie In Denemarken, niL op het eiland Amager, een uurtje bulten Kopenhagen. De daar wonen'den zijn af stammelingen der Hollanders. Men zal zich wellicht herinneren, dat onze koningin ze bezocht heeft tijdens haar verblijf in de Deensche hoofdstad. Hoewel de menschen natuurlijk volkomen ver-deenscht zijn, zijn de typisch Hollandeche namen als Marrigje Smit, Gert Willemsen, Trijntje Steenberg, enz., zuiver Hollamdsch gebleven. Jet Luber draagt een bijdrage over „Jongens- en Meisjesspel" bij en Van den Eeokhoixt heeft het over de beide schildersdorpen La ren en Blaricum. Novelllstische bijdragen leverden A. B. van Tienhoven met Jb« Oir 20. 2L 22. 28. 24. 26. 26. 28. 80. 82. 88. 84. 86. 86. 88. 60. 62. 68. 64. 66. 68. 88-88 88—82 8—11 18-28 20-24 18-22 12X14 14X28 28X32 1620 12—18 18-28 6—11 18—18 18-28 8-12 18X2 2-7 28-29 29X40

Heldersche Courant | 1926 | | pagina 11