T HERMAN NYPELS, Tweede Blad. Nieuwe zending BINNENLAND BUITENLAND VAN ZATERDAG 3 JULI 1926. Ingezonden Mededeellng. de De Zwiteersche correspondent van N. R Crt meldt: De Koningin, Prins Hendrik en Prin ses Jullana zijn Donderdag uit TroLs Epis te Bazel1 aangekomen, waar aan liet sta tion het noenmaal werd gebruik. De Prin ses bracht 's middags een bezoek aan de internationale tentoonstelling voor bin nenscheepvaart en waterkracht. Daarna zette de Koninklijke familie de reis voort naar Luzern, waar de nacht zou worden doergebraoht. Gisteren begaven de hooge gasten zich naar Sint Beatenberg. Vrijdagmiddag half zes zijn zij te Sint Beatenberg aan de Thunersee aangeko men. Zij kwamen per auto uit Luzern en zullen vermoedelijk tien dagen te Sint Beatenberg blijven. Ben dankbetuiging van de Koningin aan Von Hindenburg. De oorrespondent van de N. R. Ort. te Berlijn meldt: Bij het departement van den Rijkspre sident is een telegram binnengekomen van Koningin Wilhelmlna, waarin zij Von Hindenburg dank zegt voor het vriende lijke telegram dat hij haar ter gelegenheid van het bezoek van een Nederlandsch es kader aan Kiel heeft gezonden. Het ontwerp-v erdrag met Duitecbland aangenomen. De Tweede Kamer heeft gisteren het ontwerp-verdrag met Duitscbland aange nomen met 64 tegen 8 stemmen. Tegen de leden van den Vrijheidsbond en de heer L. de Visser <0. P.). Het onderzoek naar den Ioodsschoener H. De Nederlandjsche mijnenvegers I en IV zijn gistermorgen uit de haven vertrokken voor het onderzoek haar den vermisten Ioodsschoener. Zooals men weet staat dit onderzoek onder leiding van den luitenant ter zee baron van Lijnden. De aardbeving op Sumatra. Het hoofdbestuur van de vereeniging Oost en West heeft zich gaarne bereid verklaard tot het in ontvangst nemen van gelden ten bate van de slachtoffers van de aardbeving op Sumatra. Zendingen per postwissel of per giro (no. 14674) aan het secretariaat Heulstraat 17, Den Haag, met vermelding: Ramp'Sumatra. SalarlsKÜe Rijkspersoneel Woensdag is het comité ter behartiging van de algemeene belangen van over heidspersoneel te Amsterdam in verga dering bijeengekomen, waar met leed wezen werd kennis genomen van de ver klaring der regeering, dat er eenige rust moet komen in de salarisregeling van het rijkspersoneel. Het comité heeft zich reeds eerder op het standpunt gesteld, dat met deze verklaring door het rijks personeel oninogelijk genoegen kan wor den genomen. Het comité heeft daarvan doen blijken in een gedocumenteerd adres, dat 24 April aan de regeering is gezonden, dit in aansluiting aan audiëntie, welke bet comité op 29 Maart met den minister president beeft gehad. Het comité moest tot zijn verontwaar diging vaststellen, dat de regeering het blijkbaar onnoodig heefi geoordeeld, op zulk een belangrijk adres een officieel antwoord te geven. De afdeelingen der aangesloten bonden zullen omtrent de te voeren actie voor- looplg worden ingelicht. De pensioenwetten. Gisteren trad het tweede deel van het plan der Engelsohe regeering inzake het weduwe-, weezen- en ouderdomspensioen in werking. Verzekerde mannen en vrou wen boven de zeventig jaar, die kraohtens de vroegere wetten, geen reoht op pen sioen kunnen doen gelden, komen thans zonder onderzoek naar hun. middelen, ver blijf en nationaliteit voor pensioen in aanmerking. Er zijn op het oogenblik meer dan 76.000 personen, die ouder zijn dan 70 jaar, die niet voor het pensioen In de termen vielen, omdat zij nog steeds loon trokken. Van heden af kunnen zij, man en vrouw, een penaioen ontvangen van vijftien shillings per week. De classificatie van de gemeenten. Het Tweede Kamerlid Moller heeft den minister van financiën, voorzitter van den raad van ministers, de volgende vragen gesteld: 1. Is de regeering bereid, indien'zij de classificatie, bedoeld In de Bezoldigings besluiten, in ieder geval wil handhaven, ten spoedigste te zorgen voor behoorlijk wetenschappelijke statistieken van de le vensduurte in de verschillende gemeenten, zoodat op juiste gronden dat classificatie stelsel wordt opgebouwd? 2 Acht de regeering het billijk en con sequent. dat de militairen en de burger lijke ambtenaren op verschillende wijze 2.25, 3.25, 4.25, gemakkelijk patsende modellen. Heeren-Modemagazijnen worden behandeld, zoodat do ©ene cate gorie wel, de andere niet, in verschillen de salarisklassen wordt ingedeeld? Zoo ja op welke gronden? De flnancleele toestand van Vaals. Een leening van t 180.006, zoo noodlg onder garantie van rijk en provincie. De minister van Binnenlandsche Zaken en Landbouw is, naar wij in de „Limb. Koerier lezen, bereid gevonden een voor stel te doen aan zijn ambtgenoot van Fi nanciën van een vast plan van maatrege len om de gemeente Vaals tegemoet te ko men. Daarin komt o.a. een leening van 130.000 voor tot dekking der nadeelige saldo's over 1924 en 1926, zoo noodig on der garatie^an rijk en provincie NederL Scheepsbouw MIJ. Volgens het Nieuw Algemeen Effecten blad zal op de vergadering van aandeel houders der Nederl. Scheepsbouw mij., die tegen 18 Juli is uitgeschreven, het volgen de voorstel ter tafel komen: Het kapitaal wordt afgestempeld tot 60 pet der tegenwoordige nominale waarde. Bij ieder aandeel ontvangen de aandeel houders 2 amortisatie-bewijzen a 260. In verband daarmede wordt de winstverdee- ling als volgt geregeld: Uit de beschikbare winst, ontvangen aandeelhouders 6 pet. Daarna komt 10 pet. aan een amortisatiefonds; 10 pet. aan de reserve; 20 pet. aan directie en commis sarissen en 60 pet. aan aandeelhouders. Zoo gauw als het amortisatiefonds 260 of een veelvoud van 260 bevat, wordt overgegaan tot uitloting van een amorti- satlebewijs of zooveel bewijzen, als het fonds veelvouden van 260 bevat. Het voorstel is ingediend door een groep van aandeelhouders, die met dit doel de buitengewone vergadering deden bijeenroepen. Internationale Coöperatorsdag. De Internationale Coöperatorsdag, inge steld door den Intern. Coöp. Bond zal dit jaar als propaganda- en feestdag voor de vierde maal over de geheele wereld ge vierd worden. In ons land op Woensdag 7 Juli. Voor het eerst zal dien dag van de gebouwen der Verbruiks-Coöperaties, aan gesloten bij den Centr. Bond van Ned. Verbruiks-Coöperaties, die deel van den Intern. Coöp. Bond uitmaakt, de regen- boogvlag wapperen, welke de offlcieele vlag van de Intern. Coöp. Beweging is. Door den Centr. Bond van Ned. Ver- jruiks-Coöperaties is aan de aangesloten Verbruiks-Coöperaties een program toe gezonden, hetwelk verschillende aanwljzi- gingen bevat omtrent de wijze, waarop Coöperatorsdag kan worden gevierd. „De Verbruiker", het weekblad van den Bond verschijnt dien dag in feestgewaad met een oplage van 150.000 exemplaren. Vele Coöperaties hebben zich voorgenomen dien dag op grootsche wijze te vieren en aldus mede te werken den Coöperatorsdag zoo schitterend mogelijk te doen slagen. Optochten, openluchtmeetingen, versierde étalages, enz. staan allerwege op bet program. Vermeldenswaardig is, dat bij den Intern. Coöp. Bond thans reeds 52 millioen leden- gez'ianen zijn aangesloten en de deelname aan den Coöperatorsdag in alle landen zeer grootsch belooft te worden.! De schadevergoeding van 90,000 aan Bar. Sweerts. De Tweede Kamer behandelde gisteren o.a. het wetsontwerp tot wijziging en aan vulling van de begrooting van Buiten- landsche Zaken voor 1926, o.a. er to© strekkend oma 90,000 schadevergoeding toe te kennen aan mr. A. M. D. baron Sweerts de Landas Wyborgh, den toen- maligen gezant te Fetrogad wegen» ver lies van zijn Inboedel. Zonder debat en z. h. s. vereenigde de Kamer zloh met dit wetsontwerp. Examens Boekhouden. De uitslag der examen» ln boekhouden voor de praktijk vanwege de Vereeniging van Leeraren ln het Boekhouden ln Juni te Amsterdam, Haarlem, 's-Gravenhage, Rotterdam, Arnhem, Meppel, Hengelo, 's-Hertogenbosoh, Slttard, Groningen, Leeuwarden en Utreoht gehouden, ls al dus: totaal 1214 candidaten, niet opgeko men 9, teruggetrokken 6, geslaagd 418. VOLKENBOND. De ontwapenl ngsvoorbereldlng. De gemengde oommissie heeft de voor bereidende besprekingen over de haar voorgelegd aangelegenheden voltooid en besloten tot verdaging tot na de ontvangst der rapporten van de door haar gevormde subcommissie» en van de oommissie voor leger, vloot en luchtmacht ENGELAND. Het conflict bij de kolenmijnen. Het wetsontwerp door het Lager huis in derde lezing aangenomen. Abusievelijk staat in ons eerste blad ver meid, dat het wetsontwerp nopens dien achturlgen werkdfcg met 882 tegen] 147 Memmen ln „eerste lezing" door het Lager huis is aangenomen. DöJfc moM^echter zjjm in ,jd©rde lezing". Het wetsontwerp komt dus nu voor het Hoogerhuls. De wet ln het Hoogerhuls. Om de aanneming van het wetsontwerp over den achturendag in de mijnen te ver haasten heeft het Hoogerhuis gistermor gen vergaderd en het ontwerp in eerste lezing aangenomen. Ben labuur-amendement ver worpen. Het Lagerhuis heeft bij de bespreking van de verlenging van de bevoegdheid van de regeering wegens buitengewone omstandigheden, met 256 tegen 96 stem men een labour-amendement verworpen, waarbij de politiek van de regeering werd veroordeeld, aangezien deze een beletsel voor het herMel van den vrede in de mijn industrie en een bedreiging van de open bare orde vormt Dank aan den Koning. Het adres van dank aan den Koning voor zijn boodschap betreffende de her nieuwing van de buitengewone bevoegd heden werd met 244 tegen 84 stemmen aangenomen. Manifest aan de vakvereenlglngen. De vakvereenigingsraad heeft tot alle aangesloten vereeniglngen een manifest gericht, waarin hij aandringt op het or- ganiseeren van het verzet tegen „de reac tionaire, anti-vakvereenigings-politiek van de regeering", en de regeeringsvoorstellen inzake de mijnen scherp veroordeelt als een volkomen afwijking van de afspraak, waarop de algemeene staking is afgelast. Verder wijst het manifest op de noodza- zakelijkheid van eenheid en inspanning om de mijnwerkers geldelijk te steunen. Een wending ten goede? Baldwin heeft gistermiddag in een van de zalen van het Lagerhuis opnieuw een onderhoud gehad met MacDonald en Hen- derson. De premier heeft uitdrukkelijk verklaard, dat de regeering er niet aan denkt, de gisteren aangenomen wet op den 8-uren dag in te trekken, maar er heerscht in goed ingelichte kringen de overtuiging, dat er belangrijke gebeurte nissen voor de deur staan. De beide labour-leiders hebben zich nog niet na der uitgelaten, maar ook zij schijnen den toestand minder donker ln te zien. De zorg voor de kinderen. In het Lagerhuis heeft de minister van volksgezondheid verklaard, dat er bijzon dere zorg aan de kinderen van de mijn werkers gewijd wordt. Er worden maal tijden enz. verstrekt en er la geen bewijs van ondervoeding van de kinderen ge vonden. Congres van VolkenbondSvereeniglngen. Er heeft zich Donderdagavond' op het oongres een inoident voorgedaan toen graaf Bernstorff het woord zou nemen. Toon de voorzitter den spreker met lof in leidde, sprong een man uit het gehoor op en uitte heftige taal tegen Bernstorff, daarbij met name sprekend van het doen zinken van de Luaitanla. De man werd verwijderd, terwijl hij nog bleef uitvaren en de vuist ballen. Een aanvalsoorlog een Internationaal misdrijf. Het congres van volkenbondsvereeni- igingen te Aberystwith heeft een motie aangenomen, waarin de wensch wordt uit gedrukt, dat de Volkenbondsvergadering stappen zal doen om een aanvalsoorlog tot een Internationaal misdrijf te bestem pelen. Het bezoek van het Spaansche vorstelijke paar. De Londensohe politie gelooft, dat de drie mannen, die te Londen een aanslag op Koning Alfonso moesten plegen, na de mislukking van den aanslag te Parijs en de arrestatie van twee bekende Spaan sche anarchisten aldaar, stil op het vaste land gebleven zijn en den overtocht niet hebben gewaagd. Niettemin worden in de havens alle passagiers aan een scherper onderzoek onderworpen dan in den laat- sten tijd het geval was en de Spaansche koning wordt nauwlettend! bewaakt. DUITSCHLAND. De schadeloosstelling der geweien Torsten. Met het besluit van de soolaal-democra- tiache partij in den Duitschen Ryksdag om tegen het oompromis-ontwerp der re geering nopens schadeastelling der afge zette vorsten te stemmen, is de kans op aanneming ervan met een meerderheid van tweederden verkeken. Wy krijgen dus weer een ontbinding van den Ryks dag met een nieuwe verkiezing of de re geering.zal aftreden tenzy er nog op net laatste oogenblik zoo groote conces sies aan de sociaal-democraten worden ge daan dat' dezen met die gewyzlgde regee ringsvoorstellen genoegen nemen en er ook van andere zijde niet weer een spaak in het wiel gestoken wordt. De regeering trekt het schade- loosstellingsontwerp ln. Kort voor het begin van de rijksdagver- gadjsring kwam gistërennamldldag het kabi net byeen. Algemeen weid verwacht, dat de ministers zouden/ besluiten hun ontslag in te dienen. Dit is echter niet geschied', aaar kxxrt voor het einde van den kabinetsraad een brief kwam van rij'kspresident von Hindenburg, waarin deze verklaarde, dlat hy noch van ontbinding van den rijksdag noch van ontslag van het kabinet een oplossing van de kwestie van de schadeloosstelling der vorsten verwachtte en het kabinet daarom verzocht af te zien van zyn voornemen tot ontslag en van ontbinding dier volksverte genwoordiging. Rijkskanselier Man heeft daarop in de vergadering van den ryksdag een verkla ring voorgelezen, waarin gezegd wordlt, dat de regeering naar aanleiding van dien brief van den rijkspresddent besloten heeft aan het bewindi te blijven, nadat zyi eerst 'beslo ten had ontslag te nemen» Zy zal trachten voor het najaar een oplossing dier kwestie van de schadeloosstelling te den. Zij zal zich echter niet verzetten -te verlenging tot December van den geld1' .idlsduur van de wet, waardoor alle proce^en tusschen de -bondsstaten en hun gewezen regeerende huizen worden geschorst. De rijkskanselier heeft gisterenavond ln den ryksdag medegedeeld, dat de regeering het wetsontwerp inzake de schadeloosstelling der gewezen vorsten ingetrokken heeft en verklaard, da ztij op een tijdstip, dat zich er beter toe zou leenen, opnieuw het initia tief zou nemen tot een regeling met de ge wezen vorsten. Hij legde deze verklaring af, nadat Bell en Graaf Westarp verklaard ned- den, dat hun respectieve groepen, nameiyk de sociaal-democratische en de Duitsch- natlonale, tegen de wet zouden stemmen. De rijksdag heeft besloten de wet, waar door alle processen tusschen de bondsstaten en hun gewezen vorstenhuizen tydeiyk worden geschorst, te verlengen tot 81 De cember. Dit besluit werd' genomen met de noodllge meerderheid van 2/8 van alle stem men, nJ. 888 voor, 97 tegen en 17 onthou dingen. De entente-troepen ln het bezette gebied. Stresemann, rijksminister van bulten- landsche zaken, heeft gisterochtend in een vertrek van het rijksdaggebouw von Hoesch, den Duitschen gezant te Parijs, ontvangen. Deze heeft den minister op de hoogte gebracht van zijn jongste bespre kingen met Briand. Deze betreffen o.a. vermindering van het oontingent der entente-troepen in het bezette gebied. Briand zou zooveel vertrouwen aan den dag gelegd hebben, dat men thans meen de een gunstig resultaat te mogen ver- waohten van de onderhandelingen, die sinds maanden worden gevoerd over de vermindering van het aantal entente-troe pen in de tweede en derde zone. BELGIE. De tunnel onder de Schelde. Alle voorstellen verworpen. Met algemeene stemmen min twee ont houdingen heeft, naar de oorrespondent van de N. Roti. Ort» te Brussel meldt, de ministerleele oommissie voor financieel toezicht al de voorstellen betreffende het •graven van een tunnel onder, of het bou wen van een brug over de Sohelde te Ant werpen, verworpen. De commissie was, by het treffen van dit besluit, van oordeel dat de schatkist reeds genoeg heeft aan de zware lasten voortspruitend uit het on verminderd uitvoeren van het uitbrei dingsplan van de Antwerpsche haven: het havendok en de werken aan de Kruis- schans en geen nieuwe lasten van niet onmiddeiiyk urgente werken kan dragen. RUSLAND. Uitbreiding der luchtvloot. Uit Moskou wordt gemeld, dat de raad van arbeid en verdediging op voorstel van den raad van oorlog en'revolutie heeft be sloten tot het aanleggen van een steun punt voor de luchtvloot ter verdediging van het kustgebied aan den Stillen Oceaan De te vormen luchtvloot zal bestaan uit 120 vliegtuigen, die ln België en 1'rank- ryk zullen worden besteld. NOORWEGEN. Verdeeldheid onder de communisten. In de Noorsche communistische party heerscht sedert eenigen tyd groote ver deeldheid onder de leiders. De voorzitter der party, Scheflo, die ook hoofdredacteur is van haar orgaan, heeft daarin aanlei ding gevonden af te treden. BULGARIJE. Tegenspraak. Een telegram van Belga uit Sofia noemt de geruchten over een hernieuwde terro ristische beweging ln Bulgarije en over het ontploffen van bommen op de markt te Sofia onjuist PERZIK Troepenopstand en onlusten Alvorens Salmas te verlaten zyn de troepen in opstand gekomen en hebben hun aanvoerder gedood» Ook zyn er on lusten uitgebroken te Boejnord ln Kho- rassan. Van uit de hoofdstad is een regi ment van ongeveer 1J00 man sterk ge zonden. CANADA. De Canadeesobe regeering alweer gevallen. Na slechts drie dagen aan het bewind te zyn geweest, is de conservatieve Cana- deesohe regeering van Meighen in het La gerhuis omvergeworpen, door de aanne ming van een liberaal amendement met 96 tegen 95 stemmen. In dat amendement werd verklaard dat de ministers op on grondwettige wyze hun zetels Innamen, omdat zy nog niet na hun aanvaarding van hun portefeuilles «la afgevaardigden Ingezonden Mededeellng. MIJNHARDT's Hoofdpijn-Tabletten 60 ot Laxeer-TablettOn 60 oi Zenuw-Tabletten 75 ot Staa I-Ta bietten. 90 0» Maag-Tabletten 75 ot Bij Apoth. en Drogisten herkozen zyn. Bijgevolg hadden zij geen geen recht geldmiddelen te vragen. De progressist! sche afgevaardigden, wier stemmen ook de laatste liberale re geering ten val hadden gebracht, stemden thans tegen de nieuwe regeering en plaatsten haar ln de minderheid. Toen de uitslag van de stemming be kend werd, heerscht© er hevige beroering in de zaaL De liberalen schreeuwden: Af treden l De vergadering is verdaagd teneinde de regeering gelegenheid te geven over den toestand te beraadslagen. Na de nederlaag dier regeering in het Canadeesohe Lagerhuis, heeft de premier Meichen, die deze week in functie trad, den gouverneur-generaal aangeraden het parlement te ontbinden. Dit is geschied. CHINA. De burgeroorlog. Volgens berichten uit Chineesche bron zou Woe-pei-foe last hebben gegeven tot een expeditie tegen Kanton. De boycot te Kanton. Er zijn maatregelen getroffen oan 15 Juli onderhandelingen te openen ter bij legging van het langdurig geschil, dat -ge leid heeft tot de staking'en den boycot van buitenlandsche sohepen. KORTE BERICHTEN. Volgens de Matln zyn de Fransch-Rus- sische onderhandelingen op het punt te worden afgebroken. Er zyn, naar het blad mededeelt, byna geen resultaten bereikt tengevolge van de onhandelbaarheid van Moskou. 40.000 arbeiders in de oonfectie-Indus- trie zyn in staking gegaan. Zy eisohen loonsverhooging en waarborg van werk gedurende ten minste 86 weken per jaar. OOST-INDIK De aardbeving ter Westkust van Sumatra. De inspecteur van de -posterijen, tele grafie en telefonie heeft geseind, dat het post- en telegraafkantoor te Padang- Pandjang een groote puinhoop la. De kan toorchef Matern is gewond; omtrent het verdere personeel wordt nog niets gemeld. Het telfoonkantoor is opgesteld in de mu ziektent van de militaire sooleteit De schokken duren voort. Het treinverkeer van Padang naar Padang-Pandjang zal denkeUjk 'binnen vyf dagen hersteld zyn. Het is onmogelijk, te Solok te kooien. De verdere postkantoren ter Westkust zyn intact gebleven. De mail van Padang, be stemd om' met het stoomschip Prins der Nederlanden verzonden te worden <4 Juli uit Medan vertrekkende), is tijdig zonden- De aardbeving op Sumatra. Een detachement genie onder bevel van den kapitein A. Treffers is -naar de West kust vertrokken om noodlogies ln orde te maken, waartoe de Lombok-barakken van het vliegveldi Soekamiskin zyn medegeno men. Een aan/tal gewonden wordt te Padang Pandjang -behandeld. Er zyn er 80 licht en 20 ernstig gewonden; de zwaargewonden worden naar Padang gezonden. Het hospi taal te Fort-de-Kock wordt vrijgemaakt voor gewonden van Bapitoeh, welk gebied nog niet is afgezocht. De doktoren veronder stellen), dat er meer dooden dan zwaar ge wonden zyn, wijl de snelheid van de instor ting der huizen dermate was, dat redding van de binnenshuis vertoevenlden vrijwel onmogeiyk was. Er zyn 61 dooden onder de pulnhoopen vandaan gehaald. Vermoedt wordt, dat nog velen daaronder liggen. De militairen verrichten schitterend werk. Voortdurend zyn zy bezig met opruimen. Geklaagd wordt, dat de bevolking geen hand uitsteekt. 'Nog steeds heerscht er paniekstemming. Verschrikkelijke tooneelen speelden zioh af in de Chineesche en Inlandsche wyken by de Instorting van de stad'. Het donderend- «eraas duurde enkele seconden). De geheele Eandelswyk is verdwenen» Te Soenigaiboeloe ie alles van steenver- woest. Er zyn daar 17 dooden en 8 ge- wondén. Kota Baroe heeft weinig geleden. Passar Rebe leed weinig. Verderop ln de richting van Pad'ang Pandjang ligt alles in puin. Te Penjala-ngln zyn 10 dooden en 8 ge wonden, té PanJnjawan zyn 42 dooden en vele gewonden» Van andere afdeelingen is nog geen gericht. De ass.-resident van Padang Pandjang heeft met de grootste moeiiykheden te kam pen, doch doet mooi werk. Padang Pandjang is een puinhoop, welke alle beschrijving tart. In de afdeeling Solok zyn tot dusver 33 dooden en drie zwaargewonden. De passar- loodsen zyn vrijwel vernield. Een nieuwe aardbeving. Nieuwe hevige schokken worden ln de omgeving van Padang waargenomen; ver scheidene gebouwen staan op het punt ln te storten De leden van den Volksraad hebben duizend gulden byeengebracht ten bate van de slachtoffers van dé ramp. De schade te Fort de Koek door de ramp veroorzaakt, ls grooter dan aanvan kelijk verwacht werd. De pasargebouwen zullen groot end eek moeten worden afge broken De rdi van de Koninklijke familie. Besloten werd, een scherpe salarisactie in te zetten. Hierover, zoomede over de onbevredigende werking van het geor ganiseerd overleg, de uitblijvende Amb- tenaarswet en de •herclassiflcatie van de gemeenten, zal een bespreking plaats hebben met de soc.-dem. Kamerfractie. gegarandeerd kleurecht, Helder—Schagen.

Heldersche Courant | 1926 | | pagina 5