T HERMAN NYPELS, DERDE EN LAATSTE BLAD. PLAATSELIJK NIEUWS. VAN ZATEKDAG 3 JULI 1926. Geslaagd voor het eindexamen H.B.S. jwj. cursus met gewaagd leerplan (le Open bare Handelsschool) te Amsterdam, Mej. Maggi© Prins, oud-leerlinge der HÜB. en H.Hj8. te Helder. By het jJ. te Amsterdam gehouden examen in boekhouden van de Vereen!ging voor Leeraren in hfet Boekhouden slaagden de heeren O. Steeman en L. F. van-Loo, alhier, beiden leerlingen van den heer P. van Berkum Jr., leeraar M. O. Boekhouden, —Voor het onderwijzersexamen slaag den aan de Rijkskweekschool te Alkmaar onze plaatsgenooten mej. E. Mulder en de heer O. Geurts. Doopsgezinde Gemeente. Da. D. M. Onnes van Zaandam heeft bedankt voor het beroep naar de Doops gezinde Gemeente van Helder en Huls- duinen. Den eersten Juli LI. herdacht' de heer F. van Dok, amanuensis bij het Rijks Insti tuut voor Biologisch Visseherij-onderzoek, den dag waarop hlji voor 25 Jaar aan dezen dienst verbonden werd. De heer O. de Boer herdenkt op Dinsdag 0 Juli den dag, waarop hy vóór W jaar bij de boekdrukkerij firma O. de Boer Jr. In dienst trad. Hij Is de derde gezel, die 1b dit jaar dit Jubilé bij genoemde firma herdenkt. EXnaeraman Hoogere Handelsschool te Helder. Geslaagd: J. v. <L Berg, J. Biachoff, T. Block, O. Doeksen, J. Mateis, L. Smit, R. Wensen, P. de Wijn. Afgewezen 2. Eindexamen voor diploma 8 J. cursus: Geslaagd A. Braaf, O. Ooltof, L Grun- wald, J. Jacobs, J. Krijns, A. Erfjnen, A. v. Maanen, W. Reinders, A. Schippers, EL Bolleveid, W. Steilberg, N. Thijasen, J. Timmerman, L. Uipkea. Afgewezen 8. Herexamen B. Nieuwe wegen. De Middenweg en Strooweg naderen hnn voltooiing. Eerstdaags zullen beiden wegen weer voor het verkeer worden opengesteld. De wegen zijn eenige meters breeder geworden, voorloopig zijn ze echter voor fietsrijders nog niet gemak kelijker te berijden, dan vóór de ver breeding. Het wegdek van steenslag is nog niet hard genoeg om er goed over te kunnen rijden. Er zal eerst nog flink wat regen behooren te vallen en er zullen heel wat zware vrachten over /gereden moeten hebben, voor dat de wegen voor fiets rijders een ideaal worden. Ook al vanwege de Gemeentelijke finan ciën wordt het wegen vraagstuk bij ons een beetje primitief behandeld. Als we onbekrompen over de duiten hadden te beschikken gehad, zou Gemeentewerken zeker een bazaltslagweg hebben laten aanleggen. Edoch, onze financiën staan er alsnogmaar niet schitterend voor en daarom doen we het nu maar met„steen- s^agwegen" we hobbelen wat meer, we zetten een beetje meer kracht, en we komen er ook. Een heele verbetering is het wel. De Middenweg ls nu pl.m. 11 12 meter breed, voorheen was de geheele breedte ongeveer 6 meter, welke ruimte nu alleen door de bermen wordt ingenomen. Het verkeer naar de Donkere duinen en Hulsduinen kan dus nu ook weer over dezen weg geleid worden. Met de verbreeding van den Parallelweg ls men ook sedert eenige dagen bezig. Hier wordt ook waarlijk een keurige weg verkregen en daarmee is dan tevens de modderpoel op regendagen, van den Parallelweg verdwenen. Red yllegtoehl van lult i n. EUrarbont Men schrijft aan de Nw. Rott. Crt. Woensdag ls luitenant-vlieger Eiker bout, van hot marinevliegkamp De Kooy, begonnen een rondvluchtover Nederland te maken en te trachten, per dag een zoo groot mogelijk traject af te leggen. Hier voor maakte hij gebruik van een onzer nieuwste en snelste militaire vliegtuigen, de Fokker O 5, met Lorraine Dietrich motor van 450 paardekracht. Woensdag vertrok luitenant Eikerbout, met Veenstra als tweede piloot 'smor- ens kwart vóór vier van het vliegkamp e Kooy en keerde er zes uur later terug om een nieuwen voorraad benzine In te nemen. Even later vertrok hij weer en 's avonds werd het vliegkamp De Kooy weer bereikt. In het geheel werden af gelegd 2400 K.M. in 16 uur. In marinekringen heeft men het plan opgevat, de nieuwe door de marine aan geschafte Dornier Wall-vliegbooten het volgende jaar van Nederland naar Indië over te vliegen. Sommigen hebben hier tegen bezwaar gemaakt, wijl naar hun mo'enlng onze vliegers niet in staat zouden zijn, in één dag de grootste etappe op dien tocht van 1800 K.M. af te leggen. De prestatie van vlieger Elkerbopt heeft het tegendeel bewezen. moeten uitnoodigsn, omdat men in ieder geval al een idee krijgt van wat het be doelt te zijn. Het is de heer F. Neyts, decoratie schilder alhier, die het inwendige geheel naar eigen inzicht en smaak, hoeft ver sierd. Tivoli was inwendig een groote holle ruimte, en de witte, 'inet allerlei' reclameplaten behangen muren maakten het niet gezelliger. De heer Neyts heeft een decoratie ontworpen, waarbij hij ten eerste rekening hield met de grootte van de znnL d.w.z. hij koos sterke kleuren, omdat alleen bij zware tinten de grootte der zaal tot haar recht komt. Daar de wandop- pervlakte te groot was voor een doorloo- pendedecoratie, ontwierp de heer Neyts vakversieringen. De hoofdtint daarvan is rood, terwijl als aanvullende kleuren paars, oranje, groen en een gele rand gebruikt j resultaat is een decoratie in modernen stijl, die door de frissche kleuren prettig aandoet en het inwendige geheel opfleurt. Het plafond is in licht oranje geschil derd, de balkeu In paars en groen. De uitstekende lambrizeering van het balkon is nog niet gereed; deze is in diep rood geschilderd, en er komen aan den voorkant nog motieven in andere kleur op. Het doek is eveneens onderbanden ge nomen; de heer Neyts heeft hierop een decoratief arrangement opgebracht, dat men met een gestyleerde tulj) zou kunnen vergelijken. Bij dit decor is gebruik ge maakt van een motief, dat de Russen, die ten vorigen jare hier in ons land speelden (der blauwe Vogel) invoerden, namelijk een driehoekmotief, waarin de kleuren in elkander overgaan. Op het gordijn is de domineerende kleur, in overeenstemming met de kleur van het doek zelf, geel. Den bezoekers van Tivoli zijn de nieuw aangebrachte zijkanten langs het tooneel wel bekend; de vakversiering van de wanden ls hiermede In overeenstemming gebraoht. De bedoeling is ook de lambri zeering onderhanden te nemen. Deze wordt zeer donkerrood; waardoor dus de decoratie op de muren veel beter zal uit kom». De lampen, die thans nog in de zaal hangen, zullen, om in den stijl te blijven, ook moeten worden vervangen hiervoor zjjn reeds ontwerpen gemaakt. De kleurige decoratie heeft in de bioscoopzaal een gezellige stemming aan gebracht en de keuze der kleuren lijkt ons alleszins gelukkig. Men moet niet ver geten, dat dit alles voor kunstlichteffect berekend is, wat misschien bij daglicht wat sohel of hard lijkt, zal des avonds ietwat getemperd worden. Reeds kregen wij een heel anderen kijk op het doek decor toen de voetlichten werden aange knipt en zoo is het straks met de zaal- decoratie 'natuurlijk ook het geval. De heer Neyts vertelde ons van allerlei technische moeilijkheden, die hij op zijn weg ontmoette; z'oo zijn bijvoorbeeld de deuren aan de beide wanden ongelijk van hoogte, waardoor het oppervlakkig lijkt alsof de decoraties niet symmetrisch zijn, en zoo waren er nog andere moeilijkheden te overwinnen. Een dergelijke versiering, zoo zeide ons de heer Neyts, is nog ner gens aangebracht. Enfln, men moet maar eens gaan zien, de heer van Twisk zal niets liever doen dan belangstellenden rondleiden. Behalve deze inwendige decoratie heeft de heer Neyts nog allerlei aardig-gekleurde re- clamebilletten aangebracht, die zijn opvat tingen omtrent pakkende decoratie doen uitkomen. Een origineel Idee. De heer Oor Staalman van de Binnenr haven is op een origineel idee gjekomen. Hij heeft n.I. voor zijn winkel een fietspomp aangebracht, die door ieder vrij gebruikt mag worden. Hoe vaak'komt het niet voor, dat je hand wat lucht nooddg hééft, terwijl je nergens in den omtrek een pomp weet te bemachtigen. Dat gemis is nu tenminste als je in den omtrek van de Binnenhaven benit verdwenen. De pomp is dag eni nacht te gebruiken. Een electrische lamp verlicht 's nachts de plaats waar de pomp hangt. Dé heer Staal man heeft er een1 spreuk bijgevoegd waarvan de waarheid! wel door niemand betwijfeld zal worden. „De pomp by dag en nacht ter leest Wie haar weghaalt is gemeenf'. Te begrijpen ls het, dat velen dankbaar gebruik van de pomp maken en dat dit idee van den heer Staalman navolging verdien! De aanstaande kermis. De traditie, dat de Heldersche kermis TtvolI-blOBOoop. Ter gelegenheid van de a.s. kermis is het Tivoli-theater inwendig geheel ge restaureerd. Eigenlijk is het werk nog niet voltooid, maar de heer van Twisk had gemeend ons reeds eens voor een kijkje te altijd slecht weer meebrengt, zal waarschijn lijk dit jaar wel worden gebróken; voor zoo ver men het althans bekijken kan, schijnen de inooi© dagen thans te rijn aangebroken, al kan men in ons ongestadig klimaat daar van niets zekers zeggen. Wij' zullen het maar hopen, in de eerste plaats natuurlijk voor het Held'ersche publiek, maar niet het minst voor de ondernemers zeiven, die hier bomen in de hoop iets te verdienen en die het vorig jaar hier een slechte kermis mee maakten. De laatste jaren stonden op de Hoofd gracht in het geheel geen kraampjes. Van daar, dat er tusschen Westplein en Haven plein geon heen en weer trekken' van kennis- vierend© menschen was en de gelegenheden op het Havenplein ten vorigen jare bitter slechte zaken maakten. Thans heeft men' de kramen wat verdeeld en ook tusschen de boomen op de Hoofdgracht standplaatsen aangewezen. Ook het Singel is dit jaar vrij gebleven, vermoedelijk wegens de aan staande vestiging aldaar van het huis der gemeente. Ter oriënteering van den kenmiisbezoeker geven wij hier een overzicht van de ver schillende vermakelijkheden. (Zondagavond wordt ïn „Casino" opgevoerd de operette „Olly Poliy". Dit gezelschap speelt tot en met Woensdagavond; daarna krjj'gen we „Blanke Bailast" en „Nummer Zeventien".' Zondagavond opent de schouwburgtent op het Nieuwe Kerkplein eveneens de reeks voorstellingen van de klucht „Het Nacht boek van een Kinderjuffrouw", gezelschap Jan Nooy. Van Maandagavond af in „Musia Sa- crurn", Koningstraat, Dancing-variété. Woensdagmiddag tinder-operette door dien heer Alb. Boelen» in „iMusis Sacrum", en kindervoorstelling in de schouwburgtent Nieuwe Kerkplein. Van Donderdagavond af circus Faveur in „Tivoli". Voor bizonderheden Ter wijzen wij naar de advertenties. 'Op de inwendig geheel gemoderniseerde caroussel van dén heer Janvier, die, zooals we zeiden, op het Havenplein een plaats heeft gekregen, komen wij Dinsdag a.& terug. Vetrder is weder gearriveerd' de be kende wafeïbafekerlji van den heer Loggen, die geen nadere aanbeveling behoeft, en wier producten by de Heldersche bevolking populair zijn, alsmede de palingkraain Tan dten heer Balm. De paling van Baim is je paling, zoo vindt men ze nergens. Voor de rest zal de kermisbezoeker wel de gelegenheden om van zijn geld af te komen ontdekken. Ook nu zijn in verschillende café's variété-nummers op het programma gezet. Vrijdagmiddag op hot Koningsplein een kléine kermisvoorpretl: een gezelschapje straatimusici, eenige dames en een' heer, die een groote menigte menschen om zich heen wisten te verzamelen en zoo op het eerste gezicht al goede zaken maakten. Laten wt hoped), dat de andere kennismenschen ook goede zaken maken. Wij1 wenschen hen en den lezer een pleizierige en goede kennis toel „Olly Polly" in Casino. Morgenavond wordt de eerste der voorstellingen van bovengenoemde ope rette in Oasino gegeven. In Scala, ln den Haag, had de operette een groot succes. De Nieuwe Courant schreef: Met met Vroolijk Tooneel, dir. Louis de Bree, ls de vTool'ljjkheid ln het Beala-theater terugge keerd, weerklinkt ds gulle loéh weer bin nen de muren van de met tinten dier blijd schap getooide saaL Dank zij de routine van de leden van het Vroolijk Tooneel, dat zijn naam eer aan doet, worden drie bedrijven gevuld met alle mogelijke dwaasheden, die tob kena weer evenveel succes oogsten. Variété Faveur. De vier laatste kermisdage», dus van Donderdagavond af, tot en met Zondag avond, treedt in „Tivoli" het gezelschap Faveur op, dat hier ten vorigen jare eveneens was en aangename herinnerin gen bij het Heldersche publiek achterliet. In Roermond, waar het gezelschap eveneens tijdens de kermis optrad, vond het volle «alen. Hieromtrent schrijft de „Nieuwe Koerier, Maas- en Roerbode" van 81 Mei: Het geheel nieuwe program ma (alleen zagen wij terug als oude be kende, met nieuwe voordrachten den heer Lou Bandy) was uitstekend. Het Gro ninger Dagblad van 10 Mei laat zich als volgt uit: Het is phenomenaal wat deze artisten te zien geven. Een buitengewoon elegant rolschaatsenrijderspaar opent de voor stelling, waarna de Anena Family In- diaansehe Sport- en Wapenspelen ver toont, die hunne behendigheid duidelijk bewijzen. Van Lou Bandy behoeven wij niets ^verder te zeggen. De daarna optredende Japanners zijn van de bovenste plank en hunne geborduurde eigpn decoraties ma ken een schitterend effect. Na de pauze vertoonen de Niotna's.hunne excentrieke boerderij. Nu excentriek is ze, dat moet men zeggen, want wie heeft er ooit gezien, dat een koe gemolken wordt, door de staart als een pompzwengel te bewegen en dat men dwars door zijn vrouw heen- vliegt om het raam binnen te komen. Het is een vertooning die de lachspieren geweldig in beweging zet. Tot slot van de zeer geslaagde voorstelling komen 8 ponys ten tooneele en 2 muilezels. Keuringsdienst voor waren. 'Verschenen' is het verslag van den Keu ringsdienst over 1926, Wil ontleeneni er het volgende aan: Gezien de toenemende belangstelling, waarin de dienst zich mag verheugen, meen ik er ook dit jaar weer op te moeten wijzen, dat het aantal onderzochte monsters geen maatstaf is voor hetgeen de dienst heeft gepresteerd, daar b.v. met het nemen van oen stalmonster ten huize van een veehou der dikwijls evenveel tijd ls gemoeid als met het nemen van een twintigtal melk- monsters op straat, terwijl bovendien voor bet nemen van zulk een stalmonster de reis voor dag en1 dauw moet worden aanvaard om aanwezig te zijn als het melken een aanvang neemt. Ook dit jaar zijn weer een groot aantal dergelijke stal- en weidemonsters ge nomen en behalve voor de gemeenten Texel en Wieringen, die denzelfden morgen niet tijdig zijn te bereiken en waarvoor ter ilaatae moest worden overnacht, zijn de eurmeeeters steeds van uit de centrale ge meente diienzelfden dag vertrokken. Daar de keurmeesters aan zulk een vroe ge monstername steeds een verdere dagtaak verbinden, wordt op deze wijze de dag zoo productief nlogèlijk gemaakt Uit het 'bovenstaande volgt, dat alle keur meesters eiken dag, meestal in verschillende richtingen, per motorrijwiel, rijiwiel of per trein, het gebied' in gingen, soms evenwel ©enigen gezamenlijk per automobiel, waar mede drie rijwielen kunnen worden ver voerd, zoodat onderweg drie keurmeesters konden worden afgezet, die per rijwiel ver der op inspectie gingen. Voor het reizen dn de richting Helder en Hoorn was aan twee keurmeesters een jaarabonnement op den trein verstrekt. Voor de richting Pur- merend en Edam werd1 bijna steeds van een der motorrijwielen) gebruik gemaakt. Het groote nut van deze keuringen, die een zeer belangrijk deel van den werktijd van het opsporingspersoneel in beslag neemt, springt ln het oog by de overweging, Ingezonden Mededeellng. Zijden Zsllbindsri, 0.50,0.15,1.00,1 25,1 50,1 75.2 00 Schiller Hemden, prima cotslla4.50 Tennishemden, mattingstof450 Semi Soft-Boorden0.50,0.75 Fantasie Sokken 0.40,0 50,0 60,0.70,0.90,110 Zijdin Zakdoekjes 0.10,0.20,0.30,0.40,0.50,0.75,1.00 Helder. dat winkeliers, grossiers, fabrikanten, melk- verkoopers, enz. elk oogenbEk bezoek van een der keurmeesters van den dienst kun nen verwachten en dat deze ambtenaren het recht hebben kennis te nemen niet al leen van de producten, die bereid worden of van de grondstoffen, die daarvoor worden gebezigd, doch op grond van het- Algemeen Besluit (Warenwet) van de omstandigheden, waaronder de bereiding, behandeling, bewa ring en het vervoer van alle mogelijke waren plaats vindt. Daarmede springt ook de groote beteekenis van dit Besluit direct ln het oog. Vóór de invoering ervan wareni met betrek king tot enkele artikelen als broodi over eenkomstig bepalingen gemaakt, die door dit nieuwe Besluit voor alle waren gelden. Hiermede heeft de taak, die de Keurings diensten in het algemeen, en de opsporings ambtenaren ln het bijzonder hebben, veel aan beteekenis gewonnen. Kon toch voor dien omtrent bereiding, behandeling, wijze van opslag enz. slechts raad worden gege ven, thans kon op voorschriften/ worden gewezen, die moeten worden opgevolgd. Van. enkele speciale gevallen vermelden de volgende: mmaal werd geconstateerd, dat een meikverkooper liet drinken uit zyo melk- maat, die zonder behoorlijke reiniging daar na weer vöor het afmeten van melk werd gebruikt, terwijl de knecht van een anderen meikverkooper karnemelk liet drinken uit de deksel van zytn bus, die direct daarop weer op de bus werd geplaatst en waaruit nog druppels in den overigen voorraad vielen. In een voorraad thee werd een muizen* nest gevonden met nog ©en doode muis en veel muizenfaecaliën, terwyi de reuk naar urine duidelijk was waar te nemen. De ver- kooper was in den1 beginne nog niet direct bereid om den voorraad ter vernietiging af te staan. By een verkooper van margarine en me lange deed in zyn kleine beieidplaats een open emmer dienst als urinoir. Een bakker liet steeds zonder reiniging zyn deeg rijzen' in kleedjes, die daardoor sterk myterig waren geworden en een be dorven reuk haddeni gekregen en die het brood van eene hoedanigheid maakte, dat hy daarover klachten van zyn koopers ontving, reden waarom h® onzen dienst te hulp riep om de oorzaak daarvan op te sporen. De bedoelde kleedjes waren spoedig als de schuldige voorwerpen opgespoord' en doel matige reiniging, met de afspraak ze gere geld onder handen te nemen, heeft voor goed een einde aan deze klachten gemaakt. In een vakblad ls vanwege dezen bakker ons dank gebracht voor onze medewerking, wat wel extra vermelding verdient. In een kraam van een reeds bejaard' echt paar heerschten toestanden, die absoluut niet toelaatbaar waren. Omdat deze persoon juist elders gehuldigd was als iemand, die 50 jaar kermissen had bezocht, is van eene strafvervolging afgezien, njede omdat dit verslagjaar het laatste zou zyn, waarin hy zyn bedrijf uitoefent. Voor de opsporing van eene melkverval- sching heeft een der keurmeesters slechts asl landlooper verkleed zyn doel kunnen be reiken, daar de betreffende veehouder op een afgelegen plaats woont en hfi iederen persoon, die monsters zou kunnen nemen, kon zien aankomen, terwyi deze zich ook niet verdekt kon opstellen. (De romantiek is aan deze functie dus geenszins vreemd! Red'. Held. Ort.). By toeval werd nit een afgeluisterd ge sprek afgeleid, dat een verborgen opslag plaats moest bestaan. Bij opvindimg ervan werd daarin' een karrevracht ondeugdeUjke waar aangetroffen. Speciaal dient nog gewag gemaakt van den strijd, die wfj hebben gevoerd tegen het hebben van onafgedekte petroleumvaten naast andere waren ln kruidenierswinkels. Wy hebben overwogen of het mogeiyk was voor te schrijven de voorraad petro leum in een ander gedeelte van het bedrijf op te slaan dan in den winkel zelve, waar tegen door de betrokkenen, die diikwyis juist houders van kleine winkel», zijn, werd' aangevoerd, dat zy geen speciale plaats voor den opslag van petroleum hadden en tevens dat het hun bedenkelijk voorkwam de koo pers geheel alleen in hun winkel achter te laten als zij voor het afmeten en aanbren gen der gewenschte boeveelheid petroleum zich naar een ander deel van hun zaak moe ten begeven, daar dikwyis een kleine zaak door één enkel persoon wordt bediend. Een gelukkig voorbeeld meenen wy ge vonden te hebben in de wyze, waarop een winkelier in Hélder reeds voor het ln wer- ring treden van het Algemeen Warenbesluit deze aangelegenheid bad opgelost. Deze heeft ni. zyn standvat in een hoek van den winkel geplaatst en dit omgeven door een zeer net afgewerkte kast. Door eenvoudig opluchten van ©en deksel kan de petroleum aan het vat worden ontnomen zonder mor sen. Deze inrichting, reeds geruimen tyd in gebruik, voldoet volkomen aan de gestelde eischen. Tot onzen spijt moet ik hier verklaren tot oplossing der gerezen moeiiykheden in den zin als boven omschreven geen medewer king te hebben ontvangen van de groote >etróleummaatsohappy©n', wat tweemaal tot eene conf erentie met een vertegenwoordiger eener dergeiyke maatschappij aanleiding f. Toch zyn wy met klem in bovenlbe- ioelde richting blijven adviseeren, zoodat PREDIKBEURTEN. Ned. Herv. Gemeente. Nieuwe Kerk (Weststraat): 'sMorgens 10.30 uur, Ds. W. A. F. van Dijk. Westerkwk: 's Morgens 10.80 uur, Ds. Tinholt, van Valkoog. Evangelisatie (Palmstraat): 's Morgens 10 uur, Ds. A. Hijmans, van Uithoorn. Hulsduinen: Geen dienst. Jullanadorp: Geen dienst. Zendtngsgetloaw. 's Avonds 8 uur, Ds. DoevendanS. Geref. Kerk (Spoorstraat): 's Morgens 10 uur en 's avonds 6 uur, Ds. H. W. H. van Andel, van St. Pancras. 's Namiddags 2.80 uur, Ds. O. Zwaan. Chr. Geref. Kerk (Steengracht): 's Morgens 10 unr en 's avonds 6 uur, Ds. B. van den Berg. Oud Geref. Kerk (Hoogstraat): 's Morgens 10 uur en 's avonds 5.80 uur, de heer N. V. d. Kraats, van Apeldoorn. Doopsgezinde Kerk: Geen dienst. Luthersche Kerk: 'a Morgens 10 uur, Ds. Th. B. W. G. Gramberg, van Zwolle. Leger des Hells (Spoocgracht 58). (Voor iedereen toegankelijk), 's Morgens 10 uur.sHeiligingsdienst. '•Namiddags 8.30uur Openluchtmeeting, b. h. Koningsplein. 's Avond» 8 uur, Opwekkingssamenkomst en Verlessingebijeenkomst. WIERINGEN. Ourtarimul 's Morgens 10.80 uur, Ds. IJ. van Dflk, van fishagen. wartimifi '«Namiddags 2.80 uur, Ds. IJ. van Dijk. reeds in meerdere winkels het voorbeeld; van den Helderschen verkooper is nagevolgd. Onvermeld mag hierbij niet blijven, dat een paar malen, nul. op het eiland Texel, op advies van een1 vertegenwoordiger eener petroleummaatschappy het petroleumvat» zelf» met zyn hulp, in den winkel is terug geplaatst, waaruit het op ons advies was verwyderd. Natuurlijk werd by onze terug komst het vat weer verplaatst. Gelukkig berichtte ons de betreffende maatschappij op ons desbetreffend schrijven, dat zfl vat die handeling van haar vertegenwoordiger nader zou onderzoeken en ons het resultaat geheel onkundig was en deze aangelegenheid zou berichten. Hoewol sedert geruimen tyd is Verloopen, is de maatschappij niet nader hierop teruggekomen. De bediende van ©en firma uit Helder heeft de dwaasheid begaan zich by andere winkeliers aan te meiden als de assistent van den keurmeester en in de aangelegen heid der petroleumvaten ongevraagd advies te geven- Hieraan werd natuurlijk direct een eind gemaakt. Door de keurmeesters werden ln dit ver slagjaar 4114 inspecties verricht, waaronder wordt verstaan' het aantal malen, dat een bezoek aan een gemeente werd gebracht. Ter gelegenheid van die inspecties werden 19037 maal een verkooper van waren be zocht, waarbq naast allerlei wenken, als boven omschreven, dikwijl» ernstige waar schuwingen werden1 gegeven, zoowel op grond van ter plaatse ondeugdelijk bevonden waren, als tengevolge van een onderzoek in het laboratorium of op grond van het oonstateeren van minder gewenschte toe standen. In totaal werden 8484 schrifteiyke en mondelinge waarschuwingen gegeven, waar van de meeste op grond van even zoovele overtredingen- Dat desondanks slechts 120 processen- verbaal zyn opgemaakt, bewijst, dat zooveel mogeiyk zonder vervolging wordt getracht den verkoop van waren kt de gewenschte richting te leiden, vooral al» men daartrfj nog bedenkt, dat vervalsching zonder uit zondering aanleiding was tot het doen in stellen' ©ener strafvervolging. (Wordt ln het nummer van Dinsdag am. vervolgd). LQst van Ingekomen on vertrokken badgasten. (Opgave uitsluitend betreffende d» wo ningen in exploitatie «ynde WJ hst Zeebad Huisduinen). 2 Juli: Frau Dr. Gamiilscheg met fa milie, van Wetzlar a/Lahh (Silezlë). 8 Juli: Roest, Amsterdam. 28 Juni: H. Ouweorkerk, Amsterdam; 80 Juni: J. G. Slsalngb, floésterberg. Geflitste! voor Huisduinen. Zomertyd Maand Juli 1926 Datum en hoogwater laagwater dag v.m. n.m. v.m. 4 Zondag 2.29 8.18 8.82 9.24 6 Maandag 5.24 4.50 9.87 10.29 6 Dinsdag 4.29 5.86 10.60 11.88 7 Woensdag 6.18 6.35 0.08 8 Donderdag 7.03 7.27 0.80 1.07 9 Vrijdag 7.46 8.14 1.22 2.— 10 Zaterdag 8.22 8.56 2.04 2.45 De aanwijzing 0 uur is voor den voor middag 12 u. 's nachts, voor den namid dag 12 u. 's middags. Werkzaamheden. Alles in uitgebreide keuze Heeren-Modemagazijnen, ZONDAG 4 JULL Ingekomen: Vertrokken: D.m

Heldersche Courant | 1926 | | pagina 9